Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 131

Tema: Mame se boje dojiti u javnosti!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    43

    Početno Mame se boje dojiti u javnosti!


  2. #2
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno



    valjda sam fakat iznimka jer nisam dozivjela nista od navedenog.
    a i pitanje je uzorka nad kojim je sprovedeno ispitivanje...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    43

    Početno

    Slažem se. Istraživanje je rađeno u Velikoj Britaniji i iskreno, iako sam tamo provela 2 godine nikad nisam vidjela majku koja doji u javnosti.
    Kod nas JE ipak drugačije, barem u mom slučaju. Osobno nisam imala neugodna iskustva niti mi je bilo neugodno dojiti na javnim mjestima. Dapače!
    Dajmo primjer i podršku drugim ženema!

  4. #4
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    i ja sam čula za neugodne situacije u VB. ovdje pak nikad nisam ništa slično doživjela niti sam se ikad i igdje ustručavala dojiti. a što ću, pustiti dijete da plače??

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    I ja dojim gdje god se nađem. Pa ipak, ako izuzmem cure s kojima se inače družim i pijem kave, svega sam 2-3 puta u životu vidjela da žena doji na javnom mjestu.

  6. #6
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    VB , hladni englezi, odgajani cry-outom?
    ne čudi me

  7. #7
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mozda britanci puritanci misle da mame jedva cekaju pokazivati sise u javnosti. kao, "gle, kako su narasle!"

    najgore mi je kad se nade netko "pozvan" da dijeli moral. ma mars i od mene i od moje djece, lazni cistunac. puj, puj!

  8. #8
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Pa ja baš nemam neka neugodna iskustva, ali moram priznati da se neki ljudi malo čude.
    Čula sam kad su jednom neka dvojica prolazila kraj mene i komentiraju: gle, ova DOJI!!!
    Ma da!

  9. #9
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ja nisam nikada imala neugodnih iskustava, a i da jesam bas bi me to sprijecilo da nastavim dojiti

    mislim da kad bi moj dorian poceo urlati jer hoce cicu i ovi koji su gorljivi protivnici dojenja u javnosti bi me molili da ga podojim

  10. #10
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Još nisam imala prilike dojiti u javnsti ali kad i za to dođe vrijeme - kome se sviđa neka gleda, a kome ne ne mora 8) .

  11. #11
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    mislim da je komentirati (ružno) o dojenju u javnosti jako primitivno! :/

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    Ja dojim u javnosti 10 mjeseci, i jednom sam doživjela nešto stvarno neugodno. Zaustavio se nekakav egzibicionist, izvadio znate što, i spremao se započeti s "poslom". Nisam ga gledala, pričala sam bebi, čovjek stoji, bulji, čeka da ga pogledam, ja se pravim da ga nema, čovjek ode. S jako razočaranim izrazom lica.
    A jednom se jedna nepoznata gospođa toliko oduševila što dojim da je pozivala sve kolegice da me dođu vidjeti. Još je oduševljeno uzvikivala: "Pogledajte NAS! MI papamo!" Skupilo se naroda.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    Uz drugi primjer naravno ide . Bilo je simpa, ali vidjelo se po reakcijama da je prava rijetkost vidjeti dojilju. I ja sam vidjela samo svoje prijateljice i jednom davno jednu ženu u busu. Nikoga drugoga.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    VB , hladni englezi, odgajani cry-outom?
    ne čudi me
    Da, tak su odgojeni, nije čudno

    Jedna naša bivša susjeda Engleskinja je isto u čudu gledala kad sam dojila preko 6 mj, ali nije baš previše negativno komentirala jer je prepristojna, ali znam da si je negativno mislila
    Ali ona neće ni pecivo pojesti na cesti, van kuće, tak da kužim što bi joj onda značilo dojenje


    Ja isto nikad nisam doživjela negativne reakcije. A imala sam spreman odgovor u slučaju da mi se netko obrati.
    A pogledi...nemam pojma...uvijek sam gledala dijete dok sam dojila tako da me nisam ni vidjlea jel me netko ružno gleda ili ne i baš me bilo briga

  15. #15
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    joj, čitajući ove postove s nostalgijom se sjećam kako nam je prelijepo bilo ovog ljeta... rodila sam u petom mjesecu i kad je M imala dva i pol mjeseca smo otišli u naše najljepše mjesto na svijetu, Tisno na Murteru - po cijele dane smo bili vani (osim, naravno, u zvizdan), preko dana u dubokom hladu borove šumice, navečer u šetnji, a čak i po noći - znali smo do ponoć, jedan biti vani - najpopularniji kafić u mjestu mi je dva metra od kuće. svi sretni i zadovoljni - ja,naravno presretna jer sam mogla zadovoljiti svoje potrebe za društvenim životom, M sretna jer je cica bila na raspolaganju 24/7, J sretan jer je do kasnih sati mogao divljati s djecom po selu (jedino je MM trulio sam u Rijeci, ali...neko mora i raditi u familiji...). i što je najbolje, još tri frendice su imale bebe otprilike kao ja, tako da za nas nije bilo uopće dileme gdje i kako dojiti - ili svugdje ili budi doma po cijele dane. a komentari...uglavnom pozitivni, a akoje tu i tamo i pao kakav zajedljiv...koga briga, nama je bilo super!

  16. #16
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Dojila uvijek i svugdje, i već dosta veliko dijete.
    Osim svojih frendica i nekih Roda, da doji sam ženu vidila JEDNOM.

  17. #17
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ja sam par puta vidjela zenu da doji vani. i iskreno, morala sam se suzdrzavati da ne buljim jako, pa sam buljila samo malo

    mozda su i te zene to mogle shvatiti kao negativno buljenje
    ja mislim da mnogi koji gledaju en misle nesto negativno, nego je nekima neobicno, nekima fascinantno...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    TAMO DI SRCE KUCA
    Postovi
    39

    Početno

    dojila sam i opet bi.
    briga me za druge moje dijete mi je važnije od prolaznika kojima je to :shock:
    glavno da je mome mišu trbušić pun :D

  19. #19
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    meni je prije tjedan dana u cc1 neka zena od max 35 doslovce rekla da sam krava, v. je dojio u meitaiu i nisam bila totalno topless i unosila cice njoj i drugima u lice. toliko me sokirala da joj uopce nisam odgovorila.

  20. #20
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa
    meni je prije tjedan dana u cc1 neka zena od max 35 doslovce rekla da sam krava, v. je dojio u meitaiu i nisam bila totalno topless i unosila cice njoj i drugima u lice. toliko me sokirala da joj uopce nisam odgovorila.
    :shock:

  21. #21
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja nikad nisam tak nekaj doživjela.

  22. #22
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Uh samo da mi dođe neka takva.
    Jedva čekam

  23. #23
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa
    meni je prije tjedan dana u cc1 neka zena od max 35 doslovce rekla da sam krava, v. je dojio u meitaiu i nisam bila totalno topless i unosila cice njoj i drugima u lice. toliko me sokirala da joj uopce nisam odgovorila.
    ne mogu vjerovati :shock:

  24. #24
    Sramežljiva avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    250

    Početno

    Od srca podržavam dojenje u javnosti, ali dojila na javnom mjestu neskrivenom od pogleda ne bih nikad. Ja sam jednostavno takva.

  25. #25
    zizi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa
    meni je prije tjedan dana u cc1 neka zena od max 35 doslovce rekla da sam krava, v. je dojio u meitaiu i nisam bila totalno topless i unosila cice njoj i drugima u lice. toliko me sokirala da joj uopce nisam odgovorila.
    Užas! :shock:

    Što uopće možeš odgovoriti takvoj osobi?!?

  26. #26
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Niš joj nebi odgovorila.
    S takvima se nemaš kaj raspravljat, nisu vrijedni toga. Izvadila bi joj i drugu sisu i široko se nasmijala, pa nek komentira i dalje. 8)

  27. #27
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    nikada nisam dobila ružan komentar,sjećam se da mi je jednom djed od sigurno 80 i koju godinu komentirao u parku sa osmjehom "Vidi kako beba uživa ".Valjda sam imala sreće
    ali sam imala spreman odgovor na ev.provokaciju a to je da i ostali jedu na ulici pa zašto nebi i beba!

  28. #28
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ma meni ovo vec ulazi u uvredu na javnom mjestu, i ne znam dal bi bas tako olako preko toga presla. a sad za inat jos i vise dojim po vani, pa koga smeta neka ne gleda, ili neka gleda i pati, sta cu mu ja 8)

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    16

    Početno

    ponekad treba biti bezobrazan i takovim likovima sasuti u lice što ih slijedi

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    16

    Početno

    ponekad treba biti bezobrazan i takovim likovima sasuti u lice što ih slijedi

  31. #31
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa
    meni je prije tjedan dana u cc1 neka zena od max 35 doslovce rekla da sam krava, v. je dojio u meitaiu i nisam bila totalno topless i unosila cice njoj i drugima u lice. toliko me sokirala da joj uopce nisam odgovorila.

  32. #32
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj ivan prvotno napisa
    ponekad treba biti bezobrazan i takovim likovima sasuti u lice što ih slijedi

    ako uopce dodes k sebi od soka iducih pola sata :/

  33. #33
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i iskreno, morala sam se suzdrzavati da ne buljim jako, pa sam buljila samo malo
    ja uvijek buljim, ali se i blaženo smiješim, u stilu "kako ste prekrasni", nadam se da tako i shvate to moje buljenje.

    sasa :shock:

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    262

    Početno

    u španjolskoj puno žena doji u javnosti i to mi je super! viđala sam ih na najrazličitijim mjestima i svaka im čast na tome,kod nas se ljudi samo trebaju naviknuti,zato drage mame moramo u akciju))

  35. #35
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    U Škotskoj je zakonom zabranjeno prigovoriti ženi koja doji u javnosti
    8)

  36. #36
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    i iskreno, morala sam se suzdrzavati da ne buljim jako, pa sam buljila samo malo
    ja uvijek buljim, ali se i blaženo smiješim, u stilu "kako ste prekrasni", nadam se da tako i shvate to moje buljenje.
    ni ja se ne mogu suzdržati

  37. #37
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    i iskreno, morala sam se suzdrzavati da ne buljim jako, pa sam buljila samo malo
    ja uvijek buljim, ali se i blaženo smiješim, u stilu "kako ste prekrasni", nadam se da tako i shvate to moje buljenje.
    ni ja se ne mogu suzdržati
    x


    ponekad se pitam jel granicim s patetikom

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    TAMO DI SRCE KUCA
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Niš joj nebi odgovorila.
    S takvima se nemaš kaj raspravljat, nisu vrijedni toga. Izvadila bi joj i drugu sisu i široko se nasmijala, pa nek komentira i dalje. 8)
    ovo je strašno šta postoje takvi idioti od žena(moram napisat žena jer mislim da samo one mogu biti kr...)(nemoj te me krivo shvatit s ovim o ženama i ja sam žena ali nije mi jasno da ŽENA može tako reagirat).
    ja se moram složit sa predhodnim curkam,i ja buljim sa osmjehom i simpatijom jer to mi je nešto prekrasno za vidjet.

  39. #39
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Penelope A što ti to nije jasno? Ako bi meni netko rekao da sam krava zato što dojim svoje dijete, pa naravno da bih tako reagirala. Kaj bi trebala? Izvadit sisu djetetu iz usta i ostavit ga gladnog samo zato kaj nekoga moje dojenje podsječa na kravu? Hvala nebi.
    Reakcija, naravo, ovisi o prilici ali vrlo je vjerojatno da bih napravila to što si citirala. Jer jasno je kao dan da takve ne smeta što dijete jede nego im smeta ''sisa''.

  40. #40
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Ako bi meni netko rekao da sam krava zato što dojim svoje dijete,
    eto vidiš kako nam se civilizacija izokrenula
    ljudi su toliko navikli da im krave hrane djecu da im je teško pomisliti suprotno
    mora da joj je bilo teško se sjetiti koja je to vrsta dvonožne krave koja hrani dijete i još ga nosa okolo
    a danas imamo GMO, valjda je rezultat toga

    šalu na stranu, rade experimente kako da ubace ljudski gen u kravu da dobiju "ljudsko" mlijeko
    najozbiljnije

  41. #41
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    šalu na stranu, rade experimente kako da ubace ljudski gen u kravu da dobiju "ljudsko" mlijeko
    najozbiljnije
    :shock:

  42. #42
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

  43. #43
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

  44. #44
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno

    Ne znam da li sam svega tri zene vidjela da doje u javnosti.Moje djete kada treba sikiti,gdje god da sam,dojim.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    49

    Početno

    Ja sam baš danas doživjela relativno neugodnu situaciju...
    Vodila sam Mrvicu vaditi krv , nakon tog šoka utješiti ju je mogla samo cika i jedva da je dočekala da izađemo u čekaonu koja je bila prepuna ljudi, muž me je malo zaštitio od pogleda, ali svejedno sam imala osjećaj da me ljudi (oni koji su skužili da papamo) prijekorno gledaju...
    Možda sam umislila :/
    Ali i inaće nemam običaj dojiti u javnosti (izuzev članova obitelji i prijatelja)ne zato što me je stid nego smatram da moja Bubica treba mir.
    Iskreno, ne mogu se sjetiti da sam ikad vidjela mamu da doji u javnosti! :?

  46. #46
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    mi imamo samo pozitivna iskustva....

    a nije mi jasno na kraju o rodbini koja moli da se ne doji pred svima...

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ja još nisam dojila vani, jedino kod pedijatrice u čekaonici ali sam se okrenula prema zidu jer je bilo puno ljudi. Kad idemo van u šetnju uvijek se prije toga dobro najede, a nikad nismo tak dugo vani da bi opet ogladnila. Kad smo kod nekog, ili kad imamo goste ja odem u drugu sobu. I meni je neugodno, a i Paula voli imati mir kad jede jer inače okreće glavu na svaki zvuk. Da smo vani i da baš moram dojiti probala bih naći mjesto gdje nema ljudi, nikad ne bih mogla dojiti npr. na terasi kafića.

  48. #48
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ako ti je neugodno dojiti u javnosti, pokriješ se sa dekicom i nitko ništa ne vidi.

    ne znam, meni su bile dvije opcije - ili biti cijeli dan doma (jer nismo imale nikakvog rasporeda dojenja) ili cickati svugdje, pa i na terasi kafića.

    uvijek sam nosila prikladnu garderobu, nekakve košulje, da ne moram biti baš polugola i...to je to, dobar tek!

  49. #49

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ma dobro da je tak onda bih se valjda i ja ohrabrila. Ali kad idemo u šetnju onda je to prava šetnja a ne sjedenje, a ona se obožava voziti u kolicima, pa je ništ drugo ne zanima. Kad je doma onda se ponekad cendra jer je umorna pa cica pomaže, a kad je u kolicima onda se nikad ništa ne buni. Vjerojatno bi plakala da je stvarno gladna a tak dugo nikad nismo vani.

  50. #50
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    dok je zadovoljna i ne plače, znači da je sve 5 i ništa joj ne fali. a i drugo je po zimi, sad smo svi više doma, ali po ljeti...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •