Stranica 14 od 16 PrviPrvi ... 41213141516 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 651 do 700 od 760

Tema: SPONTANI POBAČAJI...2.dio

  1. #651
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ja sam tada nakon prve kir.8 dana jakoo prokrvarila. Otišla na hitnu, gledali uzv i nisu nista vidjeli. I po noći mi krv nije prestajala curiti, nesto prestrašno, otišla opetn na hitnu u 4 ujutro i zadržali me.
    To nije prestajalooooo !
    I onda su mi opet radili uzv i sad su kao vidjeli ostatak posteljice !
    Opet isla u salu, obavili kiretažu.
    I onda dosao nalaz od PHD sa druge kietaže i nije bilo ostatka posteljice !!!!!
    Iako su mi valjda trebali napraviti kiretažu radi takvog krvarenja, jer mi čak niti nakon Ergometrina injekcije nije prestajalo krvarenje !

  2. #652
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    PAI 4G/5G i ona IGM antitjela su mi blago povišena. Ja sam išla sa 6 tt na UTZ nije se vidjelo jasno dal kuca srce, onda sam tek krenula sa fragminom i onda sa 7tt. se srce dobro vidjelo ali plod je bio malo manji nego je za taj tjedan trebalo biti pa mi je dr. rekao da sam možda imala kasniju ovulaciju (pošto je bila spontana trudoća) i da to ništa nemora značiti ali sad mi je jasno da je već tada zaostajao u rastu. U 1. trudnoći sam počela odmah iza punkcije sa fragminima i nije bilo problema

  3. #653
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ja jos uz PAI imam i MTHFR i isto ACL blago pozitivna !!!
    Mislim da si trebala odmah od pozitivne bete dobiti heparin, jer je vec zapocelo prije heparina. Ja u te dvije T nisam nikakvu terapiju dobila ! Receno mi je da ne treba !
    Valjda trebas imati ne znam koliko spontanih da te uopće shvate ozbiljno !

  4. #654
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    da nažalost možda sam trebala ranije krenuti odmah od bete, meni je dr koji me pregledao na hitnoj baš rekao kako je bitno u prvim tjednima uzimati heparin (mislim tko mora) jer da najčešće već tu dođe do nekog krvnog ugruška, no kod mene nije bilo to jer sam nakon tjedan dana imala kontrolu još je srce kucalo i nisam imala krvarenja do 10 tt, jedino se moglo desiti da je krv bila pregusta pa embrij nije dobivao hranjive tvari

  5. #655
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Tako je. Ja se nadam da je kod mene to razlog i da ce se heparinom razrijediti i sve hranjive tvari doći do ploda slijed.put.
    Mogu pitati od kud si?? I koji dr.ti je uveo heparin??

  6. #656
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    mono imaš PP

  7. #657
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Jesu li vam preporucili andol 100? Meni je dr rekla da ga krenem piti prije zaceca. Tako da do fragmina budete zasticeni andolom.

  8. #658
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ribice ja stvarno nisam očekivala da ću ostati prirodno trudna (ovo je 1. puta da nam se to desilo odkad smo skupa) pa eto nisam ništa ni pila

  9. #659
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ja pijem andol od lh pozitivne trakice.
    Ali imala sam situaciju da mi je neki dan curila krv iz nosa 40 min, nije se zaustavljala. Moguce je da je to od andola. Ne znam.

  10. #660

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    15

    Početno

    Pokušavam započeti smislenu rečenicu, ali mi ne ide. U 7 godina 2 trudnoće, 2 spontana, 3 bebe izgubljene. U obje trudnoće bebe su se prestale razvijati s 8 tjedana, a to su otkrili tek na redovnom pregledu s 12 tjedana.
    Ovaj put se ne mogu pomiriti objašnjenjem "loša sreća" i više sreće drugi put. Bili smo na savjetovanju i dobili pretrage koje trebamo obaviti. Međutim, čini mi se da svi nekako imaju oprečna mišljenja i sve me je više strah i ne znam koga slušati. Najradije bih tražila uputnicu za Petrovu da mi obave sve testove kako spada. (Ne znam ni bi li mogla dobiti i komu se uopće obratiti?) Bojim se da će nešto banalno propustiti i da će se opet dogoditi. Bi li vas mogla moliti da mi napišete koje su testove sve vama radili?
    Ispričavam se ako post nema smisla, očajna sam.

  11. #661
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Goldie, zao mi je sto ovo sve prolazis! Razumijem kako se osjecas jer moja je prica donekle slicna (u dijelu 2 pobacaja otkrivena na redovnim kontrolama). Tek nakon drugog radila sam dodatno pretrage na trombofiliju, nakon prvog nista osim cervikalnih briseva jer mi je isto samo bilo receno da se tako nesto dogadja (i zapravo najcesce se ni ne zna zasto). Inace, osim trombofilije (veliki kolagulogram, mutacije) svakako treba provjeriti i stitnjacu koja hoce napraviti ovakve probleme (TSH, fT3, fT4), cervikalne briseve, tlak pretpostavljam da je kontroliran. Iako kad pogledam oko sebe, pomislim da tjelesna tezina nema veze jer i mrsavi i pretili imaju djecu, kod nekoga je i taj dio presudan (kazu da je idealan BMI za trudnocu 23-25, sve ostalo moze biti krivac). Ista drugo da ti je itko spominjao tokom dosadasnjih trudnoca, a da ima veze s maternicom mozda (hematom, pregrade, ne znam bas te anatomske detalje)? Mislim da je najbolje potraziti ginekologa da te u ovome svemu vodi i dalje prema dobivenim nalazima savjetuje. Nekog kome ces vjerovati, meni je to tesko bilo naci, ali svi smo mi individualni pa postoji i netko tvoj takav, kome jednostavno nisi samo broj u ambulanti (ili bar to ne osjetis).
    Zelim ti srecu u trazenju i da sto prije ugledas svoju dugicu!

  12. #662
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Goldie,
    Žao mi je
    Sve što ti je napisala Mama _28 su sve pretrage koje moras obaviti obavezno.
    E sad, ja sam imala drugi spontani nedavno, isla sam privatno kod dr.koja inace radi u Petrovoj, pa me ona uzela pod dnevnu bolnicu u Petrovu i obavila sve pretrage, to je bilo u 9 mj.
    Ali sam cula da navodno vise ne obavljaju obradu preko dnevne u Petrovoj. Ali sve te pretrage možeš obaviti u njihovom labosu ili na Rebru.
    Uz testove trombofilije svakako traži i LAC, i ACA.
    Najbolje da uzmeš uputnicu od svog socijaln.gin za npr Petrovu, i narucis se na humanu reprodukciju, gdje se bave svim stvarima prije zaceca, ivf i sl.ili možeš i na neki drugi odjel, doneses sve nalate koje imas i vjerujem da ce ti oni savjetovati koje pretrage trebas obaviti.
    Lasica s ove teme je isla mislim u trudnicku ambulantu, samo se moras naruciti, i dr.joj je napisao koje pretrage treba obaviti.
    Ili odi privatno kod nekoga tko radi u Petrovoj, možda će bolje pristupiti tebi privatno, nego u bolnici gdje iza tebe ceka jos 100 ljudi...
    Def.postoji neki razlog spontanog i želim ti svu srecu da se otkrije
    Sretno
    Javi da li si uspjela rijesiti nesto.

  13. #663
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Goldie

    Svakako urinokultura i bakteriološka analiza ejakulata ! Puno puta zna biti neka upala ili bakterije u ejakulatu te tijelo takvu stanicu odbacuje !

  14. #664
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Goldie pokušavam ti poslati privatnu poruku ali ne mogu.

  15. #665

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    15

    Početno

    Puno vam hvala svima na odgovorima.
    Drugi put me bilo jako strah, ginekolog me umirivao da sam svoju dozu spontanih odradila i da će biti sve u redu, brojala sam dane do 12. tjedna i skoro sam se počela nadati da smo se "izvukli" kad eto ga opet.
    Posljednjih nekoliko godina imam hipertenziju, koju koliko toliko držim pod kontrolom. Radili su mi pretrage i nisu otkrili uzrok. Dobila sam tablete koje sam pila i prije trudnoće da si sigurne za bebu i u trudnoći mi je tlak bio bolji nego što je sada.
    Po preporuci privatnika sam obavila krvnu sliku, urin, 24 satni urin, uzv bubrega, štitnjaču i u urinu je bilo leukocita i bakterija, a u 24 satnom povišenih proteina međutim moj ginekolog na nalaze nije reagirao i rekoh ajd dobro. Sad sam ponovo na moje traženje kod opće prakse tražila za urin pa čekam nalaze.
    BMI mi je normalan, iako, kao svaka žena, mislim da imam problem s težinom... Za septum sam prvi put čula prije nekoliko dana. Kako se točno zove ta pretraga? Pitam jer ću vjerojatno morati na to privatno ići... :/
    Za sada smo obavili kariogram (rekli su nam da čekamo od 3-6 mjeseci za nalaze, jupi) i meni su još hrpu nekih kratica vadili, nemam trenutno kod sebe nalaze, ali kad dođem doma ću napisati.
    Znači mogu slobodno od svog ginekologa tražiti uputnicu za Petrov za pregled? Nadam se da će mi dati.
    Znam da oni ne vole kad se ide kod privatnika i kod drugih, ali sam toliko uplašena da se ne mogu samo prepustiti.

    Ribice, možda zato što nemam puno postova?

  16. #666
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Septum prvo na uzv traze, pa onda razmisljaju dalje. Slazem se s tobom za privatnike, ali ih ima puno koji rade i u bolnici i privatno, pa je nazalost cest kod nas to najbolja opcija.
    S obzirom na cijelu pricu, ne vjerujem da bi se tvoj gin protivio Petrovoj kad je ovo sve van njegovih mogucnosti u primarnoj ambulanti. Jedino ima vise vrsta uputnica, na to se nekad gin ljute, neke su za manje toga, a neke za vise i imaju razlicit vremenski rok u kojem sve to obavljas. Svaka ustanova ima svoj sistem kako s uputnicama rade iako bi svi trebali jednako.
    Mozda kad skupis sve nalaze da odes u Pronatal (Djelmis ili Ivanisevic; ona je jos uvijek u Petrovoj, a on je odnedavno u mirovini, ali jos uvijek moze pomoci), cujes sto misle ili jos preporucuju.
    Ove kratice su mozda trombofilijske stvari. Kakva ti je bila stitnjaca? Ona jako moze napraviti nered, a cini mi se da je pocesto olako shvacena, osim u potpomognutoj.
    Isto to su i meni rekli i nakon spontanog, poznajem tvoj strah i brojanje dana, a i nadu koja se pojavi... Zagrljaj ti saljem!
    Da, pp ne mozes primati do odredjenog broj postova (ne znam detalje).

  17. #667
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Histeroskopija se zove pretraga gdje gledaju anomalije maternice,.pregrade ili sl.
    U Petrovoj rade pod opcom anestezijom. Moja dr.planira da se to kod mene svakako napravi.
    Konkretno mogu napisati tj.preporuciti možda nekoga sa Humane, jer sam bila u Pronatalu također, i opet nekako se ni nije kompletna obrada napravila kod mene, te sam s tim nalazima otisla kod dr.privatno te mi je rekla da cu sve od tada obavljati preko godisnje uputnice u Petrovoj, i gdje me slala na dodatne pretrage i gdje je zavrsila cijelu obradu.
    Dok, rekoh doticni nisu :/

  18. #668
    iva_777 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    407

    Početno

    Evo i mene na ovu temu. Blighted ovum 8+5tt. Narucena na kiretazu za 6 dana ukoliko u medjuvremenu ne pocnu jaki bolovi ili obilno krvarenje. Mozda ce glupo zvucati pitanje, ali zanima sto trebam ponjeti sa sobom taj dan? Osim naravno dokumentacije.
    Hvala unaprijed

  19. #669
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ipak...
    Želim ti da prokrvariš što prije. Ne znam što trebaš ponijeti, ali nadam se da ti neće ni trebati.

  20. #670
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    iva_777, žao mi je i zagrljaj ti ovdje šaljem.
    Za kiretažu, tamo gdje sam ja bila, trebalo je: spavaćica, neke papuče, ulošci i rezervne gaćice.
    Za uloške mi se čini da je najbolje neki koji se ne lijepe jer kad to završi i premještaju te u krevet na promatranje iduća 2 sata, bit ćeš pospana (ako dobiješ opću anesteziju).
    Za opću anesteziju moraš biti natašte i to im napomenuti. Ne znam kako je u lokalnoj jer sam ja tražila opću.
    Nadam se da ćeš ipak odraditi prirodno, to je za organizam svakako bolje.

  21. #671

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    15

    Početno

    Štitnjača mi je u redu. Stigli su mi neki nalazi i izgleda da je trombofilija. MTHFR sam homozigot i za PAI-1 piše da je prisutan 4G polimorfizam na jednom alelu. (što god im to značilo)
    Čekam kariotipizaciju i kratice na koje me je transfuziolog poslao (protein S, kardiolipin screen, anti B2 GPI) i onda još ostale testove koje je napisao.
    Puno ti hvala na ohrabrenju <3 Sve ga manje imam. Kako tražim što ti nalazi znače pa nailazim na preeklampsiju, prekinute kasne trudnoće još više me je strah.
    Mono111, oprosti, što je to Humana? Nisam iz Zagreba pa nisam baš najupućenija. Strah me tih propusta jer mi se čini da im je nekada stav- a dobro, ova trudnoća nije uspjela pa druga će...

    Iva, ponesi spavaćicu, debele uloške i papuče. Ujutro ne smiješ ništa jesti, nakon toga 2 sata ne smiješ ni piti jesti, ponesi si bocu vode jer ćeš sigurno biti žedna. Žao mi je

  22. #672
    iva_777 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    407

    Početno

    Sarasvati

    Mama_28 hvala na odgovoru. Idem u Petrovu u Zagrebu. Rekli su mi samo da dodjem ujutro u 7 nataste (pretpostavljam da ce biti opca anestezija), da cu biti pustena isti dan oko 14 i nista vise. Ponjet cu za svaki slucaj sve sto si mi rekla. Iskreno i ja bih najradije da se sve rjesi prirodno, no kako su mi rekli jutros pocela sam polagano krvariti, ali unutar maternice. Tako da nekako mislim kad krene van krenut ce u potocima, a u tom slucaju se moram odmah javiti na hitnu.

  23. #673
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ja sam bila u Petrovoj dva puta.
    Ponesi i nesto za jesti za kasnije, jer sam ja skoro umrla od gladi!
    Na koji odjel moras doći,,??

  24. #674
    iva_777 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    407

    Početno

    Na PT1. Znaci moram u nabavu spavacice?! :\

  25. #675
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    I ja sam tamo bila ovaj put na prvoj kiretaži. Bolje su mi sestre bile na CEF- u kad sam isla na drugu kiretažu.
    Javi kako je proslo.

  26. #676

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    15

    Početno

    Post mi je na kraju završio gore...
    Čitam na forumu da nije dobro ako je TSH iznad 2.5. Moj je u 5-6 tjednu bio 2.65. Ginekolog nije ništa spomenuo da to nije u redu...

  27. #677
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Goldie,
    Odi kod endokrinologa.
    Vjerovatno ce ti dati terapiju prije slijed.T.
    Da, tsh mora biti ispod 2.5, neki kažu čak i ispod 2.

  28. #678
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Goldie,
    I ja imam Pai 1 i MTHFR heterozigot samo.
    Meni su potvrdili uzimanje andola priie T i kod pozitivnog testa heparin.
    Mislim na odjel u bolnici Humana reprodukcija, gdje se bave svim ti stvarima prije T, umjetnim i sl.
    Meni je dr.s tog odjela potvrdila terapiju, mislim da i tebi treba terapija.

  29. #679

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    15

    Početno

    mono puno ti hvala. Pitat ću što dalje sa štitnjačom, a za PAI i MTHFR mi je jedan hematolog rekao samo folna i bez terpaije... Imam još vremena dok ne dobijem sve nalaze, ali iskreno, ne usudim se opet bez ičega. Pitala sam na temi MTHFR za folate pa da se ne ponavljam ovdje...
    Oprosti, moram te pitati, jesi li ti uspjela dobiti bebu?

  30. #680
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Goldie,
    Nisam uspjela. Planiram.
    Mislim da ti je obavezno potrebna terapija radi mutacija, ja uzimam andol prije T, i heparin cu dobiti nakon poz.bete.

  31. #681

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    15

    Početno

    Držim ti fige <3 Nadam se da će nam se objema uskoro ostvariti želja.
    Tražit ću i savjetovanje u Zagrebu. Pokušat ću otići kod liječnika koje je preporučila mama_28.

  32. #682
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Goldie, sad sam tek pohvatala sve postove.
    Za stitnjacu ne postoji cvrst konsenzus, ali vecina se drzi preporuke da je za prvo tromjesecje bitno da je tsh ispod 2,5 i drugo i trece ispod 3,5. S druge strane, Ameri su nesto restriktivniji i traze da je tsh prije trudnoce 1-2 i da se takvim drzi kroz prvo tromjesecje, za dalje isto manje od 3,5. Ali treba uvijek kontrolirati i fT4 koji bi trebao biti u referentnim vrijednostima (ima vise razlicitih testova kojima razni laboratoriji odredjuju pa treba pratiti da je ok za taj laboratorij). Prati se zato jer tsh "spustas" terapijom levotiroksina pa time dizes fT4 zapravo. To su sve fini mehanizmi i treba biti oprezan. Nadam se da ces naci odgovore koje trazis i sretno dalje!

  33. #683
    iva_777 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    407

    Početno

    Dobro jutro...evo mene.
    Kiretaza obavljena u utorak, sve je proslo ok...nadam se. Naime kako sam usla u statistiku onih 10-15% trudnoca koje zavrse sa blighted ovum, tako sam usla i u statistiku onih 10% koje ne krvare poslije kiretaze (ima li jos koja statistika u koju mogu upast ). Rekli su mi da se to desava jer se usce maternice odmah zatvori i proci ce nekoliko dana da se opusti i da pocne M. Ima li koje takvo iskustvo medju vama?
    Sad lezim, odmaram. Boli me poprilicno, recimo kao drugi dan M, i nadam se da ce uskoro krenuti.
    Hvala vam svima na podrsci, ljubim!

  34. #684
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno SPONTANI POBAČAJI...2.dio

    Drago mi je da je dobro proslo i nek sve dalje isto tako bude!
    Moje iskustvo je totalno bezbolno i krvarenja nesto prva 2-3 dana, iza toga jos neko vrijeme nesto kao lohije poslije poroda. S tim da mi nakon 2 tjedna na kontroli oba puta nije bilo sve jos cisto nego sam jos po tjedan dana pila Ergometrin pa kontrola uzv i onda je bilo ok. I M iza toga dosla kroz 4 tjedna uredno.
    Drzi se dalje...
    Posljednje uređivanje od mama_28 : 01.12.2016. at 08:23

  35. #685
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Iva, drago mi je da je sve dobro proslo.
    Moje iskustvo nakon prve kiretaže u Petrovoj je ta da sam jako oskudno krvarila, skoro nista i 6 dan nakon kiretaže sam malo jace prokrvarila, i tako trajalo 2 dana i 8 dan je bilo nesto prestrasno, krvarila sam da se to nije zaustavljalo, otisla na hitnu, rekli mi da ili mogu ostati u bolnici do sutra ili da dođem sutra ujutro....rekla sam da cu doći ujutro naravno, i po noci prokrvarila nesto strasno ( to nije stajalo doslovno ), otisla na hitnu u 4 ujutro i zadržali me. Navodno su tek tada vidjeli ostatak posteljice, iako se dan prije nije nista vidjelo. Opet me kiretirali 9 dan nakon kiretaže ali na nalazu phd od te druge kiretaže nije bilo ostataka posteljice, tako da su me vjerovatno bzvz kiretirali drugi put u Petrovoj.
    Ne znam sto bi rekla.
    Sad mi je endometrij pretanak u vrijeme O i ni ne može doći do T. Iako ovaj mjesec sam pila sok od cikle pa se on malo zadebljao.

  36. #686

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    15

    Početno

    Hvala ti mama_28, pitat ću ginekologinju na idućim pretragama pa ću vidjeti što će mi reći. Možda me bude slala da i to još jednom provjerim.

    iva, znam kako ti je sa statistikama, žao mi je. Već sam rekla da moram uplatiti loto... Prvi put sam krvarila kao da me je netko nožem izbo, ali svega par dana, drugi put malo, ali dugo. I ja sam na kraju dobila Ergometrin.

  37. #687
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj iva_777 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro jutro...evo mene.
    Kiretaza obavljena u utorak, sve je proslo ok...nadam se. Naime kako sam usla u statistiku onih 10-15% trudnoca koje zavrse sa blighted ovum, tako sam usla i u statistiku onih 10% koje ne krvare poslije kiretaze (ima li jos koja statistika u koju mogu upast ). Rekli su mi da se to desava jer se usce maternice odmah zatvori i proci ce nekoliko dana da se opusti i da pocne M. Ima li koje takvo iskustvo medju vama?
    Sad lezim, odmaram. Boli me poprilicno, recimo kao drugi dan M, i nadam se da ce uskoro krenuti.
    Hvala vam svima na podrsci, ljubim!
    Nisam znala za ovu statistiku za blighted ovum, evo i ja ti se onda pridružujem u tih 10-15% trudnoća. Nada se da je krvarenje krenulo, da sve počne dolaziti na svoje...

  38. #688
    iva_777 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    407

    Početno

    Nakon neljudski jakih bolova konacno sam cetvrti dan poslije kiretaze prokrvarila. Do sinoc je curkalo polako kao prvi dan M. Jutros samo nesto smedjeg iscjetka. Bolovi su jos povremeno tu, ali nisu nepodnosljivi. Vise kao grcevi. Cekam kontrolu u srijedu, pa polako u nove pobjede cim mi daju zeleno svjetlo.

  39. #689
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Iva, mislim da ce ti se smirit sve vrlo brzo.
    Meni su rekli cim dobijem M da mogu ponovno planirati

  40. #690
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Meni su rekli 3 mj nakon kiretaze da se sluznica malo oporavi.

  41. #691

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Meni su ti isto rekli 3mj, ali osobno poznam zenu koja je zatrudnila (i rodila zdravo dijete) vec drugi tjedan nakon kiretaze.. znaci tada nije dobila jos niti prvu mengu. Po meni je najbitnije da se sve pretrage obave. Ako se ne daj boze meni opet ponovi, ja vise necu cekati tri mjeseca jer sam cula da je cak lakse ostati trudan odmah iza.. u svakom slucaju sretno!!

  42. #692
    iva_777 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    407

    Početno

    Djevojke ja jucer prosla kontrolu. Sve je super. Krvarenje prestalo. Sad cekam prvu novu M. I dobila sam brdo pretraga koje moram obaviti prije slijedeceg pokusaja za kojeg su mi rekli da ne moram nista cekati samo obaviti sve nalaze prije.

  43. #693
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Super, Iva, drago mi je.
    Samo sve to obavi, taman ce proci mjesec, dva.
    Sretno

  44. #694

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Ja sutra idem po rez od hla tipizacija

  45. #695

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Bok cure, evo opet mene..samo da ukratko kažem priču da me ne tražite u ranijim postovima. ja sam imala dva missed ab.. Za prvi su mi rekli da je blighted ovum (iako se vidjela žumanjčana vrećica pa ni ne mora biti da je bio), a drugi put je srce prestalo kucati u 6.tjednu. Ono što me brine je slijedeće.. kada sam prvi put ostala trudna, nisam vadila betu hcg pa ni ne znam kolika je bila. drugi put sam ju vadila i početkom 6.tjedna dok je srce još kucalo je bila preko 20 000. Sada sam opet ostala trudna (3.put) i beta mi je opet jako visoka (14 dpo je bila 233, a u 5+1 je bila 6330). Doktor mi je rekao da se dupla brže od normalnog i da bi trebala biti 4000 i da on sumnja na molu ili neku kromosomsku grešku. što vi mislite o tome? Negdje sam pročitala da žene koje su prethodno imale spontani pobačaj u idućim trudnoćama imaju veću betu jer kao tijelo pamti i na taj način želi osigurati trudnoću.. jako se bojim da i ova trudnoća ne završi loše..Oprostite mi ako je prdugačak post :/

  46. #696
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    @lasica1234, koliko dana je razmak izmedju vadjenja ove dvije bete?
    O duplanju bi se trebalo govoriti kad imas betu svaka 2 dana. On samo temeljem bete zakljucuje da nesto ne stima? Cini mi se to malo neodgovorno buduci da su referentne vrijednosti na pocetku u jako sirokom rasponu.
    Nadam se da ce sve biti ok i vibram na najjace da ovaj put dugica dodje! Javi, drzi se!

  47. #697

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Hvala ti! Nadam se da ce biti okej. Razmak izmedu dvije bete je bio 8 dana.. jucer mi je i druga dr rekla da joj se to cini visoko iako sam cula za dosta cura koje su rodile zdravo dijete s takvom betom.. uf! Ovo bas iscrpljuje! Javim se!

  48. #698
    iva_777 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    407

    Početno

    Lasice evo referentnih vrijednosti bete po tjednima trudnoce... Tjedni trudnoće: 3 - 5.6 - 71.2 4 - 9.5 - 750 5 - 217 - 7138 6 - 158 - 31795 7 - 3697 - 163563 8 - 32065 - 149571 9 - 63803 - 151410 10 - 46509 - 186977 12 - 27832 - 210612 14 - 13950 - 62650 15 - 12039 - 70951 16 - 9040 - 56451 17 - 8175 - 5586 18 - 8099 - 58176 Jesi bila na uzv?
    Posljednje uređivanje od iva_777 : 07.02.2017. at 13:12

  49. #699
    iva_777 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    407

    Početno

    Nadam se da ces se snaci u ovome, ne znam zasto mi ne prebacuje u novi red.
    Posljednje uređivanje od iva_777 : 07.02.2017. at 13:13

  50. #700

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Ja imam nesto drugaciju tablicu pa me to sada brine.. a daj mi reci za 5+1 gledam zapravo 6.tjedan jel tako? Bila sam na jednom uzv u petrovoj na 5+1 i vidjela se gestacijska i zumanjcana vrecica.. u cetvrtak idem ponovno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •