Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 64

Tema: Filteri za vodu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    8

    Početno Filteri za vodu

    Imamo blizanke stare 9 mj i dva starija klinca. Nikako mi se ne sviđa voda koja izlazi iz pipe. Definitivno smo odlučili nabaviti ozbiljan filter za vodu. Zanima nas da li imate kakva iskustva?

  2. #2
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mi imamo espring filter. Nije bas jeftin ali smo jako zadovoljni. Bebacu samo tu vodu kuham. A i mi je pijemo jer se stvarno osjeti velika razlika izmedu ove iz pipe i filtrirane.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Mi imamo Zepterovu Aqueenu, to se zbilja može nazvati ozbiljnim filterom, jer ima sustav filtriranja membranom. Ugrađuje se ispod sudopera, a voda je savršena. U godinu i pol nisam nijednom morala kuhalo očistiti od kamenca - nije ga bilo ni mrvicu. Brita i sl. filtri su igračka u usporedbi s Aqueenom.

  4. #4
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    blizanke , prije nego što odlučiš kupiti filter za vodu (na temelju ovdašnjih preporuka), pitaj stručnjake koji se bave analiziranjem vode u laboratorijima Hrvatske vodoprivrede, Zrvatskog zavoda za javno zdravstvo , ili zagrebačkom zavodu za javno zdravstvo.
    Naime, ja sam od nekih čuo da su filteri za vodu najobičnija prevara i više štetni nego korisni. Ne znam odnosi li se to na sve vrste kućnih filtara, ali na večinu se sigurno odnosi.
    Provjeri

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    8

    Početno

    Hvala vam.

    Mujica, hvala ti, ali ne pouzdajemo se u njihove odgovore. Ušli smo u problematiku te teme i definitivno zaključili da ako želiš biti siguran kakvu vodu piješ potreban ti je filter za vodu. I to smo ćak zaključili da je najbolji na osnovi reverzibilne osmoze.

    Josip Čulig, smijenjeni ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo Grada Zagreba, kaže kako je istinita tvrdnja docenta Zorana Nakića ( http://www.aqua-centar.hr/infovoda/index.htm ) da HZJZ ima mogućnost manipulacije podacima o kvaliteti vode. - Ako u vodi na nekom zdencu ima kadmija, a Državni zavod nam naredi da vodu testiramo samo na željezo i bakterije, rezultati će pokazati da je voda ispravna za piće - objašnjava Čulig.

    Ova firma na kojoj je link nam se čini dobra jer su povoljni. Poslali su nam ponudu i zadovoljni smo kad uspoređujemo cijene s ostalima i doći će nam doma malo to prezentirati.

  6. #6
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno


    OK.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Citiraj blizanke prvotno napisa
    Hvala vam.

    Mujica, hvala ti, ali ne pouzdajemo se u njihove odgovore. Ušli smo u problematiku te teme i definitivno zaključili da ako želiš biti siguran kakvu vodu piješ potreban ti je filter za vodu. I to smo ćak zaključili da je najbolji na osnovi reverzibilne osmoze.
    Apsolutno se slažem, ovaj koji mi imamo radi na tom principu i prezadovoljni smo.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    221

    Početno

    Jel vama ta voda iz filtera ima užasan okus? Naime, mi nedavno smo ugradili jedan takav filer i voda mi je kisela. Kažu iz firme da se moram naviknuti na okus. Jel istina da je stvar u mom nepcu ili je voda ipak koma?

  9. #9
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja sam jednom probala brita vodu - i ispljunula sve van u sekundi... ne da je bljak - nego katastrofa... :/
    ja kupujem flaširanu vodu za piće.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Imamo filter koji radi na principu reverzibilne osmoze, ugrađuje se ispod sudopera i zadovoljni smo. Imala sam period sumnje, ali me brzo prošlo kad sam vidjela kako izgleda filter nakon 6 mjeseci filtriranja pitke vode :shock: .

    Firma je Nobel. Planiramo u budućnosti ugraditi i filter koji bi filtrirao svu vodu koju koristimo (tuširanje, perilice...).

  11. #11
    nina14 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    221

    Početno

    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    Imamo filter koji radi na principu reverzibilne osmoze, ugrađuje se ispod sudopera i zadovoljni smo. Imala sam period sumnje, ali me brzo prošlo kad sam vidjela kako izgleda filter nakon 6 mjeseci filtriranja pitke vode :shock: .

    Firma je Nobel. Planiramo u budućnosti ugraditi i filter koji bi filtrirao svu vodu koju koristimo (tuširanje, perilice...).
    I mi imamo ovakav filter.
    Voda je ok, jedino što me brine je to što je ta voda i demineralizirana.
    Proizvođač kaže da su to 'neprirodni' minerali koji bi pravili samo štetu organizmu.
    S druge strane, nedavno sam na htv gledala razgovor o ovome, uplašilo me to što je voda iz filtera praktički destilirana i ako se kuha u njoj da 'izvlači' minerale iz povrća i da nije nikako zdrava za konzumaciju :?

    Ugl. Svenu kupim Janu, ponekad sipam iz filtera, ma jednostavo ne znam ni sama :?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj nina14 prvotno napisa
    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    Imamo filter koji radi na principu reverzibilne osmoze, ugrađuje se ispod sudopera i zadovoljni smo. Imala sam period sumnje, ali me brzo prošlo kad sam vidjela kako izgleda filter nakon 6 mjeseci filtriranja pitke vode :shock: .

    Firma je Nobel. Planiramo u budućnosti ugraditi i filter koji bi filtrirao svu vodu koju koristimo (tuširanje, perilice...).
    I mi imamo ovakav filter.
    Voda je ok, jedino što me brine je to što je ta voda i demineralizirana.
    Proizvođač kaže da su to 'neprirodni' minerali koji bi pravili samo štetu organizmu.
    S druge strane, nedavno sam na htv gledala razgovor o ovome, uplašilo me to što je voda iz filtera praktički destilirana i ako se kuha u njoj da 'izvlači' minerale iz povrća i da nije nikako zdrava za konzumaciju :?
    Bas gledam specifikacije uredjaja:

    Nadogradnja: MINERALIZATOR, MAGNETNI POLARIZATOR, DISPENSER

  13. #13
    nina14 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    221

    Početno

    Vidjela sam da postoji mineralizator, morat ću se još raspitati.

    Nedavno sam na sajmu bila na njihovom štandu, čovjek mi trvdi da nije neophodan :/

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Mi nemamo mineralizator i ne brine me to. Vodu (H2O, jel'te) ne pijem da bih dobila minerale - za to se brinem u prehrani.
    Ne znam koliko je istina ovo s kuhanjem povrća u filtriranoj vodi, nema mi nikakvog smisla. Pa hrpa hranjivih tvari iz povrća tokom kuhanja završi u vodi kakva god ona bila, zato se i preporuča kuhati povrće na pari ili u vrlo maloj količini vode, filtrirane ili nefiltrirane.
    I ako ih "izvuče", kamo odu ti minerali? Ne znam, zvuči mi blesavo. Ako se netko razumije u to, voljela bih da mi objasni.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    8

    Početno

    Dragi moji,

    mi smo nabavili filter na bazi reverzibilne osmoze i ugrađuje se ispod sudopera, firma od koje smo uzeli ( aquacentar ) ne prodaju uopće bez mineralizatora i smatram da je to obavezno.
    Kako su mi objasnili: voda bez minerala, ispire minerale iz organizma i zato je opasna.

  16. #16
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    meni i mojoj djeci je super voda iz slavine

  17. #17
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    voda je organizmu nužna i kao izvor elektrolita, kojih u vodi filtriranoj reverznom osmozom nema. takva voda je u rangu destilirane, ali sumnjam da bi itko htio svakodnevno živjeti na dest. vodi. ili možda bi?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Zato takvi filtri imaju mineralizator. A razlika između filtrirane i vode iz slavine je ogromna. Kod nas voda iz vodovoda ima ponekad i preko 400 ppm-a, a filtrirana 10 puta manje. Po standardima Svjetske zdravstvene organizacije iznad 500 više nije za piće. Treba li čekati da dostigne tih 500, pa tek onda nešto poduzeti, ili...? :/

  19. #19
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    Zato takvi filtri imaju mineralizator. A razlika između filtrirane i vode iz slavine je ogromna. Kod nas voda iz vodovoda ima ponekad i preko 400 ppm-a, a filtrirana 10 puta manje. Po standardima Svjetske zdravstvene organizacije iznad 500 više nije za piće. Treba li čekati da dostigne tih 500, pa tek onda nešto poduzeti, ili...? :/
    preko 400ppm ČEGA?
    ppm su mjerne jedinice kao pr. metar, kilogram...
    pitanje je ŠTO SE MJERI

  20. #20
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    mi smo isto u potrazi za filtrima za vodu, jer voda u zapresicu je katastrofa!!!

    a koliko otprilike dodju ti filtri?..npr taj od zeptera...na njega mi zapelo oko

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    meni i mojoj djeci je super voda iz slavine
    To smo znali i bez da si nam rekao.

  22. #22
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Kak' ste znali?

    Zaboravio sam dodati... i mojoj bližoj i daljnjoj familiji i prijateljima je voda iz slavine super.
    I mom pesu. I sobnim biljkama.

    I ne damo se varati reklamama proizvođača raznih filtera.

  23. #23
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Mi koristimo običnu Britu, ali Karlu uglavnom dajem za piti flaširanu izvorsku vodu.

  24. #24
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    Kak' ste znali?

    Zaboravio sam dodati... i mojoj bližoj i daljnjoj familiji i prijateljima je voda iz slavine super.
    I mom pesu. I sobnim biljkama.

    I ne damo se varati reklamama proizvođača raznih filtera.
    pa meni nije problem u vodi iz slavine, nego u starim cijevima.

    baš su me večeras zvali neki anketari, i pitali jel oću filter :/ ... brzo smo završili!

  25. #25
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    I ne damo se varati reklamama proizvođača raznih filtera.
    ma ne varaju. oni zaista nude uređaje za proizvodnju demi vode, samo je pitanje da li mi to želimo u svom domu?

    ja ne

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    Zato takvi filtri imaju mineralizator. A razlika između filtrirane i vode iz slavine je ogromna. Kod nas voda iz vodovoda ima ponekad i preko 400 ppm-a, a filtrirana 10 puta manje. Po standardima Svjetske zdravstvene organizacije iznad 500 više nije za piće. Treba li čekati da dostigne tih 500, pa tek onda nešto poduzeti, ili...? :/
    preko 400ppm ČEGA?
    ppm su mjerne jedinice kao pr. metar, kilogram...
    pitanje je ŠTO SE MJERI
    Ppm=mg krutina/l vode, znači koliko u litri vode ima miligrama nečeg što nije H2O.

    I slažem se sa Sorci da je najveći problem u starim cijevima. Kod nas u D.S. često nema vode jer je negdje na putu od Zg do nas pukla cijev iz ovog ili onog razloga. Na što liči voda kad poteče nakon toga iz slavine ne moram ni opisivati, a koliko je toga prošlo prije nego su zatvorili vodu ne želim ni znati. Točnije - nije me ni briga, u moju čašu i lonac nije dospjelo

  27. #27
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    Ppm=mg krutina/l vode, znači koliko u litri vode ima miligrama nečeg što nije H2O.

    I slažem se sa Sorci da je najveći problem u starim cijevima. Kod nas u D.S. često nema vode jer je negdje na putu od Zg do nas pukla cijev iz ovog ili onog razloga. Na što liči voda kad poteče nakon toga iz slavine ne moram ni opisivati, a koliko je toga prošlo prije nego su zatvorili vodu ne želim ni znati. Točnije - nije me ni briga, u moju čašu i lonac nije dospjelo
    ovo o čemu pričaš mi je struka.
    kad se mjeri čistoća vode ne mjere se krutine, jer to uključuje sve, korisno, nekorisno, a bome i pijesak s ceste. sve što nije H2O jesu i ostali plinovi koji se nalaze u vodi. da li su i to krutine?

    zaista nije svejedno o kojoj se tvari radi.
    isto kao što meni, u zloglasnoim vrbanima, nije svejedno radi li se o mineralnim uljima ili recimo kloru ili olovu...

    no, ukoliko si ti sretna s demineralizaotrom vode, jer ti filtri to jesu, i ja sam sretna zbog tebe.
    svom djetetu ne bi dala piti demi vodu, pa makar pilo vodu iz slavine u zloglasnim vrbanima, što i pije. jer znam kakve je kvalitete. ili datebe parafraziram, znam koliko ima ppm-a

  28. #28
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    Ppm=mg krutina/l vode, znači koliko u litri vode ima miligrama nečeg što nije H2O.
    i još nešto, ppm = dijelova na milion, ne na tisuću kako ti kažeš, znači mikrograma neke mjerene tvari na litru 8)

  29. #29
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    Imamo filter koji radi na principu reverzibilne osmoze, ugrađuje se ispod sudopera i zadovoljni smo. Imala sam period sumnje, ali me brzo prošlo kad sam vidjela kako izgleda filter nakon 6 mjeseci filtriranja pitke vode :shock: .
    I mi isto ovako. I još smo uzeli i filter za veš-mašinu.

    Meni je bilo prilično uvjerljivo što je čovjek običnom elektrolizom iz naše slavinske vode napravio zelenu masu koju zaista ne bih voljela nikome ponuditi za piće (zgrada stara 30 godine, često iz cijevi izlazi krasna crvena nijansa hrđave vode).
    I... izmjerio je 533 ppm/l nečega (blablabla) no ionako ga više nisam slušala jer sam buljila u zelenilo čaše koje je upravo u tom momentu poprimalo zamamljivu zemljanu nijansu
    A sustav nam je došao prezentirati jedan stariji gospodin (umirovljenik, Zavod za javno zdravstvo Grada Zagreba) koji, iskreno govoreći, ne bi uspio prodati čašu vode u pustinji. Bio nam je simpatičan i stalno je mrmljao svojim raširenim katalozima na našem stolu, mi ga nismo previše "brinuli", a jako se razveselio rezultatima svoje elektrolize (usput, stresla ga je struja bar 2 puta). Mi nešto manje.

    I da skratim, "nova" voda ima nešto neobičniji okus, no nismo niti trenutka zažalili što smo se odlučili za ovu investiciju. Radije pijemo pročišćenu vodu nego razmišljamo koja sva blaga sadrži fina slavinska (mineralizirana ) voda. A do sada smo već investiciju otplatili ako uzmemo u obzir koliko je to flaša kupovne vode....

  30. #30
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    Imamo filter koji radi na principu reverzibilne osmoze, ugrađuje se ispod sudopera i zadovoljni smo. Imala sam period sumnje, ali me brzo prošlo kad sam vidjela kako izgleda filter nakon 6 mjeseci filtriranja pitke vode :shock: .
    I mi isto ovako. I još smo uzeli i filter za veš-mašinu.

    Meni je bilo prilično uvjerljivo što je čovjek običnom elektrolizom iz naše slavinske vode napravio zelenu masu koju zaista ne bih voljela nikome ponuditi za piće (zgrada stara 30 godine, često iz cijevi izlazi krasna crvena nijansa hrđave vode).
    I... izmjerio je 533 ppm/l nečega (blablabla) no ionako ga više nisam slušala jer sam buljila u zelenilo čaše koje je upravo u tom momentu poprimalo zamamljivu zemljanu nijansu
    A sustav nam je došao prezentirati jedan stariji gospodin (umirovljenik, Zavod za javno zdravstvo Grada Zagreba) koji, iskreno govoreći, ne bi uspio prodati čašu vode u pustinji. Bio nam je simpatičan i stalno je mrmljao svojim raširenim katalozima na našem stolu, mi ga nismo previše "brinuli", a jako se razveselio rezultatima svoje elektrolize (usput, stresla ga je struja bar 2 puta). Mi nešto manje.

    I da skratim, "nova" voda ima nešto neobičniji okus, no nismo niti trenutka zažalili što smo se odlučili za ovu investiciju. Radije pijemo pročišćenu vodu nego razmišljamo koja sva blaga sadrži fina slavinska (mineralizirana ) voda. A do sada smo već investiciju otplatili ako uzmemo u obzir koliko je to flaša kupovne vode....

  31. #31
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Maya&Leon prvotno napisa
    Meni je bilo prilično uvjerljivo što je čovjek običnom elektrolizom iz naše slavinske vode napravio zelenu masu koju zaista ne bih voljela nikome ponuditi za piće (zgrada stara 30 godine, često iz cijevi izlazi krasna crvena nijansa hrđave vode).
    ...
    Ja sam čuo da to zeleno je nije iz vode, nego iz elektrode.

    ma ne varaju. oni zaista nude uređaje za proizvodnju demi vode, samo je pitanje da li mi to želimo u svom domu?
    Ne mislim da je prevara to što tvrde da čine - demineraliziraju vodu. Nego mislim da je prevara uvjeravanje da je takva voda zdravija od one koja izlazi iz slavine. (osim ako netko živi negdje gdje je voda stvarno zagađena).
    Mislim da je prevara i ovo sa elektrolizom i talogom koji se nakupljana elektrodi.
    I sumnjam u bakteriološku ispravnost vode koja se filtrira, jer ti filtri mogu biti jako dobra hranilišta za npr. pseudomonase i legionele.

  32. #32
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja znam neke ljude koji su radili u vodovodu. I otkad su tamo prvi put stupili nogom vise ne piju vdu iz slavine. :/

    Mi nemamo filter jer nam je voda dobra i necemo ga nabavljati.

    Medjutim, moja mama zivi u Slavoniji na podrucju na kojem je kolicina arsena u vodi nekoliko puta veca od dozvoljene i ona pije flasiranu vodu. To mi je normalno.

    A sto se elektrolize tice, uvijek se nesto talozi na elektrodi. To je ideja elektrolize.

  33. #33
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa

    Ja sam čuo da to zeleno je nije iz vode, nego iz elektrode.

    Mislim da je prevara i ovo sa elektrolizom i talogom koji se nakupljana elektrodi.

    I sumnjam u bakteriološku ispravnost vode koja se filtrira, jer ti filtri mogu biti jako dobra hranilišta za npr. pseudomonase i legionele.
    ...ali ako je prevara kako je onda nakon 20-ak minuta ta sita isfiltrirana voda (također iz naše slavine) bila iste - prozirne boje, možda se samo malo zamutila...?? Kao što rekoh, umirovljenik koji nam je sistem prezentirao nije sposoban ikoga varati :/

    A što se tiče filtera koji su dobra hranilišta pseudomonase i legionele - pa zato se filteri redovito mijenjaju (6-9 mjeseci).

    ...ti si stvarno "nevjerni Toma".....

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    http://www.zdravlje.hr/clanak.php?id=12380

    "Kao informiran potrošač, vjerovatno znate da se ništa ne kupuje na slijepo, bez potrebe.

    ZBOG TOGA VAM NUDIMO BESPLATNO TESTIRANJE VODE, U VAŠEM DOMU, RADNOM MJESTU, ŽIVOTNOM PROSTORU... SAZNAJTE KAKVU VODU PIJETE I DONESITE ODLUKU!"

    Prodavači dolaze na mjesto gdje ih pozovete i «testiraju» vodu s aparatom koji se sastoji od dvije elektrode. Jedna je željezna, a druga aluminijeva elektroda.

    ...

    Prodavači tumače nastanak ovog obojenja kao posljedicu onečišćenja vode pesticidima, teškim metalima,… Vrlo je teško nekome tko nema osnovnog kemijskog znanja objesniti da se radi o jeftinom triku. Naime, do obojenja je došlo zbog samog postupka elektrolize i taloženja tvari s elektroda. Sve ovo dogoditi će se i u djevičanski čistoj vodi, a neće se dogoditi samo u vodi u kojoj nema otopljenih tvari (destilirana, demineralizirana voda). Koliko je nekorektan ovaj «test» govori i činjenica da u samom originalnom uputstvu za ovaj test proizvođač navodi :

    Napomena: pokus elektrolizom prikazuje prisutnost otopljenih tvari u vodi koje ne moraju nužno biti onečišćenje!
    itd... itd...

  35. #35
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Almathea thx, sve to stoji, ja sam ipak zadovoljna što imamo filter obzirom da nam voda (pre)često zna biti crvenkasta, a ne jedanput sam vidjela sitne komadiće zahrđalih cijevi u lavabou ili kadi. Sad, ne smeta me to toliko dok se tuširam (iako bi možda trebalo?) no kada pomislim da ću takvu vodu dati djetetu za piće (a to mu je osnovi izvor tekućine, ne pije ine sokiće, cedevite, gazirano ili sl.) ili skuhati fiiiinu pileću/goveđu juhicu i onda zadovoljno trljati ruke kak' imam zdravo jelo pred sobom... :/
    Možda i griješim, no ovako se osjećam sigurnije.
    Btw, mi nismo filtere nabavili zbog donedavnih bombastičnih naslova po novinama, već čim smo se uselili i (u)vidjeli situaciju.
    Ja sam odrasla na vodi iz slavine (kao i MM) i pila sam ju 34 godine (pa sam eto živa i relativno zdrava) i u osnovi vjerujem da je voda iz slavine u velikom dijelu Hrvatske ispravna za piće.

  36. #36
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Nije se zamutila, zato što je to uistinu samo H2O, bez ikakvih otopljenih tvari u njoj - ali pitanje je da li ti je takva čista voda uopće potrebna u životu.

    Meni je potrebna, u laboratoriju, za određena mjerenja.
    Ali u svojoj kuhinji koristim vodu iz pipe, ja sam možda naivna, ali vjerujem onima koji testiraju zdravstvenu ispravnost vode...I ne čini i se logično prvo vodu demineralizirati pa onda soliti

    Bio je već jednom na forumi dobar link o filtriranju vode gdje se objašnjava zamućenost vode nakon elektrolize.

    Ne znam koliko dugo čovjek može preživjeti bez hrane, samo uzimajucći vodu - ali to bi morala biti voda koja u sebi sadrži otopljene minerale, da par dana samo pije demineraliziranu vodu, to bi ga garantirano ubilo, jer bi poremetilo metabolizam i izvlačilo soli iz stanica (po proncipu iste osmoze po kojoj rade demineralizatori)

  37. #37
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    zeleni talog nakon elektrolize je jedino i isključivo od elektroda.
    demi voda, kao što je već rekla marija, nema ničega unutra pa ne može doći do nikakve reakcije i nema se što oksidirati/reducirati...

    o valjanosti takve vode za piće neću... nema svrhe ikoga uvjeravati da takva voda može biti samo i jedno štetna...

    također je upitna kvaliteta filtera ako se oni mijenjaju svakih 6-9 mjeseci. u tom periodu na filterima naraste sve i svašta. jedino ako filter ima UV lampu, a u to sumnjam

  38. #38
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    magriz, maria, što mislite o vodi iz balona, tj onoj flaširanoj za aparate?
    Imate li kakvih saznanja toče li to na izvoru ili na obližnjoj pipi, pa ja 2 x mjesečno platim istu vodu
    Jel bolje kupiti u dućanu flaširanu vodu ili i ova rifuzna prolazi jednaku kontrolu?

  39. #39
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    magriz, maria, što mislite o vodi iz balona, tj onoj flaširanoj za aparate?
    Imate li kakvih saznanja toče li to na izvoru ili na obližnjoj pipi, pa ja 2 x mjesečno platim istu vodu
    Jel bolje kupiti u dućanu flaširanu vodu ili i ova rifuzna prolazi jednaku kontrolu?
    moje mišljenje je da je to, u RH, sve isti drek osim ako nisi u spornim zgradama u vrbanima ili pr. u slavoniji u selima gdje ima arsena u vodi...
    ja mališi dajem flaširanu vodu, ali samo za piti i to jedino iz razloga što je voda iz pipe manje ukusna.
    kad smo u rijeci, pijemo jedino i isključivo vodu iz pipe.
    kuham i perem sve s vodom iz pipe

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja sam počela koristiti Britu zbog kamenca.
    Koliko sam uspjela naći ona nije demineralizirana. Ili sam u krivu ?

  41. #41
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    moje mišljenje je da je to, u RH, sve isti drek osim ako nisi u spornim zgradama u vrbanima ili pr. u slavoniji u selima gdje ima arsena u vodi...
    veliki potpis

    mi koristimo vodu iz pipe, s obzirom na mizernu količinu vode koju A. popije, i njoj dajem iz pipe...

    što se tiče brite, moja mama je koristila tu vodu prije par godina u periodu kad je voda u VK bila jako loša, mi smo preko ljeta doselii i svoju zlatnu ribicu iz Zg, i s vodom iz brite punili akvarij-nadali smo se da brita ne uklanja minerale potpuno

    no ribica nam nije preživjela - koliko mi je poznato, brita sadrži ionski izmjenjivač i aktivni ugljen i mislim da ne makne baš potpuno minerale, ali da ipak jako smanji koncentraciju otopljenih soli

  42. #42
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    najveća korist brite je uklanjanje kamenca. no, kad bih ju koristila za sve u kuhinji, jer je zg voda prepuna kamenca, trošila bih filter tjedno, a to mi je preskup sport...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    najveća korist brite je uklanjanje kamenca. no, kad bih ju koristila za sve u kuhinji, jer je zg voda prepuna kamenca, trošila bih filter tjedno, a to mi je preskup sport...
    Potpisujem, zato mislim da su filtri na bazi reverzne osmoze jedini pravi filtri, a britu nazivaju "psihološkim" filtrom.
    Hvala što si me ispravila u vezi ppm-a, bila sam uvjerena da su u pitanju miligrami.
    Još bih dodala da moj filter ima mineralizator, što znači da voda nije potpuno demineralizirana. 8)

  44. #44
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    curke, ne znam toliko o filterima za vodu koliko vi, ali smo na ovom sajmu mama i beba koji je bio zimus kupili filter za vodu Anna i sada smo sve potrošili i više ne znamo gdje da ih kupimo. Molim ako neka od vas zna da mi javi. Da li su filteri za vodu Anna kompatibilni sa filterima za vodu Brita? Inače sam iz Novog Zagreba i voda je ovdje koma, i mislim da nije stvar u cijevima već u vodi. Od vode sam dobila nekakve plikove po rukama, tako da ne volim niti ja piti ovu vodu iz pipe, a trenutno za malu koristim flaširanu vodu, ali budući da imam taj vrč za vodu, a fale mi filteri htjela bi ih svakako negdje kupiti, a do novog sajma ne bih baš čekala budući je 22.5.og.

  45. #45
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    sajam ti je sad za vikend, od 9.-11.5. i koliko vidim oni se isto izlazu...

    inace ne znam gdje ima za kupit, ali probaj u google upisat Anna, mozda nesta bude

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    curke, ne znam toliko o filterima za vodu koliko vi, ali smo na ovom sajmu mama i beba koji je bio zimus kupili filter za vodu Anna i sada smo sve potrošili i više ne znamo gdje da ih kupimo. Molim ako neka od vas zna da mi javi. Da li su filteri za vodu Anna kompatibilni sa filterima za vodu Brita? Inače sam iz Novog Zagreba i voda je ovdje koma, i mislim da nije stvar u cijevima već u vodi. Od vode sam dobila nekakve plikove po rukama, tako da ne volim niti ja piti ovu vodu iz pipe, a trenutno za malu koristim flaširanu vodu, ali budući da imam taj vrč za vodu, a fale mi filteri htjela bi ih svakako negdje kupiti, a do novog sajma ne bih baš čekala budući je 22.5.og.
    google

    http://www.annafilters.com/v3/Contacts.aspx?cid=16

    Aqua Profesional d.o.o.
    Petrova 2, 10 000 Zagreb
    Tel/Fax.: +385 1 2320 841

    Email: office@aqua-profesional.hr

  47. #47
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    google jesam i našla sam ih i pitala gdje ih ima za kupiti i veli mi u Billi i MM bio u Billi i nema. Još je rekao supre konzum ili maxi konzum (nisam sigurna) idemo danas popodne provjeriti tamo. Ma da i ja skužila da počinje sajam u petak, u krajnjem slučaju idem na sajam u petak s posla pa ću se opskribiti. Hvala na info.

  48. #48
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Dižem temu.
    Jutros u džezvi naslage kamenca. Kao da sam ga žlicom usipala. Prošla prstom i sve ostalo bijelo.

  49. #49
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    To je normalno

  50. #50
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ma daj. Pit toliko kamenca.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •