Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 240

Tema: "Slatki " mali promašaji

  1. #1
    Sramežljiva avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    250

    Početno "Slatki " mali promašaji

    Detalji daju prostorijama dušu. Svi želimo nekako ukrasiti svoje interijere, dati im svoj osobni pečat, učiniti ih ugodnima za boravljenje. Znam da se ukusi razlikuju. Ali ipak, ima li kakvih detaljčića koji vam bodu oči i kvare dojam kad negdje dođete?

    Meni smetaju slike obješene previsoko, daleko iznad razine pogleda.
    Cvijeće u običnim plastičnim teglama, bez onih ukrasnih, keramičkih.
    Zidni kalendari i svi predmeti koji reklamiraju neko poduzeće i sl.
    Gobleni.
    Osušeni buketi.
    Boce s alkoholnim pićima poslagane na vrh gornjih kuhinjskih elemenata.
    Kravlja koža.
    Plastični stolnjak.

    A vama?

  2. #2
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Imam goblene, jer ih je sve do jednog radio moj pokojni sveki. Kako smo naslijedili kuću od njega, srce bi me boljelo da to bacim. A i MM se s tim ne bi složio.

    Nemam za svaki cvijet keramičku, jer sama radim i ne mogu si priuštiti onakvu kakvu bih htjela, a volim imati cvijet i zelenilo. Trudim se da te plastične isto dobro izgledaju.

    Zidni kalendar mi je potreban zbog organizacije rada (radim u smjenama/dijete ide u školu u smjenama/doktori rade par-nepar...treba to sve iskombinirati), a neki od tih kalendara su mi dali ljudi koje cijenim.
    Rado bih ja kupila kalendar Anne geddes ili neki poznatiji, ali i to mi je malo velika stavka, a i ovaj služi svrsi.

    Plastični stolnjak imam na stolu na terasi, iz praktičnih razloga. Imamo psa, koji često zadrma stol, pa se nešto prolije; moje dijete voli slikati vodenim bojama i temperama, pa mi je puno lakše oprati plastični stolnjak nego krpeni.

    Možda moje oko nije tako istančano kao tvoje, ali mene te stvari ne smetaju ni kod drugih.

    I da, slike su u visini pogleda, nemam suhog cvijeća, alkohol je u ormariću i ne vidi se, i nemam kravlju kožu.

  3. #3
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ne vidim što su to promašaji, ako ljudima koji tu žive to ne smeta (ili im se, čak, dopada). Odavno sam odustala od komentarisanja, razmatranja i procjenjivanja tuđeg ukusa. Ono što je meni teški kič i/ili totalno nepraktično nekome je baš supercool. Ako me pitaju šta mislim, onda kažem, inače šutim, ili komentarišem samo ono što mi se dopada. O ostalom - šutim
    Mene više smeta ograničavanje mene kao gosta, kad dođem u posjetu. Tipa, "moraš obuti papuče", "mi ne sjedimo na ovom kauču, on je samo za gledanje" ili "mi ne pijemo kafu, pa ti nećemo skuhati"... (već, je čini mi se, bilo rasprave o tome na forumu).
    A kako neko drži cvijeće, ima li džunglu u stanu, gomilu pića na izložbi, slabo uokvirene slike ili ružne goblene po zidovima, dječije crteže po fridžu ili životinjsku kožu na podu, je samo "viška podatak" za moj mozak. Stanarima to odgovara, pa šta ako je to meni možda bezveze, ja ionako ne stanujem tu

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Mene više od detalja smeta nepostojanje istih.
    Konkretno, imam prijateljicu koja voli totalni minimalizam, sav namještaj joj je ravnih linija, sve joj mora biti na svom mjestu, staklene plohe su apsolutno uglancane, imam osjećaj da joj smeta kad se dotaknu, detalja je nekoliko u cijelom stanu i meni je to hladan prostor, ne osjećam se u njemu dobro jer nema identiteta. Kao da je uzela sav namještaj u prodajnom prostoru i preselila ga sebi u stan. I izbjegavam boraviti kod nje. Zato mi je draže ako postoje gobleni koje ne volim, ako ljudi osuše drage bukete, ako je sve prepuno dječjih crteža.... Volim da se vidi da u nekom prostoru žive konkretne obitelji sa svojim identitetom.

    Zanimljivo, ista ta prijateljica dođe k meni, razmakne stvari koje joj smetaju na stolu ili kauču i udobno se smjesti s nogama na istom tom kauču (da, imam prekrivač ), jede kolače ne brinući se da će koja mrvica završiti na podu, hvali crteže mog djeteta... I baš nam je lijepo kad smo kod mene. Vidim da se dobro osjeća i drago mi je zbog toga.

  5. #5
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno Re: "Slatki " mali promašaji

    Prvo da iskomentiram ovo:
    Meni smetaju slike obješene previsoko, daleko iznad razine pogleda.
    -mislim da ovo nigdje nisam vidjela

    Cvijeće u običnim plastičnim teglama, bez onih ukrasnih, keramičkih.
    -koma

    Zidni kalendari i svi predmeti koji reklamiraju neko poduzeće i sl.
    -ako su slike lijepe, ne smeta mi (mi kupimo kalendar ali tek u 2 mj. kad su cijene skroz niske, u knjižarama ih uvijek ostane u izobilju)

    Gobleni. - osobno ih ne volim

    Osušeni buketi. - znaju biti lijepi ako ih znaš lijepo osušiti

    Boce s alkoholnim pićima poslagane na vrh gornjih kuhinjskih elemenata.
    - bljak

    Kravlja koža. - bljak, bljak, bljak

    Plastični stolnjak. - ne sviđa mi se izgledno ali je jako praktičan

    I meni ide na živce kad se trebam izuti kod nekog, a što se tiče ni ja se nisam nekoć pila pa je nisam ni imala u kući.

    Jedino što NE MOGU VIDJETI je umjetno (platično) cvijeće, to mi je baš fuj-fuj.
    Različiti stilovi mi ne smetaju, samo eto neke sitnice.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Ne vidim što su to promašaji, ako ljudima koji tu žive to ne smeta (ili im se, čak, dopada). Odavno sam odustala od komentarisanja, razmatranja i procjenjivanja tuđeg ukusa. Ono što je meni teški kič i/ili totalno nepraktično nekome je baš supercool. Ako me pitaju šta mislim, onda kažem, inače šutim, ili komentarišem samo ono što mi se dopada. O ostalom - šutim
    Mene više smeta ograničavanje mene kao gosta, kad dođem u posjetu. Tipa, "moraš obuti papuče", "mi ne sjedimo na ovom kauču, on je samo za gledanje" ili "mi ne pijemo kafu, pa ti nećemo skuhati"... (već, je čini mi se, bilo rasprave o tome na forumu).
    A kako neko drži cvijeće, ima li džunglu u stanu, gomilu pića na izložbi, slabo uokvirene slike ili ružne goblene po zidovima, dječije crteže po fridžu ili životinjsku kožu na podu, je samo "viška podatak" za moj mozak. Stanarima to odgovara, pa šta ako je to meni možda bezveze, ja ionako ne stanujem tu
    X

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Imam svašta po stanu, čak i gore navedene "grozote "

    I ova tema mi je još jedna potvrda moje prakse, sve kave s poznanicima i kolegicama se obavljaju u kafiću.....ima jedan zgodan kafić u zgradi.....i ima lijepo uređen interijer


    A doma u svoj brlog puštam odabrane


    npr Sorcie

  8. #8
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    :

    I ova tema mi je još jedna potvrda moje prakse, sve kave s poznanicima i kolegicama se obavljaju u kafiću.....ima jedan zgodan kafić u zgradi.....i ima lijepo uređen interijer
    :
    8)

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ajd ,ajd tebe bih pustila

  10. #10
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    maria71 A mene?
    _________________
    Moja gostoljubivost prema ono malo ljudi koje puštam u svoju intimu, podrazumijeva da u kući imam ono što moji gosti konzumiraju. Tako da imam zeleni čaj (iako mi je :bljak: i ne pijem ga), žestoko piće (koje je samo za goste, mi ga ne pijemo), slane grickalice (koje niko od nas ne jede). Nemanje u kući kafe/čaja/žestice/čega god što će učiniti da se moji gosti osjećaju dobrodošlo, smatram neuljudnim i sebičnim, i ne uklapa se u moju (vjerovatno iščašenu) definiciju gostoprimstva.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    of kors

    skupa bi proučavale moje (naslijeđene ) goblene i ružne tegle, te suho cvijeće

    a i kavu bih ti skuhala 8)

  12. #12
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    O ukusima se ne raspravlja, možda je nekome bljak minimalizam ili klasični stil...

    Ja osobno ne volim tapete i lamperiju, imam osjećaj da se ispod toga sakuplja svašta...

  13. #13
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    ajd ,ajd tebe bih pustila
    hvala

    mada sam te u stvari zaboravila potpisati

    neke stvari iz prvog posta
    mi imamo puno slika, u DB su na jednom zidu, u 2 reda, jedan je u razini očiju kad sjediš, jedan kad stojiš, uglavnom jesu u razini očiju, samo moraš namjestiti oči u razinu koja ti paše
    po ostatku stana su postavljene u razini stojećih očiju
    plastiku nemam, suho cvijeće nemam, alkohola za birtiju u ormariću, goblen 1 wielherow u Novom, nisam ljubitelj, ali to je moja majka godinama ubadala i nema teorije da siđe sa zida
    biljki nemam nikakvih, to meni odmah krepa, ali ljepše mi je s ukrasnom posudom, tko ima
    krave nisam sušila


    zapravo do foruma nisam ni razmišljala kako netko proučava kuću u koju uđe
    ja ne primjećujem ništa, ali ja ni inače beš ne primjećujem detalje

    ulazim puno ljudima u kuće i vezano uz posao i primjetit ću samo ako je nekom baš lijepo uređeno ili ako moram preskakati smeće da uđem
    i zapravo mi ove teme stvarno daju mislit da li i koga puštat u kuću

    što reče mare kafići rules

  14. #14
    Sramežljiva avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    250

    Početno

    [quote="maria71"]Imam svašta po stanu, čak i gore navedene "grozote "

    I ova tema mi je još jedna potvrda moje prakse, sve kave s poznanicima i kolegicama se obavljaju u kafiću.....ima jedan zgodan kafić u zgradi.....i ima lijepo uređen interijer


    A doma u svoj brlog puštam odabrane

    Ali zašto?! Zar zato što postoji šansa da se nekome nešto ne svidi?!

    Ja, recimo, nemam zavjese, stolnjake ni tepihe i znam da se većini ljudi to ne sviđa, ali stojim iza toga, meni je to ok i uvijek bih pozvala ljude k sebi.

  15. #15
    Sramežljiva avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    250

    Početno

    Pardon, pogrešno sam citirala.

  16. #16
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    potpis pod oba vjesticicina posta

  17. #17
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    čini li mi se, ili ćemo opet "zapapučariti"

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Mrzim gondole na televiziji.

  19. #19
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj ovca_i_janje prvotno napisa
    Mrzim gondole na televiziji.
    i heklani milje ispod nje, koji se spušta po ekranu

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Naravno, to se podrazumijeva .

  21. #21
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    i "lutka iz Trsta2 u spavaćoj sobi.
    onako, sva šuškava i uštirkana... kao da je govorila "ne diraj me".
    a ko da se netko i usudio.
    ponekad mi nedostaje malo tog kiča po selima... barem tamo nema prašine

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    I ja potpisujem vještičicu u svemu 8)

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    ma mene ništa ne smeta... ako nekome nešto paše neka to i drži a kome ne paše neka ne gleda u to... ja stvari koje ne bih stavila u svoj stan ni mrtva jednostavno ignoriram i kod drugih...

    a kava... moje najfrendice ne piju tursku (samo one nes i capuccino i ne znam ni ja koje otrove) ali zbog mene drže pravi otrov... 8) i baš ih volim zbog toga....

  24. #24
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Mi smo imali problem sa tim " postaviti slike u razini ociju " jer MM je visok 197cm , a ja 165 . Isti problem smo imali i kod postavljanja spijunki na vratima , ogledala po kuci i sl .
    Imam jedan ogroman goblen , koji je doputovao sa mnom zajedno sa starim kicastim lusterom i jos nekim figuricama .To su parcici mog djetinjstva i to sam ponijela sa mnom .
    Bukete susim obavezno . To su buketi koje mi MM kupi i uvijek mi ih je zao baciti , pa ih susim , farbam i super su mi
    -
    Pedantna sam , ali se necu ljutiti ako mi neko udje prljavim cipelama u kucu . Ja cu to ocistiti poslije , meni nije problem cistiti iza prijatelja ili njihove djece .

    Kalendar u kuci nemam nikakav jer se orijentisemo pomocu mobilnih telefona

    Saksija imam i previse jer mi biljke crkavaju . Inace redovno ih farbam sprejom u boje koje mi pasu .

    Kod drugih ljudi primjetim samo ono sto me odusevi , ne zagledam po coskovima , ne trazim prasinu , ja se i u kicu i u minimalizmu osjecam prijatno ako mi drustvo prija .

    Jedino sto izludjuje ljude koji dolaze kod nas je to sto ja precesto mjenjam raspored namjestaja , pa svaki put traze "ono svoje mjesto "

  25. #25
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Što je meni bitno u tuđoj kući/stanu:

    1. da su mi dragi domaćini (i ja njima )
    2. da mi nije hladno
    3.da higijena wc-a nije potpuno zapuštena (srećom to vrlo rijetko doživljavam)
    4. da mi daju jest i pit
    5.vidi pod prvo

  26. #26
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Ja volim minimalizam. Živim u maleckom stanu i sve drugo bi bilo neizvedivo. Volim ravne linije namjestaja, sivu, crnu i bijelu boju, poluprazne zidove, prokrom... Ne volim tepihe, lamperiju, tapete... Nemam stolnjak, a da nemam susjede ne bi stavljala ni zavjese. U stanu ne držim ništa što nije funkcionalno i potrebno. Na zidu imam 3 slike moje mišice i jednu našu s vjenčanja. Ne volim regale, staklene površine, heklane krpice ispod svega i općenito ništa što skuplja prašinu. Ne držim doma grickalice, a nešto alkohola imam na dnu ormara i što se mene tiče može već biti pokvaren.
    Ali kad dođem kod nekoga ništa mi ne smeta i zanemarim ono što mi se ne sviđa.
    Za goste kad mi dolaze odem u dućan i kupim tko što voli piti i jesti.

  27. #27
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Zapravo je skroz bezpredmetno raspravljati o nečijim "slatkim greškama" u uređenju prostora. Ja vidim sama na sebi da mi se ukus mijenja svakih 5 godina. Možda na kraju nadođem i na tabletiće...

  28. #28
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj Betty prvotno napisa

    Kalendar u kuci nemam nikakav jer se orijentisemo pomocu mobilnih telefona



    Kod drugih ljudi primjetim samo ono sto me odusevi , ne zagledam po coskovima , ne trazim prasinu , ja se i u kicu i u minimalizmu osjecam prijatno ako mi drustvo prija
    isto ovako. jedino kalendar ipak imam rodin ali iz emocionalnih razloga ne zatos to mi treba. apsolutno sve upisujem u kalendar u mobitelu.

    a sto se moje kuce tice, ja sam sakupljac. mm sizi jer od mojih "stvarcica" nema gdje casu nasloniti kuca mi je puna biljaka jos jedan punkt za svadjanje jer on ne moze otvoriti ni jedan prozor jer je svakome daska puna lonaca sa cvijecem. e da lonci su limeni a ne keramicki
    frizider mi je prepun djecjih crteza. i od mog sina i od njegovih prijatelja koji su crtali kad su bili kod nas.
    kad malo bolje razmislim ja se najbolje osjecam u atmosferi kreativnog nereda koja vlada kod nas

  29. #29
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Meni se ili stan svidi ili ne, s ponekim detaljem koji bih možda oduzela ili dodala. Uglavnom mi se ne sviđaju tuđi stanovi. A oni koji mi se svide, bude mi sve neugodno, samo bih promatrala te slike, detalje, šta sve ima na policama i sl.

  30. #30
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Ne vidim što su to promašaji, ako ljudima koji tu žive to ne smeta (ili im se, čak, dopada). Odavno sam odustala od komentarisanja, razmatranja i procjenjivanja tuđeg ukusa. Ono što je meni teški kič i/ili totalno nepraktično nekome je baš supercool. Ako me pitaju šta mislim, onda kažem, inače šutim, ili komentarišem samo ono što mi se dopada. O ostalom - šutim
    Mene više smeta ograničavanje mene kao gosta, kad dođem u posjetu. Tipa, "moraš obuti papuče", "mi ne sjedimo na ovom kauču, on je samo za gledanje" ili "mi ne pijemo kafu, pa ti nećemo skuhati"... (već, je čini mi se, bilo rasprave o tome na forumu).
    A kako neko drži cvijeće, ima li džunglu u stanu, gomilu pića na izložbi, slabo uokvirene slike ili ružne goblene po zidovima, dječije crteže po fridžu ili životinjsku kožu na podu, je samo "viška podatak" za moj mozak. Stanarima to odgovara, pa šta ako je to meni možda bezveze, ja ionako ne stanujem tu
    tocno tako

    osim onog dijela za kauc. ako ljudi ne sjede na njemu, pa ok, zakaj bih ja morala sjedit? Ili ako netko trazi izuvanje, pa ok. Ako se ne mora izuvat, ne inzistiram na izuvanju. Ni kod mene se vise nitko ne izuva jer po novom (odkad se M rodila) ne stignem prati bas pod
    A ovo za kafu
    Pa zar itko u gostima TRAZI kavu?
    Ljudi ponude nekaj pa biras kaj bi od ponudjenog, ili?
    E, sad sam otisla u off topic

  31. #31
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Pa zar itko u gostima TRAZI kavu?
    ja, na primjer
    naravno, ako ne piju kavu/ nemaju kavu, uopće nije problem. ali ću sigurno pitati da li mogu dobiti kavu

  32. #32
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i, naravno, i moji gosti slobodno kod mene mogu tražiti što hoće, ili si sami uzeti iz frižidera/ ormara/ špajze (oni koji su ćešće kod mene pa znaju gdje je što )

  33. #33
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Pa zar itko u gostima TRAZI kavu?
    ja, na primjer
    naravno, ako ne piju kavu/ nemaju kavu, uopće nije problem. ali ću sigurno pitati da li mogu dobiti kavu
    Bože, ovaj forum mi je stvarno vrlo edukativan, u mom životu i životu naših prijatelja se kava već stavlja kad trebamo doći, ja oduvijek mislila da je ponudit kavu stvar opće kulture...Kod nas u kući je uvijek moralo biti kave, da se ne sramotimo

  34. #34
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    ma i ja NUDIM kavu, ali me nitko od mojih gostiju nije TRAZIO. valjda znaju da cu ponudit, prije ili kasnije

  35. #35
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Pa zar itko u gostima TRAZI kavu?
    ja, na primjer
    naravno, ako ne piju kavu/ nemaju kavu, uopće nije problem. ali ću sigurno pitati da li mogu dobiti kavu
    a i ja

    sto se tice teme - smetaju me jedino greske u mom stanu, u tudjima ih ne primjecujem.

  36. #36
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    evo, mi baš nedavno bili kod frendova (koji baš ne piju kavu, ali je imaju u kući) na rođendanu. i oni, kako ne piju, tako se ni ne sjete ponuditi (što je meni ok, uopće ne mislim da se kava mora ponuditi ). pa sam prvo pitala jel može kakva kava, al se frendica zaigrala s djecom, i na kraju sam ja skuhala jednu tursku za sve zainteresirane
    i svi bili sretni i zadovoljni, i svima je to bilo najnormalnije

  37. #37
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    hm, kad bolje razmislim, i ja pitam za kavu ako me ljudi pitaju KAJ bi, ali ak ne pitaju nego ponude CAJ ili RAKIJICU, biram RAKIJICU ofkors, ne trazim kavu (sala mala, ali da skuzite kaj sam mislila)

  38. #38
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    a vidiš, ja bi svejedno pitala jel ima šanse za kavu. ako nema, onda čaj

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    171

    Početno

    Ja osobno u stanu nemem ništa od gore navedenog osim dječjih crteža na frižideru i to je moj ukus.Moja teta u stanu ima baš sve stavke gore navedene i njoj je to baš super.Primjetila sam da mog sina kada dođemo k njoj baš to zanima (tipa gondolice na tv, lutke u sobi i sl.) i ona mu dopušta da se igra s tim. S druge strane bili smo kod jedne nama drage osobe gdje prevladava apsolutni minimalizam sve u staklu i sl.sterilno čisto, malecki je htio nešto dotaknuti a mi mu to nismo dopustili brzo je rekao:" idemo doma" a i stekla sam dojam da toj osobi malo dijete ne paše u stanu jer je cjelo vrijeme s krpom brisala iza njega.Nakon toga ona uvijek dolazi kod nas ili se nađemu vani.

  40. #40
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    a vidiš, ja bi svejedno pitala jel ima šanse za kavu. ako nema, onda čaj
    partibrejkerice

  41. #41
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    a vidiš, ja bi svejedno pitala jel ima šanse za kavu. ako nema, onda čaj
    i ja isto, al ak nema onda rakijicu

  42. #42
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    glede kave..MM misli da je jako nezdrava (kao i pušenje) pa taj otrov ne nudi nikome ali ako netko želi može ju dobiti isto kao što može i zapaliti cigaretu na balkonu

    to anima - IMHO stvar opće kulture nikako ne može biti kava :? ... možda u Bosni ali u Hr mislim da baš nije tradicija ispijanja kave...

    Kod nas u stanu možete dobiti za popiti skoro sve vrste pića ali se morate izjasniti što želite

    A u stanu imam i zavjese i tepih i plastični stolnjak (u kuhinji)
    kod drugih komentiram ono što mi se sviđa, a ono što mi se ne sviđa ne gledam 8)

  43. #43
    Sramežljiva avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    250

    Početno

    Hej, kamo je ovo krenulo?

    A samo sam željela da nabrojite par stvari koje vam se ne sviđaju u ukrašavanju interijera!

    Mislim, zanimljivo je i ovako. Ali da nema veze s temom - nema!

  44. #44

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno Re: "Slatki " mali promašaji

    Citiraj Sramežljiva prvotno napisa
    Detalji daju prostorijama dušu. Svi želimo nekako ukrasiti svoje interijere, dati im svoj osobni pečat, učiniti ih ugodnima za boravljenje. Znam da se ukusi razlikuju. Ali ipak, ima li kakvih detaljčića koji vam bodu oči i kvare dojam kad negdje dođete?
    Da, domaćica koja na sva usta hvali svaki centimetar svoga doma, pa,joj daj pogle kakvu smo si plazmu kupili, joj vidi moje zavjese iz Velane za neznamtijakolkokuna , takvi kad dođu k meni i krenu komentirat moj red ili nered (ovisi kako uspiju pristić i naić na đumbus ili na pospremljeno) više tak skoro ne dolaze.
    Heloo!!!Pa nisam došla gledat i komentirat kuću, već popit kavu, protraćat susjedstvo i muža, izlaprdat se, nasmijat i brige me jel imaš pol metra prašine na podu ili ti se sve cakli i sjaji.

  45. #45
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Ja baš ne podnosim kad mi netko nabraja što kod njih koliko košta. Baš me briga koliko ste platili čaše

    A meni povremeno i kod mene nešto počinje ići na živce, pa to promijenim.

  46. #46
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa
    Što je meni bitno u tuđoj kući/stanu:

    1. da su mi dragi domaćini (i ja njima )
    2. da mi nije hladno
    Ovako i meni. A ako mi je hladno, pitam dekicu za umotat noge i opet sve dobro . Detalje uređenja primijetim, ako mi se što svidi, otvoreno pohvalim i bez srama se buljeći divim i pitam di su nabavili i kažem da mi je super, ako mi se ne svidi, percipiram kao "višak informacija". Ako me nisu ponudili nečim što bih ja jela ili pila, uglavnom pitam, ako sam gladna ili žedna toga nečega. Većinom mi se u tuđim stanovima u pravilu svidi i mislim da su ih lijepo uredili.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ja se osećam prijatno u svakom enterijeru dok ima dobrog društva, kole i slatkiša (mogu i sama da donesem, uopšte nije problem) i dok nema duvanskog dima

    Ali, i kod najdražih prijatelja ima stvari koje ne prijaju oku (što im naravno ne zameram, samo konstatujem) isto kao što verovatno oni neki od detalja u mom stanu ne bi nikad izabrali.
    Pa ja tako ne volim: heklano (miljei, prostirke, na televizorima, stolićima, vitrinama), ne volim ni jamboliju, uvek se pitam koliko je tu prašine. Isto se pitam i za lamperiju i zidove obložene plutom (imaju prijatelji) šta li tu ima iza
    Gobleni mi nikako nisu dragi (možda da ih je radio neko meni drag...), ali najviše od svega me nerviraju keramičke figurice gondola, anđela, dečaka koji piške, devojčica rumenih obraza, konja koji se propinju... (sveki ima celu jednu policu u dnevnom koja samo tome služi).

    A isto tako volim suvo cveće, volim zidove oplemenjene slikama, volim biljke, akvarijume, čudne lampe, veeeelike police sa knjigama (makar i prašnjave, nekako mi utopljavaju svaki prostor), volim lepe i neobične držače za novine ili kišobrane i tako neke detalje.

  48. #48
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Citiraj Sramežljiva prvotno napisa
    Hej, kamo je ovo krenulo?

    A samo sam željela da nabrojite par stvari koje vam se ne sviđaju u ukrašavanju interijera!

    Mislim, zanimljivo je i ovako. Ali da nema veze s temom - nema!
    Da stvarno! Svakome se nešto ne sviđa, iako to ne komentiramo ispred domaćina ali nešto ti upadne u oko (zar ne??). Zato lijepo imamo Rodu da se možemo izjadati što sve volimo tj. ne volimo.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    Meni samo nije jasno, što fali zidnim kalendarima?

  50. #50
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja isto ne volim imati kalendar u dnevnoj sobi ali ga obevazno moram imati u kuhinji ili hodniku. Ove godine ga još nismo nabavili jer obično kupujemo planinarski a nismo imali vremena ići po njega, i sad smo kao bez glave Imamo samo Lein Lino, a kako tamo pišu datume u krug i slično

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •