Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 58

Tema: Operacija kralježnice?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno Operacija kralježnice?

    Jel bio tko? Dorzolateralna hernija i i dorzomedijalna protruzija diskova...

    Ako je netko bio, molim nek napiše jel uspio rješiti, gdje i kako...

    Naime, čuo sam da operacije baš i nisu 100% učinkovite, tj. da se nekima to operacijom i nije rješilo... :?

    Fala...

  2. #2
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Auuuu, zvuči bolno..... Žao mi je, nemrem pomoć, ali suosjećam.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    i je bolno, vrlo...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Nemam osobnih iskustava, ali sestra mi je bolovala od hernije (mislim da je bilo na L3-L4) i svi su predlagali operaciju. No, ona je razgovarala s ljudima koji su na operaciji bili i pate od bolova i nakon nje. Naime, problem je stvaranja priraslica, problem nove hernije.... Operacija u velikom broju slučajeva nije rješenje. Spasila ju je maserka Ranka (nekad radila u salonu Hotela Internacional-sad ne znam gdje je) i Reiki. Trajalo je dvije godine uz bolej i lošije dane, ali sad je ok.
    Ima neka knjiga koja opisuje bol-posebno vezano za kralješnicu-i kako se boriti protiv uzroka. Ona je čita već 5 godina kad god je malo zaboli. Saznat ću ti naslov ako želiš. Postoji u nekoj našoj bolnici i Centar za bol, a preporučam ti i alternativu ako si joj sklon.
    Što se dijagnoze uzroka tiče-ako ti se da napiši točno između kojih ti je kralješaka problem. Ima zgodna dijagnostika što se tiče uzroka pa ti napišem ako hoćeš.

  5. #5
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nedavno je bio lanak u jutarnjm cini mi se o nekoj novoj metodi po kojoj operiraju njemacki lijecnici.

    Centar za lijecenje boli akupunkturom je u Osijeku.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Operacija u velikom broju slučajeva nije rješenje.
    Eto dakle još jedan slučaj...

    Citiraj mim prvotno napisa
    Spasila ju je maserka Ranka (nekad radila u salonu Hotela Internacional-sad ne znam gdje je) i Reiki.
    To su i meni predlagali... i spreman sam probati sve, samo da se rješim više toga...

    Citiraj mim prvotno napisa
    Ima neka knjiga koja opisuje bol-posebno vezano za kralješnicu-i kako se boriti protiv uzroka. Ona je čita već 5 godina kad god je malo zaboli. Saznat ću ti naslov ako želiš.
    Naravno... fala...

    Citiraj mim prvotno napisa
    Postoji u nekoj našoj bolnici i Centar za bol, a preporučam ti i alternativu ako si joj sklon.
    Razmišljam već tjednima o alternativi, upravo zato jer sam čuo da nož baš i ne pomaže uvijek...

    Citiraj mim prvotno napisa
    Što se dijagnoze uzroka tiče-ako ti se da napiši točno između kojih ti je kralješaka problem. Ima zgodna dijagnostika što se tiče uzroka pa ti napišem ako hoćeš.
    Pošaljem ti na pp...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Počeo sam gledati i ovo... minimalno invazivni zahvati na kralježnici... jel bio tko i kakva su iskustva? Znam da košta 10.000kn i da radi neki Izraelac koji dolazi u DU bolnicu...

    http://www.bolnica-du.hr/clanak1.php?id=263

  8. #8
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    moj ti je savjet da popunis i posaljes obrazac za prijavu koji je na stranicama du bolnice

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    Uf ja nažalost znam kako boli kralježnica i operirala sam ju
    Nisam imala problem te vrste,
    ali moj ti je savjet da potražiš prof.dr. Vladimira Kovača
    u KBC Dubrava jer je po savjetu liječnika u jednoj ortopedskoj klinici
    u Švici on naš najbolji liječnik za kralježnice i mene je operirao.
    Nadam se da će pomoći.

  10. #10
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    mama mi je operirala kralježnicu..mogu ju pitati za detalje...sretno!

  11. #11
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Diskus hernija L5-S1 operirana prije 15 godina (1993) u Vinogradskoj, dr Damir Kovač. Tada sam imala 18 g. Isukustva: pozitivna. Ako te zanimaju detalji javi se na mejl (rijetko sam na forumu)....

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    29

    Početno

    Moj tata je operirao kralježnicu u Vinogradskoj 2001. i ponovo 2003.
    On spada u onih 30% kojima ne mogu pomoći (barem su mu tako rekli prije opercaije - uspješno riješe 70% pacijenata). I nažalost pati od jakih bolova i dalje.
    Moram reći i to da se on "uklještio" 1989. i otada su ga liječnici razvlačili - jedni su govorili da za operaciju, drugi ne. Probao je svašta - kiropraktičare, fizioterapeute, Peharec u Puli mu je rekao da mu ne može pomoći, jedan stari u Bosni koji namješta kosti, akupunktura Japanaca, bioenergija i još puno toga.
    Dvije godine je išao i u Centar za bol u Dubravi ( pomaci mali, nakon nekog vremena opet jaki bolovi i to uz lijekove).
    Bio je i u Dubravi kod nekog dr na konzulatcijama. On mu je rekao da će ga operirati tek kad padne u kolica.
    Prošli tjedan sam zvala bolnicu u Dubrovniku za zahvat dr Izraelca. Njegove operacije koštaju od 7.000 do 17.000 kn ( ovisi o vrsti operacije) . Vjerojatno ćemo i to probati.
    Nažalost moj otac je jedan od neuspješnih primjera tj. nemogućnosti izlječenja.
    Neću reći da su doktori krivi jer možda je i njegovo stanje od početka bilo jednostavno neriješivo.
    Inače imam dvije kolegice nap oslu koje su operirale kralježnicu u Vinogradskoj prije par godina. Obje su dobro, normalno rade i sve pet.
    Mislim da treba odmah regirati, biti uporan i istražiti sve mogućnosti koje ti se ptružaju da to riješiš.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    sve informacije su dobrodošle...

    zasad sam od više ljudi čuo preporuke za neurokirurge na Rebru i Dubravi...

    uskoro idem na ponovni pregled kod neurologa i neurokirurga, pa ću znati više o "težini" oštećenja...

  14. #14
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    drž' se stari...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    ja imam protruziju diska na L5-S1 i isto se spominjala operacija lai to mi je zadnji izbor. zasad idem kod kiroprakticara koji mi jako pomaze i nakon 3 tjedna agonije ponovno hodam i kuham rucak.
    ne znam sto je hernija, i ne znam koliko je ozbiljno stanje, ali operacija znaci uklanjanje diskova, a ipak, bolje ikakav nego nikakav disk. a i oporavak je jako tezak
    ja sam pricala s jednim cijenjenim lijecnikom ali i pobornikom alternativne medicine, i on kaze da dok god je disk citav, operacija nije potrebna, a ako disk punke (prelomi se) onda je vec malo teze.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    sad sam malo proguglala, i koliko sam vidjela slike i usporedila ih sa svojim nalazima magnetne, mislim da smo tu negdje
    ne znam kakav stav imas prema alternativnoj medicini, ali mozda ne bi stetilo pokusati?

    evo ti par dobrih brojeva, nazovi i raspitaj se

    DR. GRGIC - 091-377-3258 (kod njega sam htjela ici jer sam cula sve naj, ali je meni bilo frka a on je bio prebukiran pa nisam htjela cekat)

    DR. KUSEC - 2910-419 (poliklinika u Dubravi, cula sam sve naj naj)

    Dr. KASUMOVIC - 3314-444 (kod njega ja idem (dobre preporuke, a i jako mi je blizu doma) i jako sam zadovoljna)

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    nisam baš stekao dojam da operacija znači uklanjanje diska... koliko sam skužio, hernija je kvrgica (kao kila) na disku koja pritišče živce koji izlaze iz leđne moždine...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    hvala za imena doktora...

    alternativna medicina je širok pojam... sumnjam da bi mi pomogle aromaterapije, akupunktura i meditacija... eventualno neki kiro... ali taj bi morao vidjeti nalaze i točno znati što radi...

    bio sam već nekoliko puta na "lomljenju kostiju", ali nije pomoglo u ovom mom konkretnom slučaju... bude meni fino taj dan i eventualno idući jer volim kad me se polomi, ali to dosad nije ni otklonilo ni rješilo uzrok problema... samo privremeno ublaži bol...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    pa ne znam, tako su meni rekli. ajde se malo rapitaj
    ali u svakom slucaju mislim da bi operacija trebala biti zadnji izlaz
    ja sam u protkela tri tjedna bila u uzasnim bolovima u ledjima i lijevoj nozi, cak tjedan dana hospitalizirana..MR kraljeznice mi izgleda otprilike kao na ovoj stranici
    http://www.scipion.hr/fizioterapija/....asp?IDTekst=4 samo sto ja jos imam i par drugih ozljeda

    mislim da je kod operacije najgori oporavak koji moze trajati 3-6 mjeseci, ali i mogucnost pojave nekih izraslina koje se onda ponovno moraju operirati..a nakon 3 tretmana se osjecam puno bolje, sad moram odraditi jos 2 tretmana namjestanja i onda krenuti sa vjezbama za jacanje lednih misica

    to je moje iskustvo

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    sva tri spomenuta doktora nece nis raditi bez nalaza

    Sretno!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj ivonna prvotno napisa
    sva tri spomenuta doktora nece nis raditi bez nalaza
    Ma naravno... ja sam mislio na kiropraktičare... ne bih baš bilo ugodno da me još više potrgaju...

    Što se tiče nalaza, već imam rtg i msct, uskoro ću na magnetsku rezonancu i tak... na ct snimkama sam se osobno uvjerio kako su živci stisnuti, odnosno kako nema prostora za njihov izlaz iz leđne moždine... :shock:

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    sva tri su i kiroprakticari

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj ivonna prvotno napisa
    sva tri su i kiroprakticari
    i kiropraktičari i...? Ja mislio da su neurokirurzi... :/

  24. #24
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Nalaz magnetne rezonance MM - komentari doktora "Gospodine kako vi uopće hodate?"

    Nakon toga 6 mjeseci mukotrpnog odlaska na vježbanje, masaže, struje, magneta kod dr.Bućana, poliklinika Ligament. Čovjek ga je spasio!

    Evo sad već više od dvije godine stanje je dosta dobro, osjeća bolove povremeno.
    Trebao bi se istezati i provoditi naučene vježbe svako jutro i večer, ali ne radi to redovito. Iako MM kaže da se puno bolje osjeća kad se dobro istegne.

    Hoću reći, operacija mu je bila zadnja opcija.

    A kad bi došlo do toga da mora na klasičnu operaciju, vjerojatno jedino prof.Paladino.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    i ja sam jedna iz društva koje ima povećih problema sa kičmom...lumbalni dio...već godinu dana izlazim iz kreveta najprije na koljena pa onda ustajem...jer kad sjednem ne mogu više nikud.....probala kiropraktičara, namikača...svašta...i kad sam konačno shvatila da više ne mogu tako i da to neće proći samo od sebe odlučila sam se na magnetnu rezonancu na koju idem u petak...pa molim samo kratko objašnjenje nekog tko je bio....da li se moram ful skinuti i tako neke detaljčiće....molim pliz....

  26. #26
    msko23 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    23

    Početno

    Evo ja sam nova i registrirala sam se samo da vam podijelim svoje iskustvo pa možda nekoga utješim. I ja i MM imamo problema sa lumbalnim dijelom kičme samo što je meni koliko toliko pomogao kiropraktičar i svi koji imaju male probleme pomoči če sigurno dok nije postalo gadno
    MM je imao diskus herniju i isao je na magnetsku kaze da nije nista strašno i mislim da je skinuo samo hlače da mu snime taj dio, glasno je ali izdrzi se. A ono glavno je da je on hitno morao na operaciju, bio je u ponedjeljak operiran na rebru i vec u srijedu je bio doma. Sad ga mazim i pazim , mora samo lezati i hodati, sjesti nikako tri tjedna i onda u toplice tri tjedna!
    Eto ako itko ima još pitanja ja sam na raspolaganju

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    eto moja nova iskustva...

    Nakon 12 dana šepanja, hodanja polukorakom (gegajući se kao pingvin), puzanja po stanu, danas bio kod "kiropratkičara" (nije pravi kiro, više reiki majstor)...

    što drugi napisati osim - ušao sam skoro puzajući, izašao hodajući... :D

    Svaki moj komentar je suvišan... jučer i danas su u meni živjele dvije potpuno drugačije osobe... idući tjedan idem na još jedan tretman, jerbo zna još tu i tamo zabolit, ali neusporedivo s onim kako mi je bilo zadnjih 12 dana...

  28. #28
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Ajde super! :D

    držim fige da potraje! Mojoj majci se vrati svako toliko. :/

  29. #29
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Moover :D
    Nadam se da uz (i moje omiljeno pokrivalo za glavu!) obavezno ide i pojas, koliko god kratka dionica bila!
    Sad kada su bolovi prestali, toplo preporučam vježbati leđne i trbušne mišiće.
    Bez pregibanja, trzaja i bez uvijanja! Lijepe, statičke vježbice.... Ili ih nauči od fiziterapeuta ili odi u teretanu i zamoli trenere da ti pokažu što od vježbi smiješ i trebaš a što ne smiješ raditi.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj iva_luca prvotno napisa
    Nadam se da uz (i moje omiljeno pokrivalo za glavu!) obavezno ide i pojas, koliko god kratka dionica bila!
    Naravno... nikud bez kacige, pojasa i rukavica... čak ni do pekare...

  31. #31
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    moja mama sutra ide na operaciju kod izraelca kojeg je moover spominjao gore, javit cu vam se sa vise info cim prodje

  32. #32
    msko23 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    23

    Početno

    Ivarica kak je proslo? MM je isto trebao kod njega ali mu je dr.Vukić koji ga je operirao i koji takodjer radi s tim doktorom u Dubrovniku reko da to njemu ne bi puno pomoglo, mozda na par mjeseci ali dugorocno ne!

  33. #33
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    onda cu ti javiti za par mjeseci

    jucer u 1230 joj je bila operacija, a u 14 kad sam je nazvala, bila je u bolnickom kaficu i cekala frendicu koja je operirana pola sata nakon nje da idu doma

    deset dana treba piti tablete protiv bolova, rekao joj je da jaki bolovi koje je trpila nece prestati preko noci ali bi trebali za dva mjeseca. uspjesnost operacije je 70%, za razliku od klasicne kod koje bi bila 90%, ali a) ovu moze ponoviti, b) na klasicnu moze uvijek

    operirana je pod lokalnom anestezijom, nema reza, ulazila je samo igla, trajalo ukupno 17 minuta, novce koliko je platila operaciju (12.500) potrosi inace u 2-3 mjeseca terapija za smanjenje boli (svakodnevno bazen, toplice jednom u 2m, masaza nekoliko puta tjedno, tretmani kod fizioterapeuta, kreme za smanjenje boli, hrskavice morskog psa i svasta ostalo)

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    da i ja odjadikujem malo...obavila magnetnu rezonancu i ustanovili da su mi dva diska u totalnoj komi, izašli skroz nekud van, malo uvjetovano genetski, malo načinom života......uglavnom bila sam s tim kod neurokirurga koji je zaključio da to još nije za operaciju jer imam sreće što imam široki kanal pa mi ti diskovi još ne pritišću živce i bol mi ne prelazi u noge...dok se to ne desi ( a nadam se neće nikad ) moram jednostavno trpit bolove ( točno tako mi reče ), a ako se neurološko stanje pogorša onda ću na operaciju da mi spašavaju pritisnute živce, a s kičmom i tako ne mogu ništa jer je to jednostavno mehanički kvar, a supstitucije za diskove nema......
    malo mi rekoše vježbaj, fizikalna terapija, ne diži teško, upotrebljavaj koljena kad se saginješ ( od bolova ni ne mogu drugačije ), pij tabletice kad zagusti skroz ( drugim riječima: daj otkaz na poslu, živi od zraka i treniraj pa će možda bit malo bolje ).... :/
    Moover kako je?

  35. #35
    msko23 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    23

    Početno

    ZO imas istu situaciju kakvu je imao MM, isto su mu iskocila dva diska i pritiskala su zivac ali valjda nije imao toliko siroke kanale ko ti. I on je to vukao godinama i nakraju je morao na operaciju i evo sad mu je super, priprema se na terapiju u toplice za potpuni oporavak i poslije toga u novi zivot bez bolova. ALI treba se cijeli zivot paziti da ne bi sad drugi iskocio :/ , znaci dizanje iz cucnja i naravno izbjegavat sve sto opterecuje kicmu.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    evo javljam se iz kreveta... jučer presjeklo na pingaču, booooli ko vrag... noćas nisam mogao spavat od bolova...
    sad sam 99% siguran da je moja stolnoteniska "karijera" gotova...

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa
    evo javljam se iz kreveta... jučer presjeklo na pingaču, booooli ko vrag... noćas nisam mogao spavat od bolova...
    sad sam 99% siguran da je moja stolnoteniska "karijera" gotova...
    auuuuuuuu, znam da je koma....

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4

    Početno

    Evo, ne mogu odoljeti a da se ne pridružim ovoj temi. Nime ja sam od 10-12. mj. 2007. godine ošerirala kralježnicu TRI puta. Dakle, radilo se o prolapsu diska L5-S1 koji se popriliučno razmskao te iskaknju diska iznad. Operirana sam na Rebru (neću imenovat doktore jer nažalost bila bi im to velika antireklama). Zaključak: 3 oparacije u 2 mj., 3 anestetije u 2 mj. i jednom bolnica nakon treće operacije jer sam ostala nepokretna u krevetu. Nakon toga toplice i beskrajno puno fizikalne. Uslijed diranja po istom mjestu 3x stvorile su mi se fibroze i kažu da je to stanje za čišćenje (dakle opet operacija). Sada nisam dobro, imam užasne bolove i ne vidim izlaza ove situacije. Mišljenja liječnika su podijeljena, i nitko ne može vjerovat da su me operirali 3x u tako kratkom roku. Sigurno se pitate zašto su me operirali toliko. Zbog nečije pogreške! Rasturili su me skroz i iskreno dok god možete bez operacije, alternativnim metodama i vježbama, bježite od operacije!
    I dalje idem na terapije, sijedim minimalno jer je bol prevelika, a kako stvari stoje dugo ću se družit sa fizioterapeutima.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    uh, na ovakve stvari
    žao mi je što ovo prolaziš i nadam se da ćeš na kraju ipak napisati da se osjećaš dobro i da je sve iza tebe
    drži se

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    evo da se o ja javim

    nakon propagiranja alternative, govorenja -operacija NIKAD NIKAD, probanja tete reiki i nema cega nema / mjesec i pol trpila bolove cekajuci da prodju kao i prosli put / operirana sam 1.8. u vinogradskoj, nakon 5 dana sam bila doma
    vec sljedeci isla sama na wc...danas mi je de4seti dan od operacije i jedino je sto sam umorna. tijelo mi se cisti od droge koje sam uzimala, i tak... ali sretna i zadovoljna.

    novi nalay mr pokazao je ekstruziju diska l5 s1 za 10mm....ma kad bi koktel tramal+dexametason+apaurin popustio - plakala sam i jaukala kao nitko nikad.

    rezultat

    nis me ne boli, ne smijem sjediti do poslije rehabilitiacije u toplicama gdje idem za 3 tjedna
    malo mi jos ostao osjecaj natecenosti zivcanog zavrsetka na stopalu i bole me svi moguci od sepanja i nehodanja atrofirani misici,. ali nema ONE boli. nema je i dao bog da ju NIKAD nitko ne osjeti.

    toliko od mene

    pozdrav svima

  41. #41
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    uf koja bolna tema, sva sam se naježila
    ivonna, drago mi je da ti više nema "one" boli
    i ja sam uvijek za operaciju kao krajnju soluciju
    ali me strah te dijagnostike
    da ne prođe previše vremena "tapkanja u mraku"

  42. #42
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Moj stari je bio operiran prije 4 godine u Vinogradskoj, rehabilitacija u Varaždinskim toplicama. Prije toga nesnosni bolovi, nemogućnost hodanja...
    Sad obrađuje 2 vinograda, radi ko konj i kaže da se nikada nije osjećao bolje.

  43. #43
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Moover, jel se oporavila kralježnica nakon onog stolnog tenisa od prije 4 mjeseca?

    Ja se sjećam stare terapije istezanja na koju je išla moja mama prije 25-30 godina. Vezali bi je kajševima i razvlačili kako bi se živac oslobodio. Metoda je nalikovala srednjovjekovnom mučenju (jedino što je nisu razvlačili preko kotača). Mislim da se ta metoda više ne koristi.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj fegusti prvotno napisa
    Moover, jel se oporavila kralježnica nakon onog stolnog tenisa od prije 4 mjeseca?
    Oporavio sam se uz nekoliko odlazaka na terapije (osteopatija)... strogo se suzdržavam od naprezanja i dizanja teških stvari, osim svog sinčića, ali i njega dižem "iz koljena", a ne iz leđa...

    stolni tenis polako zaboravljam, mislim da ga više neću uopće smjeti igrati...

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ja sam se pomirila da nikad više neću moći živjeti bez bolova u križima, toliko sam se navikla da ne mogu ni sama vjerovat, konstantno sam pod bolovima, ali sam jednostavno to tako prihvatila....pazim se ful, ne saginjem se uopće, sve radim iz koljena, ne dižem apsolutno ništa, ne znam kako ću tako
    kad si zamislim da ću možda cijeli život tako živjeti čini mi se kao da sanjam....a na operaciju ni mrtva....

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    ja se svaki dan osjecam bolje
    ne zelim se ureknuti, teret se jos ne usudim ni pogledati, MM mi pere kosu, a i gaza je jos preko rane
    al sam dnas opicila 4km bez pol frke
    vec 2 noci stavljam na stopalo oblog od gavezove rakije - kazu da cuda radi..ajd da vidimo i to

    sto se tice istezanja, meni je to uvijek pomagalo
    MM ima spravu ya ygibove doma, i ja sam se znala svako malo objesiti i visit ...to mi je tako pasalo..ponekad bi me on lagano povukao dolje za kukove...kako romanticno i seksi *bas kao i poza u kojoj mi je maloprije prao kosu

    anyway, sad klecim pred kompom na jastuku i naslonjena sam na pilates loptu i sama sam sebi smjesna

    a sto se tice dijagnostike...moj put je bio -sad u zadnjem navratu- uputnica od dr. opce prakse za hitni neuroloski pregled na sv. duhu - ambulanta radi 24h dnevno/
    primili me i prakticki u istom danu napravili apsolutno sve pretrage - toga se nemoj bojati..osim ako nisi mozda malo klaustrofobicna, onda popij apaurin prije MR-a


  47. #47
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj ivonna prvotno napisa Vidi poruku
    ja se svaki dan osjecam bolje
    ne zelim se ureknuti, teret se jos ne usudim ni pogledati, MM mi pere kosu, a i gaza je jos preko rane
    al sam dnas opicila 4km bez pol frke
    vec 2 noci stavljam na stopalo oblog od gavezove rakije - kazu da cuda radi..ajd da vidimo i to

    sto se tice istezanja, meni je to uvijek pomagalo
    MM ima spravu ya ygibove doma, i ja sam se znala svako malo objesiti i visit ...to mi je tako pasalo..ponekad bi me on lagano povukao dolje za kukove...kako romanticno i seksi *bas kao i poza u kojoj mi je maloprije prao kosu

    anyway, sad klecim pred kompom na jastuku i naslonjena sam na pilates loptu i sama sam sebi smjesna

    a sto se tice dijagnostike...moj put je bio -sad u zadnjem navratu- uputnica od dr. opce prakse za hitni neuroloski pregled na sv. duhu - ambulanta radi 24h dnevno/
    primili me i prakticki u istom danu napravili apsolutno sve pretrage - toga se nemoj bojati..osim ako nisi mozda malo klaustrofobicna, onda popij apaurin prije MR-a

    stara tema, ali imam nekih nedoumica.

    ivonna imat ću par pitanja za tebe, ali za početak jesi išla na fizikalnu prije operacije?

    i općenito me zanimaju iskustva s operacijom, ako ima još netko tko je bio.

    jučer sam bila kod neurokirurga i kaže da mi ništa osim operacije više ne može pomoći.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ni meni...

    ne mogu vjerovati da sam onaj post gore napisala prije 5 godina...

    i da me dan danas boli i to katastrofalno

    baš me sad lagano pušta nakon što sam 2 tjedna bila gotovo nepokretna od bolova

  49. #49
    ljubavna1pogled avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    211

    Početno

    ja sam operirana pred sedam mjeseci.
    osim prvih mjesec, radi sjedenja, nije strašno. strašno je bilo ono što me dovelo do operacije.

    uglavnom, najveći je problem poslije nastaviti život uz ograničenja koja postoje, a uz malu djecu.

  50. #50
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Blizi se godina dana od moje operacije, rado cu pomoci svojim iskustvom ako koga zanima...moze i na pp

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •