Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Nova sam-mala pomoc

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Blizu Velike Gorice
    Postovi
    83

    Početno Nova sam-mala pomoc

    Bok svima,
    do sada sam pratila forum "potpomognuta oplodnja"ali posto je moj prvi stimulirani ivf-icsi zavrsio trudnocom,sada vec po mom racunanju sest tjedana,neznam tocno,sutra idem na uzv,pocela sam vas pratiti.
    Primjetila sam danas onu tamnu crtu,kako ide prema mom pupku,neznam tocno kako se zove,linea negra,mislim.Zanima me da li je koja od vas to primjetila tako rano u trudnoci?
    I ono sto me jos muci,mislim sutra cu to spomenuti dr.je povremeno stipanje u jajnicima,zapravo u donjem djelu trbuha,a ja sam to pridodala jajnicima.
    Ne desava se svaki dan,mozda jednom na tjedan,i nekakva toplina u donjem djelu trbuha,neznam kako da to opisem,nemam nikakve bolove ni pritisak,jednostavno mi je samo toplo dolje.Malo sam zabrinuta jer neznam dal je to normalno.
    Pa molim sve vas koje su ovo prevazisle i znaju malo vise da me utjese!
    Pozdrav!

  2. #2
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    za lineu ne znam da se javi tako rano al je normalna u trudnoci to znas jel da? a toplina i stipuckanje u jajnicima je normalno al isto reci svom dr na iducem pregledu, cisto da budes mirna iako je normalno! pusa i zelim ti predivnu trudnocu!

  3. #3
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno

    Gara, drago mi je zbog ovih vijesti!!! ~~~~~~~~~~~~

    Ono što sam ja osjetila u prvom dijelu trudnoće je najviše pikanje u jajnicima... taman sam mislila da nešto ne štima sa mnom (obzirom da sam se vratila sa velikog puta... puno vremenskih zona pa je vrlo često normalna pojava da se ciklus poremeti)... ali ipak sam napravila test, kad ono pluuuus. Jupi! Muž i ja smo već neko vrijeme "pravili" bebu... no nije se primalo. Otišli u USA na odmor i proputovanje i prepustili se uživanciji... kad ono???!!!!

    U svakom slučaju... kako ti opiuješ, točno tako je kod mene i bilo!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Sad sam u 39. tjednu. Iz mog iskustva, non stop nešto boli, štipa, grebucka, žiga. Ispočetka sam osjećala jajnike, kao i ti. Kasnije išijas u bedru, sad u lijevoj strani guze. Boli kičma, maternica, nema što ne zaboli prije ili kasnije.
    Nisam previše dramila oko toga jer sam to shvatila kao prilagodbu tijela na novog stanara.
    A naravno, nisu to jaki bolovi, inače bih sigurno trčala doktoru!
    Čestitam i želim ti mirnu trudnoću.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Blizu Velike Gorice
    Postovi
    83

    Početno

    Hvala svima cure,vec mi je lakse,vidim da nemam samo ja te cudne simptome,a i sutra cu to jos spomenut dr.

  6. #6
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    ja sam na samom pocetku imala neke bolove, probadanje. Sad hvala Bogu vise ne. A za lineu negru sam u onom tekstu tu na rodi, trudnoca iz tjedna u tjedan, tamo negdje 10. tj. (ne znam tocno) procitala da se kao sad vec javlja. ja je jos ni blizu nemam (19 + 5), ali pise tamo da je tamnopute zene ranije dobiju, pa ako si crnka...
    cestitam na trudnoci i zelim sve naj! ~~~~~~~~~

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    80

    Početno

    čestitam na trudnoći!!!

    i ja sam stalno imala neka probadanja, boluckanja, stezanja...ali to je se normalno!! :D :D

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    čestitam od srca :D

    sve ti je to normalno...ja se oko ničeg nisam živcirala i sve je super....
    a znalo je fakat bolit... čak mi je dr. prepisao normabele, ali ih ja nisam htjela uzimat...

    Bit će sve super! Sretno!!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    84

    Početno

    Meni su kasnile stvari tjedan dana no ja nikako nisam htjela radit test jer sam ih ocekivala svaki cas upravo zbog stipanja i boli u donjem dijelu trbuha... Sad ocekujem malo pilence Mogu rec da prva tri mj. trudnoce su mi bila kao da cu svakog casa dobiti menstruaciju no citala sam da je to normalno... Niceg se ne boj, misli pozitivno!!! Zelim ti svu srecu i ugodnu trudnocu :D

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Blizu Velike Gorice
    Postovi
    83

    Početno

    Drage moje,
    eto bila sam kod dr.i sve je u redu,boluckanje u jajnicima,pritisak,toplina...nemoram uglavnom nista brinuti.
    Uzv je pokazao malo srceko kak kuca i za 10 dana idem ponovno na pregled(prvi) i uzv(opet).
    Morala sam izvaditi krvnu sliku i mokracu.Nalazi su mi ok,osim mokrace u kojoj imam
    leukocita 5-ref.vrjednost je od 0-2
    stanice ploc.epitela 3-ref.vrjednost je od 0-1
    bakterije 1-ref.vrjednost je 0
    Uopce neznam sta to znaci,pretpostavljam neka upalica ili tako nesto,nadam se samo da nije nista ozbiljno.
    Svima veliki pozdrav!

  11. #11
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    eto vidis! super! :D za ovaj nalaz ne znam al ako dr nije nista rekla onda nema brige

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    84

    Početno

    Cestitam!!! :D

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    cestitke i od mene!
    :D :D

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    186

    Početno

    Čestitam! :D

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    25

    Početno

    bok cure,
    i ja sam u nedoumici (kao i gara). do sada sam pratila "potpomognutu oplodnju", a nedavno sam završila sa tretmanom IVF-a i u očekivanju sam dana kad mogu na vađ. krvi (BHCG). stalno si pipam cice ne bih li osjetila "napetost" i skužila da li sam trudna ili ne i bila pametnija prije vađenja krvi... Moram priznati da sam već rodila, ali sam skroz zaboravila kad počnu navedeni simptomi. Molim pomoć vas koje ste na početku trdunoće (ili koje imate bolje pamćenje od mene)

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Blizu Velike Gorice
    Postovi
    83

    Početno

    Evo nekih mojih simptoma,pa mozda ti pomogne sto.
    Ja sam se negdje od osmog dana od transfera pocela dizati na wc piskit u noci,sto nikada,ali nikada u zivotu nisam!
    I to se nastavilo sve do danas,pocela mi se vracati hrana u usta,onako kiselo,fuj,zeludac mi nije bas radio dobro.
    Cice su mi bile napete,papala sam puno,puno,kuhala sam si sve kaj mi je palo na pamet,i jela koja nisam jela godinama.
    I dva dana prije vadenja bete,cigareta mi je bila nekakvog sugavog okusa.
    Samo sto sam ja sve te simptome pridavala tome, sto sam bila u stimuliranom ciklusu ,i bila sam toliko nafilana svim tim hormonima,da nisam jednostavno znala dal jesam ili nisam trudna.
    A onda,pozitivna beta :D

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    25

    Početno

    kažeš gara svi ti simptomi su ti počeli 8. dan, uključujući i napete cice? ja za sada nemam ništa od toga. no moram priznati da ni u prvoj trudnoći nisnam imala neke žgaravice, mučnine i tako to.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •