Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: povraćanje u kasnijim mjesecima

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    262

    Početno povraćanje u kasnijim mjesecima

    sada sam u 30 tj i počela mi je žgaravica.isto tako čim nešto pojedem dolazi mi na povraćanje(ne uvijek ali često),a zna se desiti da uistinu povratim.koliko je to opasno za djete i što da radim?pokušala sam s manjim obrocima više puta dnevno,dvopek,....ali uzalud.
    inače beba lijepo napreduje,sve je uredu i čak je malo veća kaže dr od prosjeka!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    hej draga... nije to ništa strašno, znači da ti je beba visoko i da ti vjerojatno pritišće želudac.... to je normalno pred kraj trudnoće...

    mene isto zna ubijat žgaravica (pomaže donat mg ili rupurut tabletice) a i nekad jako malo pojedem a imam osjećaj da sam se natrpala do zuba ...

    a meni ti je isto nekad refleks od žgaravice povraćanje i mučnina,tako da može biti i to... nije to ništa strašno i mislim da ne može škoditi bebi... ja sam u prva 3 mj trudnoće povraćala sve što sam pojela i to po 6 puta na dan i brinula se kako će se beba uopće razviti kad ja niš ne jedem...al eto mene u 34.tjednu s bebom od 2 kile!

  3. #3
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Ma ne brini, bitno da bebica napreduje. Frendica mi je povracala od samog pocetka trudnoce. Treba roditi za tjedan dana a jos uvijek joj se bar dva-tri puta tjedno desi da povrati - bez obzira na to bebica ima sigurno preko 3 i pol kile.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    118

    Početno

    i ja san povraćala i imala strašnu žgaravicu pola osmog i cili 9. mj. samo san ujutro mogla jest i možda ponekad ručak. spašavali su me gastali, grickanje badema i jabuke. beba mi se rodila sa 4100.

  5. #5
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Ja sam u istoj fazi trudnoće kao i ti i tkđ, je sve ok i beba naprednija. Upravo sam povratila od te odvratne žgaravice. Znači ne boj se, sve je normalno i nisi sama.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    pridružujem se i ja , 31 tj. prije par dana počela žgaravica i ne pušta, bademi malo pomažu, ali poslije šake badema imam osjećaj da sam vola pojela.
    e da i ovaj tjedan sam dva puta povratila.

    mislim da nemamo razloga za brigu, želudac više nema mijesta, pa se buni.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    262

    Početno

    lakše je kad nisi sam hvala cure,grickam bademe evo nadam se da će bit bolje! to me tako iscrpljuje,al izdržat ćemo još malo ,ako smo mogli i do sada,glavno da je moje zlato dobro!!!!!!!!!!!!!!!!!

  8. #8
    tkonjuh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    108

    Početno

    Samo kratko da i ja nesto priupitam na ovu temu.....
    Svi koji su citali prijasnje postove na temu povacanja znaju da sam u pocetku jako povracala (7-8 puta dnevno)...ali kako kazu mucnine su stale cim je bebica ozivjela!! Hvala Bogu.....ali evo sada sam u 25 tjednu i zadnjih tjedan i pol su se povracanje vratilo...bez popratne mucnine i to me sada brine.
    Dali je to u redu i smije li se desavati? Nisko nosim tako da kod mene sigurno netiska zeludac...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    u 25 tj. maternica ti se već toliko proširla da sigurno stišće sve unutarnje organe, možda ti sad malo pritišće želudac , pa se pobunio, ali brzo će se on prilagoditi, pa ćeš imati par tjedana mira, onda opet sve ispočetka maternica jače naraste sve stisne i tako do kraja

    p. s. beba ti je živa daleko prije nego što osjetiš njene ili njegove pokrete, od same oplodnje.

  10. #10
    tkonjuh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    108

    Početno

    Hvala na odgovoru.....
    Jucer mi je i mama rekla da je isto vjerovatno to u pitanju....a ja se bas ponadala da sam se rijesila ljubavi sa wc skoljkom

    Uh blago meni
    Ok..ako tako mora biti....samo da sto prije dodje taj 6 mjesec!!!!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    52

    Početno

    36. sam tjedan, a cijelu trudnocu imam mucnine, do 7. mjeseca katastrofa od povracanja i muka. Sad nesto manje, ali je i zgaravica dosla.
    Dr. kaze da u takvim slucajevima nije u pitanju mucnina od trudnoce nego Helycobacter Pylori ili neki dr. poremecaj.
    Terapija je antibiotik, pa nista prije prestanka dojenja.
    Njegovo je to iskustvo sa zenama cije mucnine traju cijelu trudnocu.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    262

    Početno

    jučer opet povraćanje iako je par dana bilo ok,toliko sam bila iscrpljena da sam zaspala ranije ,u 4 ujutro se dignem i nema više spavanja ,sad sam opet ko zombi! neznam uopće što da jedem sve mi nekako bezveze!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Ja sam u 38. tt stomak mi je spusten dosta. Beba je veca to su mi potvrdili, sada ima 3700. Opet mi se pocela javljati zgaravica i nagon na povracanje... mene muci to sto sam negdje bila procitala da pred kraj trudnoce to nije dobro i sad sam u panici. Inace zivim
    U Svedskoj i njima je sve ok. Oni se ne brinu opcenito ni zbog cega. Tako da zovem babicu nista mi korisno nebi rekla. Jer ovdje je babica zaduzena za trudnice. Ginekolog i doktori samo ako dode do komolikacija... ima li iitko neki savjet ili nesto...

  14. #14
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ni moj ginekolog se ne brine oko toga. I u prvoj i sad u drugoj trudnoći su mi se mučnine vratile u trećem tromjesečju. Važno je samo nadomjestiti tekućinu ako dođe do povraćanja, zbog dehidracije. Možeš si probati pratiti sve što jedeš, odnosno da li nešto od toga izaziva žgaravicu i nagon na povraćanje. I više manjih obroka kroz dan probaj jesti, kao manje količine na više puta. Meni zna krenuti jaka žgaravica i ako sam na 100 strana pa ne pojedem obrok na vrijeme. Ali i žgaravica i mučnina su normalne za treće tromjesečje, tako da ako nemaš i neke druge simptome, mislim da možeš poslušati doktore i ne biti u panici.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •