Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 198

Tema: Prvo privatno rodilište - 3.dio

  1. #1
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno Prvo privatno rodilište - 3.dio

    mod.edit:
    nastavak s http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...862510b6381f23



    njima je prirodni porod= vaginalni= klistir+prokidanje vodenjaka+drip+rezanje

  2. #2
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pa da, bez toga je alternativni. 8)

  3. #3
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    s_i_r, citam i boli me srce

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ček, ček, nema li ovdje mjesta za prijevu liječničkoj komori.
    Svaka intervencija i zahvat, pa tako i indukcija ili carski nose svoje rizike. Izlagati njima majku i dijete iz medicinski neopravdanih razloga, odnosno zbog horoskopskog znaka djeteta ne samo da je opasno nego je i neetično. Pogotovo što liječenje u slučajevima posljedica koje se mogu otkriti i godinama nakon, plaćamo svi mi odnosno državni zdravstveni sustav.

  5. #5
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    horoskopski znak = inducirani porod

    elektivni CR kao i abortus su pravo izbora

    ali odluka mora biti na rodilji, nakon potpisivanja da je upoznata sa svim mogućim posljedicama (koje bi bile navedene na tom papiru)

  6. #6
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj s_i_r prvotno napisa
    Citiraj Stijena prvotno napisa
    i možda još jedno "neukusno" pitanje: koliko te na kraju svega koštalo to predivno iskustvo i što si sve u toj "cijeni" dobila?
    evo, prepisujem s računa:

    ''naziv usluge:
    porod vaginalnim putem iz potrebne zahvate ( :D )
    hospitalizacija pacjentice uz potrebnu terapiju
    neonatološka skrb djeteta"

    ... a sve to za cijenu kojom se barata u medijima, uvećanu za PDV
    znači stvarno je tako: 4 mjesečne hrvatske plaće za ljepše zastore

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    zar ne bi trebalo ispod plaćenog članka, pisati da je plaćeni članak neka me netko od novinarki prosvijetli.
    Vjerovala ili ne, ne mora biti da je plaćeni. Koliko sam ja takvih tekstova u životu morala napisati i nisu bile plaćene... Druga stvar je da kad odeš pisati tekst o takvom nećem možeš kasnije imati neke privilegije. Recimo, danas-sutra ova novinarka ako ide tamo rađati, možda će dobiti popust . Realno gledano, svaki tekst je na neki način reklama, no ne možeš svaki naplaćivati. Eto, nadam se da sam te bar malo prosvjetlila

  8. #8
    s_i_r avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    znači stvarno je tako: 4 mjesečne hrvatske plaće za ljepše zastore
    je, na kraju to tako ispadne

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    _s_i_r - bas mi je zao radi tvojeg iskustva, no zelim ti zahvaliti sto si ga podijelila sa nama!

    Neupozoravanje prije epiziotomije je ono što je i meni pričinilo najveću (psihičku, a i fizičku) bol na mojem prvom porodu. U potpunosti te razumijem.
    Tvoje razočaranje je sigurno još veće jer si imala (i platila) viša očekivanja. Ja sam prvi put također platila za svoj porod (zanimlijvo da za drugi nisam.... a bio je odličan!), no ako nisi izričito jasan doktorima, oni će napraviti po svom. Ja sam tada zamolila da mi ne rade epiziotomiju. Nisam ZAHTJEVALA da mi ne rade epiziotomiju. U tome je velika razlika. Ostavi im 1% prostora i tih će 1% prerasti u 100% (da učine po svom) prvom prilikom!

    _________

    Sto se tiče prirodnog poroda, ljudi općenito doista PRIRODNI porod poistovjećuju sa VAGINALNIM, zato treba pažljivo komunicirati i definirati stvari.

  10. #10
    s_i_r avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    _s_i_r - bas mi je zao radi tvojeg iskustva, no zelim ti zahvaliti sto si ga podijelila sa nama!

    Neupozoravanje prije epiziotomije je ono što je i meni pričinilo najveću (psihičku, a i fizičku) bol na mojem prvom porodu. U potpunosti te razumijem.
    Tvoje razočaranje je sigurno još veće jer si imala (i platila) viša očekivanja. Ja sam prvi put također platila za svoj porod (zanimlijvo da za drugi nisam.... a bio je odličan!), no ako nisi izričito jasan doktorima, oni će napraviti po svom. Ja sam tada zamolila da mi ne rade epiziotomiju. Nisam ZAHTJEVALA da mi ne rade epiziotomiju. U tome je velika razlika. Ostavi im 1% prostora i tih će 1% prerasti u 100% (da učine po svom) prvom prilikom!
    hvala, podrška mi puno znači

    voljela bih da moja (u više segmenata skupa) škola bude iskustvo koje će pomoći drugima. i naravno, da prirodni porod u privatnom rodilištu zaista postane prirodni porod, nedvosmisleno

  11. #11
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    nisam bas puno nade polagala u ovo rodiliste, ali ovo je gore nego u nekim drzavnima :shock:

  12. #12
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    elektivni CR kao i abortus su pravo izbora
    Jesi sigurna?
    Mislim da je jedna moja poznanica rodila na carski u dogovoru sa liječnikom, ali je on na otpusnom pismu napisao neki razlog zašto je bio carski. Još joj je rekao nek se ne brine kad vidi što piše jer je morao navesti zašto je dijete rođeno na carski, neki medicinski razlog. Nije mogao napisati da je to bio njen izbor.

  13. #13
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    nije mogao to napisati, jer naše zdravstveno osiguranje ne pokriva samovoljni carski rez (košta) a istodobno ne omogućuje nadoplatu za taj izbor

    teoretsko pravo izbora

  14. #14
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    nije mogao to napisati, jer naše zdravstveno osiguranje ne pokriva samovoljni carski rez (košta) a istodobno ne omogućuje nadoplatu za taj izbor

    teoretsko pravo izbora
    Pa da, vidiš, to mi nije palo napamet. Biće tako onda.

  15. #15
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Nije pravo izbora i nije ga dužan napraviti, štoviše postupa neetički ako ga napravi. Ne mogu ja doći kirurgu i reći režite ako nema indikacija za rezanje, a sama trudnoća nije indikacija, bar ne još.

  16. #16
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    al možeš doći plastičnom kirurgu , zar ne?

  17. #17
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    da, ali tu je i dijete.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ali ne možeš baš doći niti plastičnom kirurgu baš za sve. Gledala sam emisiju gdje je većina plastičnih kirurga odbila ženi perirati usne po N-ti puta.
    Bio je nedavno i neki slučaj veni, gdje je žena tvrdila da je nakon plombiranja zuba, užanos boli glava i inzistirala da joj povade sve zube. Stomatolog je na kraju popustio uz njezin pisani pristanak povadio zube, ova ga je nakon toga tužila i dobila tužbu.

    Ja bih rekla pravo je izbora sve dok je medicinski indicirano. Pravo na izbor različitih postupaka kada postoje medicinske indikacije, ali ne pravo na izbor operacije zdrave osobe zanemarujući sve moguće posljedice.

  19. #19
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    takodjer, kod drzavnih plasticara ne mozes raditi bilo koje estetske zahvate. mozes poravnati jako grbav nos ili zecju usnu ili tako nesto, ali ne mozes povecat grudi s broja 3 na broj 5 (ispravite me ako grijesim).

  20. #20
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    Ja bih rekla pravo je izbora sve dok je medicinski indicirano. Pravo na izbor različitih postupaka kada postoje medicinske indikacije, ali ne pravo na izbor operacije zdrave osobe zanemarujući sve moguće posljedice.
    slažem se
    no mislim da bi ipak trebao postojati izbor, i bez med. indikacije
    bez obzira što sam protivnik elektivnog CR-a

  21. #21
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    takodjer, kod drzavnih plasticara ne mozes raditi bilo koje estetske zahvate. mozes poravnati jako grbav nos ili zecju usnu ili tako nesto, ali ne mozes povecat grudi s broja 3 na broj 5 (ispravite me ako grijesim).
    a kod privatnika?

  22. #22
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    pa u tome je stvar, kod privatnika placas i mozes sto hoces.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    i privatnici polažu Hipokratovu zakletvu i potpisuju Kodeks medicinske etike.
    Dakle, ne bi smio izvaditi dijete 2 tjedna prije vremena, da ti se ne rastegne trbuh ili dobiješ željeni horoskopski znak. Jer to nosi svoje moguće posljedice, a k jarcu svi poslije plaćamo zdravstveni sustav iz kojeg se to liječi. Možda sam u krivu, ali po meni je ovo definitvno na Etičko povjerenstvo pri hrvatskoj liječničkoj komori.

  24. #24
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Jeste baš sigurne da ovo sa horoskopskim znakom nije dodala novinarka koji je tekst pisala? Ili novinar?

    Ja, bez obzira na sve, ne mogu vjerovati da bi nekome od medicinskog osoblja pala na pamet takva izjava, zbog svega što ste gore napisale.

  25. #25
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    i privatnici polažu Hipokratovu zakletvu i potpisuju Kodeks medicinske etike.
    Dakle, ne bi smio izvaditi dijete 2 tjedna prije vremena, da ti se ne rastegne trbuh ili dobiješ željeni horoskopski znak. Jer to nosi svoje moguće posljedice, a k jarcu svi poslije plaćamo zdravstveni sustav iz kojeg se to liječi. Možda sam u krivu, ali po meni je ovo definitvno na Etičko povjerenstvo pri hrvatskoj liječničkoj komori.
    ma ne mislim ja na neindicirani CR prije 38 tjedna tj. prije termina

  26. #26
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Kodeks medicinske etike i deontologije

    http://www.hlk.hr/Download/2007/09/21/Kodeks.pdf

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Ja, bez obzira na sve, ne mogu vjerovati da bi nekome od medicinskog osoblja pala na pamet takva izjava, zbog svega što ste gore napisale.
    ja mogu, jer to se i do sad radilo, ilegalno.
    Pa može nekome pasti na pamet sad kad ima svoju prćiju, zašto ne bi počeo raditi i legalno. Malo se zaboravi tanka granica etike što nije teško, i to je to.

  28. #28
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    i privatnici polažu Hipokratovu zakletvu i potpisuju Kodeks medicinske etike.
    Dakle, ne bi smio izvaditi dijete 2 tjedna prije vremena, da ti se ne rastegne trbuh ili dobiješ željeni horoskopski znak. Jer to nosi svoje moguće posljedice, a k jarcu svi poslije plaćamo zdravstveni sustav iz kojeg se to liječi. Možda sam u krivu, ali po meni je ovo definitvno na Etičko povjerenstvo pri hrvatskoj liječničkoj komori.
    nisam ni ja za ovo, tj. CR prije termina ili početka poroda
    sve prije tremina moda biti s med. indikacijom

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Nije pravo izbora i nije ga dužan napraviti, štoviše postupa neetički ako ga napravi. Ne mogu ja doći kirurgu i reći režite ako nema indikacija za rezanje, a sama trudnoća nije indikacija, bar ne još.
    Kako onda sve te silne glumice, pjevačice, manekenke itd (ne kod nas, nego u svijetu) mahom rađaju carskim rezom? Hoćeš reći da su sve imale medicinske indikacije ili je to bilo njihovo pravo izbora? I zašto nitko tamo ne posavlja pitanje etičnosti (a govorimo o razvijenijim zemljama od Hrvatske)?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    21

    Početno

    Većina osoblja iz Zajčeve idu u to rodilište ,e sad toj istoj (Felix editirala uvredljivu riječ) da čovjek još i plati?

  31. #31
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj frogy prvotno napisa
    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Nije pravo izbora i nije ga dužan napraviti, štoviše postupa neetički ako ga napravi. Ne mogu ja doći kirurgu i reći režite ako nema indikacija za rezanje, a sama trudnoća nije indikacija, bar ne još.
    Kako onda sve te silne glumice, pjevačice, manekenke itd (ne kod nas, nego u svijetu) mahom rađaju carskim rezom? Hoćeš reći da su sve imale medicinske indikacije ili je to bilo njihovo pravo izbora? I zašto nitko tamo ne posavlja pitanje etičnosti (a govorimo o razvijenijim zemljama od Hrvatske)?
    Hoću reći da su oni koji su im ga napravili bez medicinskih indikacija postupali neetično.

  32. #32
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj frogy prvotno napisa
    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Nije pravo izbora i nije ga dužan napraviti, štoviše postupa neetički ako ga napravi. Ne mogu ja doći kirurgu i reći režite ako nema indikacija za rezanje, a sama trudnoća nije indikacija, bar ne još.
    Kako onda sve te silne glumice, pjevačice, manekenke itd (ne kod nas, nego u svijetu) mahom rađaju carskim rezom? Hoćeš reći da su sve imale medicinske indikacije ili je to bilo njihovo pravo izbora? I zašto nitko tamo ne posavlja pitanje etičnosti (a govorimo o razvijenijim zemljama od Hrvatske)?
    ako i je legalno, ne znaci obavezno da je i eticno.

    ako se krene od toga da je carski rez operacija koja potencijalno ugrozava majku i dijete, onda je neeticno od lijecnika izvrsiti ju samo na osnovu toga sto je to zelja majke.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ilitiga neetično je bilo povaditi sve zube ženi koja je mislila da je od toga boli glava, samo zato što je to platila i potpisala.
    Pa rade tako dugo dok ih netko ne tuži ili ne prijavi etičkom povjerenstvu.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    116

    Početno

    vidim da pisete o carskom. ja bila tamo na pregledu i pitala za carski, obzirom na to da mi je kratko vrijeme izmedu jednog poroda carskim i zaceca, a citala sam na nekom stranom linku da u tom slucaju prilikom vaginalnog moze doc do rupture maternice. uglavnom, nisam stekla dojam da se CR tam dijeli sakom i kapom. dr rekla da ne planiraju CR-e i da odem na jos neke pretrage (moram se savjetovat s neurokirurgom zbog drugih zdravstvenih problema koji bi sami po sebi mogli bit indikacija za CR)pa cemo vidjet na onom obicno zadnjem pregledu. eto, nije bas sam tak.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Citiraj frogy prvotno napisa
    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Nije pravo izbora i nije ga dužan napraviti, štoviše postupa neetički ako ga napravi. Ne mogu ja doći kirurgu i reći režite ako nema indikacija za rezanje, a sama trudnoća nije indikacija, bar ne još.
    Kako onda sve te silne glumice, pjevačice, manekenke itd (ne kod nas, nego u svijetu) mahom rađaju carskim rezom? Hoćeš reći da su sve imale medicinske indikacije ili je to bilo njihovo pravo izbora? I zašto nitko tamo ne posavlja pitanje etičnosti (a govorimo o razvijenijim zemljama od Hrvatske)?
    Hoću reći da su oni koji su im ga napravili bez medicinskih indikacija postupali neetično.
    O tome govorim. Gdje si ikada pročitala/čula da vani netko proziva liječnike zbog neetičnosti jer rade carske rezove očito po narudžbi? Ne da to odobravam, ali mislim da žena ipak mora imati pravo izbora, naravno uz edukaciju i objašnjenje od strane liječnika koje su sve prednosti/nedostaci CR.

  36. #36
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    ilitiga neetično je bilo povaditi sve zube ženi koja je mislila da je od toga boli glava, samo zato što je to platila i potpisala.
    Pa rade tako dugo dok ih netko ne tuži ili ne prijavi etičkom povjerenstvu.
    čemu?
    pa da opet padne u zastaru?

  37. #37
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj frogy prvotno napisa
    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Citiraj frogy prvotno napisa
    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Nije pravo izbora i nije ga dužan napraviti, štoviše postupa neetički ako ga napravi. Ne mogu ja doći kirurgu i reći režite ako nema indikacija za rezanje, a sama trudnoća nije indikacija, bar ne još.
    Kako onda sve te silne glumice, pjevačice, manekenke itd (ne kod nas, nego u svijetu) mahom rađaju carskim rezom? Hoćeš reći da su sve imale medicinske indikacije ili je to bilo njihovo pravo izbora? I zašto nitko tamo ne posavlja pitanje etičnosti (a govorimo o razvijenijim zemljama od Hrvatske)?
    Hoću reći da su oni koji su im ga napravili bez medicinskih indikacija postupali neetično.
    O tome govorim. Gdje si ikada pročitala/čula da vani netko proziva liječnike zbog neetičnosti jer rade carske rezove očito po narudžbi? Ne da to odobravam, ali mislim da žena ipak mora imati pravo izbora, naravno uz edukaciju i objašnjenje od strane liječnika koje su sve prednosti/nedostaci CR.
    Ne kužim baš koje veze ima što sam ja sve čula, a što ne, mislim kakva je to referenca? Ako se FIGO (Međunarodna organizacija ginekologa i opstetričara) osjetio prozvan reagirati, onda očito liječnike koji to rade netko proziva, ako nitko drugi, onda sam FIGO. Liječnik nije dužan napraviti svaku intervenciju ili dijagnostički postupak koji pacijent od njega zatraži, mora se voditi indikacijama i raditi u skladu sa relevantnim zakonima i kodeksima, na kraju krajeva to štiti same pacijente.

  38. #38
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    ilitiga neetično je bilo povaditi sve zube ženi koja je mislila da je od toga boli glava, samo zato što je to platila i potpisala.
    Pa rade tako dugo dok ih netko ne tuži ili ne prijavi etičkom povjerenstvu.
    čemu?
    pa da opet padne u zastaru?
    ovakav je stav u nas prečest...ja ga puno ne volem....
    jer opet znači predaju umjesto "tjeranja" državnih aparata da se pokrenu...

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Nije pravo izbora i nije ga dužan napraviti, štoviše postupa neetički ako ga napravi. Ne mogu ja doći kirurgu i reći režite ako nema indikacija za rezanje, a sama trudnoća nije indikacija, bar ne još.
    Da ne odemo jako u OT, ali ti možeš dobrovoljno otići na estetsku operaciju, znači možeš doći i reći "Evo mene, zdrava sam, a ja bih na operaciju". I liječnik će te odbiti jedino u ekstremnim slučajevima. Pa ako može to, zašto ne elektivni CR (naravno, uz detaljnu edukaciju i objašnjenje mogući komplikacija)? Naravno, to bi rodilja sama platila.

  40. #40
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    za razliku od 5. štemanja nosa, carski rez uključuje još jedno živo biće - dijete. zato mi ta paralela nimalo ne sjeda.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    za razliku od 5. štemanja nosa, carski rez uključuje još jedno živo biće - dijete. zato mi ta paralela nimalo ne sjeda.
    Mislim da smo već jako OT, no ne smatram carski rez nekakvom jako rizičnom operacijom. Sama sam ga imala i sve 5 i za mene i za dijete! Rizik kod operacija uvijek postoji (npr. umrla je neka manekenka koja je išla na liposukciju, pa i ona osječanka zbog nestručne operacije nosa) ali može umrijeti i žena, kao i dijete na prirodnom porodu. To se čak češće znalo desiti, pogotovo bebama, kad su liječnici kilavili s odlukom o carskom. Ali ajmo mi o privatnom rodilištu koje je tema ovog topica....

  42. #42
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    imaš pravo, o rizicima carskog već se puno pisalo na forumu.

  43. #43
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Nije pravo izbora i nije ga dužan napraviti, štoviše postupa neetički ako ga napravi. Ne mogu ja doći kirurgu i reći režite ako nema indikacija za rezanje, a sama trudnoća nije indikacija, bar ne još.
    Da ne odemo jako u OT, ali ti možeš dobrovoljno otići na estetsku operaciju, znači možeš doći i reći "Evo mene, zdrava sam, a ja bih na operaciju". I liječnik će te odbiti jedino u ekstremnim slučajevima. Pa ako može to, zašto ne elektivni CR (naravno, uz detaljnu edukaciju i objašnjenje mogući komplikacija)? Naravno, to bi rodilja sama platila.
    Mogu ja tražiti od liječnika svašta, npr. da mi izvadi zdravo slijepo crijevo, sve o mom trošku, ali teško da će mi ga izvaditi.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Nije pravo izbora i nije ga dužan napraviti, štoviše postupa neetički ako ga napravi. Ne mogu ja doći kirurgu i reći režite ako nema indikacija za rezanje, a sama trudnoća nije indikacija, bar ne još.
    Da ne odemo jako u OT, ali ti možeš dobrovoljno otići na estetsku operaciju, znači možeš doći i reći "Evo mene, zdrava sam, a ja bih na operaciju". I liječnik će te odbiti jedino u ekstremnim slučajevima. Pa ako može to, zašto ne elektivni CR (naravno, uz detaljnu edukaciju i objašnjenje mogući komplikacija)? Naravno, to bi rodilja sama platila.
    Mogu ja tražiti od liječnika svašta, npr. da mi izvadi zdravo slijepo crijevo, sve o mom trošku, ali teško da će mi ga izvaditi.
    Ovo su sad već krajnosti....

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    cher je izvadila 2 rebra da bude što vitkija, neš ti razloga, ali našao se liječnik koji joj je to napravio

  46. #46
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    cher je izvadila 2 rebra da bude što vitkija, neš ti razloga, ali našao se liječnik koji joj je to napravio

    Pa to ti je redovita stvar za vecinu modela i manekenki.

  47. #47
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj frogy prvotno napisa
    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Nije pravo izbora i nije ga dužan napraviti, štoviše postupa neetički ako ga napravi. Ne mogu ja doći kirurgu i reći režite ako nema indikacija za rezanje, a sama trudnoća nije indikacija, bar ne još.
    Da ne odemo jako u OT, ali ti možeš dobrovoljno otići na estetsku operaciju, znači možeš doći i reći "Evo mene, zdrava sam, a ja bih na operaciju". I liječnik će te odbiti jedino u ekstremnim slučajevima. Pa ako može to, zašto ne elektivni CR (naravno, uz detaljnu edukaciju i objašnjenje mogući komplikacija)? Naravno, to bi rodilja sama platila.
    Mogu ja tražiti od liječnika svašta, npr. da mi izvadi zdravo slijepo crijevo, sve o mom trošku, ali teško da će mi ga izvaditi.
    Ovo su sad već krajnosti....
    Pitam se jesu li rizici usporedivi.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ako žena nipošto ne želi roditi vaginalno, što ćete dobiti forsiranjem vaginalnog poroda? Kolike su šanse da taj porod prođe bez komplikacija? Ona je već unaprijed u glavi "blokirana", a tek sad kad imam dijete jasno mi je koliko je važno psihičko stanje buduće majke za ishod poroda.

    Neke žene neće prihvatiti ni sve stručne argumente u korist vaginalnog poroda, i mislim da bi bilo dobro da za njih postoji opcija elektivnog CR-a.

  49. #49
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    možda bi bilo dobro pokušati otkloniti blokadu prije odluke o carskom.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    možda bi bilo dobro pokušati otkloniti blokadu prije odluke o carskom.
    Naravno, to podrazumijevam, ali uvijek će biti i onih koje to neće htjeti, ili će htjeti ali neće uspjeti.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •