Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: stanjen cervix

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    75

    Početno stanjen cervix

    Drage moje,

    jucer sam bila kod doktora i pozalila sam mu se na konstantnu tupavu bol u doljnjem dijelu trbuha, kao menstrualna bol...Pregledao me i reka da mi je cevix stanjen 60% i da bi to ocekivao prije u 36 ili 37 tjednu a ne u 34 kako sam ja sada. Da li je neko od vas imao slican slucaj i da li to znaci da mali andjeo dolazi prije??
    Usput, po mjerama doktora moja je curica tjedan dana naprednija od proracuna....

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    75

    Početno

    Stvarno?? Nitko nikad cuo?

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ako misliš na skraćeni cerviks, to je normalno. kako trudnoća odmiče i beba se spušta, tako se cerviks "skraćuje", a na kraju trudnoće "nestaje".

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    e da, može, ali ne mora značiti da ćeš roditi ranije. da si manje trudna, vjerojatno bi ti preporučio mirovanje, a ovako je sve ok

  5. #5
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Potpisujem cure, čula sam za "skraćen" cervix (kod mene se počeo skraćivati sa 24 tj.), ali za "stanjen" nisam... Nemoj se brinuti, već si pred kraj trudnoće dako da je to normalno

  6. #6
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Podizem malo temu. Koliko prije poroda vam je nestao cervix? Danas mi dr kaze da je jos tu a ja sam presla termin. Koliko brzo moze nestati? Vec sam jako nestrpljiva i zelim rodit.

  7. #7
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moze nestajati tjednima, danima, satima, minutama. Stvarno nema nacina da predvidis kako ce se odvijati porod.

  8. #8
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Kaae jesi li ti prvu trudnocu dosta prenijela? Nekako mi je to ostalo u sjecanju.

  9. #9
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Da, prvu 42+1 (15 dana), drugu 41+3 (10 dana). Oba puta je racunica tocna.

    Prvi se radjao danima, druga je izletjela. Jedino sto nista ne znam o cerviksu i slicnom jer moj ginekolog ne pregledava (a meni nije bilo bitno).

  10. #10
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Meni nema koji dr nije pogledao dole u ovih 11 dana. I nitko nema nista pametno za rec.

  11. #11
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Višerotkama se cerviks istovremeno skraćuje i otvara, tako da na početku trudova može biti posve održan i zatvoren, a već sat kasnije nestao i otvoren koji cm.
    Jako individualno. Kod mene je svaku put išlo tako. Posve zatvorena, a kad krenu trudovi, ide tako brzo, da sam četvrti put rodila u predrađaoni, nisu mi vjerovali da je takav "stil" otvaranja mog cerviksa
    Kod prve trudnoće to ipak ide sporije, najprije se posve skrati i nestsne cerviks, a zatim krene otvaranje, ali vremenski je to isto induvidualno.
    A možda je i tebi već krenulo.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 21.10.2018. at 23:22

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •