Stranica 13 od 16 PrviPrvi ... 31112131415 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 760

Tema: SPONTANI POBAČAJI...2.dio

  1. #601
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Koji dr???
    Mislim da ti nije bitno kakav je dr.jer ces samo preko njega raditi pretrage, nećeš ga više možda ni vidjeti više, a ovako bi napravila sve vrlo brzo.
    Koliko znam, utorkom i čet radi Herman i Starcevic u trudnickoj???
    Gdje ti moraš doći??

  2. #602
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Lasica,
    Krivo sam te razumijela, sorry. Skuzila sam da nećeš uopće ići. Jojjj, dns mi je bio tako naporan dan, cijeli dan na poslu. Da više ni dobro pročitati ne mogu.

  3. #603

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Ma ne brini.. ja isto ne znam gdje mi je glava vise. Sutra je blajic.. kod njega ne bi htjela. Ici cu u utorak kada herman bude!

  4. #604
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Imaš pravo, rađe odi u utorak.
    Pripremi se na čekanje :/, tamo bude 100 ljudi ako ideš u trudničku.
    Najbolje je doći što kasnije, tako sam ja čula.

  5. #605
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Došla sam vam javiti da je moja beta na 7+2 5624. Mogla je i bolje biti

  6. #606

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Sarasvati, meni to uopce lose ne izgleda! Pa skoro pa je poduplana!

  7. #607

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Aha sad vidim da je na 6plus4 bila 3300.. kada imas pregled? Drzim ti fige!

  8. #608
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Sarasvati,
    Ja mislim da je to ok. Kao što rekoh...sporije raste kada su veći brojevi.
    Da li još krvariš??

  9. #609
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    U utorak mi je pregled, tad bih mogla saznati puno.

  10. #610
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Meni test negativan, dns sam ga radila.

  11. #611
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Mono, zao mi je.
    Ja sam jucer jako prokrvarila, danas sam otisla na uzv i blighted ovum. E sad sam usmjerena prema tome da sve ode prirodnim putem. Jos je gestacijska u meni. :/

  12. #612

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Ajoooj cure moje jako mi je zao.. bas suosjecam svama.. mono nakon menge u akciju i keksaj se svaki drugi dan (iako to vjerojatno vec znas).. sarasvati bas mi je zao, kako se osjecas?

  13. #613
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Lasica,
    Drago mi je da si se uspjela naruciti. Koji odjel si zvala? PT1?
    Javi mi kod kojeg dr.si narucena i što ti je rekao.
    Npr.TORCH moraš raditi posebno, to oni ne rade. Isto tako zamoli dr.da ti napiše na nalaz i povijest bolesti da ti i partner radite kariogram.
    Iz te pretrage se vidi da li ste možda nosioci nekakvih grešaka na kromosomima. A pošto te spontane najčešče pripisuju kromosomskim greškama, nije loše znati.
    Pretraga se radi na Rebru, trebate uputnicu za kariogram ( oboje ) i jednu uputnicu za genetsko savjetovanje kod geneticara. Isti dan obavljate i savjetovanje i vađenje krvi. Meni to jedino nije gotovo od nalaza, jako se dugo čeka.
    Sad da ne zabb nesto, pogledaj gore sto sam ti jos napisala da se radi od pretraga a da nije u njihovom paketu...pa to dodatno traži da ti sutra napiše i s tim ideš po uputnicu.
    I za pregled sutra trebas uputnicu.
    Što se tiće ove dr.Baldani.
    Ona će mi uvesti heparin, i obavljati dodatne pretrage koje će biti potrebne u pravilu prije T i uvođenje heparina u T
    Ona je na humanoj reprodukciji, i oni se u pravilu bave stvarima prije T, a kasnije šalju na drugi odjel gdje se bave takvim stvarima u T.
    Sad ne znam u kojem tj.će me poslati na drugi odjel, ali sigurno u ovim ranima sam kod nje. Kasnije u biti idem u trudničku ambulantu. I oni sce određuju. Mislim da ona ne radi u trudničkoj.

    Obavezno javi sve što je rekao dr.sutra.
    Super, bas mi je drago da ces sve sutra obaviti.
    Nije istina da na humanoj rade samo do trudnoće. Ako te vodi dr. Baldani, onda kod nje možeš voditi trudnoću.
    Ja sam kod njih dobila i heparin i vode mi trudnoću najnormalnije. Jedino te nakon nekog tjedna šalju (mislim 16-tog) dolje na UZV u podrum, jer ovi dolje imaju bolje uređaje. Sve ostalo kao u trudničkoj ambulanti.

    Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk

  14. #614

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Aha.. ali mene zanima dal mogu birati dr. Jer meni ce biti herman u utorak (a samo utorkom ili srijedom smijem doci) pa me zanima dal poslije mogu promijeniti ako ne budem zadovoljna (i ako ce mi uopce trebati, mozda rez pretraga budu dobri pa smo prepusteni sami sebi).

  15. #615
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Sarasvati,
    Žao mi je
    Biti ce drugi put bolje

    Varnica,
    Da li u TA radi Baldani?? Određenim danom?? Jer je ona meni rekla da oni kasnije šalju na druge odjele,, jer se oni u pravilu bave stvarima prije zaceca, a onda npr salju na PT1.
    Jer sam prvo bila na pregledu na PT1, tj.radila sve te pretrage, pa je ona pitala kako to da sam došla kod nje, kad se i na PT1 bave time.

  16. #616
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Lasica,
    Nemam pojma. Mislim da sad moras doći u uto, a kasnije da možda moraš birati. Iako uto rade dva dr.mislim, Starčević i Herman. Ovisi kad dođeš na red.

  17. #617
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Hvala Sad samo da jos otkrvarim prirodno.

  18. #618
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Kada moraš ponovno ići na pregled??

  19. #619
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Sarasvati,
    Žao mi je
    Biti ce drugi put bolje

    Varnica,
    Da li u TA radi Baldani?? Određenim danom?? Jer je ona meni rekla da oni kasnije šalju na druge odjele,, jer se oni u pravilu bave stvarima prije zaceca, a onda npr salju na PT1.
    Jer sam prvo bila na pregledu na PT1, tj.radila sve te pretrage, pa je ona pitala kako to da sam došla kod nje, kad se i na PT1 bave time.
    Baldani ne radi u TA.
    Meni trudnoću vodi doktor kod kojeg sam već godinama na Humanoj i tamo mi radi preglede. Nikad me nitko nije slao u trudničku ambulantu. Sve vezano za trudnoću (heparin, pretrage) rade mi u toj klinici.

    Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk

  20. #620
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Aha, tako znaći.
    Još i bolje ako je tako.
    Hvalaa

  21. #621
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Kada moraš ponovno ići na pregled??
    Imamo dogovor čuti se u ponedjeljak.

  22. #622

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Evo mene nakon pregleda, jucer nisam stigla. Znaci u petrovoj se po novom treba naruciti pa me cak zamolila teta na salteru ako mogu negdje staviti obavijest da i drugi znaju. Znaci za pregled kod dr sad se po novom narucuje kod njih na salteru. Mene su ipak primili jer sam zamolila i kad sam usla kod dr napisao mi je samo paket pretraga koje moram obaviti. I rekao mi je da se svaka pretraga radi na drugom mjestu. Na to sam ga pitala dal mogu ikako pretrage napraviti u njihovoj dnevnoj bolnici pa mi je odgovorio da po novom to vise ne rade tako.. e sad.. ne znam jel to stvarno tako ili sam eto naletila.

  23. #623
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Kako ste?

  24. #624
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Sarasvati,
    Bok.
    Evo ja sam ok, bilo je i boljih perioda..no dobro...
    Sad pratim O rrakicama, dns mi je 13 dc, uskoro ce valjda
    Kako si ti?
    Ima sto novo??

  25. #625
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Početkom sljedećeg tjedna idem na uzv i nadam se da cu tada dobiti potvrdu da sam prirodno odradila spontani. Ja nekako mislim da jesam.

  26. #626

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Drzim fige! Javi kako je proslo!

  27. #627

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Drage moje, nova sam i molila bi.vas za pomoc. Nisam trenutno u Hrv. Trudna sam 9 tjedana isla sam prosli tjedan na.pregled nije bilo otkucaja. Doktorica mi je pustila tjedan dana da bude sigurna. Imam 36 godina, to mi je prva trudnoca, prezalosna sam. Sutra imam drugi pregled i ne znam sta da ocekujem. Uzasno me strah. Nemam nikakve simptome samo slabina navecer i bolovi u predjelu jajnika. Nisam jos krvarila na sto mi je rekla da se spremim

  28. #628
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Anikall
    Žao mi je. Vjerovatno je doslo do spontanog, otkucaji se cuju vec u 6 tt, a ti si vec 9 tt.
    Ja sam dva tjedna hodala tako. A da sam imala samo smeđi iscjedak. Narucili su me na kiretažu. Vjerovatno ce i tebi tako.
    Javi svakako sutra sto je dr.rekla.

  29. #629
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Istina, neobično je sto se ne čuju otkucaji, ali meni se cini dobrom da je doktorica pustila jos tjedan dana. Mozda te "pusti" i da sam odradiš spoznati, ako je do njega došlo. Ako želiš tako.

    Lasice, evo bas pisem...sve se samo očistilo bez intervencija i bila je to na kraju prica bar s jednim dobrim dijelom.

    Mono, nema te na onoj drugoj temi.

  30. #630
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Nažalost evo i mene na ovoj temi, imala sam spontani pred par dana. Počelo je s laganim krvarenjem, otišla sam na hitnu gin. i tamo su ustanovili da se plod prestao razvijati, srce stalo a bio mi je 10 tt. do tad nisam imala nekih naznaka da bi se ovakvo što moglo dogoditi. Najprije sam bila u šoku a sad samo osjećam neku prazninu jer je sve gotovo.

  31. #631
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Mali Mimi bas mi je zao kad si prije toga zadnji put bila na pregledu?

  32. #632
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    u 7 tjednu

  33. #633
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    jako mi je zao
    grlim

  34. #634
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Mali Mimi, zao mi je i hug ti saljem.

  35. #635
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj mama_28 prvotno napisa Vidi poruku
    Mali Mimi, zao mi je i hug ti saljem.
    vidim da si i ti to prošla
    Koliko imamo pravo na bolovanje nakon toga?

  36. #636
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko imamo pravo na bolovanje nakon toga?
    Ne znam, nisam uopce bila na bolovanju nego kombinacija godisnji/rad od kuce. Meni je odgovaralo da odem medju ljude, doma mi je bilo teze jer sam uvijek u istom krugu misli bila cim bi ostala sama.

  37. #637
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    vidim da si i ti to prošla
    Koliko imamo pravo na bolovanje nakon toga?
    nisam 100% sigurna, mislim da je dva tjedna...

  38. #638
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mimi

    Ja sam dobila 2 tj

  39. #639
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Nažalost evo i mene na ovoj temi, imala sam spontani pred par dana. Počelo je s laganim krvarenjem, otišla sam na hitnu gin. i tamo su ustanovili da se plod prestao razvijati, srce stalo a bio mi je 10 tt. do tad nisam imala nekih naznaka da bi se ovakvo što moglo dogoditi. Najprije sam bila u šoku a sad samo osjećam neku prazninu jer je sve gotovo.
    Draga jako mi je žao

  40. #640
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    vidim da si i ti to prošla
    Koliko imamo pravo na bolovanje nakon toga?
    Meni je moj doktor rekao da imam pravo na tri mjeseca od kojih sam koristila 4tjedna, al ja sam bila 16+1, dok npr. mojoj cimerici iz sobe je njen dr dao dva tjedna a izgubila je bebu u 19tt.

  41. #641
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Koliko sam skužila ovaj naš ginekolog šalje već nakon tjedan dana na posao, a mene još sve boli

  42. #642
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam skužila ovaj naš ginekolog šalje već nakon tjedan dana na posao, a mene još sve boli


    Mozes zamoliti i opcu praksu pa ce ti dati jos bar tjedan dana, ovisno o sifri mozda i vise. Dok si u bolovima, ne vjerujem da ce te itko normalan poslati na posao.
    Drzi se...

  43. #643
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Prvi put sam isla nakon dva dana na posao i lakse mi je bilo radit i biti medju ljudima nego doma razmisljati sto bi bilo kad bi bilo. Mene nije nista boljelo pa sam fizicki mogla. Drugi put sam dobila tjedan dana bolovanja i jos uzela godisnji tjedan jer smo odmah krenuli s pretragama pa mi je trebalo. Dr mi taj drugi tjedan nije mogla dati bolovanje jer dijagnoza ne dopusta. Mogla sam jedino trazit kod dr obiteljske medicine bolovanje zbog psihickog stanja a to mi se nije dalo. Svaki dr radi drugacije.

  44. #644
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Zakonsko pravo nakon pobacaja je 14 dana bolovanja!
    Imala sam dva spontana i čak tri kiretaže. Nakon svake kiretaže sam dobila 2 tjedna bolovanja.
    Čak nakon zadnje kiretaže mi je sestra na zamjeni produžila na tri tjedna ( rekla sam joj da psihicki jos nisam spremna raditi s djecom ), tako da i gin.mogu dati i duže bolovanje samo lažu da ne mogu.
    Ne znam koji gin.daje tjedan dana samo ! Da mi je njega vidjeti da se vraca na posao nakon takvog psihickog i fizickog gubitka !!!!!!
    Naravno, druga stvar je ako netko želi prije ici raditi i vratiti se među ljude, kao što je netko ovdje napisao !

    To ce vam i u HZZO - reci. Dva tjedna !!!! A ne nekih izmišljenih tjedan dana !
    Oprostite na ovakvom postu. Nego jako sam ljuta kad cujem ovakve neke stvari !

  45. #645
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Sarasvati,
    Ma nema me bas ovdje na forumu.
    Ne stignem radi posla.
    Drago mi je da je sve u redu proslo s tobom.
    Ides na kakve pretrage??

    Mali Mimi,
    Žao mi jee

  46. #646
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Da mono tako sam i ja gledala propise evo tu http://www.propisi.hr/print.php?id=9878 i piše spontani pobačaji do 14 dana, a ostali pobačaji 7 dana(neznam šta je to valjda biokemijska?)
    Ja bi se vratila i za tjedan dana da ne razmišljam o tome ali ne radim uredski posao i iskreno neznam jesam li fizički sposobna, plus toga izgubila sam jako puno krvi i preko noći postala anemična.

  47. #647
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Jesi imala kiretažu???
    Ja sam sad drugi spontani imala kiretažu, i dobila automatski dva tjedna, i onda nakon 8 dana završila na hitnoj radi jakog krvarenja i obavljena druga kiretaža. U ta dva tjedna se može puno toga zakomplicirati, zato se i daje dva tjedna da.se.vidi da li je sve u redu.
    Kažem, oni mogu dati i više.

  48. #648
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    pogledala sam malo mono što si napisala jer 2 spontana to već nije slučajnost, drago mi je da su ti odobrili heparin, i ja sam sad bila na njemu iako sam počela uzimati tek od 6 tt možda je već bilo prekasno, a možda je ipak bilo do neke kromosomske greške.

  49. #649
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Nisam kod nas se radi pobačaj sa tabletom ali dr. me pogledao poslije pa je rekao da je sve izašlo, ali mi čudno kako nakon kiretaže ne vide jel sve čisto

  50. #650
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Koje mutacije imas?????
    Meni su rekli od pozit.testa jer meni vec pocne tada kad srce prokuca, prvi put u 5 + 6 je počelo, drugi put u 7 tj.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •