Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Operacija slijepog crijeva

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    5

    Početno Operacija slijepog crijeva

    Prije desetak dana sam operirala slijepo crijevo. Od dana operacije do danas trbuh mi je jako naduti i tvrdi, pa me zanima da li je to normalno, jer mi nikad nije bio takav, čak ni poslije poroda. Također me zanima da li se poslije takve operacije može/mora nositi steznik? :?

  2. #2
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno Re: Operacija slijepog crijeva

    Možda da se javiš liječniku. Moja prijateljica je prije par godina operirala slijepo crijevo, bolilo ju jako prve dane, ali je rekla da se iz dana u dan sve bolje i bolje osjećala, a rana joj dobro zarastala.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    5

    Početno Re: Operacija slijepog crijeva

    Bila sam kad su mi vadili konce, pa su me uputili na ultrazvuk, ali mi reče doktor neka odem za par dana jer je bolno na svježu ranu. A ja se u međuvremenu brinem.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    lana2, ja sam prije dva tjedna bila na laparoskopiji i mogu reci da je i meni trbuh jos uvijek nadut upravo kao sto ti kazes. Ni sama ne znam koji bi tome mogao biti razlog, ali se bas i ne brinem previse. Valjda ce se jednom vec vratiti na svoje :/

    Javi svakako, ako slucajno saznas nesto vise u vezi toga!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    132

    Početno

    Nadutost i tvrdoća trbuha poslije op. slijepog crijeva je normalna pojava. Samo pazite još neko vrijeme šta papate.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    5

    Početno

    Javila sam s svojoj liječnici opće prakse koja mi je rekla da su mi trebali prilikom izlaska iz bolnice dati savjete o prehrani. Trebala sam jesti samo kuhano, nikako svježe voće i povrće, te da sam trebala nositi steznik. Nakon što sam poštivala njene savjete sve mi s vratilo u normalu.
    Hvala na savjetima.

  7. #7
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Je li netko u posljednje vrijeme operirao i kako teče procedura/oporavak? Puste li isti dan, za tjedan dana, ili?

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Odrasli ili dijete?
    sugurno se ne izlazi isti dan, a ostalo ovisi da li je bilo kakvih komplikacija ( pretpostavljam).

  9. #9
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Odrasla osoba.

  10. #10
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    Operirala sam slijepo crijevo priie 2 godine.

    Bila sam u bolnici 2 tjedna na infuziji 1 tjedan a poslije su mi uveli laganu hranu- juha, palenta...
    Prvih par dana nisam mogla ustati iz kreveta kako me bolilo.
    Nakon otpustanja iz bolnice dobila sam preporuku da konzumiram laganu hranu i kontrolu sam imala 2 tjedna nakon otpustanja - vadili su mi konce .

    Dosta sam izgubila na kilazi pa mi je sve skupa malo duze da se oporavim i da vratim tezinu.


    Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

  11. #11
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Dva tjedna!? Zbog čega tako dugo? Je li bilo komplikacija?

  12. #12
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    Prije same operacije sam vec bila oslabila dosta, jer bas u tom peridu sam jako puno radila, a bolove koje sam osjecala sam pripisala stresu i losoj probavi.
    Kad sam otisla kod doktora napokon nakon 5 minutnog pregleda odmah je nazvao hitnu i isti dan sam operirana ( sumnjalo se na puknuce) .Rekli su.mi da sam dosla u zadnji tren.
    Nisam imala posebnih komplikacija opravljala sam se dosta sporo tako da su me zadrzali duze .
    E i trbuh mi je bio napuhnut cca mjesec dana.

    Inace se bude krace osim ako nije doslo do puknuca, tad se nosi i kateter.


    Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Je li netko u posljednje vrijeme operirao i kako teče procedura/oporavak? Puste li isti dan, za tjedan dana, ili?
    Nije uopšte u skorije vreme, nego pre 12 godina, uzmi u obzir da sam imala 27 god., znači mlada kao rosa :D, bila sam samo 2 dana u bolnici, bez katetera.
    Isto sam imala probleme sa stomakom i slab apetit mesec dana pre toga, ali nisam izgubila puno na kilaži i nije mi oporavak bio težak, više šokantan jer mi je to bio prvi životni susret sa bolnicom i operacijom :D.
    Ta dva bolnička dana ide samo infuzija, a posle kod kuće laka hrana i umereno kretanje, uz zdrav razum naravno, ne preterivati prvih dana.
    Meni je najgadnije bilo to što mi je baaaš dugo trebalo da vratim snagu stomačnih mišića - tek posle dobrih 6 meseci sam mogla reći da sam se skoro vratila na staro stanje. Prvih 6 nedelja sam hodala kao da mi je 80 godina...

  14. #14
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    nije mi oporavak bio težak, više šokantan jer mi je to bio prvi životni susret sa bolnicom i operacijom :D
    Ah, da, bolnice su specifična mjesta. Tamo kao da si ni živ ni mrtav.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ah, da, bolnice su specifična mjesta. Tamo kao da si ni živ ni mrtav.
    Baš. A i vreme stoji, dan je kao godina. Valjda zbog stresa koji uvek prati bolnice...
    Ugl. dužina ostajanja u bolnici stvarno zavisi od puno faktora, što od politike bolnice, što od brzine oporavka. Važno je poštovati postoperativne savete, jel.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •