Stranica 3 od 16 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 760

Tema: SPONTANI POBAČAJI...2.dio

  1. #101
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    disney draga, odlične vijesti. Baš mi je drago

    ja sam jučer bila na još pregleda i pronašli su da mi je želudac otišao skroz visoko pod rebra skoro, a za njim i ostali organi, pa i maternica.
    kažu da ih čudi da sam uopće mogla zatrudniti, a da ih ne iznenađuje 2 puta spontani kad je sve ovo bilo tako visoko gore :?
    zar je to stvarno tako?

    anyway, vraćali su mi sve to nazad na svoje mjesto, dali gomilu nekih čajeva i kapljica za pitit, između ostalih macinu travu i matičnjak, a za 3 tjedna opet na kontrolu pa da vidimo

    Zar može od svega toga nastati toliki problem?
    Navodno su svi organi otišli dosta visoko kako je želudac otplutao pa se sve pomjerilo.
    Kako je to moguće nije mi jasno

  2. #102
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    disney, drago mi je da je sve u redu. Ah ti nasi doktori... Svakakve situacije s njima.
    alkemicar :? :?
    Kako organi odu? Uopce mi nije nist jasno. Jesu li ti objasnili zbog cega se to dogodilo? Mislim, da maternica potisne organe prema gore u trudnoci mi je jasno, ali ovak, da i ona sama nekud ode...?
    Pa kako su to vracali nazad? Nisam za ovo jos nikad cula, ali mozda sam samo neinformirana.
    Ali ako je to bio problem, zapravo ispada super da su ga otkrili, znaci da kad ga rijesis, sljedeca trudnoca bi trebala bit OK!

  3. #103
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    :? sad vidim da sam zbrda zdola sve to napisala

    evo ovako.... normalna je i česta pojava da se želudac pomjeri. znam jako puno ljudi kojima se to dešavalo i odlazili su kod doktora i 'narodnih ljekara' da im ga vraćaju.
    ima nekakav sistem sa čašama, ali meni nisu tako vraćali. krene se kao masaža. ja sjedim, a od ramena prema dnu leđa me masira, onda legnem pa lagano pritišće stomak od područja ispod rebara prema pupku. zatim s lijeve pa s desne strane pod rebrima pa sve prema pupku rade pokrete rukama.... sad sam to malo laički opisala, ali tako nekako ide laganim ali čvrstim pokretima kao poguravaju unutrašnje organe prema mjestu gdje bi trebali biti.

    Obično ljudi osjećaju određene tegobe kada im se želudac pomjeri, dobiju žgaravicu, nadutost, hrana im teško pada na stomak kada pojedu... to su neki uobičajeni simptomi.
    Moj želudac je bio puno visoko i valjda kako se on pomjerio na gore (bar su mi to tako objasnili) tako su se pomalo i ostali organi pomjerali na gore.
    U svakom slučaju, vidjela sam gdje mi je šta bilo prije nego su krenuli vraćati sve, a vidjela sam kako je nakon što su sve vratili. Nekih 10ak cm su morali sve to spustiti da bi se vratilo sve na svoje mjesto.

    Kažem, nisam do sada znala kako to izgleda, ali sam čula za to. I moja prijateljica stalno ima s tim problema i svake 2-3 godine ide da joj vraćaju želudac na mjesto :? :? :?

  4. #104

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    72

    Početno

    Da li su ti konkretno rekli da je zbog toga nastajao problem kod trudnoća? Stvarno nikada nisam čula za taj problem. I onda kažu da je ženama lako.

  5. #105
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    pa rekli su mi da ih čudi da sam uopće uspjela ostati trudna koliko mi je to visoko sve bilo :? :? :?
    vjerujte mi, ni meni nije jasno
    zato sam i htjela podijeliti s vama da vidim da li je netko imao iskustva s ovim

  6. #106
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Draga alkemicar, ja nikad nisam cula za to stanje koje opisujes...stvarno mi je to nesto sasvim novo. Ali u biti, vise se nicemu ne cudim, sve je OK sto se dobro zavrsi. Eto, da ti barem onda sljedeca trudnoca dodje brzo i da bude super uspjesna. Zanima me samo da li si ti ista osjecala, mislim neke bolove, smetnje dok su ti organi bili pomaknuti?? Kako si to podnosila? :?

  7. #107
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Naomi, nisam imala nikakvih posebnih simptoma, ali opet, ja i kad ih imam oko nečega, uredno ih ignoriram dok ne osjetim da je ipak bolje otići doktoru.

    zapravo sam jedino stalno imala neku težinu i često sam imala osjećaj potrebe lagano rukom par pokreta masirajućih napraviti u onom dijelu posred prsiju između rebara i stalno sam pila Donat Mg. Samo ja ovome nisam pridavala neku važnost. mislila sam da mi je to od kave
    Osim ovoga, jedino sam povremeno osjećala lagane kontrakcije ili probadanja (kao kad imam ovulaciju), ali vrlo lagano, i u periodu kad nisam imala ovulaciju
    ali kažem, nisam pridavala ovome važnost
    i dalje mi nije jasno sve to.
    za želudac znam da ga ljudi idu vraćati kad 'odšeta' ako im počme stvarati probleme, ali da sad i drugi organi mogu micati se :? Nikad čula za ovo
    Vidjet ću kad odem za 3 tjedna opet na pregled pa ću i pitati malo detaljnije

  8. #108
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Sorry ako sam negdje propustila, ali kako su ti to dijagnosticirali?

  9. #109
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Mozda mi je promaklo, ali jesi li ti to isla kod nekih "nadri" ili "pravih" doktora? I kako si sve vidjela "prije i poslje" , na uzv ili sta?
    Prvi put cujem da se uopste nekom "pomjera" zeludac, a ti kazes da dosta ljudi to osjeca i cesto ide na "spustanje", stvarno sam sad zbunjena :?
    alkemicar, daj pliz objasni nam o cemu se radi???

    Koji se ljekari bave ovim problemom,ako su rekli da su zbog toga bili spontani -jesu li to ginekolozi? Nista mi nije jasno :?

    Ma , bitno da si ti dobro, i ako je to rjesenje problema, onda super!!!!

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    204

    Početno

    drage moje...
    ja se tek sada nekako spuštam na zemlju iz nekih svojih razmišljanja i tuge nakon 4 mjeseca od druge kiretaže... opet sam ja našla veselja u životu i puno prije, samo, sada sam shvatila napokon da se pretrage moraju obaviti i nema druge... mada bih na sve zažmirila, pa opet glavom kroz zid, u treću trudnoću.. ali se ipak bojim...
    naručila sam se bila za pregled napokon u petak, ali stiže menga, pa sam odgodila za 16.04.. idem u polikliniku vili kod dr. ujević.
    moja soc.gin. je otišla na merkur raditi, a sada je još uvijek natječaj za novog dr-a, pa ne znam kako ću uputnice iznabavljati... izgleda da će doći neki arapi, a kod njih mi se ne da. al trebat će mi uputnice za sve živo, pa ću se morati kod nekoga prebaciti..
    na pregledu ću sada dr pitati što sve treba, mada je dr.ujević rekla da ona šalje svoje tek nakon trećeg spontanog... ali ja ću inzisirati ako će biti potrebno... za sada znam da se rade sljedeće pretrage
    OBRADA PONAVLJAJUĆIH SPONTANIH POBAČAJA
    1.) OGTT -Dispanzer za dijabetes
    2.) TSH, PRL, Testosteron, FSH, LH od 2. do 5. dana ciklusa
    3.) Antikardiolipinska antitijela, LAC, antitrombin III, HbA1C
    4.) TORCH, Parvo B19, EBV, varicella virus
    5.) Cervikalni brisevi na: Klamidiju T., Ureaplazmu U., Mikoplazma H., Aerobe, Anaerobe i Gljivice
    6.) Kariogram oboje supružnika
    7.) HLA tipizacija oboje supružnika
    8.) PAI-1, ACE, MTHFR, faktor V (Leiden), faktorII
    9.)Spermioogram 10.) Papa test

    pa koliko to sve u prosjeku traje, imate kakvih preporuka??? hvala

  11. #111
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Moja seka nakon trece cerke nije uspjevala da zatrudni 2 godine . Na svekrvin nagovor otisla je kod neke babe na pregled .Tamo joj je baba " vracala " matericu na svoje mjesto sa nekim casama govoreci joj kako joj je organizam bio u uzasnom stanju , materica i zeludac visoko i da zbog toga ne moze da ostane trudna . Naravno baba joj je sve to sad ko fol " vratila " na svoje mjesto naplativsi jako finu sumu novca . Moram li napomenuti da sestri to uopste nije pomoglo i naravno zatrudnila je tek nakon jos dvije godine pokusavanja kada je muza nagovorila na spermiogram . Moj savjet vam je kada je alternativa u pitanju , razmislite dva puta .



    Novel drago mi je da si se vratila

  12. #112
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    A kakva je to alternanativa bila!?
    Ja to čak ne bih ni nazvala alternativom...,to mi je u rangu sa kristalnom kuglom.

  13. #113
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno

    Alkemičar evo i meni su namještali želudac.
    Prije par godina imala sam problema sa želudcem. Jednostavno je prestao raditi, sve što sam pojela niej se probavljalo, ostajalo je u želucu. Imala sam osjećaj kao da imam hrpu kamenja umjesto hrane. Da, i stomak mi se napirio kao da će puknuti. Kaže meni MM da odem do njegove strine da mi "namjesti želudac". Ja kažem: daj ne budali. Odjednom mi je bilo jako loše, problijedila sam i kada me je strina vidjela odmah me je posjela n akrevet i lagano masažom ga vratila na mjesto. Čak mi je i pokazala gdje je bio "odlutao". Nakon par minuta masiranja čuo se moj želudac: krrrrrr, krrr. Čula sam ga kada je počeo raditi. Stavila mi je nakon toga neku jutenu vrećicu, mislim sa ugrijanom zobi, pšenicom ili tako nešto (baš se ne razumijem u to) da mi ugrije stomak.
    Mene je strina spasila. Kaže ona da to dođe kada podignemo nešto teško ili kada se "naladimo".
    Pa sada, alkemičar ako se može pomaknuti želudac, valjda mogu i ostali organi.
    Da, rekao mi je MM da ona to zna raditi i čašama, ali kaže kod mene valjda nije bilo strašno.

  14. #114
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno

    Citiraj Novel prvotno napisa
    drage moje...
    ja se tek sada nekako spuštam na zemlju iz nekih svojih razmišljanja i tuge nakon 4 mjeseca od druge kiretaže... opet sam ja našla veselja u životu
    Draga, samo tako nastavi Novel i vidjet ćeš da će bebica uskoro doći. Obavi pretrage i natrag na posao

  15. #115
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Draga Reni, hvala na ovom tvom iskustvu. I ja sam neki dan čula da ima to neko vraćanje želuca uz pomoć čaša. Vjerojatno kod tih 'baba vračara' kako ih Betty naziva, ali doktori to rade laganom masažom. Barem su meni tako, a i tebi kolikoo vidim. Iako mislim da ne treba osuđivati i kriviti ni te 'babe' za neke neuspjehe, jer ako je spermiogram loš, teško da će ta baba pomoći vraćanjem želuca da se zatrudni.
    Inače, meni je isto tako krenuo želudac kruljiti i raditi punom parom kad mi je stavljen na mjesto, a od tada svakodnevno radim i par vježbi svaku večer kako bi se održao na mjestu do sljedećeg pregleda koji je uskoro.
    Ako ništa drugo, želudac radi i probava mi je ok.

    Novel, samo hrabro. Traži da ti naprave barem dio tih pretraga, ako ne i sve. Ne znam koliko to može trajati, ali vrijedi se strpiti za bebača. Sretno!

  16. #116
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj alkemicar prvotno napisa
    Iako mislim da ne treba osuđivati i kriviti ni te 'babe' za neke neuspjehe, jer ako je spermiogram loš, teško da će ta baba pomoći vraćanjem želuca da se zatrudni.
    Nisi me pazljivo procitala ocigledno . Nisam ja krivila " babu vracaru " za neuspjeh moje sestre po potanju trudnoce nego sam ogorcena zato sto joj je " doktorka " sa velikom sigurnoscu objasnila da je problem kod moje sestre i da zato ne moze ostati trudna . Vjerovanje takvim osobama po meni je gubljenje vremena jer samo ja i moja porodica znamo koliko je suza prolila moja sestra gubeci dragocijeno vrijeme ubijedjena u rijeci koje joj je " doktorka " izgovorila umjesto da se jave onima koji su isli u skolu za to i koji posjeduju odgovarajucu tehniku .
    Ako vi vjerujete u to , to je naravno vasa stvar , nije mi cilj da vam solim pamet , pricam ovo prvenstveno iz BRIGE , iz dobre namjere i zelje da sto prije dodjete do svojih bebica , a svijet neplodnosti je pun prevaranata koji samo cekaju da NAS oderu nudeci cudesne napitke , sjedenje na odredjenom kamenu , prodavajuci cudotvorno blato , metalne sipke i sl . Samo kazem da budite obazrive kome poklanjate svoje povjerenje .

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    27

    Početno

    Bok cure, meni je kiretaža bila 27.2. zbog blighted ovuma. Čekam prvu mengu i jedva čekam novu trudnoću!

  18. #118
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    donata, zao mi je zbog tvog gubitka. Nadam se da ces se brzo oporaviti i pridruziti nam se na odbrojavanju. Naravno, najvise od svega ti zelim da ponovno sto prije ugledas dvije crtice na testu.

  19. #119
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Betty prvotno napisa
    Citiraj alkemicar prvotno napisa
    Iako mislim da ne treba osuđivati i kriviti ni te 'babe' za neke neuspjehe, jer ako je spermiogram loš, teško da će ta baba pomoći vraćanjem želuca da se zatrudni.
    Nisi me pazljivo procitala ocigledno . Nisam ja krivila " babu vracaru " za neuspjeh moje sestre po potanju trudnoce nego sam ogorcena zato sto joj je " doktorka " sa velikom sigurnoscu objasnila da je problem kod moje sestre i da zato ne moze ostati trudna . Vjerovanje takvim osobama po meni je gubljenje vremena jer samo ja i moja porodica znamo koliko je suza prolila moja sestra gubeci dragocijeno vrijeme ubijedjena u rijeci koje joj je " doktorka " izgovorila umjesto da se jave onima koji su isli u skolu za to i koji posjeduju odgovarajucu tehniku .
    Ako vi vjerujete u to , to je naravno vasa stvar , nije mi cilj da vam solim pamet , pricam ovo prvenstveno iz BRIGE , iz dobre namjere i zelje da sto prije dodjete do svojih bebica , a svijet neplodnosti je pun prevaranata koji samo cekaju da NAS oderu nudeci cudesne napitke , sjedenje na odredjenom kamenu , prodavajuci cudotvorno blato , metalne sipke i sl . Samo kazem da budite obazrive kome poklanjate svoje povjerenje .
    Svaki imalo ozbiljni alternativac prije bilo kakve terapije ili procedure traži nalaze doktora konvencionalne medicine.Pogotovo u problematici koja uvijek uključuje obavezno dvije osobe.Ostalo je neozbiljno ...

  20. #120
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Citiraj Betty prvotno napisa
    Nisi me pazljivo procitala ocigledno . Nisam ja krivila " babu vracaru " za neuspjeh moje sestre po potanju trudnoce nego sam ogorcena zato sto joj je " doktorka " sa velikom sigurnoscu objasnila da je problem kod moje sestre i da zato ne moze ostati trudna . Vjerovanje takvim osobama po meni je gubljenje vremena jer samo ja i moja porodica znamo koliko je suza prolila moja sestra gubeci dragocijeno vrijeme ubijedjena u rijeci koje joj je " doktorka " izgovorila umjesto da se jave onima koji su isli u skolu za to i koji posjeduju odgovarajucu tehniku .
    Ako vi vjerujete u to , to je naravno vasa stvar , nije mi cilj da vam solim pamet , pricam ovo prvenstveno iz BRIGE , iz dobre namjere i zelje da sto prije dodjete do svojih bebica , a svijet neplodnosti je pun prevaranata koji samo cekaju da NAS oderu nudeci cudesne napitke , sjedenje na odredjenom kamenu , prodavajuci cudotvorno blato , metalne sipke i sl . Samo kazem da budite obazrive kome poklanjate svoje povjerenje .
    krivo sam uhvatila očito
    s ovim se definitivno slažem.
    žao mi je što ti je sestra sve to trebala proći
    čovjek nekada vjeruje i nevjerojatnome kada se nada pa pokušava i pokušava
    sve je dobro što dobro završi i bez posljedica negativnih

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    204

    Početno

    mama mi je danas bila na pregledu u petrovoj, pa je dr.lešina pitala di bi se ja trebala javiti, pošto sam imala dva spontana zaredom (missed i spontani), on je rekao da se javim u trudničku ambulantu petkom kod dr. zlopaše... sada, čudno mi je zašto u trudničku, znam da je tamo odjel za patologiju trudnoća, ali imam osjećaj da mi tamo nije mjesto, kada je to trudnička amb. :?
    provjerila je i na informacijama i zamo ju je sestra opet uputila
    u centru za planiranje obitelji u petrovoj, naglasak je na umjetnoj oplodnji i sl, ne spominju se nikdje habitualni pobačaji.
    imate kakvog iskustva sa tim i dr- zlopašom?

  22. #122

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    42

    Početno

    Neznam dali je ovo pitanje za taj forum,zanima me koliko dana ste krvarile poslije blighted ovum-a?

  23. #123
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno

    draga tinči..
    nadam se da će se javiti netko tko će ti odgovoriti, meni je nakon spontanog bez kiretaže trajalo oko 10 dana.

  24. #124
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    tinči, kod mene je trajalo 10 dana
    drži se draga

  25. #125

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    42

    Početno

    Još uvijek krvarim,peti dan.Bude prošlo valjda.Prošle godine sam isto imala spontani,ali onda sam skrvarila i nisam morala na čiščenje,ali ne sjećam se koliko dana sam krvarila.Želim samo da to sve čim prije prođe da napravim pretrage makar sumnjam da budu našli nešto.Ako nađu bar budem znala da to moram izlječiti,u suprotnom budem jadna jer neću znati šta nije u redu i bojat ću se sljedeće trudnoće.Dali su nekoj od vas koja je imala spontani otkrili nešto?Kroz glavu mi prolazi svašta-da nikad ne budemo imali djecu,da će se to ponavljati.Najteže mi je zbog mog dragog jer se neopisivo veselio toj bebi.Još uvijek ne mogu doći k sebi.Psihički se užasno osjećam.Ispričavam se što vas gnjavim,jednostavno se moram negdje jadati.Večinom sam sama doma,nemam s kim razgovarati pa ću sad malo tu dosađivati dok ne odem drugi tjedan na posao.Malo među ljude.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    204

    Početno

    Citiraj tinči prvotno napisa
    Još uvijek krvarim,peti dan.Bude prošlo valjda.Prošle godine sam isto imala spontani,ali onda sam skrvarila i nisam morala na čiščenje,ali ne sjećam se koliko dana sam krvarila.Želim samo da to sve čim prije prođe da napravim pretrage makar sumnjam da budu našli nešto.Ako nađu bar budem znala da to moram izlječiti,u suprotnom budem jadna jer neću znati šta nije u redu i bojat ću se sljedeće trudnoće.Dali su nekoj od vas koja je imala spontani otkrili nešto?Kroz glavu mi prolazi svašta-da nikad ne budemo imali djecu,da će se to ponavljati.Najteže mi je zbog mog dragog jer se neopisivo veselio toj bebi.Još uvijek ne mogu doći k sebi.Psihički se užasno osjećam.Ispričavam se što vas gnjavim,jednostavno se moram negdje jadati.Večinom sam sama doma,nemam s kim razgovarati pa ću sad malo tu dosađivati dok ne odem drugi tjedan na posao.Malo među ljude.
    tinči potpuno te razimijem... i sama sam prošla dva pobačaja... missed ab. i jedan spontani... i isto se bojim, i kada čitam tvoje tiječi, sama se u njima nalazim... i ja trebam sada raditi pretrage i strah me...
    što se krvarenja tiče, ništa se ne brini, to je sasvim normalno, meni se nakon prve kiretaže razvuklo na desetak dana... i ništa se nije značajno radi toga desilo...
    nakon zadnje kiretaže sam krvarila manje, ali isto više dana...normalno je to

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    204

    Početno

    i da... mislim da kod tebe nije slučaj blighted ovuma, jer ti se plod bio vidio... mislim da je riječ o missedu... :?

  28. #128
    Danči29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    umirem na uzbrdici
    Postovi
    2,157

    Početno

    Drage Tinči i Novel,

    ja sam nakon spontanog krvarila 8 dana...Ovaj tjedan moram dogovoriti pregled za prikupljanje briseva, tako da još ništa konkretno ne znam. S jedne strane bi volila da se nađe razlog svega ovoga, da se nađe "krivac" jer bi se tako možda oslobodila ove torture-ove boli koja me stalno prati - s druge strane me užasava pomisao da će mi naći neku beštiju pa da ću se morat liječit još mjesecima, ili pak nešto gore...Želim što prije dalje...trebam što prije dalje...

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    27

    Početno

    Ja sam krvarila tjedan dana nakon kiretaže, zapravo više je bio neki smeđi iscjedak. Pila sam ergometrin. Nakon koliko ste vi dobile mengu. Meni prošlo skoro mjesec i pol i još ništa. Čak ni simptomi da ću je dobiti.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    204

    Početno

    Citiraj ..donata.. prvotno napisa
    Ja sam krvarila tjedan dana nakon kiretaže, zapravo više je bio neki smeđi iscjedak. Pila sam ergometrin. Nakon koliko ste vi dobile mengu. Meni prošlo skoro mjesec i pol i još ništa. Čak ni simptomi da ću je dobiti.
    ma to je još i normalno... nakon prve mi je došla nakon 46 dana, a nakon druge kiretaže nakon 3 mjeseca!!!! već sam bila poludila, al jedna ginekologica susjeda mi je rekla da su mi vjerojatno jako postrugali kiretažom sluznicu maternice, pa se nije imalo što ni ljuštiti... zato su mi dvije menge sada nakon te kiretaže bile obilne dosta :/
    ne brini, doći će...

  31. #131
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Drage moje, sad kad citam ove price nesto mi je cudno :? , ja sam poslije kiretaze krvarila samo na onaj ulozak sto su mi stavili u bolnici, jedan jedini ulozak. kad sam ga promjenila, i 2-3 dana dok sam lezala nista vise nisam krvarila....ni poslije toga, m. je dosla nakon 36 dana (inace ciklusi 321 dana) i bila je dosta obilna sa grcevima itd... ali samo krvarenje poslije kiretaze -nista. jeli nekoj bilo tako, i jeli to dobro ili lose :? moja dr je s tim bila zadovoljna, ali mi cudno kad vidim da drugima nije tako!

  32. #132
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    trebalo je biti: "inace ciklusi su mi 32 dana" a ne 321

  33. #133
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    I ja sam nakon kiretaže slabo krvarila.Dva ili tri dana ,samo slabiji iscjedak.Mjesečnica mi je došla nakon 35 dana i bila je dosta obilnija.
    Nakon toga mi je ciklus se vratio u normalu što se tiče dužine i trajanja.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    204

    Početno

    pa očito je individualno i koliko istružu sluznicu...
    ja nisam krvarila obilno, stvarno ne, nego malo pomalo, ali se bilo malo razvuklo...
    al nije to nikaj posebno. ako bi bilo prisutni bolovi, povišena temp i jako krvarenje, onda je to znak za uzbunu...

  35. #135
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Ja isto nisam nakon kiretaze krvarila. Prva menstruacija mi je bila jako bolna, ali isto nije bilo neko jako krvarenje, manje od standardnoga. Ali upravo prozivljavam svoju drugu mengu nakon kiretaze... Hoce li mi uopce ostati nesto od maternice? Imam osjecaj da je cijela iscurila. :shock: To nije samo krv, to su krvavi grumeni, a svega ima za tri ultraobilne menstruacije! Vec sam sva izvan sebe, bojim se da bi ako se ovak nastavi, mogla i na transfuziju. :/ Sva sreca pa nije toliko bolna koliko je ima.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    72

    Početno

    Cure, meni je završila prva mjesečnica. Dobila sam ju mjesec dana nakon pobačaja. Sad kada mi je prošla mjesečnica uhvatila me je depresija. Stalno razmišljam kako bih sada osjetila prvo ritanje a za mjesec dana znala spol djeteta i sve me to tjera u plač. Još su mi se poklopili stari privatni problemi i nemam snage nositi se s tim. Taman sam mislila kako se dobro držim kad ono... Da li je to normalno da me tako kasno hvata depresija ili sam sama izmislila to stanje i kako ste se vi nosile s tim?

  37. #137
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno

    najnormalnije na svijetu!!!
    ja sam sad opet dobila M i to 3. put nakon spontanog i opet mi je grozno, znam da će biti bolje tek kad tu prazninu popuni

  38. #138

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    72

    Početno

    Usput, nakon pobačaja sam krvarila mjesec dana i odna jedan dan pauza pa mjesečnica. Da li je moguće da mi je organizam iscrpljen pa se psiha lako slama? Čak me zna uhvatiti užasna ljutnja bez ikakvog razloga i onda me frustrira kad se ne mogu ispucati.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    72

    Početno

    Ivana 83, kako si se nosila s time? Meni su ti "napadaji" prejaki.

  40. #140
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno

    ja sam imala očajne migrene od kojih nisam mogla normalno funkcionirati, ništa mi nije pomoglo osim kad mi je gin. dao normabel 2 mg. sad već duže nisam imala nikakvih problema, osim što nekad plačem i budem tužna, ali mislim da je to normalno. pomaže mi kad razgovaram s mamom, prijateljicama, mislim da je teško to sve držati u sebi.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    72

    Početno

    Blago tebi kad imaš s kim razgovarati. Ja kad započnem temu dobijem odgovor: pusti to, bilo pa prošlo ili nema smisla više govoriti o tome itd. Kad sam se povjerila mužu o napadaju ljutnje i depresije iskoristio je to kad sam se naljutila na njega i samo me je pitao "šta opet imaš napadaj?"

  42. #142
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno

    disney, imaš pp

  43. #143

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Sve je to normalno, drage moje. Sa medicinskog aspekta, to su hormoni koji se sad dovode u red. Ne bih da vas plasim, ali ja sam se posle drugog pobacaja razisla sa muzem, koji nije shvatao problem i nisam bas imala podrsku nakon svega. A bila sam ubedjena da je on spreman da se nosi sa svime sto nas ceka u zivotu.
    Moju odluku o tome da se razidjemo mogu delom pripisati i hormonima koji su bili totalno podivljali, pa sam bila svakakvih raspolozenja ... :? :/
    Znate i same kako je u PMS-u, a sve to 100 x vise i jace posle pobacaja. Fuj!

    Srecom, zene smo. I po prirodi jace i izdrzljivije, i sve to dodje brzo na svoje mesto. Kad prodje videcete koliko ste jake. Zelim vam to sto pre

  44. #144
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Draga disney, sve je to normalno. Ja i dalje ponekad padnem u depresiju zbog pobacaja, a proslo je vise od godine dana. Pogotovo mi je tesko gledati trudnice i nove mame oko sebe, kojih je jako puuuuuuuno. Ali onda si ponavljam ovo sto mi stoji u potpisu, sto mi je jednom rekao MM. I tog se drzim. Doci ce i nase vrijeme.

    A sto se reakcije TM-a tice, vjerojatno se on na taj nacin nosi s tim gubitkom. Zene reagiraju drugacije. I MM nije htio puno pricati o tome, dapace, uvijek mi kaze da sto vise pricamo o tome, da je sve depresivniji i pada u ocaj...zato ne trebamo to uzimati k srcu kao nesto negativno i misliti da im nije stalo. Ali s druge strane, razumijem da moras s nekim pricati o tome. Zato imas nas, i mada znam da nije isto kao da se vidimo u zivo i razgovaramo uz kavu ili nesto, ipak smo uz tebe i nisi sama. Ja zivim u Americi i ovdje nemam nikog s kim bi mogla pricati o tome sto mi se dogodilo i o nemogucnosti ponovnog zaceca. Ne mogu sve svaljivati na MM-a i previse ga opterecivati jer ce covjek poluditi...ali zato znam da se uvijek mogu otvoriti svojim suborkama na Rodi i to mi toliko puno znaci. Uostalom, jos ti je stvarno rano, nije proslo puno vremena od tvog gubitka. Dajte si dovoljno vremena da prebolite i ne budi previse stroga prema sebi. Zelim ti sve najbolje.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    72

    Početno

    Hvala ti, Naomi. U pravu si u vezi svega. Nadam se da ćeš ubrzo uživati u novoj trudnoći i da će sve biti ok. Bilo bi super i da se ovo vrijeme malo popravi jer sigurno još više pogoršava naša raspoloženja.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    34

    Početno

    Draga Danči29,

    možeš li mi molim te reći što da očekujem od spontanog pobačaja? Znam da je individualno, ali bar otprilike. Ja sam sad u 9. tjednu sa dg. blighted ovum i odlučila sam odgoditi kiretažu (koja je trebala biti sutra) i pričekati još malo ako možda dođe do spontanog pa da izbjegnem taj nemili zahvat.
    Naravno, i druge curke pozivam ako imaju koji savjet ili iskustvo. Obratila sam se danči29 jer je ona spomenila spontani a većina mi se čini da ste prošle kiretažu.
    Pozdrav Tinchi koju sam već ugnjavila na drugom forumu.

  47. #147
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Draga disney, evo vidis jucer sam te tjesila, a danas je meni bio posebno teski dan ... Ali sad kad me copi depra odmah se logiram na Rodu. Jedino to pomaze. A ovo za vrijeme, apsolutno stoji. S proljecem je sve ljepse i lakse.

    Draga ka, zao mi je sto prolazis kroz ovu situaciju. Nazalost nemam iskustva s b. ovum, ali sigurna sam da ce ti se cure javiti. Zelim ti puno srece sa svime.

  48. #148
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno

    naomi, na sreću nemaš iskustva

  49. #149
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Draga ka, ja sam imala blighted ovum otprilike kao i ti. Dogovorena je bila kiretaža (trudnoća isto skoro 9 tjedana, ili možda 8+4). Već 2-3 dana prije kiretaže mi je krenula pomalo neka sukrvica tamna i Dr. je rekao da je bilo pitanje dana ili sata kada bih bila imala spontani. Nisam čekala da ga dobijem na savjet liječnika jer kao 'bolje je da oni to očiste'.
    Moja prijateljica je isto tako imala dogovorenu kiretažu, ali je noć prije sama prokrvarila i kad je u pola noći došla u bolnicu, već se bila sama očistila. Što ti doktor govori na odgađanje kiretaže?
    Ja zaista ne znam jeli pametno čekati prirodno 'čišćenje' (spontani) ili se prepustiti doktorima. Zapravo mi izgleda svejedno. Kod nekoga spontani dođe prije, kod nekoga poslije. Neminovno je da će do njega doći s tom dijagnozom
    Zaista ne znam šta je bolje.
    Eto i kod mene, da sam odgodila, vjerojatno bih imala spontani možda i taj dan ali...

  50. #150

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    34

    Početno

    draga alkemičar,
    svojoj dr. nisam ni javila da sam odgodila kiretažu jer znam da bi mi rekla da bolje da to obavim.
    dovoljno mi je da imam potporu ovog drugog dr. iz bolnice. na kiretažu ću svakako otići idući četvrtak ako ne dođe do spontanog jer psihički više neću moći izdržati to čekanje. ali za sada mislim da sam donijela ispravnu odluku jer mi u četvrtak neće proći kroz glavu "što ako bi srce ipak prokucalo" što bi se sigurno pitala jučer dok još nisam imala znakove pobačaja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •