Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: eritrociti u urinu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    50

    Početno eritrociti u urinu

    imam curu 4 godine staru....u 9,mj. prošle godine vadili smo urin i pokazali su se eritrociti u urinu....oko 20 (a tolerira se 0-5)...nakon još 2 davanja urina u roku od par dana nalaz je došao u normalu.....sad smo opet dali urin radi kontrole i opet ima eritrocita u urinu i to opet 20...a ima i povišene leukocite...pedijatrica nam nije ništa dala nego nas je uputila nefrologu na daljnju obradu...
    ima li netko od vas sličan problem ili iskustvo jer moram priznat jako me je strah da nije nešto ozbiljno....
    ona nema vidljive krvi u mokraći....nema nikakve smetnje vezane uz mokrenje...
    brinu me i ti leukociti koji valjda upućuju na neku upalu a nikakav lijek nismo od pedice dobili...a od upale mogu biti povećani i eritrociti... :?
    nalaz krvi je savršen...nije niti anemična i leukociti su ok

  2. #2
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kada idete nefrologu?
    napravite urinokulturu, to je gotovo za 2 dana, da vidite ima li bakterija u urinu, da se bar nešto eliminira ili potvrdi

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    50

    Početno

    naručeni smo 20.3. nefrologu pa su nam rekli prije nego dođemo da napravimo urinokulturu i urin...
    zadnji put je UK bila ok.....

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    podižem temu

    dakle ovako: Nađa (4 godine) ima povišene eritrocite u urinu
    15-20 a normalno je 1-2
    kaže laborantkinja da je nekoliko puta proveravala kad je videla godište, tj. da je dete u pitanju
    leukocita ima normalno, bakterija malo
    u četvrtak popodne i uveče je imala temperaturu (38.5) pa pošto nema nikakvih drugih simptoma (ne kašlje, ne slini) a zadnjih nekoliko dana se dešavalo da malo pišne u gaće tj. da joj pobegne, ja sam samoinicijativno odnela urin na analizu
    od te večeri nema temperaturu, vesela je, normalno jede i pije
    savet laborantkinje je da obavezno u dogovoru sa pedijatrom idemo kod nefrologa ili urologa
    ja sam tog trenutka kad sam izašla iz labosa zvala doktorku u dom zdravlja jer nije bilo šanse da stignemo do zatvaranja, ona je rekla da ako je dete dobro, to može da čeka ponedeljak

    ja sam naravno prestravljena, jer sam izguglala najgore moguće dijagnoze

    e sad, to nije sve
    pre malo manje od dve godine (imala je tada 2.4 godine) nam se desilo slično
    bili smo na vikendici, kupala se u bazenčiću (bilo je vruće), tu noć dobila temperaturu visoku
    sutradan doktorka dala uput za krv i urin, i isto su bili povećani eritrociti (čini mi se 20)
    doktorka je tražila da ponovimo nalaz odmah sutradan, eritrocita je bilo 2-3, a posle nekoliko dana nalaz je bio skroz čist
    doktorka je zaključila da su u labosu verovatno pogrešili
    ja sam narednih meseci još nekoliko puta samoinicijativno nosila urin na analizu i uvek su eritrociti bili u granicama normale
    pa sam oko toga prestala da se brinem

    sad hoću da se pojedem što tada još nisam tražila dodatne analize

    deedeetee kako je kod vas prošao pregled kod nefrologa?

  5. #5
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Vissnja, prvo razumijem tvoj strah
    a sad posto nemam puno vremena, letim po djete kod logopeda kratko cu.
    MM ima eritrocitouriju (valjda sam dobro napisala, jer meni ti bas te rijeci ne idu ). pa mi se klinci vode kao rizicni. balerina nikad nije bila pozitivna, ali BC je bio.

    Dakle njemu u urinu se detektiraju eritrociti za vrijeme neke bolesti. nakon nje je uvijek bez eritrocita. nas pedijatar nas je jednom posalo kao hitni slucaj u klaicevu (ali tamo su reki da nema mjesta panici i da mozemo ostati ako zelimo u bolnici, ali po svemu ostalom on moze ici doma). naravno da smo otisli doma, jer kao sto rekoh to ima MM i stvarno nisam panicar po tom pitanju.
    obavili smo i nefroloski pregled, sve je OK, ali zbog oceve dijagnoze, mora ici jednom godisnje. i nakon svake povisene temperature, svake viroze i upale mora analizirati urin. ali nakon, ne tijekom, da se vidi da li je bolest dovela do neke promjene. sto je ponekad komicno, recimo jako ga je jedan dan bolilo uho, pa kako smo tako zabiljezeni u sustavu i u klaicevoj, salju nas da damo urin
    ono sto su nam takodjer rekli da kod adenoviroze zna se dogoditi takav nalaz (kakav je kod vas), ali da je streptokok onaj kojeg se treba bojati. e sad ako sam nesto krivo rekla to je jer su meni tako nefrolozi krivo rekli, jer kao sto rekoh to je bolest s kojom MM zivi cijeli zivot, a ja od kako sam s njim.

    jos jedna sitnica, ako idete na UZ bubrega, morate se napijati prije, dakle prije pocnite piti vodu, jer tako mogu vidjeti sve sto ih zanima. ja kad sam ga vodila nisam znala, pa sam morala cekati dulje, MM mi je zaboravio napomenuti

    i ja bi obavezno na vasem mjestu trazila posjet djecijem nefrologu.
    sretno.

    edit: sta bi ti sve napisala da sam imala vise vremena, hahaha
    Posljednje uređivanje od spajalica : 14.05.2011. at 08:55

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Hvala spajalice, utešila si me malo.
    Ja sam danas ponovo odnela urin u drugi lab, čekam rezultate da mi stignu na mail.
    A u međuvremenu joj je opet porasla temperatura i žalila se da je boli vrat i glava, pa smo otišle u dom zdravlja.
    Tamo su opet uradili hitni urin (ali nije prvi jutarnji) i nema eritrocita uopšte , leukocita 6-10, sve ostalo u normali. Izvadili smo i krv, i tu su leukociti malo povišeni (14, a ref. vrednosti od 4-10) pa je doktorka ipak dala antibiotik. Jer je ona, u međuvremenu počela da se žali da je bole leđa
    I još jednu stvar smo dobili, pre nego što počne sa antibioticima, da damo bris nosa i grla (dr spominje streptokok, mada ona super jede i ne žali se da je boli grlo).
    Sad čekamo utorak, rezultate urinokulture i brisa, pa da vidimo.
    I svakako ću tražiti uput za nefrologa.

  7. #7
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    visnja kakvi su nalazi?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Uh.... u urinu od subote ujutru ima eritorcita (prvi jutarnji). A u onom kasnije u toku dana, nema.
    Urinokultura sterilna.
    Doktorka nam je dala da još dva dana ponovimo urin (sutra i prekosutra) a onda nas šalje kod nefrologa.
    Bris nosa i grla negativan na streptokok.
    Dete dobro, temperature nema.
    Pritisak ok, otoka nema, ona normalno piški. Čekamo nefrologa i brinemo, naravno.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Visnja, kako je išla dalje ova vaša priča sa nefrologom i eritrocitima?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    2

    Početno ?

    Visnja, kako je išla dalje ova vaša priča sa nefrologom i eritrocitima?

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa Vidi poruku
    Uh.... u urinu od subote ujutru ima eritorcita (prvi jutarnji). A u onom kasnije u toku dana, nema.
    Urinokultura sterilna.
    Doktorka nam je dala da još dva dana ponovimo urin (sutra i prekosutra) a onda nas šalje kod nefrologa.
    Bris nosa i grla negativan na streptokok.
    Dete dobro, temperature nema.
    Pritisak ok, otoka nema, ona normalno piški. Čekamo nefrologa i brinemo, naravno.
    moze te li nam reci sta na kraju bi za eritrocitima u urinu ??

  12. #12
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Dižem temu!
    Stariji sin se prije par dana žalio na bol i peckanje pri mokrenju.
    Par puta je prilikom mokrenja bilo i krvi. Otišli smo na hitnu i dijagnosticirana je makrohematurija i uroinfekcija.
    Leukocita u urinu ima mnogo a eritrocita ima 15. Broj eritrocita u mm3 urina je 64.
    Urinokultura pokazuje proteus 10 na 7.
    S tim nalazima sam došla kod pedijatrice i rekla mi je da zašto nismo zahtjevali uzv bubrega.
    Nama je dr na hitnoj rekla da je to vjerojatno posljedica infekcije i da nije zbog bubrega.
    Dovoljno sam preplašena jer nam je ovo prva uroinfekcija i nimalo ugodno nije vidjeti krv. Tako da mi je još gora ova neizvjesnost oko uzv-a.
    Pogotovo jer suprugov djed nema jednog bubrega a baka je hodala na dijalizu
    Sad kad sam se izjadala moje pitanje glasi da li da se naručimo negdje privatno?
    Vidim na dosta stranica da piše da se nakon uroinfekcije treba napraviti uzv da se isključi patologija.
    Gdje ste vodili djecu i kako je izgledao pregled i uzv?
    Unaprijed hvala na pomoći

  13. #13
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Zar nitko nema savjet?

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Od privatnih poliklinika, Helena ti je svakako najbolja za pedijatrijsku urologiju

    Ne kužim komentar pedijatrice, otkud joj ideja da pacijenti sami zahtijevaju pretrage na hitnoj

    Ako smatra da je UZV potreban, neka ona napiše uputnicu (ako već nije)

  15. #15
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Ni meni nije jasan njezin komentar.
    Mada ona je na uputnicu napisala pregled i obrada. Međutim, na hitnoj su rekli da uzv nije hitna dijagnostika nego da se mozemo na njega naruciti.
    Zvati cu onda u Helenu pa pitati.
    Hvala!
    Posljednje uređivanje od Sani1612 : 19.08.2015. at 12:21

  16. #16
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    kako su se završili ti povišen eritrociti u urinu? Mali (13) je za vikend na turniru (TKD) završio u Innsbrucku na hitnoj zobg boli oko bubrega iako mi mislimo već deset dana da je istegnuo leđni mišić. UZV ok, ali eritrocita je bilo 250

    Ponovili smo krv jučer u Zgb ima ih 150. krv je ok... Navodno to može biti od prejakog napora, a on trenira svakodnevno i intenzivno.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Sad čitam ovu prastaru temu. Kod nas se na kraju završilo u neznanju... Davali smo urin svi, MM i ja, naši roditelji, da bi se videlo da nije nešto nasledno. Ništa pametno nismo saznali. Nefrolog nam ništa odredjeno nije rekao osim da treba pratiti.
    Dete oduvek slabije pije vode. Na kraju ispada da je poslednjih 6 godina ganjamo da pije i to je to. Mislim da je to najčešće izgovarana rečenica u našoj kući: koliko si pila vode danas? (posle one: ne briši nos rukavom!!!)

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    ninochka bolovi u ledjima mogu biti i od kamencica/peska koji je izasao ili se pokrenuo
    to iz licnog iskustva jer kada mi je krenuo kamen iz bubrega mislila sam prvo da me ledja bole, a posle da sam pokvarila stomak... dok nije onako, na najjace zabolelo.

  19. #19
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    njemu su u panici u Innsbrucku naprvili uzv svih organa... to se ne bi vidjelo? nisam pametna, boli ga još, ali ne konstantno. ja još mislim da je mišić na treningu istegnuo, ali me muči ta krv u urinu. idemo sutra još jednom krv i pišanje pa možda budemo pametniji

  20. #20
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    hm, bili kod nefrologa, sve ok, urinokultura sterina i guess what... opet eritrociti u urinu. doduše on je sad rekao (nakon što je moja doktorica rekla da to nije moguće) da je to česta pojava nakon intenzivnog napora. kako je on dan ranije imao dva treninga x sat i pol, ponavljamo urin nakon što će imati dan-dva pauze. Zasad niš ne kužim

  21. #21
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ninochke vec dugo nema na forumu, a ja bih rado znala sto je bilo na kraju
    moja najmanja vec drugi put ima puno eritrocita u urinu, a uk uredna
    idemo nefrologu za dva dana, al ja sam luda od brige
    pedijatrica nam nije bas zadovoljna nalazom i djeluje mi zabrinuto pa ja brinem jos jace
    je li jos tko imao slicnu situaciju?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Imam cerku od 2 godine i imamo eritrocite u urinu, svjeze i izluzene. Svi rezultati za sada sto smo radili u redu,ali ona i dalje ima. Na svoju ruku sam odnijela koprokulturu na analizu i nasli su nam Clebsiellu bakteriju. Da li neko ima iskustva sa tim? Jel moguce da on nje ima eritrocite? Hvala unaprijed

  23. #23
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Ginger, što je rekao nefrolog?

  24. #24
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    Ginger, što je rekao nefrolog?
    uzv je uredan, sve izgleda savrseno
    u vrijeme pregleda je imala malo crvenilo pa je dobila atb kremicu za mazati i d-manozu za piti
    rekla kontrola urina tjedan dana poslije i ako bude opet puno eritrocita, imamo hodogram pretraga za obaviti
    taj kontrolni je bio puno bolji, eritrocita 1-3 (u odnosu na prethodni 50-60!!)
    pa sad cekamo jos jedan kontrolni da vidimo kakav ce biti
    otkud su dosli, nitko ne zna, moguce da su bili kamenci/pijesak
    uglavnom, i dalje nismo puno pametniji, samo sto se ona vise ne zali
    noc prije ovog grdog nalaza se zalila svako malo (budila se) i nakon toga vise nista

    sto ti mislis?

  25. #25
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne znam
    je li rađen uzv?

  26. #26
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    pa je, napisala sam
    na uzv sve savrseno
    uskoro ide kontrolni urin

  27. #27
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    sry, da prva rečenica

    ne znam stvarno
    to s pijeskom, kamenčićima, je česti uzrok kod odraslih
    a kod djece, nemam pojma

    ništa, radi urin svako toliko

    a je li vas naručila na kakvu kontrolu
    ili samo ako i dalje bude krv?

    radi urin sad na tjedan, pa ako je dobar na 2 tjedna, pa na mjesec
    ja bih pratila
    i napravila k uzv za 3 mj
    i za svaki slučaj još jednu uk

  28. #28
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja li moguće da se povrijedila?
    nabila se npr. na sjedalicu bicikla
    (koliko je uopće stara?)
    pa da je krv od toga?

  29. #29
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    vidjet cemo kakav ce biti ovaj kontrolni urin
    uk je dvaput bila sterilna i to istovremeno kad je bilo eritrocita
    u svakom slucaju, ako opet bude eritrocita, trazit cu daljnje pretrage kako je rekla nefrologica
    ima godinu i 11 mjeseci
    a cuj, moguce da se povrijedila dok se brisala papirom, jer ona jako stisne dok se brise
    i na da puno prckati, tj. brisati dok je prematam
    ja joj svaki put prebrisem blazinicom s kantationom
    ne znam, cudno mi to sve...

  30. #30
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    meni nešto zvoni da je i kod nas tako bilo ali se stvarno ne mogu sjetiti, sorry, znam da nisam od neke pomoći
    ali moja mala je imala VUR
    te daljnje pretrage, jer nefrolog spominjao cistografiju?
    jer nama se VUR uopće nije vidio na ultrazvuku, tek na cistografiji se vidio

  31. #31
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    je, spominjala je, ali tek u kasnijoj fazi
    prije toga jos nesto, al se ne mogu sjetiti sto (nemam sad papire)
    uglavnom nesto neinvazivno...
    betty, a di ste isli?

  32. #32
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    išli smo u Helenu, dva puta
    prvi puta sa cca 7 mjeseci, kada je utvrđen VUR i onda godinu dana nakon, kada više nije bilo VURa
    1500 kn je tada bila cijena ultrazvučne cistografije
    ali ovo sa eritrocitima je bilo nakon toga, sigurna sam
    s tim da je nama uz takav nalaz urina uvijek bila e.coli u UK

  33. #33
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    i mi smo u Heleni
    zvat cu ih sigurno nakon sljedeceg urina pa cemo vidjeti

    thnx cure
    Posljednje uređivanje od Ginger : 14.03.2019. at 10:52

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    1

    Početno Taman urin

    Pozdrav svim clanovim? Pitanje je taman urin ..poviseni eritrociti. Inace sam prije 6 god dobila dg cisticni cistitis.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •