Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 80 od 80

Tema: Bebe confort Loola Up

  1. #51
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa
    budući nam svi predviđaju veću bebu
    Ako ti se beba rodi kao velika (Lucija je bila duga 56 cm) košara će ti biti dovoljno velika dok beba ne napuni cca 5 mj. (L. je sa 5 mj. bila duga 67,5 cm). Meni je i danas žao što nismo kupili košaru......posudili smo od prijatelja druga kolica sa košarom.

    Sjedeći dio Loole je položeniji ako se montira tako da beba ne gleda prema majci, ali prema preporuci proizvođača ne treba ga koristiti prije navršenih 6 mj..

  2. #52

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    Citiraj davorkica prvotno napisa
    Maya_78 zasto se mislis oko kosare?
    Beba ti je zimska, kosara je jako udobna i topla.
    duša me boli dati 2000 kn za 2 mj. (prva 2 računam da neću ni izlaziti poznavajući sebe i činjenicu da sam zimogrozna)...
    na kraju ću kupiti sve, znam to, ali baš me interesiralo vaše mišljenje...

  3. #53

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj davorkica prvotno napisa
    Maya_78 zasto se mislis oko kosare?
    Beba ti je zimska, kosara je jako udobna i topla. Evo izmjerila sam metrom, iznutra je duga 70 cm , to ti je bar do 4 mjeseca.
    Ovih dana je suncano, ali lagano prohladno i ne mogu zamislit da po Jarunu setam L u AS kad joj je 10 puta ugodnije u kosari (barem meni tako izgleda )

    moj je mrzio kosaru i u mom slucaju je to bilo cisto bacanje novaca. urlao je ko blesav jer je iz nje vidio samo strop ili nebi,od mj.dana smo se vozili u as, maxi cosi koja ima jastucic za male bebe i koristi se od 0mj. pedijatar nam je rekao da se tih max.2 sata odnosi na one stare ili jeftine sjedalice i da ga mogu voziti u njoj. a sto se tice zimskih beba-ima i navlaku za zimu. A loola- definitivno bi prije kupila maxi cosi jer je konstrukcija puno jaca nego kod loole

  4. #54
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj J_a prvotno napisa
    od mj.dana smo se vozili u as, maxi cosi koja ima jastucic za male bebe i koristi se od 0mj. pedijatar nam je rekao da se tih max.2 sata odnosi na one stare ili jeftine sjedalice i da ga mogu voziti u njoj. a sto se tice zimskih beba-ima i navlaku za zimu. A loola- definitivno bi prije kupila maxi cosi jer je konstrukcija puno jaca nego kod loole
    Većina AS iz skupine 0+ ima jastučić za male bebe.........tvog pedijatra nebih komentirala, ali AS prvenstveno služi za vožnju automobilom i ograničenje u korištenju (max. 2 sata) navode svi "poznatiji" proizvođači u uputsvima koja dobiješ sa AS.......prodavači uglavnom prodaju samo da prodaju (pa budućim mama svašta napričaju).

    Oko jačine konstrukcije bi se dalo raspravljati........svatko ima pravo na svoje mišljenje.

  5. #55
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    AS je koliko ja znam, austosjedalica i služi za vožnju u autu.
    i ne smije se koristiti više od 2 sata.
    ako vam nije važno da dijete bude u pravilnom položaju, možete ga voziti i u sjedećem položaju u kolicima. ko ne može sjediti, možete ga uvijek zavezati remenima da bude uspravno i sve lijepo vidi

  6. #56

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    što sad? budući da sam jedna od lijenih budućih mama (), namjeravam kolica uzeti u TL, dakle, Quinny Buzz ili BC Loola Up... s tim da sam više za Loolu... zar je Qunny toliko puno čvršći?!?

  7. #57
    little duck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    325

    Početno

    Sto se tice dvojbe, uzeti kosaru ili ne, svakako da. Ponavljam, ja sam se dala nagovoriti da je ne kupimo, pa se skoro nismo ni vozili u kolicima, jer sam vidjela koliko je mojoj ljube neudobno u AS. Kosara svakako.

    A Maxi Cosi ili Loola, to je tvoja odluka, ali meni na Looli se cini puno udobnija sjedalica, pogotovo za klince koji tek pocinju sjedati.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    da bar jedan od ova dva modela ima mogućnost da samo premještajem ručke mogu promijeniti položaj sjedala, lakše bih se odlučila...
    ovako svaki ima svoje prednosti i mane... ah... imam još koji mjesec

  9. #59
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    quinny ili loola dvojba je sad
    konstrukcija je čvršća na quinny, to stoji. ali je zato i puno teža! sjedalice su, čini mi se, vrlo slične.
    ajde se probaj zapitati sljedeće: gdje ćeš koristiti kolica? hoće li ti stajati negdje ispod stuba otvorena, u stilu, siđeš s djetetom, staviš ga/ju u kolica i voziš, ili ćeš kolica morati negdje nositi? ako ih moraš nositi, svakako loola, buzz je teži i zauzima više mjesta. sko ste aktivna obitelj pa odlazite često na izlete u prirodu, buzz će ti biti super (ipak ima mekše kotače) ali će ti zato zauzimati dosta mjesta u autu (moraš paziti da ti stane u prtljažnik).
    Draga Maya_78, nadam se da te nisam dodatno zbunila...u krajnjoj liniji, put TL pa isprobaj jedna i druga (težinu, čvrstoću, otvaranje, zatvaranje, ostale mogućnosti...)


  10. #60
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa
    da bar jedan od ova dva modela ima mogućnost da samo premještajem ručke mogu promijeniti položaj sjedala, lakše bih se odlučila...
    to bi bilo super...
    piši proizvođaču, možda nešto i naprave u ovih par mjeseci

  11. #61

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    hvala, puntica!
    već napamet znam sve karakteristike, što iz tehničkih specifikacija, što iz vaših svih iskustava , ali mi, nažalost, ne pomaže u odluci jer:
    - trebaju mi i robustnija kolica za "bijeli put"/makadam
    - lakša kolica za nošenje (3.kat bez lifta, nema mogućnosti dole u hodniku, a auto imamo samo jedno! -- alternativa je kupiti 2.auto pa ostavljati kolica u njima, što će vrllllo vjerojatno i biti u dogledno vrijeme)

    Prvi zahtjev više zadovoljava Buzz, zbog kotača, a drugi Loola (makar ne u potpunosti, radije bih da imaju manje od 10 kg )

    btw, one koje imate Loolu, kako vas služi po livadama, kamenju i sl.?

  12. #62

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    ...nastavak... najbolje mi (za oba kriterija) udovoljavaju Bugaboo Cameleon pa ako netko slučajno nudi (stavila sam i na "burzu" upit )

  13. #63
    little duck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    325

    Početno

    Maya, ono malo sto smo se vozili po makadamu, hhhmmmm...ne znam bas da su za to namjenjena. Imas BC trokolica za to, High trek, ili tako nekako. Meni je Loola previse gradska za to!

  14. #64

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    Citiraj little duck prvotno napisa
    Maya, ono malo sto smo se vozili po makadamu, hhhmmmm...ne znam bas da su za to namjenjena. Imas BC trokolica za to, High trek, ili tako nekako. Meni je Loola previse gradska za to!
    nisu, sigurno, imaju male kotače... izdržala bi sigurno, neko vrijeme, ali...
    baš zato moje dileme/trileme
    ma kompliciram, ignorirajte me 8)

  15. #65
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    jesi možda razmišljala o nekim od ovih kolica? čini mi se da bi mogla zadovoljiti tvoje uvjete...

  16. #66

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    jesi možda razmišljala o nekim od ovih kolica? čini mi se da bi mogla zadovoljiti tvoje uvjete...
    aha..jesam...
    ali čula sam da su i "lakša" varijanta teška ko sam vrag
    a s mojim leđima...
    hvala na prijeddlozima!

  17. #67
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj tropical prvotno napisa
    meni su rekli da je čekanje za loola up u tl 6 tjedana minimum. pa vi mislite. ali sam odustala, hoću kolica na koja mogu staviti maxi cosi AS
    da podijelim s vama. upravo vidjela loolu s maxi cosi sjedalicom?! :? Navodno postoje adapteri samo ih kod nas nema za kupit...još :/
    inače, nemam pojma što se događa ali na novoj looli 2009 (imaju prekrasne boje) piše maxi cosi loola :?

  18. #68

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    nekoć sam ja čak stavljala link za tu "pojavu"... ni meni nije bilo jasno... pročačkaj po temi, mislim da je ovdje negdje...

  19. #69
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    http://www.babyandco.com/itemdetl.php/itemprcd/24249600
    postoje adapteri za kupiti, ali ne i kod nas.

    Primjerice, meni su kolica predivna, i za 2. dijete ih kupujem, nasuprot speedija su perce kako po težini, tako i po veličini što se tiče sklapanja, imaju sve što zahtijevam od kolica, jedini minus mi je bila as, nije mi se svidjela, tako da sam oduševljena. Moći ću koristiti maxi-cosi cabrio :D s loolom.

  20. #70
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno

    Evo, nakon prvih 6 mjeseci korištenja Loola UP kolica mogu reci da sam jaaaako zadovoljna. Košaru (Windoo) smo koristili do Lucijinih punih 6 mjeseci bez problema. Za montazu AS u auto, bez onog isofix dijela, treba malo prakse, ali i to sad ide bez problema. Konstrukcija je vrlo lako sklopiva i mala pa stane i u najmanji prtljaznik (ima 92cm sklopljena dok vecina drugih kisobran kolica ima 100-105cm). Rucka je prilagodjena i za visoke roditelje (mislim da je ovo samo kod loola up modela).
    Sad krecemo sa sjedacim djelom (naravno u lezecem polozaju), nadam se da ce se pokazat jednako dobar kao i ostali djelovi


    Cudi me da na stranicama bebe conforta nema nista o modelima za 2009 godinu, a ostali su se raspisali o njima i stavljaju slike Loola up modela :/

  21. #71
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,696

    Početno

    davorkica, hvala na izvještaju, mi smo kupili druga kolica ali nikad se ne zna, loola su mi super

  22. #72
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Vidim da su mame uglavnom zadovoljne Loola kolicima. Mi imali stara Peg Perego s košarom i kišobran još koristimo, ali za 2. bebu ću morati kupiti nešto pa razmišljam o Loola jer sam za E. kupila prvu , malu AS baš od Bebe Comfprt pa bi mi onda mogla i u Loola kolica. Sviđa mi se i što se sportski dio da odrenuti od mame i prema mami.
    PITANJE: Mi veliki (MM i ja), prvo dijete veliko pa pretpostavljam da ćemo tako i dalje. Meni se taj portski dio čini nekako kratak i plitak u dubinu gdje ide giza kad dijete sjedi?
    Jesam li u krivu ili to baš i nisu kolica za visoku i općenito krupniju djecu?
    Hvala!

  23. #73
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Vidim da su mame uglavnom zadovoljne Loola kolicima. Mi imali stara Peg Perego s košarom i kišobran još koristimo, ali za 2. bebu ću morati kupiti nešto pa razmišljam o Loola jer sam za E. kupila prvu , malu AS baš od Bebe Comfprt pa bi mi onda mogla i u Loola kolica. Sviđa mi se i što se sportski dio da odrenuti od mame i prema mami.
    PITANJE: Mi veliki (MM i ja), prvo dijete veliko pa pretpostavljam da ćemo tako i dalje. Meni se taj portski dio čini nekako kratak i plitak u dubinu gdje ide giza kad dijete sjedi?
    Jesam li u krivu ili to baš i nisu kolica za visoku i općenito krupniju djecu?
    Hvala!

  24. #74
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Citiraj EvaMONA prvotno napisa
    PITANJE: Mi veliki (MM i ja), prvo dijete veliko pa pretpostavljam da ćemo tako i dalje. Meni se taj portski dio čini nekako kratak i plitak u dubinu gdje ide giza kad dijete sjedi?
    Jesam li u krivu ili to baš i nisu kolica za visoku i općenito krupniju djecu?
    Hvala!
    EvaMONA, da još tu dopunim!
    Mi doduše nismo baš nešto veliki ali H. je dosta krupna (sa 6 mj. 9 kg, sada sa 17 mj. ima 13 kg) i bez problema stane u kolica! Ne čini mi se da bi ih mogla brzo prerasti!
    Doduše, na Looli (bez UP) nema mogućnosti podešavanja ručki po visini...

  25. #75
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Jučer sam razgledala Loolu (bez UP) u TL, i primjetila sam sljedeće:
    1) naslon na sjedećem dijelu se ne može baš sasvim podići, naslon ostaje dosta "kos" (nadam se da znate na što mislim) pa imam dojam da bi dijete bilo nekako "zavaljeno" u takvom sjedalu (kao kod, recimo Quinny Speedy)
    2) podloga na sjedalu za nožice ne može se podići :/

    Kakva su vaša iskustva glede toga?

  26. #76
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Baš si me našla, mi imamo i Speedy-a i Loolu.
    Iako ti se tako čini - velika je razlika u nagibu naslona, nije dijete u Looli jako zavaljeno!
    Da ne kažem da je sjedalo izuzetno udodno i čvrsto se u njemu sjedi za razliku od Speedy-a gdje dijete klizi na sve strane! govorim o vlastitom iskustvu!
    Da, podloga za noge se ne da sama za sebe regulirati (opet, kao npr. kod Speedy-a) ali kada spuštaš naslon, ona "ide" skupa s njim tako da dijete zadržava, ajde recimo, ravninu!
    To što si navela ja nisam primjetila kao negativne strane tih kolica! Imam primjedbi ali ovo je kod njih ok!

  27. #77
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    enchi, hvala za odgovor! Ako nije problem, napiši koje su tvoje priimjedbe na Loolu?
    Znam da ovo nije off road model, ali me ipak zanima kako se ponašaju na neravnama, tj. oštećenim pločnicima, betonskim popločenjima, nasipu šljunka? Toga po gradu ima dosta....

  28. #78
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ovak, po meni;
    šljunak - nema šanse proći! Kao da se ukopaju.

    Nekako su teška i nespretna kada ih npr. treba podići na nogostup, ne daju se lako na zadnje kotače osoniti, ako me kužite što pokušavam opisati?

    Teška su za nošenje kada se sklope.

    Pokazalo se da meni osobno više odgovara onako jedna ručka za guranje a ne dvije odvojene.
    Da, i glede tih ručki, čeesto se znalo desiti da kada ih odklapam, mehanizam koji treba "škljocnuti" i fiksirati te ručke zašteka pa se izvlače gore-dolje. Ne smeta u vožnji ali ide na živce!

    Samu konstrukciju smo morali mijenjati jer su zadnji kotači štopali kada bi se kretali unatrag .

    Ajde, kolica imaju 2-godišnju garanciju i bez frke su nam uvažili reklamaciju...

    Košara ispod kolica je jako slabo dostupna jer preko nje idu u x prekrižene dvije prečke od konstrukcije...

    Imaju i dosta dobrih strana ali par tih stvarčica mi je baš išlo na živce...

    Ako se sjetim još čega, dodati ću ali mislim da je to-to!

  29. #79
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    i kakva su iskustva s loolom ili loolom up?
    trenutno sam u dilemi između mure 3 i loole up i ne znam, nisam pametna.Kod loole mi je - što sjedalo ne ide u posve 0 položaj, i nisam sigurna kako reagira na ne baš ravnom asfaltu. Ostalo mi je +. Vama? jeste imali kvarove?

  30. #80
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Molim sve koje imate Bebe Confort, ako imate onaj jastučić za pod guzu za Creatis AS i više ga ne trebate, da nam ga posudite/prodate/iznajmite...

    Nadam se da moderatori neće zamjeriti, al ovdje su baš korisnici ovog proizvođača

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •