Stranica 5 od 16 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 760

Tema: SPONTANI POBAČAJI...2.dio

  1. #201
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    ma ja ću krenuti u lagane šetnje,neću ništa još raditi,dizati,ali od male šetnje mislim da mi ništa neće biti.
    bolove nemam i skoro pa ništa ne krvarim.

    prvi put sam puuuuno više krvarila,neznam da li to ima veze u kojem sam tj.bila?

  2. #202
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    I ja sam prrvi put više krvarila, a trudnoće su trajale jednako dugo. Razlika je (možda) u tome što sam u međuvremenu rodila. I prva menstruacija mi je prvi put bila užasno bolna (kao i vrijeme nakon kiretaže), a drugi put nije bilo razlike u odnosu na "normalnu" m. Čini mi se da sam i kraće krvarila drugi put.

    Samo ti šetuckaj i čini sve što ti je ugodno.

  3. #203
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Izgleda da mi mozak ne radi pa do kraja druge zaboravim što sam napisala na početku prve rečenice.

    Bojim se da će me sutra uputit i treći put...

  4. #204
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Evo mene, moje su se bojazni obistinile.
    Statistike radi, ovaj put sa krvarila vrlo, vrlo malo. Već drugi dan gotovo da i nije bilo iscjetka. Svi su mi simptomi koje sam imala u ovoj trudnoći nestali par sati nakon kiretaže i fizički se dobro osjećam.
    Dijete me stalno pita jesam li ozdravila i hoću li s njim i tatom na kupanje. Čini mi se daj čekanje m. predugo, a moj je dr. na odmoru.
    Ima li itko iskustva s kupanjem nakon kiretaže?

  5. #205
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    Citiraj sis prvotno napisa
    Ima li itko iskustva s kupanjem nakon kiretaže?
    to i mene interesira,jeli rano krenuti nakon 2 tj.na more ili nema veze?

  6. #206
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    La, jesi li se okupala?
    Ja sam odlučila da ću u more čim se malo ugrije.

  7. #207
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    Citiraj sis prvotno napisa
    La, jesi li se okupala?
    Ja sam odlučila da ću u more čim se malo ugrije.
    nisam još,nije bilo baš za kupanje.ovaj tj.ću sigurno.

  8. #208
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Javi kako je prošlo.
    Ja sam sad u nekim ne baš poželjnim filmovima pa bi bilo dobro da se malo odmaknem.

  9. #209
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    upravo se vratila sa mora,bilo je super,jedino nisam baš htjela sjediti sa Noom u plićaku.
    šta ja znam,onako u mokrom kupaćem,da se baš ne prehladim ili sl.,ali sam se 2-3 puta okupala i van na sušenje.

  10. #210
    Mrva avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Iako je več pročlo 6 mj od mog zadnjeg spontanog, željela bih vam napisati što sam proživjela u Merkuru a isto tako me zanima jel to uobičajeno ponašanje doktora i dal je koja imala sličan scenarij.Dakle, bila sam sa 11 tjedana na redovnom pregledu kod svog ginića,koji je nažalost utvrdio da srce više ne kuca.I odmah me poslao u bolnicu da oni to tam potvrde i odmah naprave kiretažu(užas).
    I tako ja s uputnicom u Merkur,nakon pohitavanja sa mnom i drskosti jedne sestre koja je na moj uipit dal je možda čula jel me netko prozvao rekla:"još da i sluišam kad kog prozivaju!"(kao radi sumanuto), konačno su me prozvali nakon 2 sata u ordinacijjuu.
    Tamo jedno 4,5 njih gledaju moje nalaze i pitaju, "zašto ste došli?"
    Ja kažem (uzbuđeno,prejadno) PA UPRAVO SAM DOZNALA DA MI DJETEU SRCE NE KUCA I POSLAO ME DOKTOR:a on će : na ultrazvk se ne mpžete ni naručit, a evo mjesta za kiretažu ima....da vidim.... eto za mjesec i tjedan dana, dođite onda.
    Ma sigurno ćete veća i sami prokrvarit jer niste vi znate hitan slučaj, hitno je kad vam se krv slijeva niz koljena!
    A nit ne spadate pod našu bolnicu.Doviđenja

    Eto drage moje, možda se i čeka da sam prokrvariš,al zar je to način?
    Uostalom, moj je ginić rekao da može doć do sepse ak se čeka i da to psihički za ženu grozno.

    Hvala Bogu našla sam vezu i drugi dan su me po debeloj vezi primili u Vinogradsku ,potvrdili dijagnozu i odmah me kiretirali.
    Ima li koja takovo iskustvo i jeli to normalno?
    _________________
    U nadi je spas

  11. #211
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    ovo je prestrašno

    ne da nije normalno nego bi ih trebalo linčovati za takvo ponašanje

    kao da nije dovoljno strašno to što prolaziš već ti još i takvo ponašanje treba od doktora

    nečuveno što oni sebi dopuštaju
    tako sam ljuta sad kad ovo čujem

    Mrva draga
    Žao mi je što moraš sve to proći. Rado bi te utješila jer znam i predobro kako ti je nažalost

  12. #212
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    :shock:
    Mrva, takvo ponašanje je neljudsko i neprofesionalno (a vjerujem i opasno i nije u skladu s Hipokratovom zakletvom).
    Želim ti da ti sjećanja na taj događaj izblijede i da više nikad ne posjetiš niti jednu zdravstvenu ustanovu iz ovakvih razloga.
    _______________

    Ja se ne mogu požalit niti na sestre, niti na liječnike (iako me je jedanput kiretirao i jedan ozloglašeni). Svi su svaki put bili suosjećajni. Moja bi primjedba išla u smjeru informiranja pacijenata na kapaljku.
    A i po nekim drugim pričama, izgleda da je Du bolnica iznadprosječna.

  13. #213
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Mrva grozno

    doktori, ne svi, al mnogi, su zaista besčutni i nemaju suosječanja, sestre, uh nekad još i gore...dovoljno je da ti rečem da je mene doktor bez konzultacija sa kolegama odveo u rađaonu i dao mi drip dok je bio dežurni u subotu navečer...kad me je vidio da plačem viknuo je da se saberem da što prije završimo a MMu je rekao da što "cvili" zamisli...Ante ga je skoro zavalio šakom...

    Zaboravi na to, to ti je moj savjet...dok god sam ganjala i upirala u te budale nisam se mogla opustiti i nastaviti živjeti...prihvati da su oni grozni i da je to na njihovu zatomljenu savjest...(ne kažem da im moraš ostati dužna psovke i ono što ih ide, naprotiv)...

    misli na ono što dolazi...i PROMJENI BOLNICU

    pusa i ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za + i mirnu sretnu debelu trudnoću

  14. #214
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Mrva, žao mi je što ti se to tako dogodilo. Nažalost to je kod nas uobičajeno. Neuobičajeno je ako su doktori i sestre ljubazni, što možeš. Kud traumatično samo po sebi, ne moraju nit biti nešt posebno ljubazni, samo da se ne otresaju već bi bio uspjeh. I ja sam doživjela neugodnosti, a posebni su ako dođeš u bolnicu kam ne spadaš. Drž' se, treba im pokazati da nam ne mogu ništa!

  15. #215
    Mrva avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    tincha, rozagroza,sis,alkemicar, hvala vam
    ma ja sam to nekako preboljela, al teško zaboravljam!
    Čovjek hoće bit pošten pa nemože, dakle i u bolnicama moraš imat vezu da bi se iopće opustila i da te prime ko čovjeka...
    Znam kakva nam je država i sad sama sebi zvučim koda sam otkrila toplu vodu :?
    Sad imam opet volju al nažalost i veliki strah.
    Šta ak nešto opet krivo bude?
    Šta ak neću imat dosta progesterona?
    šta ak opet doživim nešto slično po bolnicama?
    Znam da cvilim ko dijete... al nije mi svejedno.
    Osim toga, imam takve mučnine puna 3 mj da obavezno završim u bolnici na infuziji...
    AL VOLJA JE TU I JAČA JE OD SVEGA

  16. #216
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Mrva to je stav!!!
    Ništa neće biti loše...moraš krenut s pozitivnim mislima, i kako se reće, zaboravit da si trudna...(eh ko da je to tako lako...)
    ~~~~~~~~~~~~~~~~ da tvoja dječica skoro dobiju sekicu ili malog pišonju

  17. #217
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno

    mrva, žao mi je zbog tvog iskustva
    ja sam prokrvarila na n.godinu(moj rođendan )
    žurili smo u vinogradsku gdje me dočekala m.sestra, doktor je spavao pa ga je zvala.
    došao je sav zgužvan, ali je bio izvanredno ljubazan i nježan,
    na kraju svega kad smo MM i ja već krenuli doma, izašao je za nama i dao mi sličicu s UZV(to je sve što imam od prve bebe) i onako me potapšao po leđima, izuzetno je drag bio.
    sestra također, ali je skroz ispitivala da jel želimo to dijete(kao ako ne da odem automatski na kiretažu valjda )
    iako sam mirovala i pila dabrostone, drugi dan se bebica više nije vidjela kod mog soc. gin koji me pošteno izšarafio na UZV, ali se isto pokazao ok čovjek jer me odmah primio i kasnije kad je radio briseve, isto tako.
    nisu svi tako bezobrazni nasreću, a moj priv. gin je opet tako nježan i pažljiv, i dok nisam bila njegova pacijentica pričao je 10 min sa mnom na telefon i smirivao me.

  18. #218
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Mrva, potpuno razumijem tvoj strah i nemogućnost upravljanja njime. I nemam ti što pametno savjetovati, samo ti šaljem .

  19. #219

  20. #220

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Hvala na clanku.Original je na:
    http://www.dailymail.co.uk/news/arti...proud-mum.html

    Inace tu spominjana lymphocyte immune therapy(LIT) se primjenjuje vec duze vrijeme no ima dosta kontraverzi u vezi toga - ta terapija je vezana uz (sada pokojnog) americkog dr. Alana Beera kojeg pacijenti kojima je pomogao doci do djece kuju u zvijezde (lijecio je i vlastitu kcerku), a struka ima podvojena misljenja,a americki FDA je izdao objavu protiv LIT terapije, ako ih dobro shvacam od 2002 se ne radi na teritoriju USA nego pacjenti idu u Meksiko, Europu... takodjer prema nekoj studiji iz 1999 ta terapija navodno moze cak i povecati broj pobacaja. O LIT metodi i imunologiji se pisalo na PDFu potpomognuta.
    Sto se vise ovako amaterski bavim temom pobacaja vidim da je tu puno toga jos neistrazeno, a narocito u temi ponavljajucih pobacaja, no i pored toga uvijek ima sanse da ce sve proci i OK!

  21. #221
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Ima li slučajeva u kojima je uzrok ponavljajućeg pobačaja hormonski?
    Zapravo, loša kvaliteta jajne stanice i sl?

    Dobila sam nalaze hormona, povišen mi je FSH (13,39 mlU/ml, ref: 1,5-12,4). Kopajući sam naišla na podatke koji su se uglavnom odnosili na nemogućnost začeća s ovakvim nalazom, ali se ponegdje može pročitati da povišen FSH uzrokuje kromosomske greške i posljedično, spontane pobačaje.

  22. #222

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    sis,
    u vezi FSHa: kao prvo, jedan FSH nalaz sam za sebe jos nista ne znaci - provjeri jos koji ciklus, vadi ga 2. dan; kao drugo, ima dosta zena koje s takvim FSHom imaju normalne trudnoce, zdravu djecu
    Inace postoje tzv. recurrent aneuplodies i parovi koji su tome mozda skloniji, nije bas posve jasno sto sve na te aneuplodije utice (od eksternih faktora iz okoline, prehrane, hormona... koji uticu na kvalitetu spolnih stanica i stanicnu diobu), no svi isticu da su velike sanse da slijedeci puta sve prodje OK (pri tome svakako da treba paziti na balansiranu prehranu, te hormone poput prolaktina, hormona stitnjace, secer drzati pod kontrolom)
    Sretno

  23. #223
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    lilium, hvala na odgovoru.
    Čekam slijedeći ciklus da ponovim nalaz i nadam se da ovo nije konačno rezultat. Ostali hormoni i šećer su mi uredni.
    Budući da sam prvi spontani imala prije pet godina, sumnjam da bi kvaliteta jajne stanice bila uzrok (ili možda jest?). I jednu zdravu i urednu trudnoću (pretpostavimo da sam imala ludu sreću) što bi išlo u prilog tvrdnji da neke žene rode zdravo dijete usprkos slaboj rezervi/kvaliteti jajnih stanica.
    Proučila sam neke znanstvene radove o vezi višeg FSH i kromosomskih aberacija ploda pa me uhvatio strah - veliki je postotak aneuploidija i trisomija. Dakle uklopilo bi se u sliku prirodnog odbacivanja rane trudnoće (9., 10., tjedan i jedan blithed ovum).

    lilium, što misliš, ima li smisla ići na kariotipizaciju? Pretpostavljam da se time ne mogu utvrditi postoje li mutacije na kromosomima u jajnim stanicama. Ovo je već van teme, ali ako znaš, može li se time utvrditi vjerojatnost grešaka u kariotipu ploda (bar iz tog kuta gledanja)?

  24. #224

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Postoji korelacija starost majke i kromosomskih greski, a onda s visim godinama ide i smanjena cirkulacija i druge tegobe, pa i poviseni FSH; e sad ostaje pitanje koji od tih faktora direktno i vise utice na stanicnu diobu. Puno je tu jos detalja koje znanstvenici jos trebaju istraziti/potvrditi.

    Kariotipizacija partnera ima smisla cisto za doznati vjerojatnost uspjeha s geneticke strane. I ja sam se dosta vagala da li to zelim znati ili ne, no recimo da sam mirnija kad sam i to provjerila.
    Sreno

  25. #225
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Hvala

  26. #226

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    4

    Početno

    bok cure....ja imam 27 godina i imala sam spontan u 6 tjednu 18.10 ove godine i zanima me kad mogu ocekivat mens...doktor mi je rekao da mozemo odmah poceti radit bebita...istina da me jako strah da se ne ponovi sve....ali nema am druge nego mislit pozitivno...jer kad citam vidim da vas je puno imalo vise spontanih smrc....

  27. #227
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    cvijetic_d, žao mi je
    sljedeća menstruacija bi ti trebala doći normalno
    znači od dana kad si imala spontani račinaš prvi dan ciklusa i ovisno koliko ti traje ciklus inače trebala bi tako i dobiti
    ako bude kasnila malo, nije ni to neobično

    meni su do spontanih ciklusi uvijek bili 28 dana, a nakon toga uglavnom 32 (iako se jednom zalomilo 40, a jednom 36 dana)

  28. #228

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    154

    Početno

    meni je došla nakon spontanog tj nakon kiretaže točno u dan kako i inače dolazi. sad kad se sjetim, kakva sam bila prvih dana, jadna, depresivna, a kakva sam sada, hjabja prava velika cura koja je sada spremna i na dobro i na loše. veselim se i jedva čekam novu rundu, planiram se žešće boriti

  29. #229
    luna82 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    89

    Početno

    Da ne otvaram novi topic...pitat ću ovdje:
    Koja je razlika između SPONTANOG i MISSED? Ja mislila da je to isto, da se radi samo o razlici u prijevodu. A onda vidim da žene spominju da su imale i jedno i drugo. :? Zbunjena sam, molim pojašnjenje!

  30. #230

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Missed ab. je kada plod ugine unutar materice, ali se abortus ne događa spontano i ne dovršava se sam od sebe, već je za njega obično potrebna kiretaža ili medikamentozno dovršenje pobačaja.
    Spontani pobačaj je uobičajen termin za sve nenamerne pobačaje koji su se dogodili iz ovih ili onih razloga. Pa tako imaš nekoliko vrsta:
    spont ab. completus - dovršen
    spont.ab.incompletus - nedovršen
    missed ab. ili ab. retenus - zadržani pobačaj
    spont ab. incipiens - započet
    spont ab. in tractu - u toku
    graviditas anembrionalis - poznat kao blighted ovum ...
    i ima ih još nekoliko vrsta. Mislim da su ove najčešće.

    Razlika je mala. Uglavnom u imenu. A u posledici, na žalost, svi su isti.

  31. #231

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    154

    Početno

    ab.incompletus - to meni piše u otpusnom pismu...

  32. #232

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    **az** jesu li ga dovršili kiretažom ili lekovima?

  33. #233
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    meni je jednom bio missed ab.,a drugi put blighted ovum. :/ nadam se da je to to i da ih više neće biti.

  34. #234

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    154

    Početno

    kiretažom. iako je bila toliko mala da ju nisu niti vidjeli. i iako je beta bila sićušna. oni kažu da je bilo potrebno ''malo'' očistiti. aha, kao da uho čistiš štapićem, tako to izgleda iz njihove priče. a zapravo... :shock:

  35. #235
    luna82 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    89

    Početno

    Vanesax Hvala na detaljnom odgovoru! Ja sam imala missed. I baš kao što kažeš, posljedica je, na žalost mnogih, ista. Kako god da se zvalo.
    Ali....glavu gore, drugi put će biti više sreće.

  36. #236
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    cure možda je malo OT al imam pitanjce i nadam se da mi neka od vas može pomoći.
    Zanima me je li neka od vas bila nedavno na kiretaži na Svetom Duhu - treba li ponjeti svoju spavaćicu i koliko se ostaje nakon zahvata?

  37. #237

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    154

    Početno

    ako je isključivo vezano pitanje za tu bolnicu - ne znam.
    ja nisam imala spavaćicu nego nosila neku razdrljenu 10 brojeva veću, pa ti toplo preporučam svoju. i uloške. ja sam kiretažu obavila navečer oko 21h a ujutro oko 10-11 išla kući ali na svoju odgovornost jer sam tamo bila previše depresivna okružena trudnicama... inače me htio ostavit još jedan dan na promatranju.

  38. #238

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    tonili,
    nisam bila nedavno, no u zadnjih par god. sam bila na tri kiretaze na SD, vjerojatno se nije puno promijenilo; ponesi svoju spavacicu, papuce, uloske (meni se pokazala najbolja kombinacija najjaci nocni + na njega obicni pamucni)
    sto se tice odlazaka iz bolnice - uglavnom se izlazi par sati nakon zahvata, mene su samo nakon 1. kiretaze nekim nesretnim slucajem ostavili preko noci
    drzi se!!!

  39. #239

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    tonili, poslala sam ti i PP s dodatnim detaljima.

  40. #240
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    ja sam nakon sva 3 spontana stvarni imal sreću u nesreći što mi je menga došla točno 25 dana nakon kiretaža.... 8)

  41. #241

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    154

    Početno

    bambus jesu li ti pretrage pokazale neki razlog ili jednostavno nešto na što se ne može puno utjecati (tipa loš spoj kromosoma, ne prihvati se čvrsto jajna stanica...) ili je razlog otkriven i može se sanirati?

  42. #242
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    draga az pretrage su nam pokazale da ne mogu izdrzati trudnoću veću od dvanaest tjedana zbog toga sto mm nisu uredu prvi i sedamnaesti kromosom....problema sa saminm zatrudnjivanjem nemam,plod se stvarno dobro zalijepi i sva 3 puta sam morala na kiretažu jer nije samo otišlo...i sada nam ostaje jedino preinplatacijska oplodnja u grazu gdje putujemo u prvi mjesec...malo me strah................................... :?

  43. #243

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    154

    Početno

    puno ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za tebe

  44. #244
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Curke kada ste dobile menstruaciju nakon kiretaže? Mislim, nakon koliko dana? - ja sve čekam pa niš, čak sam i napuhnuta i imam onaj fuj osjećaj al nema, pa nema. Inače, danas mi je 38 dana od kiretaže

  45. #245
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    29, 32, 43 (tako nekako)

  46. #246

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    154

    Početno

    točno na dan kako mi inače dolazi brojeći od kiretaže, dakle, kiretaža i njeno krvarenje smatra se kao prvi dan menge. no ništa se ne sekiraj ako ti dođe kasnije.

  47. #247

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    179

    Početno

    Imala sam kiretazu pod opcom anestezijom prije tri dana i sutradan sam pustena doma. Nisam imala nikakvih bolova, a i krvarenje je stalo taj dan kad sam dosla doma. Medjutim vec sljedeci dan mi se pojavilo krvarenje sa bolovima (koje mogu opisati kao menstrualne, tj. malo blaze). Da li je koja cura imala slicnu situaciju?

  48. #248

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj gugi32 prvotno napisa
    Imala sam kiretazu pod opcom anestezijom prije tri dana i sutradan sam pustena doma. Nisam imala nikakvih bolova, a i krvarenje je stalo taj dan kad sam dosla doma. Medjutim vec sljedeci dan mi se pojavilo krvarenje sa bolovima (koje mogu opisati kao menstrualne, tj. malo blaze). Da li je koja cura imala slicnu situaciju?
    mislim da je tako većini, barem je i meni bilo tako...bolovi slični menstrualnim, krvarenje isto par dana...dok nema jakih bolova, temperature nema mjesta panici...ja sam odmirovala par dana, jednostavno se nisam željela naprezati da mi se tijelo malo odmori od svega...prošla sam kiretažu 2 puta...

  49. #249
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    i meni je krvarenje stalo odmah isti dan, a onda nakon par dana malo bolova (to vise od ergometrina jer se maternica steze) i samo brljavi iscjedak, kiretaza bila prosli tjedan i dosad je vec sve prestalo

    uglavnom, nije bilo nista strasno, ni sam postupak ni oporavak

  50. #250

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    179

    Početno

    Puno hvala, sad sam malo mirnija. Vise sam sludjena od raznoraznih krvarenja, pa ne znam sto je normano, a sto ne!

Stranica 5 od 16 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •