Pokazuje rezultate 1 do 42 od 42

Tema: seboreično vlasište

  1. #1
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno seboreično vlasište

    Dakle, počelo je kao obična perut, no ubrzo sam shvatila da nešto nije sasvim normalno... Frizerka je brzo utvrdila da je riječ o seboreičnom vlasištu što me ne čudi s obzirom da imam takva područja oko nosa i među obrvama... Ne svrbi, ali je vlasište skorz postalo bijelo i skidam kraste... Do doktora još nisam stigla i zanima me ima li netko slično iskustvo? Navodno se uspješno rješava nekim šamponima, a bila bih zainteresirana i ako netko ima savjet za kakav prirodni "pakung" s obzirom da još uvijek dojim, pa izbjegavam kemikalije gdje god mogu...

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Pozdrav, devet mjeseci - moj ti je savjet što manje kortikosteroida (dermatolozi obično daju belosalic koji je ludilo učinkovit, ali kratko traje pa onda svaki mjesec pod mus moraš to trackat i navučeš se itd.), a najbolje probat izignorirat i što blaži šamponi i što manje čačkanja po tome (rukama tj. noktima, mislim - to je teško za izdržat, ali što manje diraš i svrbiš, to mu manju "moć" daješ). Evo ti još masu o tome na dva nedavna topica - naći ćeš i o seboreji, pogotovo na prvome:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=57055

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ght=masna+kosa

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Za prirodni pakung pogledaj što je kobila suzy napisala na drugom topicu o masnoj kosi, a nadam se da će ti se javiti i na ovu temu, ona se čini tata-mata za prirodna rješenja - čajevi i sl. Sretno!

  4. #4
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    od kortikosteroida bježi glavom bez obzira!!
    meni je od šampona pomogao selsun blue, ali nisam sigurna da li se smije koristiti dok dojiš. inače je savršen, koristila sam ga jednom u dva mjeseca i sve super. sad dojim pa se češem

    pozdrav slatkiću

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Ja sam u totalnoj banani sa seboroičnim dermatitisom već godinama. Obrve, nos, vlasište. Izgleda da je mali isto pobrao od mene, koža mu je definitivno osjetljiva točka.

    Povremeno, kad je neizdrživo, pribjegnem Vichyjevom šamponu za seboroično vlasište, a inače uglavnom perem kosu blagim šamponima, a lice mažem A-derminom Exomegom (pokazala mi se kao najbolja). I pokušavam se ne čohati, uhhhhh....

  6. #6
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Meni za seboroični dermatitis na koži pomažu kreme s visokim udjelom vitamina C, a za vlasište mi se jako dobar pokazao Lushov šampon u pločici, ne sjećam se kako se zove a ne da mi se sad guglati, mislim da u imenu ima New, rozi je i ima u sebi cimetove štapiće. A iznenađujuće dobro (bar sam ja bila iznenađena, jer sam uvijek skeptična prema kozmetičkim proizvodima) mi je pomogao i nekakav Avonov tretman za vlasište s kisikom.

  7. #7
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Kopiram sa starog topica i ponesto dodajem:

    Ukoliko je u pitanju seboreja, uzrocnikom iste se, izmedju ostalog, smatra gljivica Malassezia furfur ilitiga Pityrosporum ovale, pa onda jedan od smjerova u tretiranju seboreje ide ka uklanjanju iste.

    To se postize preparatima sa ketokonazolom (oranozol sampon), selen-sulfidom (vichiev Durcos - s tim da se tretiranje seboreje selen sulfidom napusta zbog kancerogenosti istog), cink pirition (H&S), i neka etericna ulja, poput cajevca i palmarose u kombinaciji. Njima se jos mogu dodati rimska i njemacka kamilica radi protupupalnog djelovanja, elemi, mirta cineol, sirokolisna lavanda, eukaliptus dives (jedan od njih) radi reguliranja lucenja sebuma. Moze se napraviti mjesavina od nabrojenih ulja u omjeru 50:50 sa biljnim duljem ploda divlje ruze i ljesnjaka, i onda se 8-10 kapi te mjesavine dodaje u jednu dozu sampona za pranje. Samponi - dugorocno najbolje djecji.

    Pomaze jos ispiranje kose cajem od slame zobi (avenacin djeluje antifugalno), brsljana, lista oraha. U nekakav tonik za vlasiste se mogu jos dodati ekstrakti centelle, sladica

    Iznutra se preporuca piti caj od korijena cicka, 3 tjedna, 10 dana pauze, pa ponoviti, za vrijeem cega se stanje moze i pogorsati, i uzimanje ulja nocurka ili borazine, mjesec dana. Pomaze i folna kiselina, kao i vitamin b12. Caj od lsita koprive je takodjer koristan, a oze se piti kroz duze vrijeme.

    Dodajem konkretnu recepturu (za dojilice, eukaliptus dives se ne koristi u trudnoci i dojenju, makar za ovu svrhu i lokalnu aplkaciju nije opasan, al zlu ne trebalo)

    Za vlasiste:

    50 kapi eu cajevca
    40 kapi eu palmarose
    30 kapi eu njemacke kamilice ili tanacetuma
    30 kapi eu rimske kamilice
    40 kapi sirokolisne lavande ili mirte kt. cineol
    7 ml bu makadamije
    3 ml bu ploda divlje ruze

    8-10 kapi ove mjesavine se stavlja u jednu dozu sampona za pranje kose, najbolje djecjeg



    Lice seboreja:

    10 kapi eu rimske kamilice
    10 kapi eu njemacke kamilice ili tanacetuma
    10 kapi eu palmarose
    4 kapi eu sirokolisne lavande ili mirte kt. cineol
    3 ml bu tamanua
    5 ml bu ploda divlje ruze
    25 ml bu ljesnjaka ili makadamije

  8. #8
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Dm, zaboravih, dakle prvu mjesavinu mozes dodati i u uljni pakung za kosu, 20% mjesavine, ostalo neko drugo ulje (badem, jojoba, makadamija, avokado).

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    41

    Početno

    Mojem mužu je nedavno dijagnosticirana seboreja. Koristi Oronazol i kremu Uriage (bakar, cink) i stvarno mu super pomaže. Nikad nije imao tako čisto lice.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    MM si maže sa Diprosalicom jednom mjesećno i više nema problema.
    Namaže dva sata prije pranja kose i dobro opere šamponom i to je to.

  11. #11
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Uriage i Noviderm imaju dobre šampone. Uriage ima i masku koja se ostavi 20-tak minuta i ispere šamponom. Kortikosteroide bi trebalo izbjegavati koliko se može.

  12. #12
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Dali netko zna nešto više o ovom
    saNaClOrin
    u liječenju seborejičnog dermatitisa

  13. #13
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    To je natrijev hipoklorit,ali neznam šta dalje kako,gdije,koliko,provjereno,opasno,.... jel ima kod nas netko kakva iskustva
    Liječenje Ruffinijevo

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Nemam pojma o tome, ali mm rješava svoje vlasište šamponom sa solima i blatom iz Mrtvog mora.

  15. #15
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    podizem....da li je seboreicno vlasiste suho ili masno?

    ja imam suho vlasiste i kosu ( a i ostatak koze tijela), perem ju max 2x tjedno jer mi je nakon pranja i susenja vlasiste najgore...da imam samo sitne ljuskice rekla bi da je rijec o suhom vlasistu koje se zbog toga peruta no ja nekad mogu cesljem skinuti povece ljuske suhe koze... i to najcesce na pocetku vlasista tik iznad cela....koza mi se guli i na vlasistu iznad usiju...
    (sto su kako citam tipicna "seboreicna mjesta")

    pomogne ako dok je kosa jos mokra nabliham kreme za lice na vrh cela,samo sto onda i kosu zamastim....
    ljeti naravno problemi skoro pa nestanu,zimi je uzas,evo i sada na proljece nije bajno....

    isprovala sam svasta....Kerastase za osjetljivo vlasise - jos mi izbacilo crvenilo po kozi lica od njega, pa se prebacila na prirodne biljne (Klorane),opet ne valja...pa baby sampone....nista...
    sad sam na Keriumu od La Roche Posay-a ali eto, ne pomaze ni on....uvijek naravno sampon koristim po par mjeseci....

    postoje li neke hranjive maske bas za vlasiste? ne volim koristiti regeneratore jer imam tanku i dosta meku kosu koja onda postane premlitava....

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Odi dermatologu! Mozda uopce nije seboreja.
    MM ima seboreicni dermatitis, zna povremeno imati prhut, crvenilo i ljuskasto uz rub rasa kose i uz rub nosa te na prsima. Za kosu koristi Kelual sampon od Ducraya i stvarno potpuno rjesava problem. Vazno je kad se rijesi prhut, dalje koristiti neki skroz blagi sampon. Dobrom njegom mozes to potpuno rijesiti, posebno ako nije jako.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Po meni je seboroicno vlasiste masno, ali ljuskice koze su naravno suhe...
    Posljednje uređivanje od Charlie : 21.04.2013. at 10:19

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Moje vlasiste je normalno i povremeno seboroicno. Ne mogu reci ni da je suho ni masno. Ljuske su suhe. Medicinski samponi tipa Kelual mi ponekad pomazu, a ponekad ipak trebam lijekove. Srecom to kod mene nije cesto, uglavnom malo bukne u proljece i jesen i ne traje dugo.

  19. #19
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    preporučam Ulje crnog kima...lili obično ulje ili mast i jedno i drugo imaju isti učinak

    Preporučila mi ga je ljekarnica u Aloa Vere, moj dječak ima problema s dermatitisom....vlažimo kožu s tom masti i koža fantastično djeluje.....

    Ja imam psorijazu, i ćim sam mrvicu po jačim stresom bukne, mažem s uljem...sve mi se povlači nakon max dva mazanja (veće fleke) i jedno mazanje (manje početne fleke)

  20. #20
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Meni pomaze Vichy Dercos, a htjela bih ga se rijesiti i probati s necim drugim.
    Ako ne operem kosu s Vichyjem, vlasiste mi poludi
    Imam i kremu, Bioderma. Sensibio, tako nekako.

    Mozda da pokusam s ovim uljem crnog kima?

  21. #21
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    I Dercos sam koristila,nije pomogao...
    Sad citam sastav Keriuma....salicilna kiselina je jedan od njih....sto je najgore bilo ju je i u Kerastasovom Dermo calm za suho i osjetljivo vlasiste....ono,wtf????
    Logicno,ako imam samo jako suho vlasiste (kojeg voda i fen dodatno isusuju,a bome ni moje blahanje ne pomaze) da salicilna kiselina ucini totalni kazin! Ljusti ono sto ne bi ni trebalo ljustit!!!!

    Charlie,nazalost nemam kome otic...svojedobno sam bila kod 2 socijalna pa su mi pametnjakovici ekcem na licu dijagnosticirali kao alergiju na nikal...jer sam na prick testu pokazala jedino reakciju na njega...a znam i sama da ako ljeti nosim bizuteriju da me svrbi koza kad se oznoji no to nije imalo blage veze sa tim gadnim ekcemom na licu koji je trajao 3mj! Postoji samo 1 privatnik u gradu,nije na puno boljem glasu a potrosila bi novaca samo da mi sugerira tamo neku 10tu kremu/sampon...
    No,njima u obranu,kozni problemi su najcesce krivo dijagnosticirane stvari jer bice postoji 100njak vrsta dermatoza i ekcema a sve izgledaju jako slicno...
    Ima li taj Kelual salicilnu kiselinu u sastavu?

    Brane, pokusat cu s tim uljem, no koristite li ga i za vlasiste? Malo me strah kako cu to poslije isprat....da ne bi masnokosa hodala uokolo...

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Meni su već godinama rješenja: Selsun blu (ali je jak pa ga koristim po potrebi, pokušavam max 1-2 bočice u pola godine), a kad se odmaram od njega neki šampon sa biljkama (Garnier za prhut ili schauma sa z biljki) jer su mi ovi iz ljekarni preskupi, a i nisu mnogo mnogo bolji.

    Dobro mi je bilo i ispiranje u čajevima od biljaka, nisam čitala detaljno kobilu suzy, al vrijedi probati. Ja samo nemam za to volje.

    Za lice mi je super maska od kvasca, valjda dobro nahrani lice

  23. #23
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Mm ima tih problema.Isao je kod naseg najboljeg dermatologa,
    i dobio sampon Mycoseb,Hemofarm Vrsac.To jeste ketokonazol,ali je izuzetno povoljna cena,
    i "radi"odlicno.
    Otkad njega koristi,preporodio se i vise nikakvih problema nema.
    A bio je bas tezak slucaj...

  24. #24
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Dok sam imala jako izraženu psorijazu po vlasištu koristila sam Belosalic losion ili Sinalar Gel gel za vlasište.... ne prljaju kosu a umiruju vlasište....

    Mast na bazi ulja crnog kima je masna samo prvih par minuta dok se ne upije na koži.... kako malenog mažem 2x dnevno nisam primjetila da ostavlja fleke po odjeci....

    Ja sam preoduševljena ovom masti jer koža kod T-a reagira fantastično .....

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Zasad skulirana, imam samo bocicu sampona a na njoj ne pise sastav, kutiju smo bacili. No danas idem po novi pa cu ti prepisati. Na bocici doduse pise da je za jaki prhut sa svrbezom, anti-recidiv. Ako je kod tebe vise blaga prhut, mozda bi ti bio prejak. No cekaj sastav, javim!

  26. #26
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Prhut može biti suha (pada po ramenima) ili masna (ostaje na glavi). Imam osjetljivu kožu, i povremeno me svrbi glava. Vlasište dosta masno. Isprobavala sam svašta dok nisam kupila Klorane šampon. Ima za masnu prhut, od mirte, spasio me. Sad u mirnim fazama perem sa njihovim od zobi (taj je blag, za često pranje) a ovim od mirte svaki treći, četvrti put (preporuka je prati sa šamponom od mirte dok se ne smiri, a onda samo jednom tjedno ili tako nekako).

  27. #27
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Obje curke su mi na granici dermatitisa i ovaj od zobi je jedini šampon koji je zaustavio češanje glave ljeti (imaju dugu kosu i čim se oznoje počnu se češati).

  28. #28
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Mm ima tvrdokorni seboroicni dermatitis, pomaže mu jedino Oronazol, u aktualnim fazama.

  29. #29
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Md-u pomaze Katrionovo ulje (majčina dušica + maslinovo ulje) - to uvijek ima za kupit kod nekoga na pazaru.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Evo sastav Keluala DS: beta-glicir-retinska kiselina (sorry ne znam bolje prevest, na francuskom mi pise), ciclopiroksolamin, zink-pirition i keluamid. To su kao djelatne tvari, a u popisu svih sastojaka ne vidim salicilnu kiselinu.

  31. #31
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Thx Charlie,moram se konzultirat sa mamom farmaceutom koji ucinak ima ta kiselina prije kupnje.... (ne zvuci umirujuce ..)
    Zasad se usudim kupiti jedino ulje/mast crnog kima i s time probati...

    Prvo i osnovno je pravilno identificirati problem,ja mozda nemam suhu perut nego samo jako suho vlasiste koje samponi za suhu perut samo jos dodatno iritiraju jer poticu ljustenje koze (uzrokovano gljivicama).... no,kako za su za suhu perut karakteristicne sitne ljuskice a kod mene ih ima povecih posumnjala sam da nije rijec o necem drugom...

    evo zanimljiv clanak: http://www.ehow.com/how_5695690_diff...-dandruff.html

    stanje mi je stvarno najgore odmah nakon pranja i susenja kose (po cemu ispada da je to ipak samo suho vlasiste) ali meni se doslovno pojavi ogromna velika ljuska na vrhu cela nakon feniranja koju zgulim cesljem...(a velike ljuske su kao ipak uzrokovane gljivicama)...pa ti sad znaj....

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Kod seboroičnog dermatitisa dosta pomaže ulje boreča (boražine) u kapsulama (gama-linolenska kiselina u višim dozama: jako dobra nezasićena omega masna kiselina) i preparati cinka (ne mazati nego u kapsulama, doze od 30 mg na dalje).

  33. #33
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa Vidi poruku
    Povremeno, kad je neizdrživo, pribjegnem Vichyjevom šamponu za seboroično vlasište
    Par puta sam eksperimentirala s promjenama šampona, neki eksperimenti su uzrokovali suhu prhut. Vichy šamponi su mi u tim slučajevima odlični i prhuti bi stvarno nestalo već nakon prvog - drugog pranja.

    Nedavno sam opet eksperimentirala pa sam i ovaj put kupila Vichy, imaju novi šampon protiv prhuti za osjetljivo vlasište bez parabena i sulfata. Djeluje.

  34. #34
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Optimist, hvala na informaciji !

    Što točno tražim u apoteci?

    Vichyjev šampon protiv peruti za osjetljivo vlasište?

  35. #35
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Molim, Teice!

    Da, tražiš upravo to i naglasiš da je bez sulfata i parabena: http://www.vichy.hr/njega-kose/sampo...cos/p3140.aspx

  36. #36
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ja sam po preporuci kupila Klorane sampon od bozura. Odlican je! Takodjer, dobila sam jedan savjet- potrebno je osusiti kosu, barem tjeme, jer se u mokrom razvijaju gljivice.
    Ja se ne sjecam kad sam susila kosu zadnji put

    A sampon je ovaj http://www.mojaljekarna.hr/osjetljiv...l#.UeOw02Qayc0

  37. #37
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Hvala, Anci !

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    43

    Početno

    Imam suho i seboroično vlasište (i suhu kosu i kožu također), i isto već godinama muku mučim s tim. Jedino u trudnoći nisam imala nikakvih problema...

    Dugo sam koristila Vichy za suho vlasište, i to je djelovalo super, sve do nakon trudnoće, kad odjednom ništa više nije djelovalo. Nakon isprobanih sto varijanti šampona vidjela sam (mislim baš tu na forumu) ideju sa ispiranjem vlasišta sa jabučnom octom. I to mi stvarno djeluje, nakon ispiranja nema ljuskica, vlasište izgleda skroz zdravo i lijepo. Problem je što ako slučajno ne napravim to ispiranje, opet je sve po starom - ljuskavo i perutasto, iako ne kao u najgorim fazama što je bilo.

    Tako da sad već neko vrijeme kombiniram blagi šampon neki koji ne isušuje (tu mi se najbolji pokazao olivalov od avokada), nakon toga ispiranje vlasišta sa malo razrijeđenim jabučnim octom (to se ne ispire poslije s vodom i malo smrducka nakon pranja, ali miris ishlapi kasnije), i onda hidratacija vlasi sa leave-in regeneratorom (nekakav DM-ov sa pumpicom narančastom, mislim da je s mangom ili tako nešto). Nakon toga, vlasište je super i kosa lijepo sjajna (kad se vlasište peruta, i kosa mi bude ukomirana...)

    Inače pratim temu za neko dugoročnije i manje smrdljivo rješenje

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Pozz. Meni je isto dermatologinja preporucila taj Vischy za osjetljivo vlasiste. zasto je bitno da je bez sulfata i parabena? Kakav ucinak sulfati i parabeni imaju? Hvala

  40. #40
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Macrontex prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz. Meni je isto dermatologinja preporucila taj Vischy za osjetljivo vlasiste. zasto je bitno da je bez sulfata i parabena? Kakav ucinak sulfati i parabeni imaju? Hvala
    Zato jer te tvari jako isušuju vlasište, pa pogoršavaju seboreju.

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Evo malo tuđe pameti o parabenima: http://ordinacija.vecernji.hr/budi-l...sto-su-stetni/

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Storma prvotno napisa Vidi poruku
    Prhut može biti suha (pada po ramenima) ili masna (ostaje na glavi). Imam osjetljivu kožu, i povremeno me svrbi glava. Vlasište dosta masno. Isprobavala sam svašta dok nisam kupila Klorane šampon. Ima za masnu prhut, od mirte, spasio me. Sad u mirnim fazama perem sa njihovim od zobi (taj je blag, za često pranje) a ovim od mirte svaki treći, četvrti put (preporuka je prati sa šamponom od mirte dok se ne smiri, a onda samo jednom tjedno ili tako nekako).
    Je li taj klorane šampon na biljnoj bazi i bez kemije? Jer imam seboreju i kosa mi opada , pa ne bih htio koristiti sampone s kemijom da se opadanje ne pogorsa.
    I sta mislis jel u mom slučaju treba sušiti kosu fenom poslije pranja kose ili ne? Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •