Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Seka i brat

  1. #1

    Početno Seka i brat

    Nova sam u ovome i nisam još pročitala nigdje što kad je jedno dijete 4 godine i dobije malog brata?Moja dora je jako željela bracu i ostvarila joj se želja!!Ali sada je tako ljubomorna da me dovodi do ludila!Najgore je što sam ja jako zabrinuta.Znam da svi prolaze tu fazu.Dora pravi revolt na mene dok joj je tata alfa i omega u kući!Kad se hoće igrati samnom ja uvijek kažem:samo malo dok brat sisa ili samo dok previjem brata...Naravno ona se rasplače što meni potrga srce! UPOMOĆ!!

  2. #2
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Samo mala leksicka sitnica, iako naravno da ovo samo po sebi nece rijesiti problem: meni je pomagalo da nikad ne kazem nesto gdje se spominje brat/seka kao uzrok zasto ne mogu. Nego bih rekla nesto kao "ruke su mi zauzete" ili bi brzo pricu svrnula na pomaganje - dobro je sve situacije predvidjeti - za previjanje neka bude mala mamina pomagacica - neka donosi toplu vodu, pelenu, cak i brise bebu, a za vrijeme dojenja moze se slobodnom rukom crtati, maziti i svasta sa starijim djetetom (slagati kocke, mijesiti plastelin ) Dakle, dobro je unaprijed organizirati situaciju - pripremiti pozornicu i onda bude lakse.

  3. #3
    HELI

    Početno

    Probaj je uključiti u sve aktivnosti oko bebe(naravno kada ona to želi) i slažem se s Majom da ne treba bebu spominjati kao uzrok zašto se ne možeš igrati s njom.Pusti ju kada je raspoložena da "istražuje" bebu bez da joj bezbroj puta kažeš pazi, nemoj, polako...(to joj objasniš prije, onako usput da su bebe male i krhke, da s njima treba nježno).
    I mislim da je najvažnije od svega da i više nego ranije joj pokažeš koliko ju voliš, pomiluješ ju, poškakljaš, nađeš vremena za igru i dok držiš bebu...Ali to se s vremenom promjeni, mora se i ona naviknuti na novog člana obitelji i da više nije jedinica, ali da ju svi jednako vole.
    Meni je bilo isto s Tiom, a sada hoće jš jednu seku

  4. #4
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Meni Jan hoce bracu. Kaze "Ja bi bracu, a Nola seku" Kako ne planiram jos dvaput radjati, preostaje mi da ga nagovorim da pristane na jos jednu seku

  5. #5

    Početno Seka i braco

    Hvala za savjete!Iako pokušavam Doru uključiti u sve aktivnosti oko brata i dok sam bila trudna uvijek je govorila da će mi ona pomagati oko svega,a sada mi neželi ni dohvatiti gazu ili raširiti pelenu za presvlačenje!Ništa!Sada je više i nepitam.A na maženje jako pazim!Svako bratovo spavanje je nama prilika da se družimo i mazimo na što ona odgovara:"šta si dosadna!Samo bi me ljubila i mazila!"I ne želi se sama igrati.Ode kod jedne susjede koja je već baka i koja je sama ali ima nekih plišanih igračaka s kojima se ona tamo igra-SAMA!Bitno je samo da izađe iz kuće i nije bitno kod koga i gdje je.Tako je ta susjeda jednom čula kako ona jednom medi govori:"Što sad hoćeš?Previjen si,dobio si sisati,sad bi trebao spavati a ne da te mama stalno drži!"Sve mame kažu:"To je tako i to će proći!Ne brini se previše.Nemoj da te opterećuju takve gluposti!"Ali mene opterećuje jer se ona sve češće ljuti na mene i za svaku zabranu kaže mi da me nevoli.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Samo da te malo utješim. Lana ima 4 godine i ponaša se vrlo slično kao i tvoja djevojčica. I ona ima seku, ali od 2 godine i nemam nekih većih problema oko ljubomore. Naravno da ima uvijek neke ljubomore, ali isto tako se ponekad i lijepo slažu. Htjela sam ti samo reći da ovakvi ispadi s njezine strane možda imaju veze i sa tim godinama, jer se moja Lana upravo s 4 godine počela tako slično ponašati.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno seka

    Kod nas je jako pomoglo to što se Marta jako veseli Grgi i on ju uživa nasmijavati. Važno mu je da zna da ga ona jako voli i onda je on sav glavni. U početku je tukao mene, a nju nije šljivio, onda smo prošli noćnu moru s grčevima, a sada bih najradije da ju malo ignorira da ne moram strepiti kao kobac.
    Pomaže mi kod presvlačenja kad hoće (i kad ima oprane ruke).
    S dojenjem je koma- dojim, a on krene sa zabavom, pa ona krene gledati kaj on radi, Grga mi onda objasni- vidiš da neće cicu, jednom je čak u trenu njene odvojenosti od cice stavio ruku na cicu i umirao od smijeha kad je ona počela ustima loviti po njegovoj ruci.
    Normalno je da su klinci ljubomorni, i sigurna sam da svi jesu, samo što to različito izražavaju (Grga je malo podivljao).

  8. #8
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Anja je bila stara 3,5 godine kad se rodio Aleksandar i sve je to lijepo prihvatila - osim što je imala jako izražen neurodermatitits 2 mjesece. Poslije je sve bilo OK do prije godinu dana. Sad se njih dvoje tuku kao najžćešći boksači (kickboxing). Najčešće nastrada ONA.
    Mala za sad još nije uključena u te borbe, ali čim prohoda bit će veselo.

  9. #9

    Početno

    Dora je sada počela piškiti u gaće i krevet!Možda je to novi način za privlačenje pažnje! Ali i dalje se borimo!Sad je još neposlušnija!!Vadi malome siku iz usta i govori da je dosta sisao!Malo mi je lakše kad čujem da svi imaju takvih problema.Vjerovatno će proći,samo mi je to bilo previše čudno u početku jer je uvijek bila anđelčić! I sada se ona prema drugoj maloj djeci ponaša kao velika samo prema bratu ne! :?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Pokusaj razgovarati i objasniti. Nama je pomoglo sljedece:
    1. Beba je kuci donjela poklon bratu iz bolnice - svima se hvalio sta je dobio od bebe
    2. Unaprijed smo pricali o tome kako su bebe u pocetku jako dosadne jer samo spavaju i papaju i kakkaju i jako trebaju mamicu - plakanje smo objasnili kao posebno poglavlje o tome da one ne znaju pricati i da tako kazu kad im nesto treba ili smeta - plakanje ga je jako smetalo
    3. Kad je bebe sisala a on pokazivao zelju po necem drugom rekla sam da mozee sisati na drugoj strani a poslije cemo svi zajedno to ici raditi - sisati je probao jednom i to je izgubilo svoju car - ponekad mu jos spricnem mlijeko u usta - kad bas pozeli
    4. Situacija je bila napeta nekoliko prvih mjeseci ali kasnije se priviknuo i sada je to zdrava bratska ljubav puno se vole i igraju a ponekad ju zvekne, stisne i pokaze tko je stariji dok mala necete vjerovati ali stalno izaziva i uzima bas njegove najdraze stvari
    5. Jedino je ljubomoran kad nem dodje njegova omiljena nona i on ne dobije njenu 100% paznju -ali i to ce proci

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    Mi imamo foru koja je nastala spontano, ali se pokazala vrlo korisnom: glumimo, onak smijesno i tepajuci, sto ko fol mali braco govori, misli i komentira. Izmjedju ostalog on cesto govori kako voli svoju veliku seku . Seka se uvijek tome smije, ali usput se i raznjezi... Sto je najbolje, mali je stvarno i obozava, grli i ljubi cim je vidi (sad ima 11 mj, a seka 5,5 god).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •