Stranica 2 od 28 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1355

Tema: akcijske prijevare velikih centara....

  1. #51

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    da se malo nadovežem na sorciere i pojačam temu.

    jedna od većih prevara koja se u HR sustavno provodi je reklamiranje i akcijske ponude automobila po autokućama.

    Primjer:

    Clio storia već od 89 800 kn
    Suzuki SX4 već od 95 900 kn

    sjeo moj šogor u auto i otišao kupiti suzuki. dođe u prvi salon, i kaže ja bi taj za 95 900, platim u kešu, dajte mi auto.
    "Ali, taj model nemamo, to se znate ne proizvodi u tvornici. sljedeći koji možete dobiti je 105 900 kn." kaže teta prodavačica.
    ode on u Renault, ista priča - taj model nemamo, ne naručujemo, sljedeći koji možete kupiti je 98 900 kn

    Ista priča u svim salonima. Ono što reklamiraju nemaju, ne proizvodi se, ne naručuju i nemožeš kupiti, a kad si već tamo onda te žele navući na skuplji model.

    I tako to stalno, već od, već od.
    Isto kao i one reklame za Fiat Hypo leasing bez učešća. Bili mi vidjeti za Doblo za firmu. I kažem ja mi taj i taj, na taj Hypo leasing.

    Hm, znate to vam vrijedi samo za velike kupce tipa Agrokor i ako uzimaju puno komada pa onda Hypo s njima radi poseban ugovor pa bla bla bla.
    Vi možete dati 30% učešća i onda kamate od xy % itd.
    Odustali smo na kraju.

  2. #52
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj bleeda prvotno napisa
    Primjer:

    Clio storia već od 89 800 kn
    Suzuki SX4 već od 95 900 kn
    sjećam se toga kad smo mi kupovali auto. "možete birati samo crvenu ili bijelu boju. nemetalik"

  3. #53

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ne znam.

    Mi smo u prije godinu dana u Citroenu kupili baš ono što su reklamirali (C4), a mogli smo birati boju, radio, opremu... :/

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ali za Renault vrijedi.
    Htjeli smo najprije onaj Renault Megane za 99,900 (ili tak nekako). Pa nisu imali, nego samo za 10.000 skuplji.

    Pa rekosmo - ajd, dobro, ako je isporuka kao što velite za par dana.

    Pa su nas nazvali za par dana i rekli da će isporuka tek za dva mjeseca.

    Naravno da smo odustali


    Otišli u Citroen, dogovorili se za auto i preuzeli ga za tri dana.
    E, sad - jesmo li samo imali sreće, šab me gabri.

  5. #55
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    konzum vrbani:

    snek od pšenice (ono kaj izgleda ko stiropor ) - na polici cijena 7,99. na blagajni - 8,49...

    narafski da sam zvala šefa, i da su mi vratili razliku...

  6. #56
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    e..a meni se činilo da za želatinu na polici stoji cijena 6,99, a na računu 7,49. Na žalost, prekasno sam skužila (kada sam došla doma), ali se definitivno brusim (čim prestane ovo ružno vrijeme, jer idemo pješke) ponovo otići pa pogledati da li je stvarno tako ili sam ja zabrijala.
    (ali kada vidim što sorci piše, možda i nisam zabrijala).

  7. #57
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    da...isto se radi o konzumu.

  8. #58
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    prošli tjedan u mercatoru, kupujem domestos, na polici u jednom redu piše 12.40 k, u drugom redu 13.76, ista vrsta
    ja uzmem s police gdje je niža cijena, naplate po višoj
    budući da sam to očekivala, odmah sam pogledala račun i tražila obrazloženje
    kao cijena se mjenjala (sjećam se da je domestos nedugo bio 9.99 )
    ali nisu stigli sve promjeniti
    ali ja se pozvala na zakon o zaštiti potrošača (a sorci, jesam dobar učenik ) i vratili mi razliku
    je da su me kupci iza mene ružno gledali, radim problema oko 1.36, ali to je princip, ako sam im ostavila 500k, ne dam da me varaju (previše)

  9. #59

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Slavonka
    Postovi
    72

    Početno

    -znači li to da ako imaju na polici dvije cijene trgovci su dužni prodati ti robu po onoj nižoj iako je nevažeća!???

  10. #60
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj vjeverica prvotno napisa
    -znači li to da ako imaju na polici dvije cijene trgovci su dužni prodati ti robu po onoj nižoj iako je nevažeća!???
    trgovac je obvezan prodati po cijeni koja je izložena za taj proizvod. na polici ne smiju biti dvije cijene za jedan proizvod.

    ukoliko se tamo ipak nalaze dvije cijene - imaš pravo tražiti da ti prodaju po nižoj, jer na cijeni ne piše da li je važeća ili nevažeća. svaka cijena koja se nalazi na polici smatra se važećom.

    izgovori tipa "nismo stigli" , "kolegica se zabunila", "krivo je odštampano" - nemaju uporište u zakonu.

    a70v - moj naklon ! tako treba!!! (za cijenu)

    a što će ti domestos??? zar nemaš druga sredstva za čišćenje?

  11. #61
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa


    a70v - moj naklon ! tako treba!!! (za cijenu)

    a što će ti domestos??? zar nemaš druga sredstva za čišćenje?
    hvala, hvala

    za wc i povremeno sasuti u slivnik

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    kak ste se svi primili tefal tava, samo da dodam da sve te lagane tave sadrze aluminij i aluminij kroz hranu ulazi u organizam. meni je izmedju ostalog preporuka labosa koj je radio sebastianu test na metale da izbacim iz upotrebe sudje koje ima aluminij, u to spadaju i te lagane tave sa onim dnom na koje se hrana ne ljepi

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj romi prvotno napisa
    Ja sam imala okršaj prošli tjedan u Interšraru zbog Janjetine. Imaju akciju do 12.03. janjetina za 50kn/kg.
    U pon je naravno nema, stigla je tek u srijedu i sada je na akciji 50kn/kg, te ja hoću kilu i pol, što mi mesar narvno neće odrezati, nego me ucjenjuje da moram kupiti cijelu prednju četvrt od cca dvije i pol kole, pa na više!
    Iza mene u redu stoji par koji također hoće kilu i pol, te se mi u sekundi dogovorimo da nam mesar uzme jedan veći dio i prepolovi te je tako prodao tu cijelu četvrt, samo u dva dijela - i NEMOŽE!!!!
    Nakon svađe, ljutnje, bahačenja, mesar odlazi u spremište i ne FERMA NAS!
    Kupaca već ima oko pet na pultu i svi se gledamo u ćudu :? :? :? ,
    Nakon minutu dolazi drugi mesar koji jadan nema pojma o ćemu se tu radi i na našu molbu da nam prepovovi veći dio odgovara - ma naravno da može, te smo svi bili gotovi za 5min. a čovjek je prodao mesa za 500kn u par minuta.....

    Još ne kužim ćemu ucjenjivanje sa količinom mesa, pa nisam tražila 300gr, a i da jesam - gdje da to dobijem? Ni jedan mesar mi do sada nije htio prodati komad manji od kile i pol, govorim o janjetini!
    Meni je to nepojmljivo!
    ja kad kod nas kupim komad mesa vise od kile svi se cude pa objasnjavam da tim mesom hranim i pse

  14. #64
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Mi smo prije godinu i nešto kupovali Touran i kad su nam ga uvaljivali i hvalili, sigurni smo da su rekli da kod prve registracije imamo gratis Kasko osiguranje. Prošla prodaja, leasing i sve te peripetije i tek nakon toga dolazi račun za Kasko. Mi se žalili a oni nas uvjeravaju da smo pogrešno skontali i lijepo pitaju:
    A gdje to piše u ugovoru?... :shock: :shock: :shock: ja sam odvalila.

  15. #65
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Konzum vikend akcija štapni mikser 49 kn. U svim dućanim.

    Juče bila u 3 dućana i sve već prodali :shock:
    Kako je to onda vikend-akcija ?

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    118

    Početno

    uh i ja san imala s emmezeton problema. imali su neki super ormar za cipele izložen na njemu piše raspoloživo za par dana, pitan prodavača koliko je to par dana, on kaže da ne zna. ok. dođem za tjedan dana i opet je raspoloživo za par dana :? i opet ne znaju kada će doć. sutra me u poštanskom sandučiću dočeka emmezetin letak u kojem je taj ormar na akciji i to 500 kn jeftiniji. ja odma u emmezete po njega a oni ga OPET nemaju. svakako na kraju san se izborila za taj ormar (društvo potrošača, novine, stomak do zuba i sl. ) , i zvali su me da je stiga i prodali su mi ga po jeftinijoj cijeni i to na 6 rata

  17. #67

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    61

    Početno

    Moram ovo napisati jer sam savjet ovdje skupila!

    Dakle, dućan Kerum u Splitu.
    Kupujem prašak za puding, od vanilije, u pakiranju 3 zajedno. Dr oetker- na jednoj polici cijena 5,98; a na drugoj 8,08 (tako nekako). I uzmem i mislim se šta će biti na kasi?!

    Usput sam vidjela da i puding od čokolade, drugog proizvođača, ima različite cijene na različitim policama. Pa sam shvatila da možda puno proizvoda ima tako različite cijene, a ne bi ni obratila pažnju da nisam ovdje pročitala.

    Na kasi, uredno otkucano 8,08. Ja kažem da je cijena 5,98. Zatim prodavčica kaže meni- nisu stigle kolegice promijeniti. Taman sam htjela zaustiti- nema veze, ja bi ipak po nižoj cijeni, i već se spremam kako ću početi Zakon spominjati, da bi me prodavačica prekinula i prije nego je račun bio gotov do kraja i izvadila mi iz kase 3 kune i dala mi na ruke. Imam osjećaj da me htjela na brzinu smiriti da nitko od kupaca ne skuži i da se ne svađamo na kasi.
    Za mene dobro ispalo i sad ću još pozornije pratiti razlike cijena.

  18. #68
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    A sad jedno vrlo glupo pitanje. Vidjela sam na polici u Konzumu podne puzzle, ispod njih cijena od recimo 80 kuna a iznad cijene bar code. Ja provjerim bar code na cijeni sa onim na proizvodu i isti su. Dođem na blagajnu a blagajna otkuca 120 kuna. Ja sam se naravno zainatila da to nije uredu i da tako nije pisalo na polici. Kad je došla ženska zadužena za igračke pokazala sam joj o čemu se radi i znate koji je bio odgovor. To je stvar kompjutora i da ako mi ona vrati novce s obzirom da je kartica već bila provućena da će to ići iz njezinog džepa. Pred menom je objašnjavala blagajnici da mi da 40 kuna a da će ona njoj to vratiti na kraju radnog dana. I sad iza mene su bili kupci i osjećala sam se odvratno, ali sam ipak uzela novac. Da li oni imaju pravo tako nešto tvrditi? Ipak su bar kodovi odgovarali, i nije bila moja greška.
    S druge strane u Mercatoru su imali vikend akciju i jedan proizvod je na blagajni imao popust a drugi nije, iako je na polici bio popust za oba (tek se po završetku računa kad je naplačeno vidi gdje je priznat popust) i bez obzira što je plačeno Pikom , kad sam se bunila došao je šef i vratio gotovinu te se još isprićao za neugodnosti zbog toga što sam morala malo pričekati.

  19. #69
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Cathy, ovo nije glupo pitanje. ti si bila u pravu - i nije točno da će netko to dati iz svog džepa. osim ako nije debelo zbrljao (ne) radeći svoj posao - a na to ne možeš utjecati.

    dakle, ako cijena i barkod odgovaraju - imaš pravo na povrat novca.

    u velikim centrima se sve više stavljaju krive cijene na policu - a na blagajni se krivi kompjuter, gužva (nisu stigli), kolegica (nepoznata), itd... to nije briga kupca.

    ti kupuješ proizvod za koji postoji cijena na polici, i imaš ga pravo dobiti po toj cijeni.

    i meni su u konzumu vratili kunu i pol - jer je cijena na polici bila 7,99 -a na kasi 8,49. razlika od 50 lipa - ali u postotku - to je 6% ! ne dam!!!

  20. #70
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    a što napraviti ako su svud po dućanu (Metro ) natpisi da je važeća cijena ona koja je na blagajni :? , time se oni kao ograđuju od pogrešnih cijena na policama?
    da li mi se vrijedi svađati ako cijene budu različite (do sada mi se nije dogodilo)?
    da li im mogu poslati inspektore već i zbog tog natpisa

  21. #71
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    ja mrzim smrdljivi konzum. mrzim. poslije ću elaborirat, sad moram radit, ali morala sam se ispuhat. užas.

    dva puta su mi prodali smrdljivu piletinu. u mercatoru ti kažu od kad je, a ovi smrdljivci samo guraju, mrkva je 14 kuna u konzumu!!! mrkva, majketi pa nije šparoga ili jagode van sezone!

    imaju ludu zaštitarku u TCR-u koja se namjerila na žene s malom djecom. bezobrazna je i ne pušta unutra ako imaš torbu. za malu bebu. a šta da radimo? meni je rekla da mu ne dam piti unutra jer "ako ga sad naučim tako, za 20 godina će mi biti lakše!". ja doista ne želim da ta žena izgubi posao, ali da je barem maknu negdje gdje radi s konzervama paradajza, a ne s ljudima. neki dan nije htjela pustit dvije mame s malim bebama koje su spavale u kolicima jer su imale one torbe na kolicima. užas. užas.

  22. #72
    Drimm avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Evo još malo o komu, čemu - Konzumu.
    Gledam onaj prospekt od Kozma i piše da je u ožujku na akciji tekući Faks od 1,5l koji ja inače trošim.
    Snižen sa 42,90kn na 34,90 kn.
    I kažem ja: jbtb, moram po ovo i to barem dva komada, nisam znala da je tako puno poskupio deterdžent. I super akcija, sniženo za 8 kn.
    Kako sam se danas motala po Avenue Mallu odem dolje u Konzum i pogledam redovnu cijenu, a ona je 34,90 bez akcije, inače.

  23. #73
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ts, ts, ts....

    a kakve veze ima kozmo s konzumom? kaj nisi skužila da se ulazi na odvojena vrata?

    zato ja sve prospekte dobro pregledam, pa puno puta uočim da je negdje akcijska cijena viša od redovne...

  24. #74
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Turbo Limach
    vestica za dijete, na polici stoji cijena 99,90 kn, na blagajni 129,90 :shock:
    Nisam kupila.

  25. #75
    Drimm avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ts, ts, ts....

    a kakve veze ima kozmo s konzumom? kaj nisi skužila da se ulazi na odvojena vrata?

    zato ja sve prospekte dobro pregledam, pa puno puta uočim da je negdje akcijska cijena viša od redovne...
    Čak ni na istom katu.
    Pa ista su firma, ne? :/ Tih 20% popusta koje daju na one naljepnice dobro naplate prije toga.

  26. #76
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Jeste skužili novu Mercatorovu reklamu - "smrznute cijene"?

    Uglavnom, po cijeloj trgovini su istaknute te tzv. smrznute cijene, no ne radi se o najpovoljnijim proizvodima, nego samo znači da im neko vrijeme nisu digli cijenu, ništa drugo.

    I tako, recimo, imate nekoliko vrsta istog proizvoda složenih jedne kraj drugih - kraj najpovoljnije ne piše ništa, ali kod skuplje je uočljivo istaknuta zastavica o smrznutoj cijeni.

  27. #77
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa
    Turbo Limach
    vestica za dijete, na polici stoji cijena 99,90 kn, na blagajni 129,90 :shock:
    Nisam kupila.
    krivo. trebala si tražit cijenu s police, i moraju ti prodati po nižoj.

  28. #78
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Ja ću spomenuti Dionu u kojoj mi se znalo dogoditi da im stoji uz proizvod natpis Akcija!!!! a na blagajni otkucaju višu cijenu i onda se pravdaju da je to bila akcija prošli tjedan, ali nisu prodavačice stigle ukloniti natpis....


  29. #79
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa
    Turbo Limach
    vestica za dijete, na polici stoji cijena 99,90 kn, na blagajni 129,90 :shock:
    Nisam kupila.
    krivo. trebala si tražit cijenu s police, i moraju ti prodati po nižoj.

  30. #80
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    nije otišao post

    do blagajne sam razmišljala vrijedi li i tih 100 kuna (nije baš oličenje fine izrade) pa mi je taman došlo

  31. #81
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj BubaSanja prvotno napisa
    Ja ću spomenuti Dionu u kojoj mi se znalo dogoditi da im stoji uz proizvod natpis Akcija!!!! a na blagajni otkucaju višu cijenu i onda se pravdaju da je to bila akcija prošli tjedan, ali nisu prodavačice stigle ukloniti natpis....

    Naša Diona, ha? (Ista stvar. )

  32. #82
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    da ponovo aktualiziram: akcija u intersparu. konkretno - tražila sam mrkvu po 3,99 koja je na akciji. nema.

    dok sam ja tamo prigovarala - prišao mi je jedan bračni par koji se isto tako uzrujao - jer još nekih stvari koje su na akciji - nije bilo.

    ispada da bi trebali staviti natpis da nedjeljom akcija ne vrijedi - jer se nedjeljom vade na to da ne dobivaju robu. a sve je "po običaju" - otišlo u subotu .

    ako se radnim danom dođe navečer - onda je otišlo ujutro...

    banane su u ipercoopu 10.90, a u intersparu 9,99 kuna kuna :shock: :shock: ....

    02.03. su bile 7,99 u ipercoopu... limun je bio oko 15, a sad je 17,90...

  33. #83
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ah da... još jedno "skriveno" poskupljenje....

    ribano zelje u plastičnim posudama:

    u veljači je cijena za kilu "jednobojnog" bila 9,99, a miješanog 7,90.
    početkom ožujka - obje cijene su bile 9,90.
    danas - obje cijene su 10,90...

    naime, kako je to relativno jeftin proizvod - obično ljudi ne gledaju cijenu po kilogramu. pa nek mi netko objasni - kako je to zelje poskupilo 50% u 15 dana????? :shock:

  34. #84
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    nije 50 nego oko 40%... tak sam ljuta, da sve iskre frcaju...

  35. #85

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Sorciere, svaka cast! Stvarno ste si dali truda oko analize cijena!

    Meni se (i opet odvratni) Konzum gadi, ali kad su mi oni najblizi i najvise ih ima. U mom susjedstvu na 200 m dva mala Konzuma, a malo dalje i Super konzum. Gdje god da se okrenes, smrdljivi konzum je tu! Koji god novi trg. centar se otvori, evo ti i njih! Sire se k'o rak.

    Gade mi se jer ne drze neke domace proizvode (Gavrilovic salame mi sad samo padaju napamet), nego uvaljuju razna druga sr... Izbor voca katastrofa - trulo i staro. Kad smo na moru (jedno malo mjesto), dva ducana sve skupa - jedan od njih NARAVNO Konzum.

    Nisam obracala dosad paznje na razne akcije, ne da mi se proucavati letke, ali kako vidim, nisam nis' propustila.

    I da, mogu ja ne ic' kod njih i tako ih kazniti, ali i kod drugih je slicna spika...

  36. #86
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa
    Gade mi se jer ne drze neke domace proizvode (Gavrilovic salame mi sad samo padaju napamet), nego uvaljuju razna druga sr...
    a čuj oni svi drže većinom svoje proizvode, odi u dionu pa vidi oćeš li tamo naći ikakvu salamu od pika ili belja...

  37. #87
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Nije prijevara, ali je dobro znati: Bajadera od 200 g u Kraševom dućanu na Trgu bana Jelačića je nešto više od 36 kn, a u Mercatoru u Kaptol centru nešto više od 27 kn. (Već mjesecima stoji natpis da je na akciji i već mjesecima je ista cijena.)

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    Citiraj mirjana prvotno napisa
    a što napraviti ako su svud po dućanu (Metro ) natpisi da je važeća cijena ona koja je na blagajni :? , time se oni kao ograđuju od pogrešnih cijena na policama?
    da li mi se vrijedi svađati ako cijene budu različite (do sada mi se nije dogodilo)?
    da li im mogu poslati inspektore već i zbog tog natpisa
    ovo baš i mene zanima :?

  39. #89
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Nije prijevara, ali je dobro znati: Bajadera od 200 g u Kraševom dućanu na Trgu bana Jelačića je nešto više od 36 kn, a u Mercatoru u Kaptol centru nešto više od 27 kn. (Već mjesecima stoji natpis da je na akciji i već mjesecima je ista cijena.)
    Kraš je meni genijalan - u njihovom diskontu su vjerojatno najviše cijene njihovih proizvoda, više nego u našim kvartovskim trgovinama, a da ne spominjem onda veće centre. Jeftinija je samo lom-roba.

  40. #90

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Nije prijevara, ali je dobro znati: Bajadera od 200 g u Kraševom dućanu na Trgu bana Jelačića je nešto više od 36 kn, a u Mercatoru u Kaptol centru nešto više od 27 kn. (Već mjesecima stoji natpis da je na akciji i već mjesecima je ista cijena.)
    Kraš je meni genijalan - u njihovom diskontu su vjerojatno najviše cijene njihovih proizvoda, više nego u našim kvartovskim trgovinama, a da ne spominjem onda veće centre. Jeftinija je samo lom-roba.
    Da i mi se šokirali. Šetali gradom i ugledamo kraš i kažemo djetetu sad ćemo ovdje kupit puuuuno životinjskih-jer jel-nema šanse da su skupi, kad ono ajme, ko u najskupljem kvartovskom dućanu

  41. #91
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Jedno pitanje za iskusne:

    A kaj je sa tržnicom?

    Da li meni trgovac na štandu smije reći:" Ne može se birati?"

    Već samo što on "uvali" u vrećicu? Znam da imam puno izbora, ali ipak...??

  42. #92
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa
    Jedno pitanje za iskusne:

    A kaj je sa tržnicom?

    Da li meni trgovac na štandu smije reći:" Ne može se birati?"

    Već samo što on "uvali" u vrećicu? Znam da imam puno izbora, ali ipak...??
    e da, meni je neki dan neki frajer na trešnjevačkom placu dao tako jadne naranče, užas...jeno znam kod njega više ne idem

  43. #93
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa
    Jedno pitanje za iskusne:

    A kaj je sa tržnicom?

    Da li meni trgovac na štandu smije reći:" Ne može se birati?"

    Već samo što on "uvali" u vrećicu? Znam da imam puno izbora, ali ipak...??
    a čuj, ja im se onda samo okrenem i više ne vratim (nakon nekoliko loših iskustava s takvim uvaljivanjem)

    ali MM mi je fenomenalan - nakon što je dva puta došao kući sa smrdljivom starom piletinom i teletinom (naravno, oba puta kad smo čekali goste za vikend i bili na knap s vremenom), svaki put traži od mesara da pomiriši meso - jest da mu se svi iščuđavaju, ali od tada kući uvijek stiže meso bez mirisa 8)

  44. #94
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Nije prijevara, ali je dobro znati: Bajadera od 200 g u Kraševom dućanu na Trgu bana Jelačića je nešto više od 36 kn, a u Mercatoru u Kaptol centru nešto više od 27 kn. (Već mjesecima stoji natpis da je na akciji i već mjesecima je ista cijena.)
    Kraš je meni genijalan - u njihovom diskontu su vjerojatno najviše cijene njihovih proizvoda, više nego u našim kvartovskim trgovinama, a da ne spominjem onda veće centre. Jeftinija je samo lom-roba.
    Nisam imala pojma! :shock: Moja logika je da bi u vlastitom dućanu, pogotovo u diskontu, stvari trebale biti povoljnije nego kod drugih!

  45. #95
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Kupujem u Kauflandu jer mi je najbliži i ista je spika kao i u svim ostalim centrima. Akcijske cijene koje nakon nekog vremena više nisu akcijske, a obično to nije i najpovoljniji proizvod, za određene proizvode nema istaknutih cijena ili je istaknuta za krivi proizvod ili je viša cijena na blagajni, veća pakiranja (ili dupla) obično su skuplja od pojedinačnih ili manjih. Imaju istaknute cijene za kg, kom (ne na svakom proizvodu) pa se ne treba preračunavat (prije sam išla sa kalkulatorom u šoping, baš sam frik), ali još uvijek provedem hrpu vremena uspoređujući cijenu i kvalitetu i to me živcira.

    Jednom sam se zainatila kad sam skužila da je jedna cijena na polici, a druga na blagajni. Vratili su mi razliku, ali sam im rekla da izvole do sutra promijenit cijenu. Vratila sam se sutradan i cijena nije bila promijenjena. Zaprijetila sam im novinama, inspekcijama i rekla da ću dolazit, ako treba svaki dan i provjeravat da li su to napravili! Od onda provjeravam račun odmah poslije blagajne, još u dućanu i po sjećanju provjeravam cijene.

  46. #96
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    rekoh da ću napisati - pa pišem

    u tijeku je akcija u intersparu... obiteljsko pakovanje pilećeg filea - 49,99kn... naravno (po običaju) - toga nema

    ali zato je tamo jedan nesretnik (zovu ga šef), koji je siroti već drugi put naletio na mene...

    i sad sam digla galamu zbog piletine! jer ju trenutno nemam u frižideru, i stvarno mi treba - pa sam htjela kupiti. provjerom ustanovljeno - nema je na skladištu...

    i onda ja počnem nabrajati akcije, čega sve nije bilo (osim piletine i puretine), i koliko puta sam dolazila - a čovjek kaže: ajmo skratit priču, kad završite - javite se na info pult ...

    i javim se ja... dobijem na poklon obiteljsko pakiranje pilećeg filea (drugi proizvođač)...

    zahvaljujem šefu na poslovnom potezu, jer ako ništa drugo - sad sam pokrila troškove uzaludnih dolazaka po meso na prethodnim akcijama . a i bilo mi je drago da me netko tretirao kao pravog pravcatog kupca !

  47. #97
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Moram i ja komentirati Kraš u Rijeci. Sad se ne sjećam točno razlike, ali znam da je bila znatna i to u Krašu skuplja nego u Plodinama :shock:

    Uz to, želim potvrditi što je već jedna forumašica rekla - prodavačice uglavnom sve te akcijske proizvode rezerviraju za sebe i svoje bližnje. Na sreću imam i ja 'žnjuru' pa mi uvijek javi kad je nešto interesantno i rezervira. Tako je u Mercatoru prošli tjedan 3l Ariel colour-a bilo 27 kn.
    Isto tako popust na robu - imamo cure istog uzrasta, ona mi javi, ja kažem što želim i spremi.
    A to da uzimaju za sebe - jest istina!
    Mi smo, pred Božić na akciji u Super Konzumu, kupili Moulinex pekač za kruh XXL za 580 kn (inače oko 850-900 kn). Kaže MM da je bio jedan jedini (naš) i da mu je lik rekao da su dobili samo 3 :shock: . Pitam se koliko ima istine u tome?!

  48. #98
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ima puno istine u tome. ja sam jedan dan u dioni htjela kupiti banane na akciji. u 9.30h ujutro.

    vidjela sam hrpu vrećica s bananama (na pultovima za trgovce ), a kad sam digla dreku - žena je rekla da su dobili 3 (tri) kutije banana!

  49. #99
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ima puno istine u tome. ja sam jedan dan u dioni htjela kupiti banane na akciji. u 9.30h ujutro.

    vidjela sam hrpu vrećica s bananama (na pultovima za trgovce ), a kad sam digla dreku - žena je rekla da su dobili 3 (tri) kutije banana!
    :shock:

    hoćemo se smijat' il' plakat' ??

  50. #100

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Vindijin dućan Prečko, cijene njihovih proizvoda su punnnno veće nego u Mercatoru, čak i u našem malom dućanu koji je sve samo ne jeftin....
    I da i prodavačica se slaže sa mnom i rekla je kako su se mnogi žalili da su njihovi proizvodi skuplji nego drugim dućanima

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •