Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 80

Tema: Što kad pukne vodenjak prije trudova?

  1. #1
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno Što kad pukne vodenjak prije trudova?

    S obzirom da priželjkujem što duže ostati doma, ovog se najviše bojim.
    Da li zaista čim pukne vodenjak moram u rodilište i koliko se nakon puknuća može čekati na trudove? Čitam da su kod nas skloni brzom uvaljivanju dripa, puno prije nego vani, a to bih rado izbjegla. Da li ima tko kakav link na članak o tom problemu ili neki savjet? Rado bih se informirala, tako da u slučaju da mi se takav scenarij desi, da znam što mogu, a što ne zahtjevati i koliko dugo mogu odbijati drip a da ne ugrozim svoju bebicu. Planiram roditi na SD.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    44

    Početno

    Ukoliko si prvorotka i u terminu,znači 37.tj prošao,ako ti pukne vodenjak prije,polako bez panike obavi sve higijenske potrebe doma,imaš vremena sigurno 4-5 sati za to.Možeš nazvati rodilište i tražiti da ti dežurni liječnik ili primalja kaže kada da kreneš.U svakom slučaju ne trebaš juriti.

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    drip ćeš u toj situaciji jako teško odbiti u velikoj većini hrvatskih rodilišta :/
    a možeš ga odbijati dokle god je sve u redu s tobom i bebom (vidiš po ctg-u, izgledu plodne vode...)
    bila sam u situaciji kakvu opisuješ, i odbila sam drip. prvi trud osjetila sam tek 9 sati od pucanja vodenjaka, rodila sam 16 sati od pucanja vodenjaka.

  4. #4
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    jedino ako bi slucajno ispala pupkovina moras po hitnom postupku u bolnicu, inace si uzmi malo vremena.

    drip, kao sto kate Lut, mozes odbiti, ako se na ctg pokaze da je sve ok s bebom.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno Re: Što kad pukne vodenjak prije trudova?

    Citiraj Karin prvotno napisa
    S obzirom da priželjkujem što duže ostati doma, ovog se najviše bojim.
    Da li zaista čim pukne vodenjak moram u rodilište i koliko se nakon puknuća može čekati na trudove? Čitam da su kod nas skloni brzom uvaljivanju dripa, puno prije nego vani, a to bih rado izbjegla. Da li ima tko kakav link na članak o tom problemu ili neki savjet? Rado bih se informirala, tako da u slučaju da mi se takav scenarij desi, da znam što mogu, a što ne zahtjevati i koliko dugo mogu odbijati drip a da ne ugrozim svoju bebicu. Planiram roditi na SD.
    Vidi, moj porod je bio upravo takav. Vodenjak pukao u 6 ujutro, do deset nisam imala ni t od trudova i bila otvorena 1 cm....a u pola jedan se porodila - bez dripa...
    E sad, ja sam odmah otisla u porodiliste jer je voda bila zelena i postojala je mogucnost fetalne patnje. Ukoliko je vodica bistra - mislim da nema razloga za frku i paniku.

  6. #6
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    jedino ako bi slucajno ispala pupkovina moras po hitnom postupku u bolnicu, inace si uzmi malo vremena.
    Prolaps pupkovine se puno cesce dogadja kad je vodenjak prokinut, a ne kad spontano pukne.

  7. #7
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Došla sam u bolnicu oko sat vremena nakon pucanja vodenjaka. Odmah su mi nudili drip al sam odbila i užicala da me 12 sati puste bez intervencija ako bude sve u redu s bebom. Trudove sam dobila odmah a rodila 14 sati nakon pucanja.

  8. #8
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj KateLo prvotno napisa
    Ukoliko si prvorotka i u terminu,znači 37.tj prošao,ako ti pukne vodenjak prije,polako bez panike obavi sve higijenske potrebe doma,imaš vremena sigurno 4-5 sati za to.Možeš nazvati rodilište i tražiti da ti dežurni liječnik ili primalja kaže kada da kreneš.U svakom slučaju ne trebaš juriti.
    mislim da ce ti svaki lijecnik reci da dodes odmah. pa ne mogu oni tako preko telefona reci da ne trebas dolaziti, kad je njima po protokolu da ti dodes odmah tj. u roku od sat vremena u bolnicu i u roku od 24 sata obavezno rodis
    osim toga, ne mogu oni preuzeti odgovornost da je sve ok i da ce tako i biti

    ne znam sto reci kao savjet na ovo, i mene zanima, prvi porod mi ej tako poceo, ujutro pukao vodenjak, oko podne poceli trudovi, u ponoc pristala na drip (htjeli su ga dati oko 5 popodne prvi put), rodila u podne drugi dan!

  9. #9
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    takoje meni bilo i ja jadna nisam pojma imala i osla odmah u bolnicu a kad tamo po kratkom postupku me stavilo na drip i naravno zavrsila na carskom cetrnaest sati kasnije.

    da mi se to ponovi isla bih u rodiliste ali bih odbila drip i cekala prirodne trudove uz kontroliranje plodne vode. bila bih ipak preveliki trtaros da cekam doma :/

  10. #10
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    meni je cep otisao oko 10 ujutro, curkala mi plodna voda ali ja sam otisla tek malo prije dva kod svog ginekologa (jer mu tada zavrsava smjena ).
    s obzirom da je bilo rano (tri tjedna prije termina) doktor me posalo za split. lipo sam se otusirala kuci, spremila, oko 3 ipo sam bila u st. pregledali me, dali mi klistir, malo se setala po hodniku. tek oko 5 ipo su me stavili u predradjaonu. da skratim,, rodila sam u 21h. nisu mi dali drip.
    zakljucak je ne zuri u bolnicu

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Bistra plodna voda - cekas pravilne trudove na 5 min - moze potrajati i 48h.

    Moja su oba poroda pocela puknucem vodenjaka i cekanjem na spontane trudove. Prvi porod 18h, Drugi 5h - od puknuca do rodjenja.

  12. #12
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    kod mene je prošlo cca 3 sata od puknuća vodenjaka do prvih trudova.
    da sam znala što danas znam, ne bih se žurila u bolnicu.

    voljela bih da se javi Felix. sjećam se da je na nekom topicu napisala da se plodova voda obnavlja tako da nema bojazni da beba ostane na "suhom" (ako sam dobro shvatila).

  13. #13
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    Hvala cure na odgovorima. Nadam se da će ipak prvo početi trudovi kao prvi put, ali ako ne, borit ću se svim silama da mi ne uvale drip. Pa ne mogu mi ništa raditi na silu, zar ne?

  14. #14
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ne mogu u teoriji, ali ... psihicki te mogu toliko izlomiti da pristanes na sve. zlatna recenica je 'to je u interesu vase bebe', a nije ni 'zar zelite naskoditi svom djetetu?' za baciti...

    da, plodna voda se obnavlja i beba nece biti na suhom. osim toga, ne mora puci cijeli vodenjak - moze samo jedan njegov dio.

    prolaps pupkovine je vrlo vrlo rijedak kod spontanog pucanja vodenjaka, obicno se dogadja kod poroda prije 37.tjedna trudnoce i kod rutinske amniotomije u rodilistu.

  15. #15
    anitalu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    438

    Početno

    Kod mene pukao vodenjak što se očitovalo u blagom curenju plodne vode. Trudovi počeli za sat. Ja sam još tri sata bila doma. Pred bolnicom mi je plodna voda iscurila u mlazu. Bila u predrađaoni sat, u rađaoni pet sati. Prvorotka.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    75

    Početno

    Evo da se i ja pridružim ovoj temi.
    pon-trudovi od 6h ujutro , 19.30h dolazak u predrađaonu SD ,
    trudovi svakih 4-5 min,23.00 puknuo vodenjak - trudovi svakih 1-2 min ,
    uto - rodila 14.40 h .Prvorotka

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    97

    Početno

    Ja sam imala upravo takav slučaj na drugom porodu - prvo je pukao vodenjak, a trudovi su došli dosta kasnije - tek u rodilištu (Sv. Duh), ali bez dripa. Vodenjak mi je pukao u pol 4 u noći, ali ja nisam htjela odmah u rodilište - naime znam da od pucanja vodenjaka do poroda može proći i 24 sata (u zapadnim zemljama puštaju i duže). I tako se nisam žurila, šetala sam spremala se, jela...Oko podneva smo ipak krenuli u rodilište jer se MM zabrinuo. Kad smo došli namrgođena sestra je pitala Di ste do sad! Jer kao morala sam odmah doći.
    MM i ja smo napisali plan poroda i odbila sam drip, klistir, brijanje, tako da su me (iako nevoljko) pustili na miru. Ja sam šetala po predrađaoni i trudovi su počeli tek nakon što sam čučnula i vizualizirala otvaranje - bilo je 2 popodne. Rodila sam oko 3 i po - bez dripa, bez lijekova protiv bolova, bez stalnog ležanja. Ma bilo je zapravo super :D
    Dakle može se odbiti drip i kod nas! Samo treba biti ljubazan i uporan.

  18. #18
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    meni je vodenjak pukao na plaži (i otišla sva voda) u 18. ja se ostala kupat još sat vrimena.
    otišla onda kući, dobvro se najela, spremila, okupala i krenila u rodilište oko 23.

    spojena na ctg bila do ujutro u 8.30 kad je dr zaključio kako mi hitno treba drip jer niti ima trudova niti sam se otvarala.

    u 103. ušla u rađaonicu, a u 11.45 sam rodila.

    do dripa nisam imala niti jedan trud.
    prvi trud sam osjetila debelo nakon što sam ušla u rađaonicu.

    kad sve zbrojim: od pucanja vodenjaka do prvog truda izazvanog dripom meni je prošlo skoro 17 sati.

  19. #19
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Šeći okolo naokolo i brzo će početi. Bez panike, voda se stvara čitavo vrijeme dok je dijete unutra. Sretno

  20. #20
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ako vodenjak pukne, nemoj dati da te vaginalno pregledavaju.
    TO dokazano povećava rizik od infekcije.

  21. #21
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...r=asc&start=50
    PRM (premture rupture of membranes)
    Ne znamo kako će porod započeti…to može biti “show” (op.prev.je li se to prevodi u hrv. kao sluzni čep?), kontrakcijama ili PRM (op.prev. pucanjem vodenjaka). Zašto je to važno znati? Važno je znati da je PRM jedan od načina na koji porod počinje i ako se to dogodi, važno je promatrati boju plodne vode.

    U British Journal of Obstretics and Gyn. (BJOG), 1997, objavljeno je švedsko istraživanje koje je bilo RCT, i koje je uspoređivalo ishode poroda koji su započeli s PRM i koji su bili inducirani i onih kod kojih se čekalo do 48 sati na uspostavu prirodnih trudova. Rezultati su pokazali da ne činiti ništa tijekom 48 sati je jednako dobro ili bolje nego inducirati porod (u slučaju kada se dogodi PRM). Ako je plodna voda prozirna (engl. clear) , najbolje ništa ne raditi i čekati do 48 sati (nakon početka otjecanja plodne vode op.prev.). Bilo je i istraživanje koje je pokazalo iste rezultate za čekanje i do 72 sata.
    U slučaju PRM (plus prozirna voda, op.prev.), najbolje je čekati, nastaviti sa svakodnevnim aktivnostima i biti smirena (ne uzbuđivati se) (op.prev. uočite zamijetnu razliku u pristupu u odnosu na savjet da se odmah dođe u bolnicu, induciraju trudovi ili ubrzaju, daju preventivni antibiotici….)
    Vrlo je vjerojatno da će trudovi krenuti unutar 48 sati. Medicinska literatura ništa ne govori o čekanju koje bi bilo duže od 72 sata…Najbolje je slijediti svoju intuiciju (op.prev. čitala sam priču žene kojoj je plodna voda curila nekoliko dana; Lilianin komentar je bio: Nitko te ne može inducirati, ako ne otiđeš u bolnicu pristaneš na indukciju)

    20 posto poroda počinje s PRM. (op.prev. na kraju je nadodao da u onom švedskom istraživanju nisu radili vaginalne preglede I nisu davali antibiotike te kako su antibiotici u perinatalnom razdoblju faktor rizika za pojavu alergija u djeteta).

  22. #22
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Meni su nekih 2sata nakon što mi je vodenjak pukao (i voda u mlazovima iscurila) počeli trudovi. Kad sam došla u bolnicu (Osijek) nisam imala trudove i bilo je 1.30 pa me možda i zato što je noć doktor poslao u sobu "na spavanje". Tek su me u 10sati stavili u rađaonu i dali mi drip, ležala sam do 17sati u trudovima dok nisam rodila. Znači rodila sam 16,5sati nakon puknuća.
    Moj savjet je da ako je sve ok, nežuriš u bolnicu. Mislim da bi meni pomoglo da mi je rekao da se šetam niz hodnik a ne da legnem i spavam (naravno nisam oka sklopila).

  23. #23
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Meni je vodenjak pukao u 5 ujutro. Plodna voda je bila zelena . Istuširala sam se, oprala kosu, depilirala i oko 7 stigla u bolnicu sa planom poroda, otvorena samo 1 cm. U 10 sam bila u rađaoni (nakon klistira). Tek oko 12 sam dobila svoje trudove (drip nitko nije ni spominjao), a rodila u pola 5 popodne. Jedino mi zbog plodne vode nisu dali porod na stolčiću, bila sam stalno prikopčana na ctg i kao morali su mi napraviti epi. da se beba ne naguta plodne vode prilikom izgona. Rodila sam u VŽ bolnici.

  24. #24
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    pridružujem se:

    - u 5,30 puknuo vodenjak (bistra plodna voda)
    - do 8 h MM i ja se otuširali, popili kavu, naslikavali i malo ludirali
    - odšetali do bolnice (5 min pješice, pod trudovima za koje tada nisam znala da ih imam)
    - do 9,30 me već pripremili, smjestili nas u box i bez pitanja (i mog znanja) dali drip (Vinogradska) - naivka sam mislila da sam samo na infuziji (istini za volju i da sam znala ne znam da li bih odbila)
    - u 13,15 rodila uz veliku pomoć MM-a

  25. #25
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    drugi i treci porod poceli su mi curenjem plodove vode. oba puta su trudovi poceli cca sat vremena nakon pocetka curenja. rodila cetiri do pet sati od pocetka.

    prvi i cetvrti porod zapoceli trudovima, u prvom su mi vodenjak prokinuli na prijemnom pregledu u rodilistu bez pitanja, u cetvrtom pri izgonu, uz moj pristanak.


    zanimljivo mi je da su prva i cetvrta beba curice, druga i treca - djecaci

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    97

    Početno

    Vidiš litala, i meni je porod s curicom počeo s trudovima, a s dečkom tako da je pukao vodenjak - možda postoji neka korelacija?
    Zanimljivo je da mi je vodenjak pukao točno nakon što je Jakov jako lupio - tako da sam ja imala snažan dojam da je on sam probušio vodenjak Frajer mali

  27. #27
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Citiraj sonja prvotno napisa
    Vidiš litala, i meni je porod s curicom počeo s trudovima, a s dečkom tako da je pukao vodenjak - možda postoji neka korelacija?
    kod mene isto ovako!! mozda stvarno ima neke veze?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Mene je moja mama išla rodit nakon što joj je puknuo vodenjak. Trudova nije bilo ni blizu.

    Svako nešto... Možda je ipak genetika...

  29. #29
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Ja sam rodila cca 37 sati nakon puknuća vodenjaka. Nažalost nakon (ne znam točno) 12 ili 15 sati dripa (jer su moji trudovi stali). Možda nisu svi osjetljivi kao ja, ali bolnička atmosfera sigurno ne pogoduje lijepom razvoju događaja pa je sigurno bolje malo odgoditi taj odlazak u bolnicu, ako ti osjećaš da je sve ok. Ja sam igrom slučaja bila naručena na pregled taj dan, ali sa sadašnjim iskustvom bih vjerojatno nazvala i rekla: 'Ne mogu doći jer mi je pukao vodenjak, vidimo se kad bude vrijeme.'

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Bochum/Beograd
    Postovi
    86

    Početno

    u utorak u 4.30 nocu mi je pukao vodenjak, voda se slivala, imala sam utisak da nista nije ostalo, medjutim voda se obnavlja i jos nekoliko puta sam imala masovnije izlivanje.
    u bolnici sam bila oko 6.30. trudovi - skoro nikakvi
    u sredu navece oko 22.30 krecu trudovi - konacno!
    u cetvrtak u 17.30 zavrsio se porod - prirodnim putem.
    Bilo je ustanovljeno da imam infekciju streptokokom, ali smo to saznali dok je porodjaj bio u toku. Dobila sam antibiotik, beba nije dobila nista - samo su je pratili.

    Sve se to, doduse, desavalo u Nemackoj i to u antropozofskoj bolnici, cak ni ovde u prosecnim porodilistima ne bi tako dugo cekali na trudove.

  31. #31
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    I kod mene je krenulo puknućem vodenjaka - oko 18.30 h. Za nekih dva sata sam došla u bolnicu. Bila otvorena jedva 2 prsta.Od trudova ni T. Al nisu me stavili na drip, nego u sobu. Trudovi su počeli tek oko 23.30, dakle nekih 5 sati poslije puknuća. Ali nikako otvaranje. E, da, i slijedilo je puno vaginalnih pregleda.... :/ Nekih 2 sata kasnije stavili su me na drip (bez pitanja i objašnjenja) i rađala sam još 4 sata, u groznim trudovima od dripa. Užas!
    Beba je imala onaj kožni osip, mislim impetigo, ili tako nekako i rekli su mi da je to od toga što je prošlo dugo od puknuća do poroda :? Nikad ne priznaju da su oni za nešto krivi, npr. možda od tih pregleda??

  32. #32
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    margita nije imala nikakav osip niti išta, bez obzira što je relativno dugo prošlo od puknuća do poroda (16 sati). pregledali su me 3 puta za to vrijeme. ni ja se nisam otvarala, 2 prsta skoro cijelo vrijeme, a onda sam se tek u zadnja 4 sata otvorila 6 prstiju.

    inače, imam dvije cure, prvi porod počeo je trudovima (a vodenjak mi je prokinut puno kasnije), a drugi je počeo puknućem vodenjaka bez ikakvih trudova.

  33. #33
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Od puknuća vodenjaka do poroda kod mene je prošlo 17 sati, nisam imala trudove, otvorena 1 cm, drip pod naravno.
    Pregledavali su me vaginalno svaka dva sata, beba dobila infekciju 4 dana nakon poroda, prošla terapiju antibioticima. Ostale u bolnici 6 dana.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    U Engleskoj je situacija ovakva:
    ako pocinje otjecati plodna voda i ako ona nije mekonijska, ceka se do 48 sati. Ako se do tada trudovi ne pokrenu, ide se na indukciju.

    Temelje to na istrazivanjima koja su pokazala da se kod 70 ili 80 i nesto posto zena trudovi pokrenu unutar 24 sata od pucanja vodenjaka, kod manjeg postotka se pokrenu unutar 36 itd...

    Osobno iskustvo kod prvog djeteta , trudovi su se utemeljili 10 sati nakon pocetka otjecanja plodne vode. I nakon toga porod se relativno brzo odvio (oko 4 sata)

  35. #35
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj odra prvotno napisa
    Beba je imala onaj kožni osip, mislim impetigo, ili tako nekako i rekli su mi da je to od toga što je prošlo dugo od puknuća do poroda :? Nikad ne priznaju da su oni za nešto krivi, npr. možda od tih pregleda??
    Kod mene je stvarno dugo prošlo od pucanja vodenjaka do poroda, kao što sam napisala gore (cca 37 sati). Ne znam točno koliko su me puta kroz to vrijeme pregledali, ali znam da se 'štedilo' na pregledima. Beba isto nije imala nikakav osip.

  36. #36
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    mene su bas puno pregledavali :/

  37. #37
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    Koliko mi se čini, na osnovu svih vaših iskustva, bolje je ne žuriti odmah u bolnicu jer kad te se jednom dočepaju teško im se oduprijeti. A i pretpostavljam da će prije doći trudovi doma u opuštenijoj atmosferi, nego u bolnici. No s druge strane kako znati da je s bebom sve u redu. Kad počne otjecanje plodne vode, da li i laik može vidjeti da li je ona OK (prozirna) ili ne?

  38. #38
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    da li i laik može vidjeti da li je ona OK
    moze
    prozirna ili mliječna

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    237

    Početno

    Kod mene,počeli trudovi u 19 h,oko 23 otišao čep,u 1h u noći vodenjak,porodila se nakon dugih 25 sati u 21 h 19 MIN.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Hallo evo i ja vam se prikljucila...naime sa mojom prvom trudnocom nisam imala nikakvih problema gotivi kao da nisam bila trudna. 15 dana prije termina oko 1:45h pukao mi je vodenjak i voda mi je iscurila u mlazu nisam je mogla konzrolirat.oko 2:30h sam stigla u bolnicu 1cm otvorena, izmedju 4-4:30h su poceli lagani trudovi, u 5:58h jasmine se rodila.moj su porodbi trudnoca bili kao vodu piti.hvala bogu! Sad sam trudna 6.tjedana i isjecam se malo drugacije nego sa jasminom ali se nadam da ce sve biti uredu.

  41. #41
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    A što ako mi voda ne počne curkati po malo nego iscuri u jakom mlazu, jel da i onda pričekam malo doma ili da idem u bolnicu, jel se stigne toliko puno vode obnoviti?

  42. #42
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    A ne znam, mene to isto muci
    Meni je u prvoj trudnoci puko vodenjak i islo je u jakim mlazovima u vise navrata
    Istusirala sam se i otisla u rodiliste, al isla sam na carski pa zato (trebao je biti tjedan dana kasnije)
    Sad se nadam da nece biti tako, vec da ce puknuti pred sam kraj...htjela bih ostati doma sto duze

  43. #43
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Stigne se obnoviti.
    Jedino sto vas obavezno treba brinuti kod vodenjaka da li je plodna voda bistra ili ne ( ako ste u terminu i dijete stavom glavicom).
    pucanje vodenjaka je isto regularni pocetak poroda , nije to nikakva ekskluziva.

  44. #44
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ma znam da je to redovni dio poroda...
    Al ne znam koliko bi se u tom slucaju usudila ostati doma...to me brine...
    A pokusavam izbjeci "full tretman" od prosli put

  45. #45
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Gledaj, nemoj se time opterecivati. Ako prvo pukne vodenjak odluciti ces u tom trenutku sto ces napraviti prema stanju i trenutnom osjecaju.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Meni su rekli da ak mi pukne vodenjak bolje je doci odmah da ne bi doslo do prolapsa pupcane vrpce. Voda mi je curkala, trudove nisam dobila, otvorila sam se bez trudova i bez dripa. Nitko nije panicario ni pozurivao porod, daoace nisu ni ocekivali da ce se ista fogoditi slijedeca 24 sata, samo su nadzirali bebu

  47. #47
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Prolaps pupkovine je jako rijedak i u gotovo u pravilu se dogada iz dva razloga ( ako je porod u terminu):
    1. Zadak
    2. Busenje vodenjaka prije nego je glavica potpuno u zdjelici

  48. #48
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Znači kod prozirne plodne vode ne trebam brinut, a što je s mliječnom, jel ona za zabrinut se? Zelenu znam da ne odugovlačim sa odlaskom u bolnicu..

  49. #49
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mlijecna plodna voda znaci da je zrela i to je ok plodna voda.

  50. #50
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Evo i mog nedavnog iskustva u Rijeci. Plodna voda mi je počela curkati pola sata prije ponoći. Otišla sam odmah u bolnicu. Imala sam plan poroda u kojem sam htjela sve prirodno. Dežurna liječnica mi je dozvolila da pričekam 3 sata na trudove, ali me odmah počela pripremati na drugačiji porod nego sam zamislila :/
    Kad se trudovi nisu pojavili, ja sam tražila da još čekamo, što je prilično iznerviralo liječnicu koja je ljutito dodala napomenu na papir da odbijam.
    Na kraju sam ipak pristala na poticanje trudova, jer su me uplašili infekcijom i time da oni nakon 12 od pucanja moraju dati antibiotik.
    No, nisam dobila drip (oksitocin), već prostaglandin na infuziju. Nakon četiri sata na tome uspostavili su mi se dobri vlastiti trudovi i otvorila sam se, pa sam mogla u kadu, gdje sam rodila u 13.50. Nisam izbjegla antibiotik :/ i maloj Ćoskici su uzeli aspirat iz nosa da vide ima li bakterija. Bu.

    Na kraju je ispao ok porod, ali sad bih ipak čekala trudove doma.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •