Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 112

Tema: Ljetovanje u Turskoj

  1. #51
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Dolare baš nitko ne spominje, samo eure, lire (turske, naravno) i rublje. Ne znam, vjerojatno bi uzeli dolare da im ih ponudiš, ali ne mogu se sjetiti da sam ih vidjela na bilo kojem cjeniku niti da nam je itko ponudio da platimo njima.
    Zaista? Mi smo apsolutno sve placali u dolarima.

    Vidim da kvalitetna buteljirana vina u restoranima i nisu poskupila, no obroci jesu.
    No cini mi se i dalje vrlo povoljno, zar ne mislis tako?
    Recimo, na Sardiniji prosle godine za obroke vani nismo prolazili ispod 70 €/obrok (govorim o istoj klasi restorana, kvalitetni sa izuzetnom ponudom). Turska je prema tome, i po cijenama koje ti navodis, zaista povoljna.

    Što se tiče "nasjedanja" na all inclusive, moram priznati da ne kužim što si htjela reći. :?
    Mislim da si skuzila, kasnije si zapravo to i navela, mozda sam se ja jednostavno nespretno izrazila tom mojom recenicom o nasjedanju.

    Naravno, da naglasim: svakome svoje, netko se osjeca sigurniji i komotniji kad zna da ce imati na raspolaganju hranu i pice po cijeli dan; drugima je to ogranicavajuce iz nekoliko razloga, od kojih bi ti sad mogla nabrojati satnicu objeda, izbor hrane odnosno neisprobavanje lokalne kuhinje (jer, face it, hoteli su ipak prilagodjeni svojim gostima, a nigdje ne mozes bolje isprobati lokalnu hranu nego tamo gdje ju lokalci konzumiraju, zar ne?), itd.

    Osim toga, i sama sam rekla da je all-inclusive ponuda u Turskoj odlicna (meni recimo mnogo bolja nego u Tunisu).

    Ako si u većem gradu, kao što smo mi prvi put bili u Alanyji, zaista je glupo uzeti all inclusive, jer su dobri i kvalitetni restorani svugdje oko tebe
    .

    Onom recenicom iz prvog posta sam zapravo htjela reci upravo ovo sto si i sama napisala u ovom citiranom dijelu.
    U Turskoj je vanpansionska ponuda poprilicna i prilicno kvalitetna, i prilikom odabira mjesta se covjek ne mora rukovati idejom da mora imati all-inclusive, jer ne mora.
    Osim ako je mjesto izolirano, malo, ali ako bas zeli imati all-inclusive (sto sam, zapravo, vec i rekla).

    To je stvar osobnog ukusa - mojoj mami ne paše kad je more iznad 23, a meni kad je ispod 25.
    Sto se temperature mora tice, pa naravno da se i u tome covjek ravna po vlastitom gustu.
    Tko ide kad je najtoplije moze uzivati u vrlo toplom i za neke tako ugodnom moru, no mora biti pripravljen i na visoke temperature zraka.
    Srecom, kako rekoh, na turskoj obali u zraku bas i nema prilicno vlage, pa se taj vruci, suhi zrak moze jako fino i podnijeti.

    Neki preferiraju da im more ipak donese nekakvo osvjezenje (ali ne i cvokotanje ), a da je zrak ipak mrvicu hladniji - nakraju, diskutiramo samo o razlici izmedju 30-35 ili 40 stupnjeva u zraku, zar ne?

    Nisam se pri preporuci kraja svibnja (zapravo vise lipnja nego svibnja) ravnala time sto je podsezona ili cijenama, vise ovim temperaturnim karakteristikama.
    No, kako Mim kaze, ona cvjeta na 38 stupnjeva pa ce joj vrlo vjerojatno srpanj (no mozda i kolovoz, ako je spremna na toplije) biti vrlo ugodan.

    I meni su turski slatkisi preslatki. Lokum jos nekako, ali ostalo je zaista preslatko. Mozda ih je najbolje konzumirati za dorucak, kada se ne lijepe na strateska mjesta.
    Takodjer, njihov sladoled me ostavlja ravnodusnom, premastan mi je.
    Ono sto me zaista odusevljava je ayran. Pila bih ga na litre i litre, k'ovisnik.

  2. #52
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Ooooooo DA!
    A pošto sam ja iz Sarajeva, meni je bilo skoro kao kući ( pozitivnom smislu ), jedino što, na žalost, ne razumijem turski.
    Jest, prilicno su ljubazni i na usluzi.

    Eh da, kao info nekima koji bi uzeli rent-a-car: ceste su prilicno dobre po obali (ako su onda bile dobre, a u medjuvremenu radili na njima, mora da su jos i bolje ), i na obali su mali smireniji sto se voznje tice.

    Ima jedna cesta koja vodi od Soke prema Milasu, i prilican je dozivljaj. Iako u kartama navedena kao regionalna cesta, zapravo je vrlo... hm, planinska. No krajolik je fantastican.

    (Istanbul je druga prica, tamo se vec ne bi usudili rent-a-carom, ali tamo za njim i nema potrebe).

  3. #53
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Mi smo samo jednom rentali auto, 98. kad je moja seka morala nazad kući, na prijemni za fax. Cesta je bila dobra, ali ostali učesnici u saobračaju su bili nemogući. Ostala samostalna putovanja smo obavljali dolmušom ili taksijem, a obilaske smo povjeravali agencijama. Mi smo više turisti, nego avanturisti I to sve naravno, prije Emine. Ove dvije godine sa njom smo u glavnom bili na relaciji hotel-plaža-bazen.
    Eh da, vlaga! Dio obale od Antalije do Alanje zna imati jako vlažne noći, baš onako neprijatno vlažno. To je još jedna prednost koju smo uočili u Kemeru, koji se nalazi na jednom malenom kao poluostrvu, u drugom pravcu od Antalije, u odnosu na Alanju. Tamo u glavnom ima povjetarca i vlažne noći su rijetke.

  4. #54
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    A kaj se mora tiče-najsretnija sam kad svi kukaju kako je more pretoplo. Na 26 stupnjeva počinjem uživati i ne izlazim van.
    I ja sam ovaj tip i baš mi je super dobiti ovakve infaće na ovom topicu. Meni je sve ispod 23 - ne ulazim u to. Temperaturu ću izdržat i oko 40, čak i meni i MM-u to paše, ali ne smije bit vlažno - prošli 7.-mi su bila 2 takva grozomorno vlažna dana u Dalmaciji kad je pokosilo ljude i jedan frend je imao srčani, taj dan doslovno je bilo nemoguće bit i u hladovini da sam se čak i ja zavukla u podzemlje klimatizirane konobe i mislila da ću umrijet. Suho ide, a kod nas u ZG-u, a sve više i u Dalmaciji, počela ta monsunska neka klima - počne s tim vlažnim vrućinama, a završi s višetjednim rain seasonom usred 8.-moga.

  5. #55
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    i ja sam tip za toplo more - meni je idealna temperatura ona u mljetskim jezerima.

    Ja bih isto rado u Tursku - samo mi idemo u srpnju, a tada je , velit, prevruće.

    Ja sam kao student provela dva ljetna mjeseca u Grčkoj na praksi: tu vrućinu pamtim, a doma sam se vratila crna kao nikada do tada, niti poslije

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Cure, vi ste divne . Ovoliko informacija nisam očekivala ni u snu. Sad sve ovo ide copy/paste pa na čitanje uz textmarker (štreberica bila i ostala ) pa filtrirane informacije MM-u kojem je ovo previše. Mislim da njega zanima samo gastronomska ponuda .

    Kad se vratimo (ako izdržim vrućine i preživim) dodat ću friške informacije da imamo za buduće generacije. Puno, puno vam hvala .

    Elem, tko ide početkom 8. mjeseca da se organiziramo za kakvu tursku kavu i shoping ? Kaj se fejk stvari s velikim natpisom tiče-vjerojatno ću se vratiti praznih ruku jer mrzim i kad piše na originalima.

  7. #57
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa
    Zaista? Mi smo apsolutno sve placali u dolarima.
    Mi nikad ništa, ali pretpostavljam da smo mogli, jer sam skužila da turistima u svakom smislu izlaze u susret. No, velim, samoinicijativno nam nisu ponudili tu mogućnost.

    Citiraj Elly prvotno napisa
    Vidim da kvalitetna buteljirana vina u restoranima i nisu poskupila, no obroci jesu.
    No cini mi se i dalje vrlo povoljno, zar ne mislis tako?
    Naravno da je Turska i dalje povoljna, daleko od toga da nije, no htjela sam dočarati rast cijena u samo par godina.

    Citiraj Elly prvotno napisa
    Mislim da si skuzila, kasnije si zapravo to i navela, mozda sam se ja jednostavno nespretno izrazila tom mojom recenicom o nasjedanju.
    Da, ono "toplo vam preporučam da ne nasjedate" mi je zvučalo kao da treba izbjeći nekakvu prijevaru. Ne znam, meni su to zaista različite kategorije godišnjeg, to mi je kao da nekom kažeš "toplo ti preporučam da izbjegneš kampiranje, jer postoje bungalovi" ili tako nešto. No dobro, kasnije smo se skužile , no ipak sam to napisala kako ljudi ne bi pomislili da je all inclusive nekakvo nasamarivanje gostiju.

    Citiraj Elly prvotno napisa
    drugima je to ogranicavajuce iz nekoliko razloga, od kojih bi ti sad mogla nabrojati satnicu objeda, izbor hrane odnosno neisprobavanje lokalne kuhinje (jer, face it, hoteli su ipak prilagodjeni svojim gostima, a nigdje ne mozes bolje isprobati lokalnu hranu nego tamo gdje ju lokalci konzumiraju, zar ne?), itd.
    Da, svatko ima svoje kriterije. Budući da mi i inače jedemo u relativno standardna vremena, nismo se osjećali ograničeni satnicom obroka. Bolji hoteli ionako svaki obrok drže barem tri sata, a često i duže. Nakon doručka još sat vremena postoji tzv. mali doručak za one koji fakat jaaaako dugo spavaju, čim taj mali doručak završi, u roku od pola sata ili sat već počinje ručak, a paralelno s tim je na susjednoj terasi užina, na plaži se cijeli dan servira voće i pita... I tak, stalno se nešto nudi, pa čak i ako fulaš poneki obrok teško možeš ostati gladan.

    U vezi isprobavanja lokalne kuhinje, e, tu je već teže generalizirati. U pravilu većina dobrih hotela nude švedski stol na kojemu su najrazličitija jela, pa si svatko može birati po izboru. Usnimili smo neke Nijemce koji su puna dva tjedna jeli bečki s pomfrijem ili špagete bolonjez, a s druge strane u hotelu je bilo i Turaka koji su si slagali prava turska jela. Mi smo kombinirali prema trenutnom nahođenju.

    Inače sumnjam da lokalci baš jedu u restoranima po turističkim gradovima - em su im skupi, em žive u sasvim drugim kvartovima. Restorani po ljetovalištima nude jednaku kombinaciju europskog i turskog kao i hoteli, rekla bih.

    Citiraj Elly prvotno napisa
    Tko ide kad je najtoplije moze uzivati u vrlo toplom i za neke tako ugodnom moru, no mora biti pripravljen i na visoke temperature zraka.
    Zato je kraj osmog i početak devetog idealan - temperatura zraka više nije nepodnošljiva, a more je jako, jako toplo.

    Konkretno, prošle godine se u tom terminu temperatura zraka spustila na 34-36 stupnjeva (vodičica nam je rekla da je početkom kolovoza bilo nekoliko dana s punih 50 :shock: stupnjeva), a more je bilo 29-30. (Rekla bi moja mama da se volim kupati u pišalini. )

    Citiraj Elly prvotno napisa
    Srecom, kako rekoh, na turskoj obali u zraku bas i nema prilicno vlage, pa se taj vruci, suhi zrak moze jako fino i podnijeti.
    Pa, ovisi na kojem dijelu obale. U Bodrumu nema vlage, no oko Alanyje je ima, i to dosta (sredinom ljeta). I Strobery je napisala da joj baš ta vlaga oko Alanyje smeta.

    Citiraj Elly prvotno napisa
    Neki preferiraju da im more ipak donese nekakvo osvjezenje (ali ne i cvokotanje ), a da je zrak ipak mrvicu hladniji - nakraju, diskutiramo samo o razlici izmedju 30-35 ili 40 stupnjeva u zraku, zar ne?
    Hm, ne bih rekla da je tako mala razlika. Prije par godina smo gledali neke proljetne aranžmane i odustali smo kad smo vidjeli da je prosječna temperatura zraka za svibanj od 15 do 25 stupnjeva. Meni je to bilo prenisko i bojala sam se hladnoće (jer je tih 25 stupnjeva maksimum, a ne prosjek).

    Citiraj Elly prvotno napisa
    Mozda ih je najbolje konzumirati za dorucak, kada se ne lijepe na strateska mjesta.
    Meni se uvijek lijepe na sva mjesta.

    Citiraj Elly prvotno napisa
    Ono sto me zaista odusevljava je ayran. Pila bih ga na litre i litre, k'ovisnik.
    Posve te razumijem, i ja ga pijem na litre uvijek kad imam priliku.

  8. #58
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ja padam u tesku depresiju citajuc ovaj topic jer si vjerojatno jos par godina necemo moc priustiti jedan takav godisnji odmor.
    a sto vise citam to sam vise uvjerena da je turska (u kojoj nikad nisam bila, btw) moj drugi dom - pite cijeli dan, more 30, zrak 40 stupnjeva.... idem pitat mm-a dal ima u planu da se selimo

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Ines prvotno napisa
    ja padam u tesku depresiju citajuc ovaj topic jer si vjerojatno jos par godina necemo moc priustiti jedan takav godisnji odmor.
    a sto vise citam to sam vise uvjerena da je turska (u kojoj nikad nisam bila, btw) moj drugi dom - pite cijeli dan, more 30, zrak 40 stupnjeva.... idem pitat mm-a dal ima u planu da se selimo
    Jesi za to da tražimo neki dvojni objekt ?? 8)

    Meni zvoni u glavi ovih 50 (PEDESET!!!!) stupnjeva početkom kolovoza. Mislim, volim ja kad mi je vruće, ali mi se ne da na vlastitom trbuhu peći jaja na oko (uz pite bi stvarno bila suvišna). Budući da godišnji imam početkom kolovoza to ej jedino vrijeme kad možemo tamo tako da...hm...ipak se nadam da ćemo imati sreće pa da će pržiti razumnih 40. :/

  10. #60
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Meni zvoni u glavi ovih 50 (PEDESET!!!!) stupnjeva početkom kolovoza.
    Da, to je prošle godine bila iznimna situacija, svi su bili u šoku.

    Evo, iskopala sam prosječne temperature za Alanyju:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Alanya

  11. #61
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Evo i malo Bodruma, da ga ne zanemarimo.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Bodrum

  12. #62
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj Ines prvotno napisa
    ja padam u tesku depresiju citajuc ovaj topic jer si vjerojatno jos par godina necemo moc priustiti jedan takav godisnji odmor.
    a sto vise citam to sam vise uvjerena da je turska (u kojoj nikad nisam bila, btw) moj drugi dom - pite cijeli dan, more 30, zrak 40 stupnjeva.... idem pitat mm-a dal ima u planu da se selimo
    Jesi za to da tražimo neki dvojni objekt ?? 8)

    Meni zvoni u glavi ovih 50 (PEDESET!!!!) stupnjeva početkom kolovoza. Mislim, volim ja kad mi je vruće, ali mi se ne da na vlastitom trbuhu peći jaja na oko (uz pite bi stvarno bila suvišna). Budući da godišnji imam početkom kolovoza to ej jedino vrijeme kad možemo tamo tako da...hm...ipak se nadam da ćemo imati sreće pa da će pržiti razumnih 40. :/
    nama su ovako opisali - uđeš u bazen, a kad izađeš za minutu si se oznojio da ne znaš da li si mokar iz bazena ili oznojen i odmah ponovo uskačeš u bazen , tada kao dolaze mladi na lude zabave, tulumare cijelu noć, a po danu spavaju,...

    all inclusive je svakako preporučljiv u hotelima izvan naselja, a mislim da su takvi većina, mi smo se prvi put naplaćali sokova, vode,kavica, ... a to je sve uračunato u all inclusive (za nas je bilo najvažnije zbog pića, ne hrane), i razno razni koktelčići, mi nismo neki ljubitelji alkohola, ali tko je - dušu dalo, kaže jedan dečko kaj je s mojim mužem igrao nagač - ne mogu igrati, svaki čas moram na WC koliko sam piva popio,...

  13. #63
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Citiraj Ines prvotno napisa
    ja padam u tesku depresiju citajuc ovaj topic jer si vjerojatno jos par godina necemo moc priustiti jedan takav godisnji odmor.
    a sto vise citam to sam vise uvjerena da je turska (u kojoj nikad nisam bila, btw) moj drugi dom - pite cijeli dan, more 30, zrak 40 stupnjeva.... idem pitat mm-a dal ima u planu da se selimo
    Na last munute ponudama aranžmani za Tursku znaju biti smiješno jeftini, samo moraš pratiti ponude.

  14. #64
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Restorani po ljetovalištima nude jednaku kombinaciju europskog i turskog kao i hoteli, rekla bih.
    Ako zaviris u pravu pravcatu tradicionalnu - ali ne nekakvu rupcagu, nego onu visoke klase - meyhane, jest ces odlicno i pravu tursku kuhinju, bez primjese europske.

    No opet, neki to ne vole. Nekima vise pase blend kuhinje, neki vole iskljucivo svoju lokalnu... a neki vole probati novo i za njih neobicno...
    Imam frendove koji godisnje redovito odlaze na 5 godisnjih odmora, i gdjegod bili, on jede becku a ona iskljucivo tjesteninu. Njih nikad ne pitam sto je must za isprobavanje, jer vec unaprijed znam sto bi mi rekli.

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Konkretno, prošle godine se u tom terminu temperatura zraka spustila na 34-36 stupnjeva (vodičica nam je rekla da je početkom kolovoza bilo nekoliko dana s punih 50 :shock: stupnjeva), a more je bilo 29-30. (Rekla bi moja mama da se volim kupati u pišalini. )
    Prosle godine si bila u Tunisu, ili opet u Turskoj?
    Apropos temperature mora, mogla bih se i sloziti sa tvojom mamom.
    No ipak sam svakodnevno na moru, i razumijem one koji se za tih tjedan ili dva morskog godisnjeg odmora zele iskupati u/na za njima savrsenoj temperaturi

    prosječna temperatura zraka za svibanj od 15 do 25 stupnjeva. Meni je to bilo prenisko i bojala sam se hladnoće (jer je tih 25 stupnjeva maksimum, a ne prosjek).
    E, da mi je netko dao tu statistiku da je prolistam dok sam za jedan 1. maj hopsala po usijanim arheoloskim nalazima u Efezu na ugodnih 35 stupnjeva (i kasnije dolazila k sebi u hladu u Meryemani), dobio bi svasta u brk.

    I da, zaista vlagu nigdje nisam osjetila. Mozda se i klima s vremenom promijenila, poput nase? Bilo bi zaista steta da turska obala postane klimatski neugodna, prelijepa je.

    Vidim da je Slava spomenula tur. aranzmane, i sa hrvatskog trzista mogu pohvaliti Atlas Airtours, zaista su jako dobro organizirani. Od talijanskih (koji isto nisu za odbaciti, pogotovo za one kojima Trst kao aerodrom polaska/dolaska nije daleko), idealan je Francorosso. Zaista paze na svaki, i najmanji, detalj.

    Opcenito gledajuci sve sto je napisano na ovom topiku, savjetovati i nije bas lako, jer svatko ima razlicite ukuse i pojmove o onome sto je za njega 'pravi' godisnji odmor. Netko voli lezati na plazi, netko voli djirati okolo, netko bi to radio umjereno, samo uz vodica, neki vole sami... I dobro je da je tako.
    Zbog toga su sva ta razlicita iskustva i bitna u trazenju onoga sto je za pojedinu osobu idealan godisnji odmor.

    U svakom slucaju, Tursku (i ne samo obalu! Unutrasnjost je fantasticna, a ne govorim samo o Kapadokiji - dosad sam iskusila da kad kazes Turska, to se odmah asocira sa pojmovima Istambul ->Kapadokija > turska obala, a ima jos toliko toga!) nikako ne treba preskociti u odabiru godisnjeg odmora.

  15. #65
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    pa filtrirane informacije MM-u kojem je ovo previše. Mislim da njega zanima samo gastronomska ponuda .
    Ovo mi je od svega najgore u dobrom hotelu. Uvijek odlučim da se neću paziti jer nema smisla, jer neću moći odoljeti (švedski sto je moje samoubistvo), i 3kg up, za 7 dana. I ne bude mi žao, odmah, već za koji mjesec, kad skontam da ne da ih nisam ni počela skidat već se priljepila još koja. Reci TM-u da se za gastronomiju ne sekira.

  16. #66
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    Citiraj slava prvotno napisa
    Citiraj Ines prvotno napisa
    ja padam u tesku depresiju citajuc ovaj topic jer si vjerojatno jos par godina necemo moc priustiti jedan takav godisnji odmor.
    a sto vise citam to sam vise uvjerena da je turska (u kojoj nikad nisam bila, btw) moj drugi dom - pite cijeli dan, more 30, zrak 40 stupnjeva.... idem pitat mm-a dal ima u planu da se selimo
    Na last munute ponudama aranžmani za Tursku znaju biti smiješno jeftini, samo moraš pratiti ponude.
    kaj to znaci 'smijesno jeftino'?
    uopce nisam nikad ni gledala ove 'regularne' cijene (i bolje da ne gledam, vjerojatno cu se jos vise rastuziti) -
    kolko bi kostao neki aranzman tipa Sanjinog all inclusiva sa dvoje djece u 'obicnoj' i u last minute ponudi?

  17. #67
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ines, pogledaj si malo npr. stranicu od Atlas Airtoursa, imas vec njihove first minute ponude (gdje imas odredjeni popust ako rezerviras puno unaprijed).

    Za last minute ponude za lipanj, srpanj i kolovoz moras jos pricekati, mislim da su sad tek poceli davati last minute cijene za aranzmane do svibnja.

  18. #68
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Ines prvotno napisa
    ja padam u tesku depresiju citajuc ovaj topic jer si vjerojatno jos par godina necemo moc priustiti jedan takav godisnji odmor.
    Ines, ako si možete priuštiti godišnji kod nas, možete i u Turskoj, vjeruj mi. Poslat ću ti pp.


    Citiraj mim prvotno napisa
    Meni zvoni u glavi ovih 50 (PEDESET!!!!) stupnjeva početkom kolovoza.
    Vjerujem da je to bila iznimna situacija, jer joj se čudila i vodičica, koja u Turskoj već nekoliko godina provodi cijelo ljeto (čudilo se i cjelokupno osoblje hotela, a oni su Turci i znaju kakva im je inače klima). Ali spominjanjem iznimne situacije ti ne bih htjela dati lažni dojam da početkom kolovoza neće biti vruće. Hoće. Jako, jako vruće.

    Takva odstupanja se jednostavno događaju. Vidiš da je i Elly imala iskustvo s 35 stupnjeva početkom svibnja - s druge strane, statistike kažu da je svibanjski maksimum 25, neki naši poznanici koji su bili u tom terminu pričaju o majicama dugih rukava danju i traper jaknama noću... Kupali su se u zatvorenim bazenima, a ne u moru. Tak' da ne znam kaj da ti velim osim da odstupanja uvijek postoje - klima je otišla k vragu i da fakat više ne znaš što možeš gdje očekivati. :/


    Citiraj Elly prvotno napisa
    Ako zaviris u pravu pravcatu tradicionalnu - ali ne nekakvu rupcagu, nego onu visoke klase - meyhane, jest ces odlicno i pravu tursku kuhinju, bez primjese europske.
    S rupčagama nemam iskustva, pa ti vjerujem na riječ , a u ostalim restoranima u kojima smo bili (srednje i više klase) na jelovnicima je bilo zastupljeno raznoliko jelo. Naravno, nije bilo bečkih šnicli , ali bilo je dosta jela po europskom ukusu (na žalost, ta jela nisam probala, pa ti ne mogu reći ništa detaljnije o tome kako su pripremljena - samo sam registrirala njihovo postojanje). Uostalom, turska i cijela bliskoistočna kuhinja je ionako samo podvrsta mediteranske kuhinje.


    Citiraj Elly prvotno napisa
    Prosle godine si bila u Tunisu, ili opet u Turskoj?
    Kao što je već nekoliko puta na topicu nedvosmisleno napisano, samo treba čitati... Posljednji put sam bila u Turskoj krajem kolovoza i početkom rujna prošle godine, znači, prije otprilike pet mjeseci.


    Citiraj Elly prvotno napisa
    I da, zaista vlagu nigdje nisam osjetila.Mozda se i klima s vremenom promijenila, poput nase? Bilo bi zaista steta da turska obala postane klimatski neugodna, prelijepa je.
    Jesi uopće bila ljeti na tom dijelu obale? :? Vidim da si bila u Marmarisu i Bodrumu (oboje u predsezoni, u istom điru?), a to je sve sjeverno od Antalyje, tamo zaista nema vlage.

    Dio oko Alanyje je baš poznat po ljetnoj vlazi. Za predsezonu ne znam, a krajem kolovoza je više nema, no sredinom ljeta je definitivno prisutna i ne bih rekla da je riječ o novijoj klimatskoj promjeni. I Strobery je napisala da joj je vlaga smetala na tom dijelu obale.

    Inače, turska obala je toliko dugačka i raznovrsna, da nikako ne bih generalizirala da na njoj nečega ima ili nema, radije bih preciznije rekla o kojem dijelu obale i tijekom kojeg razdoblja pričam.


    Citiraj Elly prvotno napisa
    Opcenito gledajuci sve sto je napisano na ovom topiku, savjetovati i nije bas lako, jer svatko ima razlicite ukuse i pojmove o onome sto je za njega 'pravi' godisnji odmor.

    (...)

    Zbog toga su sva ta razlicita iskustva i bitna u trazenju onoga sto je za pojedinu osobu idealan godisnji odmor..
    Slažem se , i ja sam tako shvatila topic - mim je tražila osobna iskustva, mi smo joj ih dali i ona će, uz pomoć magic markera , vidjeti što joj se od svega, ako išta, sviđa.


    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Uvijek odlučim da se neću paziti jer nema smisla, jer neću moći odoljeti (švedski sto je moje samoubistvo), i 3kg up, za 7 dana.
    Ja imam lijek za to. Svaki dan lijepo idem na aerobik u bazenu, popularno zvani aquabic. Cure me gledaju i navijaju, a mm mi se smije i radi face, ali ja se ne dam. Odvježbam si svojih sat vremena zajedno s drugim debelim tetama, ponekom mlađom curkom, ponekom ukočenom bakicom i ponekim muškim solerom koji se nada upoznavanju svoje buduće srodne duše u kloriranim vodama hotelskog bazena.

    Uglavnom, žderem bez ikakvih granica , ali do kraja godišnjeg nikad ne dobijem ni grama. Kad bih se uspjela iskontrolirati da ne jedem sve što mi ponude, a nastavila se baviti svim tim sportovima, plivanjem, trčanjem za curama i sl. vjerujem da bih kući stigla i koju kilu mršavija.

  19. #69
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Citiraj Elly prvotno napisa
    Ako zaviris u pravu pravcatu tradicionalnu - ali ne nekakvu rupcagu, nego onu visoke klase - meyhane, jest ces odlicno i pravu tursku kuhinju, bez primjese europske.
    S rupčagama nemam iskustva, pa ti vjerujem na riječ
    Sanja, nisi dobro citala, pa sam malo poboldala. Naime, meyhane je tradicionalni turski restoran, sa svim lokalnim specialitetima ali pritom odrzava visoku klasu, cijene su takodjer malo vise od prosjeka, i nije nimalo blizu definiciji rupcage.

  20. #70
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    I da, offtopic: ne bih htjela da se ovaj korisni topik pretvori u nekakvo turisticko prepucavanje , a vidim da je u tom smjeru krenuo , pa se s njega povlacim.

  21. #71
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa
    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Citiraj Elly prvotno napisa
    Ako zaviris u pravu pravcatu tradicionalnu - ali ne nekakvu rupcagu, nego onu visoke klase - meyhane, jest ces odlicno i pravu tursku kuhinju, bez primjese europske.
    S rupčagama nemam iskustva, pa ti vjerujem na riječ
    Sanja, nisi dobro citala, pa sam malo poboldala. Naime, meyhane je tradicionalni turski restoran, sa svim lokalnim specialitetima ali pritom odrzava visoku klasu, cijene su takodjer malo vise od prosjeka, i nije nimalo blizu definiciji rupcage.
    Znam što su tradicionalni turski restorani i bila sam u više njih (i ne samo u Turskoj). Znam i da ne odgovaraju definiciji rupčage, pa me malo začudilo što spomenula odlazak u rupčagu u istoj rečenici s tom vrstom restorana. Stoga napisah s čim imam, a s čim nemam iskustva.

    (Nećemo u off-topic.)

  22. #72
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa
    I da, offtopic: ne bih htjela da se ovaj korisni topik pretvori u nekakvo turisticko prepucavanje , a vidim da je u tom smjeru krenuo , pa se s njega povlacim.
    Zašto misliš da je prepucavanje? :? Ja ga uopće nisam tako doživjela.

    Mislim da je baš korisno (za sve nas, ne samo za mim) razmijeniti iskustva. Vjerujem (tj. nadam se) da ćemo i mi još koji put ljetovati u Turskoj i drago mi je pročitati iskustva iz drugih dijelova obale. Samo mislim da bi neke stvari trebalo precizirati, jer nije ista klima u svibnju kao u srpnju niti je u srpnju ista kao u rujnu, Bodrum je osjetno drugačiji od Alanyje i sl.

    Recimo, meni bi bilo izuzetno korisno da napišeš u kojem si gradu i u kakvoj vrsti hotela (tj. s koliko zvjezdica) doživjela tako loš all inclusive da ti se zauvijek zamjerio. (Da ga znam izbjeći.)

    Ja sam ga doživjela u Grčkoj, ali sama sam si kriva - prije putovanja sam dobila jako puno gotovo identičnih negativnih iskustava koja sam odlučila ignorirati , pa sam zapravo dobila što sam i zaslužila. U Turskoj mi se to još nije dogodilo niti sam od drugih čula išta slično, ali bilo bi vrijedno znati gdje se događaju takve stvari.

  23. #73
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Mi svaki potencijalni hotel dobro pretražimo po netu. MM obavezno ode na stranice gdje evropljani daju ocjene (ako ih nađe). U Turskoj još nikad nismo fulali. Mada znamo jedan par koji je tako loše prošao da su reki "U Tursku više nikad!"

  24. #74
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Mi svaki potencijalni hotel dobro pretražimo po netu. MM obavezno ode na stranice gdje evropljani daju ocjene (ako ih nađe).
    I mi radimo isto.

  25. #75
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Strawberry, i ja uvijek napravim detaljnu Internet-potragu u vezi svega sto mi je za odredjeno putovanje bitno.
    Zapravo, kako sad stoje stvari u lipnju idemo u prakrasno Sarajevo , i upravo trazim hotel u centru koji bi nam odgovarao. Imas li kakav prijedlog? Moze i na PP, ne bih zeljela uzurpirati topik

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Recimo, meni bi bilo izuzetno korisno da napišeš u kojem si gradu i u kakvoj vrsti hotela (tj. s koliko zvjezdica) doživjela tako loš all inclusive da ti se zauvijek zamjerio. (Da ga znam izbjeći.)
    Zapravo, napisala sam da su u Turskoj all-inclusive ponude vrlo dobre, i tu zaista nemam losih iskustava.

    Rekla sam samo to da u odredjenim mjestima (kasnije smo i to specificirale, zar ne?) nema potrebe za all-inclusive aranzmanom jer je vanpansionska ponuda odlicna.

    Lose iskustvo sa all-inclusivom mi je sa Djerbe (Tunis), ne utoliko da je hrana bila losa, nego recimo to da nisi mogao dobiti vodu u boci pa odnijeti na bazen ili zamoliti da ti ju donesu na bazen, nego je konobar stalno dolazio sa casom vode.
    To mi se cinilo prilicno apsurdno, pogotovo u vidu all-inclusive aranzmana, voda mi je bila najpotrebnija radi E i zaista nisam zeljela svakih 15-ak minuta maltretirati konobara da nam donese vode ili ici na bar po nju. Zakljucak epizode je bio takav da smo flasiranu vodu kupovali u ducanu van tur. kompleksa i imali je pri ruci na bazenu radi Erin.
    Takodjer je ponuda svih internacionalnih sokova, piva, koktela bila losa u vidu malog izbora, pa smo ionako placali pice po vlastitoj zelji uz obroke, sto bih radila i da sam platila puni pansion, a ne all-inclusive.

    Eto, toliko od mene.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    40

    Početno

    meni se sve čini da mi ove godine idemo u tursku. vidim da nitko nije pisao za Antalyu, mene ona zanima, gledala sam Kompasovu ponudu za hotel Kaya Belek i čini mi se ok, nudi taj all inclusive- što ja uopće nisam znala šta je dok sad nisam pročitala ovdje.
    zanima me kakve su u antalyi temp. i temp. mora, ako je netko bio i zna?
    dali ima vlage?
    hvala puno

  27. #77
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Antalija je najveći grad na tom dijelu obale, to ti je kao da ideš ljetovati u Split. Temperature si iste kao i u ostalim dijelovima, dakle juli i august su jako topli. Mi smo u Antaliji bili u glavnom preko dana (u shopingu) kad je zvizdan . Mislim da predveće bude vlage, ali ima i povjetarca. Nekako nas nije nikad privlačila baš zbog činjenice da se radi o velikom gradu. Hotel koji navodiš se vjerovatno nalazi u Beleku (mislim da je to neka vrsta općine) koji nije u samoj Antaliji. Probaj potražiti na netu svoj hotel, tako ćeš dobiti najviše najkonkretnijih informacija (a ne samo hvalospjeve od agencije).

  28. #78
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    http://www.myantalyahotels.com//rese...ail.asp?id=149
    Ovdje hotel djeluje super, ali je prilično udaljen od vanjskih sadržaja, a čak 30 km od aerodroma, možda i više od same Antalije.

  29. #79
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Kaj da vam kažem, do sada uopće nisam razmišljala o ljetovanju u Turskoj, ali čitajućo ovo, obavjestila sam MM da iduće god. ljetujemo u Turskoj Imam par pitanjca: koliko košta odprilike 7- dnevni aranžman, 2 odrasle osobe + dijete (8 god.), sa i bez all inc. koliko traje let, ima polazaka iz Zg-a jel?

  30. #80
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Antalija je najveći grad na tom dijelu obale, to ti je kao da ideš ljetovati u Split.
    MM me napao da nisam napravila pravo poređenje (zbog toga što je Antalija veća od Splita i ima veći broj stanovnika ), trebala sam staviti kao u Zagreb. Dragi, ali Zagreb nije na moru Najvažnije da se mi slažemo kad trebamo odličiti da putujemo

  31. #81
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj Rebbeca prvotno napisa
    Kaj da vam kažem, do sada uopće nisam razmišljala o ljetovanju u Turskoj, ali čitajućo ovo, obavjestila sam MM da iduće god. ljetujemo u Turskoj Imam par pitanjca: koliko košta odprilike 7- dnevni aranžman, 2 odrasle osobe + dijete (8 god.), sa i bez all inc. koliko traje let, ima polazaka iz Zg-a jel?
    Ovisi o agenciji, vrsti aranžmana, vremenu u kojem putuješ...

  32. #82

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    10

    Početno

    Dosta smo svijeta suprug i ja proputovali, ljetovanje u Turskoj pamtim kao najljepse i uvijek se rado vracam taj spoj istoka i zapad.

  33. #83
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Hotel koji navodiš se vjerovatno nalazi u Beleku (mislim da je to neka vrsta općine) koji nije u samoj Antaliji..
    Belek je mjesto, dosta poznato turističko odredište i ako je vjerovati mojim frendovima , jako lijepo.


    Citiraj Rebbeca prvotno napisa
    Imam par pitanjca: koliko košta odprilike 7- dnevni aranžman, 2 odrasle osobe + dijete (8 god.), sa i bez all inc. koliko traje let, ima polazaka iz Zg-a jel?
    Mi smo letjeli dvaput iz Beča i jednom iz Ljubljane, a let traje nešto duže od dva sata. Mislim da Kompas ima i polaske iz Zg.

    Za cijene i ostale detalje je najbolje otići na stranice agencija.

  34. #84
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Maroko je zakon ljudi, tko ga jednom proba....navuče se!!

  35. #85
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Mi smo u Turskoj bili 2003. u 10.mj.
    7 dana - izleti svaki dan - sve super, puno toga se vidi, al smo maltene jedva cekali natrag

    Nakon proslogodisnjeg iskustva s all inclusive u Tunisu, bas razmisljamo da ove godine odemo u Tursku i ne micemo se iz hotela i s plaze i bazena (i restorana) , osim ako ne zazelimo.
    I to planiramo 2 tjedna, jer prema aranzmanima koje gledamo nije puno skuplje uzet 2 tjedna od jednog.

    Ugledali smo na netu Joy resort hotele, al jos browse-amo

  36. #86
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Ne offtopičarite na našem Turska fun club topicu . Otvorite si Maroko i Tunis fun club topice. Šalim se naravno. Evo mi već dobrano planiramo svoje ljetovanje u Turskoj ove godine, ovaj put idemo sa još jednim parom sa curicom. Ponovo je Kemer u pitanju. Ima neka super ponuda za rani booking. Već od samih planova raste raspoloženje i razilazi se zimska depresija.

  37. #87
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Ponovo je Kemer u pitanju. Ima neka super ponuda za rani booking. Već od samih planova raste raspoloženje i razilazi se zimska depresija.
    Podijeli to s nama. :D

  38. #88
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Agencija je opet Fibula, negdje sam vidjela da su imali i poslovnicu u Zagrebu. Nas troje u Kemeru, 11 dana, ultra all inclusive, u hotelu za koji i britanci kažu (čitali komentare na njihovim site-ovima) da je vrhunac svega naj (čistoće što mi je najvažnije, i odsustvo komaraca) za oko 4100KM (sa svim onim dodatnim cifricama koje vam nabešaju u agenciji, aerodromske taxe, osiguranja itd.), to je oko 2050 EUR. Skontali smo da za te pare vjerovatno nikad nećemo uživat u većem luksuzu, a slijedeće godine možda i ne budemo išli nikako

  39. #89
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Agencija je opet Fibula, negdje sam vidjela da su imali i poslovnicu u Zagrebu. Nas troje u Kemeru, 11 dana, ultra all inclusive, u hotelu za koji i britanci kažu (čitali komentare na njihovim site-ovima) da je vrhunac svega naj (čistoće što mi je najvažnije, i odsustvo komaraca) za oko 4100KM (sa svim onim dodatnim cifricama koje vam nabešaju u agenciji, aerodromske taxe, osiguranja itd.), to je oko 2050 EUR. Skontali smo da za te pare vjerovatno nikad nećemo uživat u većem luksuzu, a slijedeće godine možda i ne budemo išli nikako
    Ovo zvuči izvrsno, jedino me malo muči tih 11 dana. Kolika je cijena za puna dva tjedna?

    I možeš li, please, napisati ime hotela?

    Možda se vidimo.

  40. #90
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Mony - znaš koga ćete zvati da ide sa vama - neeeee????

  41. #91
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Možda se vidimo.
    X

  42. #92
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Hotel je Kemer resort, http://www.kemerresort.com, Koji termin te interesuje za 15 dana, jer su popusti za različite termine različiti.

  43. #93
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sanja74 prvotno napisa
    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Možda se vidimo.
    X
    i ja bih!!!
    još samo da nagovorim mm-a...

  44. #94
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Hotel je Kemer resort, http://www.kemerresort.com, Koji termin te interesuje za 15 dana, jer su popusti za različite termine različiti.
    Puno ti hvala. Mi obično ljetujemo krajem kolovoza, pa bismo tako vjerojatno i ove godine.

  45. #95
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Hotel je Kemer resort, http://www.kemerresort.com, Koji termin te interesuje za 15 dana, jer su popusti za različite termine različiti.
    Puno ti hvala. Mi obično ljetujemo krajem kolovoza, pa bismo tako vjerojatno i ove godine.
    Ima termin od 22.08 do 14.09 za 2707KM (podjeli sa 2 za EUR), sa popustom za rani booking od 140EUR. Ovo je cijena po osobi.

  46. #96

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Dižem malo temu, s guštom sam pročitala većinu postova, vidim da su iskustva uglavnom pozitivna. Sprema li se netko ove godine u Tursku, ako da, gdje i preko koga? Ima li netko svježijih informacija (preporuka, dojmova), bila bih zahvalna, jako. Zanima me i Grčka, ali mi se čini da bi ove godine moglo biti nesigurno (ono, otkažu se letovi zbog generalnog štrajka i sl.)

  47. #97
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Riječanka, mi se igramo s idejom da ponovno odemo u Tursku, ali još uvijek nismo ništa konkretizirali.

    Naši glavni izvori informacija su:
    http://www.gulet.at/
    http://www.tui.at/
    http://www.neckermann-reisen.at/

    Grčku smo skoro pa posve odbacili, ali još su nam sve opcije otvorene.

  48. #98

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    hvala na informaciji, morat ću se ozbiljno posvetiti pretraživanju...

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Sanja zasto ste Grcku odbacili? Nama su sad ukinuli vize :beda: pa razmisljamo o Grckoj jer nam je dostupna kolima.
    U Tursku bismo morali avionom a ja se plasim letenja.

  50. #100
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Vissnja, mi u svakom slučaju idemo avionom, pa nam je s te strane svejedno.

    Čini nam se da je u Grčkoj lošiji omjer kvalitete i cijene, tj. da se za isti iznos u Turskoj ili Tunisu može dobiti neusporedivo bolja usluga. No, budući da do ljetovanja ima još dosta, zaista nismo isključili nijednu opciju. Ako uleti neki dobar aranžman za Grčku, idemo u Grčku, nismo izbirljivi. (Zapravo, jesmo. )

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •