Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: čaj od sljezovog korijena

  1. #1
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno čaj od sljezovog korijena

    bebica mi je prehlađena po 2. put u mjesec dana i htjela bih to sve nekako bez doktora obaviti, pa sam čula za ovaj čaj, samo što sam od nekih čula da se on pije, a od nekih da se skuha na gusto i kapa u nos???
    i da li ga mogu davati bebi od 4,5 mjeseca?

  2. #2
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    mozes ga davati bebi, ja bih ga skuhala i kapala u nosic, odlican je protiv zacepljenja......

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Moj bebac je takodjer bio prehladjen vec dva puta, pa sam mu ja kapala sljez u nos. Nisam kuhala, vec sam cajnu kasiku sljeza prelila sa 100 ml vrele vode i ostavila 2 sata da stoji. Onda kad se ohladi kapam 2-3 kapljice u nos i to je to.

  4. #4
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    jel to u redu i za jednomjesečne bebače?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ako se daje piti radi se tako da se 1 žličica sljezovog korijena prelije sa 2 dcl hladne vode i ostavi stajati - e sad, netko kaže pola sata, a netko 2 sata - ali ne može štetiti ako je dulje. Povremeno se promiješa i procijedi te lagano ugrije.
    Ako se kapa u nos priprema se sa 1 dcl hladne vode. Nama je patronažna to rekla već s par tjedana, a i doktorica nam to uvijek preporuči kod kašlja.

  6. #6
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    I meni bi trenutno dobro došao taj čaj, jer mi je već tjedan dana začepljen nos. Mogu li ga uzimati trudnice?

  7. #7
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ..mislim piti?
    Pretpostavljam da se kapati u nos smije bez problema.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    20

    Početno

    Korencici sleza se obavezno preliju sa hladnom prokuvanom vodom i stoje bar pola sata, tako sobne temperature su odlicni za otpusavanje zacepljenih noseva, potpuno prirodno sredstvo i moze se neograniceno koristii, za razliku od kapi. Pije se ako je u pitanju neki jaci kasalj i za izbacivanje slajma...Mislim da trudnicama ne moze da steti caj, a ne znam da li je kasljanje preporucljivo trudnicama?

  9. #9
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Pitam zato što neke biljke (ili čaj od te biljke) može izazvati kontrakcije maternice i nije ih dobro koristiti u trudnoći , pa me zanima jeli ovo možda jedna od njih. Samo da budem sigurna. :wink:

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23

    Početno

    1 dcl vode prokuham i onda stavim 2 zlicice slijezovog korijena u vrucu vodu. To se sve namace par sati, onda procijedim i kapam Petri u nos.
    Njoj pomaze, a koristimo ga od prvog dana za ciscenje nosica.
    Nisam znala da se moze i piti.

  11. #11
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    dobro sad sam zbunjena! jel se na kraju stavlja u hladnu vodu pa se grije ili u vrelu pa se hladi? na pakiranju piše ovo prvo. (P.S. treba mi za kapanje u nosić)

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Prelijes jednu zlicu sljeza sa 1 dcl prokuhane ohladjene vode.Ne slazem se sa ovim 2 zlice na 1 dcl jer to je malo prejako za male bebe.Super pomaze moj Noah poslije tog kapanja kise sto puta za redom i sve samo izadje pri kihanju.

  13. #13
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    i koliko mora stajati prije nego se procijedi? i koliko onda prije nego moram baciti?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Ja sam ostavljala da stoji sat vremena.Sto se ne potrosi taj dan bacis ali nemoj pretjerivati i previse kapati ono par kapljica.Sljez je dosta jak

  15. #15
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Dakle, danas sam provjerila kod svog homeopatskog doca- sljezov čaj mogu pit i trudnice 8) :wink: .

  16. #16
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Za kapanje nosa koristi se korijen bijelog sljeza, a za caj mjesavina od lista i korijena bijelog sljeza, cvijeta crnog sljeza...
    To su dvije razlicite stvari.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Da vidis to sam zaboravila napisati da za nos ide korijen sljeza.U pravu si mamaribice

  18. #18
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    A ja sam imala užasne probleme s tim sljezovim kapima. Ukapala bi joj jednu kap u jednu nosnicu, pa malo pričekala pa u drugu. Ona je napravila takvu facu kao da će se udaviti :shock: . Stravično. Pretpostavljam da je sljez jak i da je možda malo iziritirao, ali nakon ovoga nisam se više usudila koristiti ga. A što se kapi tiče, one valjda antibiotske ili što li su več, se ne smiju koristiti neograničeno, ali kapi fiziološke mogu, iako na njima stoji da se davaju 2-3 kapi. Te 2-3 kapi fiziološke mojoj curi ne bi pomogle kada bi imala jako gustu sluz, onda bi joj ja doslovno nalila jednu nosnicu, malo pričekala da to prođe do grla, pa onda drugu. Nekad je čak znala podrignuti od fiziološke. :D . To bi joj super očistilo nosić.

  19. #19
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Zanima me smiju li bebe od 6 mjeseci piti sljezov čaj kako bi iskašljale?
    Ako da, kako im se daje, na žličicu, čašu, flašicu...?

    Inače, moji dečki samo cicaju i počeli su jesti jedan obrok voćnih kašica dnevno.

  20. #20
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Caj sljezovog korijena je porpilicno neugodan u nosu i nakon sto sam ga probala na sebi, ne bih ga vise davala djetetu. Radije fiziolosku malo zagrijanu (ili majcino mlijeko u nosic, ako ga ima, to sam cula na nekoliko strana + jednom i ovdje na forumu).

  21. #21
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    Offtopic;
    Ja definitivno nisam u tijeku događaja , ali mamma Ju da nisi ti trudna :? ? Ako da, !!!
    (a ako ne - sorry )

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj JaMajka prvotno napisa
    Offtopic;
    Ja definitivno nisam u tijeku događaja , ali mamma Ju da nisi ti trudna :? ? Ako da, !!!
    (a ako ne - sorry )

    Provjeri datum postova

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    O, i mene je totalno zbunilo!

  24. #24
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno


    A što je najgore gledala sam datume ali kako su postovi pisani u prosincu, godinu sam automatski zanemarila .

  25. #25
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno


    JaMajka, skoro si i mene samu uspjela zbuniti

  26. #26
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    MammaJu moram priznati da si i mene totalno :shock:

    I kontam "vidi, vidi, kako samo suti "


  27. #27
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    577

    Početno

    Zanima me da li beba od 3,5mj smije PITI taj čaj?Koliko često tokom dana se smije kapati ili to nije ograničeno?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    I mene zanima da li beba od 7 mj smije popiti malo caja od slijeza?
    Mala mi je opet nesto prehladjena i zna kasljati i glas joj se promijenio
    Nema temp., normalno cica, ne njura inace jedino kad joj je nosic zacepljen ili kad se cuje da je puna katare pa joj to smeta dok papa...
    Znam da je dojenje najbolji nacin za razrijediti tu sluz ali evo pitam - da li bi koristilo sta da joj malo i tog caja dam?
    Inace smo svi u kuci bolesni, upale grla itd... A njoj je malo i imunitet pao jer j pred 15 dana imala virozu i temp i tako...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •