Stranica 31 od 38 PrviPrvi ... 212930313233 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,501 do 1,550 od 1875

Tema: stigao i moj nalaz hormona....

  1. #1501

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    70

    Početno

    da, ali onda nalazi to pokazu, za konkretno taj ciklus, ovdje nije taj slucaj

  2. #1502

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno


    Namjera mi je bila pomoci, ali u ciste se bas slabo kuzim...
    Posljednje uređivanje od bubekica : 08.11.2014. at 13:23

  3. #1503
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    aha, da, sorry eryngium zaboravila sam da sumnjas na LUf.. ja se nadam da je samo neka zbrka i samo ovaj mjesec u hormonima, i da nece biti problema... ali svakako aaria je dobro rekla, pratite uzv-om par ciklusa

  4. #1504
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj aaria prvotno napisa Vidi poruku
    da, ali onda nalazi to pokazu, za konkretno taj ciklus, ovdje nije taj slucaj
    Da, i na podforumu LUF sindrom je isto jedna cura pitala ako je potvrđen s vrijednosti estradiola i progesterona pa sam očekivala da će biti pošemereni.
    Svaki ciklus imam iste simptome. Ovaj nije ni po čemu drugačiji od bilo kojeg drugog ciklusa osim što mi je potvrđeno da folikul nije pukao.

  5. #1505
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku

    Namjera mi je bila pomoci, ali u ciste se bas slabo kuzim...
    Hvala, cijenim to, zaista. Svaki komadić informacije mi pomaže jer polako slažem mozaik šta i kako ću dalje. Sve super a trudna nikad. Zašto me kad sam bila znatno mlađa moj bivši ginić 5 godina držao na antibebi kao PCOS a nije bilo niti jedne potvrde PCOS hormonski niti simptomatski. Na jednom drugom topicu sam rekla da bi mi taj LUF sindrom puno toga objasnio. Možda se hvatam za slamke.

  6. #1506

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    70

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, cijenim to, zaista. Svaki komadić informacije mi pomaže jer polako slažem mozaik šta i kako ću dalje. Sve super a trudna nikad. Zašto me kad sam bila znatno mlađa moj bivši ginić 5 godina držao na antibebi kao PCOS a nije bilo niti jedne potvrde PCOS hormonski niti simptomatski. Na jednom drugom topicu sam rekla da bi mi taj LUF sindrom puno toga objasnio. Možda se hvatam za slamke.
    Moj ti je savijet da ne cekas sad mengu nego odmah pravac kod mpo doktora, da vidi ultrazvucno cistu i nalaz progesterona, pa vjerojatno nece biti tako brz na okidacu za slijedeci put, i s njim se dogovori za plan za dalje. Mora postojati sansa da radite ciljane sa stopericom, ako se utvrdi luf sindrom, da ne trosis postupke.

  7. #1507
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto me kad sam bila znatno mlađa moj bivši ginić 5 godina držao na antibebi kao PCOS a nije bilo niti jedne potvrde PCOS hormonski niti simptomatski.
    ovo se i meni dogodilo, a s promjenom ginića ispalo sasvim suprotno
    ery drž se i sretno...i potpis na aariu

  8. #1508
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Hahaha... Samo ti stalk-aj.
    Ja bi isto mislila da je O bila da me ne gleda cista 2,5x3cm sa utz sličice. LH trakica bila pozitivna na 12 dan ciklusa. Na 15. i 17. smo se moj ex folikul i ja i dalje gledali. SVI simptomi kao da je O bila prisutni i pms u punom zamahu. Ako je progesteron iznad 60 siguran znak da je ovulacija bila, onda ovaj moj 56 je blizu ali nije baš, a?
    Meni je dr Radoncic rekao da luf luci i estrogen i progesteron,ali u neidealnim omjerima tako da cisto sumnjam da iz nalaza mozes iscitati previse osim ako imas isti nalaz iz nekog ovulatornog ciklusa,a i to je upitno posto nisu hormoni svaki mjesec bas jesnako poslozeni....

  9. #1509
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    I kod folikularne ciste koliko se meni cini nema prelaska endometrija u sekrecijski posto nema skoka progesterona...to je sigurno luf onda...pogotovo sto je vrijednost progesterona prilicno visoka...

  10. #1510

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj xavii prvotno napisa Vidi poruku
    Nivesa, ne bih ti znala.. Bila kod doktora danas, rekao mi da je sve ok, samo estrogen malo nizak, al ne znacajno. Dao mi duphastone od 14-25.dc. Pitala sam ga jel po FSH I LH imam policisticne jajnike, on kaze da po ovim nalazima nemam?! Meni nista nije jasno..
    Citiraj xavii prvotno napisa Vidi poruku
    Imam ovulacije obicno 17-18 dan, prosli ciklus nesto ranije znalo mi se dogoditi nekad anovul.ciklus al ove god jos nije. A nivesa slazem se i to bas frustrira
    Draga svakako provjeri kod dr. Kad da počneš uzimati duphastone. Ja sam poprilično sigurna da ako ovulaciju imaš 17-18 DC, a progesteron počneš uzimati 14 DC da ce ti to djelovati kontra tj kao kontracepcija!

    Joj ti ginici! Pa uopće ti nije personalizirao terapiju s obzirom na karakteristiku tvog ciklusa!
    Duphastone, svakako poslije ovulacije!

  11. #1511

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Ilustracije radi, meni je propisano da progesteron počnem uzimati 3 dana poslije ovulacije.
    Dakle da budemo 100% sigurni da je poslije, jer svima O varira a kako neće npr, tebi koja najvjerojatnije imaš pcos
    Posljednje uređivanje od orange80 : 08.11.2014. at 16:49

  12. #1512
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Ici cu na folikulometriju u pon (11 dc), pa cu ga pitati. Ma bzvz je skroz, sad zadnji put kad sam bila mi je dao duphastone, i neke vaginalete kao da se malo ocisti sve dolje, a nije me uopce pregledao!! Znaci samo sam donijela nalaz, procitao je, dao mi terapiju i to je to.

  13. #1513

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj xavii prvotno napisa Vidi poruku
    Ici cu na folikulometriju u pon (11 dc), pa cu ga pitati. Ma bzvz je skroz, sad zadnji put kad sam bila mi je dao duphastone, i neke vaginalete kao da se malo ocisti sve dolje, a nije me uopce pregledao!! Znaci samo sam donijela nalaz, procitao je, dao mi terapiju i to je to.
    Reci mu svakako da te pošalje izvaditi hormone (estrogen i progesteron) 21 DC, ili 7 dana nakon ovulacije,
    To ce ti tek dati pravu sliku da li ovuliras ili ne. I svakako mu reci da bi mu došla na uzv nakon ovulacije,
    da vidi jel folikul puknuo ( mada mnogi ni to ne znaju vidjeti - na žalost iskusila na vlastitoj kozi), ali ipak odi.
    Ako može nek ti da sve slike sa uzv, možda ti zatrebaju, da ti ih netko drugi ocita

  14. #1514
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Ja uvijek idem i poslije O, dok ne vidi zuto tijelo.. Bar je u tome ok haha Imam sve slike, doduse od privatnika, od socijalnog ne, mogu album vec napraviti.. Pitat cu ga u svakom slucaju uputnicu za ove 21.dc. hvala

  15. #1515
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je dr Radoncic rekao da luf luci i estrogen i progesteron,ali u neidealnim omjerima tako da cisto sumnjam da iz nalaza mozes iscitati previse osim ako imas isti nalaz iz nekog ovulatornog ciklusa,a i to je upitno posto nisu hormoni svaki mjesec bas jesnako poslozeni....
    I ako je LUF ponavljajući u biti ne znaš bez utz-a koji je ciklus ovulatoran a koji ne jer su, kao što se vidi iz mog primjera, hormoni beskorisni.

  16. #1516
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    cure, može mala pomoć. nalaz prolaktina je 674, a ref vrijednost je do 496...gin odbija slati dalje na pretrage, ponoviti nalaz ili bilo što da se provjeri u čemu je stvar...nisam baš s prolaktinom na ti..jesam, čitala sam, ali neko iskustvo bi dobro došlo. hvala

  17. #1517
    goodwitch avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    207

    Početno

    Rominka,
    povišeni prolaktin u svakom slučaju nije dobro imati ako se planira postupak, ali bi ga trebalo ponoviti ako nije pravilo vađena krv tj, prije vađenja bi trebalo odsjediti pola sata i onda ga vaditi.
    Kad se onako nabrzaka uletava u labos i vadi može pokazati lažno povišeni nalaz. Tako da bi ga trebalo ponoviti u svakom slučaju jer ako je stvarno povišen onda to treba riješavati prije postupka.

  18. #1518
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Ide novo vadjenje. Dobiti uputnicu danas je ...uf..moras se boriti gdje god dodjes.

  19. #1519
    Thisted avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    81

    Početno

    Izvadi ga ponovo, ja sam se mucila godinama sa njim . Vise ga ne pratim.
    Mora se izvaditi u stanju mirovanja, znaci dodjes u bolnicu i trazis da te bocnu i ostave u hodniku.
    Nit s kim pricas, niti tipkas po telefonu. Iskljuciš se
    Potpuno mirovanje i za nekih 30, 45 min sestra dodje i uzme krv.
    Veruj mi drasticna razlika u rezultatima!
    A nedavno sam saznala da je bitno biti u budnom stanju 3 h pre vadjenja krvi.
    Eto, nadam se da sam bar malo pomogla

  20. #1520
    Thisted avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    81

    Početno

    Novost u osiječkoj bolnici veeeelikim slovima u laboratoriji piše da se Prolaktin vadi nakon 30 min mirovanja.
    Napokon !

  21. #1521

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Evo mojih nalaza 3dc pa mi recite sta mislite. Lh 2.6 ref vr.0-75.7 testosteron 8.9 0.2-14.2 inzulin 44.9 21-174 lh 3.62 2.12-10.89 fsh 15.03 3.89-8.78 testosteron 1.1 0.4-2.6 estradiol 93 99-448 prolaktin 131 71-556 progesteron 1.0 0.5-3.1 dhea-s 6.3 0.6-7.2 shbg 19.3 18.2-135.5 fai 5.7 0.65-10.9

  22. #1522
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    antony, fsh ti je prilično povišen (34 iz nicka su godine?), što ukazuje na smanjenu rezervu. u prvo vrijeme, kad fsh počne rasti, nije konstantno povišen nego varira... zato neki dr-i traže ponavljanje nalaza fsh nekoliko puta.
    uz fsh, najbolja slika stanja ovar. rezerve je usporedna slika fsh, amh i broja antralaca. koliki ti je amh? znaš li kako stojiš s antralcima?

    na ovim temama možeš naći najkorisnije informacije za tu dg
    http://forum.roda.hr/threads/67687-N...koli-rezultati
    http://forum.roda.hr/threads/83688-K...-trudni-DVAPUT

  23. #1523

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Znam da mi je rekao dok mpo da imam jako smanjenu rezervu. Za amh neznam koliki mi je. Nigdje mi ne pise. Recimo u stimuliranim nisam imala js a kad smo isli u prirodnjak jednu ili dvije. S time da je bio klomic 3*1 .

  24. #1524
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    tako je i meni bilo... s niskom rezervom pogodan ciklus za stimulaciju nije svaki ciklus - variraju. zato bi ti mpo-ovac u optimalnom vodjenju pratio svaki ciklus, a u stimulaciju se onda ide u pogodnom ciklusu, kad ima više antralaca. nažalost, takav individualni pristup kod nas nije uobičajen u državim klinikama

    pogledaj si ovu prvu temu koju sam ti zalijepila, sigurna sam da ćeš naći puno toga korisnog

  25. #1525

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Sushi ja vise nemam pravo ici kod nas. Planiramo u MB mislim da cu prvo na neke pretrage koje moram jos obaviti pa na postupak. Sve cu znati sljedeci mj. Mislim da tamo malo drukcije ide pa cu pokusati. Sad vise nemam sto izgubiti mogu samo dobiti. Idem kod Vasiljevica. Vele da je on dobar pa da vidimo.

  26. #1526
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    sretno nadam se da ćeš nam pisati o iskustvu s MB na slovenskoj temi... nadam se da ćeš tamo saznati i više o svom amh i antralcima, držim fige!

  27. #1527
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    antony, sretno u MB.


    ali moram te pitati kako da ste se odlučili za Maribor? iako hr pacijentice donošenjem novog mpo zakona više ne odlaze masovno u MB, u UKC Maribor i dalje je vjerojatno duga lista čekanja za postupak.

    jeste li razmišljali o privatnim klinikama u Hrvatskoj?

    kako to da nisi uradila amh? ako se dobro sijećam dr A. na VV, je predlagao donaciju js.


    sretno!
    Posljednje uređivanje od Inesz : 09.01.2015. at 09:14

  28. #1528

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Inesz jesmo razmisljali o nasim klinikama al nekako mm nije za njih on je rekao MB, iako sam ja zeljela malo odmora od svega. Probat cemo kod njih, ako tamo nece ici onda cemo svojim troskom na doniranu js. Nikad me ni jedan mpo nije slao na neke druge pretrage. Mozda su mi i vadili krv za amh al to neznam. Pitat cu dok kad cu ici po papire.

  29. #1529
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    možda i jesu, pa se ne sjećaš... dobila sam dojam da su na VV gotovo svi radili amh, češće nego u drugim klinikama u svakom slučaju

    antony, znam da smo već otišli na off... ali ovo mi je prvi glas, pa me zanima - imate informaciju da je MB ok destinacija za low respondere pa zato taj izbor? ili se radi o nekim totalno drugim razlozima (ne moraš ih pisati, naravno)

    sretno!

  30. #1530

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Sushi znam da jesu jer dr. Vasiljevic prvo trazi dosta pretraga i kad vidi sve nalaze onda ide dogovor i veli dal se isplati ici u sta ili ne. Ja nisam samo tako isla na MB mm se dobro raspitao za njih. Imamo dva para koji su isli kod njega i na srecu uspjeli al je bilo i suza i svega jer su imali jako lose nalaze.

  31. #1531
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    antony, ako je riječ o doktoru Vlaisavljeviću - ja za Vasiljevića nisam čula, ako griješim, zanemari - on ti sada radi i u Beta plusu pa možete ići na konzultacije u ZG, ako vam je bliže/jeftinije...

  32. #1532
    sretna 1506 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    309

    Početno

    Ako je LH 10,a FSH 5 Jel to u pravilu znači pcos,vađena krv 2.dc

  33. #1533

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj sretna 1506 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je LH 10,a FSH 5 Jel to u pravilu znači pcos,vađena krv 2.dc
    u pravilu da.

  34. #1534

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    tako je i meni bilo... s niskom rezervom pogodan ciklus za stimulaciju nije svaki ciklus - variraju. zato bi ti mpo-ovac u optimalnom vodjenju pratio svaki ciklus, a u stimulaciju se onda ide u pogodnom ciklusu, kad ima više antralaca. nažalost, takav individualni pristup kod nas nije uobičajen u državim klinikama

    pogledaj si ovu prvu temu koju sam ti zalijepila, sigurna sam da ćeš naći puno toga korisnog
    da li ovo boldano podrazumijeva vađenja fsh 3dc + uzv u svakom ciklusu, ili može i samo vađenje fsh ili samo UZV?
    odnosno ako ne oboje, što je od ovog dvojeg mjerodavnije?

  35. #1535
    sretna 1506 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    309

    Početno

    A kako to odjedanput,prije godinu dana bilo sve OK,sta to SAD znači za postupak ivf?

  36. #1536
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    da li ovo boldano podrazumijeva vađenja fsh 3dc + uzv u svakom ciklusu, ili može i samo vađenje fsh ili samo UZV?
    odnosno ako ne oboje, što je od ovog dvojeg mjerodavnije?
    dobila sam dojam da je ovo jako individualno - i što se tiče prakse pojedinog mpo-ovca i klinike (i izvan hr, oni koji pišu o tome) i što se tiče pacijentice (godine, dotadašnji pokušaji i sl.)...
    mi smo pratili prvenstveno antralce, ali to je praksa mog dr., bar tako čujem iz priča jer nemam iskustvo liječenja kod drugih. fsh sam vadila tek povremeno.

    prekopala sam hrpu istraživanja i nema općeg mišljenja što je mjerodavnije, najčešće se nalaze istraživanja usporedbe točnosti amh i broja antralaca. dobila sam dojam da se ipak za sada smatra najtočnijom slikom uzimanje u obzir sva 3 faktora - fsh, broj antralaca, amh. (naravno, opet ovisi o praksi pojedinog dr.). ako ti treba nešto od tih materijala, pošalji mi pp.

    ovo je samo moj dojam, na temelju surfanja i pretraživanja Pubmeda... da ne bi bilo zabune

  37. #1537

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    evo ja danas dobila nalaze 3dc:
    estradiol 122 ref 46-607

    lh: 4,65
    fsh: 9,12

    što se fsh tiće: u ove 4 godine mi nikad nije bio niži,
    pred godinu dana - najviši izmjereni 13, prije toga 2 puta oko 10.

    sada sam iskreno očekivala 15 - 20!

    moje je pitanje: je li mi estradiol prenizak?

  38. #1538
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    nije, bit će to ok, ne brini. Što je s AMH?

  39. #1539
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    orange
    jesi bila na ikakvoj terapiji u zadnje vrijeme? fsh ne raste odjednom, prvo neko vrijeme varira (a koliko dugo, to je individualno) i skače gore-dolje... vidim da si pisala da su te ponekad mučili naleti vrućine, nesanica i sl - to je povezano s višim fsh u tom ciklusu...

  40. #1540

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    nije, bit će to ok, ne brini. Što je s AMH?
    bila sam kod više MPO-ovaca ali nikome se nije činilo važnim da me pošalje vaditi AMH.

    svi su imali sličan komentar: fsh nije dobar ali nije ni katastrofa, UZV početkom ciklusa "ne loš",
    spermiogram "lošiji", HSG uredan, ali opet tu ne možeš biti 100% siguran,
    dakle ili još probati sa AIH, ili odmah na IVF.

    Međutim, pošto se T nije desila već 5 godina, a prije toga smo imali uspješne 2 T,
    i dr. L i R i Š su zaključili da izgleda da su tu ključni jajovodi (i možda krivi nalaz HSG-a)
    pa onda ipak IVF.


    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    orange
    jesi bila na ikakvoj terapiji u zadnje vrijeme? fsh ne raste odjednom, prvo neko vrijeme varira (a koliko dugo, to je individualno) i skače gore-dolje... vidim da si pisala da su te ponekad mučili naleti vrućine, nesanica i sl - to je povezano s višim fsh u tom ciklusu...
    bili smo probali sa Femarom, ali sam sad već 3 ciklusa "čista" od lijekova, ako misliš na lijekove.
    a što se prirodnih pripravaka tiče, od kad mi je fsh lani "skočio" na 13, koristim Q10, DHEA, masline u ulju, sir s lanenim uljem,
    D vitamin, omege, B komplex itd. redovito, ali s pauzama.

    evo podataka o ciklusima ovisno o izmjerenom FSH:
    ciklus sa fsh 13 - sa nekvalitetnom ovulacijom (progesteron 47), spottingom, pri kraju ciklusa valunzi, znojenje, malo dulji (31 d)
    cilus sa FSH 9,98 - ovulatorni, (progesteron 67, E2-667), bez spottinga, kraći (25 d)

    sad još moram vidjeti kako će izgledati ovaj sa FSH manjim od 10.

  41. #1541
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    mislila sam na klomifen/femaru i estrogene... jer oboje bi moglo utjecati na visinu fsh na nalazu, ali ne više nakon 3 mjeseca

    inače, cure s foruma s nalazima sličnim tvojima (fsh nešto viši, ali ne dramatično, s relativno ok afc) često brzo uspiju javi kako je s antralcima, držim ti fige za dalje!

  42. #1542
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Mozda sam off topic, ali nisam nasla naslov u temi IVF nista slicnije....
    U narednih 10 dana plan je da idemo u PFC u Prag, medjutim jutros sam radila provjeru hormona TSH=2,64?!?!
    Na klinici mi ne odgovaraju na mail, jer je subota, a vec iduci vikend bismo kretali za Prag. Da li znate da li je to visok rezultat tsh i utice li na ivf? Hvala

  43. #1543

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Za ivf se preporuca da tsh bude 1.5-2.0, na tvom mjestu bih se s ovim nalazima javila endokrinologu (privatnom, jer preko uputnice ces cekati) koji ce ti vjerojatno dati malu dozu euthyroxa. Ako zelis to elegantno i brzo rijestiti, preporucam dr. Skaru iz poliklinike leptir.

  44. #1544
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    bubekica mudro zbori

    ali moram napomenuti da sam ja sva tri puta ostala trudna (i rodila) s takvim nalazima
    tek sam u trecoj trudnoci, kad je tsh poceo rasti, pocela uzimati terapiju
    a bitno je i koliki je ft4

    hocu reci, uvijek je bolje po ps-u, ali ako ne stignes u tako kratkom roku to obaviti, mislim da nije panika (bar u mom slucaju nije bila)

  45. #1545
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Hvala cure na brzim odgovorima....@bubekica, nisam u Hr, ali sam se javila endokrinologu (vazi za najbolju u BiH) , a posto vec pijem 25 mcg. Eutiroxa, rekla mi je da samo danima vikenda povecam dozu na 50 mcg....@ ginger, uuu super! Da je meni biti te srece, pa da ovaj (nama cetvrti put) uspije postupak u Pragu....
    Mi idemo na donaciju js, pa mi se ne daje toliki novac, ukoliko taj tsh ometa postupak:$
    Nadam se da ce i iz klinike PFC biti optimisticni.
    Hvala, malko ste me utjesili)

  46. #1546
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    eto, super, povecaj dozu i bit ce to ok
    navijam!

  47. #1547

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Onda sve stima, ako si vec povecala dozu.
    Drzim fige, sretno!!!

  48. #1548

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    11

    Početno

    Bok svima! Nova sam na forumu i umorna sam od ove moje nedorečene ginekologice, nakon čijeg posjeta moram googlati dva sata da bi mi stvari bile jasnije. I inače sam pozitivac, samo trenutno više ne znam što da mislim... Naime, imala sam dva misseda (utvrđena trombofilija) i jednu izvanmateričnu trudnoću. 18.10.2014. napravljen je laparoskopski zahvat, ostavili su jajovod. Kažu da je tako bolje. Inače je sve čisto, nema polipa ni priraslica niti sam ikada imala bilo kakvu upalu (klamidiju). Inače nemam problema sa začećem. Doktorica mi je prošli tjedan rekla da možda ipak ne bi bilo napraviti krvnu pretragu - progesteron 21 dan ciklusa, što sam i učinila prošli tjedan. Rezultat je 1,54. Referentne vrijednosti: Folikularna faza: 0,2-1,5; Sredina ciklusa: 0,8-3,0; Luteinska faza: 1,7-27,0. Maloprije sam se bila kod doktorice da mi očita nalaz, a ona kaže da ne valja i da najvjerojatnije nije bilo ovulacije, odnosno, da čim začnem počinjem piti Duphostane i sprašila me van. Jedino što ne mogu znati kada će to točno biti. Budući da su mi nakon vanmaterične ciklusi malo pošemereni i prošli mjesec mi je menstruacija došla 36. dan (a na UTZ je vidjela ovulaciju koja je kasnila tjedan dana), može li ovo samo značiti da će ovulacija tek doći? Je li mi teže ostati trudna s nižom razinom progesterona (ne znam kakve je bila dosad, jer ih vadila prvi put) i hoće li s plodom biti sve u redu ako Duphaston počinjem uzimati tek nakon pozitivnog testa... Razmišljam o tome da počnem pit čaj od vrkute dok ne utvrdim trudnoću. Hvala vam na pomoći.

  49. #1549

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Dobrodosla!
    Pokusaj pricekati ovulaciju, ili barem otprilike ono vrijeme kad bi ona trebala biti (ako je ciklus 36 dana, ovulacija bi mogla biti oko 22-og) i izvadi progesteron 7 dana nakon ovulacije. Tako ces dobiti pravu sliku jel ovulacije bilo i jel progesteron smanjen.
    Smanjena razina progesterona nije dobra za trudnocu, ali dopuna progesterona uzima se nakon ovulacije.

  50. #1550
    mura avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    40

    Početno

    Teodora, pokušaj na neki način pratiti kada imaš ovulaciju (mjerenje bt ili lh trakice npr) i onda odi jos jednom vaditi, prije nego počneš za tabletama. Ovisi i o duljini ciklusa.

    To se i meni dogodilo - išla sam vaditi prerano, jer su mi ciklusi prosječno 33 dana, a ovulacija je oko 20 dc. Iduće vađenje je bilo na vrijeme i sve ok.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •