Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Privatni Bobath fizioterapeut

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno Privatni Bobath fizioterapeut

    Moja K je rođena kao treći trojak, 34+6 tj. Teška je bila 1710 g i u prvom satu po rođenju je prebačena na intezivnu na Rebro. To je jedini razlog zbog kojeg ju je neuropedijatrica stavila pod visoki neurorizik. Ide redovito na vježbe na Goljak, fizijatrica i neuropedijatrica su zadovoljne. Vježbam s njom 40 min dnevno, a s njima dvojicom - niski neurorizik, po 20 min, s njima ne treba vježbat ali im ne može štetit. Doduše, na zadnjem pregledu su bili lošiji u potrubšnom položaju pa smo pojačačli rad na tom području. Imaju 4 mjeseca i 21 dan.

    Došla su lipa vrimena i ja bih s njima volila što više vrimena provodit vani. Ne želim im ništa uskratit, samo ne znam kako ću to sve stići.

    Zato vas pitam znate li nekog privatnog fizioterapeuta koji radi po bobath programu i dolazi u stan. Kolika im je cijena sata? Mi smo u D. Selu.

    Koliko su vaše bebe te dobi provodile vremena na podu? Ili bar u potrbušnom položaju? I da li su vam puzzle/strunjača stalno na podu? I šta radite kad beba zaspe na podu, ostavite li je tu ili podignete? Posebno me zanimaju odgovori mama blizanaca i trojki, ali sam zahvalna i svim ostalima.

    Moje bebe su na zaraznoj već sedam dana, infekcija rota virusom. Nadam se da će izać krajem ovog tjedna. Ako su vaše bebe bile bolesne kako se nevježbanje za to vrijeme odrazilo na njihovu motoriku?

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    60

    Početno

    Mi idemo privatno kod Vlaste Varovic u Gracane. Ja sam zadovoljna sa njom. Ali neznam da li ide u posjete.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    64

    Početno

    adriana, imamo decu iste dobi. Moj sin je isto 4 meseca i 20 dana rodjen kao blizanac. Na zalost brat nam je otisao medju andjele posle 15 dana zivota. Rodjeni su u 33 -oj nedelji. Imam privatnog fizijatra ali nikako mi nije striktno rekla da vezbam sa njim svaki dan i po koliko minuta. Mozes li mi reci koje vrste vezbi ti sa njom radis i kojim redom po Bobeth metodu kako bih mogla i ja to da primenim. Moj sin losije drzi glavicu, jos uvek je nestabilan na ledjima i drzi zatvorene sacice.

    Ako neko ko mi moze pomoci procita pre adriane nek mi napise molim vas posto nemam jos uvek neki plan vec je sve u domenu igre.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    adriana, mi idemo privatno kod Mladena u studio Aurora. On dolazi i doma, ne znam kolika je cijena za to,ali zvrcni pa pitaj. Stvarno je tip vrhunski terapeut i zna s klincima, moj Dominik ga obožava. Broj 66 84 285.
    Prvi pregled i savjetovanje su besplatni,pa nemaš kaj izgubit da odeš prvi puta pa onda sve dogovoriš. sretno!

  5. #5
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Kajka 1, ne znam koliko je pametno da ti opisujem vježbe jer nisam sigurna da bi ti dobro opisala. Probaj priko googla doć do stranica udruge OKO , tamo ćeš nać dosta o baby handlingu i vježbanju po bobath metodi. Ili ako si u Zagrebu ili blizu da odeš na Goljak kod fizijatra i fizioterapeuta, super su ekipa. Moje 2 bebe su još na zaraznoj, već 17 dana a treća je od prošlog četvrtka kući. Isto su bili loši u potrbušnom. Nakon dolaska kući pustila sam ga 2 dana da dođe sebi a onda smo krenuli s vježbanjem na podu. Dosta smo u tih par dana radili na potrbušnom i od jučer se frajer tako lipo oslanja na podlaktice i podiže glavu i gornji dio trupa. Danas leži on na podu, na leđima, okrene se na bok i onda na trbuh. Stariji brat mu kući baš i nije bio pretjerano fizički aktivan, a u bolnici se vrti na sve strane ( to kući nije radio), okreće se iz leđnog na bok i trudi se okrenut na trbuh, nekad mu i uspije. Moja K se vrti na sve strane, okreće s leđa na bok i trudi se okrenut potrbuške. Još se ne oslanja na nadlaktice i ne podiže glavu ali sam sigurna kad za koji dan dođe doma i mi nastavimo s vježbanjem da će i ona znatno napredovat. Svejedno mislim angažirat privatnog fizioterapeuta, bar jednom u tjedan-deset dana, uz redovite odlaske na Goljak ( u prosjeku 2 puta mjesečno).

  7. #7
    Drimm avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Pitaj Modesty Blaze, ona je u tom kvartu i znam da joj je netko dolazio doma.
    Mi imamo jednu, ali sam sigurna da ne bi išla u D.S.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Di živi Modesty Blaze?
    Njene trojke sam vidila na fotografiji na ginekologiji 2 na Merkuru, prepoznala ih po imenima, baš su lipi u crvenom.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Di živi Modesty Blaze?
    Njene trojke sam vidila na fotografiji na ginekologiji 2 na Merkuru, prepoznala ih po imenima, baš su lipi u crvenom.

  10. #10
    Drimm avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Citiraj adriana prvotno napisa
    Di živi Modesty Blaze?
    Njene trojke sam vidila na fotografiji na ginekologiji 2 na Merkuru, prepoznala ih po imenima, baš su lipi u crvenom.
    Najbolje da joj pošalješ pp pa ti ona kaže sve iz prve ruke.

  11. #11
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    OT:
    kak mislis da beba zaspe na podu? Moja nema sanse da zaspi igdje osim u AS ili u svom spavajucem polozaju na krevetu...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    adriana....moji su bili stalno na podu. imala sam u boravku puzzle (veliku površinu od nekoliko paketa) i strunjaču. kad su bili mali, na njoj su i spavali kroz dan. tek bi ih navečer nosili u krevetiće. tek kad sam skužila da imaju tri konkretna spavanja, počela sam ih nositi u krevetiće i tako usput uvela nekakav red. ubrzo nakon toga sam maknula strunjaču i bili su samo na puzzlama tako dugo dok nisu propuzali...nakon toga ih je bilo posvuda

    što se fiziotarapeuta tiče ne mogu ti pomoći jer ne živim u Zg

    nadam se da su bebači ozdravili

  13. #13
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Mi idemo na goljak na vježbe.Jan 1xmjesečno jer je super,a Katja više puta (tek sa sada počela okretati na trbuh).Ja sam dogovorila s našim fizio. da nam dolazi još 1xtjedno doma.Plaćamo 150 kn/sat.
    Mi idemo van normalno i kroz dan vježbamo i da stalno su na podu na puzzlama,osim kad spavaju.
    Ustvari mi stalno vježbamo kroz igru,mislim da je to poanta.

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Cure fala na odgovorima. Pučanstvo mi je stiglo doma nakon 20 dana zarazne.

  15. #15
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    samo da dodam: mi imamo jako dobru privatnu ft koja radi i Bobath i po Wojti ako treba... nije skupa a sjajna je! Moja M ju jako voli i cini mi se da zaista ima onaj potreban osjecaj za bebe. za svaku je preporuku, ali ono zaista

  16. #16
    Eowyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    cini mi se da zaista ima onaj potreban osjecaj za bebe. za svaku je preporuku, ali ono zaista
    potpisujem! to je i naša ft

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    mi svoje vodimo isto privatno u Splitu već 2 mjeseca. Prvo smo 15 dana išli svaki dan a sada 2 puta tjedno. Doma jako malo nađem vremena za vježbe. Sada im je 4 mj i 26 dana i super nam ide odkada vježbamo. Jedna isto lošije stoji u potrbušnom a druga je bila malo zaležala u jednu stranu a sada je puno bolje.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    I da... zašto su bebe na zaraznom?

  19. #19
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Kako vam ide vježbanje? Sudjeluju li vaša djeca kod terapeuta i s vama?

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Garfy, imali su rota virus pa bronhiolitis. Na sriću L je puno bolje proša, bio je na zaraznoj samo 7 dana.

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Garfy, imali su rota virus pa bronhiolitis. Na sriću L je puno bolje proša, bio je na zaraznoj samo 7 dana.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    10

    Početno

    Mame iz Splita molim za pomoc

    Mozete li mi reci ili nekako dati informaciju na pp gdje u Splitu imaju fizikalne vjezbe za bebe privatno?
    Trazili smo po netu ali nismo nasli nista gdje je bas za bebe.

    Imamo blizance od 9 mjeseci koji su bili granicni distoni slucaj a sada zadnja kontrola kod neuropedijatra je rekla da kasne 2 mjeseca i da treba intenzivnije vjezbati s njima. Cak nam je napisala produzeni porodiljni iako ja vec radim a uskoro ce morati i tata .

    Kako smo vjezbe kod fizijatra dobili tek za 2 mjeseca mislili smo ih voditi i privatno da ubrzamo i krenemo s vjezbama sta prije, ali kao sto sma rekla nismo nasli gdje bi mogli tu u Splitu pa vas molimo za pomoc

    Unaprijed Hvala velika od svih a nas

  23. #23
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Mene bi isto zanimao privatni fizijatar u Splitu.

    Ped nam je rekao da je Kaja malo kruta - hipertonična i pokazao nam vježbice, ali, ja bih isto do fizijatra pa da mi on precizno pokaže i ispravi me ako je potrebno.

    Čula sam za neku fizioterapeuticu što prvatno radi u VITI, ne znam kako se zove.

  24. #24
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Podižem malo temu.
    Zna li netko koji su Bobath terapeuti u Splitu?

  25. #25
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    jel ima možda negdje link na vježbice po bobath metodi (po mjesecima)?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    samo da dodam: mi imamo jako dobru privatnu ft koja radi i Bobath i po Wojti ako treba... nije skupa a sjajna je! Moja M ju jako voli i cini mi se da zaista ima onaj potreban osjecaj za bebe. za svaku je preporuku, ali ono zaista
    pozdrav lucija

    da li moze kontakt pf fizioterapeuta?

    hvala unaprijed!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    samo da dodam: mi imamo jako dobru privatnu ft koja radi i Bobath i po Wojti ako treba... nije skupa a sjajna je! Moja M ju jako voli i cini mi se da zaista ima onaj potreban osjecaj za bebe. za svaku je preporuku, ali ono zaista
    Bok Lucija,

    molim vas samo da li moze kontakt od fizioterapeuta za vasu bebu?

    Hvala!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •