Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 80 od 80

Tema: Što kad pukne vodenjak prije trudova?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Ma znam da je to redovni dio poroda...
    Al ne znam koliko bi se u tom slucaju usudila ostati doma...to me brine...
    A pokusavam izbjeci "full tretman" od prosli put
    Pošto ti je to 3. porod, mislim da ne bi trebala previše čekati.

    Meni su oba poroda počela pucanjem vodenjaka:
    u prvom su trudovi počeli 2 sata poslije pucanja vodenjaka, ali slabi tako da su mi nakon 7 sati dali drip i rodila sam u roku 2 sata od tada (sve zajedno 11).

    Za razliku od toga, kod drugog poroda su mi trudovi spontano počeli 4 sata nakon puknuća vodenjaka, međutim su bili intenzivni i rodila sam
    za slijedećih 2,5 sata (sve skupa 6,5). Kod ovog drugog smo došli u bolnicu prije trudova, pregledali su me (potpuno zatvorena) i odlučili me ostaviti za sutra (dakle još cca 12 sati) i dali su mi antibiotik no onda su trudovi iznenada počeli i sve se je jako brzo odvijalo.
    Dakle 2,5 sata od potpune zatvorenosti bez trudova do izlaska bebe.
    Da sam krenula u bolnicu tek kad su krenuli trudovi, opet bi stigla, ali bi sve bilo malo knap.

    Kod trećeg poroda bi trudovi trebali biti još efektivniji i stvar ići još brže, tako da...
    Posljednje uređivanje od krojachica : 10.12.2013. at 16:12

  2. #52
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Meni su u bolnici na prvom porodu nakon puknuca vodenjaka cekali 36 sati s porodom.na drugom 13h.obje bebe su bile ok.oba carska bez trudova ali to je druga prica.

    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

  3. #53
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Thnx cure!
    Ma da, nema smisla opterecivati se unaprijed, al mm trazi detaljne upute
    Ne bojim se da necu stici na vrijeme, rodiliste gledam s prozora, pjeske imam valjda 4 minute do tamo

  4. #54
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Čitala sam sada malo po netu o pucanju vodenjaka i na nekoliko mjesta naišla da ako pukne vodenjak u mazu da treba odmah leći na 20 minuta a potom se polako spremiti i krenuti u bolnicu, što manje hodati itd da ne bi došlo do ispadanja pupkovine.. Nitko mi nije prije rekao ništa o tome, jel ima hodanje stvarno veze s time ili su to ipak neke druge okolnosti?

  5. #55
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    To su druge okolnosti. Prolaps pupkovine je vrlo rijetka pojava. Češće se događa kod zatka, a najčešće dok preranog prokidanja vodenjaka u bolnici.
    Ako ti pukne vodenjak, a plodna voda nije prozirne do mlijecne (svijetlo žute boje), nego tamno zelene ili smeđe onda moraš hitno u bolnicu. U slučaju pucanja vodenjaka bez trudova, a plodna voda je ok, bebu osjećaš, dobro se osjećaš, možeš čekati trudove.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Prolapsu sa, svjedocila prije cca tri tjedna kad su zeni u predradjaoni probusili vodenjak...
    uazas koja panika u sekundi

  7. #57
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    O, da, panika u sekundi. Srećom prolaps se dogodio na pravom mjestu, gdje ima stručnih ljudi koji znaju kako postupiti. A tri minute su najduže vrijeme koje imaju.
    Da, rijetko se događa, ali zalud statistička rijetkost ako si baš ta jedna od tisuću, deset tisuća...
    Čim pukne vodenjak, rodilište je najpametnija opcija.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 30.12.2013. at 22:32

  8. #58
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Srećom??? Oni su prouzročili prolaps prokidanjem vodenjaka i onda se to zove srećom?

  9. #59
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Čitala sam sada malo po netu o pucanju vodenjaka i na nekoliko mjesta naišla da ako pukne vodenjak u mazu da treba odmah leći na 20 minuta a potom se polako spremiti i krenuti u bolnicu, što manje hodati itd da ne bi došlo do ispadanja pupkovine.. Nitko mi nije prije rekao ništa o tome, jel ima hodanje stvarno veze s time ili su to ipak neke druge okolnosti?
    Meni je malo iza pola noći, dok sam stavljala suđe u mašinu, pukao vodenjak u mlazu. Otišla sam se istuširati, jela, popila čaj, onda čekala da se dragi baci pod tuš pa smo neko vrijeme sjedili zagrljeni na kauču i slušali muziku..i onda smo krenuli (imamo oko 40 min vožnje do rodilišta) oko 3.

    Ispalo je da nisam baš otvorena pa sam nakon klistira upućena u predrađaonu gdje sam si odspavala do jutra. Oko 9 su počeli prvi trudovi, odbila drip. Hodala, sjedila na lopti i tako to, ali u početku sam se sporo otvarala...Pregledali me par puta. Imala sam sreću da sam, uz jednu curu koja je stalno spavala, bila jedina rodilja u cijelom rodilištu pa sam imala tišinu i mir, mogla sam se koncentrirati, mantrati kako sam cvijet koji se otvara
    U rađaoni nisam bila dugo, rodila u 15:30 uz malo dripa na kraju i nalijeganje na trbuh
    Sve bilo ok.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Srećom??? Oni su prouzročili prolaps prokidanjem vodenjaka i onda se to zove srećom?
    Ma bas je bilo grozno...ne mogu mislit kaj je toj zeni proletilo kroz glavu....
    navodno je dr uspio vratiti nazad....ako je to moguce...

    al taj trenutak...njih sto u viziti...mi ko neke jadnice tam gologuze lezimo....da svita prodje....

  11. #61
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Znači jako je mala šansa da mi se dogodi prolaps ako mi prirodno pukne vodenjak.. Jedna briga manje, sad samo da u vodi nema mekonija i možda ću imati hrabrosti ne jurit isti tren u bolnicu.. Stvarno želim izbjeci dugi boravak u predrađaoni i na kraju dobiti drip..

  12. #62
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Srećom??? Oni su prouzročili prolaps prokidanjem vodenjaka i onda se to zove srećom?
    Nikad se ne zna bi li se to dogodilo i prirodnim pucanjem vodenjaka.
    No vodenjak, pucanje, plodna voda, teme su koje me odmah dodiruju, pogotovo u ove dane kad je malo više od 24 sata do rođendana moje curice. Bolje je da ne otvaram ovakve teme sada. Neću više.

  13. #63
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Sansa za prolaps u spontanom pucanju kad nije zadak u pitanju je zanemariva.
    moja prijateljica koja je specijalizirala ginekologiju u jednom rodilistu je vidjela prolaps dva puta u dvije godine ( koliko je tada boravila tamo).
    jednom kod prijevremenog poroda na zadak.
    i drugi put kad su rodilji probusili vodenjak u bolnici da pobrzaju stvari.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Znači jako je mala šansa da mi se dogodi prolaps ako mi prirodno pukne vodenjak.. Jedna briga manje, sad samo da u vodi nema mekonija i možda ću imati hrabrosti ne jurit isti tren u bolnicu.. Stvarno želim izbjeci dugi boravak u predrađaoni i na kraju dobiti drip..
    Jako mala sansa...a i to nije bas cesto....
    http://www.roda.hr/article/read/dr-m...i-rez-prvi-dio

  15. #65
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Apsu, meni je puko vodenjak kad su me zaprimili na odjel radi CR ujutro.
    prvo su me poslali na wc, pa su mi rekli da se presvucem, pa 30min ctga, pa su me odveli na pregled i ustanovili da sam jos uvijek skroz zatvorena.
    pa nisu znali kud bi samnom i poslali me u predradjaonu. zatvorenu. vristala sam u sebi i sizila sto me nisu slusali i dali jos jedan dan jer bi fino lezala i hodala doma i dosla u rodiliste na 5-3min trudova, kako sam s ginicem i planirala.
    do jutra su me pregledali jednom.

    ocu reci, kad mi je puko vodenjak, do pregleda proslo je skoro sat vremena. da su oni smatrali da je tolika hica tj, mogucnost i prolapsa, hitili bi me na stol odmah.
    Posljednje uređivanje od leonisa : 31.12.2013. at 00:01

  16. #66
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Srećom??? Oni su prouzročili prolaps prokidanjem vodenjaka i onda se to zove srećom?
    Debeli potpis!
    Nije to nikakva sreca...da, uvijek postoji mogucnost da se bilo sto dogodi doma, ali cinjenica je da su oni ovo uzrokovali - i ponovo, nepotrebnim forsiranjem
    Sreca bi bilo da se to dogodilo prilikom spontanog puknuca, a zena je vec u rodilistu...ovako...

  17. #67
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mogućnost da se to dogodi doma je zanemariva. Doista.
    Ako je porod u terminu, onda o tome ne treba razmišljat čak ni kad je zadak u pitanju, a kamoli ako je glavica.

  18. #68
    allie.rock avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    219

    Početno

    Ja sam danas bila na kontroli i gin.mi je rekao da sam potpuno uloživa,te kako sumnja da cu docekati termin (sad sam u 34+1t.t) ,termin bi bio 17.2. Rekao je da mi svaki cas moze puknut vodenjak! Sad mene zanima koliko dugo moze proci vremenski kad pukne vodenjak (s time da sam vec otvorena) do rodilišta imam 2 sata!?

  19. #69
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,633

    Početno

    moze proci dugo i jos duze
    meni je pukao ujutro, rodila sam navecer. sestri je pukao navecer a tek sutradan popodne rodila. nema panike

  20. #70
    allie.rock avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    219

    Početno

    Hvala ti,ma Bojim se zbog toga sto sam vec otvorena pa..

  21. #71
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    allie, gin ti priča gluposti. to što si uloživa nema veze s pucanjem vodenjaka. možeš biti i ohoho otvorena pa da vodenjak ne pukne. pa nekima pukne tek na izgonu.

  22. #72
    allie.rock avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    219

    Početno

    Uf,hvala vam! Nadam se da cu progurat bar jos 2tj

  23. #73
    allie.rock avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    219

    Početno

    Znam da ce pitanje biti vjerojatno glupo,ali .. Sve mi je to jos nepoznato pa...
    Kako sam skuzila,mnoge odbacuju drip,ne zele ga.. Pa me zanima zasto?
    (da i ja kazem da ga ne zelim )
    Posljednje uređivanje od allie.rock : 30.01.2014. at 01:10 Razlog: zabunila sam se :$

  24. #74

  25. #75
    allie.rock avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    219

    Početno

    Hvala ti!

  26. #76
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Meni je u 9 ujutro pukao, a rodila u 23:14 uz drip od podne...

  27. #77
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    E, naravno da mi je puko vodenjak prije trudova
    A taaaaako sam to htjela izbjeci
    U rodiste smo dosli dva sata nakon puknuca, nisam se usudila duze cekati, iako je voda bila bistra
    Trudovi su bili lagani na dolasku, a dosla sam 4 cm otvorena
    Rodila sam nesto prije 15h, a vodenjak je puko oko 4.30

  28. #78
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj allie.rock prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da ce pitanje biti vjerojatno glupo,ali .. Sve mi je to jos nepoznato pa...
    Kako sam skuzila,mnoge odbacuju drip,ne zele ga.. Pa me zanima zasto?
    (da i ja kazem da ga ne zelim )
    Može se roditi i bez dripa i sa njime.
    Osobno, nisam primijetila razliku. Dobila sam ga na 3. porodu, induciranom. I zadnjih pola sata 4. poroda. Više radi kontrole postporođajnog krvarenja (višerodka) nego ubrzanja poroda.

    Drip je sintetski hormon koji se i inače luči u tijelu. Ubrza porod. Malo duže traje svaki trud i možda je jači, iako ne znaš kakvi bi bili trudovi bez dripa na baš tom porodu. Vidjet ćeš sama kako će ti biti. Ako cijeli porod traje dugo i dosta ti je svega, umorna si i hoćeš da TO završi, dobro će ti doći drip, jer će TO brže završiti.

    Sve u svemu, roditi nije strašno. Bez brige. Prvi put je poprilično iznenađenje, ali može se.

  29. #79
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    O ja sam i te kako osjetila razliku
    Na proslom porodu, isforsiranom po svemu, bila sam na dripu 6 sati-bolilo ja zivotinjski, nepodnosljivo, izmucene beba i ja
    Na ovom nedavnom porodu, moji prorodni trudovi su bili zestoki, ali podnosljivi
    Na kraju sam ipak dobila malo dripa (ali stvarno malo i kratko) jer se nisam otvarala, i da, nakon njega je sve krenulo, opet je koma bolilo, al srecom trajalo je svega pola sata pa nije bio bed- beba i ja super
    Problem je sto ga dijele sakom i kapom, i kad treba i kad ne treba

  30. #80

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Oh zasto ja nisam procitala ovu temu prije poroda? Iako ne znam bi li mi pomogla. Svi, bas svi su mi rekli da nakon puknuca treba sto prije ici u bolnicu. Meni je bas posteno pljusnulo oko 23h i malo iza ponoci sam dosla. Nazalost dosla sam u nocnu smjenu (zajeb br 1), pri klistiru sam zbog cinjenice da sam se najela doma (znam da mi ne bi dali jesti) i da se u wc pusilo izrigala dusu + mi je neka mala sestra/babica doslovno na vratima boxa spicila Normabel u guzicu (onak omg, a nikad u zivotu nisam nis uzela za smirenje) i sad ja i nakon 3.5 godine imam ptsp i griznju savjesti sto se u takvom stanju u 2 ujutro nisam uspjela "izboriti" za sebe (pa nije to razgovor za posao ili vecu placu!). Naravno da nitko nije rekao da ki daju drip ( bila sam 1 ili 2 prsta otvorena bez sbojih trudova). Nisam ni mislila na epiduralnu jer nisam mogla zamislit takav grozan scenarij i nije mi zabavno da mi pikaju kraljeznicu. Doktori su dolazili i odlazili, nitko nije nis govorio, dolantin sam pokusala odbiti jer su mi svi rekli da samo zamanta a ne smanji bolove ali me ona mala sestra izvrijedjala. Pola tog se ne sjecam osim da nije bilo nikakvog predaha izmediu trudova i nekakvih grceva izmedju njih. Nakon 7 sati brutalnog dripa rodila uz nalijeganje na trbuh i rezanje uz koje je babica ispustila "ups" (mm mi je rekao) i zbog nasilnog poroda ostao je komad posteljice pa sam isla pod opcu na kiretazu.
    Srecom je malac bio savrsen ♡ i izgledom i funkcijama, ali ja 2 dana nisam mogla stati na noge, 10 dana umirala od bolova od epi a 5 tjedana nisam mogla posteno hodati niti sjediti .
    Jedan od vaznijih faktora zasto sam se odselila iz Hrv je sto tamo ne bih vise radjala bez deeeebele veze. Sad se radujem humanom pristupu na drugom porodu. Sorry na depresivnoj prici, mene je prilicno psihicki unistilo sto sam uglavnom slusala o lakim i bajkovitim porodima.

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •