Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 234 od 234

Tema: Ovlaživači zraka

  1. #201
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Da.
    (osim ako se pretjera pa se nakote gljivice)

  2. #202
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Ima li netko iskustva sa ovim:
    AIR-O-SWISS E2241 ovlaživač (ishlapljivač) zraka
    BONECO nam je ispustio dušu pa smo sad u potrazi za novim ovlaživačem pristojne cijene do 1000 kn.

  3. #203
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Uskoro počinje, prema svim vađim pisanjima ova grupa je ok http://mikroklima.com.hr/14-peraci ?

    Ishlapljivač je, ne pušta toplu paru pa su zbog toga dobri, a usput peru, a neki i ioniziraju.

  4. #204
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Kupuje li tko ove godine?

  5. #205
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Kupit ću samo novu bugačicu za postojeće ishlapljivače na randijatorima.

  6. #206
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Davore,
    gdje kupiš povoljne bugačice? mi imamo one ogromne ovlaživače cca 40x30 cm.
    ili kupiš na kvadrat pa režeš?
    Posljednje uređivanje od maxi : 14.10.2012. at 07:42

  7. #207
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Kupim velike arke kod Juričeka (umjetničke potrepštine) i režem na mjeru. Isplati se.

  8. #208
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Evo, kupila sam ovlaživač-ishlapljivač-pročiščać zraka.
    Ovih dana nakon prozračivanja vlaga se je spuštala na 40, a grijala još nisam, sad se tek spremam.
    Uglavnom održavamo na 55 i stvarno je to druga priča, bez obzira na noseve puno se lakše diše kad zrak nije suh.
    Drago mi je da sam ga kupila i nadam se daće nam i dalje biti ok.
    Sad ću u potragu za nečim da nam u autu olakšam disanje, jer ćemo dosta putovati,
    jednom sam nešto izguglala, a sad nikako ne mogu naći.

  9. #209
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    oka koji si kupila

  10. #210
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    http://mikroklima.com.hr/14-peraci
    Ova grupa mi je u redu, ali ovi bez ionizatora zraka, umjesto toga palimo svječice

  11. #211
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Malo istrazujem kakav ovlazivac kupiti i vidim da ima velikih razlika. Ja ne mogu izdvojiti vise od 500 kn pa se dvoumim izmedju ovih modela pa bih molila vas koji imate iskustva da mi savjetujete koji kupiti.

    http://www.lanaform.com/en/catalogue/detail/mixy-249-4

    http://www.elipso.hr/mali-kucanski/o.../VICKS-VH5000/

    http://www.elipso.hr/mali-kucanski/o.../GORENJE-H17B/

    http://ljekarne-sokac-osmak.hr/index...raka&Itemid=36

    Neki od ovih su mehanicki, a neki ultrazvucni, ne kuzim razliku pa moze i oko toga poneki savjet.
    Hvala!

  12. #212
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Kod nas postoji drugi problem - zrak je malo prevlažan pa malo presuh.
    Budući da uskoro stiže beba, trebam neki savjet kako održati optimalnu količinu vlage...

    Znam zašto i kada dolazi do kondenzacije i sve mi je to fizikalno jasno. Pravilno i često provjetravam, tako da ni u tome nije problem.

    Jedino me izluđuje što ne mogu održavati sebi ugodnu (nižu) temperaturu u stanu - kad smanjim grijanje, javlja se kondenzacija. Kad ga pojačam, zrak je presuh. Ne mogu spavati u toplom. A ne mogu ni programirati toplanu da mi održava temperaturu stana konstantnom.

    Ima netko nešto pametno za reći? Mogu li ti vaši ovlaživači biti i odvlaživači ako zatreba? Ili da si nakrcam silika gela po uglovima, a posudice s vodom na radijatore?

  13. #213
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Fino izbaljansiraš randijatore na optimum. Tipično se na randijatoru nalaze dva ventila, gornji s ručkom i donji s urezom za šarafciger ili novčić. Oba su s vrlo oštrim prijelazom i jako je pipavo naći 'nako između. Do sada sam imao dosta uspjeha s onim donjim ventilom kojeg dovedem u stanje 1/2 i tako izbjegnem pregrijavanje.

  14. #214
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Da... Ovo nije moguće izvesti pa molim za drugo mišljenje.

  15. #215

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    32

    Početno

    Zna li netko kakav je gorenje ionizator i ovlaživac?narucila sam po cijeni od 600 kn, buduci sada imaju akciju. Nadam se da se nisam prevarila. Iskustva?

  16. #216

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Pročitala sam valjda sve teme ovoga naslova, no opet nisam pametna koji izabrati, dapače još sam zbunjenija , pa kad bi netko bio voljan staviti koji konkretan model a s kojim je zadovoljan, da nije preskup ( bitno je da noću ovlažuje dj.sobu) .

  17. #217
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Stavi mokru krpu na radijator.

  18. #218

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Stavi mokru krpu na radijator.
    Pročitaj još jednom što sam pisala, ne zanimaju me krpe...

  19. #219
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Oprosti, mislila sam da te zanima dobar model krpe.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 11.11.2015. at 22:11

  20. #220
    Dilek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Malmo
    Postovi
    140

    Početno

    Mi imamo DeLonghi, oko 550 kuna je kostao. Super mi je sto ima ugradjeni higroskop pa pratimo kolika je vlaga i ukljucimo po potrebi

  21. #221

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno Ovlaživači zraka

    Unaprijed isprike ako tema negdje postoji, ali tražila sam ju i nisam našla pa evo otvaram novu.

    Planiram kupiti ovlaživač zraka jer mi mališa hropče po noći kad papa, koža mu je dosta suha i slično, pa sam povezala da bi to moglo biti od toga.
    Ne znam puno o tim ovlaživačima osim toga da treba uzeti ultrazvučni i nekako mi se učinilo da bi ovaj mogao biti ok: https://www.gorenje.hr/proizvodi/mal...a/h17by/561278

    Ono što sam vas htjela pitati je - da li imate iskustva s ovlaživačima općenito? Da li je to stvarno nužna i korisna stvar?
    Imate li iskustva s konkretnim modelima ili ovim Gorenje?
    Imate li savjete na šta se još treba paziti kad se kupuje? Ono nešto konkretno što ste vi skužili u korištenju da je praktično?

  22. #222
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Koža mu može biti suha ako mu s detergentima ispireš zaštitni sloj. Sudeći po tome da hropće dok papa star je vjerojatno tek koji mjesec. Ne treba mu kupanje s detergentima. Malo maslinovog ulja u vodi radi posao. Moja najmanja je hroptala jedno vrijeme, a nismo imali suh zrak pa bih rekla da je to kod nekih beba jednostavno tako. Probaj držati vlažni ručnik kod izvora grijanja neko vrijeme pa vidi mijenja li se što. Onda idi u investiciju.

  23. #223
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Imamo temu o ovlazivacuma.

  24. #224

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo temu o ovlazivacuma.
    Ovaj odgovor bi bio korisniji da ima neki link

  25. #225

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Koža mu može biti suha ako mu s detergentima ispireš zaštitni sloj. Sudeći po tome da hropće dok papa star je vjerojatno tek koji mjesec. Ne treba mu kupanje s detergentima. Malo maslinovog ulja u vodi radi posao. Moja najmanja je hroptala jedno vrijeme, a nismo imali suh zrak pa bih rekla da je to kod nekih beba jednostavno tako. Probaj držati vlažni ručnik kod izvora grijanja neko vrijeme pa vidi mijenja li se što. Onda idi u investiciju.
    Detergentima? Misliš na gelove za tuširanja i te stvari za bebe? Ne koristim to, nego mu stavim svaki drugi-treći put kako ga kupam u kupku malo bademovog ulja. Ali kupam ga možda dvaput tjedno, tako da ne bi trebalo biti od toga.
    Ima dva mjeseca, ali nije da mi hropče svaki put, zato me buni.

  26. #226

  27. #227
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Meni je receno da ovlazivac ako nema zapremninu bar 2L ne sluzi svrsi, osim kao difuzor.
    Zna biti u Lidlu ovlazivac na akciji, mozda bude sad kad je krenula sezona grijanja. Ja bi prije nego se dam u kupovinu ovlazivaca htjela negdje kupiti onu mini mjernu stanicu da vidim uopce kakvo mi je stanje s vlagom u stanu...
    Pa ak neko zna di to kupiti?...

  28. #228
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Jagodicabobica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je receno da ovlazivac ako nema zapremninu bar 2L ne sluzi svrsi, osim kao difuzor.
    Zna biti u Lidlu ovlazivac na akciji, mozda bude sad kad je krenula sezona grijanja. Ja bi prije nego se dam u kupovinu ovlazivaca htjela negdje kupiti onu mini mjernu stanicu da vidim uopce kakvo mi je stanje s vlagom u stanu...
    Pa ak neko zna di to kupiti?...
    Difuzori su bili pred tjedan-dva. Sumnjam da budu opet uskoro. A ovlaživače nisam vidjela do sada u ponudi kod njih.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 13.10.2020. at 17:56

  29. #229
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj Jagodicabobica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je receno da ovlazivac ako nema zapremninu bar 2L ne sluzi svrsi, osim kao difuzor.
    Zna biti u Lidlu ovlazivac na akciji, mozda bude sad kad je krenula sezona grijanja. Ja bi prije nego se dam u kupovinu ovlazivaca htjela negdje kupiti onu mini mjernu stanicu da vidim uopce kakvo mi je stanje s vlagom u stanu...
    Pa ak neko zna di to kupiti?...
    stanice cesto u lidlu budu na akciji. Mi imamo jednu staru pet god i jos nismo mijenjali bateriju, a dizajnom se savrseno uklopila.

  30. #230
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    To ti nije ovlaživač zraka već difuzor.

  31. #231
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    To ti nije ovlaživač zraka već difuzor.
    Koja je razlika? Stvarno ne znam.

  32. #232
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Koja je razlika? Stvarno ne znam.
    Ovlaživači u puno manje vremena potroše puno veću količinu vode, ali da ne pametujem ja kopiram:

    Jesu li difuzeri ujedno i ovlaživači i "atomizeri" zraka?
    Ultrazvučni difuzeri potroše određenu količinu vode tijekom svog rada, ali oni u svojoj osnovi nisu ovlaživači. Ovlaživači potroše nekoliko litara vode, dok se kod difuzera potrošnja mjeri u decilitrima. Ma što vam prodavači raznih brendova govorili, uključite zdrav razum: koliko dl vode taj ovlaživač/atomizer potroši u npr. 5 sati rada, i možemo li to usporediti s količinom koju troše pravi ovlaživači? Odgovor je: ne možemo. Dakle, ultrazvučni difuzeri su samo uvjetno ovlaživači, lokalno na metru kvadratnom prostora gdje se nalaze.
    "Atomizeri" zraka je novi popularni izraz, a zapravo znači da se u zrak raspršuje mješavina eteričnih ulja i vode. Po toj definiciji, svi ultrazvučni difuzeri su "atomizeri" zraka, jer u sebi imaju dio koji se na engleskom naziva "atomized tablet" a koji pokreće čitav proces raspršivanja. As simple as that .

  33. #233
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ovlaživači u puno manje vremena potroše puno veću količinu vode, ali da ne pametujem ja kopiram:

    Jesu li difuzeri ujedno i ovlaživači i "atomizeri" zraka?
    Ultrazvučni difuzeri potroše određenu količinu vode tijekom svog rada, ali oni u svojoj osnovi nisu ovlaživači. Ovlaživači potroše nekoliko litara vode, dok se kod difuzera potrošnja mjeri u decilitrima. Ma što vam prodavači raznih brendova govorili, uključite zdrav razum: koliko dl vode taj ovlaživač/atomizer potroši u npr. 5 sati rada, i možemo li to usporediti s količinom koju troše pravi ovlaživači? Odgovor je: ne možemo. Dakle, ultrazvučni difuzeri su samo uvjetno ovlaživači, lokalno na metru kvadratnom prostora gdje se nalaze.
    "Atomizeri" zraka je novi popularni izraz, a zapravo znači da se u zrak raspršuje mješavina eteričnih ulja i vode. Po toj definiciji, svi ultrazvučni difuzeri su "atomizeri" zraka, jer u sebi imaju dio koji se na engleskom naziva "atomized tablet" a koji pokreće čitav proces raspršivanja. As simple as that .
    Hvala!

  34. #234

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam, lijepo izgleda, ali ništa posebno što se učinka tiče..
    zamiriši prostoriju eteričnim uljem kojeg staviš..
    Posljednje uređivanje od bubica27 : 15.10.2020. at 18:04

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •