Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: Zid u koji se ne može zabiti čavlić - šta napraviti?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno Zid u koji se ne može zabiti čavlić - šta napraviti?

    Ajde stručne cure, molim vas ideje...

    Dakle, zidovi u stanu su tako tvrdi da ne mogu zakucati mali čavlić za malu sliku.
    Čime bi mogla "obložiti" zidove (tankom žbukom?, mrežicom+žbukom?, nečim drugim?) a da dobiju slojić u koji ću moći zabiti one male kukice za slikice?

    Svakako bih voljela čavliće, jer je ideja da vješam dječje rukotvorine, što će reći puno malih sitnica, a raspored promjenjiv, pa mi tipli i slične stvari nisu rješenje.

    I da, radi se o friško renoviranim zidovima, pa mi ne pomaže ni ono "kod sljedećeg sređivanja..."

  2. #2
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    pretpostavljam da su u pitanju armiranobetonski zidovi, u njih ide samo : tipla, ili posebni čavli za beton

  3. #3
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    mi isto imamo na zidu gdje sam zamislila slike armirani beton. udarna bušilica i mini svrdlo. za dječje sitnice bolje kupi veliki komad pluta pa ga uokviri.

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Vidjela sam u Ikea katalogu neke fora lajsne na kojima se magnetima onda mogu pričvrstiti dječje slike. Samo se pitam kako lajsna ide na zid :? čini mi se da je pisalo da se lijepi?!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    181

    Početno

    i mi imamo isti slučaj. bušilica i malo svrdlo.

  6. #6
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    jednostavno rješenje=čelični ekseri/čavli

  7. #7
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    mi isto imamo na zidu gdje sam zamislila slike armirani beton. udarna bušilica i mini svrdlo. za dječje sitnice bolje kupi veliki komad pluta pa ga uokviri.

    Potpis. Nedavno sam kupila u Intersparu jedan, dimenzije su 50x80 cm i košta oko pedesetak kn.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    kod nas gotovi svi zidovi su armirani beton (visokogradnja)
    samo dobra bušilica i tipli

    za sitnice koje neće dugo stajati ili pluto ili blutack (valjda, zaboravih kako se točno zove)

  9. #9
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    ima još jedna opcija, ali skuplja naravno...
    obložiti taj zid nekom kao dodatnom izolacijom, npr. gispane ploče, prefarbati i onda kačiti
    ali loša strana je što onda ne smiješ kačiti preteške slike i stvari na to :?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Zid od cigle.

    Ali to što je na cigli je jako tvrdo!

  11. #11
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa
    Zid od cigle.

    Ali to što je na cigli je jako tvrdo!
    Onda će sigurno pomoći obični čelični čavli!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Dream prvotno napisa
    Citiraj MikiMama prvotno napisa
    Zid od cigle.

    Ali to što je na cigli je jako tvrdo!
    Onda će sigurno pomoći obični čelični čavli!
    Ću da probam ...

  13. #13
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Kod mene nije uspjelo s celicnim cavlima.
    Samo busenje i tiple.
    No, za manje stvari koje mislim mijenjat, doskocila sam sljedecom metodom:
    stavila sam iza slikica (manjih - do velicine A5) dosta selotejpa (onog bijelog, jer je onaj prozirni agresivniji za zid), a okrenutog onako da lijepi i sliku i zid (namjerno nisam htjela onu traku ljepljivu s dvije strane jer kad se skida ostavlja tragove) i stoji jos uvijek

  14. #14
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Kod mene nije uspjelo s celicnim cavlima.
    Samo busenje i tiple.
    No, za manje stvari koje mislim mijenjat, doskocila sam sljedecom metodom:
    stavila sam iza slikica (manjih - do velicine A5) dosta selotejpa (onog bijelog, jer je onaj prozirni agresivniji za zid), a okrenutog onako da lijepi i sliku i zid (namjerno nisam htjela onu traku ljepljivu s dvije strane jer kad se skida ostavlja tragove) i stoji jos uvijek

    ...ili nabavi masu za lijepljenje (ja imam UHU patafix, ima u knjižarama, Muelleru CC1 i sl.) koja liči na plastelin, otrgne se mali komadić, premijesi, oblikuje kuglica i lijepi na zid ispod slike. Time sam zalijepila i termometar na drvenu dasku, kalendar, poster na zid...

  15. #15
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    MalaSirena, jako dobra ideja - nisam ni znala da to postoji.
    Thanks :D

  16. #16
    Drimm avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Ja sam to jedva riješila, ali uspješno. :D
    Naime, postoje kukice za slike (plastične i metalne) s dva ili tri mala čelična čavlića koja su sastavni dio tog seta.
    Samo se zakucaju u zid i imaš i kukicu i riješiš problem. Strašno se jednostavno zabijaju.
    Kupim ih u željeznariji, možda ima u bojama i lakovima, a sigurno u bauhausima, pevecima i sl.

  17. #17
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Drimm, znamo za te kukice, al one ne idu u zid koji je gore opisan
    (barem ne u mom slucaju)

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Ni meni nije uspjelo tim kukicama koje spominje Drimm.

    MalaSirena, da li bi to držalo i staklene okvire? (Ja sam neke slikice (A5) spremila u one staklene okvire da budu kao prave slike.)
    A rukotvorine od slanog tijesta i slično?

  19. #19
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa
    Ni meni nije uspjelo tim kukicama koje spominje Drimm.

    MalaSirena, da li bi to držalo i staklene okvire? (Ja sam neke slikice (A5) spremila u one staklene okvire da budu kao prave slike.)
    A rukotvorine od slanog tijesta i slično?
    Ne znam jer nisam isprobavala. Imam jednu jedinu takvu, ali ta je obješena na čavao.

    A da npr. ipak staviš tiple i u njih čavle (što li već) na dva kraja zida, povežeš ih flaksom ili žicom i onda na tu žicu kačiš slike?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Ako ništa drugo ne upali, morat ću to. Voljela bih ipak naći neko rješenje koje ostavlja više fleksibilnosti ...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    u svakom lsučaju najjeftinije i najpraktičnije rješenje je izrada panela u određeneoj dimenziji na koji se s lakoćom može zabijati, skidati....

    kakav panel ovisi o izgledu ostatka prostora: da li paše pluto, pa uokviren u neki zgodan okvirić, ili obična knauf ploča uokvirena, ili panel od one guste izolacijske spužve .....

    može se svašta iskombinirati. bušenje i tiplanje svake pojedine slike je glupo ako će se to skidati dole svako malo i mjenjati.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj bleeda prvotno napisa
    ... ili obična knauf ploča uokvirena, ili panel od one guste izolacijske spužve .....
    E ovakve ideje mi se sviđaju! Može malo više detalja. Kakva je to izolacijska spužva? Kako se to radi?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj bleeda prvotno napisa
    ... ili obična knauf ploča uokvirena ...
    se ovo može negdje kupiti gotovo?

    Moja ideja je bila staviti na zid onu mrežicu za fino žbukanje čoškova, pa preko nje navuči još jedan tanki sloj normalne ("mekane") žbuke, tako da cijeli zid bude prekriven.
    Ali ne znam da li je to izvedivo kako sam si zamislila?
    I da li će to služiti svrsi, tj. hoću li onda moći zabiti čavliće?

    Stručnjaci i stručnjakinje?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Ja bih se nadovezala na temu, ne želim vješati slike nego montirati zidne lampe... jel ima neko alternativno rješenje da ne moram štemati armiranobetonski zid na kojem je samo tanak sloj žbuke? Ali ono da dobro izgleda, a ne kao improvizacija?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa
    Citiraj bleeda prvotno napisa
    ... ili obična knauf ploča uokvirena ...
    se ovo može negdje kupiti gotovo?

    Moja ideja je bila staviti na zid onu mrežicu za fino žbukanje čoškova, pa preko nje navuči još jedan tanki sloj normalne ("mekane") žbuke, tako da cijeli zid bude prekriven.
    Ali ne znam da li je to izvedivo kako sam si zamislila?
    I da li će to služiti svrsi, tj. hoću li onda moći zabiti čavliće?

    Stručnjaci i stručnjakinje?
    MikiMama, izolacijska spužva se može kupiti u Petrokovu, imaš je u raznim debljinama, i izgleda ti kao gusta crna gumirana spužva. MM ju koristi za izolaciju zvukova u autu.

    Primjer:
    kupiš šperploču debljine 6-8 mm dimenzije 1 x 2 m ili koliko već
    na to nalijepiš 1 x 2 te spužve
    kupiš u npr gramatu kutne drvene lajsne (ima profila kakvih hoćeš) i narpaviš okvir oko svega toga
    pofarbaš okvir kako hoćeš, šareno, ovak onak
    odostraga nabiješ one nosače za slike malo čvršće i nek ih je 4 komada npr.
    to utiplaš u zid i na to onda stavljaš šta hoćeš sa čavlićima

    knauf se isto kupuje u pločama i možeš ga rezati
    ovih spužva kojekakvih imaš po kemobojama i sličnim dućanima i u raznim bojama

    ja ti ne preporučujem da išta trajno stavljaš na zid, te mrežice i ostalo ....preskupo će te koštat a ako hoćeš u zid nabit čavlić treba ti barem 1 - 2 cm "mesa" u koje ćeš zabijat.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    Ja bih se nadovezala na temu, ne želim vješati slike nego montirati zidne lampe... jel ima neko alternativno rješenje da ne moram štemati armiranobetonski zid na kojem je samo tanak sloj žbuke? Ali ono da dobro izgleda, a ne kao improvizacija?
    za ovo bi trebalo prvo znati kakve su ti te lampe odnosno koliki dio dolazi na zid, ali mislim da je zbog sigurnosti bolje ih utiplat u zid. jednom je prilikom mom starom luster zveknuo nasred kuhinjskog stola zbog imporvizacije jer mu je bila tlaka utiplat ga u plafon... držala je njegova imporvizacija jedno godinu dana a onda je bilo buuum...ode stol i luster u klinac

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    aha, zapravo nisam mislila na lampe nego na vođenje struje do njih. Za lampe ćemo nekako izbušiti rupe, ali štemati par metara zida mi se čini horor. A nekakve vodilice bi mislim izgledale ružno :?

  28. #28
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Postoji li nešto što može držati sliku na zidu a nije čavlić? Ja ako zabijam pad žbuka i odu komadi zida. A tiplanje radi slika mi nije bas neko lijepo rjesenje...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Ako je slika teška, onda najbolje tiple (to će najmanje oštetiti žbuku i najbolje držati)
    Ako je nešto lagano, ima patafix propower koji drži do 3kg

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Postoji li nešto što može držati sliku na zidu a nije čavlić? Ja ako zabijam pad žbuka i odu komadi zida. A tiplanje radi slika mi nije bas neko lijepo rjesenje...
    Imaš ovakve kukice za slike, ali to drži vodu samo ako slika s okvirom nije preteška: http://www.esel.hr/hr/proizvodi/vjesalice-i-cavlici/

  31. #31
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Kukica mi se ne svidja. Stavila bih malene lagane slike s okvirima i da je čavlić štogod nevidljiv iza.

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Da je čavao nevidljiv kukica koja je na slici mora biti unutar okvira

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Ako ti je betonski zid - nema šanse da zabiješ išta u njega.

    Ako se žbuka odvaljuje, najbolje je da fakat zabiješ tanke čavliće, ali okvir slike mora biti takav da se može zakvačiti za rub, tako da se ne vidi način učvršćenja.

    Za lagane slike imaš ove samoljepive vješalice https://www.chemaco.hr/hr/katalog/vj...e-samoljepive/ ali svejedno trebaš imati čavao na koji se to objesi.

    Za postere i slično imaš ovaj sustav dvostranih naljepnica (pogledaj do kraja - na početku je klasičan način učvršćenja) https://www.europosteri.hr/okviri/sa...tragova-v29519

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •