Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Tražim privatne jaslice u Rijeci (može i Grobnik)

  1. #1
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno Tražim privatne jaslice u Rijeci (može i Grobnik)

    Evo barba google mi ništa na izbacuje, a meni je već malo frka. Pošto ću očito morati malu dati u jaslice u 9. mjesecu, a možda i prije definitivno bi htjela naći privatne. Molim cure iz Rijeke ako znaju za koje jaslice u Rijeci, Čavlima, Kukuljanovu i sl. da mi kažu ime, broj tel., iskustva, bilo što. Hvala.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    a zasto ti je bitno da su privatne? Najbolje jaslice i vrtic u Rijeci su drzavni (Rastocine). Privatne vrtice imas svakakve... najbolja prijateljica mi radi kao odgajatelj u vrticu u Rijeci i to je njeno vidjenje.. konkretno na Rastocinama se sa djecom ful radi, tamo se odrzavaju i strucni ispiti za odgajatelje..

  3. #3
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Kopiram sa drugog topica:

    Citiraj maremama prvotno napisa
    dobar dan!
    naime idemo ovako!
    moj roko će 08.09.2008. imati godinu dana, ja tog dana moram na posao i tada dolazimo do pitanja čuvanja!!!
    starija kćer je išla od 3-e god. u vrtić i bila sam super zadovoljna, a do tada ju je jedn teta čuvala!
    ali vrtić je jedno, jaslice su drugo!
    grozim se same pomisli ostavljanja djeteta od god dana u jaslicama sa ostalom starijom djecom! dijete koje će najvjerovatnije tada učiniti svoje prve korake, koje će tek početi govoriti, piškiti i kakiti još uvijek u pelene , a o hrani ne želim niti misliti! :/
    ne želim da me itko krivo shvati - što se mora mora se, pa taman i te jaslice!
    ali je bi voljela upisati djete, ako uspijem negdje gdje su male skupine djece i gdje se te tete više posvečuju toj djeci, premda i to nemora znčiti ništa! :/
    zato da skratim, TKO ZNA NEK MI KAŽE NEŠTO O PRIVATNIM JASLICAMA U RIJECI I GDJE SU!
    hvala vam drage moje!

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    156

    Početno

    tibice - nema pomoći!
    ja sam ti saznala za za neke privatne vrtiće i to sljedeće

    DV ZVJEZDICA MIRA - družba S. Milosrdnica
    DV NAZARET - Družba S. Presvetog Srca Isusovog
    DV PINOKIO
    DV MAZA
    DV MALA VILA - Waldorfska pedagogija - njihov vrtić

    a sada ovako:
    DV MAZA - nema jaslice - znaći ništa
    DV PINOKIO - ne znam - treba ih zvati - oni se nalaze na adresi Ludvetov breg 1
    DV Z. MIRA - isto treba pitati za jaslice - Kvaternikova 8 im je adresa, a imaju podružnicu i na Praputnjaku
    DV NAZARET - adresa Cvetkov trg 5 i ima podružnicu po imenu MIMA na adresi Pomerio 13/17
    imaju jaslice, ali imaju u jaslicama samo 20-tero bebica

    DV Z. Mira i Nazaret su ti vjerski vrtići - meni to osobno ne smeta i jako bi voljela da mi roko tamo upadne - ali za to treba jaka jaka veza, jer ljudi prijave djecu još dok su mami u trbuhu! :/
    tako da nemam pojma što ću, sve u svemu ima jako malo privatnih jaslica - nadam se da sam ti pomogla!!!!
    javi kako je prošlo i sretno!

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    156

    Početno

    e da - DV MALA VILA - nema jaslice!!!!

  6. #6
    Feather

    Početno

    Drage moje... privatne jaslice i vrtici i nisu tako bajna stvar kako bi se iz naziva dalo naslutiti. Privatni vrtici su tesko isplativi, pa se pokusava stediti na svemu. Djece ima jednako u grupama kao i u opcinskim i gradskim vrticima, ali je kontrola rada slabija. Vecina odgajateljica ne zeli raditi u privatnim vrticima, zbog radnog vremena, uvjeta u kojima rade ili nesigurnosti. Jaslice ima rijetko koji privatni vrtic, jer to znaci da se mora upisati manji broj djece, pa je i zarada manja (a zbilja je tesko podmiriti sve troskove privatnog vrtica). Pedagozi, psiholozi i zdravstveni djelatnici u privanim vrticima nisu svakodnevno i tesko da ce vama ili vasem djetetu biti na raspolaganju.
    Naravno, uvijek postoje iznimke, pa bi mi bilo jako drago da roditelji i odgajatelji s dobrim iskustvima iz privatnog vrtica, to i podijele sa svima nama.

    Sto se tice samih jaslica, tesko je ostaviti dijete, to je istina. Ali, puno cete se dulje odvajati ,i bit ce teze, ako dijete na vasem licu i u vasem glasu osjeti tugu i nepovjerenje. Koliko god bili tuzni, nemojte dozvoliti da vase dijete to osjeti, jer onda ce misliti da i ono mora biti tuzno
    sto ostaje u jaslicama, da su jaslice i "teta" grozni i adaptacija ce dulje trajati (normalno vrijeme adaptacije je oko mjesec dana). Odvojite tjedan-dva za postepeno uvodjenje djeteta u grupu. Razgovarajte s odgajateljima i imajte pozitivne stavove.

    Djece je zaista puno u grupama, ali to mogu promijeniti samo propisi...

    Da bi se vi osjecali sigurnije, odaberite one jaslice u kojima su "ciste" grupe, jer ce tako vase dijete biti s vrsnjacima. Ali, nebi se nista posebno dogodilo ni u mjesovitim jaslicama...Za vrticku dob ipak preporucam mjesovite skupine.
    Trazite odredjenu odgajateljicu, to je vase pravo.
    Posjetite vrtic u kojem ce dijete boraviti i prije njegova polaska.

    Toplo preporucam nekoliko vrtica u Rijeci: Rastocine, Krijesnica, Galeb, Djurdjice...

    Ako vam ni sada nisam pomogla, od jeseni krece edukacija za dadilje koje ce moci cuvati najvise troje djece...pa, mozda tu bude vise srece za sve roditelje koji ipak nebi dali svoje dijete u jaslice...

    Sretno!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1

    Početno Privatne jaslice Rijeka

    A ima li netko iskustva s Mazom, Malom sirenom, Bambijem i Miki Mausom? Mislim da bi to svima u grupi uvelike pomoglo za eventualni odabir

    Citiraj maremama prvotno napisa Vidi poruku
    tibice - nema pomoći!
    ja sam ti saznala za za neke privatne vrtiće i to sljedeće

    DV ZVJEZDICA MIRA - družba S. Milosrdnica
    DV NAZARET - Družba S. Presvetog Srca Isusovog
    DV PINOKIO
    DV MAZA
    DV MALA VILA - Waldorfska pedagogija - njihov vrtić

    a sada ovako:
    DV MAZA - nema jaslice - znaći ništa
    DV PINOKIO - ne znam - treba ih zvati - oni se nalaze na adresi Ludvetov breg 1
    DV Z. MIRA - isto treba pitati za jaslice - Kvaternikova 8 im je adresa, a imaju podružnicu i na Praputnjaku
    DV NAZARET - adresa Cvetkov trg 5 i ima podružnicu po imenu MIMA na adresi Pomerio 13/17
    imaju jaslice, ali imaju u jaslicama samo 20-tero bebica

    DV Z. Mira i Nazaret su ti vjerski vrtići - meni to osobno ne smeta i jako bi voljela da mi roko tamo upadne - ali za to treba jaka jaka veza, jer ljudi prijave djecu još dok su mami u trbuhu! :/
    tako da nemam pojma što ću, sve u svemu ima jako malo privatnih jaslica - nadam se da sam ti pomogla!!!!
    javi kako je prošlo i sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •