Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 219

Tema: proljetnice 2007

  1. #101
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    htjedoh reći, i drugi izdavači imaju takve slikovnice, ali jeftinije

  2. #102

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    76

    Početno

    Eh, sjetih se što nam se noćas dogodilo. Anton se u pola noći prišteka i sisa on, sisa. Kad odjednom, ispusti cicu i glasno "zalaje" 2-3 puta i nakon toga nastavi sisati. Meni je to bilo baš . Što li je on sanjao? Eh, svašta se mota po toj glavici

  3. #103
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    paalmi dobro došli

    i Mihael je sinoć nek glasove ispuštao u snu i trljao se rukom po prsima onak gore dolje......MM i ja umirali od smjeha

    lut :D :D za autić...

  4. #104
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    S. isto priča u snu. sinoć nakon cicanja.. .MAMA....pa pauza od par sekundi ...TAAAATA...i nastavi spavati

    ali lajanje

  5. #105
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Evo da se i mi prikrpamo malo ovdje iako jos imamo skoro 3 mjeseca do ukljucenja ... a do tada cete vec eseje ispisati.

    Leila ima 4 zuba, cica cijelu noc, po danu spava svakako, zavoljela je kolica, ali samo dok su u pokretu, cim stanemo ona mora biti na podu ili u zraku.

    Slikovnice smo kupile u Profilu, poslije Nove godine spustili su dosta naklade na 19 kuna, najvise joj se svidaju one sa rupama, i gdje se slike preklapaju.

    Ne prica u snu, ali zato cvili kad joj nesto ne dam (npr. gurnuti prst u uticnicu ili pojacati pojacalo na najjace) pa je MM zafrkava da je ko odojcek hehehe

  6. #106
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Uh, evo nas!
    Malo smo bili bubani ovih dana, ali sva sreća pa nije ništa, bili smo kod dr i kaže da je samo virus, nema ništa na plučima, grlo čisto
    A i Iva je bolje danas, vidi se da više nije bolesna, zafrkava me čim stigne ( stalno dira cvijeće i kad ja kažem ne, onda mi se smije i prijeti kažiprstom kao što ja njoj pokazujem ne -ne )
    Iva obožava slikovnice, sve pokazuje prstom pa ja moram objašnjavati što je što, ali najviše voli časopise i letke u boji , ima punu košaru takvih papira koje ona čita, vadi iz košare, vuče po stanu, para. Nekad je to bila naša košara za novine, danas nam novine stoje na gornjim policama, a ovo su njene
    E da, imam i jednu policu sa knjigama " u nizinama" koju obožava, skida te knjige, lista, kao slaže po podu, ali barem sam mirna jer je blizu kompjutera pa mogu na net pola sata 8)

    Kako stojite sa papicom, osim cike, to vidim da svima ide ( ja Ivi mlijeko moram zamaskirati da ga ne skuži )
    Iva obožava jesti, samo da nije bočica, jede sve što joj daš osim mlijeka i baš ovih par dana kako je prehlađena manje jede količinski i mislim si kako je super što tako dobro jede poludila bi da mi je ovako stalno. Jedino mi u zadnje vrijeme izbjegava bilo kakvo voće ( osim kupovnih kašica koje joj dam ako smo vani ) Možda je i to povezano sa prehladom, samo se nadam da će se brzo vratit u normalu

  7. #107
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Bokić!
    Paalmi vama je veselo po noći!
    srećiceobožavam komentare tebe i TM ( ono o basmati riži nikad neću zaboraviti i stalno vas se sjetim u dućanu kad kupujem rižu !)
    palesuper za Ivu da nije više bubana!

    dakle moj mali odbijač, do nedavno, dohrane- doslovce poludi kad mi nešto jedemo, jedino mu baš voće ( kao i Iva ) nije nešto, bananu gnjeći, jabuku kotrlja, ali tako je i curetak odbijala, a sad ga sama traži.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb- Velika Gorica
    Postovi
    261

    Početno

    pozdrav i od mene ,
    sin spava pa imam fore zbrisat malo na net
    a ovo sa glasovima u snu , Antonio je sinoc isto imo period kad je neartikulirano ispusto glasove , :/ ali sva sreca jako kratko
    Mada moram priznat da sam ga vec par puta cula kako "prica" u snu, tu je definitivno na MAMu ! pusa kidam povirit dalje pa na spavanac!

  9. #109
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ah, Iva uredno pred spavanje "mantra" ( ja to tako zovem jer se glasa "mmmmm" ), isto to radi i noću uzme dudicu, krpicu ispod nosa i mmmmmmm. Je li vaši bebači njuše sve živo? Ja umirem od smijeha kad je skužim da njuši stvari
    Najluđe mi je kad vrišti i vrišti i onda stavi ruke preko ušiju, onda oet vrišti pa ruke na uši Isto to radi u kuhinji kad radi napa, svako malo pokriva rukama uši Skužila je da kad ih prekrije ne čuje napu ( ili mamu )
    Sad joj je glavna fora pričati na telefon Tako je slatka kad stavi svoj plastični žuti telefon na uho i viče baba jer joj ja govorim halo, zovi babu hoće li čuvati Ivu ( obožava sveki )

  10. #110

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb- Velika Gorica
    Postovi
    261

    Početno

    Citiraj pale prvotno napisa
    Ah, Iva uredno pred spavanje "mantra" ( ja to tako zovem jer se glasa "mmmmm" ), isto to radi i noću uzme dudicu, krpicu ispod nosa i mmmmmmm. Je li vaši bebači njuše sve živo? Ja umirem od smijeha kad je skužim da njuši stvari
    Najluđe mi je kad vrišti i vrišti i onda stavi ruke preko ušiju, onda oet vrišti pa ruke na uši Isto to radi u kuhinji kad radi napa, svako malo pokriva rukama uši Skužila je da kad ih prekrije ne čuje napu ( ili mamu )
    Sad joj je glavna fora pričati na telefon Tako je slatka kad stavi svoj plastični žuti telefon na uho i viče baba jer joj ja govorim halo, zovi babu hoće li čuvati Ivu ( obožava sveki )
    ovo s Telefoniranjem mi je poznato moj TONKO uzima mob i vice AO. ao ...tata....
    a i ne samo mob vec i daljinski i sve sta mu je plosnato ali mob mu je najdrazi

  11. #111
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Iva točno zna čemu služi daljinski samo mama više ne zna što je Iva sve pretisla i kako vratiti TV u normalu
    Probala sam je zeznuti i dala joj stari kalkulator , ne pali 8) Ma zna ona što je mobitel, daljinski, telefon... na tatu, zanima je tehnika. Nego mi je ok ovaj plastični, pa ga vuće po kući, ali i vani i telefonira

    Za ročkas je dobila glazbeni stolić, e ako od toga ne poludim, neću nikad , a ona bi mogla naučiti par riječi engleskog :shock:

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Cure daje malo kreativnih ideja kako se zabavljate sa klincima? Iznenadilo nas ovo ružno vreme, taman smo navikle da šetamo 2-3 puta dnevno. Ponestalo mi ideja za igru.
    Inače Nađa nije neka pričalica, ali je ženska od akcije. Puzi, prevrće se i bacaka, stoji, hoda držeći se za krevet. Nije baš mnogo pažljiva, juče je par puta dooobro udarila glavu. Liže zid :? i pokušava da ga zagrize. Izgleda da je muče trojke, sve trpa u usta i dosta slini, a i malo je nervozna. Zanima me da li ste već počele sa odgojnim metodama? Mi do sad nismo imali ni jedno NE, tu i tamo joj kažem "budi pažljiva molim te" kad se mota oko radijatora, mada sam uvek pored nje. Ali sad je počela da nas grize, grize sve što joj naiđe pa tako ponekad moju ruku, MMov prst, uvo, obraz... i to doooobro zagrize. Ja sam sad skroz u dilemi kako da joj pokažem da to nije OK, a opet muče je zubi...
    U stvari jedino što joj za sada ne dozvoljavam je da baca hranu. Kad joj dosadi jelo ona uzima komad po komad i baca na pod. Onda joj uzmem tanjir i dam igračke. Mada je naš ludi pas (okoreli mesožder) počeo da jede apsolutno sve što mu ona da, pa je tako juče jeo kuvanu kelerabu!!!
    Najbolje i sa najviše oduševljenja jede u parku, danas je smazala celu bananu i to je definitivno najveći obrok koji je do sad imala.
    Da li vaši klinci pokazuju interesovanje za drugu decu? Nađa je tek nedavno počela da ih primećuje i u parku sad maše svima i rukicom zove decu da dođu. Tako je već stekla i prvu prijateljicu - mala od 4 godine koja je juče rekla: Bako kao moja lutka, samo prava!!!

  13. #113
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Ja sam u :shock: i konačno naspavana nakon...ne znam ni ja odkad. Nisam se ovako naspavala valjda od prije trudnoće. Moje dijete je spavalo od 20 do 22 kad je cicala i onda od 22 do 4:30 u komadu!!!!

    u 3 sam se probudila s cicom u predeksplozivnom stanju i gledala u S. do 4:30 stalno očekujući da će se probuditi. Inače je ona od 6 mj. naovamo cicala svakih 1:15 ili 1:30 a u zadnje vrijeme svakih 2 sata....E sad, dal je to neka iznimka ili ne vidjet ćemo....
    Noć prije se probudila isto samo 3 puta...

    druga djeca mi imamo prijatelja starijeg 5 tjedana od S. i njega mazi po glavi i govori DAAAA (dragi) ali to radi i drugoj djeci. voli djecu ali nema tu govora o nekoj zajedničkoj igri. zapravo, dogodi se tu i tamo da se zaljepe za istu igračku pa se oboje motaju oko nje. to da.

    imamo novu riječ MO (mobitel ). kad sam bila trudna govorila sam da neću ja svom djetetu davati mobitel da se igra...to zrači i blabla, a sad

    Mi imamo puno NE, jer imamo npr kaljevu peć i tu nema milosti - kad ide prema njoj ja jasno govorim NE!!! sad već zna što je sve NE, pa sama pokazuje na peć i viče NENE ili na utičnicu...

  14. #114
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    kreativne ideje pa ja zapravo sve radim s njom - kuham, čistim, peglam...tako da nam i nije dosadno. čak imamo i zaostataka za obaviti. u međuvremenu vadimo igračke iz kutije, pa ih vraćamo. puštamo vodu iz slavine i brljamo sa sapunom po lavandinu, vadimo prljavi veš iz korpe pa ga vraćamo, čitamo slikovnice, listamo knjige....

  15. #115
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    helou!
    mi smo i po ruznom vremenu barem jednom dnevno vani.
    a doma, doma najvise voli gledati slikovnice i vaditi oprani ves i masine obozava i plesati. te 3 aktivnosti moze bas dugo raditi a da joj ne dosadi.
    druga djeca: komunicira s njima i igra se od najranijih dana. jako je drustvena i otvorena. takva je bila (i ostala) i zara. ne znam, vjerojatno zato sto se mi intenzivno druzimo s prijateljima, apsolutno svaki dan imamo goste ili idemo u goste, plus svakodnevna druzenja po parkovima i kaficima s ekipom iz kvarta.
    kod nas nema puno NE jer smo cijeli stan potpuno zastitili.

    kailash, cestitam na naspavanosti

  16. #116
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    hej
    što se tiče kreativnih ideja - čuvam se za vrijeme kada ćemo moći crtati bojati modelirati plesati smisleno a do onda
    zlostavljamo mačku, psa, pužem s njom po podu, igra se u našoj sobi (veliko ogledalo i glazba - minute i minute zabave). Trenutno joj je najveća zabava bacat jedno deset zavezanih velikih balona na sebe. Priča s njima, ljubi ih...
    Listanje slikovnica, novina(MiB je oduševio, zna gdje je barba, teta, beba )...
    Ne smije dirati peć (pec-pec, to objašnjava gostima, sad je sve što ne smije pec pec, uključujući i bakinu šalicu s kavom, škarice za nokte.) i televiziju.

    Može li mi netko reći koja je fora u teletabisima da su tako ludi za njima i zašto je dobro da ih gledaju?

  17. #117
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Kod nas postoji NE, još odavno, otkako je prohodala uz namještaj. Nema zabranjene prostorije u stanu, ništa specijalno nismo zaštićivali, samo smo opasne stvari makli uvis Šta je NE? - utičnice, radijator na struju, kablovi (jer ih glođe ), mamina šivaća mašina i klupčići vune/konca (zbog igala koje se u njima redovno nalaze), i trpanje ruku u WC šolju (iako to rješavamo poklapanjem iste). Mislim da ne pretjerujemo sa NE, jer je ona naučila šta se ne smije, pa to i ne radi.
    Kreativnost... pa nešto ne stignem biti kreativna, jer radim 8h dnevno i poželim je jaaako. Pa je potpuno nekreativno ugnjavim u poljupcima i kojekakvim skoro-pa-artikulisanim prenamaganjem da tu i nisam od pomoći :slijeg ramenima:
    Drugu djecu jako zaiteresovano posmatra, pritom i ne trepće Najnovije riječi su nam dete i be(ba).
    Kupili smo joj onu igračku u koju se ubacuju oblici (trokut, krug i kvadrat), izgustirala za 15 min. i sad je glavna fora da sve te oblike koji idu u igračku što efikasnije zagura pod ugaonu

  18. #118
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    i Miha i ja sve radimo zajedno..peglam kad on spava jer mi je to neizvedivo sa njim...

    obožava drugu djec pootovo malo stariju....mene ko da nema kad su druga djeca oko njega...

    plesat neće....dugo se može zaigrat jedino u ladici sa krpama ili skidajući veš sa štrika (imamo mašinu sa gornjim punjenjem )...i slikovnice ga sve više interesiraju i veliki auti/kamioni a počinje se i loptom bavit

    teletubisi kao id rugi crtići ne zanimaju ga....on gleda nogomet i Dnevnik

    sunčana :D :D za spavanje u komadu

    stan nam je zaštićen al svejedno mu ne damo da prćka po utičnicama (jer kod drugih nisu zaštićene) i ne damo kantu za smeće koju naravno obožava...

  19. #119
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Serpentina teletabisi su napravljeni od strane stručnjaka koji su tzv radnju prilagodili najranijoj dobi. Ako ih promotriš bolje, vidiš da se ponašaju vrlo slično kao npr dvogodišnjaci. dakle, ništa posebno ne rade i nisu ništa posebno. zato i jesu super. i još nemaju ni trunčice nasilja i jako se vole i grle
    naravno da nekom izgledaju bezveze. nekom tko očekuje crtić tipa Tom i Jerry s duhovitom radnjom zanimljivom i odraslima. ali skroz kužim da su malenima TT ok. i meni su

    NE naravno ne pretjerujemo, nemojte me krivo shvatiti, ali kad biste vidjeli moj stan, bilo bi vam jasno da je neke stvari nemoguće zaštititi a vrlo su dangerous...
    Ali isto već zna sve što je NE pa drugima koji dođu tumači što je NE a što PEC (ili, kako ona kaže, PA).

  20. #120
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    8) hvala
    nikada nisam posebno gledala TT. Meni su antipatični.
    Ima mnogo nenasilnih crtića i likova. Valjda

    Nama je Ne i pec skoro pa isto - tj pec joj više znači u životu.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    593

    Početno

    vissnja-i Ante je jedno davno vrijeme lizao zid,srecom to je bila samo faza,brzo ga je proslo.
    druga djeca-doslovno ih obozava,svih uzrasta,a i djeca su luda za Antom.
    crtice ne gleda,ni tv opcenito.
    slikovnice-obozava,narocito BE.
    kreativne ideje-aaaaaaaaaaaaaa trcimo za svim i svacim,crkem s njim,to moje dijete ima vise energije nego itko na svijetu.
    ruzno vrijeme-isto smo vani bar 1 dnevno.


    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    kod nas nema puno NE jer smo cijeli stan potpuno zastitili.
    Potpis x 100

    Tko sve hoda???SAMOSTALNO naravno,ne racunajuci da ga drzite za rucice,da hoda uz neku spravicu ili namjestaj,vec SAMOSTALNO,PRAVO HODANJE???

  22. #122

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    593

    Početno

    plesanje-uuuuuuuuuuuu Ante je lud za plesom,1000 puta dnevno ga vidim kako caga,presmijesan mi je.
    Zna sam upalit liniju i naci jednu pjesmu koju jako voli i koja nam se vrti 1000 puta dnevno.
    Nedavno kod (mase) dok je njena mama svirala gitaru on je dosao pored nje stao i plesao

  23. #123
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Hodamo, trčimo, čučimo, klečimo i plešemo na bilo kakvu muziku (nekad i bez muzike )
    Nikad je nisam držala za ruke, prohodala je sama. Od tad je nezaustavljiva.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    593

    Početno

    Isto i kod nas,NIKAD ga nisam drzala za ruke i "vukla",pridrzavala da hoda a da ne padne, :/ Prohodao je SAM sa 9mjeseci i odlicno mu to ide.Tornado moj mali.
    Nikad ga nisam forsirala,i poludim kad vidim druge mame da to rade djeci,

  25. #125
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    margita napravi desetak koraka samostalno, a onda se ili primi za nešto, ili nastavi puzajući.

    a crtiće voli gledati, uz zaru ih se nagledala uhuhu :/ , već ima svoje omiljene likove i prepoznaje ih (dora the explorer i fifi). čim ih skuži, poludi od veselja.
    grozno mi je to, zara u ovoj dobi još ništa nije gledala jer mi nije padalo na pamet bebi paliti tv. a sad to ne mogu izbjeći.

  26. #126
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    MIha još ne hoda....radi 3-5 koraka i onda ide u puzanje ili se primi..

    ja to još ne smatram hodanjem

    neće ni plesat (na tatu je )....

  27. #127
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    kod nas je NE u upotrebi odkad je propuzao, imamo puno struje ispod stola na produžnom, pa ga to svjetlo mami, ali najbitnije je da posluša. jedino NE ne pali kad grize, štipa, čupa
    jučer me djete šokiralo kuhala sam prokulice i krompir koliko je pojeo, janisam mogla vjerovati, a neku dan žgance.
    obožava muziku i voli plesati ili sjedečki ili stoječki. još ne hoda samostalno, ali ide bočno kad se drži sam za krevet ili mali stolić.
    Lut isti problem s crtićima imamo, ah to je valjda boljka drugog djeteta

  28. #128
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Hodanje?
    Ma kaki
    Uz namještaj. Ne povlačim je nikamo "za ručicu" niti dam drugima - nikada joj se na taj način nije "pomagalo" da hoda i kad je netko proba navlačit (dok mama kobac nije u blizini) ona sjedne i nastavit puzati u odabranom smjeru.
    Mudro dijete.

  29. #129

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    76

    Početno

    Najprije pozdrav svim proljetnicama
    Meni je počeo radni tjedan pa stignem malo virnuti i pročitati što se kod vas lijepoga dogadja.
    Sunčana hurrrra za dobro prospavanu noć i navijamo da ih bude sve više!
    Hodanje Anton je prohodao sam, nisam ga morala držati za ruku (za razliku od sestrice), sa 11mjeseci. U početku je hodao par koraka sam a ostatak kombinirao hodanje uz namještaj i puzanje. Kasnije je izbacio puzanje. Sad mi je smiješan u njegovim pokušajima da ubrza korake (slično trčanju) kako bi uhvatio Paulu. Ima veeeliku želju da skoči i trudi se (čučne-ustane, pa cupka u mjestu).
    Druga djeca Nemamo baš puno prijatelja sa djecom, uglavnom ih sreće samo na igralištu. Inače, do sada je uvijek spavao kad smo bili sa Paulom vani. Sad se i on ljulja, klacka, hoda po igralištu (tad ga držimo za ručicu). Isto, teta koja ih čuva, boravi dosta s njima vani.
    Aktivnosti u stanu Dok je Paula bila njegove dobi, takodjer nismo gledali TV ali sada ona voli pogledati koji crtić (sa"KIKA" kanala) i on gleda zajedno s njom i dosta dugo pažljivo gleda - smije se, pleše. Kada se kuha ručak - onda svi kuhamo. Anton isto dobije kuhaču i rajndl pa kuha. Kad se sprema stan - svi spremamo. Uglavnom, obavljam svoj dio posla, oni su oko mene i uvijek se nešto "usput" igramo. Ipak, kod nas je glavni vodič za igru Paula. Kad se ne igramo s igračkom, maknemo kauč od zida i udri - jurimo oko njega, skrivamo se...
    Ne Hm...Jao to NE. Nema ga baš puno, ali nekad ga moramo više puta ponavljati, ali gledano u prosjeku za sada je Anton poslušan.
    Isto zna čemu služi mobitel a čemu daljinski ali zato kada sam ga jednom kupala u kadici, stalno je pokazivao na tuš, pa sam mu na kraju dala da ga malo proučava, kako bih ga na "miru" okupala. A on ga uzeo, stavio na uhu i rekao "AAa" (HALO)
    Eto ja se raspisah...

  30. #130
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Samo da javim da smo i mi (ne mogu se dovoljno načuditi!) prespavali od 20 do 6:10h U KOMADU!!! :shock:
    Ne smijem to puno glasno reći, možda se i ponovi

  31. #131
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Iva je jučer spavala od 18 - 20:30 ( ja je probudila jer je zaspala u trapericama, mokra pelena ) i nikako nije mogla doći ksebi i zaspala u 21: 15 i sve do jutra je spavala :shock: Probudila se u 8 :D Svi naspavani i sretni 8)

  32. #132
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    djeca nam nešto jako umorna kad toliko spavaju

  33. #133
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    A jutros se digli mi u 8, papali, malo se igrali i došla je do tv-a, digla se uz regal i pritišće gumbe na tv-u, dira ekran , NE nije upalilo i naravno da smo se pomakli i pokušala sam je zabaviti igračkama, ali ona se tako naljutila, počela se bacati, izvijati, vrišti, grize me za rame ( pokušavala sam je umiriti ), grize mi lice :shock: i na kraju je sama sebe ugrizla za ruku Stvarno sam bila smirena i pokušavala sam je umiriti, zagrlila sam je, ljubila ( a ona mene grize ) sve što znam da je smiruje, ali ništa... nakon nekog vremena se priljubila za mene, smirila i zaspala :? To je bilo oko 10 sati, a probudila se u 8. Spavala je sat vremena i probudila kao ona moja stara dobra bubica Iva

    Stvarno ne kužim što joj je bilo, nisam mislila da će mi dijete jednog dana biti tako tvrdoglavo Kako ovo izbjeći i nije li malo prerano za ovakve ispade :/ Cijeli dan sam u šoku

  34. #134
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj pale prvotno napisa
    Stvarno ne kužim što joj je bilo, nisam mislila da će mi dijete jednog dana biti tako tvrdoglavo Kako ovo izbjeći i nije li malo prerano za ovakve ispade :/ Cijeli dan sam u šoku
    Ovo isto sam se ja pitala prije jedno tjedan dana u ducanu ... mislim da nije bila u kolicima da bi bilo bacanja po podu ...

    Isle smo u kratki/brzinski shoping, samo dorucak za iduci dan, medutim desila se guzva na blagajni (zablokirao se uredaj za kartice pa se malo otegnulo) i Leila se unervozila, pomislila sam kako cu je zabaviti a da je ne vadim van jer bi to znacilo da ce se gurati da ide na pod, i dam joj kutiju musli. Sva je bila sretna, kutija, suska, i tak malo ju je proucavala, suskala s njom i na kraju pocela glodati jedan cosak, te je uskoro nastala rupa ... i taman kad smo stigli na blagajnu ja joj njezno govorim daj mami kutiju pa ti vratim jer je blagajnica morala ocitati kod ... u trenu se pretvorila u deseterokraku lignju koja sve glave vice AAAAAAAAAaaaaaaaaaa i baca se na leda u kolicima, a ja :shock: nisam to ocekivala, vracam joj kutiju i govorim 'ali samo smo' i kuzim da nema smisla u objasnjavanju, ona baca kutiju na pod, ja skupljam stvari trpam u kosaru kolica, placam na brzinu, ona vice i dalje, suze frcaju iz kolica. Blagajnica se ukljucuje u skretanje paznje, Leila se izvija u kolicima, a ja cijelo to vrijeme cool ... izlazimo van iz ducana, kako smo izasli tako je prestala, ja cucnem pored kolica i pogledam je i kazem 'Ajme sto nam se ovo dogodilo?' a ona nacubila usnice i okrenula glavu od mene, a ja 'Oprosti ali negdje sam se pogubila usput' i dam joj pusu. I krenemo doma, ona pjeva veselo u kolicima i sve pet ... eh

  35. #135
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Leila je zakon
    Pa ne mogu vjerovati, stvarno nisam ovoliku samovolju očekivala, barem ne još :/
    Uvijek sam mislila da su takva djeca koja se bacaju razmažena 8)
    Sad više ništa ne mislim Stvarno ne znam što mogu očekivati, a tako je milo dijete

  36. #136
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Leila je kraljica

    kod nas NE funkcionira zato što ga rijetko upotrebljavamo. Bruna je fakat super.


    Sinoć je prvi put zaspala s jastukom (koji sma joj poslije maknula)

  37. #137

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    76

    Početno

    Svim dugospavačima :D
    Kod nas je novo da je Anton pokazao želju da sam želi jesti iz tanjurića. I baš uživa u tome. Sam pojede par zalogaja (I faza), pa mu ja pomognem (II faza), onda mješa i lupa žlicom (III faza) i naravno IV faza, odloži žlicu i mješa prstićima - e, to je praaavaaa uživancijaaa.
    Primjetila sam jučer da je počeo hodati unatraške.
    Do sada je i on imao jednu žešću ljutnju - plakao je dosta dugo, legao na pod i nikako ga teta nije mogla smiriti. Na kraju je zaspao. Razlog je bio što mu je teta morala oduzeti jednu manju igračku koju je uzeo od Paule a ona nije baš za njega jer postoji mogućnost da je stavi u usta.

  38. #138
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    za sve dugospavaće.
    ja za sad nemam scena s bembom, ali zato s njegovom sekom ojojojoj. ali našla sam razlog pa se skuliram koliko god mogu - kad je preumorna onda dolazi ta faza vrištanja , bacanja, izvijanja i sl i nakon par min pada u nesvijest od umora.
    srečice možda joj je bilo vruće + dosada jer nevide ništa kad su na blagajni + otimanje kutije
    nažalost i to sam prošla
    prvih par puta mi je bilo koma, zemljo otvorise, jer mali milon ljudi je baš tad oko tebe, ali sad sam skulirana i nastavim šoping čak i ako se baca po podu - nažalost i to smo prošli, ali tu je bila baka s nama pa je ona pridonjela toj sceni.
    pošto seka voli ispuštati svoj visoki C i braco je naučio vrištati i to obično se ljuti na svoje igračke kad mu ispadnu iz ruku, pa je nevidi odmah.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    75

    Početno

    Cure čestitam na vaši spavačima :D , mi se time ne možemo pohvaliti, jer noćno spavanje nam je katastrofa.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    593

    Početno

    I ja imam jednu veliku spavalicu,sva sreca.
    Moram i vama ovo prepricat...
    NAPOKON SE SAM USPAVLJUJE...
    Dodje po mene,primi me za ruku i veli mi TETE E AVAT = Ante ide spavat.
    Odvede me u sobu,legnemo se,i bez cice i bez dude zaspe,
    Kad ga pitam kako Ante spava onda pocne hrkat,zna dat pravu socnu pusu,zna zvat GAGA = draga,tako zove sve zene
    I da,jucer je sjedio za novim stolicem,ja mu dala kemijsku i papir i dijete je crtalo/saralo.
    Bio je miran 15 minuta,sto je to za Antu tu mac.
    Morala sam ga malo pohvalit,
    Jedenje iz tanjurica,sam-to isto radi odavno,skoro od pocetka dohrane.
    Ali muci me tuta,jus uvijek nece na nju,kao da se boji,odjednom mu to doslo,od 8.mjeseca smo bez pelena po dani, na tuti i sve je bilo za 5.

  41. #141
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    GAGA = draga,tako zove sve zene
    bravo sine



    a na wc neće?

    margita jede sama, ali ne iz tanjurića nego sa stola

  42. #142
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    vodim cure u nedjelju na radionicu bubnjanja :D

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...202&highlight=

  43. #143
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Stalno mislim kako vam želim nešto reći i sad se sjetih što...

    banane kaže Ayurveda "Banane su zlato ujutro, srebro u podne a olovo navečer" tako da nije dobro opterećivati ni naše ni bebine želučiće navečer s bananama.

  44. #144
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    prijavljujem da smo drugu noć zaredom svi spavali do 6 :D
    nadam se da ćemo i noćas imati privilegiju cjelonoćnog spavanja

  45. #145
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    I mi smo drugu noć spavali do 7 i 30 :D
    Pitam ja jutros MM-a, je li se to meni čini ili se ona cijelu noć nije budila , ja više ne mogu to vjerovati
    Nadam se da ćemo i noćas isto tako

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    E dobro da ste pre mene napisale tantrume vaše dece (pale, srecica) jer sam ja već mislila da mi niko neće verovati: pre neki dan je Nađa isto imala ispad jer joj MM nije dao da vuče zavesu. Kakva je to dreka bila, strašno :shock: Nisam ni sanjala da će tako rano početi tako izričito da zahteva (ovan-jarac hehehehe)
    Nađa apsolutno ništa ne jede i ne znam više kako da je privolim da ima bar jedan obrok dnevno. Zašto? Zato što sisa svakih sat vremena - obe sise isprazni. Sise mi rade kao lude, nabildovala mi proizvodnju :shock: Stalno sam žedna, iscrpljena sam i umorna i taaaaako bi mi prijalo da je baka odvede u šetnju na par sati. Ali ona apsolutno ništa ne jede. Zadnjih par dana uzima voće u usta, sažvaće i ispljune.... Luda sam više...
    Sećam se da je Lutonjica nekad pisala (dok smo još bile trudne) kako Zara spava ne pokrivena i uopšte kako je ne pretopljava. Tad sam mislila da ja to neću moći jer ću se stalno brinuti da li je bebi hladno (ja sam uvek bila zimogrozna). Ali posle poroda su me tako drmnuli hormoni da ja cele zime spavam samo u potkošulji, a dete u bodiću golih nogica. Ona ne dozvoljava apsolutno ničim da je pokrijemo, i dok je MM pod jorganom u pidžami, nas dve kao na plaži....
    Mi još ne hodamo, samo onako lagano uz nameštaj ali u parku bi stajala uz kolica ili se držala za klupu. Pa pošto to ne može u čarapicama baš, razmišljam da joj kupim neke Puma patikice koje su potpuno ravne i imaju super mekani i savitljivi đon. Kakve cipke vi nosite? Jel se držite onih gležnjača dubokih ili....? Nisam pametna ni sama, danas u Cicibanu gledam sve mi je nekako pretvrdo, a nisam uspela da saznam ima li Geox cipela u Beogradu....
    Bravo svima za prospavane noći Mi smo od toga miljama daleko, ali ne žalim se, noćno nacicavanje mi nije problem.
    Christy naklon za spavanje bez uspavljivanja, ali duboki naklon za rečenicu!!! Ante fakat priča - wow!!!
    Bežim da obrstim frižider pre nego što mi počne serija...

  47. #147

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    593

    Početno

    vissnja-bas ful volim citati tvoje postove, zvucis mi bas cool.
    cipele,prvi mjesec dana nakon sto je samostalno prohodao Ante je bio bos,pa smo mu tek onda kupili cipele,Naturino Falcotto i vrijedile su svake kune(700kn, )
    Sad ih je prerasto,ali za rockas je dobio hrpu cipelica,Cicibanke,Froddo i ima 4 para tenisica,sramota,ni ja nemam toliko.I vjerujte mi,niti jedne nisu dobre kao Falcotto.

  48. #148
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    prospavane noći :D
    cipelice: ja sam uzela najmekše i najsavitljivije - preschoolians, i jedne mekane platnene tenisice ciciban.
    preporuka je da djeca koja samostalno hodaju budu što više bosa, ili u što mekšim cipelama, s ravnim dnom.
    ortopedski ulošci trebaju djeci s ortopedskim problemima.
    tvrd i čvrst gležanj potreban je samo onoj djeci koja ne hodaju samostalno nego ih roditelji navlače za ruke. jer ako hodaju samostalno, znači da im je i gležanj dovoljno jak, da nije, ne bi mogli hodati.ja to brzinski prije vrtića

  49. #149
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nisam stigla dovršit:
    margiti smo jednom silom prilika obuli zarine čvrste cipelice. ne samo da je odbijala hodati u njima, nego nije htjela ni stajati.
    u ovim mekanima se ponaša kao da ih ni nema, najnormalnije hoda, puže, pleše, penje se.
    po kući mi je bosa.

  50. #150
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    LOL
    Moja mama objasnjava Tii:
    Kad te budu pitali koja ti je to cura na slici, ti ćeš reći: to je mamina prijateljica s Rode, one su pisale cijeli dan po kompjuteru pametne stvari. I izmišljale tamo neke pametne pelene a nemaju pojma da je i mama bila ukakana u krpenoj peleni...a ne neke tamo svemirske papirnate...
    Tia je sluša sa mudrosti u očima i pojela cijeli krumpir
    Danas je rekla ibica
    Što se tiče cipki, mi imamo cicibanke silom prilika, no razmišljam o kupovini nečeg udobnijeg (isto za po vani - doma je uvijek bosa.)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •