Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 52

Tema: "Zensko tijelo, zenska mudrost"-i ne samo za zene

  1. #1
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno "Zensko tijelo, zenska mudrost"-i ne samo za zene

    Mislim da puno vas ovdje poznaje ovu knjigu, koliko ja znam ona uziva kultni status medju osvijestenom zenskom populacijom (grozna fraza, ali mislim da znate kaj mislim pod time ), a otprije nekoliko dana knjiga je stigla i u nase kucanstvo i zaista mislim da ju vrijedi procitati ... i to ne vrijedi samo za zene vec i za muskarce.

    No, mene sad zanima da li postoji neka slicna knjiga koja se bavi muskim zdravljem (ili pak zdravljem opcenito, bez obzira na spolove). Naime (za vas koji niste citali knjigu), u "Zenskom tijelu, zenskoj mudrosti" teziste je stavljeno na zensko tijelo i organe i bolesti specificne zenama (grudi, zenski spolni organi, problemi sa menstruacijom i menopauzom itd), a mene bi zanimalo neko slicno stivo koje obradjuje druge dijelove tijela (probava, disni putevi, srce itd), pa i muske spolne organe (recimo prostatu).

    Jel znate za koju knjigu tog tipa?

  2. #2
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Anatomija duha, Caroline Myss
    Ili Kako iscjeliti duh i tijelo, Louise L. Hay

    Biraj koja ti dođe pod ruku. Nemožeš pogriješiti ni sa jednom.

  3. #3
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj LeaB prvotno napisa
    Anatomija duha, Caroline Myss
    Ili Kako iscjeliti duh i tijelo, Louise L. Hay

    Biraj koja ti dođe pod ruku. Nemožeš pogriješiti ni sa jednom.
    Hvala ti!

    Prvu ne poznajem, a drugu sam citao dosta davno, koliko se sjecam nesto je apstraktnija od "zenskog tijela ..." (istina, tad me takve teme nisu toliko zanimale pa ju mozda nisam bas shvacao).

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    nije mozda u tom kontekstu, ali meni, t.j. nama (meni i mm-u) je Elaine Hollingsworth - Preuzmite kontrolu nad svojim zdravljem i otrgnite se industriji bolesti

    link

  5. #5
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Arkana10 prvotno napisa
    nije mozda u tom kontekstu, ali meni, t.j. nama (meni i mm-u) je Elaine Hollingsworth - Preuzmite kontrolu nad svojim zdravljem i otrgnite se industriji bolesti

    link
    Hvala, arkana, za ovu knjigu sam cuo, ali ju nisam citao!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    malo je ekstremnija za neke ljude, ali nama je ok
    sve ono sto sam dosad istrazivala oko zdravlja imam na jedno mjesto
    i posvecuje jedan dio muskog zdravlja.

  7. #7
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno Re: "Zensko tijelo, zenska mudrost" - i ne samo za

    Citiraj tatek prvotno napisa
    uziva kultni status medju osvijestenom zenskom populacijom
    mene zanima jel to vama svima zaista toliko dobro stivo?

    ja sam je kupila mami za prosli bozic, pa je nedavno ona meni to vratila (neprocitano) jer bi meni moglo biti korisnije

    sad po malo cituckam, povremeno mi je pametno, ali ima puno dijelova koji su mi malo too much

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    ŽTŽM nisam čitala

    ali sve što sam čula o npr. Louise Hay me nimalo ne inspirira da ju uzmem u ruke (svemir radi za vas, zaželi i ostvarit će ti se, ta spika...)

  9. #9
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    ŽTŽM nisam čitala

    ali sve što sam čula o npr. Louise Hay me nimalo ne inspirira da ju uzmem u ruke (svemir radi za vas, zaželi i ostvarit će ti se, ta spika...)
    Meni je ta knjiga promjenila život. Spoznaš jednu jedinu istinu koja se nalazi u svim religijama svijeta: "Ono što misliš to je oko tebe."
    Prestaneš kriviti druge i postaneš odgovoran za se što se dešava u našim životima. Prihvatiš ideju da je zdravlje u nama i da je to prirodno stanje tijela, te ga je uvijek moguće vratiti. Naučiš voljeti sebe. Prihvatiš svijet kakav jest a ne da je onakav kakvim mislimo da jest. Prestanemo očekivati i počnemo slušati.

    I ono što je rezultat svega postaneš sretniji. Nije to spika koju je otkrila Louise, već riječ Božija koju je ona stavila na papir i pritom bila jako zahvalna jer se ta žena zbog promjene načina razmišljanja izlječila od raka maternice. I danas je živa i zdrava.

  10. #10
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno Re: "Zensko tijelo, zenska mudrost" - i ne samo za

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    uziva kultni status medju osvijestenom zenskom populacijom
    mene zanima jel to vama svima zaista toliko dobro stivo?

    ja sam je kupila mami za prosli bozic, pa je nedavno ona meni to vratila (neprocitano) jer bi meni moglo biti korisnije

    sad po malo cituckam, povremeno mi je pametno, ali ima puno dijelova koji su mi malo too much
    moram priznati da ni ja nisam oduševljena.
    na forumu sam saznala za neke odlične knjige (Juul- sve, Budizam za majke) ali ova mi nikako nije sjela.

  11. #11
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno Re: "Zensko tijelo, zenska mudrost" - i ne samo za

    Ne sjeda nam ono čemu se opiremo. Na nesvjesnoj razini, no to je sad OT a i vjerujem da će biti negodovanja.

  12. #12
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    sad po malo cituckam, povremeno mi je pametno, ali ima puno dijelova koji su mi malo too much
    mislim da je tajna njenog uspjeha što za svaku ženu i svačiji svjetonazor u toj knjizi ima nešto zanimljivo... neke njene stvari su me oduševile, al na neke sam i ja bila malo :?

    bas me zanima konkretno, a zakaj, što te zasmetalo ? ja se sad ničeg ne mogu sjetiti, osim one žene koja se preko ogledala opraštala od maternice.

  13. #13
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno Re: "Zensko tijelo, zenska mudrost" - i ne samo za

    Citiraj LeaB prvotno napisa
    Ne sjeda nam ono čemu se opiremo. Na nesvjesnoj razini, no to je sad OT a i vjerujem da će biti negodovanja.
    ma sve 5, i ja planiram toj knjizi dati još jednu priliku... ali dozvoljavam i mogućnost da to jednostavno nije za mene, opirala se-ne opirala

  14. #14
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    recimo, primjer zene ciji je disfunkcionalni seksualni zivot i bolestine objasnila traumom iz intrauterinog perioda (zena se sjecala svog dozivljaja prodiranja tatinog penisa i maminog osjacaja gadjenja pri tome).

    na neke stvari se ne bih zgrazala, ali su potpuno strane mojem 'senzibilitetu' (recimo, opis priprema za postupak podvezivanja jajnika koji je sama autorica prosla).

  15. #15
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Tatek evo ti jedna.. nije bas za muske nego generalno vezano za zdravlje.

    Kvantno lijecenje
    pisao Deepak Chopra

  16. #16
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno Re: "Zensko tijelo, zenska mudrost" - i ne samo za

    Citiraj LeaB prvotno napisa
    Ne sjeda nam ono čemu se opiremo. Na nesvjesnoj razini, no to je sad OT a i vjerujem da će biti negodovanja.
    Potpis.
    Do sad sam srela nekoliko osoba s kojima sam pričala o "ŽTŽM" i "Kako iscijeliti duh i tijelo". Dok sam ja jasno vidjela njihov otpor prema preuzimanju odgovornosti za svoje stanje i da je taj input koji knjige daju njihov problem, njihovi komentari knjiga su jednostavno bili: :izrigić:, glupist itd. Kad sam pokušala produbiti temu sa kako i zašto, odgovor bi bio da su knjige glupost i točka.


    To je bilo vrijeme kad sam poprilično brinula o sebi i nije mi bio jasan njihov otpor i nije mi bilo jasno kako oni ne vide ono što ja vidim.
    U to vrijeme, Kako iscijeliti duh i tijelo mi je čak bila prelagana.

    Ne mogu se sjetiti zašto mi je "Anatomija duha" bila preteška, ali se sjećam da sam se pitala, koji otpor imam kad je ne mogu čak niti površno pročitati. Nisam uspjela dokučiti, jer mi je život u trenu dobio drugu važnu zadaću za shendlati.

    Kad mi je u život ušao novi moment, tj. totalno sam se posvetila brizi oko djeteta, isto toliko totalno sam zanemarila sebe.
    Nemam snage reći da sam ja uzrok i rješenje mojih problema.
    I nevjerojatno je kako sad osjećam otpor čak i prema "Kako iscijeliti duh i tijelo", a nekad mi je bila kao početnica.
    Osjećam otpor i prema autogenom treningu, a znam da me on poprilično osnaživao na putu uspjeha.
    Jednostavno rečeno, sad sam na mjestu onih koje nekad nisam razumjela. Eto valjda sam nešto i iz toga naučila.

    hm....nadam se da mi je ovo priznanje kako imam otpor prema preuzimanju brige o samoj sebi, prvi korak ka prekrasnom cilju...

  17. #17
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Kvantno lijecenje
    pisao Deepak Chopra
    Koja je poruka ove knjige.
    Dobila sam je od jedne nesuđene. Nisam je imala vremena uzeti u ruke, ali me zanima što mi je htjela poručiti

  18. #18
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ako se pucaš na Tao, postoji http://www.healingdao.com/b13.html čak i u prijevodu na srpski

  19. #19
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Za prijevod evo detalja:
    Multi-orgazmički muškarac: tajne seksa koje svaki muškarac treba da zna : kako bilo koji muškarac može da iskusi višestruke orgazme i dramatično poboljša svoje seksualne odnose /Mantak Či & D. A. Arava ; prevod sa engleskog Aleksandra Čabraja. Beograd :Esotheria, 2004.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno Re: "Zensko tijelo, zenska mudrost" - i ne samo za

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    uziva kultni status medju osvijestenom zenskom populacijom
    mene zanima jel to vama svima zaista toliko dobro stivo?

    ja sam je kupila mami za prosli bozic, pa je nedavno ona meni to vratila (neprocitano) jer bi meni moglo biti korisnije

    sad po malo cituckam, povremeno mi je pametno, ali ima puno dijelova koji su mi malo too much
    Ni ja nisam bila oduševljena.
    Ali priznajem i da sam je dosta davno čitala (tj. neposredno prije poroda), pa se ne sjećam detalja. Znam samo da mi nije sjeo autoričin pristup svemu skupa, nisam se mogla uživiti...

    A nakon čitanja ove knjige, još sam skeptičnija prema literaturi tipa D. Chopre i srodnih autora.

  21. #21
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja knjigu upravo počela čitati. Meni je izazov jer sam jako sklona zanemarivati tjelesne simptome i tjelesno uopće - vidjeti ću na kraju kako će me se dojmiti.

  22. #22
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Ja sam zakuhao kasu svojim pitanjem pa da ju onda sad pokusam malo i zaciniti svojim osobnim komentarom (koji nece biti predug, jer sam bolestan i s temperaturom :/ ).

    U toj vrsti literature (ma stogod to znacilo) ima zaista svega, od knjiga koje su zaista vrhunske, do cistog opsjenarstva, od knjiga koje razumijemo na prvu loptu pa do onih koje zahtijevaju deset citanja da bi pronikli u bit onoga sto se zeli reci ... a neke necemo nikad ni razumijeti usprkos svom nasem trudu i blagonaklonosti (a ako ju nema, tad jos manje).

    Potpuno razumijem vas "skeptike", jer sam i sam bio takav prije 7-8 godina, priznavao sam samo 100% znanstveno provjerene stvari i nista drugo me nije zanimalo. No, slijed zivotnih dogadjaja me je usmjerio i prema drugim shvacanjima ... i pritom jos uvijek mogu reci da se (jos uvijek) zadrzavam samo na svima nama smrtnicima razumljivim stvarima. Nesto dublje sam usao samo u Autogeni trening i homeopatiju i mislim da su te grane znanosti (a to zaista jesu znanosti, priznate vise-manje svugdje u svijetu) dobar uvod u svijet "s druge strane", jer balansiraju na rubu opcepriznatog i onog drugog. A kad se malo zagrebe dublje tad se otvaraju stotine pitanja i jos vise odgovora, neki lako shvatljivi,a neki bas i ne.
    (no, mislim da se puno toga vrijednog u ZTZM u stvari nalazi an podrucju ciste psihologije, dakle nicega nadnaravnoga ili neshvatljivoga

    Ni ja ne shvacam niti odobravam bas sve napisano u ZTZM, no mislim da je glavna poanta knjige to da sami razmislimo o svom zdravlju i aktivno ucestvujemo u njegovom dosizanju, bez pukog prepustanja cudima i "cudima" medicine. Ja zaista cvrsto vjerujem da je svatko sam kovac svoje srece i da se mnogo toga moze shvatiti, pa i rijesiti u nasim zivotima samo kad se malo dublje zagledamo u sebe ... razlozi za mnogo toga sto sad radimo i kako zivimo lezi u nasim prijasnjim iskustvima, o tome smo vec puno puta pricali na Forumu (recimo, one teme o osobama-zrtvama koje su takvo ponasanje naucili od svojih roditelja ili pak bjezanje iz teskih zivotnih situacija u bolest ili rad). Meni puno pomaze to sto sam osvjestio neka od mojih ponasanja, znam zasto neke stvari radim ili se pak nekako osjecam, pa onda mogu iz toga izvuci pouke i izvuci za sebe vise zadovoljstva/koristi/znanja itd. u daljnjem zivotu.

    Ovo je tema o kojoj vrlo rado pricam, mozemo nastaviti u ovoj temi ili (ako neke stvari smatrate preosobnima) PM-ovima, jer smatram da se osvjestenim zivotom moze izvuci puno toga poucnoga za buducnost.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Ja nisam baš skeptik u smislu da priznajem samo 100% znanstveno dokazane stvari, ali ono što nije znanstveno dokazano mi nekako spada u područje vjerovanja... vjerujemo u ono što nam paše, netko u Isusa, netko u Djeda Mraza a netko u pozitivnu energiju... ja isto vjerujem u hrpu stvari za koje nemam dokaza

    tako da ako Louise Hay tvrdi da se promjenom načina mišljenja izliječila od raka - OK, možda jest a možda i nije, ako mi je simpatična možda ću joj povjerovati - ali to nije time postalo dokazana činjenica

    Kad pročitam ŽTŽM javim se

  24. #24
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa

    tako da ako Louise Hay tvrdi da se promjenom načina mišljenja izliječila od raka - OK, možda jest a možda i nije, ako mi je simpatična možda ću joj povjerovati - ali to nije time postalo dokazana činjenica
    Naravno da je. Pa poznata je stvar da ljudi oboljevaju jer su pod stresom, npr. Da je imunitet slabiji ako smo u emotivo lošem stanju. Dokaz je da je živa i zdrava, a i to da nije jedina koja je promjenom načina razmišljanja dovela svoje zdravlje u idealno stanje.
    Ja sam primjerice svoju kožu sredila kada sam se naučila ne uzrujavati.
    Ni jedna krema nije mogla učiniti isto. Da ne kažem da kad osjetim da me boli grlo, mogu malim razgovorom sa sobom i koncetracijom na problem koji je predamnom tu istu prehladu izliječiti. Za mene je to dovoljan dokaz.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Naravno da je.
    LeaB, nije to nikakav dokaz. To ona tvrdi. Možda je ona genije i začetnik revolucije u medicini. Možda je sve skupa izmislila. Ni ja, a pretpostavljam ni ti to ne možemo provjeriti. To ne znači da ti njena knjiga ne može biti korisna, dapače - drago mi je da ti je promijenila život na bolje. Ja ću je probati pročitati nakon ŽTŽM

  26. #26
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    Naravno da je.
    LeaB, nije to nikakav dokaz. To ona tvrdi.
    Pa nije ona jedina koja je promjenom razmišljanja dovela svoje tijelo i stanje zdravlja. Ima tu i mnogo anonimaca. Ja sam ti navela svoj primjer sa kožom, da ne spominjem alergiju na ambroziju, a ne samo rekla ovo što si kvotala. To mi i ne bi bio neki argument.

    Osim toga, vjerovale mi ili ne, čovijek nije samo tijelo. Mi smo biće prožeto energijom koja kola našim organizmom i itekako utječe na zdravlje. Sve oko nas na to utječe. Od hrane koju jedemo, der nas ona formira, do riječi koje izovaramo. Pogledaj samo npr. ljude kada su zaljubljeni, žene kada su trudne, koliko pozitivno zrače. Kako je sve lakše kada smo sretni. Kada podjeliš problem sa nekim (problem je samo riječ u glavi, a ima težinu koja nas nekada sputava da normalno dišemo) on postaje upola lakši.
    Te stvari utječi na nas. I to su činjenice.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    LeaB, pričamo o različitim stvarima - ja uopće ne sporim da pozitivan stav može imati povoljan utjecaj na zdravlje niti mislim da smo mi "samo" tijelo

    ja samo riječ dokaz shvaćam malo ozbiljnije, ne mogu dokazom zvati nečiju tvrdnju da se izliječio jer o konkretnoj osobi ne znam ništa

  28. #28
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Ja nisam baš skeptik u smislu da priznajem samo 100% znanstveno dokazane stvari, ali ono što nije znanstveno dokazano mi nekako spada u područje vjerovanja... vjerujemo u ono što nam paše, netko u Isusa, netko u Djeda Mraza a netko u pozitivnu energiju... ja isto vjerujem u hrpu stvari za koje nemam dokaza
    znanstveno je dokazano da naše msili (vjerovanja) utječu na naše funkcioniranje, postoji kružni spoj između misli, emocija i ponašanja koji međusobno utječu jedni na druge...tako da sve to skupa ima smisla.

  29. #29
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    LeaB, pričamo o različitim stvarima - ja uopće ne sporim da pozitivan stav može imati povoljan utjecaj na zdravlje niti mislim da smo mi "samo" tijelo

    ja samo riječ dokaz shvaćam malo ozbiljnije, ne mogu dokazom zvati nečiju tvrdnju da se izliječio jer o konkretnoj osobi ne znam ništa
    Teško da ćeš je imati priliku upoznati, što ne znači da njene riječi nisu istinite. I ja dokaz shvaćam ozbiljno. Npr. Kad sam u 26 izgledala kao pubertetlija s prištićima, a onda za neko vrijeme mi koža blista. Doktoru nisam išla, kreme koje sam koristila i dalje sam koristila no u sebi sam sredila stvari.
    To mi je ozbiljno, nije me nasmijalo, osim što me usrećilo. Pričamo mi o istim stvarima samo iz drugog kuta.
    Sama si rekla da si skeptik.


  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    nisam

    skeptik bi po meni bio netko tko kaže "ne postoji dok nije dokazano", a ja kažem otprilike "dok nije dokazano može vjerovati tko što hoće"

  31. #31
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    nisam
    Je, imaš pravo. Ja sam totalni vjernik al slabo vidim. Krivo sam pročitala.

  32. #32
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Potpuno razumijem vas "skeptike", jer sam i sam bio takav prije 7-8 godina, priznavao sam samo 100% znanstveno provjerene stvari i nista drugo me nije zanimalo
    ne znam zašto mora sve biti crno-bijelo... zašto se ne može priznavati 100% znanstvene stvari, al itekako biti spreman (tj. spremna) i za nova saznanja koja su izvan znanosti... opet s druge strane, ako sam spremna povjerovati u nešto izvan znanosti ne znači da u svaku idiotariju moram povjerovati samo zato jer je "izvan znanosti" i jer je tako cool biti u opoziciji sa znanoscu (recimo ovaj primjer što je a zakaj navela... nisam ga pročitala (ZTZM sam čitala na preskokce), al da jesam digla bi mi se kosa na glavi).

    što je zanimljivo s treće strane, jer osobno smatram da znam(o) premalo o znanosti da bi uopće mogla/i neki ozbiljan (kritički) stav zauzeti prema njoj, al zanimljivo je da uz svo neznanje se još i okrećemo "neznanosti", valjda jer nju lakše možemo svariti, jer nam za nju ne treba veliko znanje - samo vjerovanje.

    inače, vezano za rak... moj otac je proživio 3,5 god nakon što mu je dijagnosticiran rak (a dali su mu max. 2 god)... jel proživio zahvaljujući najnovijim dostignućima medicine il zato jer mu je tako bilo zapisano - ne znam. ponašanje svoje nije promjenio, niti u ishrani, niti u življenju, niti se "okrenuo sebi" (isto jedna od zabluda da to uvijek tako mora biti), postao je ogorčen, zao i paranoik (ja uvijek velim da ga je bolest takvim učinila), što je opet zanimljivo, jer lječnici su mi znali reći da su negativne emocije jače od pozitivnih i da može lako biti da ga te negativne emocije "održavaju" na životu. pa ti sad budi pametan, hoću reći pametna.

  33. #33
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Nisu tvog tatu držale na životu negativne emocije, već onaj naš nagon "borba za opstanak", a on se sirot u svom strahu ponašao tako kako si opisala.


    Nadam se da je u redu komentiratiu tvoj post.

  34. #34
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj LeaB prvotno napisa
    Nisu tvog tatu držale na životu negativne emocije, već onaj naš nagon "borba za opstanak", a on se sirot u svom strahu ponašao tako kako si opisala.


    Nadam se da je u redu komentiratiu tvoj post.
    pa naravno da je u redu, inače ne bih napisala takvo što intimno. i naravno da je imao želju zivjeti dalje, al htjedoh reći nije se promjenio (barem ne na bolje), nije se okrenu prema sebi il što već, a doživio je više nego što su bile prognoze. jedna od velikih zabluda je da se ljudi suočavajući se sa smrću promijene i to na bolje il što već. dok mi jedna lječnica (psihijatrica) nije rekla da toga ima samo u holivudskim filmovima. puno mi je pomogao njen savjet, jer ja sam stalno očekivala neko "preobraćenje", a nakon toga sam uspjela prihvatiti činjenicu da se moj otac eto neće promjeniti, dapače...

  35. #35
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    i naravno da je imao želju zivjeti dalje
    Ja bih rekla da je ovo kljuc.

    Tweety, mislim da ce ti se svidjeti knjiga Kvantno lijecenje. Opisuje kako nase misli utjecu na nase izljecenje, kako nastaje bolest, kako nase tijelo ima mogucnost izlijeciti ali amam bas svaku bolest (ako se tijelu omoguci i ne opstruira ga se), itd.

    Meni je ta knjiga promijenila poglede na bolest. I nakon citanja sam pocela svojim mislima kontrolirati tjek bolesti, i mogu reci da sam svaki put do sada bila uspjesna. Prije o tome ne bi ni razmisljala, bolest bi isla paralelno samnom.. ja bi tu negdje pored hodala niti razmisljala o njoj.. uopce ne bi aktivno sudjelovala u borbi protiv.

    Nase misli imaju nevidjenu moc. Savrseno je bitno da li u trenutku kad osjetis da te grlo boli pomislis "cool, biti cu par dana doma i odmoriti se" ili zakljuciti da unatoc svim "beneficijama" bolesti ne zelis biti bolestan i aktivno se pocnes boriti.

    Vise puta sam se razboljela kad mi je to odgovaralo, ili se nisam kad sam odlucila da mi ipak ne pase

  36. #36
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja ju nisam citala (po potrebi sam je prelistavala), ali Kako iscjeliti duh i tijelo, Louise L. Hay jedna je od boljih na policama moje mame.
    od nje takodjer Moc ozdravljenja je u nama.

  37. #37
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    ja ju nisam citala (po potrebi sam je prelistavala), ali Kako iscjeliti duh i tijelo, Louise L. Hay jedna je od boljih na policama moje mame.
    od nje takodjer Moc ozdravljenja je u nama.
    Napredna ti je mama.
    Moja bi samo kolutala ocima da joj to pokazem ...

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    15

    Početno super

    super mi je ova tema!

    moja iskustva sa L. Hay su totalno pozitivna - recimo, sada migrenu lječim samo dubokom koncentracijom - uostalom, više i ne bolujem od migrene

    a nestali su i mnogi drugi problemi s kojima sam nekada živjela

    bitno je to da takve knjige osnažuju onoga tko je spreman na to - daju nam svijest da nismo lutke na koncu već imamo moć upravljanja sami sobom

    jer, znate, imam i ja otpor prema nekim knjigama - recimo - Kako upravljati ljudskim resursima !?! - tu pružam definitivan otpor

    što smo mi ljudi, jesmo li roboti i strojevi da se nama upravlja?

    takve knjige NE, reklame koje manipuliraju NE, promidžbene kampanje koje manipuliraju NE - ima i onih potpuno prikrivenih manipulacija, koje god da bile al' NE

    al ako se nađe knjiga koja kaže - nemojte gutati tablete, pomozite si na neki drugi način DA, jaki ste, vjerujte u sebe DA :D

    zato je ŽTŽM (koju sam pročitala djelomično) samo nastavak svih onih knjiga koje sam do tada već pročitala i sve govore isto - vjeruj u sebe i svoje (duhovne) mogućnosti, nauči da smo i mentalno i tjelesno i emotivno i duhovno biće i da je sve to povezano

    da, i javljala se sumnja u ispravnost te i takve literature - dal je to još jedan od načina manipulacije ljudima, al eto, zdravlje mi se popravilo, međuljudski odnosi kvalitetniji, okolina primjećuje pozitivne promjene na meni - pa - ljudi - svakome moja preporuka a 'tateku' pozdrav i pohvala što je načeo temu

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno Re: super

    Citiraj majkazemlja prvotno napisa
    Kako upravljati ljudskim resursima !?! - tu pružam definitivan otpor
    i ja

  40. #40
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj leonisa prvotno napisa
    ja ju nisam citala (po potrebi sam je prelistavala), ali Kako iscjeliti duh i tijelo, Louise L. Hay jedna je od boljih na policama moje mame.
    od nje takodjer Moc ozdravljenja je u nama.
    Napredna ti je mama.
    Moja bi samo kolutala ocima da joj to pokazem ...
    moja mama je prije skoro 10 godina zavrsila autogeni trening.
    tada sam skicala u njene skripte, a dosta odgovora sam i pronasla u njenim knjigama.
    je bas je cool 8)

  41. #41
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Dodajem jos jednu knjigu na popis: Clarissa Estes: "Žene koje trče sa vukovima". Knjiga nije tipa elf'help, vec vise esejisticka, no rijetko koju knjigu tog tipa sam citao sa vecim zanimanjem. Stil i rjecnik variraju između "teške" filozofije i laganog štiva, no tema je vrlo zanimljiva i prikladna kako za žene tako i za muškarce ... i ne dajte da vas zavede debljina, cca 600 str, brzo se čita.

    (tema: povratak iskonskom divljem instinktu koji je zatrpan stereotipima današnjice, kojekakvim "trebali bi", "moramo" i slicnim).

    BTW, "kako izliječiti duh i tijelo" se može naći u Mozaik knjizi u Bogovićevoj u ZG, cijena 100 kn. "Kvantno zdravlje", Deepak Chopra se može naći u Profil Megastoru, no nemojte se truditi pitati osoblje, ne znaju da ju imaju, sami potražite knjigu na stalcima blizu stubišta u prizemlju.

  42. #42
    deedee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    NZ
    Postovi
    321

    Početno

    "Žene koje trče sa vukovima" je vrlo zanimljiva knjiga, iako je ja nikad nisam uspjela pročitati.
    Kupila sam je krajem devedesetih i odmah počela čitati. Ne znam ni kako ni zašto, no u meni je izazvala neki unutarnji nemir, pogodila me je u neku gadnu žicu, i jednostavno sam je morala prestati čitati, jer sam bila sva izvan sebe.
    Nisam si to mogla objasniti, jer kao što kaže tatek, pisana je esejistički i nisam uspjela pronaći ono nešto u knjizi što me je izbacilo iz takta.
    Nakon par godina sam pokušala ponovo, i opet ista stvar.
    Prošlo je preko pet godina od tada. Jednog dana ću joj dati novu šansu.
    ŽTŽM upravo sada čitam.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Super. I ja se upravo spremam citati je.

  44. #44
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Kod MZ i mene je ta knjiga pokrenula neke dosta dalekosezne procese promjena/odlucivanja i na tome smo joj (knmjizi) vrlo zahvalni. :D

    I da, nije bas laka za citanje, ali zgodno je sto se teze probavljivi (u stilu i vokabularu) esejisticki dijelovi smjenjuju iznenada sa zdravonarodskim opaskama i pricicama, taj pristup izmjena stila me jako veselio i olaksavao citanje.

  45. #45
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno


  46. #46
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    ŽTŽM upravo sada čitam i ja (kupila od Anite).

    Javim dojmove kad završim.

  47. #47
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Kod MZ i mene je ta knjiga pokrenula neke dosta dalekosezne procese promjena/odlucivanja i na tome smo joj (knmjizi) vrlo zahvalni. :D

    I da, nije bas laka za citanje, ali zgodno je sto se teze probavljivi (u stilu i vokabularu) esejisticki dijelovi smjenjuju iznenada sa zdravonarodskim opaskama i pricicama, taj pristup izmjena stila me jako veselio i olaksavao citanje.
    Da ne bude zabune, moja opaska se odnosi na "Zene koje trce sa vukovima", a ne na ZTZM, to je isto OK knjiga, ali mi je ova prva puno bitnija.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Meni je ZTZM dobra knjiga. Jedina zamjerka mi je uporno preporucivanje sintetickih dopuna prehrani.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    Ja sam se svojim mislima u stanju dovesti na rub napada panike, podići tlak, šumi mi u ušima, lupa mi srce...I stvarno vjerujem da je moguće postići i pozitivne promjene pozitivnim razmišljanjem...samo meni ide puno teže. Samo sam jednom uspjela preko noći izlječiti virozu i visoku temperaturu jer mi je bilo silno bitno da ujutro budem zdrava.
    Ima na tu temu i Dr. Joseph Murphy: Moć vaše podsvijesti i slične...neću uspoređivati kvalitetu, ove "debele" se još nisam udostojila pročitati jer čitam skoro isključivo u tramvaju.
    Ja uglavnom svakoj knjizi dam priliku i nastojim iz nje izvući nešto pametno...bilo da je o zdravlju ili o novcu. MM-u su skoro sve knjige tog tipa bez veze napisane, lošim jezikom (mo'š mislit, a on nema veze s književnošću), dosadne, nisu za njega....
    (npr. Kyosaki mi je dosta slikovit u prezentiranju toga kako se naše misli pretaču u našu stvarnost iako nije o zdravlju, a MM ne može ni tri strane pročitati da ne prokomentira glupi američki stil, ponavljanje jednog te istog...E pa zbog tog ponavljanja se meni puno toga usjeklo).
    Ako ne želiš nešto čut, nema tog literarnog stila koji će doprijeti do tebe...(i ja preferiram lijepo i zanimljivo napisane knjige, da se razumijemo, ali može biti i strip ako me sadržaj zanima)

  50. #50
    deedee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    NZ
    Postovi
    321

    Početno

    Hej, nemoj tako o stripovima.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •