Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 234

Tema: Ovlaživači zraka

  1. #51
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    evo ti link na sličan topic pa procitaj tamo. iskreno ne da mi se bas sve ponovo tipkati , a mozda kad procitas i jedan i drugi topic ti bude lakse
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...hlight=#594284

  2. #52
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    thanx ali to sam pročitala, no nigdje nitko ne spominje da ima ovlaživač sa tako malom zapremninom vode te da je ultrazvučni i tako pristupačne cijene

    ima li itko možda baš takav?!

  3. #53

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    pogledajte i na www.positiva.hr

  4. #54

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    ovo je dosta stari topic pa dajte molim iskustva nakon duže uporabe..

    možda biste mogli lijevati profiltriranu vodu pa ne bi bilo kamenca, nama Brita filter super služi (zadrži gotovo sav kamenac)

  5. #55
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ne znam od kud si ali ZGB voda je dosta tvrda, tako da bi filter jako cesto mijenjala, sto ne znam koliko si mozes priustiti. ja ga doma mijenjam svaka 2-3 tjedna, a koristo tu vodu samo za kuhanje kave, caja i mm kad kad je pije. a na girijacu se vec nakon 2 tjedna kamenac lovi. a kao sto sam napisala ja imam perac zraka, bio je fakat skup, ali ja sam jako zadovoljna, pogotovo sto ne moram voditi racuna o vodi, jer stavljam ovu iz slavine.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mi na podovima imamo laminate, pa me zanima bi li ih ovlaživanje zraka oštetilo?

  7. #57
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Mi na podovima imamo laminate, pa me zanima bi li ih ovlaživanje zraka oštetilo?
    Ne bi.

  8. #58
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Nasla sam neki link s cistacem zraka u kombinaciji s ovlazivacem - zanimljivo izgleda:
    http://mikroklima.com.hr/peraci.htm

    Ima li tko iskustva s time?

    Ostavlja li i ova varijanta bijelu prasinu?

  9. #59
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja imam bas taj. kao sto sam rekla jako sam zadovoljna. ne ostavlja prasinu, cak i onih mucica imam manje kad njega koristim, a nadjem ih u vodi. koristim vodu iz slavine, kamenac cistim na kraju sezone grijanja s ovih ploca, jer je bolji efekt vlazenja kad ima kamenca, tako pise u uputama, a sam kamenac se skida bez problema, jakim tusem. takodjer mozes te ploce staiviti i u perilicu sudja, ali ja nisam jer me bilo strah da se ne iskrive.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno ovlazivac

    Mi imamo ultrazvucni Honeywell vec negdje 2 godine i ja sam izludila s tom bijelom prasinom (tj. mislim da je to ipak kamenac jer ga nema kad ulijes destiliranu vodu). Onda sam nabavila neki dodatni filter kroz koji procjedis vodu prije nego ju ulijes u ovlazivac, cini mi se da se zvao K-filter i s tim je bilo malo podnosljivije, ali mi je taj filter (koji se inace obnavlja s limunskom kiselinom i trajan je) pao na pod i razbio se pa ga sada moram opet negdje nabaviti. A onaj promjenjivi filter za ovlazivac je skup za poluditi (koliko se sjecam 200 kn) tako da stvarno treba voditi racuna o troskovima odrzavanja. Sve si mislim da umjesto tih filtera kupim neki ovlazivac sa vrucim zrakom buduci mi je sada dijete vece, a sve mi se cini da ste vise zadovoljni s tima koji kuhaju vodu, nego sa ultrazvucnima. I da, netko je pitao, ultrazvucni pusu hladan zrak pa ne mogu imati posudicu za etericna ulja.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    61

    Početno

    Pet litara destilirane vode je oko 8,5 kn u Metrou pa onima koji su veliki potrosaci dobro dodje ova informacija (buduci da u mom kvartovskom ducanu litra destilirane kosta vise od litre benzina na pumpi

  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    evo i mi smo u procesu kupnje...
    ako netko zna, molim da ukratko napiše razlike između ionizatrora, pročišcivaca i ovlaživača; i na kaj sve treba obratiti pažnju tj. kaj je stvarno bitno, a kaj je samo za podizanje cijene?

  13. #63
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ako sam dobro shvatila, ionizator i perac zraka su isto? :?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    mislim da ne. ionizatori imaju još dodatni srebrni ionski štapić koji ....e sad bi tu stala da ne izvalim neku glupost

    mi smo kupili kombinirani (3u1 ) i za sada smo zadovoljni; prašine je stvarno manje, nema ustajalog zraka, mirisno je , jedini nedostatak je kaj se ipak čuje, ali može se staviti na noćni rad, onda je tiho...

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    mi smo kupili ovlaživač Boneco za nekih 500kn i ima još neku posudicu na poklopcu za eterična ulja....jako smo zadovoljni ali smo napravili grešku što je para tukla drito u zid

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

  18. #68

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    i naš je boneco! samo kaj naš puše hladno

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    pa stavi vruću a ne hladnu vodu

  20. #70
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Romina, pa zar mozes stavljati vrucu vodu?
    Imamo i mi bonecco, ali na njemu mozes podesiti temperaturu pare koja izlazi van.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    htjela sam reći da naš ne puše vruću paru
    za to ovlaživač mora imati grijač.

  22. #72
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    anki i koji ste kupili? cista radoznalost

  23. #73

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    onaj sličan ko vaš, ne izgledom, nego performansama ;onaj link koji si ti dala, na toj stranici su taj vaš i ovaj naš ( e jesam to objasnila ). razlika je kaj u ovom koji smo mi kupili ima posudica za eterična ulja.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    258

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    A kad ga se stisa, da li jos dovoljno pare ispusta ili to nije dovoljno...

    Neznam da li razumijes sta mislim :? Ako bi mi bio stisan dok sam ja u prostoriji, da li bi jos uvijek koliko toliko dovoljno pare proizvodio :D Al sam ga zakomplicirala :D


    A kakva se voda sipa? Destilirana pretpostavljam :?
    ima boneco jedan skuplji model, ali je vrlo tiuh - oko 20 decibela

  25. #75
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Cure koje imate ultrazvucne ovlazivace zraka - kako ih cistite???

    Mislim, mrvicu se kamenca ulovilo na onom malom grijacu, nista toliko zabrinjvajuce, ali ima onog smedjeg, sto se stvara jer voda stoji u njemu. Pobrisem to krpicom, al ne mogu uci u sve pore i sl.

    Hmmm, kad bolje razmislim, da procitam upute....
    Neee, lakse je pitat na forumu

  26. #76
    Leelee avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Agram
    Postovi
    228

    Početno

    Nakon dugo proučavanja namjeravam kupiti ovaj ovlaživač i perač zraka, a ujedno i ionizator:
    http://mikroklima.com.hr/peracizr_pr_boneco2055.htm
    Ima li netko iskustva s tim uređajem?
    Pitam jer sam namjeravala kupiti taj uređaj i koristiti ga možda samo nekoliko sati dnevno (bojala sam se "presterilnih" uvjeta za moje zlateko, iako imamo i macu). Kad sam nazvala firmu koja ih prodaje rekli su mi da ima učinak samo ako se koristi non-stop, te da od povremene upotrebe ne bude neke koristi, a da se sterilnih uvjeta ne trebam bojati.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    mi smo kupili baš taj, pred nekih 2 tjedna. za sad smo zadovoljni. ne znam kaj misliš pod sterilnim uvjetima :? pa ne čisti ti on cijeli stan...samo nema ustajalog i suhog zraka; i puno je manje prašine tj. onih mucica,mačaka ili kak to već ko zove... ti normalno i dalje moraš saugati, brisati prašinu, provjetravati....
    i da, mora stalno raditi jer u protivnom, pogotovo ako u međuvremenu i prozračuješ, vlaga dosta pada (bar kod nas) i onda mu treba pol dana da ju opet "napumpa"....
    ak te još nekaj konkretno zanima, pitaj

  28. #78
    Leelee avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Agram
    Postovi
    228

    Početno

    ... pomislila sam da ako bi radio non-stop da bi stvarno mogao previše "počistiti" zrak (znam da ipak moram i saugati, da nije tol'ko jak...), te da bih na neki način napravila medvjeđu uslugu svojem djetetu (a koliko sam čitala, imunitet se najviše stječe do 3. godine). Ali, kad sam čitala o tome koliko je zrak u stanovima zagađen, mijenjam mišljenje...
    I pitanje koliko su svi ti uređaji sigurni i korisni: tako je prije par godina otkriveno (nakon 30 godina korištenja) da se u ionizatoru koji ima metalnu elektrodu javlja kao nus produkt ozon, koji je kancerogen, tako da bi ta elektroda trebala biti grafitna (ovaj boneco perač i ovlaživač ima grafitnu, pitala ja)...
    Zako sam i tu web stranicu s pročišćivačima i ovlaživačima poslala frendu koji se kuži - i on mi je preporučio (a i meni se najviše dopao) baš ovaj ovlaživač koji i ti imaš anki. Zanima me može li se posebno uključiti ionizator na uređaju, ili se uvijek uključuje sve? Radi li stvarno tiho?

  29. #79

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    ne, imaš samo jedan gumb koji možeš okrenuti u dva položaja, noćni i dnevni rad. noćni rad je tih, ali dnevni nije. čuje se propeler. e sad, druga stvar je kaj preko dana uvijek nešto radiš ili imaš uključen radio/tv...pa ni ne primjecuješ; ali lagala bi kad bi rekla da se ne čuje. možeš otići u njihov ducan i zamoliti da ti ga uštekaju pa da čuješ...
    nema posebnog uključivanja/isključivanja određenih funkcija.

    gle, ne znam koliko je to dobro ili nije i kaj bu se ispostavilo za 30 godina; niti se optrećujem time; a niti ti mogu sad, nakon samo dva tjedna, reći kakav je stvarno. mislim da treba proci neko malo duže vrijeme...poboljšanja koja sam do sad uočila su:

    - definitivno manje prašine
    - nema zaštopanih noseva (doduše ovih dana ni ne grijemo jer je toplo)
    - meni više ne ide krv iz nosa
    - nema ustajalog zraka, niti raznih mirisa (znate ono kad npr. pohate za ručak, odete van, a kad se vratite doma ); e sad toga nema.
    - u njega ide i eterično ulje, ali se ne osjeti onoliko koliko bi ja to htjela, doduše prodavač nam je rekao da bi trebali koristiti lako hlapiva ulja, a mi smo stavili neko koje imamo doma za koje ne znam kakvo je

  30. #80
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Cure, a odrzavanje, iliti ciscenje ???

  31. #81
    Leelee avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Agram
    Postovi
    228

    Početno

    Anki, fala ti. Znači, jedino je razlika između dnevne i noćne smjene - a koja je to stvarno razlika? Kaj dela po danu, a ne dela po noći?
    Za čišćenje, mislim da koliko sam pročitala treba promijeniti vodu svaka 2 tjedna, a diskovi se peru 1x mjesečno, može čak i u suđerici.

  32. #82
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Vidla sam neki ovlaživač zraka u Merkuru, nemam pojma koja je marka, u obliku pingvina je, veli žena da u njega nejdu nikakvi filteri, puše hladan zrak, zapremnina 4,5l, nema posudicu za eterična ulja i oko cca 400kn?
    Ima li tko isustva sa istim, jel bi to moglo biti nešto ok ili ne? :?

  33. #83

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    Anki, mi smo se isto odlučili za taj Boneco. Imam samo jedno pitanje - pliz potvrdi da zaista nema bijele prašine (kamenac) oko njega odnosno općenito u stanu uslijed rada tog ovlaživača.
    U stvari i još jedno pitanje: za koju površinu stana ga koristite? Naime, mi bismo ga stavili u dnevnu sobu, ali kako su vrata prema hodniku i ostalom dijelu stana otvorena, pitam se da li će to smanjiti i u kojoj mjeri njegovu funkciju. Inače, imali smo namjeru kupiti i neki manji (i jeftiniji) ovlaživač i ionizator i za spavaći dio stana, pa sad ne znam da li je ok da svaki od tih aparata radi na svojem kraju stana, a da zajedno ipak ostvaruju svoju funkciju ili bi de facto trebalo i npr. zatvarati vrata između ta dva dijela stana, pa da svaki radi neovisno u pojedinim dijelu stana? Naravno, i ostali koji imate iskustva s time, pliz pomagajte!

  34. #84
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    zar nitko osim mene nije uspoređivao potrošnju? ja sam već skoro kupila taj Boneco od 600 kn i onda sam pročitala njegovu potrošnju koja je 300-500 W. ovlaživači ultrazvučni i ishlapljivači imaju potrošnju cca 45 W!!! znači sad platim 1300 kn umjesto 600 ali imam puuuno tišu mašinu i deset puta manju potrošnju kod aparata koji će raditi vjerojatno 24 sata dnevno. jel mi računica dobra ili nije?

  35. #85

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    e jeste me izrešetale...sad se osjećam ko njihov akviziter
    ajmo redom;

    mony, što se održavanja i čišćenja tiče, fakat je turbo jednostavno; to nam je isto bio jedan veliki + . evo danas sam prvi put išla "čistiti" (čitaj izliti vodu); malo sam otuširala posudu i to je to. nema nikakvih filtera, samo te neke ploče koje se ni ne moraju prati jer se na njih lovi samo kamenac, a čak je i bolje da ima malo kamenca, bolje radi. mogu se prati i u suđerici.

    leelee, razlika između dnevne i noćne smjene; ne znam točno; puno tiše radi, a valjda onda i nešto manjim intenzitetom. voda se nadoljeva kad skužiš da je pri kraju; skužila sam da zadnjih dana moramo i po 2-3 puta dnevno tankati spremnik :? valjda se sad ufurao, pa piči punom parom... e da, još se dosta čuje kad ta voda odlazi iz spremnika u bazu; onak blublublu, ko u onim aparatima za vodu. ja sam zazujala par puta po noći...

    paws, ne vidim zakaj ne bi bio ok...ovaj koji smo mi kupili je skup ko vrag zato kaj je i pročišćivač i ionizator i ovlaživač :/

    hrčkićpotvrđujem! javno i službeno! bijela prašina se javlja kod ultrazvučnih ovlaživača, to je zapravo kamenac. s tim da su ti ultrazvučni puno tiši.
    mi smo ga natandrčili u hodnik između dnevne i spavacih soba. stan je nekih cca 70 kvadrata; higrometar smo stavili u kuhinju i vlaga nam se ne diže iznad 45% što znači da je možda ipak malo prevelik prostor :/ mislim da je idealno oko 50 kvadrata. u tom hodničiću u kojem sad stoji se inače uvijek skupljalo jako puno mucica, doslovce drugi dan nakon čišćenja; sad ih nema....

    [/b]maxi, ovaj naš ima potrošnju 20W. mislim da su oni s grijačima ti koji imaju veliku potrošnju. bumo vidli kad dođe računčić...


  36. #86

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    14

    Početno

    He he Anki, svaka čast!!!
    Ja sam se danas inspiriran tvojim postovima odlučio nazvati u NUCLEUS (http://mikroklima.com.hr/ishlapljivaci.htm) i bio sam pre oduševljen sa tipom koji je zaposlen tamo. Mislim da je doktorirao na ovlaživačima, pročišćivačima i ionizatorima , a uz to je jako dobar i strpljiv predavač (čitaj trgovac) koji mi je pričao cca pola sata o suhoći zraka, pozitivno i negativno nabijenim česticama i prašini, a pri tome nije bio naporan nego jaaako poučan!
    No da ne duljim...kupio sam BONECO 2055!!!

  37. #87
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    evo naša makina radi (Air-O-Swiss E2251) za 1300 kn. taj je bio jedini za površinu veću od 100 kvadrata. javim rezultate za par dana.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    14

    Početno

    Ja sam se danas inspiriran tvojim postovima odlučio nazvati u NUCLEUS (http://mikroklima.com.hr/ishlapljivaci.htm)
    Mali ispravak, ovo je link: http://mikroklima.com.hr/peracizr_pr_boneco2055.htm

  39. #89
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Kod nas je u sobi cijelo vrijeme vlaga 45%, istina uopče ne grijemo pošto je vani dosta toplo, a toplinska izolacija u zgradi je skoro pa savršena.
    Pa se pitam da li nama uopče treba ovlaživač, koji je kod vas postotak vlage u stanovima? :?
    Za 8 dana mi je termin pa kad dođe bebica morat čemo grijati.

  40. #90
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    paws, ne vidim zakaj ne bi bio ok...ovaj koji smo mi kupili je skup ko vrag zato kaj je i pročišćivač i ionizator i ovlaživač :/
    Pa razmišljam cijelo vrijeme o toj bijeloj prašini kaj cure spominju, jel se to pojavljuje u velikim količinama ili skoro nezamjetno.
    I jel ona vezana isključivo uz ultrazvučne ovlaživače? :?


    Cure, iskusne, koja je cijena nekog prosječnog ovlaživača?

  41. #91
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Paws, bijela prasina se javlja samo kod ultrazvucnih ovlazivaca u koje ne stavljas destiliranu vodu i ona je produkt kamenca u vodi.

    Ako ti je sada bez grijanja vlaga u stanu 45%, onda ce ti se s pocetkom grijanja sigurno smanjiti, a vlaznost zraka je najbolja oko 50% (ispravite me ako grijesim).

    Cijena nekog prosjecnog ovlazivaca je 500-injak kn, s time da ima i jeftinijih, onih obicnih parnih, po 250kn, ali i skupljih naravno.

  42. #92
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Kako je sa tim ovlaživačima jel oni imaju neke jednokratne filtere, ustvari me zanima jel nakon kupnje ovlaživača postoje još dodatni troškovi za filtere ili ne?
    :?
    I da li kod tih običnih(ne ultrazvučnih) imate problema sa kamencom ili se on lako čisti? :?

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    14

    Početno

    Kako je sa tim ovlaživačima jel oni imaju neke jednokratne filtere, ustvari me zanima jel nakon kupnje ovlaživača postoje još dodatni troškovi za filtere ili ne?

    I da li kod tih običnih(ne ultrazvučnih) imate problema sa kamencom ili se on lako čisti?
    Postoji nekoliko vrsta ovlaživača. Parni, ultrazvučni i ishlapljivači. Svaki od njih ima svoje prednosti i mane.

    Parni je pogodan za velike prostorije i možda skladišta. Za kućnu upotrebu je loš zbog velike potrošnje struje i zbog vruće pare koja izlazi iz njega pa se djeca mogu vrlo lako opeći. Ukoliko je mala prostorija može se napraviti "sauna" zbog neprestanog rada. Potrebno je s njime kupiti higrostat koji će ga kontrolirati.

    Ultrazvučni ima problem što ga kamenac vrlo brzo uništi, pa je onda s njime dosta problema (nosi na servis i slično). Drugi problem je što baca kamenac u zrak koji se taloži na namještaju, pa nakon nekog vremena namještaj pobijeli.


    Ishlapljivač je najbolji za kućnu primjenu. Ishlapljivači uglavnom imaju razne filtere za pročišćavanje zraka, što daje još kvalitetniji zrak. Oni troše malo struje, nisu pretjerano skupi (ovisi o modelu). Nema nekih problema sa kamencem. Svakako preporuka za kućnu upotrebu.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    brxon, pa ne mogu vjerovati! sad bum išla tražiti postotak!
    nadam se da ćete biti zadovoljni. mi smo išli u njihov ducan i prodavač je isto bio jako ljubazan i iskren. nimalo naporan i nije nam pokušavao uvaliti najskuplji (iako smo na kraju taj kupili ). stvarno nam je rekao sve prednosti i mane svakog aparata, uštekao nam u struju da čujemo kak radi, nije pokušavao sakriti činjenicu da ovaj aparat nije baš previše tih...to mi je ok. mi smo naš na kraju kupili u techno maxu u king crossu i moram pohvaliti prodavačicu koja je isto bila iznimno ljubazna i educirana. znala je gotovo sve kaj nas je zanimalo, a ono za kaj nije bila baš 100% išla je provjeriti bez problema.

    paws, imaš svakakvih parnih ovlaživača. dobro se raspitaj u ducanu prije kupovine jer neki nisu previše skupi, a onda ispada da svaki mjesec moraš kupovati filter za 150kn . i pazi di buš ga stavila, zbog vruće pare, da se ne opecete. odi u tehno max, tamo imaju dosta veliki izbor; nama je prodavačica prvo preporučila jedan koji nije bio tako skup (ne sjećam se više koliko točno), i to je bio baš samo ovlaživač. slobodno ih maltretiraj tamo... ipak si ti ta koja kupuješ. bitno je i kakva voda ide u njega, jer ako mora samo destilirana, onda ti je to opet ekstra trošak. i pitaj za održavanje, koliko često, kako; da ne kupiš neki za koji ti treba kutija alata da ga rastaviš i sastaviš.

    frendica si je kupila ovlaživač u brežicama za 200kn (mislim). veli da je zadovoljna. bum ju pitala detalje, pa javim.

  45. #95
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Ajde ju molim te pitaj ako može danas pošto ja idem sutra u Brežice po kolica pa bi mi bilo super da imam tu informaciju.Hvala.

  46. #96
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Ipak je promjena plana, u subotu idem u Brežice. :D

  47. #97
    Leelee avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Agram
    Postovi
    228

    Početno

    za Boneco 2055 instruktore - hvala na svim info, i:
    anki, i dalje zadovoljna?
    brxon, zadovoljan?

  48. #98

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    evo pitala sam ju; ona je zadovoljna, ali njen muž ne želi spavati s njom u sobi ako ga uključi; demonstrativno odlazi na trosjed
    ovaj njen ispušta paru, tak da ne može biti blizu tj. ispod slika, zida..., soba mora biti dobro provjetrena prije jer inače postane zagušljivo i odmah diže vlagu, nije da mu treba 2 dana.
    rekla sam joj da se i sama javi tu, pa da napiše iskustvo iz prve ruke

    samo da dodam da ovaj naš ne ispušta nikakvu vidljivu paru, samo hladni zrak, a to osjetiš jedino ako baš staviš ruku na te bočne rešetkice. prema gore ništa.
    još uvijek smo zadovoljni.

  49. #99
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    evo pitala sam ju; ona je zadovoljna, ali njen muž ne želi spavati s njom u sobi ako ga uključi; demonstrativno odlazi na trosjed
    ovaj njen ispušta paru, tak da ne može biti blizu tj. ispod slika, zida..., soba mora biti dobro provjetrena prije jer inače postane zagušljivo i odmah diže vlagu, nije da mu treba 2 dana.
    rekla sam joj da se i sama javi tu, pa da napiše iskustvo iz prve ruke
    sve je točno kak anki veli. ja sam zadovoljna jer ga upalim kad idem spavati i ujutro zgasim, odlično mi je što odmah diže vlagu a taj zvuk koji nervira mm je ispuštanje pare (ne non-stop nego svako toliko)... niš strašno, ak stanujete na malo bučnijem mjestu nema šanse da se čuje, a mislim da djeluje dobro čak i kad je prozor mrvicu otvoren.
    inače ovlaživač radi na principu vruće pare, firma delonghi i koštao je oko 30 eura. kupljen u brežicama, hangari preko puta baby centra, čini mi se hala 1

  50. #100
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    A ako u ultrazvučni ovlaživač stavljam vodu iz brite jel to dođe kao destilirana voda i da li se i u tom slučaju stvara ta bijela prašina po namještaju? :?

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •