Stranica 35 od 38 PrviPrvi ... 253334353637 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,701 do 1,750 od 1875

Tema: stigao i moj nalaz hormona....

  1. #1701
    Malaguena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj tihaa prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure! Evo i mog nalaza hormona:
    Tsh 2,16 (0.55-4.78)
    Lh 7,7 (2.1-10.9)
    Fsh 8,5 (3.9-8.8)
    Estradiol 214 (99-448)
    Prolaktin 160 (71-566)
    Amh 29.5 (0.5-52.5)
    Vadeno 4Dc, kratki ciklusi 25-28 dana, 34 god. Molim vas ako mi netko moze prokomentirat. Hvala
    Po meni je sve super ovdje. LH i FSH su slični jer je i rezerva odlična. LH opada u odnosu na FSH kako pada AMH. Nisi vadila testosteron, slobodni, DHEAS i slično?

  2. #1702
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Onda ona teorija nekih dr.a da omjer lh:fsh ide 1:1 u predmenopauzi ne drži vodu.

  3. #1703
    Malaguena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Onda ona teorija nekih dr.a da omjer lh:fsh ide 1:1 u predmenopauzi ne drži vodu.
    Da to sam i ja pročitala negdje, ali na kraju sam vidila lijepih grafičkih prikaza kako baš taj odnos korelira sa AMH. Što je veći LH/FSH to je AMH veći. POCS-OVKE imaju LH/FSH=2 i više i ogromne AMH-ove. Ali uvijek ima iznimki...

  4. #1704
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Onda ona teorija nekih dr.a da omjer lh:fsh ide 1:1 u predmenopauzi ne drži vodu.
    u perimenopauzi fsh skače u visinu, prvo povremeno, da bi u menopauzi ostao konstantno povišen.
    neki dr.-i su markirali uvodni sat na faksu valjda

  5. #1705
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    u perimenopauzi fsh skače u visinu, prvo povremeno, da bi u menopauzi ostao konstantno povišen.
    neki dr.-i su markirali uvodni sat na faksu valjda
    U obranu naših ginekologa i mpo-vaca, taj podatak sam našla dok sam isčitavala strane studije o nivoima hormona istražujući LUF.
    Omjer 1:1 se javljao prije nego je fsh krenuo skakati kao sam uvod u perimenopauzu.

  6. #1706

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj Malaguena prvotno napisa Vidi poruku
    Po meni je sve super ovdje. LH i FSH su slični jer je i rezerva odlična. LH opada u odnosu na FSH kako pada AMH. Nisi vadila testosteron, slobodni, DHEAS i slično?
    Nažalost nisam. Po mojoj ginekologici dodatne pretrage nisu potrebne... (nisu potrebne , a već godinama ne mogu zatrudniti ).

    Od svega toga vadila sam testosteron koji je bio 2,4 -ref.int. 0,4-2,6 (prije cca 2 godine).

  7. #1707
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    U obranu naših ginekologa i mpo-vaca, taj podatak sam našla dok sam isčitavala strane studije o nivoima hormona istražujući LUF.
    Omjer 1:1 se javljao prije nego je fsh krenuo skakati kao sam uvod u perimenopauzu.
    tnx na info eryngium

  8. #1708

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    71

    Početno

    Koliko se dugo ceka na nalaze iz Vv ili Petrove od dana vadenja ( 2-5 dan )??

  9. #1709
    Ljupka17 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    17

    Početno

    Pozdrav svima,
    da li bi mi netko mogao reći što znači kada je 17-OH Progesteron povišen..
    naime, meni je 4.10 a ref vrijednost je 0,33 - 3,27
    inače androgeni su mi povišeni..ostali hormoni ok i nemam PCOS
    na webu jako malo piše o ovom 17 -OH progesteronu..
    hvala Vam!!!!

  10. #1710
    Ljupka17 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    17

    Početno

    Joooj ljudi!!!!zar baš nitko?!!

  11. #1711
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    https://labtestsonline.org/understan...tab/test/#what

    Povisene vrijednosti se dovode i u vezu s AGS sindromom

    Imas li pcos? Mislim da su androgeni poviseni, kao i taj 17oh progesteron.

  12. #1712
    Malaguena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj Ljupka17 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima,
    da li bi mi netko mogao reći što znači kada je 17-OH Progesteron povišen..
    naime, meni je 4.10 a ref vrijednost je 0,33 - 3,27
    inače androgeni su mi povišeni..ostali hormoni ok i nemam PCOS
    na webu jako malo piše o ovom 17 -OH progesteronu..
    hvala Vam!!!!
    Ako su ti povišeni androgeni, čini mi se da je normalno da je i ovo povišeno. Ne bi ja pravila paniku oko ovog hormona. Treba naći odkud dolaze povišeni androgeni, inzulin rezistencija?? Trebaš dobrog endokrinologa i on to za čas rješi. Koliko se sjećam ti imaš uredne ovulacije? Ipak, povišeni androgeni mogu utjecati na kvalitetu stanice i endometrija. Ako je sve ostalo ok to bi se trebalo brzo rješiti.

  13. #1713
    Ljupka17 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    17

    Početno

    Drage moje,
    hvala Vam na odgovorima...da, imaš pravo Malaguena imam uredne ovulacije i sve ostalo je ok. Povišeni androgeni mi dolaze iz nadbubrega (tako sam vidila na netu)..morat ću posjetit endokrinologa..hsg mi je ok...već sam zaludila mm i mamu jer se bojim da mi nije nešto s nadbubrezima!!!
    uh blago se onima ženama koje se u ovo ništa ne kuže!!!
    Hvala ti Malaguena na ohrabrenju i nadam se da imaš pravo da ću ovo brzo riješiti...mada koliko ja poznam sebe šesto čulo mi govori da su ovi povišeni hormoni posljedica velikog stresa

  14. #1714
    Malaguena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj Ljupka17 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje,
    hvala Vam na odgovorima...da, imaš pravo Malaguena imam uredne ovulacije i sve ostalo je ok. Povišeni androgeni mi dolaze iz nadbubrega (tako sam vidila na netu)..morat ću posjetit endokrinologa..hsg mi je ok...već sam zaludila mm i mamu jer se bojim da mi nije nešto s nadbubrezima!!!
    uh blago se onima ženama koje se u ovo ništa ne kuže!!!
    Hvala ti Malaguena na ohrabrenju i nadam se da imaš pravo da ću ovo brzo riješiti...mada koliko ja poznam sebe šesto čulo mi govori da su ovi povišeni hormoni posljedica velikog stresa
    Da može biti od stresa, to ima veze s nadbubrežnom žlijezdom,a opet tada trošiš više inzulina... Ma sve je to povezano. Moraš to provjeriti. Mislim da su rijetke komplikacije s nadbubrežnom žlijezdom, pogotvo ako je povećan DHEAS i on mora bit jako velik da bi to nešto značilo. Nije dobro živjeti u tom režimu dugo. Sretno!!

  15. #1715
    Malaguena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj Ljupka17 prvotno napisa Vidi poruku
    Molim Vas pomagajte!!!!
    Nova sam na forumu...31 godina i ne mogu ostati trudna nekih godinu dana
    stigli su mi nalazi hormona..ima li netko tko bi komentirao?????
    FSH 6,3 foli.faza 1.8 - 9,4
    LH 2.6 fol faza 0,8 - 10.4
    PRL 405 81-597
    DHEA - SO4 10,9 ref vrijednost: 1.8 - 9.8
    Androstendion 24,9 ref: 1.7 - 16.4
    estradiol 0,288 fol faza: 0,11 - 065
    testosteron 3,00 ref: 0,4 - 2,74

    ovi su hormoni vađeni 5dc

    još sam 21dc vadila progesteron i on je 28.45 a ref vrijednost u lutelnoj fazi je5.3

    zna li tko može li se ostati trudan s povećanim muškim hormonima??????
    jesu li ovo očajni nalazi???
    ustrtarila sam se!!!
    sad vidim tvoj stari post. Ovaj Androstendion upućuje na to da je višak testosterona od metabolizma a ne jajnika. Meni je bio nešto veći od referentnih, pa mi je dr. Radončić dao metformin. Mislim da bi trebala napravit OGTT.

  16. #1716
    Ljupka17 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    17

    Početno

    Draga Malaguena,
    bila sam u ginekologa endokrinologa i pitala ga za metformin na što mi je on odmahnuo rukom i rekao da se on pokazao loš i da ne mora značiti da imam inzulin rezistenciju..rekao mi je ako mi AMH bude povišen da će mi dati kontracepciju koja će sniziti androgene jer po njegovom mišljenju ja imam PCOS. Zatium sam išla kod drugog ginekologa endokrinologa koji je rekao da nemam PCOS da se to na UZV ne vidi i da imam ovulacije uredne (a tada je bio došao i AMH koji je bio ok) i rekao mi je da mi kontracepcija ne treba...nakon tog drugog pregleda došli su mi nalazi 17oh Progestrona i sad sam odlučila poći u običnog endokrinologa da vidim što će mi on reć.Stvarno mi je malo čudno što su mi dali dva potpuno oprečna mišljenja..????!!!!Uradit ću na svoju ruku taj OGTT pa ćemo vidit!!!
    Reci mi please koliko se ti već trudiš?jesu li i tebi povišeni androgeni?imaš li PCOS?znaš li kog što je zatrudnio s povišenim androgenima??!!!
    thx

  17. #1717
    Malaguena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj Ljupka17 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Malaguena,
    bila sam u ginekologa endokrinologa i pitala ga za metformin na što mi je on odmahnuo rukom i rekao da se on pokazao loš i da ne mora značiti da imam inzulin rezistenciju..rekao mi je ako mi AMH bude povišen da će mi dati kontracepciju koja će sniziti androgene jer po njegovom mišljenju ja imam PCOS. Zatium sam išla kod drugog ginekologa endokrinologa koji je rekao da nemam PCOS da se to na UZV ne vidi i da imam ovulacije uredne (a tada je bio došao i AMH koji je bio ok) i rekao mi je da mi kontracepcija ne treba...nakon tog drugog pregleda došli su mi nalazi 17oh Progestrona i sad sam odlučila poći u običnog endokrinologa da vidim što će mi on reć.Stvarno mi je malo čudno što su mi dali dva potpuno oprečna mišljenja..????!!!!Uradit ću na svoju ruku taj OGTT pa ćemo vidit!!!
    Reci mi please koliko se ti već trudiš?jesu li i tebi povišeni androgeni?imaš li PCOS?znaš li kog što je zatrudnio s povišenim androgenima??!!!
    thx
    Draga Ljupka17, ja sam dva puta zatrudnila u godini dana s povišenim androgenima, ali su bile biokemijske trudnoće s najvišom betom oko 600. Ono što sam naučila jako dobro na svojoj koži je, da ginekolozi i endorinologija nisu baš na ti, na žalost. Moja prva tri ginekologa su zaključila da je to sve super jer očito imam ovulaciju i kakvi androgeni, kakav metabolizan, nemaš viška kg, bla bla... Jedan dan sam pročitala ovu temu od početka do kraja, nisam našla ni jedne hormone koji su bili gori od mojih, svi androgeni povišeni s tm da je meni povišen i AMH i LH za razliku od tebe. Napravila sam OGTT, inzulin nije baš sjajan. Tek četvrti ginekolog me šalje vadit androstendion, i daje mi Metformin koji koristim treći mjesec i evo već druga ovulacija 13. dan ciklusa, progesteron ogroman 7 dana nakon ovulacije. Ne mogu se načudit Testosteron se prepolovio.

    Kod tebe se još više da sumnjati na metabolizam kao uzrok povišenim androgenima. Ti imaš ok AMH, znači nije ti uvećana rezerva jajnih stanica, prema tome ti povišeni androgeni najvjerojatnije ne dolaze od jajnika, nego od metabolizma. Koliki ti je AMH? I nitko ne može reći da baš idući ciklus nećeš biti trudna, ali opet zna se da to može smetati. Većina nas s PCOS-om imamo povišene androgene, neke ostanu trudne bez ikakve pomoći, neke treba malo pogurati, neke malo više ali ako nema drugih problema uglavnom se vrlo brzo rješava. Tako da nema panike, dobar endokrinolog i malo sreće.

  18. #1718
    Ljupka17 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    17

    Početno

    Draga Malaguena,
    moj AMH je 25.75 a ref vr je: vrlo niske konc 0.00-2-2
    smanjena plodnost 2.2-15.7
    zadovoljavajuća plodnost 15.7 - 28.6
    optimalna plodnost 28.6 - 48.5
    povećana konc više od 48.5
    dakle, moj AMH je skroz ok što upućuje na to da višak androgena nije iz jajnika nego iz nadbubrežne žlijezde.I sad sam ti se jako zabrinula što mi je s nadbubrežnim žlijezdama??Našla sam na webu da se može raditi o adrenalnoj hiperplaziji!!!U svakom slučaju tražim sada privatnog endokrinologa u splitu ali jako ih je mali broj koji radi u privatnoj praksi!!!

  19. #1719
    Ljupka17 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    17

    Početno

    tebi Malaguena želim sreću do neba
    mislim da je Vama u velikim gradovima sve to puno lakše ...nama Bogu iza nogu (čitaj; Hrvatski otoci) sve je to jakoooo komplicirano!!!veza s kopnom je posebna tema za neki drugi forum!!!Jedva čekam kad ćemo i ti i ja moći objaviti sretnu vijest!To tog datuma želim ti sve najbolje!

  20. #1720
    Malaguena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj Ljupka17 prvotno napisa Vidi poruku
    tebi Malaguena želim sreću do neba
    mislim da je Vama u velikim gradovima sve to puno lakše ...nama Bogu iza nogu (čitaj; Hrvatski otoci) sve je to jakoooo komplicirano!!!veza s kopnom je posebna tema za neki drugi forum!!!Jedva čekam kad ćemo i ti i ja moći objaviti sretnu vijest!To tog datuma želim ti sve najbolje!
    Hvala ti na ljepim željama. I nemoj se brinuti oko nadbubrežne, moj DHEAS je veći od tvog, nitko me nije poslao ni na ultrazvuk da pogledaju...

  21. #1721
    Ljupka17 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    17

    Početno

    Malaguena, u kojoj si ti fazi????
    ja opet idem vadit hormone..endokrinolog mi je dao da ponovim hormone i još neke pretrage da napravim...muka mi je više od svega...
    kaže da ne sumnja na neku opaku bolest što se tiče nadbubrega...
    u kojoj si ti fazi???

  22. #1722
    Malaguena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj Ljupka17 prvotno napisa Vidi poruku
    Malaguena, u kojoj si ti fazi????
    ja opet idem vadit hormone..endokrinolog mi je dao da ponovim hormone i još neke pretrage da napravim...muka mi je više od svega...
    kaže da ne sumnja na neku opaku bolest što se tiče nadbubrega...
    u kojoj si ti fazi???
    Ljupka17 poslala sam ti privatnu poruku.

  23. #1723

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    33

    Početno

    Cure, ja krenula s pretragama,

    dakle 4 dc:

    TSH 1.86 (0.27-4.2)
    PROLAKTIN 169 (127-637)
    FSH 8.26 (3.5-12.5)
    LH 4.01 (2.4-13)
    ESTRADIOL 364 (46-607)

    znam da je smanjena ovarijalna rez jer imam samo 1 folikul na UZV...ima li koja sa sličnom slikom i kakve su šanse za MPO?

    Novo mi je sve sad, pa nisam još stigla sve postove pročitati, ali depra me uhvatila... Hvala na bilo kakvim komentarima

  24. #1724
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    iz ovog se ništa ne vidi osim možda nešto viši estradiol - ali kakav ti je AMH, zašto to nisi vadila? samoinicijativno si išla vaditi nalaze ili te šalje MPO liječnik? Koliko imaš godina?

    Depra? prije postupka? ma daj - idi s pretragama dalje - do kraja - da znate na čemu ste i onda u postupak - ako ima indikacija...

  25. #1725
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Draga drzimfige , s 39 godina, ako želiš dijete, nema se vremena za trošenje na razvlačenje pretraga. AMH ti je Dr na Vv već trebala dati da uradis i već ste trebali biti u postupku.

    Nema se sad za tugu i depru, već usmjeri svoje i muževe snage i energiju na brzo odvijanje postupaka mpo.
    Sretno!
    Posljednje uređivanje od Inesz : 10.12.2015. at 10:48

  26. #1726

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    33

    Početno

    zaboravila napisati... (godine su tu
    AMH=0,28 (0,14-0,67 smanjena o. rez)

  27. #1727
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Drzimfige,
    AMH je vrlo nizak.
    Imaš li ovulacije, je li spermiogram ok?

    Jeste bili već na mpo konzultacijama ?
    Imate možda već dogovoren termin za postupak ?

  28. #1728

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Cure evo mog novog nalaza hormona pa molim da mi kazete kakav je. 17 hidroksiprogresteron 5.3 - ref vr 0.3-2.4 slobkdni testoseron 2.3-ref 0.1-9.9 kortizol 427- ref 145-619 tsh 1.06-ref 0.55-4.78 t4 129.7 -ref 58.1-140.6 t3-1.7- ref 0.9-2.8 anti-tg 19-ref<60 amh4.4-ref 0.5-52.5 Lh 3.4-ref 2.1-10.9 fsh 11-ref 3.9-8.8 testosteron 1.3- ref 0.3-2.6 estradiol249-ref 99-448 prolaktin 163- ref 71-566 dheas5.9- ref 0.6-7.2

  29. #1729
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Ljupka17 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Malaguena,
    moj AMH je 25.75 a ref vr je: vrlo niske konc 0.00-2-2
    smanjena plodnost 2.2-15.7
    zadovoljavajuća plodnost 15.7 - 28.6
    optimalna plodnost 28.6 - 48.5
    povećana konc više od 48.5
    dakle, moj AMH je skroz ok što upućuje na to da višak androgena nije iz jajnika nego iz nadbubrežne žlijezde.I sad sam ti se jako zabrinula što mi je s nadbubrežnim žlijezdama??Našla sam na webu da se može raditi o adrenalnoj hiperplaziji!!!U svakom slučaju tražim sada privatnog endokrinologa u splitu ali jako ih je mali broj koji radi u privatnoj praksi!!!
    Jeste li uradili spermiogram?

  30. #1730
    lola32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    134

    Početno

    Cure treba mi hitan savjet! Trebala sam vaditi hormone 3dc, a dobila sam mengu danas( naravno i sad se mislim da li je bolje ići vaditi sutra 2dc ili u ponedjeljak 5 dc?
    tnx!

  31. #1731
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj lola32 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure treba mi hitan savjet! Trebala sam vaditi hormone 3dc, a dobila sam mengu danas( naravno i sad se mislim da li je bolje ići vaditi sutra 2dc ili u ponedjeljak 5 dc?
    tnx!
    lola32 odi radije sutra. Po meni je 5 dc prekasno za vaditi hormone...pogotovo zbog FSH. Moze se dogoditi da bude puno visi na 5 dc vec na 2 dc i to po meni onda nije bas pouzdano.

  32. #1732
    lola32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    134

    Početno

    Hvala! Idem onda sutra!

  33. #1733

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    Ajde cure mišljenje hormoni 3dc vađeni,htjela uslikati ali ovaj mob mi je sin toliko masakriro da slike su strašne
    Albumin 36L g/L ref.interval 40.6-51.4
    Prolaktin 239.1mU/L
    FSH 5.7mU/ml
    LH 5.3mU/ml
    Estradiol 173.4 pmol/L
    Testosteron 0.692nmol/l ref.interval 0.22-2.9
    slob.testosteron 0.0111 nmol/l ref.interval 0.004-0.039
    TSH 1.14iu/ML ref.interval0.35-4.94
    SHBG 43.3 nmol/L ref.interval 26.1-110.

    posebno me brine ovaj ALBUMIN

    smile

  34. #1734

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    6

    Početno

    pozdrav svima molila bih da prokomentirate moj nalaz sp. hormona. iduci tjedan vadim još hormone i antitijela štitnjače + progesteron 22. dan (21. dan je nedjelja) - te nalaze javljam naknadno

    Fsh 7,3 IU/L (3.85-8.78)
    Lh 5,0 IU/L (2.12-10.89)
    Prolaktin 10,33 μg/L
    DHEA-S 3,9 μmol/L (0,2-8,0)
    Testosteron 1,15 nmol/L
    Estradiol 96,4 pmol/L (99,1-447,9)
    SHBG 70,6 nmol/L (18,2-135,5)

    Vađeno 3 DC, ciklusi 24-29 dana, 30 god.

  35. #1735

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj Leptirka prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav svima molila bih da prokomentirate moj nalaz sp. hormona. iduci tjedan vadim još hormone i antitijela štitnjače + progesteron 22. dan (21. dan je nedjelja) - te nalaze javljam naknadno

    Fsh 7,3 IU/L (3.85-8.78)
    Lh 5,0 IU/L (2.12-10.89)
    Prolaktin 10,33 μg/L
    DHEA-S 3,9 μmol/L (0,2-8,0)
    Testosteron 1,15 nmol/L
    Estradiol 96,4 pmol/L (99,1-447,9)
    SHBG 70,6 nmol/L (18,2-135,5)

    Vađeno 3 DC, ciklusi 24-29 dana, 30 god.

    vadila sam i hormone i antitijela štitnjače:

    TSH 2,51
    t3 1,28
    t4 99,24
    anti-tpo 0,8
    anti-tg 0,1

    dakle ove vrijednosti su unutar ref. intervala - ali mi se čini da je TSH ipak previsok za ostvarivanje trudnoće (ono što sam dosad pročitala)...

    molim komentar onih iskusnijih... itko?

  36. #1736
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Upravo sam bila u postupku sa tsh 2. Ciljane granice su nam bile 1,5-2,5 i to sam morala uzastopce imati minimalno 3 uredna nalaza. bitnije je imas li inace problema sa skakanjem tsh. Koja ti je dijagnoza?

  37. #1737

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo sam bila u postupku sa tsh 2. Ciljane granice su nam bile 1,5-2,5 i to sam morala uzastopce imati minimalno 3 uredna nalaza. bitnije je imas li inace problema sa skakanjem tsh. Koja ti je dijagnoza?
    E sad, mi dijagnozu nemamo. Kao sve ok, a 2 god rezultata nema. Mm normoz. Kod mene estrogen malo ispod tih granicnih vrijednosti pa sam ovaj mj krenula s estrofemom (nakon sto se na folikulimetriji vidjelo da je endometrij ipak malo tanak mada pravilnog oblika). Osjecam desni jajnik i prema lh trakici ovulacija bi trebala biti sutra.

    TSH mi je prije 2 god bio oko 4, to je bilo jace stresno razdoblje. Nakon sto je proslo, vrijednost je pala opet na cca 2,5. Prema ovim vrijednostima hormona i antitijela stitnjaca mi se cini uredna. Ili postoji jos nesto na sto bih jos mogla obratiti paznju?

    Do planiranja trudnoce nisam ni obracala paznju na stitnjacu...

  38. #1738

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Draga Sara79,

    evo meni je prvi put da vadim hormone upravo na 4. i pol - 5. dan i FSH mi je ispao puno viši s obzirom na ref.vr., čak 20, a treba biti 13!

    Ne znam je li možda i zbog 5. dana vađenja, ali mi je tako zbog vikenda palo - uglavnom sada mi je žao da nisam ovo vidjela i odmah u petak išla kad mi je bio 2. dan...

    Ovako prognoze nisu dobre, ali nakon terpaije ćemo biti pametniji

    Sretno svima!


    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    lola32 odi radije sutra. Po meni je 5 dc prekasno za vaditi hormone...pogotovo zbog FSH. Moze se dogoditi da bude puno visi na 5 dc vec na 2 dc i to po meni onda nije bas pouzdano.

  39. #1739

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Pozdrav drage cure,

    Ja sam prvi puta ovdje, općenito sve pripremam za prvi mpo postupak jer do sad uvijek svi nalazi bili ok, osjećaš se mlado bez obzira na godine, ali posljednje 4 godine nikako do bebice.

    Uglavnom nalaze sam sve prikupila i problemi se javljaju upravo koji se s mojim godinama očekuju.

    AMH je prenizak (0.5), fsh previsok (20) kao i tsh (3.8).
    S amh šta je tu je, ali bih vas pitala ako netko zna - kako prirodnim putem sniziti fsh (vrijednost mi je 20, a treba do 13) i tsh (3.8, a treba do 2).

    Nešto sam čitala za macin preparat i za smokve u maslinovom ulju pa ako netko zna nešto više, puno bi značilo.

    Hvala puno!!
    Posljednje uređivanje od glow : 13.04.2016. at 22:18

  40. #1740

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Molila bih iskusnije pa malo prokomentiraju

    -glukoza 0 min-5,0 ( referentna vrijednost= 4,4-6,4)
    -glukoza 120 min- 4,5( ref= do 7,8)
    -TSH-1,61 (0,27-4,2)
    -FT3- 4,7 (3,1-6,8)
    -FT4- 16 (12-22)
    -inzulin-9,9 (2,6-24,9)
    -kortizol- 300 (171-536)
    -prolaktin- 266 (102-496)
    -preogesteron- 1,4 (tu ovisi u kojoj sam fazi ciklusa, a meni su neredoviti pa nemam pojima)
    -DHEA-S- 14,69 (2,68--9,23)
    -ATG- manje od 10,00 (do 115)
    -TPO-8 (do 34)
    androstendion 17,5 (1-11,5)

  41. #1741
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Pozdrav svima, moze i meni mala pomoć?
    Testosteron ukupni - 1,9 (do 1.7)
    Prolaktin - 745 (od 102 - 496)
    Prolaktin nakon taloženja - 632 (75-381)
    TSH - 7,590 (od 0.4 - 4)

    Ovo mi se čini zabrinjavajuće...
    Jel jako strašno? :/

  42. #1742
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    MonaLi, trebaš dobrog enokrinologa. Znam da si trudilica za bebu, pa bi bilo dobro naći enokorinologa koji će nalaze sagledati i u smislu utjecaja na reprodukciju. Cure će ti savjetovati nekog od takvih endokrinologa, znam da takav ima na VV.

    Tvoj TSH sigurno ima utjecaj na otežano začeće, a i u slučaju trudnoće povećava rizik za rani spontani. TSH ispod 2,5 optimalan je za začeće i trudnoću.

    Jesi li radila druge FSH, LH, estradiol, AMH? Jeste radili spermiogram?

  43. #1743
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Hej, jesam radila sam i ostalo ali nisam pisala jer mi se ostalo čini ok, ili je brojka svakako bitna za čitanje nalaza?
    Spermiogram je super, u Petrovoj sam na MPO ali jos skupljamo nalaze, rekla je da bi krenuli sa inseminacijom... E sad ne znam kako sa ovakvim nalazima? :/
    Trebala bi u isto vrijeme neku terapiju početi, za 5.mj smo planirali aih. Jel se stigne sta do tada popraviti?

  44. #1744
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Monali, bitne su i ostali brojevi.. Npr. omjer FSH/LH (iako su možda oba hormona u granicama)
    napiši sve nalaze ako ti nije teško.
    Imala sam TSH 4,2 i dok nije spao na 2,5 MPO gin mi nije dozvolio postupak... Uzimala sam terapiju, al smo čekali malo više od 2 mjeseca da TSH dođe na 2,5..
    Svakako otiđi s nalazima kod soc ginekologa po uputnicu za endokrinologa. Iskreno, ne vjerujem da te MPO ginekolog bude uzeo na AIH s tolikim TSH.

  45. #1745
    Buba38 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    79

    Početno

    Citiraj MonaLi prvotno napisa Vidi poruku
    Hej, jesam radila sam i ostalo ali nisam pisala jer mi se ostalo čini ok, ili je brojka svakako bitna za čitanje nalaza?
    Spermiogram je super, u Petrovoj sam na MPO ali jos skupljamo nalaze, rekla je da bi krenuli sa inseminacijom... E sad ne znam kako sa ovakvim nalazima? :/
    Trebala bi u isto vrijeme neku terapiju početi, za 5.mj smo planirali aih. Jel se stigne sta do tada popraviti?
    Sve je bitno Prva stavka su godine zatim rezerva jajni stanica pa ostali hormoni i spermiogram ,evo ti primjera mog muža spermiogram odličan i na dan aspiracije nisu dobri sve igra ulogu al sve se može i popravit osim AMH on je takav kakav je samo opada nema popravka

  46. #1746

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    36

    Početno

    Ako ovo nije dobro mjesto, premjestite moje iskustvo koje bih zeljela podijeliti. Radi se o Tsh. U mom MPO stazu, radila sam hormonski status najmanje 10 puta i nikada mi vrijednost TSH nije bila ispod 2,50. Prije predzadnjeg postupka dobila sam Eutyrox. Uzimala sam ga, TSH je pao na 1,15. Prestala sam ga uzimati prije 9 mjeseci. TSH se popeo na 3,90. Zadnja 3 mjeseca vise manje redovito uzimala sam ujutro casicu orahovca, maka prah jednu zlicicu pomijesan sa limunadom i casu kefira sa heljdinim brasnom. Jucer sam vadila TSH i on je 1,60. Nikad nije bio ovako nizak.
    Zelim reci, onaj tko ima vremena za eksperimentiranje, neka proba na ovaj nacin spustiti TSH, svakako je zdravija varijanta od Eutyroxa.

  47. #1747

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj Leptirka prvotno napisa Vidi poruku
    E sad, mi dijagnozu nemamo. Kao sve ok, a 2 god rezultata nema. Mm normoz. Kod mene estrogen malo ispod tih granicnih vrijednosti pa sam ovaj mj krenula s estrofemom (nakon sto se na folikulimetriji vidjelo da je endometrij ipak malo tanak mada pravilnog oblika). Osjecam desni jajnik i prema lh trakici ovulacija bi trebala biti sutra.

    TSH mi je prije 2 god bio oko 4, to je bilo jace stresno razdoblje. Nakon sto je proslo, vrijednost je pala opet na cca 2,5. Prema ovim vrijednostima hormona i antitijela stitnjaca mi se cini uredna. Ili postoji jos nesto na sto bih jos mogla obratiti paznju?

    Do planiranja trudnoce nisam ni obracala paznju na stitnjacu...
    Dobila sam nalaz progesterona, 2,48. Katastrofa. Doktor kaze nije bilo ovulacije a meni je lh trakica na 13. dan bila pozitivna. Uzv 15. dan isto tako ohrabrujuc, doktor je rekao da se vidi puknuti folikul. Sto sad dalje? Na pameti su mi jedino konzultacije kod dr. Radoncica

  48. #1748
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Konzultiraj se s njim. Jer ako folikuli pucaju možda ima ovulacije ali je problem u žutom tijelu.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  49. #1749

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Moj progesteron je bio kritičan i to nakon vidne ovulacije

  50. #1750

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Ja sam imala ovulacije ali mi je progesteron bio katastrofalan, 1 i sl.. Dobila sam pregnyl kad je dr vidio folikule a zatim nakon sedam dana utrogestane. Sada sam u 33 tj. nakon više spontanih. Za mene je dr Radoncic zakon

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •