Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 67 od 67

Tema: Cipele za dvogodišnjaka: Gucio vs. Prescholians

  1. #51
    anitalu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    438

    Početno

    ja bi naručivala Gucio ali ne znam kakav je kalup. Veći/manji od npr bambija?
    trebam smjernice

  2. #52
    anitalu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    438

    Početno

    uvijek me zbuni ovaj smajlić
    trebao je biti ovaj
    sorite

  3. #53
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Imaš detaljne upute kako izmjeriti nogu za odabir broja.

  4. #54

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    25

    Početno

    Ako si iz ZG, kontaktiraj gospođu iz Sarine kućice, pa možeš kod njih doma probati cipelice- jako su simpa i ljubazni!

  5. #55
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zanima me koje šuze u zagrebačkim dućanima imaju ravan uložak?
    i da imaju cipela i čizmi, jer sam našla tenisice s ravnim uloškom (new balance, nike,..), ali to mi trenutno ne treba

    TL bearfoot/ coconut nemaju uložak ako se ne varam, i koje još?
    naturino?

  6. #56
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Naturino, Replay, Skechers, Benetton i Lelli Kelly nemaju, bas sam pogledala na onima koje trenutno nosi.

    Nisam sigurna za Primigi, Timberland i Geox. Pretpostavljam da nemaju, jer smo ih imali prije, a sigurno ih ne bi kupila da su imali onaj veliki ulozak, kakav imaju npr. Ciciban.

  7. #57
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    I jos da kazem da je prije tjedan dana bilo veliko snizenje u Geox-u u KC, djecje cipelice, tenisice i sandalice su bile 70-80% snizene.
    Riskirala sam i kupila 1 sandalice za iducu sezonu, nadam se da sam predvidjela broj.

    Bilo je i tenisica, ali malih. S tenisica mi je sigurnije riskirati, ako uzmem veci broj, sigurno ce ih nositi, jer se tenisice nose skoro cijelu godinu.

  8. #58
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ok, to mi je sve preskupo, osim skechersica, ići ću njih pogledati.
    tenks

    propustila sam sva sniženja jer smo morali nešto ortopedu pa nisam ništa kupovala prije tog pregleda da ne bacam novce. :/

  9. #59

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    122

    Početno

    Podižem, malo je OT, al ne znam gdje da postavim pitanje: naručila sam Prescooliansice za 39,36 $ iliti 214 kn (sa s(kršitelj koda)ingom i s 15% popustom na prvu kupnju) i danas mi stize mail iz DHL o placanju carine, poreza i inih troskova u ukupnoj vrijednosti od 210kn!!!!! ljuta sam ko pas i nije mi jasno kakva me to carina ili neznamkoji porez moze oderati za 100% vrijednosti robe????

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    63

    Početno

    Citiraj Peppy prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem, malo je OT, al ne znam gdje da postavim pitanje: naručila sam Prescooliansice za 39,36 $ iliti 214 kn (sa s(kršitelj koda)ingom i s 15% popustom na prvu kupnju) i danas mi stize mail iz DHL o placanju carine, poreza i inih troskova u ukupnoj vrijednosti od 210kn!!!!! ljuta sam ko pas i nije mi jasno kakva me to carina ili neznamkoji porez moze oderati za 100% vrijednosti robe????
    Do sada sam puno puta naručivala Preschooliansice i Pedipedice izvana, no još nikad mi nisu naplatili carinu i porez. MOžda bi se trebalo otići porazgovarati s carinskim službenikom?

  11. #61
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Nemam pojma?
    To je očigledno bio neki nad..ni carinik!!!
    Mi smo svoje šlapice naručili prije nekih godinu dana i nismo platili nikakvu carinu.
    E jedino što je gamad digla s 300 kn na 1000 kn kada se ide osobno u šopnig ( što je super) a sputili su granicu s 350 na čini mi se 150 kn kada se kupuje putem interneta.Jer naravno internet potrošnja je porasla nekih 70 % .
    Niš odi se žaliti tj.prvo vidiš što se točno desilo.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Meni isto na cipele naručene internetom nitko nikada ništa nije naplatio, ponesi sa sobom svoj račun isprintan preko interneta ili ako se radi o e-bay-u item number pa pokušaj srediti stvar.

  13. #63
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Ponesi racun i idi se zaliti, nazalost to sa carinom sve ovisi o nekom sluzbeniku ...
    Mi do sad niti na jedne Preschoolians nismo platili carinu, a narucivala sam i po dvoje odjednom ... drzim fige da sve ispadne dobro za tebe.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    122

    Početno

    Cocolina, upravo me taj novi zakon zeznuo: sad se može (ali ne mora) za web-kupnju iznad 160 kn naplatiti carina i to od 1.1. ove godine. Tako mi je objasnio službenik DHL-a no on nije taj koji je carinio cipelice nego samo obrađuje pa sam sad u potrazi za službenikom s carine. Djelatnica u DHL-u mi je objasnila kako u slučaju takvih malih iznosa carinik procjenjuje da li je roba za carinjenje ili ne. Ovaj moj je procjenio da su dječje cipelice za 220kn nešto za što treba oderati carinu. A zašto je iznos tako visok: iznosu carine dodaje se pdv + troškovi od 130 kn koje si uzima DHL da "obradi" moj slučaj. Prestrašno!

  15. #65
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    peppy problem ti je u DHLu, kad ide preko njih, onda nema šanse da prođeš bez carine, a još i te neke svoje namete imaju, ja sam prošle godine kupila na ebayu skečersice s dostavom - 120kn i završile u dhlu- iznos je bio 234kn, a od toga 30kn carine, ugl odbila sam platiti, da bi mi se nakon mjesec i po javili i onda su se bili voljni "dogovoriti", tako da sam im platila 52kn. tu još nije kraj priče- natikače su dostavili u obližnje plodine (greškom koju nisu niti primjetili, nego me je djelatnik plodina zvali da ih podignem na info punktu)

  16. #66

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    122

    Početno

    cijeli dan visim na telefonu i zaključujem da se, nažalost, nema smisla boriti jer su, kako i Tatsha kaže, DHL-ovi troškovi preogromni i ne mogu tu ništa osim žaliti se vama. Ali platiti NEĆU pa makar mi dijete koje upravo prohodava hodalo boso po parkiću )...a s novim ograničenjem od 160kn baš i ne bumo mogli puno šopingirati preko neta

  17. #67
    Nuktemeron avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    173

    Početno

    Pa ima rješenje - naruči da ti stigne na poste restante Brežice. No nekada ne žele slati na takvu adresu, pogotovo ako ide preko dostavljača tipa DHL i slično. Ovu foru s Brežicama mnogi koriste.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •