Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 60

Tema: težina bebe u 26.tj??

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    29

    Početno težina bebe u 26.tj??

    Mame ili tek buduće
    Koliko je vaša bebica bila teška u 26 tj?
    Moj je već oko 1040 grama pa je kao malo velik za sad?
    Bojim se da ne naraste punoja normalno jedem, slatko vrlo malo, uglavnom izbjegavam jer po doktoru nebi ni smjela..do sad dobila 9,5kg..

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    velika beba :D
    moj nije veliki jer je i trudnoča manja...
    ali sam ja 19.01. bila u plusu 3700g.
    sad sam 28 tj.
    20.02 idem na uzv pa ću znati kolika je meni beba

  3. #3
    little duck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    325

    Početno

    Moja ljepotica je u 27.tjednu bila 1200g, takodjer nam je dr rekao da je velika, prosjek za 27.tjedan je 800-900g...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    29

    Početno

    a dobro,a koliko teška se rodila?
    mislim opet bolje da ga ima nego da je neki mali

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Hm, meni je beba bila teška cca450 g u 20. tjednu i dr. je rekla da će bit velika beba - preko 4200.. Ja sam sad u 25. tjednu i ne znam koliko je beba teška, a ja sam dobila sveukupno 5 kg.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    meni se preko 1000 g čini puno za 26. tjedan... Čini mi se da će ti biti baš velika beba... Je malo frka za tebe, ali mi se čini bolje nego da si u panici jer beba možda ne napreduje kako treba.. :/

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ti isto nosiš dečka? Pa oni i budu malo veći (ovi od velikih tatica )....

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    29

    Početno

    pa da dečko je a i tata je oko 195 visokon kad se rodio je imao 4,5kg i dug 57!!!
    joj kak će on van :shock:
    a nis moram pazit kaj cu jest

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    moj je u 29 tjednu 1500 i kaze da ce biti velik jer dobiva oko 250-300 g tjedno. :shock:
    vidjet cemo u petak idemo na uzv ponovno.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    hihi.. ja jucer bila na kontroli i ginic kaze isto 100% decko (konacno saznali spol) i ima 1800g !? A, ja u 31tj.
    Isto ginic kaze da je malo krupnija beba.. mhm.. moram priznati da sam se iznenadila jer Elena je bila sitna bebica ali rodjena u terminu (49cm i 2920g) !!!
    I sad se pitam... pa kako ce van? Mislim, bio mi je prvi porod dosta tezak i sada .. sto ocekivati?
    A, mozda ipak ne bude velika beba - ipak se tu radi o procjeni uredjaja, odnosno neki prosjek vjerovatno prema standardima nekakvim .. tjesim se ja!

    a, sto se kg tice, ja do sada dobila +10,5kg i ne cini mi se strasno! Iako, jos imam vremena za nakrcati kg! Definitivno moram paziti sto jedem, mislim to ja sama sebi sugeriram !!! Bolje manje kg! Iako to nema veze (barem ne kod mene) sa velicinom bebe! Sa Elenom sam dobila +18kg, a ona je bila bas sitna kad se rodila!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    340

    Početno

    Ja sam u prvoj trudnoci dobila 12 kg, Ivan je u 31. tjednu imao oko 2.300, rodio se sa 4.540 g a ja u zadnja dva mjeseca nisam dobila nista na tezini. Cijelu trudnocu je bio velik, cak su me na prvom uzv u rodilistu (32 tjedan) uvjeravali da sam se sigurno zeznula u racunu i da sam trudna 36 tjedana. Secer mi je bio normalan cijelu trudnocu.

    Sada seka izgleda bratovim koracima, sa 27. tjedana bila je procjenjena na 1.700 g

  12. #12
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    ja sam u 30-om tjednu i također nosim jednog velikog dečka, tako da dr svaki put računa pet puta. Muž mi je vrlo visok 195, a i rodio se sa 4600 g, a nisam ni ja bila sitna 3850 g.

    Ma super što su oni napredni ali kako ćemo mi roditi? ma neka rastu, preživjet ćemo a i dargo mi je da nas ima ovako puno, znači da nismo čudni

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    MM je isto bio 4,5 kg..., a i moj buraz je bio preko 4.. Tako da sam se ja već pomirila s tim da me ide velika beba

  14. #14
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Nisam u 26. tjednu radila ultrazvuk, ali sam ga radila u 28.tjednu. I beba je bila teška 1100g. A doktorica me uplašila da je to malo manje nego što bi trebala imati, jer kao normalno je da ima 1200g...mislim stvarno

    Sada smo bili na ultrazvuku u 32. tjednu i beba ima 2169g. Doktor mi kaže da je to normalno, a ja di god čitam vidim da bebe u tom tjednu imaju puno manje, pa mi opet nije jasno :?

    Sve u svemu, nisu ti ultrazvuci nepogrešivi i nažalost se ne možemo pouzdati 100% u njih...barem kad je kilaža bebe u pitanju.

  15. #15
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam imala 4700, md 4200, i malac se rodio sa 4200. bojim se i ja da cu radjati kapitalku..

    ove uzv procjene mogu biti potpuno pogresne, ja bi vam najradije rekla da ne racunate na to

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Nisam u 26. tjednu radila ultrazvuk, ali sam ga radila u 28.tjednu. I beba je bila teška 1100g. A doktorica me uplašila da je to malo manje nego što bi trebala imati, jer kao normalno je da ima 1200g...mislim stvarno

    Sada smo bili na ultrazvuku u 32. tjednu i beba ima 2169g. Doktor mi kaže da je to normalno, a ja di god čitam vidim da bebe u tom tjednu imaju puno manje, pa mi opet nije jasno :?

    Sve u svemu, nisu ti ultrazvuci nepogrešivi i nažalost se ne možemo pouzdati 100% u njih...barem kad je kilaža bebe u pitanju.
    moj bubi je bio sa 28tj 1060g...
    dr rekla nešto manja beba,vjerojatno trudnoča manja...u startu mi je rekla da računam termin kasnije desetak dana...tako je i bilo...rodila 42+2 bebu 3600g...
    ali me dr nije plašila time...

    A i u ovoj trudnoči mi je beba manja,zasad...
    A mi od buhe napravimo slona...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    171

    Početno

    Ne znam, nije mi jasno ja sam u 27 tj . bila na ultrazvuku i dr. mi rekao da je dijete teško oko 870 g i ta je oko 100 g iznad prosjeka :/

  18. #18
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj Gago prvotno napisa
    moj bubi je bio sa 28tj 1060g...
    dr rekla nešto manja beba,vjerojatno trudnoča manja...u startu mi je rekla da računam termin kasnije desetak dana...tako je i bilo...rodila 42+2 bebu 3600g...
    ali me dr nije plašila time...

    A i u ovoj trudnoči mi je beba manja,zasad...
    A mi od buhe napravimo slona...
    Pa i meni je trudnoća manja za 1 tjedan.....i na ultrazvuku je pokazivalo da je normalna težina bebe za taj tjedan, ali ja iskreno ni sad ne znam šta je dr. fantazirala. A nas trudnice je tako teško uplašiti kad su naše bebe u pitanju... :/

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    ja bila na trudnickom tecaju i dr je rekla da su im se 3 bebe zaredom rodile preko 5 kg.mame nemjau dijabetes ni strasno veliku kilazu.to je bilo ovaj tjedan.
    tako da je zakljucak da su bebe sve vece.ali kod nas petokilasi idu na carski ja sam se utjesila.znam da neki nisu pobornici toga ali ja bi kod tako velike bebe.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    evo moja beba u 5 tj dobila samo 250g...moram dalje na pretrage,protoke provjerit itd...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    179

    Početno

    Sad sam ušla u 26 tj., jučer smo bili na ultrazvuku i bebica je teška 700 g. Činilo mi se da je premala, ali sada vidim da je to normalna kilaža za 26 tjedan pa sam mirnija.

  22. #22
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    UZV mjere nisu pouzdane. A neki doktori su više ili manje vješti u procjeni.

    N. je sa 29 tj. procjenjena na cca 1000g, sa 33 tj. na 2000 g, rodila se sa 34 tj. sa 2120 ( po kasnijoj procjeni pedijatara imala je točno 33 tj)

  23. #23
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Prvi dan 31 tjedna, a bebač već 1775 g. Dr kaže da je baš veliki

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    237

    Početno

    Mi smo s 21 tjedan imali 440 g,no i prije toga sui mi rekli da će beba biti velika.

  25. #25
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj paid prvotno napisa
    Prvi dan 31 tjedna, a bebač već 1775 g. Dr kaže da je baš veliki
    Nda.

    Prije mjesec dana je bio cca 1100.

    Danas je 30w4d i težak 2 kg :/

    Opet veliki dečko..

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Mislim da znam zbog čega doktori griješe u proračunu težine bebe.
    Naime težina se određuje po tablici/prosjeku promjera trbuha. Znači ono kad na običnom UZV napravi promjer trbuha, e ali to mjerenje od točke A do točke B je najbitnije. To je tako malecko i živahno da je pitanje na kojem dijelu trbuha oni "zamrznu" sliku da bi mogli odradit mjerenje koje se određuje na najširem dijelu trbuha. Ako doktor zahvati milimetar gore-dolje, mjere se mjenjaju uvelike. Osim toga jako ovisi i o samoj konstituciji tijela, bebe isto kao i mi, nisu sve isto građene. Neko je kraći a širi, neko duži i uži... Pa se s tim mijenja i masa...
    Primjetila sam kako mjere iz tjedna u tjedan variraju, jedanput su duže noge (vrijednost mjere u odnosu na tjedne trudnoće), drugi put glava, pa stomak itd... Bebe rastu parcijalno, pa ako je recimo u momentu mjerenja trbuh "prednjačio" nad drugim dijelovima tijela, reći će nam da je beba velika... U obrnutom slučaju da je mala...
    Zato je relevantniji prosjek rasta nego samo pojedina mjereja određenog datuma.

  27. #27
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    U 25. tjednu je bio 960 gr, u 30. tjednu 2160 gr, kad sam već stigla na porod dr. procijenio na 3100 gr.
    Rodio je s 3560 gr i 54 cm.
    Nitko mi nije tijekom trudnoće spomenuo da je beba velika, eventualno da je na gornjoj granici parametara za određeni tjedan.
    Ono što sam ja zaključila je da je imao duže nogice, uži trbuščić i veću glavu pa je to utjecalo na ove ranije mjere. Kod procjene kod poroda mislim da je dr. vrlo dobro izmjerio trbuh pa je to dalo manju težinu nego što su to ranije mjere procjenjivale da će biti. I rodio se kao dugačka beba.

  28. #28
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Meni je moj dr. rekao da se doktorima najčešće potkradaju greške u proračunu zbog promjera glavice kojeg doktori mjere, a jedan je od parametara na osnovu kojih se vrši procjena težine. Kod mene je bio zadak, doktor je rekao da je kod zadka glavica uglavnom malo spljoštenija i tu je korigirao promjer i pogodio težinu u gram!

  29. #29
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    Danas 26+1 beba ima 1.1 kg. Mjere su stalno vece za tjedan-dva iako se ne radi o vecoj trudnoci. Tako je bilo i sa prvim djetetom koji se rodio na termin s 4,150 i 54 cm...

  30. #30
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa

    Nda.

    Prije mjesec dana je bio cca 1100.

    Danas je 30w4d i težak 2 kg :/

    Opet veliki dečko..
    Sa koliko se rodio Patrik?

    Ja sam već na više strana čula, i to od doktora ,da je nepisano pravilo da druga beba biva teža od prve :? (meni to baš ne pije vodu)

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa
    ...Ja sam već na više strana čula, i to od doktora ,da je nepisano pravilo da druga beba biva teža od prve :? (meni to baš ne pije vodu)
    Kad uzmemo u obzir onu "Prvi se mačići u vodu bacaju" , svašta je moguće...

    Nemojte me krivo shvatit, ali u životinjskom svijetu su prve trudnoće "slabije"... Zašto bi mi bili drukčiji...

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    moja beba takoder velika, ali doktor kaze da je sve OK i da ta mjerenja sa UZV mogu fulati plus/minus 200g ili 2cm...
    mi smo na
    28+5 - 1635g
    33+4 - 3110g / 45cm

  33. #33

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    a moj mali sad u 35.tjednu ima tek 1900 grama... cure jel to malo??

    znači li to da ću rodit manju bebu po kilaži? malo sam čak i preplašena da ne dobiva dovoljno na težini

  34. #34
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj Plusic prvotno napisa
    33+4 - 3110g / 45cm
    ovo je fakat puno... N. se rodila sa 34 tj. i imala je 2120 g na što je neonatolog rekao da je super kilaža za te tjedne

  35. #35
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa
    a moj mali sad u 35.tjednu ima tek 1900 grama... cure jel to malo??

    znači li to da ću rodit manju bebu po kilaži? malo sam čak i preplašena da ne dobiva dovoljno na težini
    ako su ti ostali parametri ok (tvoji, ne bebini, znaci tlak, secer, bla..) ne brini. pa vidis koliko se mogu zeznuti u procjeni. a pitanje i kolike ste ti i tm bili bebe, kakve si gradje i jos stosta...

    mozda je i bolje da je mala, bit ce ti lakse roditi

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Cure da podijelim nešto s vama...
    Ajd ko zna nek kaže...
    Meni je prošli put u roku tjedan dana bebač dobio oko 200g
    A sad je prošlo 10 dana od uzv i imam osječaj kao da ga još jače osjetim,kao da je još narastao...jel moguće???
    Mislim koliko u prosjeku bebe sad rastu tjedno...sad sam 30tj

  37. #37
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    Meni je prosli tjedan u 21+4 doktor izmjerio mog decka na 508gr.
    I odmah mi pomakao termin poroda za tjedan dana prije.

    Ocito da je dosta velik

  38. #38
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ja bila sad u srijedu na pregledu....i curica je u 36+2 tjednu teška 3200g. Malo mi je puno djelovalo...jer sve se nadam da neće imati 4350g pri rođenju, kao MM što je imao

  39. #39
    little duck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    325

    Početno

    Citiraj Gago prvotno napisa
    Cure da podijelim nešto s vama...
    Ajd ko zna nek kaže...
    Meni je prošli put u roku tjedan dana bebač dobio oko 200g
    A sad je prošlo 10 dana od uzv i imam osječaj kao da ga još jače osjetim,kao da je još narastao...jel moguće???
    Mislim koliko u prosjeku bebe sad rastu tjedno...sad sam 30tj
    Ja sam radi nekih problemcica otisla 2 puta za redom na pregled, u 30., pa u 31.tjednu. Dobila je vise od 200 g u medjuvremenu. Sada im je razdoblje intenzivnog rasta, sada dobivaju ono "baby fat". I ja svoju suncicu sve jace osjetim. Mi smo u 31.tjednu bili preko 2kg. Inace je uobicajeno oko 180 g tjedno, ako se ne varam. Mi smo po svemu, navodno, malo iznad prosjeka...

  40. #40
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ne bih vam htjela kvariti trudnicke razgovore i mastanja, ali radije ne racunajte na mjere koje vam procijene na uzv, jer znaju biti jako u krivu. pogotovo ove mame koje ce mozda isparanoizirati da im je beba prevelika, pa ih posalju na carski ili nesto, samo da znate da se mogu zeznuti za punu kilu, a to nije bas malo, jel.

  41. #41
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    da se nadovežem na mikku, kak veli jedna moja frenidca forumašica, jedinu procjenu težine koju priznajem je ona kad se beba rodi pa je
    procijene prije nego stave na vagu
    iz ovog topica se recimo vidi koliko je česta (i nerijetko uznemiravajuća) kriva procjena težine
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=53088

  42. #42
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    ma ja se uopće ne brinem radi procjenjene težine.. jer mi je nekako nerealno izmjeriti nekog a da nije stao na vagu..

    to je isto kao da vide mene, pogledaju visinu i širinu i nagađaju težinu..

    a ja obično uvijek lakša nego što se misli.. (u mojoj glavi )

    ja sam imala pri porodu 4,750gr... sva sreća da sam bila druga beba jer mama se i ovako polomila dok me porodila..

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Citiraj little duck prvotno napisa
    Citiraj Gago prvotno napisa
    Cure da podijelim nešto s vama...
    Ajd ko zna nek kaže...
    Meni je prošli put u roku tjedan dana bebač dobio oko 200g
    A sad je prošlo 10 dana od uzv i imam osječaj kao da ga još jače osjetim,kao da je još narastao...jel moguće???
    Mislim koliko u prosjeku bebe sad rastu tjedno...sad sam 30tj
    Ja sam radi nekih problemcica otisla 2 puta za redom na pregled, u 30., pa u 31.tjednu. Dobila je vise od 200 g u medjuvremenu. Sada im je razdoblje intenzivnog rasta, sada dobivaju ono "baby fat". I ja svoju suncicu sve jace osjetim. Mi smo u 31.tjednu bili preko 2kg. Inace je uobicajeno oko 180 g tjedno, ako se ne varam. Mi smo po svemu, navodno, malo iznad prosjeka...


  44. #44
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    33plus 1---------------2780 g

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    31

    Početno

    27w3d imao je 1350gr. sa 23w3d imao je 570 gr. za skoro 2 tjedna sisa skvadru mada trudnoca nije veca. al prva beba imala je 4650 i 54 cm tako da ne brinem. radila vec 2 puta ogtt i super je, dobila ukupno niti 5 kg. raste muskarcina sama od sebe

  46. #46

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    237

    Početno

    25+5,1255 g,bit će velika beba!!

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    sve neke bebe - grande !! 8)
    Ma super...

    Ja ako ne rodim prije petka, bas cu pitati ginica koliki je Gregor
    Na prosloj kontroli je ginic zanemario moje pitanjce.. jer je provjeravao druge vaznije parametre :/

    Ali ovaj put cu inzistirati... bas sam radoznala

  48. #48
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    iii, kad vas vidim kasnije na topiku "koliko tesku bebu ste rodile"...

  49. #49

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    186

    Početno

    Naša curica u 26tj. 970grama....doktorica kaže da je to normalna veličina

  50. #50
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    nas mali u 27.tj. oko 900g. to je kao neki prosjek. citala sam da velicina bebice nema bas veze s nasim apetitom nego je obicno genetski uvjetovano.
    sto znaci da ce nas jakov biti veeelikaaa beba. mm je rodjen sa 5,5kg a ja sa cca5kg, tako da mislim da cu se podosta namuciti pri porodu... 8)

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •