Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 234

Tema: Ovlaživači zraka

  1. #151

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    27

    Početno

    hello svima!
    imamo bebu od 6 ipo mjeseci, i poceli smo grijati stan. ona se ujutro probudi zacepljenog nosica, a ja suhog grla. btw, grijemo se na termo pec...
    ne znam za sto bi se odlucili...jer mi je to za sad sve novo, a sto se ticeg nekih skupljih modela, to si nazalost sada ne mozemo preporuciti...
    bili bi odlicno cuti vasa iskustva i navedite cijenu ako se sjecate koliko ste platili...
    hvala unaprijed

  2. #152
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    vec su ti mnogi napisali da se na akcijama u velikim ducanima zna naci jeftinijih ovlazivaca.samo ako kupujes onaj s parom pazi da redovito cistis grijac. za pocestak mozes na termo pec stavljati mokri rucnik ili tetra pelenu i jednu plitku posudicu s vodom. pa vidi da li ti to pomaze, jer iskreno to je najjeftinije rjesenje, ali trazi non stop vlazenje pelne/rucnika.

  3. #153

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    27

    Početno

    zimi cesto znam susiti robu na termo peci, ali tad u stanu zna biti toooooliko vlage
    hahaha, iz krajnosti u krajnost
    sigurna sam da bi se u zg svasta nesto lipoga znalo naci, ali nisam sigurna koliko kod nas ima izbora :/
    ALI, uvijek postoji online shopping :D
    ostaje samo pitanje....koji?...
    nekako mi se svidaju oni sto ujedno imaju i posudicu za etericno ulje...
    http://www.positiva.hr/ovlazivac-zraka.html
    jel mozda netko ima ovaj?

  4. #154

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    27

    Početno

    upravo nadoh nesto za 249kn
    sto mislite o ovom proizvodu?

    http://www.dormeo.com.hr/index.asp?t...d=68908&c=5059

  5. #155
    Gost

    Početno

    Citiraj Tara & koka prvotno napisa
    upravo nadoh nesto za 249kn
    sto mislite o ovom proizvodu?

    http://www.dormeo.com.hr/index.asp?t...d=68908&c=5059
    I mene ovaj zanima

  6. #156
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Mi imamo normalne randijatore na toplu vodu iz toplane i koristimo plastične ovlaživače s bugačicom. U dućanu ih, naravno, ne zovu bugačicom, nego filtrima za ovlaživače. Na taj način mi jedan ovlaživač potroši oko litru vode dnevno. 8)
    ne kuzim, sta ti je to plasticni ovlazivac? jesu to one posudice sto se objese na radijator? (jel to ikome radi dovoljno dobro?!?!) kako to izgleda?

  7. #157
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    To jesu plastične posude u kojima je zmontirana bugačica. Zbog toga to jako dobro funkcionira. Treba tražiti izvedbu prema vrsti randijatora na koji se stavlja, a dobro je nažicati dodatnu plastiku za montažu na "lipovicu" jer te plastike hoće pući.

  8. #158

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    27

    Početno

    OMG!
    a sto je to bugacica? :O
    ja na radijatoru imam keramicku posudicu sa vodom...ali mislim da to nije dovoljno

  9. #159
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja mislim da je to ona tkanina koja ide u posudice, koje se pak stavljaju na radijator. nadam se da ne grijesim , davore?

  10. #160
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    bugacica je neki fini debeli papir.
    ja jucer isla sve do savice samo da si ovlazivace kupim sad su ovlazivaci 70, a filteri 15 (s tim da s ovlazivacem dobijete odmah jedan). al zaboravila sam uzet kuke za objesit ih na radijator, pa sam morala improvizirat sa spagom, samo da vas upozorim da se sjetite toga...

    ja nazalost ipak koristim dodatna sredstva za odcepljivanje nosa

  11. #161
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    bugacica je neki fini debeli papir.
    ja jucer isla sve do savice samo da si ovlazivace kupim sad su ovlazivaci 70, a filteri 15 (s tim da s ovlazivacem dobijete odmah jedan). al zaboravila sam uzet kuke za objesit ih na radijator, pa sam morala improvizirat sa spagom, samo da vas upozorim da se sjetite toga...

    ja nazalost ipak koristim dodatna sredstva za odcepljivanje nosa
    gdje na savici ima to kupiti?

  12. #162
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj Vila prvotno napisa
    gdje na savici ima to kupiti?
    evo davor je sve pisao...
    Citiraj Davor prvotno napisa
    Ovlaživače sam kupio u jednom malom dućanu na sjeverozapadnom boku tržnice Savica, u suterenu, a prodaju boje, sanitarije, rasvjetu... Tamo imaju i "filtre", a mislim da je cijena jednom ovlaživaču (zajedno s filtrom) oko 60 kn ili tako nekako.
    Ne treba filozofirati s destiliranom vodom, jer jedna bugačica uredno izdrži jednu sezonu grijanja i s običnom vodom. Onda se lijepo baci zajedno s pustim kamencem koji se lijepo kristalizirao :D
    Citiraj Davor prvotno napisa
    Skoknuo sam tamo sinoć i ustanovio da se zovu "Trgovina Zagreb doo", telefon im je 6118 940, ovlaživači koštaju 65 kn, a filtri 12,5 kn.
    Dobro je znati da se filtar može kupiti odvojeno i pomoću škara prilagoditi postojećim kadicama i tako im drastično povećati efikasnost. 8)

  13. #163
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    hvala!

  14. #164

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    pročitala sam sve 4 strane topika i još nekoliko drugih, pogledala sve linkove i opet nisam ništa pametnija
    .
    E sad...trebali bi jedan za dnevnu sobu i kuhinju, zajedno cca 50 m2, jedan za našu spavaću gdje su male cure s nama i jedan za sobu od najstarijeg djeteta.

    Ako se ipak odlučimo za ovaj hvaljeni boneco, jel njega moguće tijekom dana premještati iz jedne prostorije u drugu ili onda nema dobar efekt?

    Ili je bolje njega kupiti za dnevnu sobu, a za spavaće neka dva jeftinija i manja? Koja?

    Znači, najbolje je uzeti ishlapljivače?

    I vi koji imate boneco, koliko to zapravo, buči?

  15. #165

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    i zašto je boneco 2055 kao bolji od ovoga?http://mikroklima.com.hr/peracizr_pr_aos1355n.htm

  16. #166

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    i jel može u ta dva eter. ulje?

  17. #167

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    nitko?

    ok, mislim da u te perače ishlapljivače ne ide eter. ulje. ako sam dobro skužila

    a za ove spavaće sobe mislim da bi mi bilo ok da uzmem obični parni, event. sa higrostatom pa da ih izmjenjujem iz jedne sobe u drugu. s obzirom da doma već imamo pročišćivač s ionizatorom

  18. #168

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    i zašto je boneco 2055 kao bolji od ovoga? http://mikroklima.com.hr/peracizr_pr_aos1355n.htm
    ovo podižem

  19. #169
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno

    branka1 negde na netu sam procitala da nisu dobri za sinuse oni ovlazivaci koji ispustaju toplu paru. Navodno toplota suzava te kanalice. Ja sam zato kupila od Hyundaia onaj ultrazvucni sto ispusta hladnu paru i ima ugradjen higrostat. Nije skup i dobar je jedino sto moras koristiti destilovanu vodu posto se po stvarima skuplja fina bela prasina od kamenca :/
    Tiho radi. Jedini problemcic je sto se mora relativno visoko dignuti (nema sanse da stoji na podu) posto ta para koju ispusta ne ide jako visoko jer je hladna pa ako ti je nize onda ti pod ispod bude skroz mokar
    Inace najbolji su izlapljivaci samo sto su jakoooo skupi.

  20. #170

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Kupila chicco ovlaživač i ionizator. Treba ga staviti na 80 cm visine. Ima i noćno svijetlo ( koje se može isključiti) taman dovoljno jako da vidim malenog a dovoljno slabo da mi ne smeta dok spavam. Potroši cca 2 litre vode iz vodovoda preko noći ( 12 sati ). Tih. 590 kuna. Nisam primijetila da previše vlaži i da su stvari oko njega vlažne.
    Pa ako nekome pomogne u odluci....

  21. #171

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    a gdje si ga kupila?

  22. #172

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    a gdje si ga kupila?
    U chiccu. Ali možeš ga naručiti i preko njihovog web shopa
    http://shop.chicco.hr/

  23. #173

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Vlažnost (bolje rečeno suhoća) zraka u stanu mi je 20-23% a beba stiže za cca 3 tjedna pa smo u procesu nabavke nečeg što će to riješiti. Pročitala sam sve što ste napisali, par proizvoda nam je već zapelo za oko.
    Recite mi samo koliko su uređaji čija je razina buke <25 dB(A) uistinu tihi? Tamo piše "Tih poput uspavane bebe". Imala sam prilike čuti bebe koje nimalo tiho ne dišu, malo i hrču, pa se bojim na koje bebe su ovi mislili?

  24. #174
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Preporucujem http://mikroklima.com.hr/peracizr_pr_boneco2055.htm
    Kod nas je zrak bio oko 25 posto, jako suh, a nas je stalno boljelo grlo.
    Sad je vlaznost oko 50 posto i stvarno se osjeti razlika, dijete bolje spava, nema suhog kaslja. Zaista, topla preporuka.

  25. #175

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Hvala na preporuci ali moj stan ima 75 kvadrata tako da ili uzimam dva manja/jeftinija (za spavaću i za boravak koji su taman svaki na svojoj strani) ili jedan ovakav ali da pokriva veću metražu.

    Pitanja:

    1) ima li smisla kupiti jedan pa ga seliti, npr po danu je u boravku a po noći u spavaćoj? Ili baš mora stalno biti upaljen u istoj prostoriji? To je onda 24 h ama baš svaki dan :?

    2) koliko često punite spremnik? (napišite i koji mu je kapacitet)

  26. #176
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Mi ovaj nas moramo seliti. Po noci ga stavim u spavacu sobu, a danju je u db, s tim da i po danu ide u spavacu kad dijete ide na popodnevni san jer je po ovoj zimi zrak jako jako suh. Selim ga jednostavno: guram ga na krpi za pod. I na njoj mi stoji za slucaj da kapne vode dok ga punim. Cim nema ovlazivaca u sobi padne na 20 posto. :/ Stavim ga u sobu i zatvorim vrata i brzo se popne na 40-ak posto.
    Nas stan je vece kvadrature nego sto on "pokriva", ali ni ne treba vlaziti sve: recimo u kupaonici ima dovoljno vlage, u kuhinji isto. Spajzu ne vlazim.

    Spremnik punim 2 puta u 24 sata, a stroj radi non stop.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Koliki je kapacitet spremnika?

  28. #178
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Čitam vas od početka i sada me zanimaju iskustva nakon nekog vremena s 2055...

    Jeste li zadovoljni?

  29. #179
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    Koliki je kapacitet spremnika?
    nisam mjerila, pa stane par litara, zasto?

  30. #180
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj Ora prvotno napisa

    Jeste li zadovoljni?
    Mi, za sad, jesmo.
    Ranije smo imali jedan koji je ovlazivao ultrazvucno, to je bila katastrofa. Morali smo kupovati destiliranu vodu ako nismo zeljeli da nam cijelo pokustvo bude snjezno bijelo. A trosilo se dosta destilirane vode, ne samo sto nije jeftina u tim kolicinama, nego smo je morali vuci iz ducana svako malo. Kad se samo sjetim. I utoliko smo ovim aparatom preporodjeni. Zrak je zbilja ugodniji, svjeziji, a moja grlobolja je stvar proslosti.

  31. #181
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    mi koristimo već 2 godine ishlapljivač, ovaj http://mikroklima.com.hr/ishlapljivaci_pr_aosE2251.htm jer pokriva najviše kvadrata
    nakon 2 godine upotrebe sad smo u nabavci manjeg za spavaće sobe jer sam sa ishlapljivačem oduševljena: malo troši (kao žarulja), možeš rabiti običnu vodu, nije bučan

  32. #182
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    a sto je s filtrima? Koliko ih cesto moras mijenjati? Meni se taj tvoj cini isto jako ok!

  33. #183
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    naš je po zimi upaljen non-stop i sad idem po novi filter

  34. #184
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Jel se zaista isplati dati toliko novaca?

  35. #185

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj maxi prvotno napisa
    mi koristimo već 2 godine ishlapljivač, ovaj http://mikroklima.com.hr/ishlapljivaci_pr_aosE2251.htm jer pokriva najviše kvadrata
    nakon 2 godine upotrebe sad smo u nabavci manjeg za spavaće sobe jer sam sa ishlapljivačem oduševljena: malo troši (kao žarulja), možeš rabiti običnu vodu, nije bučan
    Kupili danas. Brzo diže vlagu. Nafrljili smo ga skroz, što je poprilično bučno. Sad smo smanjili i hodali po stanu da vidimo kako se čuje - treba uzeti u obzir da vani čujem kad ptica trepne a sad je skoro ponoć (dakle ptice spavaju ) i čini nam se, onako.... čujemo ga. Pričekat ćemo sutra da vidimo koliko je zbilja glasan. A i računam da jednom kad mi digne vlagu na neki postotak, i neće biti potrebe da radi na najjače.
    U svakom slučaju, funkcionira.

  36. #186
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    nama skoro nikad ne radi na najjače nego ga držimo na noćnom režimu
    prednost mu je što ima ugrađen higrostat pa osim što vidiš vlažnost on se sam pali-gasi

  37. #187

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Preporučio nam je lik u dućanu da ga frljimo na najjače prvih tjedan dana dok ne ubijemo Saharsku klimu (dok parket, namještaj i ostalo ne "popije" svoj dio vode).
    Preko noći smo ga smanjili i malčice je opet pala vlažnost tako da palim radio, zujanje na max pa nek vlaži!

  38. #188
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Ponavljam pitanje jer me prije nitko nije previše doživio, a volje bih znati što mislite i s te strane.
    Zaiteresirana sam za taj 2055, ali bome i košta... Ako je uistinu tako dobar i ako se isplati dati te novce za njega onda su moje dileme razriješene, jer ako kupujem želim da je kvalitetno i ipak dugotrajnije. Hvala
    Citiraj Ora prvotno napisa
    Jel se zaista isplati dati toliko novaca?

  39. #189

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj Ora prvotno napisa
    Ponavljam pitanje jer me prije nitko nije previše doživio, a volje bih znati što mislite i s te strane.
    Zaiteresirana sam za taj 2055, ali bome i košta... Ako je uistinu tako dobar i ako se isplati dati te novce za njega onda su moje dileme razriješene, jer ako kupujem želim da je kvalitetno i ipak dugotrajnije. Hvala
    Citiraj Ora prvotno napisa
    Jel se zaista isplati dati toliko novaca?
    Ora, ja sam se tek u dućanu odlučila. I ovdje će ti netko odgovoriti na pitanje ali najbolje ti je otići na lice mjesta (ako možeš) i rešetati pitanjima

  40. #190
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Slazem se s Mrvnom.

  41. #191
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Podižem temu

    Kupili ovlaživač... 2055D

    E sad... zanima me jel se on može prenositi iz sobe u sobu dok je pun spremnik?

    Kupljen je u dućanu koji je partner mikroklimi pa oni nisu znali...

  42. #192

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    Nakon puno pretraživanja i proučavanja evo i mi smo se odlucili na Boneco 2055D!
    E sada moje pitanje je, jeste li primjetili da su vam klinici "zdraviji" od kada imate ovlazivače/isparivače, bilo koji model?
    Moj klinac je vrlo sklon dobivanju opstruktivnog bronhitisa (2 puta mjesečno) i iz istog razloga nabavljam ovaj model kako bi smanjila sve "okidače"....

  43. #193
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Ora prvotno napisa
    E sad... zanima me jel se on može prenositi iz sobe u sobu dok je pun spremnik?
    mi smo bas zbog toga kupili i drugi ovlazivac. jer nam je rasporedu u stanu takav da tesko mozemo s jednim pokriti sve, a premjestanje mi se cini komplicirano, jer dok ti vlazis na jednom djelu stana drugi ti se susi. tako da zapravo uvijek ispocetka vlazis sve. a kako je vec gore neko rekao navlaziti se treba i sam stan, a ne samo zrak da bi se zeljena vlaga odrzala. e sad to je moje misljenje a ne misljenje jednog strucnjaka.
    Citiraj ana0206 prvotno napisa
    este li primjetili da su vam klinici "zdraviji" od kada imate ovlazivače/isparivače
    iskreno ne znam jer ja sam cim je pocelo grijenja nabavila ovlazivac, tako da ti tu ne mogu pomoci. ali zbog gripe koju je BC imao, balerina je prosli tjedan bila kod tete cuvalice, ono sto sam primjetila da joj je nos u malo gorem stanju. e sad da li je to zabog ne vlazenja ili neceg drugog ne znam.

  44. #194

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    zanima me razlika ova dva proizvoda (osim u cijeni):
    http://mikroklima.com.hr/peracizr_pr_bonecoW2255.htm
    i:
    http://mikroklima.com.hr/peracizr_pr_boneco2055D.htm
    mislim, isplati li se drugi obzirom na razliku u cijeni?

  45. #195

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    ... i da li je bolje da kupim http://mikroklima.com.hr/kombiniranis_pr_aos2071.htm
    od Boneca 2055D obzirom da imam doma same alergičare?
    bolje da njih nazovem?
    ako netko ima iskustva, share...

  46. #196
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Meni je u stanu upravo Amazona, magluština samo tak'a. Uživam(o), klinci su kašljali posljednjih par noći i to nas je spasilo!

  47. #197

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    42

    Početno

    Mi smo kod kuće kupili prije par tjedana ovaj model http://mikroklima.com.hr/ishlapljivaci_pr_aosE2441.htm
    i za sada smo jako zadovoljni. Radi nam u spavaćoj sobi i stvarno je tih kako piše ko uspavana beba. Vlagu nam održava iznad 40%. Ostavimo ga da radi po cijelu noć.

  48. #198
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    podizem ovu temu.. prvenstveno, gdje mogu kupiti hygrometar (da izmjerim vlaznost zraka)? i drugo, da li ima neki jeftiniji ovlazivac zraka? sve ove aparate od 2 suma su mi preeeskupi...

    inace, mi se grijemo sa klimom i dolazi nova beba za 2 tjedna tako da stvarno moram nabaviti neki ovlazivac brzo...

  49. #199
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Higrometar ti dođe na velikom broju "vremenskih stanica" i obično ne košta puno. Vrebaj kad se pojavi u Lidlu.
    Za ovlaživanje će ti trebati nekakav pravi ovlaživač. Nastoj ne pasti na foru energetske učinkovitosti koju propagiraju neki od bijesnih ovlaživača jer su toliko nevjerojatno skuplji od "normalnih" da u nekoliko života ne bi uspjela ostvariti toliku uštedu da ti se isplate. Ključan faktor je buka. Što tiši to bolji.

  50. #200

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    209

    Početno

    Zanimaju me vaša iskustva. Jesu li djeca zdravija otkad koristite ovlaživač? Nosevi su nam stalno puni, bi li to nešto promijenilo?

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •