Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 433

Tema: Motorika- 2. dio

  1. #101
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj franica prvotno napisa
    Citiraj bibai prvotno napisa
    Citiraj tonina prvotno napisa
    Nismo baš puno na podu,20tak min
    To je premalo!
    Niti ne možeš očekivati neki napredak s tolikom minutažom.
    Mora provesti barem 50% budnog vremena na podu.
    Slažem se u potpunosti. Mi smo bili na podu od 3 mj. Nisam razmišljala o nikakvom vježbanju, a nije bilo ni potrebe. S 4,5 mj. se počeo koturati po podu i to mu je bilo odlično. Mogao je stići gdje god je htio. Sa 7 mj. je samostalno sjedio, sa 10 propuzao, s 1g. i 2 tj. prohodao. U ničemu ga nisam forsirala niti mu pomagala i sve je došlo prirodno samo od sebe. A mislim da je tome najviše "zaslužno" vrijeme koje je proveo na podu. Danas mi se čini da imamo previše bespotrebnih "dijagnoza". Ako djete ima motoričkih smetnji naravno da će vježbati, ali nisam za vježbanje samo da bi neku radnju napravilo prije susjedinog djeteta.
    dorian se isto poceo rolati s leda na trbuh s 4 mjeseca, a do tada je na podu bio, hm, nikad
    bio je konstantno na rukama, a to sto se uspio okrenuti je bilo u onih par minuta sto je lezao dok sam ga presvlacila
    njemu je pod postao zanimljiv tek tad, al ni to ne na duge periode. ja sam njega vecinu vremena nosila do 7. mjeseca

    propuzao je sa 6 mjeseci, a posjeo se sa 7, dizao uz namjestaj s 8. prohodao je sa 14, i to samo zato sto je morao. naime, s 13 mjeseci je pao s kauca i malo mu je napukla kost na ruci pa je nosio gips. i tada je poceo hodati, jer nije vise mogao tako brzo puzati. da nije bilo tog gipsa, mislim da bi i danas puzao u puzanju je bio pravi majstor, isao je kud je htio, kad smo bili na moru cijeli hotel je propuzao, kad nisam znala sto bi s njim samo bi ga odvela do stengi i isao bi gore dole.

    ne znam kaj bi bilo da je bio vise vremena na podu.

  2. #102
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    vjerojatno bi već trčao na 100 metara s preponama!

    svako dijete je osoba za sebe, i nitko ne generalizira. ovo o čemu govorimo je nešto što se preporuča svima: kako će uvijek postojati djeca kojoj ni 24 sata na podu ne bi bilo dovoljno da se optimalno razvijaju, već samo uz pomoć nadzora, vježbica... tako će uvijek biti djece koja će imati fantastične motoričke sposobnosti jer su - takva.

  3. #103
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja sa svojim nemogu ni biti nigdje drugdje osim na podu, cim ga spustim iz ruku vec se okrece na trbuh i pao bi u sekundi da ga stavim npr. na trosjed. A voli se i valjati po nasem krevetu, ali samo ujutro, cim ustanemo, povratka nema

  4. #104
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ma ja sam isto za pod, ako dijete hoce. bolje nego u vrticu ili u sjedalici, viperu, sto ljudi najcesce koriste

    cim je dorian prihvatio pod bio je konstantno na podu, istrazivao okolo, nisam mu branila da ide na plocice, parket, da skida knjige s police, da se vrzma oko stolica za tv, nisam ga zarobila u nesto akd kuham i slicno.

    al istina je da cim je presao na pod ja sam se osjecala opet grozno, ko da ga zapostavljam trebalo mi je neko vrijeme da se na to priviknem

    isto sam bila jako strikna oko neposjedanja, nisam ga nikad vozila na kolicima u as, u biti ga skoro uopce nisam vozila u kolicima jer nije volio, nisam ga ostavljala u kreveticu da se ne ustaje povlacenjem...

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    233

    Početno

    Bruno je propuzao, ja naravno sva sretna i ponosna, a on uživa i istražuje stan puzeći. Samo što se ja ne mogu opustiti. Napravila sam što mogu: pokrila utičnice, maknula ono što mu ne smije doći u ruke, ali ja bih najradije povadila i stol i stolice i zaoblila zidove, a to ne mogu. Ne želim ga u ničemu ograničavati, tako da on puže i istražuje, a ja ga pratim kao sjena. Najviše ga zanimaju vrata i radijatori, e njih ne mogu maknuti sigurno.

    Mame malih puzača, jeste se vi mogle opustiti?

  6. #106
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Vivice, jedina prava "zaštita" je - tvoja pažnja.
    Naravno, zatvorit ćeš utičnice jer mali prstići rengenski opaze svaku rupicu... Ali oblaganje kuteva i sve ostalo... nepotrebno je.
    Dijete će vrlo brzo naučiti što treba izbjegavati i kako se štititi.
    TO je najbolja motorička vježba.

  7. #107
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Vivice, jedina prava "zaštita" je - tvoja pažnja.
    Naravno, zatvorit ćeš utičnice jer mali prstići rengenski opaze svaku rupicu... Ali oblaganje kuteva i sve ostalo... nepotrebno je.
    Dijete će vrlo brzo naučiti što treba izbjegavati i kako se štititi.
    TO je najbolja motorička vježba.
    moram potpisati apricot.
    recimo, ja L. nisam nista uklanjala (osim na kraju kablova od zvucnika jer ih je obozavala gristi) i mogu reci da nikad nije pala, lupila se, ozljedila...tocno je znala di je sta i di treba paziti jer je u tom okruzenju rasla od pocetka.
    i kad samja poslozila kocke u svojoj glavi (sto je bilo jako brzo i lako), opustila sam se.
    sretno¨!

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Moja beba ima tri mjeseca. Diže glavu bez problema kad ju stavimo na trbuh i može sama držati glavu kad ju držimo gore, ali još uvijek joj pridržavam glavu lagano i kad ju držim naprijed uvijek je na mene naslonjena.
    Danas na pregledu ju je doktorica podigla za ruke u sjedeći položaj i glavica joj baš nije bila stabilna odnosno par put joj je klimnula unazad. Doktorica je rekla nek tak doma s njom vježbamo da ju isto tak dižemo za ruke u sjedeći položaj. Meni se to čini malo :? :/ pa me zanima da li je to netko doma radio s bebom
    moja ima dva mjeseca i ja tako vježbam s njom. pedijatrica nije ništa rekla, rekla je da je sve u redu. ali ja je ne "navlačim" nego joj dam svoje prste da ih ona obuhvati i onda se ona sama počne podizat i tek onda ju povučem lagano. ako se ne počne sama podizat onda ju ne vučem nego ju pustim na miru. to joj se jako sviđa, ta vježbica. i u tom sjedećem položaju jako dobro drži glavicu. i da, ne držim ju dugo u sjedećem položaju, nakon 2, 3 sekunde ju vratim u ležeći položaj.

  9. #109
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a zašto to radiš?
    što time vježbaš?

  10. #110
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj Nina20 prvotno napisa
    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Moja beba ima tri mjeseca. Diže glavu bez problema kad ju stavimo na trbuh i može sama držati glavu kad ju držimo gore, ali još uvijek joj pridržavam glavu lagano i kad ju držim naprijed uvijek je na mene naslonjena.
    Danas na pregledu ju je doktorica podigla za ruke u sjedeći položaj i glavica joj baš nije bila stabilna odnosno par put joj je klimnula unazad. Doktorica je rekla nek tak doma s njom vježbamo da ju isto tak dižemo za ruke u sjedeći položaj. Meni se to čini malo :? :/ pa me zanima da li je to netko doma radio s bebom
    moja ima dva mjeseca i ja tako vježbam s njom. pedijatrica nije ništa rekla, rekla je da je sve u redu. ali ja je ne "navlačim" nego joj dam svoje prste da ih ona obuhvati i onda se ona sama počne podizat i tek onda ju povučem lagano. ako se ne počne sama podizat onda ju ne vučem nego ju pustim na miru. to joj se jako sviđa, ta vježbica. i u tom sjedećem položaju jako dobro drži glavicu. i da, ne držim ju dugo u sjedećem položaju, nakon 2, 3 sekunde ju vratim u ležeći položaj.
    To nije dobro. Al nikako.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    233

    Početno

    Apricot i Leonisa - hvala
    Svakim danom sve više napredujemo, vidim da je počeo više paziti na rubove, a i ja sam sve više 8)
    Pratim ga kako otkriva i uživam u tome.
    Jedino mi nije baš svejedno kad se primi za stolić, uspravi se na koljenima(kleči), pa makne jednu ruku, ponosno me pogleda, pa makne drugu ruku pa malo zvekne, bez obzira što sam blizu njega, to bude u sekundi.

  12. #112
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    dakle, od moje prijateljice maleni koji sad ima 5 mjeseci, poprilicno je mirna beba, za razliku od mog koji je super zivahan i ne mozemo se otet napasti da ih usporedjujemo iako obje znamo da to nije dobro i da je svako dijete za sebe, ALI sad smo se vec obje pocele lagano brinut, naime njen maleni kad ga stavi na prsi malo digne glavicu, drzi je kratko i spusta, ne izdrzi niti punu minutu, ma i to san rekla previse, pa opet digne i opet spusti, sto vise vremena prolazi to dizanje traje krace, tj. izgleda da se brzo umori. koliko bi dijete od te dobi trebalo dugo drzati glavicu i jeli ovo zabrinjavajuce? inace stavlja nogice u usta, okrece se sa ledja na bok, sve polako ali ipak je. al sad nas brine to sa glavicom :/

  13. #113
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Ne znam gdje da postavim ovo pitanje, valjda je ovdje kod vas iskusnih OK. Poslala nas pedijatrica na UZV mozga (stisnuta desna šakica, ne drži glavicu u pasivnom sjedećem položaju i tako). Htjedoh se naručiti kod Sabola, ali kod njega se čeka 3 tjedna :shock: , pa mi sestra nudi neku drugu njihovu neuropedijatricu dr.Kovač. Jel' to Ok, neka iskustva?

  14. #114

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Iza sedam mora,iza sedam gora,preko brda i planina...Na porodiljnom i doma...
    Postovi
    54

    Početno

    Cure imam pitanje!Moja bebica ima će 16.3. imati 3 mj.
    Kad je stavim na trbuh par minuta drži glavicu uspravno i tome se jako veseli.Počela nas je polako primati za lice,igračke sa mobila iznad kinderbeta dodiruje,ali više lijevom rukom nego desnom.Glavicu više okreće u lijevu stranu,čak i kada zaspi glavicu okrene na lijevo,pa joj ja okrećem na desno.Ja joj non stop širim prstiće na rukama da bi imala otvorene šake!Što bi ona sve u svojoj dobi trebala raditi?Da li kasni sa motoričkim razvojem?
    :?

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    115

    Početno

    Zanima me jedna stvar.Vidim da se tu piše nikako podizati-povlačit za ruke dijete u sjedeći položaj dok samo ne sjedi.Moj malac (4 mj.) ima problema s motorikom i jedna od vježbi koju su nam dječji fizioterapeuti pokazali tam gdje idemo 1 tjedno na vježbe je ta da ga se povuče za ruke-doduše ne skroz od sjedećeg položaja,ali do nekog polusjedećeg.
    A oni bi valjda trebali znati što rade ,zar ne,ili?Sad sam malo zabrinuta da mu time(tom vježbom) ne naškodim.

  16. #116
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A gdje to idete?

  17. #117
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    uopće ti ne kasni, ali i dalje stimuliraj tu stranu više koja zaostaje i okreći glavicu dok spava na stranu na koju rjeđe okreće glavu.
    možda ima tortikolis pa to reci na pedijatrijskom pregledu.

    http://www.centarsm.co.yu/ProgramBeb...htm#Tortikolis

    pogledaj si vježbice na gornjem linku.

    možeš joj stimulirati nadlanicu draškanjem raznim predmetima na onoj šaci koja je jače zatvorena i daj joj neke premete u ruke zbog kojih mora jako otvoriti šaku-npr. kuglice.
    stimuliraj ju da dok ju nosiš zvukovi i zanimljive stvari dolaze s one strane na koju se rjeđe okreće i sl.

  18. #118
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    moj odgovor se odnosi na pitanje f. ivanic

  19. #119
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj ivanic prvotno napisa
    Cure imam pitanje!Moja bebica ima će 16.3. imati 3 mj.
    Kad je stavim na trbuh par minuta drži glavicu uspravno i tome se jako veseli.Počela nas je polako primati za lice,igračke sa mobila iznad kinderbeta dodiruje,ali više lijevom rukom nego desnom.Glavicu više okreće u lijevu stranu,čak i kada zaspi glavicu okrene na lijevo,pa joj ja okrećem na desno.Ja joj non stop širim prstiće na rukama da bi imala otvorene šake!Što bi ona sve u svojoj dobi trebala raditi?Da li kasni sa motoričkim razvojem?
    :?
    Ako spava u kinderbetu možda okreće glavu na stranu na kojoj ste vi, pa joj okrenite krevet

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    115

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    A gdje to idete?
    U Vinogradsku.

  21. #121
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Što se tiče zatvorene šakice, NIKADA ne otvarajte preste već po gornjoj strani (vanjskoj, nadlanici) draškajte raznim predmetima, čak i lagano noktima i to prema prstićima. Na taj način stimulirate da samo djete otvara šakicu. Vašim otvaranjem prstiće djete će se "opirati" i još jače zatvarati šakicu.

  22. #122
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj rea prvotno napisa
    Citiraj Mima prvotno napisa
    A gdje to idete?
    U Vinogradsku.
    rea, ono što se kaže da nikako ne treba raditi je povlačenje za ruke u sjed kakvo rade pedijatri kad kontroliraju kako dijete kontrolira glavu.
    Ako su vam pokazali takvu vježbu u vinogradskoj onda to sigurno neće djetetu naštetiti. Na Goljaku se radi po skroz drugim metodama, zato je meni konkretno takva vježba nepoznata.

  23. #123
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa
    Što se tiče zatvorene šakice, NIKADA ne otvarajte preste već po gornjoj strani (vanjskoj, nadlanici) draškajte raznim predmetima, čak i lagano noktima i to prema prstićima. Na taj način stimulirate da samo djete otvara šakicu. Vašim otvaranjem prstiće djete će se "opirati" i još jače zatvarati šakicu.
    A mi dobili vjezbice da mu otvaram sakice i palceve da guram prema van. Pa ti znaj!

    Nego, imam pitanje. Moj malac je poceo stavljat nozice u usta i to mi je super jer ima tek 5.5 mj. Ali stavlja samo jednu nogu. Drugu opcenito rijetko kad primi. Ja mu stalno pokazujem i tu drugu i stavljam mu ju u rucice ali jednostavno mu nije zanimljiva. Jel to normalno ili to treba nekako ispravljati?

  24. #124
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    forsiraj mu tu drugu nogu
    vjerojatno je blaga asimetrija, nista strasno ali treba forsat ono kaj stede

  25. #125
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    forsiraj mu tu drugu nogu
    vjerojatno je blaga asimetrija, nista strasno ali treba forsat ono kaj stede

  26. #126
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Bok!

    Molim Vas za savjet.

    Moja mala ima 3,5 mjeseci. Nosi remenčiće već dva mjeseca s tim da od prije tjedan dana samo po noći.

    Problem je u tome što kad ju stavim na trbuh ne diže glavu. Istina nisam ju baš puno stavljala na trbuh dok je bila u remenčićima jer joj taj položaj nikako nije odgovarao. Pedijatrica je rekla da ju sad forsiram i da ju puno stavljam na trbuh pa da vidi da li je posljedica remenčića ili ne. Inače svi drugi refleksi su joj ok. Hvata igračku i stavlja ju u usta (u zadnje vrijeme sve što dohvati završi u ustima), svi oni pregledi kod pedice su ok. Samo neće dizati glavu. odnosno digne ju tu sekundu kad ju stavim potrbuške, a onda ju spusti dolje i počne plakati. Pokušavam ju animirati, ali ništa ne pomaže. Samo plače i plače. I ako izdrži 5 min potrbuške...

    Imate kakav savjet kako da ju potaknem da počne dizati glavicu?

  27. #127

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    TinaB, ja sam to radila tak da sam legla na leđa i stavila nju potrbuške na sebe da se gledamo u oči kad digne glavu i onda ju je to motiviralo. I držali smo ju na rukama ko da leti, tj. jedna ruka na prsima i ispod pazuha a druga između nogu na trbuhu. MM ju je tak njihao prema meni, i onda je uvijek držala glavu gore

  28. #128

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    E da, vidi mi avatar. To je slikano tjedan dana nakon što smo bili na kontroli s tri mjeseca kad je jedva malo dizala glavu i držala je samo nakratko gore.

  29. #129
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    TinaB, znaš da je i A. nosio remenčiće (sa onog topica o remenčićima) i isto nije mogao biti puno na trbuhu. Kada smo skinuli remenčiće (otprilike u ovo vrijeme kada i vi), počela sam ga pomalo stavljati na trbuščić, u početku je to izgledalo kao kod vas sada, jako kratko pa plač. čim bi počeo plakati sam ga okretala, pa za 5-10 min ponovo. s vremenom su mu rukice ojačale i sada kao veliki bude na trbuščiću (drži se na ful ispruženim rukama), počeo se nedavno i okretati sa trbuha na leđa.
    djeca u početku ne vole biti puno na trbuhu, ali kako im jačaju rukice (a jačaju tako da ih se često stavlja na trbuh) sve više vole biti u tom položaju, čak je moguće da i zavole taj položaj više nego na leđima jer imaju bolji pregled situacije.
    samo ju što češće stavljaj na trbuh (ali ju digni kada se rasplače jer od toga nikakve koristi za nikoga) i brzo će to doći na svoje. pogotovo ako je sva druga motorika ok. ne brigaj.

  30. #130
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Hvala cure.

    Inače i ja nju znam ponekad držati kao da leti, ali ona drži glavu ravno uz tijelo - znači ne padne joj prema prsima, ali ju niti ne digne.

    zhang
    Ajde sad mi je lakše kad znam da ste bili i vi u takvoj situaciji.

    Hvala još jednom!

  31. #131
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Citiraj bibai prvotno napisa
    Citiraj tonina prvotno napisa
    Nismo baš puno na podu,20tak min
    To je premalo!
    Niti ne možeš očekivati neki napredak s tolikom minutažom.
    Mora provesti barem 50% budnog vremena na podu.
    Nakon ovoga smo stvarno dosta na podu i velike promjene se vide,okreće se kao zvrk,vrti se na trbuhu,podiže guzu kao da bi krenula u puzanje...ma super,žao mi je što nisam prije znala za dobrobiti poda.
    E sad me zanima kako joj pomoći da krene s tim puzanjem i kako je učiti da se podiže u sjedeći položaj jer vidim da pokušava nekako preko boka podignut se.
    Pomagati ili pustiti svojim tokom da ide?

  32. #132
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma pustiti svojim tokom. Ti eventualno možeš potaknuti dijete npr. igračkom - ona leži na leđima a ti joj staviš igračku sa strane ali tako da ju ne može dosegnuti, ili malo dalje naprijed, pa da pokuša doći do nje; ali nema nikakve potrebe da joj pomažeš.

  33. #133

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Je li zna netko kaj znači kubitopalmarno i radiopalmarno hvatanje?
    U novom broju časopisa Bebe piše da beba od 5 mjeseci još ne može svjesno uhvatiti predmet koji vidi i da s 6 mjeseci hvata radiopalmarno.

    Moja cura od kad ima 4 mjeseca vrlo svjesno poseže za predmetom da ga uhvati. Ovo joj je omiljena igračka http://www.turbolimac.com/Products/T...-93230131.aspx i kad joj ga pokažem ona ispruži ruke da ga uzme i primi se za dršku s obje ruke, jedna ispod druge, tak da dlanom obuhvati dršku, prsti s gornje strane, palac ispod. Kakvo je to onda hvatanje?
    To mi je sad super da ju motiviram da se okrene, jer se ona još ne okreće na trbuh. Dam joj taj štap da se primi i onda ga lagano pomičem u stranu. Je li to ok? Okrene se na bok, nekad se prevrne na trbuh ali ne zna izvući ruku.

  34. #134
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Okrene se na bok, nekad se prevrne na trbuh ali ne zna izvući ruku.
    Meni je fizijatrica rekla da kad ne izvuce ruku, da ga malo skakljam, i stvarno je nakon par puta sam skuzio kak izvuc ruku. Uglavnom rekla je da mu mogu mrvicu pomoc ali da nesmijem sve radit umjesto njega.

  35. #135
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Evo i nas od pedijatrice sa uputnicom za fizijatra. Ena nikako ne diže glavicu kad je na trbuhu (u utorak će navršiti 4 mjeseca). Intenzivno sam ju stavljala na trbuh kako mi je pedijatrica i rekla i ništa. Muči me to što smo naručeni u bolnicu (Krapinske toplice) tek 09.04. :shock:

    I šta da ja radim do 09.04.?! Sjedim skršenih ruku?! Stvarno sam frustrirana jer ne znam kako da joj pomognem. Da li mi netko može preporučiti privat fizijatra?

  36. #136
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj TinaB prvotno napisa
    Evo i nas od pedijatrice sa uputnicom za fizijatra. Ena nikako ne diže glavicu kad je na trbuhu (u utorak će navršiti 4 mjeseca). Intenzivno sam ju stavljala na trbuh kako mi je pedijatrica i rekla i ništa. Muči me to što smo naručeni u bolnicu (Krapinske toplice) tek 09.04. :shock:

    I šta da ja radim do 09.04.?! Sjedim skršenih ruku?! Stvarno sam frustrirana jer ne znam kako da joj pomognem. Da li mi netko može preporučiti privat fizijatra?
    Stvarno su koma s tim naručivanjem

    Pokušaj privatno kod dr.Sabola, Cvijetno naselje 4
    Dobar stručnjak, dobar čovjek.
    Neće te nepotrebno istraumatizirati kao neki

  37. #137
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Snješka

    Hvala!!

  38. #138
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    TinaB, imaš negdje na forumu i broj telefona od Sabola.
    Ajd javi što vam je rekao.

  39. #139
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    našla: Sabol, IV Cvjetno naselje 21, 10000 Zagreb, 01/619-00-80

  40. #140
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    zhang

    Poslala sam ti pp.

  41. #141
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa
    Što se tiče zatvorene šakice, NIKADA ne otvarajte preste već po gornjoj strani (vanjskoj, nadlanici) draškajte raznim predmetima, čak i lagano noktima i to prema prstićima. Na taj način stimulirate da samo djete otvara šakicu. Vašim otvaranjem prstiće djete će se "opirati" i još jače zatvarati šakicu.
    A mi dobili vjezbice da mu otvaram sakice i palceve da guram prema van. Pa ti znaj!
    To ovisi po kojem konceptu vježbate! (Gdje vježbate?)
    Bobath i Vojta su suprotni koncepti!

  42. #142
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Evo i nas kod vas . Bili smo kod dr. Žučka (ja mislila da je Žućko ) u Klaićevoj:
    tonus fluktuirajući oko normohipotonije više gornjeg dijela tijela...opistotonus naznačen, ruke više uz podlogu, rijetko poseže za igračkama...u trakciji izvijanje, glava ne prati trup... na boku pasivna, zadrži se, ali ruke iza trupa, naznačeno izvijanje.. i svašta još nešto.
    Krećemo na vježbe 1 tjedno.
    Uglavnom, pitala sam za nosiljke i kolica. Košaru će mi uskoro prerasti, a sljedeća kolica koja imam nemaju nulti položaj (najniži je onaj 15-20° nagiba leđa). Svugdje se spominje da dijete ne smije u taj prvi položaj dok se samo ne posjedne, a danas mi Dr. kaže da to uopće ne važi za sve male vježbače i da ga ljuti širenje takvih informacija - dapače rekao mi je da je vozim (pješke) ili u auto-stolici na kolicima ili u tom blago uzdignutom 1. položaju kolica zbog izvijanja. Eto, baš me to iznenadilo. Ima li netko od vas sa sličnom preporukom?

  43. #143

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    dapače rekao mi je da je vozim (pješke) ili u auto-stolici na kolicima ili u tom blago uzdignutom 1. položaju kolica zbog izvijanja. Eto, baš me to iznenadilo. Ima li netko od vas sa sličnom preporukom?
    Mi smo imali takvu preporuku + stavljanje u viper kad nije na podu i rukama.
    Sličan opis stanja.

  44. #144

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    I zabranu nošenja u marami, slingu, klokanici.

  45. #145
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    a meni rekao da može marama.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    a meni rekao da može marama.
    :D
    To je još jedan dokaz da ne postoji paket preporuka za svu djecu s motoričkim nedostacima.

  47. #147
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mi nismo imali preporuku za povišeni položaj i viper, ali smo imali dozvolu, tj. kad sam pitala, rekli su mi da može (dr. Žučko, Ines i Karolina). a za maramu smo isto imali zabranu (samo, iskreno, zabrana dr. Žučka mi je više zvučala kao da se nije stigao pozabaviti maramom pa je za svaki slučaj rekao ne.)

    čokolada, kamo ćete ići na vježbe?

  48. #148
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Klaićeva, 1x tjedno, pa ću vidjeti kako će ići.

  49. #149
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da li vam je Žučko rekao po kojoj se metodi radi u Klaićevoj?

  50. #150
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    I idete li kod Suzi? U Klaicevoj rade i po Bobathu i po Wojti, mada sumnjam da ce vas vojtat...

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •