Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 174 od 174

Tema: Ja to ne kužim bezpelenaši???????????

  1. #151
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    To su stvari koje očito idu zajedno. Slične barijere postoje i za prestanak peglanja i za bespelenaštvo.

    Smatram da je dojenje najveće postignuće ove generacije u odnosu na generaciju naših mama (i baka), ali je bespelenaštvo isto jedan vrijedan doprinos.

  2. #152
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    bezpelenastvo je buducnost, ako hocemo ostati zivjeti na zemlji

  3. #153
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Hajd ne pretjeruj. Ekologija je fora, ali je komocija još veća fora. Ne znam tko bi me ikada nagovorio na bespelenaštvo da mi to nije bilo komotno.

  4. #154
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    mikka ima pravo ali ja bih nažalost dodala da nam (daleke) budućnosti nema jer je ljudska priroda takva da razmišlja ipak više o svojoj komociji, a većina ima sasvim druge pojmove komocije od Davora. A ja moram živjeti s tim saznanjem.

  5. #155
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Ja više volim razmišljati pozitivno. Ipak se stvari mijenjaju, barem u mojoj užoj i široj okolini. U zadnjih nekoliko godina je niknula hrpa dućana zdrave hrane, počela je kupovina i proizvodnja platnenih pelena, Roda je dobila pdf bespelenaštvo , na nekoliko mjesta u gradu mogu kupiti eterična ulja top kvalitete za nema-kemije-kozmetiku, moj kontejner za papir je stalno pun (a redovito odvoze), počeli su se voziti hibridi (toyota prius, pa onaj lexusov...,) itd. Meni dovoljno da budem optimistična!

  6. #156

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    da vas pitam...kad su vam djeca baš onako počela kao trpit i shvatila da je to nešto to moraju obavit u wc, s obzirom da to kreće od rođenja koliko im treba vremena da shvate zašto to, jer dok su onako mali ih vjerovatno vi nosite piškiti svakih npr. sat ili dva :? , a kakanje znam da nemoš fulat kod djece!!


    Inače izgleda mi fora, mislim da ću probat s drugim djetetom, jedino mi za van se ne čini baš praktično, ako odem u štenju 2-3 sata gdje ću s bebom od 2 mjeseca na pišanje :?

  7. #157
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    meni je k. pocela trpiti jako rano, ustvari, ja sam ju stalno nosila u slingu a ona bi se, kad bi joj se pisalo/kakalo, uvijek pocela vrpoljiti. davala bi mi dosta vremena da ju izvadim van i stavim pisati. po noci mi je suha od svog treceg mjeseca, piskila bi oko 3 puta u kanticu kad je bila tako mala.

    za van je prilicno prakticno, samo ju stavis u pozu i popisate se bilo gdje. uz drvo, u travu, pored klupe, u kaficu u wc.. gdje god se nademo. stvarno nije nikakav problem.

  8. #158
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    Citiraj točkalica prvotno napisa Vidi poruku
    da vas pitam...kad su vam djeca baš onako počela kao trpit i shvatila da je to nešto to moraju obavit u wc, s obzirom da to kreće od rođenja koliko im treba vremena da shvate zašto to, jer dok su onako mali ih vjerovatno vi nosite piškiti svakih npr. sat ili dva :? , a kakanje znam da nemoš fulat kod djece!! Inače izgleda mi fora, mislim da ću probat s drugim djetetom, jedino mi za van se ne čini baš praktično, ako odem u štenju 2-3 sata gdje ću s bebom od 2 mjeseca na pišanje :?
    nama je vani uvijek bilo puno lakse nego u kuci. rijetko se dijete popisa a jos rjedje pokaka samo tako. teorija o nesvjesnom mokrenju i praznjenju crijeva mi je zbilja sumljiva jer bas nikad n. nije kakala a da se nije probala zavuc iza kauca ili nekako dala naslutiti da ce to uciniti. pisanje vani je ful bilo jednostavno jer smo je isto nosili u marami. uvijek bi se popisala cim bi ju izvadili. a vrlo rijetko bi to ucinila u marami. samo ako bismo ignorirali znakove i cinjenicu da je proslo puno vremena.

  9. #159
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Ne znam koji topic da ovo pitam, pa sam izabrala ovaj.

    Ja bih isto skinula pelenu, ali me frka i to stvarno. Mali sada ima 6 mj. i ne znam u biti kako da počnem. Da li mi može netko u kratko napisati što si trebam pripremiti za prvu ruku?
    I ako sada krenemo, kada bi mogla očekivati neke rezultate da možemo relativno bezbrižno ići svukuda? Da li kroz 6 mj. ili godinu?

    Frka me radi starije cure jer svukuda moramo i u vrtić na događaje, i u goste, i na bazen i u šetnje, shoping, ma znate već sve.

    Za doma mi i je i nije problem. Nije mi problem čistiti, to radim ovako i onako, nego me brinu noći jer sam iovako već neispavana radi starije cure koja me budi i po 2 x noću, ili radi pišanja ili hoće pričati, ili ima neko pitanje, ono, veselo.

    Jel može molim nekoga ukratko što si trebam pripremiti i kroz koji period mogu očekivati rezultate?

    Hvala unaprijed, jer nemam stvarno nemam vremena ići čitati topice dok nađem ove dve informacije.

  10. #160
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    E da ovo za stariju curu, da netko ne pomisli da sam razmažena, nego stvarno iscrpljena, to s nespavanjem i buđenjem traje, evo 3 i pol godine koliko je stara.

  11. #161
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    E da još jedan detalj koji me muči. Curu sam skinula sa 23 mjeseca i dnevnu i noćnu, odmah. Za pet dana je išla na wc bez problema, po noći se probudila i zvala da ju se odvede. Dešavale su se tu i tamo nezgode, ali rijetko i uglavnom sve je teklo prilično glatko. Pa se zbog toga još više pitam koliko mi se isplati čitav tramak?

    Jer sad čitam tu na topicu, beba od 3 mjeseca bez pelene, pa najednom s 15 mj. i slično više neće niti na wc, niti na kahlicu, pišaju i kakaju u gače.

  12. #162
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Mali sada ima 6 mj. i ne znam u biti kako da počnem. Da li mi može netko u kratko napisati što si trebam pripremiti za prvu ruku?
    I ako sada krenemo, kada bi mogla očekivati neke rezultate da možemo relativno bezbrižno ići svukuda? Da li kroz 6 mj. ili godinu?
    Možeš početi tako da ga poslije spavanja (ujutro i tokom dana) staviš u pozu. Sigurno će nešto obaviti.
    Kod dečki je problem ta "fontana" kad pišaju pa sam ja za D. ušila 1/3 tetre u gaće da baš sve ne zapiša. A i bilo mi je kasnije zgodno kad je prohodao i kad je zahladilo da si ne popiša u kompletu i čarape i cipele. Ali ne moraš, dovoljne su gaće ili samo hlačice. Ili oboje. Ako koristiš bodiće, to prvo izbaci jer je teško to sve razmotavat. Osnovna odjeća - majica i hlače. Brdo hlača.
    Osnovna oprema - tetre, nepromočiva podloga, plahte, ručnici. Kad spava to staviš ispod njega. Isto i kad ga staviš na pod (ili gdje se već igra preko dana).

    I nema tu nekih rezultata. Sa D. nikad nije bilo bezbrižno. On je jako kasno propričao, sa 2,5 g. A još i danas mu se zna dogoditi da se vani zaigra i ne stigne pišat na vrijeme. Ja uvijek imam rezervnu odjeću u ruksaku. I flašu s vodom + krpice za pranje.

  13. #163
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Frka me radi starije cure jer svukuda moramo i u vrtić na događaje, i u goste, i na bazen i u šetnje, shoping, ma znate već sve.

    Za doma mi i je i nije problem. Nije mi problem čistiti, to radim ovako i onako, nego me brinu noći jer sam iovako već neispavana radi starije cure koja me budi i po 2 x noću, ili radi pišanja ili hoće pričati, ili ima neko pitanje, ono, veselo.
    Ja, kad nemam živaca pazit na I., stavim joj platnenu pelenu. Evo, jučer smo išli do grada. U autosjedalici ima pelenu. I kad idemo u šoping, ima pelenu. S D. sam trčala iz dućana van na pišanje. Ne mogu to s dvoje djece. Ne da mi se. Da idemo na neko događanje gdje mi nije zgodno, stavila bih pelenu. Npr. predstava. Ne mogu D. ostaviti samog u dvorani, a glupo mi ga je vući van i prekidat ga u gledanju predstave da bi I. išla pišat.
    Ima nekih neprirodnih situacija gdje ipak treba kompromis. Ja I. kažem (iako je još mala) da ima pelenu i ako treba piškiti neka piški u pelenu.

    Za noć, ja isto tek sad polako dolazim k sebi i tek sad se mogu natjerat da se po noći sjednem u krevet i stavim I. nad kanticu. Tetre i gaće držim kod kreveta da brzo presvučem ako se upiša. Ono, popiški se, samo bacim tetru preko toga, presvučem ju i spavamo dalje. Ujutro promijenim. Ona se lako razbuđuje pa ju u početku nisam stavljala po noći piškit, ono, minimalno (u početku dok je još kakala po noći, jesam).
    Ako sam krepana i želim se naspavat, stavim joj pelenu. Popipam po noći i ako je jako popišana, samo promijenim pelenu. Često ta pelena ostane do jutra suha.

  14. #164
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    E da još jedan detalj koji me muči. Curu sam skinula sa 23 mjeseca i dnevnu i noćnu, odmah. Za pet dana je išla na wc bez problema, po noći se probudila i zvala da ju se odvede. Dešavale su se tu i tamo nezgode, ali rijetko i uglavnom sve je teklo prilično glatko. Pa se zbog toga još više pitam koliko mi se isplati čitav tramak?

    Jer sad čitam tu na topicu, beba od 3 mjeseca bez pelene, pa najednom s 15 mj. i slično više neće niti na wc, niti na kahlicu, pišaju i kakaju u gače.
    Pitanje je zašto krenuti u bespelenaštvo. Istina, starije dijete brzo shvati i skidanje pelene može proći prilično bezbolno. Ali meni to nije bitno. Bitno mi je da do tog trenutka dijetetu pružim minimalne šanse za komplikacije. Grozim se kad moram I. oprat ako se dogodi da se pokaka i gaće. Pa taj drekec se svuda zavuče. I imam fobiju da će od tog dobit urinarnu infekciju. Ona je vrlo brzo počela kakati samo ujutro. Isprazni se do kraja, lijepo i čisto, ono, damski
    Također se i kod pišanja nauči isprazniti mjehur do kraja. Nema straha od pelenskog osipa. Šanse da će kasnije odbijati kakati izvan pelene, pa problemi sa nekakanjem.
    Kod D. mi je bilo bitno da mu pišek bude što slodobniji da kožica može raditi svoje.
    Štrajk se može dogoditi, ali je prolazna faza. I meni je obično bio znak da nešto ne štima. Kad je D. imao oko 2 g., noćno zapišavanje je obavezno bio znak da će se razboljeti. Sad kad je dobio seku, isto je reagirao zapišavanjem. To je sve normalno. Ali su mi razlozi zašto bespelenašimo još uvijek važniji

  15. #165
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Kljucici tek sada vidim tvoje odgovore, zaglavila sam na filozofskom pa sam ovo skroz zaboravila.

    Puno ti hvala na opširnim odgovorima i tvojim primjerima!! Budem razmislila još, ono, stresno mije sa njih dvoje za poluditi, oboje su ovisni o meni, i iskreno nemam pojmama kako ću hendlati još bez pelena sa tako malom bebom i sa starijom koja je sa svojih 3 i pol počela najednom glumiti malu bebu, joj, veselo.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Moooolim? Male bebe piske iznad kanti??! Kako fora! Ja bi to citala! Ne mogu nac taj pdf nikako... Mi moze netko dat link? Pliiiz

  17. #167

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    O Boze.... Molim vas zanemarite...
    Stari ipod i smotana ja...tek sad vidim da je to cjeli forum

  18. #168
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Majke mi, ako ja ovo mogu shvatiti.
    Za kaku sam je jutros držala na tuti jedno pet minuta. Čitala joj iz slikovnice. Maknula je, samo su ostale crte od sjedenja. Posrala se sat vremena kasnije, prema tatinom opisu, kao zečić. Popodne sam je svukla bez pelene na možda minutu, čisto da vidim kako će se ponašati. Ni tri ni četiri, popišala se i to je to. Nastavilo se brisanje, suha pelena, i tu je završio naš prvi i jedini pokušaj bespelenašenja.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 23.04.2016. at 23:32

  19. #169
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Bezpelenastvo nije poanta skinuti dijete i drzati ga iznad tute/na wcu kad mi to hocemo. Poanta je pratiti djetetove signale i reagirati na njih, svako dijete daje nekakav znak prije nego mora kakati npr, kad skuzimo te znakove tu pocinje bezpelenastvo jer ih u pravo vrijeme stavimo na tutu, onda kad moraju kad skuze da ih razumijemo i pratimo i znakovi postanu jasniji dok ne spoje znakove sa zvukom npr pi pi, pa sami mogu reci..

  20. #170
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    A mislim, stalno sam s njom. Zar sam glupa pa ne mogu prepoznati baš ništa? Sve bude normalno, ona gmiže lijevo desno, balavi po igračkama i onda u jednom trenutku osjetim smrad. I to je to.

  21. #171
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zuta, kasno si krenula. Ona ima već 10 mjeseci i savladala je tehniku pišanja i kakanja u pelene. I vjerojatno više ne daje nikakve znakove. S malim kreni odmah po rođenju pa ćeš uhvatiti foru.

  22. #172
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Zuta nikad nije kasno. Meni je mali s 10mj prestao kakati u pelenu. Skuzila sam da kad mora onako se kao zaustavi na sekundu kao da se ukopa i ispusti zvuk neki, tad bi ga skinula i prvo je kakao samo tako otkriven na pelenu, onda smo presli na drzanje iznad wc-a pa kasnije kupila onaj mekani nastavak na wc sta se stavi da ga ne moram drzati. Sad ima 22mj i sad je znak ili da se ulovi za pelenu kad mora pi-pi ili se ustrci lijevo desno kad mu se kaki. Mi ne prakticiramo skroz bezpelenastvo jer je imao vec 2 strajka kad je odbijao wc i bas htio pelenu a i pi-pi ne skuzim uvijek kad mora pa kad skuzim da se vrpolji ponudim, ako hoce hoce ako nece pustim ga.. jedino kad bas sam trazi je prije spavanja.. imas na fb jednu dobru grupu Beba trazi na wc gdje imas hrpu tekstova i savjeta da skuzis bolje

  23. #173
    Violenn avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    8

    Početno

    Ja se iskreno divim majkama koje odaberu ovaj prioritet kao fokusni.

    S druge strane, mislim da je bilo kojoj brižnoj majci po defoltu ultra teško, bez obzira na to koje prioritete izabrala da su u fokusu.
    Bespelenaštvo je jedan od njih. Ima ih više, isvaki za sebe nosi veliku i nepobitnu dobrobit za dijete.

    ALI, moramo shvatiti kako majka koja bi na svim područjima postigla perfekciju - NE POSTOJI.

    Ne postoji ona koja doji 24/7, kuha raznovrsne i idealno izbalansirane obroke, trenira istodobno bespelenaštvo, drži kuću ekstra čistom, urednom i održavanom, uz to što perfektna, brižna i ultra posvećena majka ostaloj starijoj djeci...

    Takva, sve smo svjesne, ne postoji. Jedno od područja bit će nešto manje zastupljeno i negdje će "sjaj" biti manjeg intenziteta.
    Ali isto tako smatram da ne postoje generalno gledano "veći" ili "manji" prioriteti, a samim tim niti vrednije i lijenije brižne majke. Ako su brižne. Svaka će imati svoje zone na kojima će se truditi više, unatoč tome što će nauštrb tome druge zone ponekad i patiti.


    Meni je, recimo, prioritet bilo dojenje, posvećenost starijem djetetu koje je također bilo maleno i trebalo svoju majku i kuhanje zdravih, raznovrsnih obroka za sebe(jer sam dojila) Dosta vremena gubila sam i na to što smo imali i alergiju na kravlje mlijeko pa su moji obroci morali biti pomno planirani u tom periodu ako uzmemo u obzir da je skuhati kvalitetno i raznovrsno bez kravljih proteina gotovo SF...U svemu ih ima!

    Zbog navedenih stvari koje sam (osobno) smatrala važnijim, nisam dala priliku nekim drugim područjima, koja su također bitna. Ali ne može se sve. Jedno od tih je i bespelenaštvo...korištenje platnenih pelena...
    Dosta vremena gubila sam i na to što smo imali i alergiju na kravlje mlijeko pa su moji obroci morali biti pomno planirani u tom periodu ako uzmemo u obzir da je skuhati kvalitetno i raznovrsno bez kravljih proteina gotovo SF...U svemu ih ima!

    Također mislim da je ekstremno važan faktor i to ima li žena kakvu takvu, pa makar i minimalnu pomoć i podršku od bližnjih. Ja ju, recimo, nisam imala jer živimo daleko od svojih, a i nemamo baš veliku obitelji. Možda bih stigla i više(ustvari, u to sam uvjerena!) da sam imala nekog tko će mi nakon treće ili četvrte po redu probdjevene noći moći odvesti starije dijete u šetnju ili mi bebu uzeti na sat da "ubijem oko". Na žalost, muž je mnogo radio a ja bila toj djeci doma sve što su imali.

    Takvih mama poput mene, kao i onih kojima je i mnogo teže i gore ima jako puno...I ni u kojem slučaju ih ne bi trebalo kompleksirati (ili ljutiti?) to što druge mame stižu neke njima (za njihov pojam i uvjete u kojima one funkcioniraju) "apstraktne" i egzotične stvari. One to naprosto čine jer slijede svoja uvjerenja koja se slučajno poklapaju sa njihovim mogućnostima.

    Eto. Ovo je moj maleni doprinos ovoj temi. Pusa svima!

  24. #174
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Citiraj Violenn prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se iskreno divim majkama koje odaberu ovaj prioritet kao fokusni.

    S druge strane, mislim da je bilo kojoj brižnoj majci po defoltu ultra teško, bez obzira na to koje prioritete izabrala da su u fokusu.
    Bespelenaštvo je jedan od njih. Ima ih više, isvaki za sebe nosi veliku i nepobitnu dobrobit za dijete.

    ALI, moramo shvatiti kako majka koja bi na svim područjima postigla perfekciju - NE POSTOJI.

    Ne postoji ona koja doji 24/7, kuha raznovrsne i idealno izbalansirane obroke, trenira istodobno bespelenaštvo, drži kuću ekstra čistom, urednom i održavanom, uz to što perfektna, brižna i ultra posvećena majka ostaloj starijoj djeci...

    Takva, sve smo svjesne, ne postoji. Jedno od područja bit će nešto manje zastupljeno i negdje će "sjaj" biti manjeg intenziteta.
    Ali isto tako smatram da ne postoje generalno gledano "veći" ili "manji" prioriteti, a samim tim niti vrednije i lijenije brižne majke. Ako su brižne. Svaka će imati svoje zone na kojima će se truditi više, unatoč tome što će nauštrb tome druge zone ponekad i patiti.


    Meni je, recimo, prioritet bilo dojenje, posvećenost starijem djetetu koje je također bilo maleno i trebalo svoju majku i kuhanje zdravih, raznovrsnih obroka za sebe(jer sam dojila) Dosta vremena gubila sam i na to što smo imali i alergiju na kravlje mlijeko pa su moji obroci morali biti pomno planirani u tom periodu ako uzmemo u obzir da je skuhati kvalitetno i raznovrsno bez kravljih proteina gotovo SF...U svemu ih ima!

    Zbog navedenih stvari koje sam (osobno) smatrala važnijim, nisam dala priliku nekim drugim područjima, koja su također bitna. Ali ne može se sve. Jedno od tih je i bespelenaštvo...korištenje platnenih pelena...
    Dosta vremena gubila sam i na to što smo imali i alergiju na kravlje mlijeko pa su moji obroci morali biti pomno planirani u tom periodu ako uzmemo u obzir da je skuhati kvalitetno i raznovrsno bez kravljih proteina gotovo SF...U svemu ih ima!

    Također mislim da je ekstremno važan faktor i to ima li žena kakvu takvu, pa makar i minimalnu pomoć i podršku od bližnjih. Ja ju, recimo, nisam imala jer živimo daleko od svojih, a i nemamo baš veliku obitelji. Možda bih stigla i više(ustvari, u to sam uvjerena!) da sam imala nekog tko će mi nakon treće ili četvrte po redu probdjevene noći moći odvesti starije dijete u šetnju ili mi bebu uzeti na sat da "ubijem oko". Na žalost, muž je mnogo radio a ja bila toj djeci doma sve što su imali.

    Takvih mama poput mene, kao i onih kojima je i mnogo teže i gore ima jako puno...I ni u kojem slučaju ih ne bi trebalo kompleksirati (ili ljutiti?) to što druge mame stižu neke njima (za njihov pojam i uvjete u kojima one funkcioniraju) "apstraktne" i egzotične stvari. One to naprosto čine jer slijede svoja uvjerenja koja se slučajno poklapaju sa njihovim mogućnostima.

    Eto. Ovo je moj maleni doprinos ovoj temi. Pusa svima!
    slažem se sa svim navedenim.
    moj primjer
    1 dijete- pp + bespelenaštvo do 1 godine, sa kretanjem u jaslice kao da je sve to palo u vodu. pelene smo skinuli sa cca 2 god (u 2 dana).
    2 dijete- platnene + jednokratne, pelene skinuo još ranije, sa cca 1,6, g.
    treće dijete- jednokratne pelene.

    jednostavno manjak vremena + neki drugi prioriteti.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •