Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 234

Tema: Ovlaživači zraka

  1. #101

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    e to ne znam. to je i mene mučilo neko vrijeme, ali sam zaboravila pitati. daj nazovi pa pitaj :?

  2. #102

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    evo još jedne ponosne vlasnice Boneco 2055. Kupili smo i higrometar pa tako sad imam priliku vidjeti da je vlaga u mom uredu 36%. Kad malo isprobamo ovlaživač javim se, a u svakom slučaju sve pohvale za čovjeka koji radi u Nucleusu, sve nam je objasnio, pokazao, sve nam je jasno... Inače, baš kad sam ja kupovala, javila se neka od forumašica i pitala za Boneco 2055 i koliko je glasan (tih je!) pa sam si malo i s njom pospikala!

  3. #103
    Leelee avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Agram
    Postovi
    228

    Početno

    ...hrčkić, to sam bila ja...
    Upravo poslah mm-a po boneco (mrmlja dok ide, al ide...misli da nam nije neophodan...rekel mi je da to napišem).
    Jedino mi je sumnjivo da se brxon ne javlja - da ipak nekaj ne stima?

  4. #104
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    evo pitala sam ju; ona je zadovoljna, ali njen muž ne želi spavati s njom u sobi ako ga uključi; demonstrativno odlazi na trosjed
    Hvala na informaciji!

  5. #105
    Leelee avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Agram
    Postovi
    228

    Početno

    zvjerčica 2055 stigla i radi. i mm zadovoljan...

  6. #106

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    mogli bi osnovati klub ili kakvu udrugu!

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    14

    Početno

    Jedino mi je sumnjivo da se brxon ne javlja - da ipak nekaj ne stima?
    Ma no Leelee, sorry što se ne javljam, ali meni još moj nije stigao!
    Ja sam iz OS pa se na sve mora malo pričekati, pa tako i na Boneco , ali ja uopće ne sumnjam da neće valjat.
    Pošto su u trgovini imali hidrometar, njega sam si uzeo da mogu usporedit koja je vlaga sada, a kolika će biti sa bonecom i došao do zanimljivih podataka.... vlaga u našem stanu varira od 22% do 25% (što je izuzetno nisko), a kada mokri ručnik stavim na radijatot i recimo zatvorim sobu, vlaga poraste čak do 31%, tako da će sa bonecom sigurno biti i puno bolje, a nadam se i manje prašine u stanu!

  8. #108

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    mi smo isprobali jučer boneco i za sada je odličan - vrlo brzo diže postotak vlage i u ponešto udaljenim dijelovima stana. Zvuk je stvarno vrlo diskretan i gotovo ga se ne čuje.

  9. #109
    Leelee avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Agram
    Postovi
    228

    Početno

    ...i naš radi non-stop; prije kupnje bojala sam se "sterilnih uvjeta", a sad bi mi bilo drago da ima još malo manje prašine...
    jedino mi je čudno da troši jako malo vode - u tri dana smo trebali napuniti spremnik samo 1x? Nemamo higrometar, ali odokativnom metodom rekla bih da u stanu s centralnim grijanjem vlažnost (bez boneca) baš i nije u nekom znatnom postotku...

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    14

    Početno

    mi smo isprobali jučer boneco i za sada je odličan - vrlo brzo diže postotak vlage i u ponešto udaljenim dijelovima stana.
    Evo napokon je stigao i naš Boneco, i priključio sam ga danas oko 18,00 h, a sada je 21,35, a on je podigao vlagu za samo 2% (sa 20 na 22)!?!?
    Sad se već malo nerviram, al nije mi jasno ako vama šljaka, morao bi i nama!?!?!

  11. #111

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Treba prvo vremena da se nakupi vlaga, tj. prvo ti i namještaj i zidovi popiju vlagu i tek kad se namiri sve okolo onda diže temperaturu u zraku! Mi imamo 2 u stanu od 100 kvadrata (jedan u spavačoj i jedan u db) i rade već 2 mjeseca 24 sata!

  12. #112

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Imate veliku ponudu na www.positivatrgovina.com
    može i poštom

  13. #113

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    nama se isto jako sporo dizala vlaga; a k tome nam je u početku trošio samo 1 punjenje vode....sad nam se tek vlaga ustalila na nekih 40-50% (ovisno da li još dodatno sušimo i veš), a trošimo oko 3-4 punjenja vode.

  14. #114

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    nama se brzo dizala vlaga, ali da napomenem da smo ga isprobali samo jedan dan i da još ne živimo u tom stanu, pa se stan baš i ne grije tako da je temp. nekih 17stupnjeva, što opet utječe i na početno dobro stanje s vlažnošću zraka. javim se s više dojmova kroz 10 dana KAD ĆEMO SE NAPOKON PRESELITI!!!

  15. #115
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno ok

    ja imam heaven fresh ionizato i on ima tu neku čeličnu iglu i stvara ozon. netko je ovdje rekao da je to kancerogeno?! Distributer kod kojeg sam kupila me uvjerava da je to zdravo u malim dozama i da heavenfresh ne može preći u nezdravu koncentraciju ozona osim ako bi radio 24 sata na najjače zatvoren u 10m2 bez prozračivanja. Mi smo jako zadovoljni heaven freshom radi nam non stop na low funkciji i uz redovno prozračivanje nikad nismo osjetili miris ozona ili sl, osim toga stan ima 57 m2 i sva vrata su furt otvorena. Ima li razloga za zabrinutost glede viška ozona? Držimo ga u dnevnom boravku. Ne usudimo se koristiit ovlaživače jer zbog pvc stolarije nam se pojavila plijesan ak one luftamovrlo redovito i temeljito dakle valjda vlage ima?

  16. #116

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno Re: ok

    Citiraj pikula prvotno napisa
    netko je ovdje rekao da je to kancerogeno?!
    E pa to je čista laička glupost, bez uvrede.

    Pikula, distributer ti je dobro objasnio, i nemaš nikakve brige. Samo s vremena na vrijeme (svaka 3-4 tjedna, ovisno o koncentraciji prašine u stanu) obriši suhom krpicom one metalne pločice u njemu.

  17. #117
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Podižem malo

    Preporuke molim, vi koji imate iskustva s ovlaživačima. Koja vrsta, koja marka?

  18. #118
    rula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Skoplje
    Postovi
    171

    Početno

    Ja imam neki NN ultrasonicni ovlazivac sa hladnim zrakom. Zadovoljna sam radom. Ali imam jedno pitanje: posto nema posudice za etericna ulja, jel mogu kapnuti par kapi direktno u vodu?

  19. #119
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Ja imam neki na paru, džambo bambo marke. Ne mogu reći da smo bili baš ludo zadovoljni, bučan je u početku, kasnije se stiša i onda povremeno zatutnji još koji put. Ujutro smo se svejedno budili suhih usta, iako u spavaćoj sobi uopće ne grijemo (centralno grijanje). Sad nam je nastao grozan problem - plijesan na stropu i na zidu, bubrenje boje, pucanje itd... :/
    Da se odlučujemo za neki novi, skuplji (i mi smo gledali taj skuuuupi) ili je samo problem u položaju ovlaživača? Stajao je na ormariću, uza zid. Površina stana je oko 50 kvadrata, po danu je uglavnom otvoren prozor, po noći nije.

    Ima netko sličnih problema?

  20. #120

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj rula prvotno napisa
    Ja imam neki NN ultrasonicni ovlazivac sa hladnim zrakom. Zadovoljna sam radom. Ali imam jedno pitanje: posto nema posudice za etericna ulja, jel mogu kapnuti par kapi direktno u vodu?
    nama su rekli da ne kapamo u vodu! e sad, da li to ovisi o modelu ili je to univerzalno pravilo ne znam. :/

  21. #121
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    Citiraj rula prvotno napisa
    Ja imam neki NN ultrasonicni ovlazivac sa hladnim zrakom. Zadovoljna sam radom. Ali imam jedno pitanje: posto nema posudice za etericna ulja, jel mogu kapnuti par kapi direktno u vodu?
    nama su rekli da ne kapamo u vodu! e sad, da li to ovisi o modelu ili je to univerzalno pravilo ne znam. :/
    univerzalno pravilo, ako nema posudice onda od ulja nista. mi i dalje imamo ovaj, ali smo s jednog presli na dva, jer sad grijemo i spavacu sobu radi balerine . jedan nam je bio malo. cak sam razmisaljal utrositi jos malo vise para pa imati kao i anki i ekipa taj boneco, ali me razum iapk sprijecio. iovako sam na te spravice pukla oko 3000 kn

  22. #122
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Zanima me ima li netko možda ovaj ovlaživač i kako ste zadovoljni. Ma ne mogu se odlučiti između tog i Boneco 2055, da li su mi potrebne te dodane stavke na Boneco 2055D? Ma bih se ja odlučila za tog drugog, ali imam strah od te digitalizacije pa da mi se nešto ne pokvari. Vlasnici Boneco 2055 vi ste zadovoljni sa svojim?

  23. #123
    mamabanana avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    u službi njihovih visočanstava
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa
    Zanima me ima li netko možda ovaj ovlaživač i kako ste zadovoljni. Ma ne mogu se odlučiti između tog i Boneco 2055, da li su mi potrebne te dodane stavke na Boneco 2055D? Ma bih se ja odlučila za tog drugog, ali imam strah od te digitalizacije pa da mi se nešto ne pokvari. Vlasnici Boneco 2055 vi ste zadovoljni sa svojim?
    ja bila danas, frajer u ducanu preporucio ovaj obicni jer D verzija ima samo tu digitaliju sto je 'za one lijene' koji zaboravljaju promijeniti vodu i slicno, osnovna masina je ista.

  24. #124
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    .... i ja sam čula sve pohvale za taj (bez D) .... ali nikako skupiti lovu :/

  25. #125
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Mi imamo AIR-O-SWIS-ov, koštao je nekih 700-800 kn, ima posudicu za eterično ulje, nema nikakve digitalije, i sasvim smo zadovoljni...

  26. #126
    rula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Skoplje
    Postovi
    171

    Početno

    Da pitam: jedino sigurno mjesto ovlazivaca u spavacoj sobi je pored kinderbeta koji i onako zjae prazan pa zanima me da li moze jogi da se "nacica" pare ili da mu se bilo sto dogodi od blizine ovlazivaca? Zaista ga nema gdje drugdje staviti, to mu je idealno mjesto osim sto je jako blizu jogija od kindaca.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    pa sve ovisi o tome kakav ovlazivac imas. vjerujem da u slucaju onog koji pici toplu paru postoji mogucnost da ti se madrac ucufta, ali kod onih s hladnim zrakom mislim da ne.

    ja sam svoj isla prati prosli tjedan i ne mogu se nacuditi koliko je zmazanoce bilo u njemu :shock: i to one crne, odvratne! fuj. bolje da ga nismo ni kupili. sad se samo bediram kad vidim kaj mi sve podihamo

  28. #128
    rula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Skoplje
    Postovi
    171

    Početno

    Imam na hladnu paru, a obavezno mu stavljam destiliranu vodu koju prociscujemo na poslu pa uzmem 1/2 galona za doma. Znaci da ga ne pokrivam s nicim jer zaista ne mogu ovlaznuvacu naci neko drugo mjesto u spavacoj.

  29. #129
    jazz avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, zapad
    Postovi
    151

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa
    Mi imamo AIR-O-SWIS-ov, koštao je nekih 700-800 kn, ima posudicu za eterično ulje, nema nikakve digitalije, i sasvim smo zadovoljni...
    Upravo smo pred kupovinom ovlaživača. Koji je to model i da li treba filter, koliko često, koliko troši.... uh sad sam pretjerala.
    Imamo 80m2 i čini mi se da će mi trebati 2 kom. A tako bih rado kupila Bonaco 2055

  30. #130
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    nas stan je oko 75 kvadrata i na kraju smo kupili dva, ali dolaskom tek balerine, jer je i ona sad u nasoj sobi, pa grijemo preko dana i spavacu sobu. dok jenismo grijali iskreno bio nam je dovoljan jedan. jer mi vlaga u kupaoni i kuhinji i nisu najbitniji faktori. drzala sam ga u hodniku izmedju dnvnog boravka i BC-ove sobe. mozda da razmislis i ti o takvoj opciji

  31. #131

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    Nakon dugo razmišljanja, surfanja i mi smo postali vlasnici Boneco 2055d. Razočarana sam količinom buke koju proizvodi. Konstantan nemali šum. Jasno se čuje i kad gledam tv ili imam upaljen radio. Isto tako se stupanj vlažnosti relativno sporo penje, ali to me ne smeta, jer se nadam da će kad tad dostići željenu vlažnost i mislim da je čak bolje da to postiže sporije (dan i pol od 22-32%).. Zanima me gdje vi imate vaše uređaje? Kako regulirate vlažnost u više soba? Što s prozorima?
    Nadam se da će, jednom kad postigne kojih 50% to moći zadržavati u "noćnom režimu". I ne čudim se onom mužu koji izlazi iz sobe spavati u tišem okruženju.. i ja bih. Čak razmišljam "ugraditi" mu kotačiće i po danu ga držati u spavaćoj sobi, a po danu u dnevnoj pa da mi podigne vlažnost dok ja nisam u sobi (da ne trpim buku).

  32. #132

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    Jasna,

    ja sam mislila da je kod nas ultra suh zrak, a kad ono 30 posto, a kak je onda tek na 25?
    Uz to provjeri za zvuk...mislim i mi imamo isti uređaj pa je glasan na 2 kao malo glasniji komp.a 1.skoro pa se ne čuje.
    BTW na poslu imamo Delonghi prastari ionizator i pročišivač zraka...to je buka, nadglasa radio, dve telefonske linije i tri upaljena kompa...

  33. #133

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    Vlažnost se i dalje ne diže iznad 40%, a i tolika je rijetko. Najčešće je na oko 33-35%. Uređaj troši vodu to je ziher, ali za te pare i za tu buku sam očekivala i veću vlažnost. Moram priznati da sam razočarana.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    možda ti to ima veze s količinom drvenog namještaja i parketima, mi imamo malo namještaja, i vlaga se nakon jednoga dana digla preko 40, max. je bio 42%, a grijanje smo skroz zgasili osim u dječjoj i kupaonici.
    ipak treba napojiti sve suho u stanu, mislim da dok sve suho u stanu upije dosta vlage (knjige, ormari, parket, zidovi, madraci.....)da će onda biti OK.
    a kaj se tiče buke, prag tolerancije je različit..npr.kod nas vječito nešto radi, komp.suđerica, veš mašina....tak da ovo ni ne primjećujemo..

  35. #135
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Podižem i podsjećam:
    Citiraj Davor prvotno napisa
    Mi imamo normalne randijatore na toplu vodu iz toplane i koristimo plastične ovlaživače s bugačicom. U dućanu ih, naravno, ne zovu bugačicom, nego filtrima za ovlaživače. Na taj način mi jedan ovlaživač potroši oko litru vode dnevno. 8)
    Citiraj Davor prvotno napisa
    Ovlaživače sam kupio u jednom malom dućanu na sjeverozapadnom boku tržnice Savica, u suterenu, a prodaju boje, sanitarije, rasvjetu... Tamo imaju i "filtre", a mislim da je cijena jednom ovlaživaču (zajedno s filtrom) oko 60 kn ili tako nekako.
    Ne treba filozofirati s destiliranom vodom, jer jedna bugačica uredno izdrži jednu sezonu grijanja i s običnom vodom. Onda se lijepo baci zajedno s pustim kamencem koji se lijepo kristalizirao :D
    Citiraj Davor prvotno napisa
    Skoknuo sam tamo sinoć i ustanovio da se zovu "Trgovina Zagreb doo", telefon im je 6118 940, ovlaživači koštaju 65 kn, a filtri 12,5 kn.
    Dobro je znati da se filtar može kupiti odvojeno i pomoću škara prilagoditi postojećim kadicama i tako im drastično povećati efikasnost. 8)
    Mislim da je sada cijena jednog "filtra" 15 kn.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

    Početno Boneco 2055

    Mi smo također ponosni vlasnici Boneco 2055, kupili ga prije nekoliko dana i zadovoljni smo, iako nismo mjerili vlažnost zraka više onako po feelingu, držimo ga u noćnom modu (onaj tiši) osim kada nismo doma.
    Pitanje za iskusnije vlasnike ovlaživača, šta sa otvaranjem prozora? Mi i dalje dosta luftamo i vlažimo u isto vrijeme...

  37. #137

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    217

    Početno

    Ja te osvježivače nikako ne mogu ,uvjek mi se kiše u njihovoj prisutnoti :/

  38. #138
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    ja sam jučer kupila Metrou ovlažvač/ionizator za 250 kn.kako trenutno nismo pri lovi za neki skupi ovaj je sasvim zadovoljio moje potrebe (za sad), zrak je ugodan, nije suh, za spavanje je sad ok, tih je, manjih dimenzija-preporučam ga!marka Happy life

  39. #139
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno Re: Boneco 2055

    Citiraj irenask prvotno napisa
    Pitanje za iskusnije vlasnike ovlaživača, šta sa otvaranjem prozora?
    Luftanje je ono što se radi širom otvaranjem što veće površine prozora kako bi se pomoću propuha zrak što efikasnije izmijenio. Potom se sve lijepo zatvori i u petnaestak minuta se vlažnost zraka vrati u normalu.

  40. #140
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Da pitam nešto: da li netko zna gdje ima povoljno za kupiti ODVLAŽIVAČ zraka, dakle ne za ovlaživanje (to imam) nego za jednu prostoriju u kojoj je višak vlage? Pritom ne mislim na one soli u kutiji nego baš na električni aparat.

  41. #141
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Povremeno se zatekne u lidlu na akciji u vidu vrećice s nacrtanim pingvinom. Možda već sutra.

  42. #142
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Povremeno se zatekne u lidlu na akciji u vidu vrećice s nacrtanim pingvinom. Možda već sutra.
    Vrećice? :? Kako to funkcionira?
    Ja sam mislila na onaj aparat koji izgleda kao veći kalorifer, ušteka se u struju i kondenzira vlagu iz zraka u posudu koja je na dnu aparata.
    Mislim da košta oko 1500 kuna.

  43. #143
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Postoje ti razni desikanti koji sasvim dobro uklanjaju vlagu iz zraka. U pakiranja elektroničkih uređaja se trpaju vrećice silka gela. Kako rade? Recimo obična sol: na jednu molekulu NaCl ti ide 5 molekula vode i ispravna formula je zapravo NaClx5H2O. Vodu iz soli možeš istjerati zagrijavanjem, a dobiveni prah brže-bolje izvlači vlagu iz zraka.

    Većina klima uređaja ima funkciju odvlaživanja zraka, ali ti to neće puno pomoći u odvlaživanju zidova i sličnog. I klima uređaji su već došli na jako blizu 1500 kn pa razmisli o toj alternativi kao nečemu što rješava puno više različitih problema

  44. #144
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Davore, hvala na odgovoru , ali ovo sa soli sam isprobala, ali ne funkcionira baš...
    Dakle, zidovi baš nisu nešto vlažni (ličili smo predlani, tada su se vidjele gljivice po rubovima, ali od ličenja nove još nisu izbile), moj problem je onaj osjećaj mirisa vlage, koji mi tim više smeta što je to dječja soba.
    Klima mi ne treba, jer imamo centralno grijanje, a ovaj aparat za koji pitam mi je lani posudila frendica da isprobam (njoj je kupio šogor u Njemačkoj) i savršeno mi odgovara. Radi dosta bešumno, tijekom jutra nakupi preko pola litre vode u spremnik i zrak u sobi bude sasvim drugačiji, ugodnog mirisa.
    E sada, ja nisam iz Zagreba, a čula sam da ga ima za kupiti u Zagrebu, samo me zanima gdje (da uputim MM-a kada bude išao službeno u ZG).
    Možda najbolje da otvorim topic sa tim pitanjem...

  45. #145
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Izgleda da sam dobro pretpostavio vlažne zidove. Za njih ti pomaže samo grijanje. Važno je postići da je zid s unutrašnje strane cijelo vrijeme topal, a s vanjske strane (a kakav drugo nego) hladan. Gradijent temperature (postupni pad) od unutra prema van se pobrine da vlaga prirodno ode na vanjsku stijenku zida i ne vrati se nazad.

    Dakle, ne luftanje nego grijanje.

    Raspitaj se među građevincima na forumu da ti detaljnije opišu ovu pojavu.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    I ja se spremam kupiti ovlaživač, jel ima nešto bitno na što trebam obratiti pozornost? Da li je bitna marka i cijena da bi bio kvalitetan? Gledala sam u apotekama neke po 600 kn, to mi je puno, a u Merkuru ima od 300-400 kn, kapacitet 5l, prostor 25 m2, mjesto za eterično ulje... ??

  47. #147

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

  48. #148
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno

    joj sada ste mi napravili zazubice za ovaj bonecov ovlazivac vazduha i perac, a ne mogu ga priustiti
    Inace sam i jako alergicna na ambroziju pa bi mi dobro dosao i leti da cisti polen.
    Jos me nesto muci posto sam alergicna i na budj - svi nesto pisu da vlagu moraju najpre da upiju zidovi, namestaj, knjige...da mi se ne bi onda tu malo ubudjavilo!?
    Poslala sam ovima mail sto prodaju Boneco s pitanjem jel moze na rate i tip mi odgovorio da oni nemaju tu mogucnost, ali neka ja odvajam mesecno pare pa onda kupim(?!) Dok ja skupim lovu proci ce i sezona grejanja, a imam bebu kojoj je svako jutro malcice zacepljen nosic, a mene pece grlo

    Da li neko moze da mi prporuci neku jeftiniju varijantu izlapljivaca i procistaca vazduha? Neku "žnj" marku ?

  49. #149
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno

    Da li neko ima ovaj ovlazivac:
    http://www.medisana.co.yu/xj_700.htm

    Da li ste zadovljni?

  50. #150
    rula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Skoplje
    Postovi
    171

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    ..ovaj aparat za koji pitam mi je lani posudila frendica da isprobam (njoj je kupio šogor u Njemačkoj) i savršeno mi odgovara. Radi dosta bešumno, tijekom jutra nakupi preko pola litre vode u spremnik i zrak u sobi bude sasvim drugačiji, ugodnog mirisa.
    Jel mi mozes malo vise opisati ovaj aparat kako izgleda (link ili nesto slicno)? Naime, i ja imam isti problem sa viskom vlage, ali posto je nova zgrada jos nema gljivica. Vlaga mi se krece od 70-80%. A najteze je nocu za disanje. To sto Davor preporucuje sa klimom ne pomaze bas puno, a tad klima ne grije, nego ladi (?????). Uskoro MM ide u Njemacku pa da ga kupi, stom kazes da je super.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •