Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Kad se izdojiti?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    163

    Početno Kad se izdojiti?

    Može li mi netko odgovoriti kako se i kada izdojiti kad se npr. želi izići na par sati, pa dakle ostaviti bebici zalihu za jedan podoj. Kokretno, ako ujutro trebam izići na par sati, kad se najbolje izdojiti - večer prije, to jutro...ili? Zanima me i točan tajming, da li se izdojiti odmah nakon podoja (negdje sam čitala da se ne preporuča) ili se izdojiti između 2 podoja ili kako? Također me zanima može li se znati koliko je mlijeka dostatno za jedan obrok, ili to varira od bebice do bebice? Bojim se da ne izdojim premalo, pa nisam ništa napravila! Moje je dijete staro 4 mjeseca, inače super doji i lijepo napreduje, papa koliko joj se papa a ja ne razmišljam o količini jer vidim da je dijete zadovoljno, a izdajanju nismo dosad pribjegavali jer nismo imali potrebu. Hvala vam.

  2. #2

    Početno

    Evo da ti se javi netko tko je bio u toj situaciji pred dva dana...išli smo van navečer, ja sam preko dana izdajala za vrijeme i odmah poslije podoja - Karlu preko dana dajem samo jednu cicu, alternativno, tako da sam u neka tri navrata izdojila nešto manje od 3dl...

    Nahranila sam ga prije izlaska u 20h, baka ga je preuzela i ponovo je jeo tek oko pol 12...i čak je bilo viška mlijeka... :D

    Moja preporuka...ako znaš točno kad ćeš doć doma, a kako je on već veća beba, neka mu tko god je s njim zaokupi pažnju što dulje kad odeš jer onda neće ni skužit da je gladan...pa neka ga nahrane negdje na pola, da poslije toga bude miran...

    Što se količine tiče...ti najbolje znaš koliko dugo on siše, pa izdoji toliko vremenski i dodaj još par minuta jer beba i ruka/izdajalica drugačije stimuliraju dojke...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    163

    Početno

    Anči, puno puno hvala. Zanima me još da li mlijeko skupljeno u nekoliko navrata držiš u jednoj posudici ili za svako izdajanje - posebna. I još me zanima kako hrane tvoju bebicu kad si odsutna - na žličicu ili na bočicu. Znam da je teoretski bolja žličica, ali mene baš zanima praksa.

  4. #4

    Početno

    Imam (kršitelj koda)ovu izdajalicu s kojomdođe bočica, pa držim u tome...i može stajati vani (na malo hladnijem mjestu u stanu) do 8h od prvog izdajanja...

    A do sad je pio izdojeno možda 4 puta, sva 4 na bočicu jer sam tek prekjučer kupila šalicu s kljunom. Kaže mi sveki da je zadnji put bočicu čak odgurnuo jezikom par puta, em nije bio gladan, em ju je ogledao u stilu 'ma koga ti to farbaš, nije ovo moja mama' :D Tako da se, fala bogu, nije navikao na nju, ipak je to drugačiji miris i način sisanja...

    Što se tiče žličice, to nisam probala, možda ti se javi neka od cura koja je.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Magdalena ako dobro racunam beba ti ima 4 mj, i mislim da ne bi trebalo bitiu problema da obrok das ili na zlicicu ili na casicu ili kljunic. Ako dosad niste koristili flasicu onda u ovoj dobi nema potrebe da je uvodis. Mozda ce biti malo zahtjevnije nahraniti je ali ima masa beba koje bolje prihvati ovakav oblik hranjenja.

  6. #6
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno Re: Kad se izdojiti?

    [quote="Magdalena"] Zanima me i točan tajming, da li se izdojiti odmah nakon podoja (negdje sam čitala da se ne preporuča)[ /quote]

    Meni je patronazna rekla da se izdojim nakon podoja.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    163

    Početno

    Hvala vam puno. Nadam se da će izdajanje bit uspješno i da će beba dobro prihvatiti to da je hrani netko drugi, a ne mama.

  8. #8
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    meni se (tj. nama) dogodilo da noa nije dobro prihvatio nista sto smo mu nudili - ni zlicu, ni casu, ni kljun, ni dudu... na kraju mu je mm davao izdojeno mlijeko direktno iz bocice (mala bocica od onog malog dukatovog jogurtica, bijela s bijelim cepom, od 125ml) i to mu je najbolje islo...

    bocicu s dudom nije nikad prihvatio, kljun ga isto jako slabo interesira... i jos uvijek pije ili iz case, jos radije direkt iz boce (pa makar bila i ona od 1,5l) a najradije, naravno, iz cice :D

  9. #9

    Početno

    Ne da mi se citati sve odgovore, samo cu reci (ispricavam se ako se ponavljam) da se vecini zena najlakse izdojiti nakon jutarnjega podoja. U toku noci se proizvede najvise mlijeka.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    163

    Početno

    Evo, samo da kažem (oprostite ako sam dosadna) da je "operacija izdajanje" prošla odlično! Iako je to bilo prvi put da smo preskočile podoj, tj. da Magdalenu hrani netko drugi, ispalo je super, papala je k'o velika! Još jednom zahvaljujem curama na informativnim postovima!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •