Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: Ciciban,Bambi

  1. #1
    Maza avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    174

    Početno Ciciban,Bambi

    Ajde sad iskustva :
    Zanima me da li vašoj djeci isključivo kupujete cipelice i papučice s anatomskim uloškiom ili ???
    To vas pitam zato što mi tu jedna na poslu govori kako je to out kako je to smao mit i da s ena zamaram, da dječju nogicu ne treba kalupit i bla bla
    Šta vi kažete ?

  2. #2
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Šlapice i cipele smo do sada kupovali isključivo Ciciban.
    Što se tiče tenisica, imamo Nike sponzora (moja sestra koja pati na njih ).
    Meni je najbitnije da su cipele/šlapice od prirodnih materijala da se noga ne znoji previše u njima.
    Što se tiče uloška, i ja sam čula da nisu potrebni jer se nogica onda oblikuje po njima tj. stopalo je opušteno, a kada ih nema ipak mišići stopala preuzimaju funkciju koju bi trebali. :/
    Ne znam, ima mi logike, tako da se previše ne zamaram oko toga.
    Jedino što znam, a to je da je najbolje dijete pustiti kad god je to moguće (znači po ljeti) da hoda boso po raznim podlogama (pjesak, šljunak, kamenje, trava...).

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Ja sam čula od nekog ortopeda na televiziji da je anatomski uložak potreban onda kad ti ga ortoped prepiše, a ne onak "za svaki slučaj". Za cipelicu je važno da ima čvrst stražnji dio koji drži gležanj (veli ortoped) i ripne na đonu da se djete ne posklizne lako u cipelama (velim ja).

    Što se tiče Bambija, mi imamo pozitivna iskustva s tim cipelama. Čine mi se dosta kvalitetne i izdržljive.

    Probali smo neke jeftine cipelice s istoka i jako brzo su se raspale.

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Mazo, odustani od "univerzalnih" anatomskih uložaka.
    Stopala koja nemaju nikakvu deformaciju ih ne trebaju, a ona koja imaju - trebaju ortopeda i njegovu preporuku. U tom slučaju se uložak radi po narudžbi i prilagođen je baš toj nožici!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    i ja mislim da uložak ne treba ako je nogica ok. potrebno je pojačanje otraga, iznad pete i da je cipela dovoljno visoka da drži nogicu. npr. takve su naturino. meni može proći i ciciban, ali bambi mi ima previsoki uložak.

  6. #6
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Mislim da Maza nije mislila na uložak koji sam stavljaš u cipelu, nego u ona zadebljanja na cipeli (kod rista) koja su "ugrađena" u nju.

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Mislim da Maza nije mislila na uložak koji sam stavljaš u cipelu, nego u ona zadebljanja na cipeli (kod rista) koja su "ugrađena" u nju.
    To ionako niš ne vrijedi - ko da ga ni nema.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno cipelice

    Mi imamo i sa i bez tih ugradjenih ulozaka. Ortoped nam je rekao da ulozak to trece godine uopce nije potreban. Imamo i jedne skroz ravne, bez ikakvog uloska iz Jacadija i u njemu pada kao da je jos pocetni hodac, uopce mi nije jasno zasto...al to je zadnji put da sam od njih kupila cipelice.
    Bambi i po meni ima preveliki jastucic!

  9. #9

    Početno cipelice Bambi

    Naše iskustvo sa cipelicama je to da smo do sada za našu mrvicu kupovali isključivo cipele rađene po mjeri i želji, od jednog zagrebačkog proizvođača dječje obuće VALEK, nemojte ovo shvatiti kao reklamu , no do sada nismo imali nikakvih primjedbi na iste. Cipelice su anatomske i čvrsto drže nogicu a ni cijena nije strašna, te postoji mogućnost izrade cipelice po želji, boja i meterijal. Posebni ulošci za cipelice mislim da nisu potrebni naročito ne bez prethodne posjete ortopedu.

  10. #10
    mljacmljac

    Početno

    Cini se da je to roditeljima ostavljeno kao odluka...jedna skola, Salata, govori jedno, druga, Klaiceva drugo. No najbolji mi je komentar frendice koja poznaje covjeka koji radi dj cipele. Ja sam, prema njegovoj preporuci pogledala u starim slapicama s uloskom kako on izgleda, pogledajte i mozda se zacudite videnim!!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    173

    Početno

    I ja mislim da uložak ne treba do treće godine dok se stopalo formira, a mislim da ovi ulošci koji su obično u cipelama ne vrijede ništa.

    Jedino na što sam jako pazila da im cipela dobro drži zglob, a dobila sam i preporuku da budu zatvorene naprijed i čvrste (tog se baš i nisam pridržavala po ljeti).

    Luku sad nosi uložak i to na preporuku ortopeda koji im je bio u vrtiću.

    Nosili smo sve od CICIBANA, BAMBIJA, VALEKA I NATURINA. Glasam za CICIBAN I NATURINO (iako ove zadnje jako skupe-ali ja kupim prošlogodišnji model koji je ipak puno jeftiniji).

    Moja šogorica je ipak dobila drugačije instrukcije od privatnog ortopeda kod kojeg je vodila svog sina kad je imao 2 godine. On je o formiranju stopala do 3 godine rekao da je obična glupost i da se stopalo formira odmah i dao im uloške koje oni redovito mijenjaju. Ulošci se rade u Njemačkoj, on tu uzme otisak i šalje van na izradu, skupi su dosta, ali oni su jako zadovoljni, vele da vide poboljšanje jer mali ima dosta spuštena stopala.

    Pa ti sad budi pametan !?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    OK, različite preporuke, različita mišljenja, logično i jedno i drugo (uložak treba jer je cipela ipak civilizacijsko dostignuće dok bosa noga ima prilike za prirodnu formaciju VS ulošci podižu stopala umjesto mišića i to je neprirodno). Pa odluči po tome tko ti je što glasnije rekao .

    Pitanje drugo:
    zašto je važno cipela dobro učvršćuje zglob?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    zašto je važno da cipela dobro učvršćuje zglob?

  14. #14
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Da se ne iskrene.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    173

    Početno

    Potpisujem apricot i dodajem: nama su tako rekli na vježbama kod dr. Polovine jer se Luki i danas zglob naginje prema unutra. Na jednoj nozi izraženije. Pa je onda bitno da cipela dobro drži zglob.

  16. #16
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    Podizem!

    treba mi hitan odgovor jer odoh u shoping (da da..bjezim s posla i idem u shopping :beljjjj)

    F prohodao, moram mu kupiti cizmice...mislila sam gleznjace
    sta mislite je li bolje gleznjace ili bas cizmice?
    znam da zglob mora biti ucvrscen ali nikako sad ne kontam da li u cipeli treba ili ne treba da bude ulozak.
    tacnije...cipelice dodju sa onim malim ispupcenim jastucicem standardno.
    Je li to ok?

    hajde liz brzoooo pa da idem
    mislila sma kupiti ciciban
    ako neko zna bolju ideju a da ima kod nas neka pise koje i gdje

    hvalaaaaaaaaaaa

  17. #17
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    čisto laičko mišljenje, s obzirom da je tek prohodao ja bih kupila gležnjače - da imaju čvrstu petu i drže gležanj, da dobro leže na ristu, da nemaju prekruti potplat. ciciban ima šire i i uže modele, pazi koji mu paše... što se dužine tiče, ok je kad mu gurneš nožicu skroz prema naprijed i onda iza pete ima mjesta taman za tvoj prst.

    mislim da je onaj ispupčeni jastučić ok, to nije pravi ortopedski uložak.

    naše prve cipke su bile ciciban i bila sam zadovoljna s njima. sretan vam šoping!

  18. #18
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Priključujem se pitanju. A. je doduše već hodač s iskustvom (21 mj.), ali me zanima kupujete li za zimu (za po gradu) gležnjače tj. visoke cipele ili čizmice tj. nešto za iznad gležnja s ciferšlusom.
    Za sada, za park (i bljugu-snijeg) imamo gumeno-tekstilne čizme futrane umjet.krznom, a za grad visoke cipelice.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    meni su dobre frodo cipelice a i nisu preskupe i do sada smo jako zadovoljni njima. i slapice njihove kupujemo.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ljudi frodice su zakon, prekrasne, pristupacne i super kvalitetne. a po ducanima izvan centra grada ima proslogodisnjih modela za 199 kn!

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Uh, mi smo Lei kupili one Falcotto cipele od Naturina, ona još ne hoda a to su cipele kao za puzanje i prve korake; onda smo pomislili da smo pogriješili jer da nisu dovoljno čvrste pa smo ih nosili pokazati fizioterapeutici i ona je rekla da su OK (samo da su pretanke za zimu). Ali ja sam skroz nezadovoljna sa njima, na žnirance su i stalno se odvezuju (a i Lei je odvezivanje postalo glavna zabava), a skužila sam i da su joj nožice malo kao mokre nakon nošenja tih cipelica. Sve u svemu, tanke su, odvezuju se, i znoje se noge u njima, a cijena - 500 kunića :shock:

  22. #22
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ja bih u te naturino dućane bacila bombu

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Uh, mi smo Lei kupili one Falcotto cipele od Naturina, ona još ne hoda a to su cipele kao za puzanje i prve korake; onda smo pomislili da smo pogriješili jer da nisu dovoljno čvrste pa smo ih nosili pokazati fizioterapeutici i ona je rekla da su OK (samo da su pretanke za zimu). Ali ja sam skroz nezadovoljna sa njima, na žnirance su i stalno se odvezuju (a i Lei je odvezivanje postalo glavna zabava), a skužila sam i da su joj nožice malo kao mokre nakon nošenja tih cipelica. Sve u svemu, tanke su, odvezuju se, i znoje se noge u njima, a cijena - 500 kunića :shock:
    Potpisujem.
    S tim da su naše još skuplje i već su male. :shock:

  24. #24
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nama su ovo druge cipele, prve su bile baš Naturino (broj 19) - to smo kupili u onom Kiko dućanu i to je valjda neki stari model (a i bile su na ljetnom sniženju), i te Naturino su mi bile puno bolje - bile su na čičak pa ih je Lea znala skinuti ali se barem nisu razvezivale same, i nije joj se znojila nogica u njima (doduše bile su otvorenije nego ove). Ovaj Falcotto mi se ništa ne sviđa a ne znam ima li sad NAturino skroz malih brojeva.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Ajoj, zimske cipele... baš sam ih danas gledala u gradu i osjećam se kao tele, znam da nisu sve iste i da moram pogotovo jako paziti da Andreju savršeno stoje (zbog njegove dijagnoze), a opet meni to sve izgleda isto!!!

    Zapravo, kako je tek sad prohodao, mislili smo napokon ovjeriti doznaku i dati mu napraviti još jedne cipele kod Valeka, ali ne znam hoće li nam HZZO odobriti, možda je doznaka zastarjela.
    U međuvremenu, cipele koje je dobio prije manje od dva mjeseca totalno je izgulio i izraubao, jer u njima puže po vani. Tako da ih ionako moramo zamijeniti.

    Ima li netko iskustva s bucama (onim čizmicama) za tako male hodače? Vidjela sam u Cicibanu jako zgodne, nisu ni preskupe, čine mi se dobre baš za snijeg i jako hladno vrijeme, ali ne znam smijem li mu to obuti???

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Ja ću kupiti takve jer mi se nekako čini da bi veće posljedice mogao imati zbog smrznute nogice nego zbog nepropisne cipele kroz tih sat-dva dnevno provedenih na zimi i snijegu.

  27. #27
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mi smo dobili chicco buce sa krznom iznutra i baš sam mislila smijem li joj to oblačiti - ali ako ionako ne hoda u njima onda to valjda niti nema veze ??

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    bembo ima bambi i zadovoljna sam s njima. imamo i ciciban, ali su mi nekako prekrute.

  29. #29
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    kupila sam jucer ciciban gleznjace, super su (tnx za savjete)
    mislila sam da ce biti puno skuplje a one su cca 35€
    kad bude veliki snijeg, ako bude potrebe kupicu mu te "bucke"

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •