Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Vid

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno Vid

    Ima li u ovoj grupi malih očalaca? Mi ćemo izgleda ući u tu grupu. Danas je bio na pregledu na jedno oko vidi 1 a na drugo 0,6. Za dioptriju moramo cekati tjedan dana jer ima akutni konjuktivitis pa nismo mogli kapati

  2. #2
    ivarica

    Početno

    lukas ili adi? zbog konjuktivitisa pretpostavljam lukas?
    kako ste skuzili da ne vidi dobro?

    orianin luka ima naocale, vidjela u avataru
    bas mu super stoje.

  3. #3
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    krivo. adi

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Adrian vec par tjedana navecer pred TVom kao da skilji. Ustvari malo skupi oči i onda opet gleda normalno. Ja sam nosila naočale prije škole pa me nekako oduvijek bilo strah. A i okulistica je prvo to pitala. Uglavnom desno oko kao i meni je OK lijevo je kriticno. Ovo sa konjuktivitisom je baš peh jer ga inače nikad nema.

    Ja nisam mogla ujutro ici ali mi prica Ivan da je bio super, da se cudila sestra kad je rekao "kvadrat" a ne kocka ili prozorcic kak inače klinci kažu

  5. #5
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    I mi se priljučujemo, sutra su nam gotove naočalice. Bili smo na pregledu, jel smo primjetili da Tari desno oko malo bježi tu i tamo, i na pregledu je utvrđeno blagi oblik srabizma, dalekovidna je i na to desno oko malo slabije vidi. Izabrala si je sama naočale, i od sutra krećemo, bumo vidjeli kak bu išlo.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Daniel - astigmatizam (zlato mamino) i ambliopija.
    Hoće nositi naočale, ali samo bez flastera (nakon početničke sreće od mjesec-dva pristanka na to) a nije oduševljen ni vježbama konvergencije (prst se približava njegovom nosu a on ga mora gledati).

  7. #7
    ivarica

    Početno

    ja sam godinama imala flaster na staklu, bas su me zezali zbog tog, a sad mi je to tako fora i isla sam na vjezbice 4 godine, jako mi je pomoglo. smanjile su mi uzasno veliku dioptriju.
    ali nisam vjezbala kaziprstom, nego sam gledala u neki aparatic i onda spremala papigu u krletku i sl i jos neke vjezbice u mraku, sa svjetlima.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    To je i MM radio (papiga). D. nema veliku dioptriju, mi smo zeznuli što nismo odmah nosili naočale skroz nego tu i tamo - dobio ih je prije skoro 2 godine, a počeli ozbiljno prije 6 mjeseci. Dioptrija je ostala ista, ali je jedno oko malo oslabilo.

  9. #9
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    dorian od 5,5 godina nosi naocale. nema specijalno veliku dioptriju, ali ima velike cilindre.
    cuj, ono najvaznije ti je da on sudjeluje maksimalno. prvi korak ti je to da sam izabere okvire kakvi se njemu svidjaju. moj dorian je u to vrijeme bio lud za action man-om, pa smo nasli action man okvire . zamisli njegovo odusevljenje! od prvog dana ih nosi bez problema, cak ja nekad zaboravim nakon jutarnjeg umivanja reci mu da ih stavi, ali vidim da on to vec sve sam obavi .
    i moras ga pripremiti da ce mu se mozda djeca rugati u pocetku ( ja s mojim nisam imala problema, ali kroz razgovor s drugim mamama sam cula da ima i toga).
    u svemu tome je "sreca" sto danas imas tako lijepih okvira za klince da to nije normalno. vjerujem da necete imati problema ni s cim drugim. pusa klincima

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    203

    Početno

    Miha nosi naočale od lipnja lani. Super ih je prihvatio, nema problema s nošenjem čak ni u vrtiću. Imamo dva para - kad jedne zgnječi, druge uskaču dok se prve ne poprave i obrnuto. Primjetila sam da mu bježi lijevo oko i odvela ga okulistu zbog sumnje u strabizam. No dr. mi je rekao da mu oko bježi zbog dioptrije jer se ne može fokusirati. Još je rekao da bi bilo bolje da smo ga i ranije doveli (imao je malo više od 2,5 godina), ali i ovako ima velike šanse da se potpuno ispravi. Ne znam koliko će to trajati jer mu oko još uvijek bježi.

    Inače, uopće se ne uzrujavam zbog naočala. Ja sam ih nosila od sedme do dvadesetpete. Brat ih je počeo nositi negdje u Mihinoj dobi i još ih uvijek nosi. Dječje očale imaju i svojih prednosti - mogu zadržati nezgodne predmete, npr. bojice, podalje od očiju.

    BTW, loš vid je recesivno nasljedno svojstvo. To znači otprilike ako oba roditelja loše vide i nose naočale, i dijete će SIGURNO trebati naočale. O tome treba voditi računa. Ako loše vidi jedan roditelj, a drugom netko u bližoj obitelji, vjerojatnost lošeg vida djeteta također je povećana. A bolje je da klinac nosi naočale par godine djetinjstva, nego kasnije cijeli život, zar ne?

  11. #11
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    [quote="Goga 19"]
    BTW, loš vid je recesivno nasljedno svojstvo. To znači otprilike ako oba roditelja loše vide i nose naočale, i dijete će SIGURNO trebati naočale. O tome treba voditi računa. Ako loše vidi jedan roditelj, a drugom netko u bližoj obitelji, vjerojatnost lošeg vida djeteta također je povećana. /quote]

    znaci mojima ne ginu naocale! :shock:

    koliko je to SIGURNO?
    znam slucaj gdje oba roditelja nose naocale, a dijete (sad vec odrasla osoba) ne, niti je ikada trebala.

  12. #12
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Ja i MM nismo nikada nosili naočale niti imali problema sa vidom, ali moja seka nosi naočale, od malena, tak da je mozda Tara pokupila genetski po mojoj seki . Nosimo naočale tjedan dana, još se privikava na njih, pa ih ne nosi cijeli dan, ali dobro nam ide, svi je hvale da joj super stoje, ona stalno govori kak će joj se djeca u vrtiću rugati :/ ali jučer smo kratko navratili do vrtića, pa su joj se svi divili pa joj je sada malo lakse, tak da mislim da će s tim naočalama biti sve okej. Idemo na kontrolu za mjesec i pol, dokotrica je nešto govorila da ako neće biti poboljšanja onda će joj na desno oko naljepiti flaster..........bumo vidjeli

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Kod kojeg oftamologa idete?

    Ja ne mogu dočekati petak da saznamo da li će ih nositi ili ne.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Alamama, moj Luka je prihvatio naočale sa oduševljenjem. Sad je kao Harry Potter :D
    Mi idemo na redovne kontrole od njegovih navršenih godinu dana. Imao je blagu dioptriju do sada, nisu bile potrebne naočale. Tek nakon navršene treće dobio je naočale koje će nositi 10 mjeseci. tada ćemo vidjeti da li treba i dalje naočale.
    Kupili smo plastična "stakla" i okvire tako da se ne razbiju kad divlja u vrtiću i doma. Tete paze u vrtiću i skidaju mu ih kad ide van.
    na jednom oku ima -0.75, na drugom -0.50
    Mi idemo na Rebro kod dr. Vlahušića, a krenuli smo zbog širokog korjena nosa i činjenice da smo muž i ja kratkovidni. Osim toga, on ima i različite boje okica.
    Još malo pa ćemo ići i sa Jocom.
    Rekao je oftalmolog da bi svi djecu trebali voditi od 3. godine na preglede, više je šanse da se ispravi vid do škole

    Ivarica, hvala na komplimentu, svi kažu da Luki predivno stoje naočale

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Evo me nakon sto godina. Hvala svima na odgovorima
    Bili smo na kontroli i vidio je 100% na oba oka. Doktorica je bila u transu. Ali ipak 4.4 imamo širenje zjenica da vidimo u cem je stos

  16. #16
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ala, i Petra je jedno vrijeme prolazila kroz "skiljecu" fazu. Zasto, neznam, ali na kontroli vida je takoder prosla super (a na pregled smo bili potaknuti tim njenim skiljenjem). Faza je prosla.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    ja sam ful znatizeljna ali sad mi se nekako cini da je to skroz povezano sa pospanosti. fala na iskustvu, ovo da je proslo mi je super informacija

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    evo nas nakon skijametrije ili kak se to već zove. ima dioptriju ali premalu za naočale. do daljnjeg smo golooki kontrola za 6 - 12 mj

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •