Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: kamen u bubregu

  1. #1
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno kamen u bubregu

    da li je netko već razbijao kamenac u bubregu? zanimaju me detalji jer to me uskoro čeka :? hvala

  2. #2
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno



    blago vama kad nitko nema kamen u bubregu

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    a kako ti se manifestiralo ?

  4. #4
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    već godinama ga imam u lijevom bubregu..s vremena na vrijeme bude napad a to boli strašno :shock: ...u trudnoći je posebno bilo grozno jer je napadao malo-malo

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    a jel boli onako da te presiječe ili boli onako ,da boli ali možeš hodatI ?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    pa di si bila neki dan...
    evo ja sam bila na razbijanju u četvrtak...nije strašno...
    dobiješ spinalnu, roštaju po tebi jedno sat vremena, otpeljaju te u sobu imaš kateter pol dana, a drugi dan doma...
    meni su ugradili i double J protezu da mi se pročisti bubreg...pa ću i to morati naknadno vaditi...
    Inače kamena su bila tri 14mm, 12mm i još neki manji...sve u svemu sad mi je Ok, malo me cuka dok piškim i nije mi baš do neke šetnje ali sam zahvat niš' ne boli (of korz jer si pod anestezijom) mislim nakon što ti anestezija popusti osjetiš kao vrlo jaku menstruaciju ništa više.

  7. #7
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    moj tata je to liječo na slijedeći način: red toplog piva, red lubenica. red toplog piva, red lubenica...

    a kada je završio na razbijanju, bez anestezije izgledao je gore nego ja nakon rađanja.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    je je i meni su to savjetovali
    a moja terapija je bila kutije ROwatinexa, preslice, travarskih mješavina, litara i litara vode, taheebo...skakanje preko užeta, dok vrag nije odnio šalu...a bubreg se prepunio ko vodeni balon, e onda se doktor na UZV fatao za glavu, da kaj nisam došla prije...a ja ko bedak hodočastim po hitnoj svako malo, već me znaju...
    i da stvar bude bolja, u drugoj bolnici mi dr.kaže"pa to vam se vidi i na UZV slici od 7.mj.prošle godine kaj niste došli da vam to razbijemo? i da, imate spušten bubreg..."

    mala digresija: da li ideš na ESWL ili URS ili nekaj treće?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    Prije 3 god sam bila na razbijanju kamena sa desne strane,koji se nalazio u mokračovodu pa nije mokrača mogla izlaziti van.Za mene je razbijanje bilo bolno trajalo je 45 min i više nisam mogla izdržati Dobila sam infuziju i bila sve ukupno pola dana u bolnici .Sada mi se pojavio sa lijeve strane i imala sam već par puta napadaje završivši na hitnoj Izdržat ću rađe razbijanje nego da dobijem OPET iznenadne napadaje jer to kad boli bolliiiii :shock:

    ___________

    D 1998.
    I 2007.

  10. #10
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    neznam još ništa ,idem do dr na kontrolu pa ću sve saznati..
    jel se to radi klasična operacija ili laserom?
    koliko se dana bude u bolnici? ja čula 4 dana..pa kako ću sa malom? :?

  11. #11
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    Cure, obavezno sačuvajte koji kamen i dajte ga na analizu!
    Analizom se određuje vrsta kamenca. Postoje tri vrsta: oksalatni, fosfatni i cistinski. Prema vrsti kamena se prilagođava prehrana, tako da se manje stvaraju, a ako je potrebno daje se i terapija ljekovima.
    Analizu možete napraviti na Institutu Ruđer Bošković.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    mi bi ja čuvala, ali u bolnici su me posr...li da zakaj bi davali to na analizu...a kad sam ja rekla da bi ja o svom trošku, onda mi je rekao nek pišam kroz gazu, pa ak kaj ulovim nek dam.
    Inače, moji su bili preveliki za izbacivanje u solo aranžmanu, a i za UZV razbijanje, pa su mi ih morali razbiti kroz mokraćovod.
    To se radi pod spinalnom i gotovo je za cca sat vremena.
    A poslije juhuhu...

  13. #13
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    može netko detaljnije objasniti koja je procedura razbijanja laserom...u narkozi ili kako?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    imaš jedan zgodan sajt www.bubreg.com
    Kaj se tiče lasera nemam pojma?
    Ovisi o položaju i veličini kamena što i kako ti namjeravaju raditi.

    Uvijek možeš tražiti i opću anesteziju (bar su meni tako rekli)

  15. #15
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Što se tiče analize, uvijek je o vlastitom trošku.
    I ja bih to obavezno preporučila čisto da znate s čim imate posla.
    Za svaku vrstu kamenca ima i riješenje, tj. ako ne trajno, barem da se uspori nastanak novih.
    Osim ovih vrsta koje je spomenula Asimon, mogu biti i kombinacija više vrsta.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    Razbijanje laserom ti izgleda tako-došla sam ujutro u 10h,stave te na stol na trbuh,taj stol ima sa strane rupu gdje ti legneš na nju sa one strane gdje imaš kamen.Kad te namjeste ,tako da oni scentriraju sa laserom kamen,moraš tako do kraja biti na miru.E onda počinje se čuti tupkanje kao da sa čekićem tučeš po nečem.Ja sam izdržala 40 min i više nisam mogla jer me počelo boljeti ,meškoljila sam se pa mi je kamen samo razbio na pola :/ Nakon toga sam dobila 1 flašu infuzije a po toj infuziji sam toliko trčkarala do WC,da sam se samo sa infuzijom preselila u wc :shock: i tamo ostala dok nije sve isteklo .Sveukupno u bolnici sam bila 6h.

    __________

    D 1998.
    I 2007.

  17. #17
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    znači boli? :/
    čula sam da nije bolno...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    čekaj Donna, daj napiši točno kaj ti je rekao doktor šta ti namjeravaju raditi?
    I koliki ti je kamen i di se nalazi?

  19. #19
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    snjež-otići ću kod dr na kontrolu pa ću znati više ali kad me prođe gripa nemogu ustati iz kreveta 39 temp i strašno sve boli,svi doma smo koma

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    o držim ti fige da se što prije izvučeš iz kreveta, pa onda ravno kod doktora.
    svakako javi što je rekao...


    a za sve koji su srodni ovoj temi...zna li itko kako se vadi JJ bypass, mislim, sediran, anesteziran lokalno ili kaj?

  21. #21
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    evo danas onak slučajno(usputno) kod prijatelja napravila ultrazvuk i je-tamo je i velik je oko 5 mm ali on misli da nije za razbijanje jer je premali.Nije Urolog ali misli da se tako mali ne razbijaju.iako on meni stvara ogromne bolove kada se pokrene

  22. #22
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    jooooooooj, ja ga imam mater mu njegovu, veličine je 1cm i umirem od bolova svako malo. trebala sam u utorak ić kod urologa i on me zove da ne dolazim da ima gripu i da doma leži

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Donna, MM ima kamenčić od 5 mm koji mu stvara dosta problema, ali urolozi tvrde da nije za razbijenje.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    Mali karlo, taj tvoj bi bio kandidat za razbijanje...znam iz iskustva...
    suosjećam s tobom glede bolova, znam kaj prolaziš.
    Ne daj se smesti i inzistiraj da ti pomognu...kod kojeg urologa ideš?

  25. #25
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    kod dr. igora tomaškovića. jel ga itko zna, jel ok

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    nemam pojma koji je taj..
    samo sam htjela pridodati da se ne daš navući na spiku" nije vam taj za razbijanje, to će samo izaći...." jer su meni nakon dve godine rekli da gdje sam bila do sad i da su mi to već odavno trebali izvaditi...
    i samo da pripomenem da mi ni sad nije baš sjajno...stalno osjećam kao da nešto nisu napravili do kraja ili kako spada...
    ni nakon dva tjedna ne mogu hodati dulje od sat vremena...odmah me počne boliti mjehur...pa sve do bubrega...a kontrola tek početkom ožujka.

    S bubrezima se nije za šaliti

  27. #27
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    maloprije mi je bila jedna frendica ona je operirala prije par godina kamenci i ima rez od oko 15cm, kad sam vidila :shock:

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    ma neeee,

    ne boj se ako je ovaj tvoj kamenčić već u kanalu nema šanse da te režu, zašto bi?
    U najgorem slučaju budu ti ga razbili kroz kanale (mokraćovod) i pustili da sam pijesak izađe van, oporavak je brz (vidi mene ni 24h kasnije izbacili me iz bolnice na kućnu njegu-štogod to značilo).

    A do konačnog obračuna probaj Rowatinex kapsule, čaj od preslice ili travara. Nalijevaj se tekućinom i oboružaj spazmexima za slučaj napada...i držim ti fige da što prije rješiš taj problem.

    samo mala digresija: ja sam primjetila da bi mi napad uvijek uslijedio ako bi se prije propisno naživcirala, pa ti vidi kod sebe.probaj pratiti kaj se događa prije napada...ili se bolje, probaj prisjetiti..

  29. #29
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    mene jače boli kad dugo nešto radim i stojim na nogama a vidiš to za sekiranje nisam ni pomislila da može bolit od toga, baš ću pripazit i na to.

    hvala ti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •