Stranica 30 od 38 PrviPrvi ... 202829303132 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,451 do 1,500 od 1875

Tema: stigao i moj nalaz hormona....

  1. #1451

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ma samo to uzmi dabroston i izvadi hormone. Sretno!

  2. #1452
    popsy15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    Moj nalaz
    Prolaktin 1495
    Fsh 8,3
    Lh 10,1
    Tsh 2,36
    S obzirom na ovako povišen prolaktin sumnjam da će me pustit sljedeći mjesec u postupak
    Ima ko iskustva?

  3. #1453
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    Cure,

    molim Vas tumačenje slijedećih nalaza. Zuzy mi je stavila u uho da njihov omjer možda nije ok ali nije sigurna.

    A tko zna, bit ću zahvalna:

    TSH: 0,96
    fT3: 2,42
    fT4: 0,85
    FSH: 3,8
    LH: 3,2

  4. #1454

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Meni ovi nalazi izgledaju uredno.
    Omjer kojih bi bio sporan?

  5. #1455
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    A ne znam. Ne kužim se!!!!! Nije prenisko?

    Tražim dlaku u jajetu - na rubu sam i želim sve napraviti/provjeriti da pripremim teren i da nam uspije postupak br. 3! Na izmaku sam snaga i očajna!

  6. #1456

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Neobicni su mi rezultati za ft3 i ft4, koje su mjerne jedinice i referentne vrijednosti? Ostalo se cini ok.
    Ako mislis na tsh, nije prenizak.

  7. #1457
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Mislila sam na omjer fsh i lh,bubek to je ok tak nisko i podjednako?

  8. #1458

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Da, to je uredan nalaz. Visok fsh je jedan od pokazatelja smanjenje rezerve js, a lh visi od fsh je karakteristican za pcos.

  9. #1459
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    E to,tnx.

  10. #1460
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    Mjerne jedinice i referentne vrijednosti su:

    za fT3: 2,42 pg/ml (1,71-3,71)
    za fT4: 0,85 ng/dl (0,70-1,48)

    Što se tiče Albumina - provjerena informacija s doktorima (za one cure koje će eventualno biti u dilemi kao ja)= Albumin ovisi izmedju ostaloga i od omjera proteini/voda u tijelu i služi laboratorijama za neke interne odrednice. Dakle - bez razloga za brigu!

  11. #1461

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Čekajući svoju m koja je danas trebala doći sam nasla svoj nalaz hormona iz 9.mj (3-5dc).
    Ako bi netko mogao protumaciti
    Nisam sigurna da li su svi hormoni uredu i ne znam što je uopće SHBG i FAI.

    AMH 32.9 (0-75.7)
    Slobodni testosteron 41.7 (0.2-14.2)
    Inzulin 66.4 (21-174)
    TSH (1.82 (0.55-4.78)
    LH 10.2 (2.12-10.89)
    FSH 8.39 (3.89-8.78)
    Testosteron 2.8 (0.4-2.6)
    Estradiol 104 (99-448)
    Prolaktin 432 (71-566)
    DHEA-S 15.1 (0.5-10.6)
    Androstendion 17.0 (1.7-11.5)
    SHBG 98.7 (18.2-135.5)
    FAI 2.8 (0.65-10.9)
    Napomene i komentari: D3

  12. #1462

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Bananka, ovo izgleda kao tipicni nalaz osobe s pcos-om (poviseni muski spolni hormoni, visoki lh i fsh i lh visi od fsh).

  13. #1463

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Hvala bubekice, sto tocno znaci pcos? to mi jos nijedan dr. nije rekao.
    samo su me dr.pitali svaki puta, kada su pogledali nalaz, da li mi m stize na vrijeme...a meni uvijek u uricu osim danas.
    da li to moze biti uzrok 3IVF neuspjeha ?

  14. #1464
    popsy15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    i kod mene je omjer fsh i lh kao i kode tebe Bananka i nema govora o PCOS potvrđeno od više doktora, sad za ove povišene muške... nisam sigurna. Navodno Lh mora biti dba ili tri puta veći od fsh da bi se govorilo o tipičnom nalazu.
    Posljednje uređivanje od popsy15 : 24.10.2014. at 21:32

  15. #1465

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Pcos - sindrom policisticnih jajnika.
    Vjerojatno su te zato i pitali dal ti je m tocna. Ali pcos se vidi i na uzv, nije hormonalni status jedino sto se uzima u obzir.
    I nije tocno da lh mora biti 2-3 puta veci, meni je lh 14, a fsh 12, batem bio 4/2012.

  16. #1466

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Onda cu smatrati ako je dr.nije reagirao tj.trazio dodatne pretrage da je to ok, jer mi je on radio i uzv u rujnu.
    Htjela sam jos s nekim prokomentirati, a skim bi ako ne s vama
    Uglavnom hvala vam

  17. #1467

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Nisam ti odgovorila za utjecaj na uspjeh IvF-a, problematicni su poviseni muski spolni hormoni.
    Rjesenja tog problema su decortin ili kontracepcija par ciklusa prije stimulacije.
    Kao pcos-usa imam taj problem, nazalost.
    Ako sam dobro shvatila, ti si kod dr. R, pitaj ga za te androgene, mozda smisli nesto pametno.

  18. #1468

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Pitala sam dr.R. da li su hormoni uredu (dala bas ovaj nalaz) i rekao da se nista ne brinem da je sve dobro. I prije sam imala povisen dheas,testosteron i androstendion i dr.J. na VV mi je znala reci da se hormoni s pikanjem izreguliraju. Jednom sam bila kod dr.A.(VV)na pregledu (kada dr.J nije bilo) dao mi je tablete koje sam pila 3dana koje su smanjile dheas.ali to nije bilo za vrijeme postupka. pitala sam dr.j.kada smo krenuli u postupak da li to trebam piti i rekla da ne treba.
    Opcenito znam da se dheas izlucuje iz nadbubrezne zljezde i da su radi toga testosteron i androstendion poviseni, jer oni ovise o tom dheas. Radi toga postoji povisena dlakavost i ispadanje kose.
    Pitati cu svakako jos jedom dr.R.za uspjesnost trudnoce s tim visokim muskim hormonima.
    sorry na dugom postu.
    bubekice sto bi mi bez tebe na ovom forumu! HVALA ti od <3
    Posljednje uređivanje od Bananka : 25.10.2014. at 08:32

  19. #1469
    popsy15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Pcos - sindrom policisticnih jajnika.
    Vjerojatno su te zato i pitali dal ti je m tocna. Ali pcos se vidi i na uzv, nije hormonalni status jedino sto se uzima u obzir.
    I nije tocno da lh mora biti 2-3 puta veci, meni je lh 14, a fsh 12, batem bio 4/2012.
    Tebi je i fsh visok, kako je meni objašnjeno visok fsh ima veze sa slabom rezervom jajnih stanica , a kako se rezerva smanjuje tako i Lh opada, pa ti je vjerojatno prije bio Lh i viši samo kako se Fsh povećava tako Lh pada i dolazi do regulacije ciklusa. Ali.... to je tako meni objašnjeno, ne znači da sam u pravu .

  20. #1470

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    popsy ne znam o kakvoj slaboj rezervi jajnih stanica pricas na amh 120 i afc >30...
    ja sam ti samo zeljela ukazati da nije nuzno da lh bude toliko veci od fsh, problematicno i karakteristicno za pcos je i kad su lh i fsh oboje poviseni, a lh blago iznad fsh.

  21. #1471
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Pozdrav, vidim da se kuzite u svasta, pa bi li mi mogli malo prokomentirati nalaze, ja znam nesto otprilike, al ne znam koliko su ovo losi nalazi i jesu li za neku terapiju. U svakom slucaju, idem s njima kroz par dana doku, al sam nestrpljiva :D http://postimg.org/image/prtza3a7z/6bce3803/ Naravno, ako uspijete dobro procitati, nemam nalaze kod sebe jos, samo su mi poslikali.. Tnx

  22. #1472
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ja skoro nista ne vidim.

  23. #1473
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Sutra cu imati nalaz pa cu staviti bolju sliku..

  24. #1474
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Evo nove slikice.. http://postimg.org/image/wmxq9il6t/ Znam da FSH i LH dokazuju PCOS, tu dijagnozu vec znam, al me zanima ovaj estradiol najvise..

  25. #1475

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Estradiol je isto ok, standardno nizak za pocetni dio ciklusa.
    Lh i fsh standard za pcos.
    Imas srece jer testosteron nije povisen

  26. #1476
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Bar nesto Jeste vi provjeravali feriti, jel vam doktori obracaju paznju na njega? Meni je jedan rekao da je on bitan, a dr je rekao da on uopce nije bitan za T.. Sad koga slusati nemam pojma..

  27. #1477

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/71468-F...hlight=feritin
    prekopaj ovdje
    mislim da nisam vadila, ne sjecam se.

  28. #1478
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj xavii prvotno napisa Vidi poruku
    Bar nesto Jeste vi provjeravali feriti, jel vam doktori obracaju paznju na njega? Meni je jedan rekao da je on bitan, a dr je rekao da on uopce nije bitan za T.. Sad koga slusati nemam pojma..
    Mjerila...ok je. Ma njima je sve bitno a na kraju nista nije bitno. Jer uvijek ima jos pretraga koje mozes napravit....i tak u nedogled.

  29. #1479
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    A bas to, moja prijateljica je nakon 5 dr, pitala zadnjeg kod kojeg je bila, po kojim su oni knjigama ucili medicinu, jer svaki drugacije kaze.. I cesto kontradiktorno..

  30. #1480
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    ni mi nismo feritin
    čini mi se da ga rijetko tko radi u sklopu mpo obrade...možda prije ide na preporuku liječnika opće medicine, uz kontrolu kks i slično. al neka me iskusniji isprave

    što se knjiga tiče, učili su po različitima. doslovno. medicina nije egzaktna znanost...njihove prakse, savjeti i tražene pretrage se mijenjaju u skladu s novim istraživanjima. mišljenja im se razlikuju, a za nas pacijente to nije nužno loše. evo malo u obranu liječnika, da ne ispadne da ih se stalno špota ovdje
    tražite onog koji vam paše u komunikaciji i kojem vjerujete barem malo više od ostalih...nema nam druge nažalost. sretno cure!

  31. #1481
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    ni mi nismo feritin
    čini mi se da ga rijetko tko radi u sklopu mpo obrade...možda prije ide na preporuku liječnika opće medicine, uz kontrolu kks i slično. al neka me iskusniji isprave
    Meni op nije dala da izvadim feritin dok sam kontrolirala željezo...rekla je da to nije običaj i tek se vadi ako željezo nije dobro. Meni je bilo uredno,pa je smatrala da netrebam. Gin. nisam nikad pitala o tome..

  32. #1482
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Meni je to hematolog predlozio.

  33. #1483
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Jel zna tko da li HLA antigens bitan???

  34. #1484
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Nivesa, ne bih ti znala.. Bila kod doktora danas, rekao mi da je sve ok, samo estrogen malo nizak, al ne znacajno. Dao mi duphastone od 14-25.dc. Pitala sam ga jel po FSH I LH imam policisticne jajnike, on kaze da po ovim nalazima nemam?! Meni nista nije jasno..

  35. #1485

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Obicno je kod pcos-a lh 2 do 3 puta veci od fsh, estradiol visok i testosteron povisen.
    Imas li ovulacije?

  36. #1486
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Cini se meni draga moja da njima nije nis jasno pa zakaj bi nama bilo. Ocito svaki dr misli svoje

  37. #1487
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Imam ovulacije obicno 17-18 dan, prosli ciklus nesto ranije znalo mi se dogoditi nekad anovul.ciklus al ove god jos nije. A nivesa slazem se i to bas frustrira

  38. #1488
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Sigurna si u svoje ovulacije??

  39. #1489
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Isla sam na folikulometrije, pa sam zato sigurna, a imam dosta jake simptome O pa je mogu i sama prepoznati. U biti ove god nisam isla svaki mj kod dr al po probadanju i lh trakicama sam sama znala. Osim ako one nisu pouzdane, po cemu mislis da ne bi trebala imati O, ovaj estrogen ili? Dr mi je rekao da je progesteron ok za ovu fazu ciklusa..
    ,

  40. #1490
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Vadila sam estradiol i progesteron 7.dan nakon pozitivne LH trakice jer folikul nije prsnuo kako je potvrđeno ultrazvukom pa O nije ni bila. Nisam se imala prema čemu drugome ravnati. Po estradiolu mogu biti u bilo kojoj fazi osim menopauze.

    Estradiol 400.7 (ref.int: fol.faza 90-716; ov.faza 243-1509; lut.faza 147-958; postmenopauza <36.7-145)
    Progesteron 56.07 (ref.int: fol.faza 0.6-4.7; sred.ciklusa 2.4-9.4; lut.faza 5.3-86; postmenopauza 0.3-2.5)

  41. #1491

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    70

    Početno

    jos ce ispasti da te uhodim po forumu :D ali sam se malko poistovjetila sa tvojom situacijom pa me zanima razvoj dogadjaja..
    Cini mi se da je ovo dosta visok progesteron za ciklus gdje niije bila ovulacija, jel netko zna vise?

    meni je receno za nalaz od 60i nesto sitno da je to siguran dokaz da je bila O pa me zanima gdje je granica..
    Posljednje uređivanje od aaria : 08.11.2014. at 13:11

  42. #1492
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Hahaha... Samo ti stalk-aj.
    Ja bi isto mislila da je O bila da me ne gleda cista 2,5x3cm sa utz sličice. LH trakica bila pozitivna na 12 dan ciklusa. Na 15. i 17. smo se moj ex folikul i ja i dalje gledali. SVI simptomi kao da je O bila prisutni i pms u punom zamahu. Ako je progesteron iznad 60 siguran znak da je ovulacija bila, onda ovaj moj 56 je blizu ali nije baš, a?

  43. #1493

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Eryngium uzimas li neki progesteron tipa utrogestan ili duphaston?

  44. #1494

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    70

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Hahaha... Samo ti stalk-aj.
    Ja bi isto mislila da je O bila da me ne gleda cista 2,5x3cm sa utz sličice. LH trakica bila pozitivna na 12 dan ciklusa. Na 15. i 17. smo se moj ex folikul i ja i dalje gledali. SVI simptomi kao da je O bila prisutni i pms u punom zamahu. Ako je progesteron iznad 60 siguran znak da je ovulacija bila, onda ovaj moj 56 je blizu ali nije baš, a?

    sad sam nasla na brzinu nesto na stranici jedne klinike, moze biti jednaka razina progesterona kao kod ovulatornog ciklusa jel doktor 100% rekao da je cista?

  45. #1495
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Jok, ne uzimam ništa.
    Ni prije kad sam imala cistu nisam uzimala ništa. Došla vještica i otišla cista.
    100% sigurna. Upravo gledam u nalaz, kaže folikularna cista. Endometrij trolinijski u početnoj sekrecijskoj fazi. U Douglasu nema slobodne tekućine. To je bilo 15. dan ciklusa i ponovo 17.

  46. #1496
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Na 3. dan ciklusa svi hormoni u ref. vrijednostima za folikularnu fazu. Čim dobijem idem opet na utz vidjeti ako je cista otišla.

  47. #1497

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Moram priznati da se malo gubim u tome sto te tocno muci?

  48. #1498
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Moram priznati da se malo gubim u tome sto te tocno muci?
    To što nisam imala ovulaciju a hormoni svi kako trebaju biti.

  49. #1499
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    najzdravije zene sa najsavrsenijim nalazima ikad znaju ne imat ovulaciju 1,2 godisnje... rekl abi da to moze bit normalno... bubekica se ipak vise kuzi pa neka ona odgovori pametnije

  50. #1500

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    70

    Početno

    Vjerojatno onda je LUF, a ne obicna folikularna cista (mislim da su to dvije razlicite stvari, mozda grijesim), jer folikularna ne luci progesteron, pa nalazi ne bi bili standardni za luteinsku fazu ciklusa.
    Ne znaci odmah da imas sindrom, ali mozda da pratis sad par ciklusa na uzv prije zadnje inseminacije da se utvrdi jel ti tako svaki mjesec ili je ovo izolirani slucaj.

    Meni nije pukao sad uz stopericu kad sam bila na kontrolnom uzv, pa me muci jel luf jer je brljao nesto o tome, ali neodredjeno.. eto a do malo prije sam se veselila jer me bole cice, ali vidim da mogu otpisat svoje simptome kao mjerodavne...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •