Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 111 od 111

Tema: "Traumatičan" transfer

  1. #101
    sanja1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    476

    Početno

    Meni su prva 2 transfera bila grozna,užasna bol,fuj ali nisam puno krvarila a sad prije trećeg sam popila 6mg normabela,što me uopće nije ošamutilo,ali je transfer prošao gotovo bezbolno i za čas,jer sam ipak bila opuštenija.

  2. #102
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Evo i mene, kasno palim, tek sada sam našla ovu temu.

    Moj cerviks je pun zavijutaka i doktor kaže da mora biti Ivica Kostelić da prođe taj slalom. Pošto se sada pripremam za drugi klomifenski ivf, doktor je već danas na 3dc radio slijepi transfer - tj. pokušao proći kateterom kroz cerviks do maternice. U prvom pokušaju nikako nije mogao, pa me poslao van da se napijem vode i poveća se mjehur, a onda je slijedio 2. pokušaj uz pomoć ultrazvuka.

    Gledala sam kako je kateter išao i doista je doktor pravi maher, uspio je proći, a onda još tri puta prošao, tek da "utvrdi znanje". Dogovor je da će se transfer isto raditi s punim mjehurom i s ultrazvukom. Iskreno, malo sam se obeshrabrila jer sam čula da su šanse manje ukoliko je trasnfer problematičan, no sada ovdje čitam brdo trudnoća iz takvih slučajeva, pa mi je malo lakše... Joj curke, uz sve ostalo, kud baš još i taj bedasti cerviks zeza...

  3. #103

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    51

    Početno

    baš mi je drago da sam naletila na ovu temu jer ni meni transfer nije bio baš "piece of cake".

    na zadnjem papa testu - ginica koja nije moja uobičajna me pitala jesam li imala kakvih zahvata na cerviksu, jer je užasno uzak i jedva je uzela bris.

    malo sam prosurfala, nisam našla ništa o uskom cerviksu, pa se nisam ni zabrinula jer mi do sada niti jedan ginekolog koji mi je radio papu ili briseve nije to spomenuo, pa sam mislila da sam se možda nekako krivo namjestila na onom stolu.

    na dan transfera, isto pitanje: jeste li imali zahvate na cerviksu, jako je usko?

    čini mi se da mi je dr. odmah spičio neku injekciju (ja sam se paralizirala i nisam ništa pitala od straha da mi neće uspjet vratit mrve) jer mi je dolje sve lagano utrnulo i malo "razmaknuo" cerviks, ako se dobro sjećam tražio je sestru neke hvataljke, i onda je uspio.

    rekao je da bi mi moglo biti sukrvice 2-3 dana.
    bilo je je malo prvi dan, a sad već 2 dana nakon nužde br. 2 nalazim na wc papiru krvavu sluzavu točkicu. danas je 3. dan od tranfera. Nadam se da je to ok.

  4. #104
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Ok je, to je normalno. Mislim da su ti radili dilataciju - to je to širenje cerviksa, pa je skroz normalno da imaš taj spoting. Puno sreće, totalno te kužim, dovoljno je teško što moramo na IVF, pa je onda još gore što je onaj dio koji je obično curama bezbolan i jednostavan, nama tako problematičan. Kod mene je embrio transfer najslabija karika u lancu, kako je rekao moj doktor. Nije mi cerviks uzak kao tebi, nego je zavojit, pa je teško pogoditi kateterom put kroz njega...

  5. #105

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    51

    Početno

    meni maternica zavaljena, pa možda i to ima veze? vidjela sam na ovoj temi da se baš par cura sa zavaljenom žalilo na "traumatičan" transfer.

    ma razum mi govori da su te mrljice od toga, ali baš me stegne oko srca kad vidim bilo kakve tragove krvi.

  6. #106
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    i meni je zavaljena, i imala sam problema sa transferom

  7. #107
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    A nisam sigurna ima li to veze, imam blisku frendicu sa zavaljenom maternicom i transfere ni ne osjeti

  8. #108

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    501

    Početno

    ja imam zavaljenu maternicu, 2 inseminacije i sada jedan transfer nisam uopće osjetila....ali je zato punkcija bolila sve u 16
    Posljednje uređivanje od Jesen82 : 22.02.2011. at 13:01

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    i ja imam zavaljenu maternicu, prvi transfer "ni osjetila",ali zato drugi transfer bolan...dr. i meni nešto spominjao kao problem je što imam zavaljenu maternicu, a ja sam u sebi mislila pa imala sam i prije dva mjeseca pa nisam ni osjetila transfer...ali dobro, i ta maternica se pomiče u guranju s unutrarnjim organima pa je moguće da zavisi u kom je položaju taj trenutak... ma, sve se zaboravi.... samo da se moja beba prihvati za maternicu i tu ostane idućih devet mjeseci...

  10. #110
    niki78 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    61

    Početno

    zlatta, barem si sigurna da je doktor dao sve od sebe za smjesti embrije tamo gdje trebaju biti da bi postupak uspio ja isto imam zavaljenu maternicu, dva prijašnja transfera nisam ni osjetila, tko zna o čemu to ovisi...

  11. #111

    Datum pristupanja
    May 2016
    Lokacija
    sesvete
    Postovi
    1

    Početno

    Postovana Lili75, imam pitanje za vas pa bih vam jako zahvalna bila da mi odgovorite: i ja imam problema sa transferom, prije tjedan dana je bila punkcija i uspjesno su se oplodile tri jajne stanice kad smo nakon tri dana pokusali sa transferom doktor nije mogao napraviti transfer jer nije mogao proci kroz grlic maternice, to smo isto pokusali i sljedeci dan nije uspjelo, za tjedan dana idem na kontrolu i najvjerojatnije idem na tu dilataciju pa me interesuje koliko se dugo ceka poslije dilatacije na trensfer, i dali mora proci neki period oporavka od punkcije da bi se doslo do dilatacije....jako sam tuzna zbog toga jer nakon 6.5 godina borbe da dobijemo potomstvo sad na samom kraju problemi.... molim vas odgovorite mi stvarno sam ocajna....hvala

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •