Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 133

Tema: Kvaliteta JS

  1. #51
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    [quote="hanumica fata"]da podsjetim ko ne zna, mitohondrije su energy power plants u citoplazmi - male granulice u kojima se proizvodi energija za ama bas svaku biohemijsku reakciju koja se u nasim tijelima odvija.
    mitohondrije su nevidjeno vazne, od procesa koji se u njima odvijaju ovisi vijabilnost svake celije, kao i to da li ce ona uopste da zivi ili da udje u cell death i ostale programe.

    sto sam uspjela da sastavim iz publikacija, sljedece stvari su pouzdano korisne za popravljanje energetskog statusa:
    acetyl-L-carnitine
    lipoic acid
    coenzyme Q10
    vitamin E i C u svakom slucaju
    vazno: sve to je uzalud bez redovnog kretanja i vjezbe!

    ovo je zgodno,ali me zanima kako se to sve uklapa sa stimulacijom?Sve ima nekakve nuspojave pogotovo u kombinacijama.


    ovih dana pokusavam da skontam doze, cijene i napravim neki solidan mitochondrial nutrition coctail
    javi nam kad saznaš,ovo i mene zanima

  2. #52
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    Citiraj hanumica fata prvotno napisa
    da podsjetim ko ne zna, mitohondrije su energy power plants u citoplazmi - male granulice u kojima se proizvodi energija za ama bas svaku biohemijsku reakciju koja se u nasim tijelima odvija.
    mitohondrije su nevidjeno vazne, od procesa koji se u njima odvijaju ovisi vijabilnost svake celije, kao i to da li ce ona uopste da zivi ili da udje u cell death i ostale programe.

    sto sam uspjela da sastavim iz publikacija, sljedece stvari su pouzdano korisne za popravljanje energetskog statusa:
    acetyl-L-carnitine
    lipoic acid
    coenzyme Q10
    vitamin E i C u svakom slucaju
    vazno: sve to je uzalud bez redovnog kretanja i vjezbe!
    dakle, sve zajedno totalno ima smisla i zapravo je kao neka vrsta dopinga, kinda botox za JS!
    ovih dana pokusavam da skontam doze, cijene i napravim neki solidan mitochondrial nutrition coctail
    javite ko ima ideje, zamjerke etc. mozda je neko na tragu dobrog i pouzdanog protokola sa DHEA?
    ovo je trebalo biti citirano

  3. #53
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Mislim da je rikikiki nešto istraživala s ovim protokolima, ali je na kraju upalio plain and simple prirodnjak, bez ičega (znači, prirodni IVF). Kod nje se radilo o POF, ali mladim godinama, ako ovdje ne primijeti, eventualno joj PPaj ili pročitaj što je napisala na srpskom forumu Kutak za društvance, na podforumu Visok FSH koji moderira nabla.
    da znam ovaj slucaj. riki je radila DHEA ali ne sistematicno i thanx god vise joj i ne treba protokol. USA cure koliko vidim tendiraju protokolima 75-100mg dnevno over 3-6 months time. ima uvjerljivih publikacija da DHEA zaista popravlja kvalitet i kvantitet JC, ali uglavnom su case-studies obradjivani, dakle pojedinacni pacijenti pa jos nisam formirala misljenje na ovu temu.

  4. #54
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    Citiraj ia30 prvotno napisa
    ...kad sam tražila ICSI metodu,doc se nije složio jer smatra da je spermiogram MM "za donora"...
    ....Mene interesira kombinacija L-arginin-a,Ginko bilobe,Omege-3,B12 vitamina,pa i Matične mliječi-može li ovakva kombinacija biti previše za krvožilni sustav,pošto su svi navedeni pripravci usko vezani upavo za njega?
    hej draga pa naravno da kombinacija moze uticati na krvotok. znas kako homeopati kazu, sve je pitanje doze, ista supstanca ti je i lijek i otrov vec u zavisnosti kako se koristi. malo dramatizujem, naravno - konkretno preparati koje ti koristis ne zvuce opasno, tako da mi pada na pamet da je kvalitet embrija mozda posledica problematicnih spermija??

  5. #55
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj hanumica fata prvotno napisa
    Citiraj ia30 prvotno napisa
    ...kad sam tražila ICSI metodu,doc se nije složio jer smatra da je spermiogram MM "za donora"...
    ....Mene interesira kombinacija L-arginin-a,Ginko bilobe,Omege-3,B12 vitamina,pa i Matične mliječi-može li ovakva kombinacija biti previše za krvožilni sustav,pošto su svi navedeni pripravci usko vezani upavo za njega?
    hej draga pa naravno da kombinacija moze uticati na krvotok. znas kako homeopati kazu, sve je pitanje doze, ista supstanca ti je i lijek i otrov vec u zavisnosti kako se koristi. malo dramatizujem, naravno - konkretno preparati koje ti koristis ne zvuce opasno, tako da mi pada na pamet da je kvalitet embrija mozda posledica problematicnih spermija??
    ia30, neka svaku toliko, ako sve to pije, ode pogledat jetrene probe, ne znam što od toga utječe na njih (mislim ovaj l-arginin), ali bilo je već iskustava da je muškima to malo utjecalo na jetru tj. antioksidansi - mome je to "uhvatilo" na sistematskome - tj. dignute jetrene probe privremeno, a to me i jedna liječnica prija upozorila da bi se moglo desiti koja je u ovoj priči, dok je muževljeva opća dr. kao mahnula rukom da ne može bit od toga (tu više vjerujem svjoj priji, iskreno).

  6. #56
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    Citiraj pčelica2009 prvotno napisa
    ovo je zgodno,ali me zanima kako se to sve uklapa sa stimulacijom?Sve ima nekakve nuspojave pogotovo u kombinacijama.
    pcelice, bas u tome je fora da su u pitanju obicni nutrition supplements (koji nam cesto nedostaju u industrijski preradivanoj hrani) i kao takvi nemaju nuspojave. tj. barem u nekim 'normalno' povisenim dozama, kakve npr.uzimaju profesionalni sportisti da bi si popravili energetski status a ipak izbjegli nedozvoljeni doping...

    znaci kako ja to vidim, popravljanje energetskog statusa je nesto kao da JC upisemo na aerobik, jogu i posaljemo na planinu na visinske pripreme prije takmicenja (koje je u njenom slucaju punkcija)

  7. #57
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    Citiraj thaia28 prvotno napisa
    Šta se tiče kvalitete jajne stanice - ja sam se bila odlučila na metodu vježbanja (svakodnevnog), uravnotežene prehrane i matične mliječi.
    thaia 28, ovo vjezbanje me interesuje,
    da li je bilo nekih rezultata (sa istim protokolom stimulacije??)

  8. #58
    ia30 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    710

    Početno

    izgleda da nisam dobro objasnila situaciju..."za donora"je značilo da ima tako dobar spermiogram da bi od MM tražili da donira sjeme,tako da se definitivno radi o kvaliteti-nekvaliteti jajnih stanica!Ja sam ta koja koristi sve ove pripravke ne bi li pomaknula s mjesta,bar nekad dobila dobru jajnu stanicu!Ali šibam već u 9.postupak i ne pronalazim rješenje ali ne želim ni da mi jedan dan okaže srce zbog svega što ubacim u sebe....

  9. #59
    ia30 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    710

    Početno

    Citiraj hanumica fata prvotno napisa
    Citiraj thaia28 prvotno napisa
    Šta se tiče kvalitete jajne stanice - ja sam se bila odlučila na metodu vježbanja (svakodnevnog), uravnotežene prehrane i matične mliječi.
    thaia 28, ovo vjezbanje me interesuje,
    da li je bilo nekih rezultata (sa istim protokolom stimulacije??)
    ...evo i divim se svima koji svakodnevno vježbaju,moje vježbanje se svede na mjesec dana tijekom godine!

  10. #60
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj ia30 prvotno napisa
    izgleda da nisam dobro objasnila situaciju..."za donora"je značilo da ima tako dobar spermiogram da bi od MM tražili da donira sjeme,tako da se definitivno radi o kvaliteti-nekvaliteti jajnih stanica!Ja sam ta koja koristi sve ove pripravke ne bi li pomaknula s mjesta,bar nekad dobila dobru jajnu stanicu!Ali šibam već u 9.postupak i ne pronalazim rješenje ali ne želim ni da mi jedan dan okaže srce zbog svega što ubacim u sebe....
    Da, ja sam shvatila da je spermiogram TM-a jako loš. Ako ti to godinama piješ i jedeš provjeri i jetrene probe. Ja sam pak nekako uvjerenja da nema puno toga što žena može konzumirat da se digne kvaliteta js, bio je cijeli topic o vježbanju koje, ako se pretjera (a teško je to skužit što je too much), može loše utjecat na ovulaciju, kao i naglo mršavljenje itd. Odn., da jedino što može konzumirat su hormoni, tj. pogođen/dobtni protokol.

  11. #61
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    I pažljivo odabran dobar lab, mediji itd.. Dok sam bila u ZG-u sam bila uvjerena da mora da je nešto s kvalitetom js, jer kako nikad do blastociste, sjećam se tog guglanja po netu i pogleda na pun mjesec i pomisli, eh, to je kvalitetna js itd., što sam već par puta opisala na netu. A možda i imamo nešto s js, tko bi znao, ali Mariborčani (dr. Reš) su nam arguemntirali da mora da je js OK ako smo kod njih došli do morule i do smrzlića.

    Ako se dobro sjećam, mislim da mi je Snjeska bila ukazala na to kad sam joj govorila to da mora da je kod nas nešto s js pa mi je rekla svoje usporedno iskustvo.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    77

    Početno

    U novembru prosle godine bio mi je prvi IVF, za stimulaciju korisceni menopuri i 3 cetrotide (zadnja tri dana stimulacije), dobili smo 4-5 jc, od cega mi je vraceno 3 losa embriona koja se nisu primila. FSH bio oko 11.
    U maju je bio drugi IVF, za stimulaciju korisceni fostimoni i 4 cetrotide (zadnja cetiri dana stimulacije), a 2 meseca pre stimulacije sam 5 puta nedeljno isla na jogu ili pilates (sa pilatesom sam prestala dan pre aspiracije, a sa jogom dan pre transfera), jela smokvice u maslinovom ulju, pila vitamin B12 i folnu, fizicki i psihicki sam se odlicno osecala i dobili smo 6jc, od toga su mi vracena 3 savrsena embriona. Jedan je uspeo da se zakaci, ali na zalost imala sam spontani u 6. nedelji.

  13. #63
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    cure drage,
    imam da prijavim jednu dobru vijest - nakon moje vlastite trudnoce, ovo je vijest koja me je ove godine najvise obradovala

    o svom slucaju sam pisala na vise pdf - visok FSH, uz to low responder, pa antitijela, kod muza OAT...nakon neuspjelih postupaka ostali smo trudni prirodno, na opste iznenadjenje. e sad - ja sam u pripremi za novi ICSI pomalo experimentisala sa poboljsanjem fitness-a ovih mojih preostalih JC, i prilicno sam sigurna da su mi tu DHEA (75-100mg dnevno - pola ujutro, pola uvece), uz vitamin D3 (2000 I.U.) pomogli.

    elem, kad sam zatrudnila, u grupici cura sa MPO klinike sa kojima se druzim zavladalo je opste odusevljenje i svi su to naravno htjeli da uzmu. sto naravno nije imalo smisla, jer DHEA je rejuvenating factor i eventualno tamo moze da pomogne gdje je kvalitet JC issue, tj. godiste zene, a ne male factors ili neka mehanicka pitanja.

    znaci, ja sam ostatke svojih vitamina proslijedila jednoj curi koja je imala sljedeci problem:
    42 godine, dvadeset godina sa istim muskarcem (jednom u mladosti imali abortus - ovo naglasavam zbog cinjenice da je barem bilo izvjesno da je tijelo u mogucnosti da obavi implantaciju).
    zadnje dobre cetiri godine pokusavali su da zatrudne, dvije od toga su u MPO postupcima. njeni jajnici (uprkos ne bas toliko visokim godinama!!) poceli totalno da stekaju sa funkcijom, mjesecima ne bude ovulacije, pa onda skoci 1 folikul ili maximalno dva nakon prejake stimulacije, ali do dobrog transfera nikako...

  14. #64
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    da skratim, cura je uzimala DHEA (takodje vitamin D i jos one prenatalne sa folnom), a sve u razgovoru sa MPO doktoricom koja nam je ista.
    kao prvo, kaze da se nakon manje od dva mjeseca osjecala vise fit, koza se na licu popravila ?!? drugarice u drugoj zemlji koje je dugo nisu vidjele rekle joj da puno bolje izgleda...dalje, nakon nepuna tri mjeseca pojavila su se i dva poveca folikula, i to skocili vec 6-7 dan ciklusa?!?
    to je, uzgred budi receno, bila tacka gdje sam se ja prepala da li joj DHEA bas prija, ali ona je nastavila da uzima.
    u sljedecem ciklusu su radili ICSI.
    imali su dva folikula, oba punktirali, oba oplodjena, oba transferirana.
    oba se primila ...
    prosle sedmice je imala UZ, nazalost je jedan odustao, ali drugi izgleda dobro, tj. srce kuca...

  15. #65
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    znaci, please nemojte shvatiti ovu DHEA kao crno-bijelu situaciju, bilo bi nam potrebno jos puno zena prije nego sto mogu bilo kakvi zakljucci da se izvlace, ali sam misljenja da ima dobrog razloga vjerovati da pomaze kod starijih i tamo gdje je rezerva problematicna.
    mozda nece svakome pomoci, ali dobra rejuvenating kura moze samo da oporavi organizam i resetuje te preostale maticne celije.

  16. #66
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Hanumice fato kako se nabave ti DHEA?
    Ja isto mislim da mi treba neki dodatni shut za j.s. inače imam endometriozu i FSH koji fluktuira iz mjeseca u mjesec od 8 do 15, no rezerva j.s. mi je još zadovoljavajuća po AMH (19)i imala sam dosta antralnih folikula 6+7ovaj mjesec. Sada sam bila u Mariboru i sa stimulacijom od 5,4 menopura plus decapeptili dobili smo od 4,5 folikula samo 2 j.s. s tim da se jedna nije ni oplodila, kod muža je spermiogram dobar al kod mene definitivno nešto šteka (ovo mi je već druga puna stimulacija i isti rezultati), imala sam inače još 3 lagano stimulirana uz klomifen i kombinaciju sa menopurima i jedan skroz prirodnjak u 2 slučaja nismo ni došli do transfera. Sada smo u iščekivanju rezultata iz Maribora, ali nisam baš previše optimistična.
    Inače imam 32 god, pokušavam jesti zdravo i rekreiram se, ali ne uzimam redovito nikakve dodatke prehrani (ponekad vitamine), a pokušavamo već 5 god (imala na početku i 2 inseminacije)
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 07.06.2010. at 15:38

  17. #67
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Draga hanumica, pliz kopiraj ovo na 39+, može? Ko od nas ne bi pomladio j.s., ili čisto da se curama da na razmišljanje.
    Posljednje uređivanje od mare41 : 07.06.2010. at 16:31

  18. #68
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    hanumica fata, sjećam se da si pisala da će to isto koristiti tvoja starija frendica...bravo za nju, ovo baš super zvuči...a nekako mi najbolje zvuči kad uspiju parovi prirodno, a partner ima dijagnozu OAT..Ako može info gdje se to čudo nabavlja i koliko košta? Znam da neće sad svima pomoći, ali malo informacija ne škodi.
    Tebi :kis:

  19. #69
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    I mene zanima gdje se može to nabaviti (i što je to uopće) i koliko košta otprilike, jer kod mene je definitivno problem slabija kvaliteta js.

  20. #70
    glacova avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Evo i ja se pridružujem molbama za upute o DHEI!

  21. #71
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    DHEA-u mozete naci na EBAY-u,nije skupa.cak i kad se s(kršitelj koda)ing uracuna u total,a ima i nekoliko primjera besplatnog s(kršitelj koda)inga.Ja cesto kupujem
    na www.ebay.com,tako da sam tam ko doma.DHEA-u proizvodi izmedju ostalog i KAL a KAL se moze naci u nasim
    biljnim apotekama sa suplementima.Malo sam progooglala pa sam dasla web shop firme PROTEKA koji drze KALov DHEA.

  22. #72
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj Superman prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, da se malo uključim u raspravu, tj. da vam se malo požalim.....Krenuli smo ovaj ciklus s minimalnom stimulacijom, 3.-7. dc 100 mg cc + po dvije ampule Menopura 8., 9., 10. dc. Danas, na 11. dc, ja sam opet na jednom dominantnom folikulu (kao i u prirodnom ciklusu) i doc. je zaključio da je to low respond Eto, nema sreće za mene ni s minimalnom stimulacijom
    Još ovaj ciklus guram AIH pa neću znati ništa o kvaliteti js, tek kod 1. IVF-a ću biti malo pametnija, al nekako mi ne sluti na dobro.....
    obozavam ovo citati kad znam da je supermen upravo napunio 1. godinu cmooooooook!

  23. #73
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Malo sam googlala da vidim što je to DHEA, pa sam pročitala da je to steroidni hormon. Ima i neke gadne nuspojave kao npr. mogućnost karcinoma itd., pa pretpostavljam da se ne smije uzimati na svoju ruku, treba se konzultirati s MPO doktorom, zar ne? Inače DHEA ima u soji u manjim količinama.

  24. #74
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    evo tek sad stizem do kompjutera, i to sa posla, pa je malo krace:

    vazi mare41, kopiracu ovu DHEA pricu i na 39+, to uostalom i jeste populacija koja od nje moze najvise da profitira.
    vazno je samo da cure shvate da nisu u pitanju samo godine, nego kompletna i individualna dijagnoza svake zene posebno, i samo tamo gdje je jednoznacno problem u kvaliteti JC, vide se i najbolji rezultati.

    malo o DHEA.
    dehidroepiandosteron - to je gradivni blok, dakle prekursor u nastajanju vecine steroidnih hormona.
    znaci, dobar je utoliko sto se tijelu ne sugerise - de uzmi malo testosterona, de malo progesterona, nego mu se ponudi gomila gradje, od kojeg organizam onda pravi sta i kako najbolje moze.
    zato se i koristi kao rejuvenating therapy - jer ne pomaze samo jajnicima, nego oporavlja, popravlja i podize svugdje gdje ima jos preostalih nekih stem cells i celija koje su u procesima diobe, znaci regenerise citav organizam.
    dakle, kao neka vrsta botoxa iznutra, s tim sto nije povrsan nego je stvarni booster koliko je to kod koga moguce.

    ali DHEA naravno nije nikakav wundermittel, sve ide u kombinaciji sa ostalim stvarima i lifestyle-om uopste.
    vec sam pomenula vitamin D3 (narocito za one koji nedovoljno vremena provode vani i na suncu - nedavna istrazivanja su pokazala da folikularni fluid apsorbuje veliku dozu D3 vitamina dan-dva pred ovulaciju i onu posljednju mejozu, to ce tek u narednim godinama da izadje vise van). pa onda ostali vitamini, organic food i kretanje - znaci cure na ovoj mojoj klinici sa kojima se druzim su generalno na zdravom tripu sve, niko ne pusi, svi se bavimo sportom koliko je moguce, pa sve to i ne pominjem.

  25. #75
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    i jos malo o side effects!

    u svakom slucaju ih se ne treba previse bojati, zaista su rijetki i prilicno banalni.
    do 200mg dnevno rokaju americki sportisti bez problema, dakle ovih 75-100mg sto se koriste kao ovulation booster definitivno kod zdrave zene ne bi trebalo biti problem (rasporedi se uzimanje na ujutro i uvece).

    ALI!! za svaki slucaj, ko god je u mogucnosti treba da u toku uzimanja DHEA uradi i ovo: DHEA slobodna kao i testosteron da se provjere u krvi 3-4 sedmice nakon pocetka terapije, pa ako su previsoki malo smanjiti. osim toga, pratiti sebe - da li se promijenio miris znoja, da li se maljavost negdje pojacava, skacu bubuljice?? onda takodje smanjiti.

    sto se duzine uzimanja tice, nema jos nekih preciznih guidelines, ali ja bih nakon 4-6 mjeseci u svakom slucaju pravila visemjesecenu pauzu.
    ko ima probleme i kod muza, neka njega stavi na dobre vitamine (orthomol), ili terapiju vec koja pomaze, pa uskladiti svoj ciklus sa njegovim! i ne ocekivati cuda, dosadasnje malobrojne studije pokazuju da DHEA kod otprilike polovine zena pokazuje poboljsanja bilo u kvantitetu ili u kvalitetu JC, sto i dalje ostavlja veliki broj koji nije responsivan, a gdje je jos i transfer, spretnost embriologa koji barata sa tom JC poslije punkcije itd...

    mali mimi, da odgovorim na tvoje pitanje, ja sam narucivala iz online apoteka i bilo je maximalno jednostavno. ne znam kako to ide u HR, ali mozemo zajedno da prodzaramo koji su najpouzdaniji nabavljaci.
    Posljednje uređivanje od hanumica fata : 08.06.2010. at 11:51

  26. #76
    ia30 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    710

    Početno

    zlata vrijede ovakve info...
    Posljednje uređivanje od ia30 : 08.06.2010. at 16:28

  27. #77
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    i30 hvala!! nadam se da ce jos postova biti i da ce se javljati cure koje rade na popravljanju svojih JC i saopstavati nam kako to rade i do kakvih zakljucaka su dosle!1

  28. #78
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    tiki_a, marnie, sto se nabavljanja tice, vrlo je prosto jer je u pitanju food supplement, dakle nema patenta na njega pa ne mora ici preko recepta i nije skup. ne znam gdje je najbolje u HR naruciti, sigurno ima i u apotekama, javice se vec neka cura sa informacijom. ovo je konkretno bila DHEA koju sam ja uzimala (provjerite molim vas ako uzimate da je 'dehidroepiandosteron' u sastavu, a ne biljni buckuris koji se slicno zove!)
    http://www.biovea-deutschland.com/bi...D=1624&CID=110

  29. #79
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    aha, jos jedna informacija!
    ako neko uzima, neka ide po americkim protokolima (75-100mg dnevno), koji su barem neke rezultate dosad pokazali. neki doktori (ovdje u njemackoj, poznati su po homeopatskim pristupima) stave zene na 25mg, cisto da se kaze da uzimaju, ali ja mislim da je to nikakva doza i gubljenje vremena i energije.

    takodje ako neko bude uzimao, da zna da barem 2-3 mjeseca nazalost trebaju da se vide efekti!! cisto ako neko tajmira prema MPO postupku. takodje vazno, uzimati kroz stimulacije i ne prekidati (dakle, stop je tek poslije punkcije).
    pa javite ako bude rezultata, dobrih kao i losih, fundiranih misljenja itd, u fazi gdje je popravljanje fitnesa JC jos na pocetku, sve je korisno

  30. #80
    ia30 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    710

    Početno

    svakako,vidjet ćemo hoće bit pomaka...kažu da je noga u dupe korak naprijed...nešto malo o DHEA-i sam čitala po stranim forumima pa moram priznati često je spominjana...ima tu nešto!Pitala sam jednom i svoju gin o tome pa nije bila protiv ali svakako svi znamo da je protokol i nekakva sreća jako bitna...vidjet ćemo što će bit u Mb,protokol je već stigao!
    fato...tks

  31. #81
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Hanumice, ja isto imam slabu kvalitetu js (u korelaciji s godinama, vrlo niskim AMH i endometriozom). Kada mi je prije godinu i pol dana ustanovljen povišen DHEAs i granični (gornja granica) androstendion, zaključeno je da bi uzrok neplodnosti mogao biti hiperandrogenizam, pa sam stavljena na terapiju decortinom (koji još uvijek uzimam i trebala bih ga uzimati sve dok ne zatrudnim; minimalna doza, 2,5 mg). Moj DHEAs koji je bio 13 decortin sada drži na 2,7 (ref. vrijednost 2 - 10).
    I sad pitanje, kako bi meni uzimanje DHEA moglo pomoći za kvalitetu js, ako ga ja nastojim sniziti da bih imala kvalitetniju ovulaciju i time js, i mogla zatrudniti? Već smo negdje raspravljali o tome, no ne sjećam se da je nešto konstruktivno bilo zaključeno .

  32. #82
    glacova avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Na ovoj stranici imate hrpu adresa ljekarni koje bi trebale držati DHEA od Kala. Ja sam nazvala jedno 10-tak dok nisam našla,naravno tražila sam gdje mi je najbliže po stanovanju. Da,kao i uvijek Zagreb je na dnu popisa! Cijena je 127 kn,60 tableta od 25mg. Znaci trebali bi uzimati 3 ili 4 na dan ako se držimo USA protokola.

  33. #83
    glacova avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    He,he....još da sam ju i stavila....
    http://www.nihon.hr/prodajna-mjesta/...na-mjesta.html

  34. #84
    glacova avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    330

  35. #85
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Da,izgleda da kod nas ima jedino ta DHEA od KALa,ali i to je ok.Mislim da cu i to probati.Do sad sam se drzala
    AFA algi koje su takodjer za rejuvenizaciju i aktivaciju vlastitih maticnih stanica,ali eto bez efekta s obz.da ih koristim sad skoro godinu dana.Mozda je DHEA ono sto treba.Hvala Hanumice.

  36. #86
    glacova avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Ima još raznih DHEA koje se mogu nabaviti kao dodaci prehrani sportaša,ali uvijek imaju još neke dodatke za koje ne znam da li su i za naše potrebe. Ako nadjem još nešto javim.

  37. #87
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    A da li se nakon stimulacije mora odmoriti od hormona prije uzimanja tog pripravka?

  38. #88
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Može li se DHEA pripravak onda uzimati na svoju ruku uz kontroliranje DHEAs i testosteron?
    Baš sam si pogledala nalaz od prije 2 godine kada sam to vadila i DHEAs mi je bilo bliže gornjoj granici, a testosteron donjoj granici. Da li da se ipak savjetujem sa svojim MPO dr.-om? (mada on nije za nikakve supplemente - već smatra da samo treba biti uporan s postupcima). Ili taj supplement ipak neće toliko pošemeriti hormone?

  39. #89
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Hanumice, ja isto imam slabu kvalitetu js (u korelaciji s godinama, vrlo niskim AMH i endometriozom). Kada mi je prije godinu i pol dana ustanovljen povišen DHEAs i granični (gornja granica) androstendion, zaključeno je da bi uzrok neplodnosti mogao biti hiperandrogenizam...

    draga vikki, moje je misljenje da ti mozda i ne treba da pokusavas sa DHEA, ako si vec u toj skupini gdje su ona i androgeni prilicno visoki.
    kaze se da u takvim slucajevima, kao i kod PCOS, treba ici na neke druge metode popravljanja fitnesa JC.
    mozda bi te interesovali mitohondrijalni supplementi, gore u topicu se vise pisalo o tome. ja sam misljenja da su oni i jaci od DHEA, tj. da je sira populacija zena kod koje bi oni pomagali (DHEA je u neku ruku za low respondere najbolje krojena). osim toga, oni ne idu preko hormona, nego dizu mitohondrije, tj. energetske jedinice u citoplazmi; meni je licno to neki sljedeci projekat u koji namjeravam da se udubim.

  40. #90
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    evo jedan odlican americki DHEA forum, ima u medjuvremenu na stotine postova samo na tu temu.

    http://www.medhelp.org/posts/Fertili.../416979?page=1
    Posljednje uređivanje od hanumica fata : 09.06.2010. at 15:56

  41. #91
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    mali mimi, tek sad sam pazljivije procitala tvoj post, sorry. nisam pametna sta tacno da kazem, moje je misljenje da kod tebe DHEA mozda ne bi bila idealan put. znaci, slicno kao kod vikki u postu gore, mozda da razmotris i druge opcije?
    sto se tvog pitanja sa stimulacijama tice, ne mora da se ceka, cak DHEA treba da ide preko stimulacija kad se radi MPO.

    u svakom slucaju, idealno bi bilo probati DHEA par mjeseci pa vidjeti sta se desava i ima li efekta. to znaci mjerenje slobodne DHEA i T u krvi, ali sto je jos vaznije pracenje svojih antralnih folikula. pa kad se snimi da ih je vise pred kraj jednog i pocetak drugog ciklusa, i da su slicnih velicina, onda uci u stimulaciju, tj. ja bih tako uradila, ali znam da logisticki nije jednostavno.

  42. #92
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    Citiraj glacova prvotno napisa Vidi poruku
    Na ovoj stranici imate hrpu adresa ljekarni koje bi trebale držati DHEA od Kala. Ja sam nazvala jedno 10-tak dok nisam našla,naravno tražila sam gdje mi je najbliže po stanovanju. Da,kao i uvijek Zagreb je na dnu popisa! Cijena je 127 kn,60 tableta od 25mg. Znaci trebali bi uzimati 3 ili 4 na dan ako se držimo USA protokola.
    glacova, to je super koliko si ti informacija sakupila!!

  43. #93
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    Citiraj [B prvotno napisa
    Marnie[/B];1641527]Može li se DHEA pripravak onda uzimati na svoju ruku uz kontroliranje DHEAs i testosteron?

    DHEA nece poremetiti manje-vise normalne hormone, premda se kod PCOS, preaktivnih nadbubreznih zlijezda i jos par bolesti ne preporucuje.
    narocito u tvom slucaju, gdje je testosteron nesto nizi, trebala bi DHEA da pomogne malo da ga digne, sto je uglavnom povoljno za maturaciju folikula.

    ali da me ne shvati niko pogresno, ja nisam za to da se ne konsultuju MPO doktori, pa taman i kada to iziskuje diskusiju i preknadanja sa njima!! ja sam kod ove moje MPO isla sa svjezim publikacijama ispod ruke (i kopijom za nju ako hoce da joj ostavim!) i uvijek sa listom pitanja, znam da joj sigurno nisam bila lak pacijent
    sto puta sam osim toga dosla do zakljucka da cak ni specijalisti u dobrim klinikama nisu bas up-to-date sa novijim procesima u medicini ali treba i njih shvatiti - dok odrade gomile pacijenata, pa kod nekih jos i operacije ujutro i gomila administrativnog posla...ne stizu ti ljudi da citaju publikacije, i prate i prosudjuju nove rezultate, jos sto sve to cesto izlazi u zurnalima kojima mozda nemaju direktan pristup, uostalom i na jeziku sa kojim ne barata dobro bas svako...
    njihov je pristup novoj informaciji uglavnom preko kojeg rijetkog kongresa, razgovora sa pacijentima, kao i zastupnicima farmaceutskih kuca koji ih posjecuju sa uzorcima medikamenata (i cesto zatruju neobjektivnim sudovima o vlastitom produktu koji prodaju...)
    ali svejedno je vas MPO doktor covjek koji je izucio silnu skolu, ima puno prakse a to je najvaznije; uostalom ima gomilu informacija o vama i sigurno u otvorenom razgovoru moze neki novi ugao i perspektivu da ponudi.
    naravno, znam da u mnogim slucajevima ovo nije moguce sprovesti u stvarnost, ali to je put po mom misljenju treba barem pokusati njime ici

  44. #94
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Hanumice, super si Hvala na objašnjenjima!

  45. #95
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Hanumice da li misliš da zbog endometrioze ne bi bilo idealno da probavam DHEA, ja sam vadila i te nalaze prije pol godine, ali mi je dr samo prokomentirao da je sve uredu tako da ne znam kako se kreće to kod mene

  46. #96
    amaria 23 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    na kamenu
    Postovi
    268

    Početno

    Bog cure!!Neznam ni sama kako nisam vidjela ovu temu prije.Imam pitanje!ja sam bila u Becu\Bratislavi na postupku,imala sam 12 jajnih stanica a od tih 12 odmah 6 nije bilo dobro.Doktor mi nista nije objasnio,sljedecih 6 je islo u oplodnju,na kraju sam imala 4 zametka koji nisu prosli PGD.Doktor je jedino prokomentirao da je cudno da ih je odmah toliko losih...Nisam vas detaljno procitala,sad cu,samo me zanima dali mogu nesto piti,neke tablete neku pretragu napraviti bilo sto,jer ipak imam 24 godine,inace jako dobro reagiram na stimulaciju.I bez stimulacije uvijek imam na desnom strani po 5-8 folikula...tako da mi nisu dali jaku stimulaciju 10-ak inekcija po 150 jedinica Puregona.Za sljedeci postupak mi je malo jaca,jer upravo zbog toga sto su js lose,i zbog PGD,moramo imati cim vise zametaka,i zato su dali jacu stimulaciju...Imalite kakav prijedlog.unaprijed zahvalna...

  47. #97
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    ljube,jel ti nisi radila imunološke pretrage na Rebru?Možda bi trebala kariogram tebe i muža.Ja sam to sve obavila..ako ti treba pošaljem ti poštom što ti sve treba i gdje da se obratiš(br.telefona i sl.)

  48. #98
    amaria 23 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    na kamenu
    Postovi
    268

    Početno

    kariogram je radjen! U 7% stanica je nadjemo 1 X kromosom viska,ali posto je to testirano u krvi ne mogu dokazati dali je tih 7 posto bas iz jajnih stanica ili opcenito iz krvi...Tako mi je nekako objasnila doktorica...Ja sam radila na Sv. Duhu,a FISH sam radila na Rebru,mislim da je tako nekako...Osim tog peluda ,dali postoji jos ista drugo da malo pijem....Bas cu pitati u biljnoj drogeriji,mozda nesto imaju.Ako imate jos kakav prijedlog recite a ja cu malo iscitati prosli put nisam uspjela...Lijep pozdrav.Pcelice pusaaa

  49. #99
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    Citiraj amaria 23 prvotno napisa Vidi poruku
    kariogram je radjen! U 7% stanica je nadjemo 1 X kromosom viska,ali posto je to testirano u krvi ne mogu dokazati dali je tih 7 posto bas iz jajnih stanica ili opcenito iz krvi...Tako mi je nekako objasnila doktorica...Ja sam radila na Sv. Duhu,a FISH sam radila na Rebru,mislim da je tako nekako...Osim tog peluda ,dali postoji jos ista drugo da malo pijem....Bas cu pitati u biljnoj drogeriji,mozda nesto imaju.Ako imate jos kakav prijedlog recite a ja cu malo iscitati prosli put nisam uspjela...Lijep pozdrav.Pcelice pusaaa
    Ništa nemoj...pričekaj da krene pelud ja ti odmah šaljem...malo je godina bila pušiona za pčele..Ja sam ga prije postupka koristila i od 8 folikula sve su bile j.s. i sve su se oplodile s tim da su 4 došle do blastocista.Inače sam ovdje uvijek imala 3.dan 6stanične.Malo se strpi-pelud se konzumira neposredno prije postupka.

  50. #100
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    ja sama vise ne znam sta da mislim o protokolima.
    imam PCOS, povisene androgene,inzulinsku rezistenciju.
    u prvom postupku,kad jos nisam nista pila za PCOS,bio je dugi protokol. do 6 dana puregona,7 dan stim na UZV-u mali folikuli,oko 10mm,nakon toga 5 dana po 4ampule menopura i na kraju 9 js,ali punktirano oko 20,sve dogurale do morula 4.dan.

    u novom postupku,vec sam preko 2 mjeseca bila na Gluforminu, i mjesec prije postupka dokazani poviseni androgeni,i sada kratki protokol, od 2dc po 225 IU gonala,tako 12 dana, zadnja 4 dana i cetrotide,medutim,isplala katastrofa. moj dr koji mi je pratio stimulaciju nesto niej dobro radio(a i sam je mpo-vac),na kraju je ispalo da sam rano primila stopericu( taj dan kad sam primila stopericu bila kod njega na UZV-u ujutro) i da su folikuli bili mali,sa lijevog mse nista nije moglo iskoristiti,a na desnom samo jedan folikul od 20mm,jedna js i ona se oplodila.

    ne zna vise sta da mislim.po ovome, posto sam PCOS,trebala bih biti sklona hiperstimulaciji, medutim ispade i da sam low ili slow responder. kazu da sam slow jer imam folikule ,samo treba vise injekcija.
    takode,razmisljajuci o ovome do sad,nekako dolazim do zakljucka da mi menopur vise pogoduje,jer su prosli put moji folikuli bas dosegli tu potrebnu velicinu tek nakon tih 5 dana po 4 ampule menopura,do tad su bili po 10mm.
    obzirom da od ove jedne js ne ocekujem nista, vec mislim o narednom postupku i dr veli da idemo samo na menopur,ali opet samo kratki protokol...
    uh,ne znam vise st ada ocekujem.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •