Stranica 2 od 16 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 760

Tema: SPONTANI POBAČAJI...2.dio

  1. #51
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Cure moje,
    od moje kiretaze je ,evo 3,5 mjeseca. u medjuvremenu uradila nalaze torch,faktore trombofilije, imunologija (antitjela itd),hormone 3dc, i progesteron 7dpo...sve,sve ok. juce bila kod dr,i ona mi kaze posto su mi nalazi dobri, a hormonska slika kao nikad do sada -nije mi htjela dati nista od terapije vec da idemo "prirodno" jos dva mjeseca...
    e sad, moja cura ima vec 9 god. i kod mene to ne ide lako,ja prosto ne mogu vjerovati da cu zatrudniti samo tako, bez neke terapije-u septembru sam uspjela uz clomid-bromergon-dabroston, ali su tad hormoni bili losi i ta terapija je imala opravdanje, a sad su nalazi idealni i ona nema na osnovu cega ici sa terapijom a ja sva razocarana...znam da zvuci glupo ,ali sad mi se cini gubljenje vremena cekajuci da se desi ovako....
    kod mene nije samo strah od nove trudnoce u smislu hoce li biti sve u redu, vec i strah od toga da li cu uopste ikad vise zatrudniti,iako su svi nalazi ok i sve, ali idiopatska neplodnost
    i jos mi je dr rekla da je sad kod mene sve super i da bi voljela da sam ja samo malo manje opterecena trudnocom itd-a volim moju dr, samo me stvarno nervira kad mi neko to kaze...
    kako je kod vas stanje sa postizanjem trudnoce,namjerne pauze ili kao kod mene?

  2. #52
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Draga a72, kao prvo, cestitam ti na dobrim horminima! Drago mi je da si se oporavila od kiretaze i da je sve OK.
    Mogu shvatiti kako se osjecas jer MM i ja smo idiopati. Sve super, a do trudnoce nikako. Jedan spontani u 6 tjednu prije vise od godinu dana mi je bila jedina trudnoca i od tad nikad nista. Ta potencijalna idiopatija ima teski utjecaj na psihu jer ne mozes indentificirati problem (jer ga objektivno nema) i onda ga rjesiti. Imas dobru temu, na pdf-u Potpomognuta, s naslovom IDIOPATSKA NEPLODNOST i tamo nam se mozes prikljuciti.

    Mi od sljedeceg ciklusa, ako nekim cudom ovaj ciklus ne zatrudnim, krecemo s inseminacijama. Nazalost, ponekad kod idopata pomaze tek IVF/ICSI, a ponekad, trudnoce dolaze same od sebe. Naravno, najtezi dio je taj sto ne znamo kako cemo mi zatrudnjeti, a i nemamo konkretan zdravstveni problem na koji bi se fokusirali. Meni su cure na potpomognutoj, na vec gore napomenutoj temi dosta otvorile oci: nema idiopatska neplodnost veze sa psihom, to je samo lijecnicka isprika i izvlacenje kad ti ne znaju pronaci uzrok neplodnosti.

    S druge strane, ipak si zatrudnjela relativno nedavno, bez obzira sto nije rezultiralo s Neplodnost pocinje tek nakon godinu dana pokusavanja kod zena ispod 35, odnosno 6 mjeseci kod zena iznad 35.

  3. #53
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Naomi, i malo ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~za ovaj ciklus!

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    kansas city
    Postovi
    9

    Početno

    drage moje,imala sam spontani u13 tjednu.Znam da me makar vi razumijete kako se osjecam.Danas je punih mjesec dana.Tako sam tuzna i puna pitanja.Niskim ne pricam o tome sto se desilo.Nisu mi radili kiretazu,imala sam bolove 10 dana.uzas.Nakon 7 dana sam imala abnormalno krvarenje,naravno jer nije radena kiretaza.Rekli su mi da ce organizam sam izbaciti sve kao strano tijelo.nakon 18 dana moj period je prestao.13 ozujka idem na kontrolu.Nikakvog znaka da cu dobiti.Ne znam vise sta da mislim.Nadam se da ce me neko udostojiti odgovorom.Unaprijed zahvalna Mia

  5. #55
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Draga istina/Mia, vrlo mi je zao zbog tvog gubitka i sto si kroz sve to morala proci. Imas pravo, mi smo isto to prosle i razumijemo te. Nisi sama.
    Da li su ti objasnili zasto ti nisu radili kiretazu? Koju su razlozi? Takodjer, da li sada sigurna da je sve otislo samo od sebe, da li se dobro osjecas ili imas kakve smetnje? Da li su ti dali kakve lijekove? Sto se dolaska sljedece mjesecnice tice, nemoj puno brinuti zbog toga. Svima nama je kasnila nakon spontanog, nekima vise, nekima manje, to je sasvim normalno (naravno, ako ne potraje predgo).
    Dobro je da ides na kontrolu 13.3. To ce uskoro doci, nadam se da ce ti nesto pametno reci i da ces se lakse osjecati. Sto se tice psihickog oporavka, daj si dovoljno vremena, veliki su to sokovi za organizam i svaka zena zacijeljuje na svoj nacin. Mi smo ovdje da nam se javis kad god ti je potrebna potpora ili ako samo zelis da te neko saslusa.
    Zelim ti od srca da se sto prije u potpunosti oporavis i da uskoro ponovno budes trudna, i da naravno, ovaj puta sve bude u najboljem redu.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    kansas city
    Postovi
    9

    Početno

    :D Hvala mila moja sto si se javila.Duga prica kao i sve ostale.Prije nego sto sam imala spontani imala sam osip po cijelom tijelu,dr.je rekla da se to ponekad normalno i dala mi tablete za alergiju.To se desilo 7.3.sutradan dobijem krvarenje kao prvi dan ciklusa i kaze mi da cu izgubiti bebu i da mi tablete za bolove.To je trajalo 2 dana,drugi dan navece samo osjetim posle jakog bola da je nesto izaslo iz mene,odem u kupatilo i u strahu sta vidim samo se obucem i u hitnu.Dr.je izvadio sve nalaze hormoni mi bili kao prvih dana trudnoce i kaze mi nema potrebe raditi kiretazu sve je izaslo.O.K.Odem kuci sa hrpom lijekova izmedu ostalog i za bolove naproxsen 500mg.Sa jakim bolovima,tj.grcevima koji traju po 6 sati ostajem u krevetu 6 dana.Nista nisam mogla jesti samo lijekovi i voda.7 dan iza ponoci,nemam vise snage i bolovi postaju mnogo jaci i ucestaliji odem u hitnu i samo sto sam usla osjetim mlaz iz mene obilno krvarenje traje do 6 sati ujutro.Daju mi infuziju i opet urade sve nalaze.Kazu mi da necu vise imati jake bolove,ali ova sto mi je radila ultrazvuk rekla mi je da je ostalo jos,ali je veci dio izasao.U 6 ujtro kazem doktoru kada ce bolovi prestati,nisam imala vremena plakati zbog gubitka od bolova.Bolovi su prestali posle toga,ali mi nije niko prije njega rekao da tablete za bolove ne pomazu,znaci dzaba sam ih pila.Sta se sada desava u mom organizmu nemam prestave,ponekad osjetm tezinu u stomaku dok hodam i jos ne mogu da radim.Cekam kontrolu i hvala Bogu sto sam nasla nekoga ko me razumije.Unaprijed zahvalna!!!!!!

  7. #57
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Istina, meni je drago da si se ti javila nama. Meni su cure s Rode puno pomogle da prebolim. Nadam se da ce ti se uskoro javiti i druge cure koje su imale iskustva s kiretazom. Ja sam bebu izgubila puno ranije nego ti, u 6 tjednu, pa kiretaza zaista nije bila potrebna, tako da je moje iskustvo s tim postupkom vrlo limitirano. Ali ako ne grijesim, cini mi se da se sad osjecas bolje, da si se ipak malo, barem fizicki oporavila. Znaci, kontrola ti je u srijedu. Obavezno nam javi kako je to proslo. Ponekad ako i doktor kaze nesto blesavo, cure s Rode znaju toliko o svemu tome da ti mogu puno pomoci svojim savjetom. Drzi se i od srca ti zelim sve najbolje.
    Takodjer, poslala sam ti privatnu poruku.

  8. #58
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Draga Istina, drži se
    Žao mi je što si sve to morala proći

  9. #59

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    kansas city
    Postovi
    9

    Početno hey drustvo,

    drago mi je da ste uz mene.Mnogo vas volim i razumijem svakog ko je prozivio isto.Sto reci,idemo dalje!!!!!!!

  10. #60
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Draga istina, uvijek mi je iznova tesko kad procitam da je jos jedna trudnoca izgubljena... Nitko nije siguran zasto nam se to dogadja, valjda je tako moralo biti, cime bol nije nimalo manja. Bol zbog gubitka uvijek ostaje ista, samo s vremenom ju malo rjeđe osjecamo. Barem je meni tako. Jako mi je žao zbog svih tih gubitaka. Podrska na ovom forumu mi isto jako puno znači. MM je to sve dozivio na neki drugi način, ne razumije...
    Inace, moje tijelo se oporavilo, jucer je stigla M uz uzasne bolove. Ali barem znam da ima nade za jos pokusaja. Pozdrav!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    istina žao mi je
    drži se
    ja sam prošla 2 spontana i 1 vanmaterničnu, jače smo nego što mislimo

  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    kansas city
    Postovi
    9

    Početno Pozdrav od ex-mame,

    Danas osjecam da sam se predala,boli,osjecam se prazno.Ali tu sam s vama.Zo-za tebe poseban pozdrav i cestitke za optimizam.Mislim da mi samo treba vrijeme,ja se nadam.Mnogo ste mi pomogle svaka vam cast,cijenim i saosjecam.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    kansas city
    Postovi
    9

    Početno hej drustvo,

    Iman 2 dana neki pritisak u cijelom stomsku i jajnicima,kao da se nesto pokrece iznutra.Da li je to znak da je vjestica na putu iako me ne bole grudi?

  14. #64
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Mene ovaj ciklus nisu uopce boljele grudi, niti su natekle kao sto mi je inace bilo za normalnih ciklusa. Samo sam imala nekakva blaga prevrtanja u trbuhu, cak ni pravi PMS.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    kansas city
    Postovi
    9

    Početno Unaprijed zahvalna,

    Onda bi trebalo da bude to,sada mi je samo bitno da prva vjestica dode. Ne samo da idemo dalje nego moramo i da usijemo zajedno,zajedno smo mnogo jace.Veliki pozdrav i drago mi je da ste uvjek tu!!! :D

  16. #66
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Draga istina, da ti sto prije dodje vjestica i da se sto prije sve izregulira! I da, mene isto jedan mjesec grudi bole kao lude, drugi mjesec skoro nista i tak...svaki je ciklus drugaciji. Bitno je da ona dodje nakon spontanog, pa da znas da se stvari polako vracaju u normalu. Sretno!

  17. #67

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    kansas city
    Postovi
    9

    Početno hej,

    :D ne mogu da vjerujem da se radujem vjestici.Vjestica,vjestica,vjestica!!! :? :? :?

  18. #68
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Znaci stigla ti je vjestica??

  19. #69
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno

    evo da se i ja "pohvalim". stigla je .
    danas sam podigla zadnji nalaz, bris za klamidiju i negativan je
    spontani je bio 1.1. znači da sad dolazi ozbiljnije vrijeme za neku pravu akciju
    cure moje, da nam se to barem nije dogodilo u životu, ali valjda sve ima svoje zašto i zato

  20. #70
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Eto, same vjestice oko nas! Ali nema veze, bitno je da se vi cure moje dobro oporavljate jer naravno, bez nema ni !

    Ivana, jos jednom super za briseve!

  21. #71

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    kansas city
    Postovi
    9

    Početno Hej,

    ne,moje jos nema,no drago mi je da je Ivana na dobrom putu.Znaci bice i keksa ,dobro je idemo na bolje.Nadam se da ce neko uskoro reci i da ima plusic,pa da se svi zajedno radujemo :D :D :D

  22. #72
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Draga istina, kad stigne tvoja mozes nam se pridruziti na topicu Odbrojavanje, pa da zajedno brojimo dane ciklusa i radujemo se onima koje dobiju plusic na testu!

  23. #73

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    kansas city
    Postovi
    9

    Početno

    mislim da cu malo da odmorim od svega,mislim.Ne znam sta ce vrijeme donijeti.Sada cu samo da se radujem s vama ako ima sta novo. :D :D :D Stvarno ste mi mnogo pomogle,s vama mogu svaki dan da pricam o tome sta se desilo,svima ostalima bi dosadila.

  24. #74
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno

    draga istina, samo ti napravi onako kako ti najbolje paše
    naomi, vidim na odbrojavanju da si već visoko na listi, nikad se ne zna
    mislim da nam pozitivno razmišljanje može samo pomoći

  25. #75
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    draga istina, cuvaj se i pazi na sebe... Pridruzi nam se kad ti budes spremna.
    ivana83, mislim da nema puno nade ovaj ciklus jer ne osjecam bas nikakve simptome, pa cak ni povecane grudi, ali nema veze, biti ce bolje drugi put! Mozda nam i da inseminacija pomogne.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    72

    Početno

    Cure, molim vas za pomoć. Imala sam spontani 2.3., u bolnicu otišla slijedeći dan. Nisam imala jake bolove, imala sam lagane grčeve i tu i tamo bi me probolo u maternici i jajnicima. Doktor mi je rekao da ne treba raditi kiretažu, Dao mi je recept za Ergotyl koji sam pila 3 dana. Trebala sam dva dana poslije toga ići na kontrolu ali mi nije bilo ginekologice pa nisam dobila uputnicu. Krvarila sam još osam dana, pa je prestalo. Nisam krvarila dva dana i onda je opet počelo. Prvo smeđi iscjedak i onda krv. Krvarenje i dalje nije obilno, ne osjećam bolove, jedino što me zna malo štrecnuti u maternici i jajnicima ali jako rijetko. Osjećam se dobro, jedino imam osjećaj napuhnutosti u trbuhu. Po mojoj ginekologici meni se nije razvio ni GM ni plod, ali je doktora u bolnici zbunilo to što je meni na ulošku (jutro poslije pobačaja) ispao ugrušak dužine cca 4 cm. Možete li mi reći da li se trebam zabrinjavati zbog ponovnog krvarenja ili je to normalno s obzirom na moju situaciju? U kojem slučaju se trebam zabrinuti? Da li je moguće da mi je ovo sada menstruacija ili je ipak prerano? Molim vas, pomozite! P.S. Do ginekologice još nisam išla jer je nikad nema. Sutra bih trebala imati pregled, ali upitno je hoće li se ona pojaviti?

  27. #77
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    disney, ja mislim da to nije m. vec krvarenje od pobacaja,ali to su nagadjanja -znaces tek kad odes na pregled.
    M.obicno dolazi nakon onog vremena koliko ti i inace ciklus traje , ili cak i malo kasnije...mislim da je rano za pravu menstruaciju... :/

  28. #78
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    i jos nesto, situacija je takva da ako nema tvoje dr. a ne mozes kod nekog drugog na uputnicu, ne bi trebala odlagati vec idi privatno, ipak te stvari nisu za cekanje...

  29. #79

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj a72 prvotno napisa
    i jos nesto, situacija je takva da ako nema tvoje dr. a ne mozes kod nekog drugog na uputnicu, ne bi trebala odlagati vec idi privatno, ipak te stvari nisu za cekanje...
    potpisujem

  30. #80
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Draga disney, slazem se u potpunosti s a72 i najom. Odi kod nekog cim prije, nemoj cekati svoju doktoricu ako je nema. Nisi nam napisala koliko si bila trudna kada ti se dogodio pobacaj. U svakom slucaju, zao mi je sto kroz to prolazis i nadam se da ces se sto prije oporaviti.

  31. #81
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno

    idi bolje privatnom, u ovoj situaciji, ne treba ti gužva...i sve to.
    drži se

  32. #82

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    72

    Početno

    Bila sam trudna 7+5 tj. Bila sam kod ginekologice, pregledala me je i rekla je da je sve ok. Također je rekla da mi krvarenje treba prestati, ako ne da ću svejedno morati na kiretažu iz drugih razloga. Koliko ste dugo vi krvarile nakon spontanog? Da li se trebam zabrinuti? Usput, rekla mi je da je moguće da je to menstruacija jer da nema pravila. Molim vas za pomoć.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Draga Disney, jako mi je zao sto si i ti morala da prodjes kroz to iskustvo. Ali valjda nas ona ucine jacima.
    Ja sam krvarila oko desetak dana. Imala sam terapiju estradiolom i gentamicinom u bolnici (pet dana), a kod kuce sam pila kapi za stezanje materice i regeneraciju endometrijuma, (mislim da se zovu Endometryl). Krvarenje mi se postepeno smanjivalo kao i m kad prolazi, ali se desavalo da npr. petog dana i pola sestog nemam nista, pa da uvece setog krene ponovo. Mislim da je to normalno. Nisam imala ugrusaka, jer sam u oba slucaja spontanog imala kiretazu (kombinovano vakuum i kireta), pa je valjda sve bilo ocisceno.

    Zelim ti brz oporovak i bez ikakvih komplikacija!


  34. #84

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    72

    Početno

    Hvala ti Vanesax! Ne mogu si pomoći a da se ne brinem. Znam da je kod mene drukčije jer nisam imala kiretažu, ali zabrinjava me što krvarim već 13 dana. Ustvari, ovih zadnjih 4 dana baš krvarim, ono prije je bila više sukrvica i nešto malo krvi. Stvarno misliš da je to normalno?

  35. #85
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Draga disney, kao prvo, zao mi je sto ti se to dogodilo.
    Ja sam nakon gubitka bebe u 6. tjednu trudnoce krvarila oko 10 dana. Bilo je dosta obilno, cak sam bila zavrsila na hitnoj, ali onda je samo od sebe prestalo i kiretaza nije bila potrebna. Sjecam se da mi je sljedeca menstruacija nakon toga kasnila, mozda cak i vise od tjedan dana. Pravila nema, sve je individualno, ali nekako se cini da vecini cura prva M nakon spontanog dodje kasnije. Da li ti je doktorica dala kakve lijekove? I ja sam kao i vanesax dobila neki lijek za zatezanje misica maternice. U svakom slucaju, moj ti je savjet da ako si zabrinuta i imas osjecaj da nesto nije u redu, da nazoves doktoricu. Bolje je uvijek provjeriti nego biti u brizi. Nije lose niti traziti dodatno misljenje, u smislu da ako imas jos kojeg doktora za nazvati, da provjeris s jos nekim. Ja ti drzim fige da se sto prije oporavis!

  36. #86

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    72

    Početno

    Hvala ti, Naomi. Sve ste jako dobre. Pila sam Ergotyl kapi tri dana. Meni tokom i poslije spontanog krvarenje nije bilo jako. Kao što sam rekla bilo je više kao sukrvica ili smeđi iscjedak. Tako mi je bilo šest dana od spontanog. Tu i tamo bi okrenulo na jako slabo krvarenje. Onda dva dana nisam krvarila. Nakon dva dana počeo mi je prvo smeđi iscjedak pa onda krvarenje. Tako mi traje već sedam dana. Zadnja tri dana mi je malo jače krvarenje ali nije obilno. Obično ujutro i navečer osjetim kako mi malo više procuri ali menstruacije su mi bile puno jače od toga. Ja se fizički osjećam super, ništa ne boli, normalno funkcioniram. Na ultrazvuku pred dva dana je sve bilo super, maternica čista, jajnici lijepi i veliki (riječi od ginekologice). Jedino što mi je ona rekla da je vrijeme da krvarenje prestane, a ako ne prestane da moram na kiretažu. Moja mama je nažalost prošla dva spontana i hvala Bogu četiri uspješne trudnoće i kaže da je dugo krvarila poslije spontanog, blizu mjesec dana. Ali, to je bilo davno pa me je strah da je možda zaboravila kako je to išlo. Ne znam da li se trebam zabrinjavati! Po mom tijelu ne osjećam ništa loše osim tog antipatičnog krvarenja. :?

  37. #87
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Draga disney, dobro da si isla na UZV pregled. To je vrlo bitno nakon spontanog. Ako je po tome sve OK, onda mozda da pricekas jos par dana i vidis da li se stvari popravljaju. Vjerujem da bi doktorica na UZV vidjela da je nesto jos zaostalo unutra. Mozda ti samo duze treba. Ja sam krvarila samo oko 10 dana, ali je bilo vrlo obilno. Mozda neke cure krvare duze, a po manje, a neke krace, a po vise. U svakom slucaju, javljaj nam se uredno, da znamo da li ti je bolje. Jos jednom, ako imas bilo kakve nedoumice ili se osjecas lose (ono, zenska intuicija i to), slobodno nazovi doktoricu, sigurna sam ce zena razumjeti. Sretno!

  38. #88
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Draga istina, kako si nam ti? Da li si bolje? Javi nam se!

  39. #89

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    72

    Početno

    Cure, opet ja! Imam veliki problem i molim vas za pomoć! Danas sam zvala bolnicu zbog mog krvarenja. Htjela sam samo pitati dežurnog ginekologa da li mogu opet piti Ergotyl da mi prestane krvarenje, a on mene naručuje na pregled. Sva sam izvan sebe jer me je strah da ću morati na kiretažu bez obzira šro mi je maternica čista. Po njemu je 14 dana neočekivano dugo krvarenje s obzirom da mi nije rađena kiretaža. Što vi mislite o tome? Još jednom ponavljam da mi krvarenje nije jako obilno i ništa ne boli. Molim za riječ utjehe i nadam se da vas više neću gnjaviti!

  40. #90

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Draga disney, vrlo vazno je da ne budes u frci i panici. Doktori verovatno znaju sta je dobro za tebe. Ako je to kiretaza, onda se probaj potruditi da prihvatis to kao najbolje resenje za tebe sad. Koliko god da je zahvat "nezgodan" mozda je upravo to ono sto treba da uradis da bi se tvoj problem resio, a sam tim sa njim da odu tvoji strahovi i brige.
    Moj savet: ne plasi se da odes do gin. jer ti mozda cak nece nista ni raditi.

    Budi hrabra! I samo napred.

  41. #91
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Disney, apsolutno se slazem s vanesax. Ponekad je kiretaza najbolje rjesenje i moze ti samo pomoci. Samo ti odi na pregled, ne moze ti skoditi. Drzi se i pazi!

  42. #92
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Nisam sigurna da je kiretaža najbolje rješenje ,ako je maternica čista i krvarenje slabo.Svakako treba uzeti u obzir da smo svi različiti,pa tako i krvarenje nakon spontanog može biti različite duljine .
    Osim toga,kiretaža je mehanički i nasilan zahvat(koji se često koristi pre
    rutinski) tako da i on sam može imati fizičke posljedice,a o psihičkim da i ne govorim.

  43. #93
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno

    možda da zatražiš drugo mišljenje.
    smiri se, znam da ti je sad grozno i teško. i stvarno smo sve različite, svako tijelo drugačije reagira.

  44. #94
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Kad zoveš doktora u bolnicu ili kad pređeš prag bolnice teško je da netko od liječnika tamo neće poželjeti,predložiti ili reči da se napravi kiretaža.
    Takav je protokol,produženo(po njima) krvarenje= kiretaža.
    Pa činjenica je da se žene u HR masovno kiretiraju nakon spontanih pobačaja ,čak se i ne čeka da se vidi kako pobačaj napreduje.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    72

    Početno

    Cure, odlične vijesti!!! :D Bila sam na pregledu i sve je super. Doktor je poludio kad je čuo što je meni ginekologica napričala. Rekao mi je da kiretaža ne dolazi u obzir i da je svaka žena individualna te da se ne trebam zabrinjavati zbog dugog krvarenja. Na ultrazvuku je vidio da mi se stvorio folikul te da mogu očekivati menstruaciju na vrijeme. Više ne krvarim iz maternice nego iz rodnice. Također je rekao da mogu očekivati da će se krvarenje nastaviti još par dana. Sutra idem vaditi zadnju betu i u petak na kontrolu kod njega. Izgleda da mojim mukama dolazi kraj. Cure, puno vam hvala na pomoći!!!

  46. #96
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Super.Jako sam ugodno iznenađena takvim pristupom dr.-a.
    I drago mi je da ti tijelo reagira baš onako kako treba.

  47. #97
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Draga disney, bas mi je drago! :D Nadam se da ce ti se vrlo brzo sve smiriti i doci sljedeca M.
    Ja nisam ni u kojem slucaju sugerirala da moras napraviti kiretazu, daleko od toga. Ja sam samo savjetovala da ako ti je doktor rekao da dodjes na pregled, da to i ucinis. Drago mi je da si ga poslusala, i jos mi je vise drago da je doktor ispao super i da nisi morala na kiretazu. Cuvaj se!

  48. #98

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    72

    Početno

    To je isti doktor koje me je pregledao i prvi put. Stvarno je super i stvarno nije nijednom spomenuo da ću morati na kiretažu. Naomi, znam da nisi ništa sugerirala, sve ste mi puno pomogle. Zbog vas sam i skupila snage za pregled. Drago mi je da svemu dolazi kraj. Danas u bolnicu je došla jedna cura koja je isto na početku trudnoće i jadna je počela krvariti. Bilo mi je tako žao nje što će MOŽDA morati proći isto što i mi. Tome nikada kraja. Cure, zaista vam hvala na svemu i vjerujem da ćemo se i dalje susretati na forumu.

  49. #99
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Draga disney, tako mi je drago da si zivnula! Svakako ostani s nama na Prije Zaceca, zajedno smo jace.

  50. #100
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno

    disney, drago mi je što je sve ok
    cure, svima sretan uskrs, budite mi pozitivno raspoložene
    a doći će naši

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •