Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Uskoro 6 mjeseci

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno Uskoro 6 mjeseci

    Za petnaestak dan punimo velikih 6 mjeseci! Je li moguće da doživljavamo još jedan skok u razvoju? Imamo sve pokazatelje - cice ko ispuhani baloni, prazne, a on traži još. Noćas se budio 3 puta, a inače 1-2. Čak je i stolica danas popodne bila zelena. Ja mu dajem cikiti kad zatraži, naljevam se tekućinom, čak sam i izdajala nakon podoja da potaknem proizvodnju. Kad sam mu to izdojeno davala žličicom (nakon obroka) on je zijevao ko ribica. Sad razmišljam da li da krenem s dohranom, hoće li škoditi ako počnem 15 dana ranije nego što sam planirala. Mislila sam početi sa palentom na vodi u koju bi dodala malo izdojenog mlijeka, pa rižu, pa tek onda povrće i voće. Možda brzam, ali ne mogu ga više gladati kako prati svaki naš zalogaj. Pomagajte!

  2. #2
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Mamaja, ovo su sve znakovi da je vrijeme da pocnete sa dohranom.
    15 dana ranije nece mu nista skoditi, ako je on spreman (a ocito je :wink: ), jer samo cika ocigledno vise nije dovoljna.

    Pusa veeeelikom decku :D

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    Jupiii! :D
    Javimo kako je prošlo!

  4. #4
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Tako je meni isto bilo s Martim malo prije nego je napunila 6 mj. Jednostavno osjetiš da je dijete odjednom nekako drugačije. Povećala je "cug" na cici, tražila više, gutala očima hranu koju bi mi jeli, žvakala sve što joj dođe pod ruku. Al doslovno preko noći...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    Dobro kažeš, doslovno preko noći, potpuno me uhvatilo nespremnu. Ali brzo smo se snašli. Papali smo riže s maminim mljiekom! Mljac, mljac ! Dalje ću se hvaliti na Dohrani.

  6. #6
    lidac2004

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    Tako je meni isto bilo s Martim malo prije nego je napunila 6 mj. Jednostavno osjetiš da je dijete odjednom nekako drugačije. Povećala je "cug" na cici, tražila više, gutala očima hranu koju bi mi jeli, žvakala sve što joj dođe pod ruku. Al doslovno preko noći...
    ovo sve moja malena radi a nema jos ni 5 mjeseci...i uz to,kada ja jedem ona otvara usta dok me gleda ko riba na suhom...
    ne bi rekla da to znaci da joj moram dati dohranu,malo mi je rano za to...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    mamaja, jel ti bebica vec ima koj zubic? jel sjedi sama?

    mi smo se patili s dohranom sve dok nbije poceo sam prstima ubacivat i sebe. nikakve kasice nisu prolazile, samo sisanje

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    Nema zubića, nisu ni blizu. Ne sjedi sam jer ga ja još ni ne stavljam u taj položaj. Ali ne mogu čekati zubiće i sjedenje kad je on gladan.
    Meni se čini da s njim neće biti problema s papanjem. Prvi dan je pojeo desetak žličica, i to mu je bilo dosta, drugi dan je jeo dok mu ja nisam prestala davati, jer sam se bojala da će mu to ipak biti previše za početak. Čini mi se da mu se to sviđa. Zijeva čim vidi žličicu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •