Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Koja robica za izlazak iz rodilista za kasnoproljetno novorodjence?

  1. #1
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno Koja robica za izlazak iz rodilista za kasnoproljetno novorodjence?

    Ne znam da li na pravom mjestu otvaram temu, ali ako sam pogrijesila molila bih moderatore da je prebace.

    Uglavnom, treba mi savjet koja robica za novorodjence mi treba za u 5. ili 6. mjesec za u rodiliste (nosila bih za svaki slucaj jer sam cula da u ST rodilistu zna faliti) i za izlazak? Da li je bolje kratke rukave ili duge?
    Prva kcer mi se rodila u 2. mjesecu i tu nije bilo nikakve dvojbe sto obuci - zabundat se do nosa je bila jedina opcija. Dok mi je sada termin u 6. mjesecu (ali citam ovdje po forumu da blizanci obicno stizu ranije), pa cisto nemam pojma sta da im nabavim.
    Ima li mama koje su rodile u kasno proljece/ rano ljeto da me savjetuju?
    Unaprijed hvala!

  2. #2
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Body dugih rukava i neke hlacice ili neko jednodijelno odijelce. I deku, vjerojatno samo pamucnu jer ne bi smjelo biti prehladno u to doba godine, koju ces prebaciti preko njih u autosjedalici.

  3. #3
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Ovako kako ti je kaae napisala. Ja sam svoje rodila u 4.i5. mj i isto tako, body dugih rukava, dolje one hlacice s carapicama, i naravno pamucnu dekicu ( iako mi sa mladjom nije trebala jer je bila sredina 5.mj a vani skoro 30.

  4. #4
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Hvala na pomoci

    A sta mislite o nekakvoj tanusnoj kapici? Visak ili bi bilo dobro za svaki slucaj?

    Jel' se mozete sjetit u cemu su vam bile bebe u rodilistu obucene u to vrijeme? Procitala sam na temi o ST rodilistu da zna nedostajati robice za novorodjencad, pa bih ponila sa sobom da se nadje.

  5. #5
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Ja sam oba puta rodila u Petrovoj i oni imaju svoju robicu tako da nije bilo potrebe nositi, mislim da je tako praksa i u ostalim rodilistima ali nisam sigurna. E da, na kapicu sam skroz zaboravila, ja sam oba puta uzela i samo starijoj obukla, jer je malcice puhalo vani. Ti ju uzmi u svakom slucaju, pa ces vidjeti kakve ce biti vremenske prilike.

  6. #6
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    E da, ta robica u kojoj su u rodilistu je katastrofa. Sjecam se da mi je mala svaki dan bila u prevelikom bodiju a uz to je i redovno bio podrapan. To je bilo drugi puta, prvi put je bilo relativno ok. Tako da, raspitaj se kod mama koje su nedavno rodile u tvom rodilistu.

  7. #7
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Toga i mene "strah" da ce oni onako mali biti u nekakvom ogromnom bodiju i da ce im bit hladno...

    Hvala vam svima na pomoci; sad imam u glavi okvirnu sliku sto da im obucem i sto da trazim

  8. #8
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Sve ovisi od rodilista do rodilista, neki imaju super uvjete, a neki su katastrofa po svim pitanjima, tako da u svakom slucaju se raspitaj pa ces vidjeti. Znam da je jos rano, ali sretno na porodu!

  9. #9
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Hvala

  10. #10
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno


  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Drugo dijete sam rodila početkom 5. mjeseca. Obukla sam mu benkicu, čarapice, bodić dugih rukava i pamučnu kapicu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •