Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 73 od 73

Tema: kada bicikl sa pomoćnim kotačima?

  1. #51
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    hvala, draga, kupili mi već

  2. #52
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Evo, i mi u potrazi za biciklom.
    Danas smo bili u TL, i vidjeli ovu biciklu http://www.turbolimac.com/Products/T...-17840904.aspx .
    Trenutno je neka akcija, pa košta 250 kn. Je li tko ima tu, valja li to što?

  3. #53
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moje iskustvo s TL biciklima je katastrofalno lose. Naime ti za klince su jako teski, imaju krivo postavljeno teziste i mojim klincima ih je bilo jako tesko voziti.

    Ali mom svekru nije bilo dovoljno jednom kupiti sranje od bicikla, pa je kupio jos jedan veci. Taj veci klinac uopce nije mogao pokrenuti zbog lose postavljenog tezista. Jednostavno je morao toliko upirati nogama da bi gubio raznotezu. Da ne spominjem da se kocnice na tom biciklu uopce nisu mogle postelati da koce. Razlabavile bi se nakon 2-3 stiskanja.

    Bolje kupi kvalitetan bicikl da djetetu ne ubijes odmah na pocetku volju za istim.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    marta, nemogu te ne potpisati 8)

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    inace i mi smo danas pazarili

    svjetlo plavi sa trakicama iz guvernala, kaciga na dalmatinere, crvena
    vozi
    a ja sam :shock:

  6. #56
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mi imamo neki winnie pooh tigar bajsić iz TL-a, dobio ga je za 2. rođendan a vozi se na njemu od 2,5 godine, sda je već pravi maher, sada trenutno vježbamo lore, a možda ćemo uskoro vježbati i bajsić bez pomoćnih kotača.

  7. #57
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    vježbamo lore
    ROLE!

  8. #58
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Mi smo kupili biciklić u čet. u Intersparu na akciji za 149,00 kn.
    Nina je začas skužila tehniku i voooozi :D

  9. #59
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    mi smo kupili bmx od 16'' u dućanu na križanju martićeve i smičiklasove, za malo više od 500kn. čini mi se kao dobra kupnja.

    što se tiče spremnosti - lani definitivno nije bio spreman, nije pokazivao nikakvu želju za okretanjem pedala. ove godine, sa četiri, sjeo je i odvezao se - još moramo puno toga svladati ali iznenadila sam se kad je provozio sam u trećoj minuti.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    što se tiče spremnosti - lani definitivno nije bio spreman, nije pokazivao nikakvu želju za okretanjem pedala. ove godine, sa četiri, sjeo je i odvezao se - još moramo puno toga svladati ali iznenadila sam se kad je provozio sam u trećoj minuti.
    Znači, imamo još oko pola godine fore

  11. #61
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno



    možda je andrej već spreman, mi smo čekali proljeće pa ne znam kad je točno nastupio trenutak ali razlika od lani je očigledna.

  12. #62
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Ajvi, sad mi lakse kad procitah tvoj komentar.
    Naime, Zach uopce ne zeli okretati pedale (bilo da se radi o motricu na pedale, triciklu ili traktoru na pedale) - on samo vice 'vuci me'.
    uvijek se sjetim Lime od Anchie76 kako sam ga u cudu gledala kako pici na bmx-icu bez pomocnih kotacica, a jos nije imao niti 4 godine! :shock:

  13. #63
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    mi bi kupili biciklu al ja bi najradije onaj na dva kotača samo na guranje. viđali smo kod turista drvene takve bicikle al kažu da su jako skupi i nema ih kod nas za kupit, tj bar nisam nigdje vidila. zna li netko di ima takav na guranje?

  14. #64
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Mi smo ga kupili preko e-baya (drveni, 500 kn).

    Tu na forumu sam pročitala da ga ima za kupiti u Zagrebu (metalni) u Muelleru.

  15. #65
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    evo taman sam našla topic, prvi put i vidim da ovaj pdf i postoji
    hvala

  16. #66

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa


    možda je andrej već spreman, mi smo čekali proljeće pa ne znam kad je točno nastupio trenutak ali razlika od lani je očigledna.
    Vraga je spreman, evo napisala sam par postova ranije da odbija sjesti na bicikl i samo ga gura kad ga pitamo zašto ga gura, umjesto da vozi, odgovara "tako mi je spretnije" i nastavlja gurati, točnije, trči gurajući bicikl
    Srećom, nismo kupili bicikl, nego ga dobili na posudbu, tj. "isprobavanje", pa nam bar nije žao novaca.

  17. #67
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Moj klinac (stariji) uopće nije zainteresiran za bicikl. Kad smo ga teškom mukom nagovorili da sjedne na bicikl, on je gurao obje pedale u istom smjeru! Istovremeno! Kod kuće nam je nespretno imati bicikl (centar grada) pa zmo osuđeni na vikende u Samoboru. Nedovoljno često. Madam se da će ove godine biti bolje.

  18. #68
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Evo mi provozili sve u šesnaest, tako luduje da se moram dobro pomučiti da je stignem. Jučer je preživjela i prvi pad pa nam je sad prioritet broj jedan nabaviti kacigu... Inače, imamo bic za cca 200kn iz TL-a i stvarno je teško na njemu krenuti (kad jednom krene nema problema).

  19. #69

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Citiraj ms. ivy prvotno napisa


    možda je andrej već spreman, mi smo čekali proljeće pa ne znam kad je točno nastupio trenutak ali razlika od lani je očigledna.
    Vraga je spreman, evo napisala sam par postova ranije da odbija sjesti na bicikl i samo ga gura kad ga pitamo zašto ga gura, umjesto da vozi, odgovara "tako mi je spretnije" i nastavlja gurati, točnije, trči gurajući bicikl
    Srećom, nismo kupili bicikl, nego ga dobili na posudbu, tj. "isprobavanje", pa nam bar nije žao novaca.
    Jučer sam otkrila tajnu konstantnog guranja bicikla.
    Pretežak mu je. Zna okretati pedale, ali treba uložiti veću snagu u pedaliranje i gospon je zaključio da mu je lakše hodati i gurati bicikl pokraj sebe.
    Jučer se u parku "za probu" zamijenio za biciklić sa svojim prijateljem iz vrtića, sjeo na njegov bicikl i odvezao se ko veliki...

  20. #70
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    A znači, u tome je tajna. Andrej

    I M. ga zasad samo gura, možebit da je i ovaj njegov pretežak za vožnju.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    309

    Početno

    Ukoliko netko namjerava (u Austriji) kupovati bicikl bez pedala i pomoćnih kotača (Laufrad), u shopping centru Seiersberg kod Graza, u jednom dućanu s igračkama povoljno (39 EUR) smo kupili metalni (izrazito lagan, odlični kotači) i prezadovoljni smo, proizvođač Hudora. U Mülleru također u Seiersbergu ima i jako zgodan drveni model (39 EUR), i nekoliko metalnih modela, koji su skuplji. Ova vrsta bicikla je za svaku preporuku, i nakon što dijete svlada tehniku, može odmah prijeći na pravi bicikl bez pomoćnih. U mom kvartu jedan klinac od 3,5 g je u par dana naučio voziti pravi bicikl kao profi (a njegova mama skida kile sve u 16 trčeći za njim, za svaki slučaj). Super su mi kad ih vidim.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Petra je isto provozila neki dan bicikl s pomoćnim (ima 2 godine i 3 mjeseca), ali na ravnom i betonu zajuri se ko blesava. Moram je stalno paziti, jer nema šanse da sama zakoči na ručnu kočnicu, bicikl nema nožnu.

  23. #73
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Sara je već sa 19 mj. naučila voziti bicikl s pomoćnim kotačima.

    Prvo je vozila tricikl 1-2mjeseca i onda je sjela na 12" biciklić bez nožne kočnice od kumića, vozila se tehnikom naprijed-nazad pedalama. Nismo mogli vjerovati da je za klincima jurila biciklom -a prvi put sjela na njega.
    Kad smo došli kući smo joj dali njen bicikl (koji je dobila na poklon i stajao je u podrumu) ali je njen s nožnom kočnicom pa nije mogla naprijed nazad pedalama. Taj i idući dan smo je gurali po kući i onda je svladala sama -sa točno 19mjeseci.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •