Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 240

Tema: "Slatki " mali promašaji

  1. #101
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Svejedno mi je kak je kod drugih jer tam ne živim i ne dira me kako im je uređen stan, niti jel im čisto ili zmazano.

    Zato živim u stanu u kojem imamo:
    - ružan šareni linoleum u predsoblju
    - goblene
    - TAMNOSMEĐU lamperiju u kuhinji (to sam malo 'razbila' žutom visokom policom i crvenim frižiderom)
    - hrpu prašnjavih keramičkih vrčeva na kuhinjskim elementima
    - plastični stolnjak (ajd, to mogu podnijeti jer mrzim stalno peglati stolnjake, a jednostavnog je uzorka i nema na sebi žabe, kestenje, lovce, močvaru i sl. kao što je jedno vrijeme imala moja mama )
    - zavjesu s volanima u kuhinji (ovu iz dn. boravka smo uspjeli izbaciti).

    Sve to ne dolazi do izražaja kraj našeg krša na regalima - gomila knjiga, kutija s igricama, dvd-ova i cd-ova, bilježnica i kojekakvih sitnica.

    Što da kažem - cijepila sam se protiv dobrog ukusa i ništ mi ne smeta više.

  2. #102
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja mislim da je jednostavno nekim ljudima jako važno kako im je stan uređen, a nekima manje. Mi smo npr. u starom stanu naslijedili lamperiju na zidovima u hodniku i nije nam se to nikad dalo maknuti (a ružno mi je), samo ju je MM prefarbao u bijelo da bude manje uočljiva. I tako smo imali masu stvari po stanu koje nam se nikad nije dalo popravljati (npr. jednu rupu u zidu u kuhinji ); imam sestričnu kojoj je uređenje stana jako važno i koja bi poludila na takve stvari i svaki put počela vikati na mene (ludila je ona i na zmazanoću, pa mi je jednom posaugala stan). Što se tiče stanova drugih ljudi, ne mogu reći da me nešto smeta, a mislim da niti ne poznajem nekoga tko ima goblen na zidu. Sviđaju mi se stanovi koji su topli i udobni, kao neka gnjezdašca, a ne volim stanove koji mi izgledaju kao da su uređeni po katalogu (a sve mi se čini da moj sad tako izgleda).

  3. #103
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nema lamperije u katalozima, ne brini

  4. #104
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    O pa nema je niti u mom stanu sada, to mi je novi

  5. #105
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ahaaaaa...

    nisam nikada voljela figurice, vazice, "dodatke" bez funkcije...
    onda su se počeli "furati" ti minimalistički (muka mi već od samoga termina) stanovi, ravne plohe, boje pijeska, niske komode na kojima je veliki tanjur s nekoliko kamenčića...
    većina novih stanova izgleda isto, "pročišćeno"...
    ali, pročišćeno i od duše, rekla bih...

    volim kada u sobi ima pobacanih knjiga, volim kad ima nešto što je kao "šaka u oko"...
    ma neka i drapiranih baroknih zavjesa!
    samo neka nije "po feng shuiu"!

  6. #106

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Meni kod drugih ništ ne smeta, odnosno najbolje se osjećam kad su ljudi čim neuredniji i imaju veće gluposti po stanu, jer onda znam da su opušteni kaj se toga tiče pa ni kod mene neće obraćati pažnju na takve stvari.

    Ja doma nikad ne bih imala linoleum, heklane stolnjake, i razne gluposti po zidovima npr. one oslikane tanjure kaj se prodaju kao suveniri. Ne volim ni starinski namještaj, ni one ružne tiffany lampe.

  7. #107
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ja npr ne volim heklane ali one platnene pa izvezene sa bijelim koncem za njima sam luda
    u biti najvise volim ono sto bi se nazvalo ladanjski stil.

  8. #108
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    što se nisi za Slavonca udala, bilo bi šlingeraja na sve strane

  9. #109
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    bilo bi i prsuta i speka sta bi bilo jos bolje

  10. #110
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I ja volim taj ladanjski stil, ali sam namještaj kupila totalno modernih i ravnih linija. Stalno sam razmišljala da ubacim koju ladanjsku vitrinu ali se nisam usudila. Gledajući po meni do tog kataloškog izgleda stanova dolazi zato što ljudi idu na sigurno jer sa namještajem ispranih boja i ravnih linija teško možeš pogriješiti.

    Opet, nakon početnog žara za uređenjem stana totalno me pustilo (a i doživjela sam financijski krah ); npr. već dva mjeseca uopće nismo objesili slike. Ovaj vikend smo čvrsto odlučili kupiti tiple i - zaboravili.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj Lu prvotno napisa
    ja npr ne volim heklane ali one platnene pa izvezene sa bijelim koncem za njima sam luda
    u biti najvise volim ono sto bi se nazvalo ladanjski stil.
    ja sam naslijedila takav set od pokojne bake,to se u mom kraju zove "šlingeraj",takva je i svečana nošnja tog kraja

    meni je to toliko predivno i posebno da ga,npr.veliki bijeli šlingani stolnjak stavljam samo u najsvečanijim prigodama.Tko god je to vidio bio je opčinjen ljepotom tih izvezenih ukrasa...a najbolje od svega je da se tako nešto ne može kupiti....to je radilo samo nekoliko žena u tom selu koje su u međuvremenu umrle,još je mislim samo jedna ali ta je nažalost slabijeg vida...eto kako izumiru starinske vještine

  12. #112
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    naše slike stoje - na tavanu.
    i mislim da će tamo i ostati, nekako mi se ne uklapaju "u nas".
    zato sam povješala prazne okvire, pa svi pitaju kad će sličice u njih...
    a oni tako stoje već više od godinu dana (zajedno sa papirom u pozadini na kojem piše da je recikliran)

  13. #113
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ja sam dobila na poklon od neviste, njoj je to pokojna baka radila. na zalost nemam veliki stolnjak vec jedan onako poveci za sredinu stola. obozavam ga.
    sto se namjestaja tice ja volim kod drugih vidjeti moderno i ravne linije ali se ja u takvom prostoru ne bih osjecala dobro svaki dan. ali ja volim i promjene pa tako svoj namjestaj preuredjujem svako malo. zadnja dva dana sve bojam u bijelo zidove smo jucer prebojali u zelenu i narancastu. kuca mi izgleda ko da su je marsovci pobljuvali ali jako je proljetno 8) u skladu sa ovim lijepim vremenom

  14. #114
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ah, nije ni njemu lako 8)

  15. #115
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    da vidis samo kako me jucer mrzio a kad je zelena dosla na zid shvatila sam da mi se nijansa ne svidja. inace sto se tice bojanja bila si totalno u pravu: na zelenom zidu spoj bijele i zelene nije pravilan nego bjezi u lijevo. na narancastom probija stara zelena od ispod dakle bolje je zvati druge da vam bojaju. ali i to spada u "slatke male promasaje"

  16. #116
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ja sam fan bijelog s par jarkih detalja. Kad dovršimo dnevnu s. i kupimo stol i stolice odvažit ću se na bojanje jednog zida . Obzirom da sam tutlek za boje dat ću slikice na javno razmatranje.

    Moje oko ne voli plastične stolnjake, natrpanost prostora, zagušenost zidova slikama, miljeići i sl.
    Detalj kojeg bi željela staviti u hodnik je veliki okvir s paspartuom za 5-6 dragih obiteljskih fotografija...zna li netko gdje toga ima?

  17. #117
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    I meni, recimo za more, paše onaj country stil - malo rustico kuhinja, namještaj od borovine itd. Jedan moj kolega ima u svojoj kući u unutrašnosti Krka svakakve đinđuve koje su se fantastično uklopile - tepihe iz Perzije po zidovima, stara vrata od konobe, natpis "closed for prayer" itd. - nešto što bi u stanu od 60 kvadrata bilo koma - ali u kući se fantastično uklopilo, kao i poštanski šahti od telekom kablova ugrađeni u pod od dvorišta, kože od janjaca na krevetima, peći na drva itd. - baš je fino to uklopio, puno bolje po mom mišljenju nego da je tamo stavio npr. ultramodernu glanc crveno-crnu kuhinju ili tako nešto.

  18. #118
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Detalj kojeg bi željela staviti u hodnik je veliki okvir s paspartuom za 5-6 dragih obiteljskih fotografija...zna li netko gdje toga ima?
    Mislim da ovo možeš zamoliti bilo koju radnju koja se bavi ramljenjem slika - reći točno kakav okvir i kakav paspartu želiš i dimenzije.

  19. #119
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Detalj kojeg bi željela staviti u hodnik je veliki okvir s paspartuom za 5-6 dragih obiteljskih fotografija...zna li netko gdje toga ima?
    ja sam jedan jednostavan kupila davno u Ikei za neku malu cifru

  20. #120
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Ne zamjeram nikome ništa u tuđem stanu, osim ako ne ponudi nešto slatko (a recimo znam da ima) 8) ... i suprotno ako sam na dijeti, onda zamjeram ako nudi.

    Ali me "nerviraju" lusteri s kuglama, oni šareni (jako cjenjeni) tepisi, šareni zastori pored zavjesa.

    Volim domove koji su svijetli, toplih boja i veselih detalja.

  21. #121
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    Kave, čajevi, cuga ma kaj bilo, ali pljuge i cipele ne. Sori.
    potpis. ne kuzim zasto bi se netko uvrijedio ako mu ponudim slape kad mi udje u stan. ne, nije mi lako ocistiti, niti zelim cistiti pod svaki put kad gosti odu.

    prosli put kad smo imali vodoinstalatere da polupaju par plocica (to mi onak, jednom mjesecno, ne pitajte ), decki nakon obavljenog posla stali vaditi cigarete a moj tata (u mom stanu!) izvadi stolice u blagovaoni i pitam me gdje mi je pepeljara :shock: naravno da sam ih potjerala na balkon i poslije se objasnjavala s roditeljima zasto sam tako negostoljubiva i bezobrazna. je, otvorit cemo prozor pa proluftati, malo sutra... dok su stajali na balkonu i dimili, vrata milimetar otvorena, unutra sam osjecala smrad cigareta.

    prije sam bila minimalist ali sad sam i ja pocela skupljati sitnice koje mi nesto znace, a inace izgledaju onak... bozesacuvaj. da ne govorim o igrackama po kojima se popikavas po cijelom stanu.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    goblene, cvijeće, zavjese na volane, heklane stoljnake, pola lamperije, šarene tepihe : izbacila iz MM-ove kuće kad sam se doselila k njemu, također i sve ostalo što je njegova mama godinama izbacivala iz kuće kao izrabljeno i nepotrebno a njegova bivša navlačila u kuću jer je bila preglupa kupit nešto normalno...no, whatever...već 2 godine mic po mic uređujem tu kuću po mom ćeifu.

    za jest i pit u kući imam svega i svačega, a kava je svakodnevni ritual bez kojeg nemogu preživjeti : jedna ujutro, jedna popodne...mora bit inače koljem. tko god dolazi k meni pije kavu i ona jednostavno mora bit u kuhinji (ja sam bosanka, kod nas nema da nema kave)

    kad dođem nekome, obavezno se izujem tražilo se to od mene ili ne, smatram nekulturnim unositi prljavštvinu i bakterije izvana u tuđi dom. kod mene se izuva, dobiješ šlape...osim ako ti noge užasno smrde kao jednom rođaku, onda netreba jer ne želim osljepit.
    ne uralm ako se MM ne izuje jer samo uleti po ključeve ili slično, ali ne dozvoljavam da mi horde ljudi gacaju u čizmama po kući.

    tuđe domove primjećjem do detalja, ali ih ne komentiram i ne živcira me ništa po tuđim kućama. to je tuđi dom, a primjećujem sve samo zato što mi je to zabavno i mogu svašta naučiti i ljudima koje posjećujem.

    volim da je moj dom čist, lijep i meni i mojoj obitelji ugodan... i da je drugima kod mene ugodno.

  23. #123
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj bleeda prvotno napisa
    ja sam bosanka, kod nas nema da nema kave
    ima, ima...

  24. #124

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    ah, ispravak....jedino što zamjeram i zbog čega neću kod nekog ništa popit ni pojest je da ima mačku i da se ta ista mačka pentra po kuhinji, sudoperu....
    jednom sam doživjela da sam bila pozvana na večeru, i žena je prije nego što je stavila večeru na stol uzela mačku, stavila zdjelicu hrane na stol i mačku nek jede.
    digla sam se, zahvalila i otišla.

    mi imamo mačku koja ulazi u kuću iako ja to ne odobravam, ali je pod strogom kontrolom i zna da nesmije na ništa od namještaja. kad bih ga našla na kuhinji bio bi torpediran u roku milisekunde.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    Citiraj bleeda prvotno napisa
    ja sam bosanka, kod nas nema da nema kave
    ima, ima...
    wow...ipak ima i normalnih bosanaca
    bravo!

  26. #126
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    mi po kuci imamo uglavnom samo fotografije i to nas (puno nas je sebeljubaca u kuci ) i nekoliko slika koje imaju emocionalnu vaznost za nas. ali ionako imamo malo zidova za vjesanje bilo cega :/

    inace meni je fenomenalno vidjeti zid za praznimo okvirima ali kad sam jednom to predlozila nekome da napravi dobila sam :shock: pogled.


    inace i ja mrzim lamperiju ali je eto igrom slucaja imam

    a jako volim tepihe ali ih nemam. imat cu ih kad izvrsim psiholoski pritisak na mm-a koji ih nece u kuci.

  27. #127
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Lu prvotno napisa
    kad izvrsim psiholoski pritisak na mm-a .
    nakon toliko razloga da njega vršiš psihološki pritisak (da ne nabrajam sad ovdje)... možda su ti bolji elektrošokovi

  28. #128
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj Lu prvotno napisa
    a jako volim tepihe ali ih nemam. imat cu ih kad izvrsim psiholoski pritisak na mm-a koji ih nece u kuci.
    ni moj ih neće, ali evo, već smo kupili četvrti. Ja igram na foru djece : ono igraju se na podu pa da im nije hladno

  29. #129

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Ne biste vjerovale koji ja kič imam na zidu - uokvirene puzzle od 5000 komada

    Slagala sam ih u prvoj trudnoći da prekratim vrijeme 3 mjeseca i onda mi bilo žao rastepsti ih.
    Imam i ja samo su moje 3000 komada. Imam i svašta drugo po zidovima. Fotografije moje djece, slika nacrtana ugljenom, naiva, religiozna slika presvete obitelji, goblen koji je radila MM-ova mama, tigra kojeg sam ja nacrtala, crteže koje su klinci nacrtali, licitarska srca, kalendar , maske od kartona koje su klici radili za maškare, poster ninđa kornjača itd

    Ja se oko toga ne uzbuđujem ni doma i ne smetaju me stvari kod drugih ljudi. Baš me briga da li im je sve usklađeno ili kičeraj. Briga me da li kad negdje dođem moram maknuti časopise ili obleku da se imam gdje sjesti i počistiti mrvice sa stola ispred sebe. Glavno da je dobro društvo i da me ne tjeraju da pijem kavu.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Ja se oko toga ne uzbuđujem ni doma i ne smetaju me stvari kod drugih ljudi. Baš me briga da li im je sve usklađeno ili kičeraj. Briga me da li kad negdje dođem moram maknuti časopise ili obleku da se imam gdje sjesti i počistiti mrvice sa stola ispred sebe. Glavno da je dobro društvo i da me ne tjeraju da pijem kavu.
    X.

    Ali mene slobodno tjeraju da pijem kavu.

  31. #131
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Citiraj Lu prvotno napisa
    a jako volim tepihe ali ih nemam. imat cu ih kad izvrsim psiholoski pritisak na mm-a koji ih nece u kuci.
    ni moj ih neće, ali evo, već smo kupili četvrti. Ja igram na foru djece : ono igraju se na podu pa da im nije hladno
    moj je zato stavio podno grijanje

    apri njemu ni elektrosokovi ne bi pomogli. eno ga vani boja namjestaj 8)

  32. #132
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja bih sutra k vama, na ladanje

  33. #133
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ja bih sutra k vama, na ladanje
    samo ti dodji ali onda ti ne ginu dekoraterski savjeti 8)

  34. #134
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    čujte, vas dvije...

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    čujte, vas dvije...
    a i opet su meki potegli šlape

    mislim da će mi to biti jedna od crnih mrlja dok bude ovog foruma

  36. #136

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj bleeda prvotno napisa
    ah, ispravak....jedino što zamjeram i zbog čega neću kod nekog ništa popit ni pojest je da ima mačku i da se ta ista mačka pentra po kuhinji, sudoperu....
    Ja isto tako. Bili smo MM i ja nedavno kod jednih frendova koji su mi inače super, ali imaju mačku a ja mačke ne podnosim. Imam neku glupu fobiju da će mi skočiti na glavu. Mačka je hodala po dvorištu, a kiša je padala prije toga, pa onda po kući, bila je i u kuhinji. Ja sam samo gledala od kud će iskočiti jer se zavlačila iza trosjeda. Naravno, skočila je između mene i MM-a, ali su ju potjerali van kad su vidli moju :shock: facu

  37. #137
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    sori, sori.. ošle smo na pp.

  38. #138
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Glavno da je dobro društvo i da me ne tjeraju da pijem kavu.
    A mene uuužasno nervira kad INZISTIRAJU da popijem neku žesticu
    Ja njima da sam trudna, pa da dojim, a oni se iščuđavaju. Samo jednu čašicu, neće ti ništa bit!!! Pa i da nisam trudna, opet ne volim likeriće i rakijice, pa neću. Onda gnjave mm-a, a ni on to ne voli. Ispadamo nedruštveni i uštogljeni ako ne pijemo alkohol.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    ja nemam tepihe...izbacila sam ih. sad imam samo ono nešto malo ispod stolića u dnevnoj sobi šta mogu oprat u veš mašini, jedan tako mali kod kreveta u spavaćoj da baš ne stanem bosim nogama na hladan parket, i djeca imaju u svojoj sobi jedan deeebeeeeli tepih. drugo sve pobacano vanka jer su toliko kapljale, prljale, trackale po tim tepisima da mi je dopi*** prat ih.

    inače obožavam Gabeh tepihe, ali mislim da ih neću nikad imati

  40. #140
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj Honey prvotno napisa
    Ispadamo nedruštveni i uštogljeni ako ne pijemo alkohol.
    a da vidis u mom selu. slucajno ujutro u osam prolazis po putu a ono te netko zaskoci "sused ote na gemist" a ti ono "mda malo mi je rano znate" i tako pet puta i onda ispada da ne zelis uspostaviti dobrosusjedske odnose


    meni je stolic ispred kauca jos jedna stvar za koju cu morati na mm-a izvrsiti psiholoski pritisak on je naime uvjeren kako imamo malo mjesta da ce mali dok luduje po kuci zapeti i pasti glavom na rub stolica i tako je moj kauc celav, nema stol a kad mi dodju gosti nemaju gdje nasloniti case :/

  41. #141

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    Citiraj Honey prvotno napisa
    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Glavno da je dobro društvo i da me ne tjeraju da pijem kavu.
    A mene uuužasno nervira kad INZISTIRAJU da popijem neku žesticu
    Ja njima da sam trudna, pa da dojim, a oni se iščuđavaju. Samo jednu čašicu, neće ti ništa bit!!! .
    ok. ja volim popiti nešto žestoko, tipa jeger ili slično, i volim vino, i votku, al mi je mrak kako mi sad ljudi nutkaju bez obzira da sam trudna.
    jučer mi tim govori kako je super za cirkulaciju za trudnice da si mrknem dve tri rakijice :shock:

    eto...bože ga oslobodi

  42. #142
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    Citiraj bleeda prvotno napisa
    ja sam bosanka, kod nas nema da nema kave
    ima, ima...
    MM bosanac nikad kavu nije popio.
    Mi doma imamo sve vrste kave, no kad dođu gosti ja nikda ne nudim eksplicitno kavu (meni ona ni ne bude na pameti) nego pitam što će.Najdraži mi je moj kum koji već 5 god odkad se družimo čeka da mu ja ponudim kavu. I u subotu je na rođendanskoj proslavi kod nas ostao bez kave, jer nije pitao.
    Ne pijem kavu i ne sjetim se ponudit. Pitam tko što hoće i po nekoliko puta tijekom druženja pa nek sami požele, skoro sve doma imam.

    Što se uređenja tiče, mogu ja u svojoj glavi primjetit da mi se nešto ne sviđa (i puno toga se meni ne sviđa) i poslije eventualno s mužem komentirat, ali nije da mi smeta u smislu da se ne osjećam dobro u tom prostoru.
    No recimo, jako mi smeta neurednost i prljavština kao i životinje po stanu.
    Tamo di mi ne paše u tom pogledu ni ne idem. Imam jako dobrih prijatelja kod kojih nikad ne idem upravo zato što mi higijenski uvjeti ne pašu. Što mogu, takva sam.

    Kod mene cijenim kad se izuju, i svi dobiju čiste šlape. Ako vidim da je nekom bad onda se ne bunim, ali takvih gostiju baš i nemam.
    Pušim i sama koju cigaretu dnevno, no pušenje je dozvoljeno samo u kuhinji kraj otvorenog prozora. Sorry, but hebiga, to je moja kuća i moja pravila. Kome se ne sviđa, možemo i u birtiju.

    Evo, neki dan je A: slavila ročkas i bili smo u dvorištu, no kad je zahladilo oni koji su ostali došli su u stan. Naravno da se nisu izuvali, ipak ih je bilo previše i znala sam da će ionako sve bit zaprljano, ali sam ih uredno podsjetila da pušenja nema osim u kuhinji. Samo su se nasmijali i primili na znanje. Možda me sad negdje tračaju, ali to zaista nije moj problem .

  43. #143
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    kod mene isto nema pusenja. od kad se rodilo dijete i mm koji je pusac ide vani pusiti, i po snijegu i po ledu

  44. #144
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    o pušenju, papučama i nuđenju kave... zabranjeno!
    (apsolvirano u preko nekoliko navrata u zadnjih nekoliko mjeseci)

    priča se o kućnim detaljima u obliku goblena, suhog cvijeća, plastičnih "saksija", kukičanih stolnjaka, obojanih lustera, pletenih jastučića, gondola iz Venecije, drvenih čaplji...

  45. #145
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Meni gotovo sve ovo nabrojano ide na živce i danas se smijemo tome, ALI!!! 8) Vezla sam bar jedan goblen mjesečno od 1. do 4. razreda osnovne, suhi "bidermajer" buketići bili su mi jako "in" do dvadeset i neke, none nam je kukičala stolnjake i miljeiće (sve je bilo prekriveno njima, a dabome da sam i ja kukičala pomalo), u blagovaonici se kočoperio luster plastični zeleni da zeleniji ne može biti (stil ´70.), pleteni jastučići ofkors (opet none), i gondole i starorimska borbena kola i "kobaltne" oslikane vaze i babuške i mužari i koješta još što se dovlačilo s putovanja...
    A imali smo krasnu, kakti modernu kuću i bili jako suvremeni .

  46. #146
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    evo, moje dijete je bilo opsjednuto eiffelovim tornjem - i nisam mogla naći nikoga da ga ima. A mi smo ih nekad davno imali punu kuću.

    Meni se heklane stvari baš sviđaju - istina, nemam niti jednu na vidljivom mjestui doma. I baš bih htjela naučiti heklati - mislila sam da ću uspjeti u drugoj trudnoći, ali me nije imao tko naučiti.

    Od svega navedenog ja ne volim brodski pod. Sve ostalo moguz podnjeti, iako baš na držim doma. Pogotovo mičem skupljače prašine svih vrsta i nema šanse da igdje otputujem i vratim se s kupljenim suvenirom

  47. #147

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Ako su detalji u nečijem domu odraz te osobe/obitelji - sve mi može biti slatko i simpatično; bez obzira što ja to ne bih imala u svom stanu.
    I gondole, i gobleni, i tanjurići....sve.
    Uostalom mnoge takve drangulije ljudima predstavljaju puno više od puke dekoracije, emotivno su vezani npr. za svoju malu kolekciju cvjetnih kramičkih tanjurića ili tabletića i gledaju ih drugačijim očima nego mi.

    Najbolje uređeni prostori su mi oni koji su na neki način neopterećeni bilo kakvim stilom ili "stetementom", gdje se mogu kombinirati različite stvari i stilovi, a sve zajedno djeluje lijepo i toplo.

    Inače by the way malo kiča nikada ne škodi, tak da se i ja pridružujem ljubiteljima vrtnih patuljaka

  48. #148
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ok, reći ću vam što mi imamo na televizoru već skoro dva mjeseca: debelu rolu toalet papira.

    Priča ide ovako: Fiona je za Božić dobila hrpu stvari za svoju lutku, a između ostalog i kahlicu, pa je zaključila da za Novu godinu želi wc-papir kako bi lutku prebacila s pelene u kahlicu. I naravno da ga je dobila. Onda je Flora počela čerupati taj wc-papir, pa ga je Fiona odlučila spremiti na sigurno, a da joj bude pri ruci, i odlučila da mu je idealno mjesto upravo na sredini televizora.

    I tako mi imamo ukras na telki. 8)


    Inače, Anek, slažem se s tvojom izjavom da

    Inače by the way malo kiča nikada ne škodi

  49. #149
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    Od svih navedenih stvari kod mene slijedeće:
    -1 goblen u spavaćoj sobi sa cifrastim barkonim okvirom (ima sentimentalnu vrijednost jer je rođendanski poklon iz djetinjstva i još je famozan "vilerov" koji su bili jakooo skupi)
    - lamperija - ah ta ružna stvar koju smo djelomično uspjeli izbaciti iz javnih prostorija dostupnih gostima (hodnik, kuhinja i blagovaona) a čekamo neka pernatija vremena da to uradimo i sa sobama
    - plastični stoljnjak samo na terasi na plastičnom stolu (sada ima zgodnih detaljića)
    - heklarije koje su se nekada jako cijenile imam hrpe ali mi stoje u ormaru jer ih ne volim po stolu ali su mi mnoge uspomene na mamu, baku i dr. i zato samo stoje
    - ali zato jedna vezena plahta na domaćem platnu sa našivenom čipkom meni služi kao zavjesa u spavaćoj sobi i baš mi je hercik
    - po vitrinama se nađe hrpa sitnica, uspomena sa raznoraznih putovanja, ali nisu naslagane na vidljivom mjestu
    - na kuhinjskim ormarićima su mi vaze
    - na frižideru imam hrpetinu magneta koji služe često manjoj dječici koja dođu u goste kao igračka, ali tu objesim i račune za platiti, katolički kalendar i poneki crtež dječice koja nam dođu
    - žestica u ormaru

    Osobno me kod drugih ne smeta kaj imaju jer svatko u svom domu drži što mu se sviđa. Važno je da se dobro zabavljamo.

  50. #150
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    barkonim=baroknim

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •