Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 186

Tema: Skidanje tjemenice-kako?

  1. #101
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Ja sam na prvi znak tjemenice oprala malom kosu s Mustelinim šamponom protiv tjemenice.Povukla se za dva dana.To je naše iskustvo s Mustelom.

  2. #102
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Nama pomaže jedino svakodnevno pranje Mustelinim šamponom, ako preskočimo samo jedan dan, već mu se na glavi pojavljuju ranice. Katastrofa.

  3. #103
    vindira avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Ludbreg - centar svijeta
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj tinaka prvotno napisa Vidi poruku
    Nama pomaže jedino svakodnevno pranje Mustelinim šamponom, ako preskočimo samo jedan dan, već mu se na glavi pojavljuju ranice. Katastrofa.
    a pereš mu s tim za tjemenice? Mene zanima dal ga slobodno koristimo svaki put kad peremo kosicu.Jer smo se riješili tjemenica,a poslije pranja tim šamponom mu je kosica prekrasna,lepršava,mekana i mirisna.A i mislim si da ga potrošim da mu rok trajanja ne prođe.

  4. #104
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa Vidi poruku
    ja koristila i Stelaker i šampon: bačeni novci...
    ok, nekome je super
    ali nama je obično Johnson's ulje na kosu plus iščešljavanje bilo zakon tj. tek tada se raščistilo... šampon u pjeni (Mustela) koristim kao prevenciju i za održavanje...
    i nama isto...prošlo za dva dana.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    57

    Početno

    Chicco ulje skinulo sve iz prvog puta,a koristi se i kao kupka (šampone nismo koristili do 8.mj.) i za masažu nama bilo savršeno,samo na vaticu i istrljati,tako i za obrve

  6. #106
    acqua avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    333

    Početno

    mi smo koristili obično maslinovo ulje. inače koristimo adermu za kupanje, ali nije bila učinkovita protiv tjemenice. ulje je pomoglo iz prvog pokušaja.

  7. #107

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Draga mama evo i ja imam drugo dijete curicu i ima tjemenice al ujutro namažeš tjeme baby uljem a navečer je kupaš i češljićem češljaš unatrag a one ljuskice će malo po malo odlaziti..tako sam radila sa prvim djetetom tako ću i sad sa malenom.

  8. #108
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj vindira prvotno napisa Vidi poruku
    a pereš mu s tim za tjemenice? Mene zanima dal ga slobodno koristimo svaki put kad peremo kosicu.Jer smo se riješili tjemenica,a poslije pranja tim šamponom mu je kosica prekrasna,lepršava,mekana i mirisna.A i mislim si da ga potrošim da mu rok trajanja ne prođe.
    Mi smo taj šampon od Mustele koristili svaki put za pranje kose (jednom tjedno) dok ga nismo potrošili, a trajao nam je bome dugo, nekih 9-10 mjeseci. Tjemenice nikad nije bilo, osim nešto sitno na početku.

    Sad smo za drugu bebu kupili šampon protiv tjemenice A-derma. Učinkovit je, ali njega smo koristili samo par puta kad bi se tjemenica pojavila. Ova pjena se nakon nanošenja ostavlja 5 minuta da djeluje pa mi baš i ne izgleda prikladna za svako pranje kose.

  9. #109
    svjetlar avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    3

    Početno

    Mojoj bebi je pomoglo maslinovo ulje.Staviš na kosicu i pričekaš par minuta.Pročešljaš više puta sa češljićem i vidit češ kako skida.Kasnije opereš kosicu sa šamponom.Ja sam to jedan put napravila i više mu se nije pojavilo.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    mi smo imali katastrofalnu tjemenicu - ničim se nije dala oprati - nikakvi šamponi, nikakva ulja namakanja i pogotovo ne kužim ta iščešljavanja - meni to nije išlo - bojala sam se da ne ogrebem bebu.
    i dugo je trajala - čim malo skinemo eto je opet!
    na kraju je pomoglo maslinovo ulje - natopila i polako dok beba dremucka , ja bi na prste stavila gazicu , da baš ne ogrebem nokotom i gulila, čeprkala i doslovce malo po malo skidala ručno
    nikako ne skidati suhu tjemenicu nego baš masno, masno natopljenu uljem -i tek kad sam sve ogulila više se nije vraćala!

    Mustelinu pjenu smo kupili, od toga se kao tjemenica nešto 'gumirala' i dosta bi otišlo ali ne sve, i opet se vraćala! ali pjenu smo kasnije koristili za 'obična' kupanja - super miriši, kosica mekana - mmmmmm! i stvarno nam je dugo trajala - vrijedi novaca!

  11. #111
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    nama je patronazna rekla namazati naj obicnijim jestivim uljem i ostavit sat dva nakon toga istrljat ili iscesljat kosicu zatim ju samo oprat i to je to nama je pomoglo
    Posljednje uređivanje od ella : 05.06.2010. at 23:54

  12. #112

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    kužim ja to sve - ali nama to češljanje nije pomoglo - ili ja nisam znala kako!

  13. #113
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    I nas muči tvrdokorna tjemenica Mustela - nula bodova. Plus što mu od tog skidanja jako opada slatka crna kosica. Ima li načina za skinuti tjemenicu, a zadržati frizuru ? Ulje? Čime ću poslije odmastiti glavu?

  14. #114
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj cvijetak prvotno napisa Vidi poruku
    I nas muči tvrdokorna tjemenica Mustela - nula bodova. Plus što mu od tog skidanja jako opada slatka crna kosica. Ima li načina za skinuti tjemenicu, a zadržati frizuru ? Ulje? Čime ću poslije odmastiti glavu?
    pa glavu ces oprati poslje sa samponom i to je to
    a sprijecit otpadane kosice nazalost nema lijeka ta kosica ocito mora otpasti ali brzo raste druga

    a i za tjemenicu treba biti jako uporan u vecini slucajeva jer se zna vracat ili ako je dosla do te faze da je debela kora onda treba vise muke da je se rijesi

  15. #115
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Moj mali već neko vrijeme ima po tjemenu nekakve žute točke, nekoliko njih. Nije nikad prije imao tjemenicu ali sestrina mala je te mi je ona rekla da je to početak tjemenice. Na to smo mi kupili ono od Mustele i nanijeli dva dana međutim nije se povuklo. Bilo mi je glupo da mu trljam na glavu bezveze i tako to sad stoji, ne širi se ali ni ne povlači. Možda to nije tjemenica? Baš sam se zabrinula.

  16. #116
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj bijelko prvotno napisa Vidi poruku
    Moj mali već neko vrijeme ima po tjemenu nekakve žute točke, nekoliko njih. Nije nikad prije imao tjemenicu ali sestrina mala je te mi je ona rekla da je to početak tjemenice. Na to smo mi kupili ono od Mustele i nanijeli dva dana međutim nije se povuklo. Bilo mi je glupo da mu trljam na glavu bezveze i tako to sad stoji, ne širi se ali ni ne povlači. Možda to nije tjemenica? Baš sam se zabrinula.
    Zašto si se zabrinula?
    Mislim da su jako rijetki slučajevi da zbog tjemenice dođe do upale kože ispod ili nešto slično.
    Mi smo glavicu nauljili i kad bi mali spavao onda bih ja to s noktima odlijepila. Poslije sam oprala Mustelinim šamponom. Što je prošlo ok, a što je ostalo nikome ništa.
    Sad ima skoro 3 godine, povremeno ima malo tjemenice i ne uzrujavam se oko nje niti malo. Ne treba mu se glavica sjajiti.

  17. #117
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Ali to su samo nekakve točke, šta je to onda neki blaži oblik? Nije da ima previše kose, možda je dovoljno to što ga češljam poslije kupanja i lagano trljam? Nema ljuskica, samo žute "pjege". Vide se samo kad smo vani, u prostoriji ništa. Možda ih ima duže vrijeme ali nismo vidjeli dok nismo počeli šetati bez kape.

  18. #118
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Eto, maslinovo ulje dokrajčilo je našu tvrdokornu tjemenicu, ali i oćelavilo crnu kosicu Ispod tih ljuskica mu se već počelo crveniti i kad je to sve danas sišlo imala sam osjećaj da mu je koža na tom mjestu jako iziritirana jer je bila užasno crvena i sjajna. Miš mali, tako je bio strpljiv dok sam mu to skidala. Na kraju sam ga na tom ćelavom dijelu dobro namazala mlijekom za tijelo i crvenilo je lagano popustilo. Narodni lijekovi, dakle, kod nas upalili. A svi oni šamponi, imam dojam, služe prvenstveno prevenciji ...

  19. #119
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Nama pomalo ide s Mustelom ali ne da mi da mu to diram, stalno se vrti pa napredujemo puževim korakom. Srećom nema previše kose pa ide.
    A prije nekoliko dana nisam znala ni da li je to tjemenica....

  20. #120
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Ja, kad sam se pohvalila da nam je otišla s Mustelinim šamponom, ko da sam nas urekla. Sad imamo groznu tjemenicu koje nikako da se riješimo. U očaju sam nekoliko puta namazala Linola fett kremom i trenutno vidim da sad to pomaže, pa živi bili pa vidli koliko dugo će to trajati.

  21. #121
    abeja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Mi koristimo mustellin sampon i kremu, ali stalno se vraca (beba ima 2.5 mj), ali kako se koza ljusti tako ispadaju i pramenovi kose i sad je skoro celav... je to normalno da mu tako ispada kosa??

  22. #122

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj abeja prvotno napisa Vidi poruku
    Mi koristimo mustellin sampon i kremu, ali stalno se vraca (beba ima 2.5 mj), ali kako se koza ljusti tako ispadaju i pramenovi kose i sad je skoro celav... je to normalno da mu tako ispada kosa??
    Je.

  23. #123
    LedaRi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    31

    Početno

    moj mali ima tri mj.za par dana...sa nekih dva prvi mu se put pojavila tjemenica....rijesili smo ju u par dana...navecer nakon kupanja....namazem mu glavu johnson uljem i stavim kapicu s kojom prespava noc spava od devet do sest ujutro svako toliko pjavi se ali u vrlo maloj kolicini a ja ju sa cesljem maknem...i to je to...a stavljanje ulja i kapice postala nam je rutina rutina....

  24. #124

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    22

    Početno

    Mi smo namazali glavicu dječjim uljem( ili maslinovim) i nakon sat vremena bih polako isčešljavala- otpadali bi komadi, zatim bih prali kosu dječjim šamponom i pri tome onom trljačom skidali ostatak. I to više puta ponavljali. A bebi, i bez tjemenice, otpadne kosa, bude mjesec dva ćelav i potom počne rasti nova.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    199

    Početno

    Sigurna sam da je to netko već napisao, ali, naše je iskustvo da Mustelin šampon ČUDA ČINI e
    Prijateljica mi je prigovorila da je skup (80kn), ali mi bebaču peremo sad kosu jednom tjedno njime (dok nismo istjerali tjemenicu bilo je svaki dan - punih TRI dana, nakon toga 2 puta tjedno), koristimo ga već 7 mjeseci i sigurno je ostala barem trećina šampona.
    A da ne kažem da mu je kosa zbilja sjajna, gusta i fantastično miriši

  26. #126
    zvijezda  danica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    na padinama Učke
    Postovi
    50

    Početno

    Ja sam malome namazala glavu sa kremom za guzu od JGL-a. Ostavila da djeluje 15 min i isčešljala sa češljićem i otišlo sve. Oprala mu kosicu i to je to. Sada kada se pojave te ljuskice kod kupanja mu samo sa češljićem kada mu je glava mokra prođem par puta i ode sve dole.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    moj mali ima 16 mj. i prilično gustu kosu ispod koje ima dosta tjemenice. nemiran je, a i da gusta kosa ne olakšava stvar. razmišljam da ga ošišam pa onda probam skinuti tjemenicu s uljem (to nam je bilo najuspješnije kad je bio skroz mali), ali ne znam kako će preživjeti šišanje jer stvarno nema ni sekunde mira. savjet?

  28. #128
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Sva moja djeca imala su tjemenicu dosta dugo i nakon svih mogućih metoda, shvatila sam da je najidealnije riješenje maslinovo ulje i češljanje onim mekanim češljem baš za tjemenicu. Anamix, moja kćer je imala gustu i kovrčavu kosu i puno tjemenice ispod. Ja bi joj natopila tjeme maslinovim uljem, za nekoliko sati je sjela u hranilicu i stavila hrpu igračaka ispred nje da se zabavi. I malo po malo sve bi uspjeli.

  29. #129
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Tjedan dana uljimo,četkamo,češljamo..tri put smo mu oprali kosu mustelinom pjenom za tjemenicu i ništa. Odnosno,ima sve više.
    Prošli petak nam pedijatrica skrenula pažnju na malo tjem. između očiju i na vlasištu ali baš malo..i rekla da pripazimo na uheka. Nek mažemo baby uljem i četkamo.
    Probali i baby ulje i maslinovo..nisam više pametna. Pa kolko tome treba da ode?
    Uha su mu puna krastica,sad se slažu i debele žute skule napred iznad čeka di nije imal. O iza na potiljku da ne pričam...malo mu čeprkam dok doji,kolko da.
    Još se i čisti i pun je prištića koji se polako suše tak da je sve skupa baš ono...suh je sav.
    Prošao je mjesec dana.

  30. #130
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Koliko treba da ode? L. je sa 4 godine još imala temenjaču. Kada sam joj proredila pranje kose šamponom na jednom u dva-tri meseca i ona se počela povlačiti. Srećom ne masti joj se i bujna je, pa se ni ne primeti. Prošlo leto je prala češće jer je stalno bila u blatu, pesku, brčkala se na reci i odmah sam videla da je ponovo ima.
    U tom uzrastu sam isto što i ti radila (maslinovo ulje i iščetkavanje mekom četkom), ali uvek bi ostajalo još.

  31. #131
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Isteklo vreme za edit.
    Nismo je kupali šamponima, već u čistoj vodi ili sa dodatkom kamilice. Probaj, ne može škoditi.

  32. #132
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Žužy, moj je isto imao tjemenjaču, al niej mu se odmah javila prve mjesece nego tek negdje od 3. mjeseca života i tad je bilo dosta kad se javila. Ja sam to rješavala na način da bi mu prije svakog kupanja umasirala na mjesta gdje ima tjemenjače bademovog ulja (jer ga imam dosta, ostalo od trudnoće, a može se i sa maslinovim ili baby uljem), to malo prstima utrljavala, pa češljom (njegovim) lagano skidala i ono što bi ostalo na češlju, skidala sa češlja i ponavljala tako nekoliko puta, onda bi ga smočila za kupanje i na glavu stavila mustelin šampon baš za skidanje tjemenjače (to sam dobila na jednom tečaju kad sam išla u trudnoći , inače ne bi ni znala za njega), protrljala malo i nakon toga isprala čistom vodom. I nakon takvog tretmana bi mu bilo manje, ali nakon dva dana bi se ponovo dosta stvorilo kao da mu nisam čistila prije dva dana. Međutim s vremenom je počela se sve manje stvarati i sad je skoro pa nema, još samo malo na nekim mjestima. Al to se od kosice i ne vidi.
    I nemoj mu na suho to skidati (napisala si dok dojiš da prčkaš), obavezno namoči uljem koje koristiš.

  33. #133
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Moja je isto lučila neko gadno žutilo pored uha i sa čela tako negdje sa mjesec dva, ali bih obrisala vatom i bilo bi ok kratko vrijeme.
    Sigurna sam da će vam to proći do trećeg, četvrtog mjeseca.

  34. #134
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    sara,ma češkam ga i skinem mu pokoju ljuskicu prstima ali ne trgam kraste,da mu ne začehnem i goreg belaja napravim. Dok cica,četkam ga onom njegvom mekanom četkom ili gustim češljićem al slabo ide dolje. A ostalo radim ko i ti. Za mustelinu pjenu sam tu pročitala,je skupa al puno njih je pisalo da je pomoglo pa da probamo. Možda samo treba duže a ja nestrpljiva...al sve mi ga milo vidjeti s tim krastama...pogotovo jer mu je puno kosice otpalo,i četkanje je tome pripomoglo.
    I još mi stalno ima kosu il trepavicu u oku,koma. Taman skužim da izašla iz jednog oka,vidim u drugom.
    Danas mu nisam uljila glavicu,bumo probali samo šamponom.

  35. #135
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj cikla prvotno napisa Vidi poruku
    Isteklo vreme za edit.
    Nismo je kupali šamponima, već u čistoj vodi ili sa dodatkom kamilice. Probaj, ne može škoditi.
    Dam još šansu šamponu pa ako nepe budem probala s kamilicom. Tnx.

  36. #136
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Proći će to žužy s vremenom, s vremenom se to samo prestane stvarati, a mi jesmo nestrplive. Kažem ti, jedno vrijeme ja svomu jako dobro skinem prije kupanja i sutra mi to izgleda dobro, a prekosutra kao da ništa nisam napravila. A onda, s vremenom, odjednom se počelo manje stvarati, a ja nisam radila ništa drugačije.

  37. #137
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Zuzy imaš kupit bas cesljic za tjemenicu u chicca meni je pomogao.

  38. #138
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    moj imao u i između obrva...samo sam mazala bademovim uljem i kroz 7dn prošlo...ništa čačkala nisam...tako mi je i prvoj curi prošlo kad sam prestala dirat...
    generalno,što manje peruckanja to bolje,pogotovo za suhu kožu! ja moga samo brišem mokrim tetrama,kad se usere do jaja onda ide pod špinu...

  39. #139
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Zuzy imaš kupit bas cesljic za tjemenicu u chicca meni je pomogao.
    Znam,al imamo njihov onaj jako gusti češljić s oblim vrhovima i gustu mekanu četku,pa ga s tim.
    Jutros ga gledam...koma. sve gore i sve deblje kraste.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mustela ima i Stelaker kremu protiv tjemenice, koja se ostavi preko noci pa ujutro opere. Ali ona je samo za tvrdokorne ljuske. Nije za obrve.

  41. #141
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Kamilica isušuje kožu i ne preporuča se za kupanje beba.
    Ali možda bi samo za tretiranje tjemenice bila ok obzirom je tjemenica posljedica pojačanog lučenja lojnih žlijezda

  42. #142
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moram priznati da mene ta tjemenica ne smeta toliko da bih je bilo cim tretirala svaki dan. Prvi je imao nesto malo, a mislim da ima i jos sad, s tri godine (jedan kvadratic narancastih naslaga u kosi). Njemu nisam nista s tim radila dok je bio beba.

    Kcer se valjda doslovno raspadala nakon rodjenja, sva koza joj se ogulila, a onda je zaradila i tjemenicu. Najvise je imala izmedju obrva, u obrvama i na celu, ali to se lagano povlaci, a buja joj uzas bas na tjemenu. Perem je otprilike jednom tjedno, glavu mazem uljem prije kupanja, a onda lagano istrljam rucnikom kad se razmoci. Opet mazem nakon kupanja. Normalno ne bih mazala ni sa cim, a niti koristila beblje ili bilo koje druge kupke (imam Burts Bees za nju trenutno), ali odlucila sam poslusati pedijatra kojem i inace vjerujem i postupati s njenom groznom novorodjenackom kozom kako je on rekao. Za sad djeluje, ocistilla se sva, a povlaci se i tjemenica.

  43. #143
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Kaae,i naš se sav ljuštio nakon rođenja,pa ti prištići,sad ovo...s tim da nu se doslovno cijela glavica ljušti i suha je. Pa nije valjda tjemenica po svuda? Jer i ovi djelovi pod prištićima su skoreni,obrazi najviše..a ne ulji mi se po tome da pak ne iskoče novi prištići. Tak da lice ne diram,samo obrve.
    Da,kamilica isušuje dodatno..i inače nebi s njom,ali objasnila nam pedijatrica a i još prije patronažna da malac vjerojatno ima pojačani rad žljezda lojnica. Pa nju imam u talonu.
    Mislim si da mu možda ne odgovara ta mustelina pjena..kad je sve suhiji nakon nje. A ispiremo dobro.
    Inače ga nisam do nedavno nit ja prala ničim samo vodom,ali dosta se zbuckal i dok bljucne npr ode mu pod vrat,a ima par podbratka i taj miris nejde samo vodom dolje...pa sam kapnula mustele u vodu par put da mu operem pregibe. Sad kak se jako ljušti,svega ima pod vratom...

  44. #144
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nije tjemenica svuda, 'samo' na glavi. Imala je neko vrijeme i takve naslage pod pazusima i pedijatar je rekao da je to, u pravilu, ista stvar.

  45. #145
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae,i naš se sav ljuštio nakon rođenja,pa ti prištići,sad ovo...s tim da nu se doslovno cijela glavica ljušti i suha je. Pa nije valjda tjemenica po svuda? Jer i ovi djelovi pod prištićima su skoreni,obrazi najviše..a ne ulji mi se po tome da pak ne iskoče novi prištići. Tak da lice ne diram,samo obrve.
    Da,kamilica isušuje dodatno..i inače nebi s njom,ali objasnila nam pedijatrica a i još prije patronažna da malac vjerojatno ima pojačani rad žljezda lojnica. Pa nju imam u talonu.
    Mislim si da mu možda ne odgovara ta mustelina pjena..kad je sve suhiji nakon nje. A ispiremo dobro.
    Inače ga nisam do nedavno nit ja prala ničim samo vodom,ali dosta se zbuckal i dok bljucne npr ode mu pod vrat,a ima par podbratka i taj miris nejde samo vodom dolje...pa sam kapnula mustele u vodu par put da mu operem pregibe. Sad kak se jako ljušti,svega ima pod vratom...
    Moja cura je sa 3-4 mjeseca bila u potpuno istoj "fazi". Činilo mi se kao da je sve vec bilo nabubrilo ispod tih naslaga. Pedijatrica mi je onda na kontroli komentirala da opcenito ima suhu kožu i da kupim kremu ili kupku za vlazenje kože. Inače sam ju kupala svaki dan kratko samo u toploj vodi sa maslinovim uljem i trljala rucnikom te naslage na glavi i čelu. Kupila sam kremu od Aderme i prestala ju tako često kupati,ali svaki dan ju sada mažem. Primijetila sam isto tako da joj sve pocrveni kad jedem agrume ili kikiriki npr. Imala sam i neku vunenu kapicu koja joj je očito smetala pa sada pazim da ima pamučnu. Uglavnom, te najgore faze su kod nas bile zbog kombinacije više različitih faktora.
    Sad kada pazim, ima jos tu i tamo koju ljuskicu na glavi,ali nije ni približno tako strašno kako je bilo.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    24

    Početno

    Ja sam mojim djevojčicama tjemenice riješavala maslinovim uljem. Natopila sam dobro vlasiste 15 minuta prije kupanja i tako ostavila i nakon pranja kosice samo smo ih sa četkicom skinule. Ne volim baš previše kemiju tako da jest bilo dugotrajnije i zamornije nego da smo išli sa preparatima namijenjenim tome, ali opet ja sam tip- joooj ne volim kemiju

  47. #147

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    25

    Početno

    Nama je za tjemenicu pomogla na kraju samo kombinacija mustella šampon, stelaker kremica i glavno pomagalo - češljić za tjemenicu. Imali smo neke guste češljiće i s njima pokušavali, ali sa ovim baš za tjemenicu to je išlo super. Ja sam prvo pokušavala samo sa bademovim uljem, ali je to bilo koma, naslage su bile samo veće. Četka, trljanje frotirom i slično uopće nije pomagalo, baš je trebao taj češljić.

  48. #148
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Na kraju se riješavamo tjemenice sa jgl kremom. Ne pali niti uljenje niti kombinacija sa mustelom,niti sama mustela...na kraju namazala kremom i za par sati samo s prstima/noktima skinula krastice dolje bez beda. Omekanilo ko s ni jednim uljem. S uha sam sve oljuštila prstima i dok lagano namažem kremom super je,čim dva tri dana propustim odma se ljuskice slažu. S obrva i čela teže ide...a tjeme,nema više krastica,samo se čitava glavica dosta peruta. Valjda bude i to prošlo.

  49. #149
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    E, ta Mustela za tjemenicu... primila je u ruku neki dan u ducanu, pomirisala i ostavila na polici. To smrdi gore od najgore kemije u frizerskom salonu. Ne mogu to staviti bebi na glavu. Pogotovo ne bebi koja reagira na sve sto sam do sad pokusala staviti na nju.

    I nis', hoda okolo sa zutom korom na glavi.

  50. #150
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    E, ta Mustela za tjemenicu... primila je u ruku neki dan u ducanu, pomirisala i ostavila na polici. To smrdi gore od najgore kemije u frizerskom salonu. Ne mogu to staviti bebi na glavu. Pogotovo ne bebi koja reagira na sve sto sam do sad pokusala staviti na nju.

    I nis', hoda okolo sa zutom korom na glavi.
    A prirodna ulja? Neko koje još nisi probala? Kažu da je kokosovo odlično za to. Ali s vremenom bi trebalo proći...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •